Plaatselijk Nieuws Buitenland aangevoerd wordt, welke zootvat aan het omleg gen toe waren, die iwel niet rot zijn, maar waar toch een oud vuil blad om zit en dat is beslist zeer nadeelig. Ook lange zwarte struiken staat zeer slordig. Daar vele leden uit de vergadering nogal pes simistisch standen tegenover het veilen onder het merk, waren ze na deze bespreking toch geheel anders gestemd en kwamen tot de overtuiging dat het best uitvoerbaar is. Het is dan ook ten zeerste aan te bevelen, dat maar niet steeds doorschot geveild wordt, maar ook goed ekool en dan onder het merki van het IJ.C B. De voorzitter was van meening dat iezie zaak wel geleidelijk groeien moet, het moet eerst bij de menschen doordringen en als dan de resultaten blijven als tot heden, dan zal vanzelf de vrees Verdwijnen. Maar hoch hoopt spr dat dezen win.- te rer reeds velen zullen zijn, die hun goede product onder het merk gaan veilen. Hierna sluiting. - OUDKAR3PEL. Vrijstelling van den dienstplicht. Bii beschikking van den minister van Oor log, d.d. 18 November j.l. is aan P. K. Volkers; dienstplichtige van de lichting 1927, opnieuw: vrijstelling verleend voor dien tijd van één jaar, wegens persoonlijjke onmisbaarheid. Aan M. A. Kaas, is eveneens opnieuw vrij stelling van den dienstplicht verleend voor 1 jaar, wegens kostwinnerschap. - BROEK OP LANGENDIJK. Voor de 4e Kamer van de rechtbank te 's-Gravenhage werd Maandag de zaak behan-i deld van de N.V. Eerste Hollandsche Groen-' ten Export Maatschappij alhier tegen den staat en de Nederlandsche Uitvoer Maatschappij. Eischeres, voor wie optrad mr. J. G. Schür-t maan te Rotterdam, spreekt den staat en de} iN'. U. M. aan voor de schade, welke zij in 1918 heeft geleden op de in haar inrichtingen gefa-i briceerde zuurkool, die tengevolge van uitvoer verbod moest blijyen liggen, die daardoor te: goeder tij)d niet kon worden verkocht en ten; slotte door bederf geheel verloren is gegaan, Voor den staat en de N. ,U. M. werd gepleit door mr. J. H. Telders, landsadvocaat. 'Het O. M. zal op 8 Dec. conclusie nemen. (A. Crt.) Uit den Omtrek HOOGHEEMRAADSCHAP N.-HOLLANDS NOORDERKWARTIER. In de gister gehouden algemeene vergade-* ring van het Hoogheemraadschap Noord-Hol lands Noorderkwartier, werd de begrootmg voor 1928 conform vastgesteld. De dijkgraaf, de heer WijÜeSues Spaans, nam aan 't einde der vergadering, die van 12 tot 2 uur duurde, in hartelijke bewoordingen af scheid van de niet wedeir terugkeerende leden. - DIRKSHORN. Tot notabel bij de herv. gem. alhier en Ha- Tenkarspel is herkozen die hieer C. Bregman; - DIRKSHORN. Zaterdagmorgen maakte het paard, gespan nen voor den wagen van „De Tijdgeest," zich bang voor een hoop sintels, welke aan den' weg bij de openbare school alhier lagen. Na eenig heen en weierdraaien gleed het dier in «la sloot, gevolgd door het overige gedeelte van den wagen. Weldra kwamen verscheidene personen toe snellen en met vereende krachten mocht het gelhkekn, eerst het paard daarna ook den wa-, gen op het droge te trekken. Het paard ging dadelijk, hoewel bibberend van het frisscbe bad, rustig in de weide gra-i zen, terwijl de wagen slechts licht beschadigd, bleek. En daar deze nog geladen moest wor den, gingen ook maar weinig winkelwaren ver loren. Ook de bestuurder, de heer M. van Teu-, lingen, had geen letsel bekomietn, daar hij tij dig van den wagen was gespropgen. Binnenland ARBtElIDSBEtë RO 0 OTING 1928 (Tweede Kamer). Aan de orde is de behandeling van de begroo ting van Arbeid, Nijverheid en Handel voor het jaar 1928. De algemeenebeschouwingen worden geopend. Deze concentreerden zich in ernstige critiek op net beleid van den minister van Arbeid. Die heer Veraart (r.-kwijst op het weinig vertrou wen in dezen minister. De heer Sten hu is (s. d.) is veel scherper, de heer K uyper (r k.) durft niet op te komen voor den minister, de heer Smeenk (a.r) Is edelmoediger. De heer Van der Wiaerlen (s.d) sluit zich weer bij die critiek aan, de heer Bakker (c.h.) wijst er op, dat in 1924 de critiek tegen minister Aalberse even scherp was. De heer Kersten (s.gp.) ziet met zorg de aangekondigde wetsontwerpen tegemoet. De heer Kortenhorst (r.k) ziet veel over «irevens in de critiek op den ^minister, deze moet de zondebok zijn. De minister van Arbeid, Handel en Nijverheid de heer Slotemaker die Bruine, beantwoordt de opmerkingen van verschillende sprekers. De heer Stenhuis dient een motie in, waarin de Kamer als haar oordeel uitspreekt, dat de conventie van Washington inzake de arbeidstij den in de industrie ten spoedigste moet wor.ien geratificeerd en dat de door de regeering in 1919 gedane beloften inzake arbeidersbescherming ein delijk moeten wonden vervuld, en waarin voorts de regeering wordt uitgenoodigd, alle maatrege len te treffen, welke noodig zijn om de conventie van Washington inzake de arbeidstijden in de industrie zoo spoedig mogelijk te ratificeeren en om te komen tot volledige toepassing van de Ar beidswet ook voor die groepen van arbeiders, welke werkzaam zijn in bedrijven, welke niet onder Ide Arbeidswet vallen. Na dupliek van den minister worden de alge meene beschouwingen gesloten. De stemming over de motie wordt bepaald op Woensdag. De vergadering wondt verdaagd tot Woensdag 1 uur. MEjVR. ROLANDi HOLST. Naar aanleiding van het bericht van „Het Volk" over het uittreden van mevrouw Roland Holst uit de Communistische Partij schrijft me vrouw Roland Holst aan dat blad, dat zijn me- dedeelingen niet alle juist zijn. „lo. Heb ik géén groep gesticht „met een stérk christelijk-roligieuze tendenz". 2o_ Ben fk van een dergelijke groep geen lid. 3e Is de groep in kwestie wier opvattingen mij zeer sympa thiek zijn, de „nieuwe socialistische concentra tie" niet wat men gewoonlijk onder „christe lijk" verstaat. 4e .Wil zij allerminst een partij zijn of worden." DE DAGTAAK VAN MINISTER KAN. De schrijver van „Onder de Menschen" in de „N. R Crt." heeft een onderhoud gehad met den minister van hinuenlandsche zaken en land bouw. Wij nemen de vrijheid er het volgende aan te ontleetlfen: „Begint nu het interview vraagt de minis ter oolijk, als hij mijn aanteekenboekje te voor schijn ziet komen. En meteen zet hij zich, om den aanval af te wachted, in postuur achter den veiligen wal Van zijn voorbeeldig glanzend bu reau: U moet bovendien niet vergeten, ik heb geen secretaris-generaal en óók geen directeur- generaal, wat mij een massa administratieven rompslomp erbij geeft, waar anders ministers voor bespaard blijven, maar wat wilt ge? Toen ons Kabinet optrad dacht iedereen dat we gauw weer tot onze vaderen vergaard zouden Worden. Wei- voor dien korten tijd wilde ik niet graag mijn betrekking vau secretaris-generaal vervuld zien. Want dit was een 'heel pfiettige post. Ik had den algemeenen dienst, den heelcn staatkun digen dienst met Ruys en Colijn behandelde ik de regeeringszaken. Ein biertegenover had ik nooit veel zin in het ministerschap gehad. Ik had er zóó veel gezien, ondier alle omstandighe den, niet waar? Ik had er zelfs z'ien huilen. 'Bo vendien verafschuw ik de politiek. Em jil dik wijls had ik minister kunnen worden, van finan ciën bijvoorbeeld maar ik ambieerde 't aller minst. Nu echter kon 't niet anders In ieder .ge val wilde ik toch mijn betrekking van secretaris generaal open houden ook al, omfdat ik er niets voor voelde om op mijn leeftijd het aantal gepensionneerden in de Hofstad te vermeerderen." „Bovendien heb ik 't bezwaar, dat veel men schen mij kennen. Dit komt natuurlijk enkel en alleen, doordat ik geen hoed «draag. Misschien ook wel van de prentjes. Verleden nog, in de gang van 'n D-trein, wedden tiwee heeren óf ik 't was. Ik ging er even heen, en zei: „u hebt 't gewonnen." Maar de last ervan is, dat de men schen nu oo'k elk moment van herkenning willen aangrijpen om rnij over hun belangen te onder houden. Daar komt bij, dat ik gewoonlijk niet in een gereservfeerden coupé reis. Ik vind 't verve- eind, in die vólle treinen, dat voor mij alleen een coupé wordt opengehouden. Tenzij ik onderweg vertrouwelijke besprekingen heb te voeren. Maar nu krijg ik 't nog al eens aan de stations dat er iemand bij mij instapt, die van allerlei met mij wil afpraten. U begrijpt, ik kom nogal wat slaap tekort ik slaap dan wel eens graag in den trein. Waarvoor ik m* heelemaal niet ge neer, al zitten ef anderen bij mij. Em och, ik heb óók wel geleerd mij die lastige kerels van t lijf te houden. Maar de groote ellende van 't gemeenschappelijke reizen, dat zijn de dichte raampjes. De vrees van 'de meeste menschen voor frissche lucht, waar ik niet buiten kan. Toch heeft 't soms ook iets vóór om een bekend type te hebben. "Dezer dagen had ik een misvers'tand met den Commissaris der Koningin in Drente, een kwestie van gemiste telegrammen, waardoor ik met den laatsten trein in Meppel aankwam, en niemand vond om mij af te halen naar het bui ten van den commissaris in Havelte. Toen kwamen er direct twee maneeren op mij af, die mij allervriendelijkst hun diensten aanboden. Maar den grootstien óndienst bewijst een al te TOorkomend stationchef mij wel eens niet in Den Haag, want hier weten zij lang 'beter door in een D-trein op mijn compartiment een bordje te hangen „gereserveerd voor den minister van binnenlandsche zaken en landbouw." Want dan is 't of dit als een uitnoodiging wandit be schouwd aan al mijn toevallige mede-reizigers onder wie ook wel eens 'Kamerleden zijn om inij toch vooral met hun desideratia den tijd te willen 'korten. Veel van die dienstreizen moet ik nu ook zelf doen, omdat er geen directeur-generaal is, die anders altijd tusschen de wielen zit. Etn vooral de landbouw heeft toch 't recht, dat hem hier door niet. tekort gedaan wordt aan belangstel ling. Ik dank er aan, dat ik met deze enorme be langen persoonlijk vertrouwd raak. Want als se cretaris-generaal had ik, in den korten tijd sedert dit departement bij binnenlandsche zaken was gevoegd, er alleen maar .'den administratieven kant van leeren kennen. Wat heb ik aan de omgang met de boeren niet een maèsa practisch inzicht te danken. Mijn persoonlijke voorkenr komt hierbij. Eln zij vin den 't wel aardig, als ze iMj 's morgens om 7 uur op de Leteuwarder markt vtusschen hun koeien; tegenkomen. Dat doe ik heel wat liever dan het vervullen van al die vervelende Representatieve verplich tingen. Want, stellig, als wij ministers met el kaar de uitnoodigingen door elkander namen, zou den we eiken dag uit Üineeren kunnen gaan en 's avonds nog weèr ergens anders heen, waartoe wij zooal uitgenoodigd worden. Ik heb bijster het land aan diners en al die festiviteiten al zijn er natuurlijk officieele gelegenheden, bijzoh- dere pfeestelijklfeden, die ik niet wil overslaan. Maar de claims, uitgeoefend op de minist(ers,. nemen gestadig toe. Eén ding weiger ik hierbij pertinent: nooit zet ik een hoogten hoed op. Die hoogste concessie, die ze van mij kunnén krijgen is een zwarte jas met panden." (Wprdt vervolgd.) Nieuwstijdingen HET ISOLEMENT VAN AMELAND. Hedenmorgen arriveerde via Harlingen dia sleepboot „Volharding" van de firma Doeksteto te Terschelling op het Zuid-westelijk strand, Deze boot was gechateerd door dien inspecteur der Posterijen te Leleuwarden. Men bracht da post voor zes dagen en 17 passaigiers, die m Holwerd op de postboot hadden gewacht. Dtej postbqp't „Waddenzee." zit nog steeds vast op, het Wad. Öe Wa«ddén zitten vól drijf ijs. Vei-, ligheidshalve is de turfschipper Zwart van: Zwartsluis, die op de reeds van Hoilum ligt, met vrouw en kinderen van boord gegaan. DE SCHULD AAN DEN IJZEL. Men meldt uit Enkhuizen adn de „Mso.": Tengevolge van den zwanetn ij zei, zijn zoo wel te Enkhuizen, als Bovenkarspel, Andijk en Wervzrshoof meerdere telefoonpalen on derstboven gewaaid. Oook eenige palen van het electrische net moesten het opgeven, tenge volge waarvan Andijk den ge hoeren avond ia dnoker heeft gezeten. W(ervisrshoof is telefo nisch niet te he reikten. De autodienst Enkhuizen—Venhuizen Hoorn is buiten werking gesteld, daar de bus sen zich op de dijken niet meer voort kun nen bewegeen. Door de streek heeft de dienst nog met groote vertraging plaats. De sneltrein, welke gisterenavond te circa! half 7 te Hoorn moest aankomen, was aanmer kelijk ovec tjjd, zoodat de beursmenschen voor de richting Medemblik de verbinding misten. Aangezien er ook geen autobus meer lisp, e|ri particulieren den tocht niet aandurfden, wa-' ren ze genoodzaakt te Hoorn te overnachten! STROOPERS. Gisternacht om half twee vernamen de park-' wachters van der M. en M. van het pmvin-i ciaal ziekenhuis nabij Santpoort, die op surveil lance waren, dat in de duinen, behooramdei aan het provinciaal ziekenhuis, stroopers aan het werk waren. Zij gingen op onderzoek uit en ontdekten vier personen, die ijlings op d|e; vlucht gingen. Een van de vluchtelingen liep in de duisternis tegen een boom op en bleef bewusteloos liggen. Toen die parkwachters bijj hem kwamen, werd er tot tweemaal toe op hen geschoten. De schoten gingen rakelings langs hen heen. Een van de' wachters ging ©e dokter halen voor den bewustelooze, die aap het hoofd bloedde, en de ander waarschuw-! de de politie te Bloem:endaal, die spoedig ter: plaatse was. Toen bleek de man echter visr-j dwenen te zijn. Op den Bergweg ontmoetten di3i politiemannen drie personen, die in het bezit waren van twee gewenen en twee carbidlan- taarns. Toen zij gesommeerd werden mes te gaan naar het politie-bureau, verzetten zij zich, maar het gelukte de politie een van hen te ar resteeren. Hij ontkende echter geschoten te hebben en weigeirt verdens mededeel ingan te» doen. De politie tracht de anderen op te spo-, 4.00—5.30 Lessen. Hilversum! 5.30—7.15 Vooravondcóncerjt 7.15—7.45 Tuinbouwhalfuurtje 'Hilversum' 7.45 Politiebericht. 8.10' V. A. R. A. i Hilversum' Hierna dansmuziek van Bierlijn. Doos tegen Verstopping AARDBEIEN PER LUCHTSCHIP. De veilingsvereen. „Eendracht maakt Maciht" te Roelof arendsveen heeft hulde gebracht aan de K.L.M-, voor het snelle vervoer per vliegtuig der voor Elngeland bestemde aardbeien. Hierdoor is deze teelt zeer loonend geworden. Niet min dier dan 418.460 doosjes tot een bedrag van f 96 299 werden aldus verzoiMen. (Tel) EEN MERKWAARDIG HUWELIJK. Het Correspondentie-bureau meldt ons uit den HaagAlhier is dezer dagen getrouwd op verzoek van de Alkmaarsche politie, ais verdacht van verduistering, te Deti Haag aap- gehouden handelaar in motorrijlwielsin C. G„ bij de politie en zijn vriendeln beter bekend als; Nelis G., die kort voor zijjn. aanhouding onder-1, trouwd was. Voor de voltrekking van het huwelijk was, G. onder geleide van tweie rijksveldwachters! uit het Huis van Bewaring te Alkmaar voor een kort verblijf naar de residentie vervoerd. Per auto werd de bruidegom naar het stad-* huis gereden, waar zijn naaste bloedverwan ten, benevens de bruid en haar ouders, needs, op hem wachtten. i In de wachtkamer had daarna de huwelijks voltrekking plaats. G. werd vervolgens ©enige oogenblikken met zijn bruid alleen gelaten en werd toen ween op transport gesteld naar het Huis van Bewa ring te Alkmaar. SNEEUWSTORMEN Volgens een bericht uit Madrid is een groot deel van Spanje door sneeuwstormen geteisterd. Het spoorwegverkeer ondervindt daarvan veel stoornis en 'alle treinen hebben groots vertra ging. Door den storm aan de kust zijn ver scheidene visscherssdhepien vergaan. Van een dezer schepen is de geheele beman ning, bestaande uit 13 köppen, omgekomen. INGEZONDEN NAT BOND „HET MO BILJSATIEKRUIS" Het Kringbestuur Alkmaar van den Geweste lijken Bond „Noord-Holland benoorden het Y" verwacht Maandag 28 Nov. alle oud-gemobili seerden, die in de jaren 19141918 in'militairen dienst zijn geweest of ia dien tijd werkzaam wa ren ten nutte van de krijgsmacht of van de lauls- verdeiiging en die wonen in de onUergenoemde gemeenten, bijeen te zien tot het houiden van een uitreiking van Mobilisatiekruizen miet oor konden aan alle oud-gemobiliseenden in Noord- Holland benoorden het Y". Voor plaats en uur van aanvang dey bijeen komst, leze mén de in dit nummer voorkomende advertentie. Daar de Kring Alkmaar de gemeenten War- menhuizen, Oudkarspel, Noordeéharwouidè, Broek op Langendijk, Koedijk, St.. Palier as, Bergen N - H„ Sclioorl, Heerhugowaard, Ohdam, Hensbroek, Ursem, Schermerhorn, Oterleek, Oudorp, Alk maar, Egmon'd a. d Hoef, Eigmond-Binnen, Eg- mond a. Zee, Heiloo, Zuid- en Noord-Schermer, Groot-Schermer, Graft, Limmen en Akersloot om vat, zullen er allicht oud-gemobiliseerden zijn, die op bovengenoemdeu bijeenkomst niet tegen woordig kunnen zijn. Dezen kunnen zich echter ten allen tijde als lid alleen aan Leden van den Bond zal hel Kruis worden uitgereikt bij den Kring-Secretaris opgeven. De minimum-con tributie bedraagt slechts 0.25 per jaar. Ten slotte wijst het Kringbestuur er op, dat het van veel belang is, dat het doel van den Bond (o. a 't steun verleenen aan hen, die door de Mobilisatie lichamelijk of financieel lijden) in zoo wijd mogelijken kring bekend worde. Dit kan het beste geschieden doordat ia alle bovengenoemde gemeenten de daar gevestigde oud- gemobiliseerden zich aaneensluiten tot het vor men van een plaatselijke afdeeling. Oo'k hierover geeft de Kring-Secretaris gaarne alle gewensóhte inlichting. Inmiddels is te Alkmaar reeds een afdeeling opgericht, naar wij zoo juist vernemen. "Voorzit ter is de heer G. Snellen, secretaris de heer H. P. Geerke, Kennemerstraatewg 29 Aan het werk dus, oud-gemobiliseerden. Het Bestuur van den Gewestelijkeu Boni. Radio-Omroep EERSTE LANGEDIJKER RADïO-CENTRALE D. SCHUITEMAKER Jr., Noordscharwoude. Donderdag 24 November. 11.20—12.35 Daventry kartet. 12.35—2.00 Lunchmuziek Hilversum 3.00—4.00 Uurtje v. Wees en Ziekenhuizen. 4.00—5.00 Ziekenuurtje 'N. C. R. V. 'Huizen 5.30—6.00 Vooravondconcert Hilversumi 6.00—8.00 N.C.R.V. Cursus Paedagogiek 'Huizepi 8.10 Aansluiting stadsschouwburg Hilversum Hierna dansmuziek Berlijn. I Vrijdag 21 November, j 11.20—12.35 Daventry kwartet. I 12.35—2.00 Lunchmuziek. Hilversum! 1 3.00—4.00 K. R. O. Vrouwenuurtje Huizen I 6.00—6.45 Dinermuziek Hilversum] i 6.45--7.30 K. R. O. Sociologie. Huizen] 7.30 V. P. R. O. 8.10 'Onderwijsfonds v. d. Binnenvaart. Hilv. 8.35 Avondconcert. 10.00 Persberichten. j 10.3012.00 N. O. V. Gramofoonplaten Katerdag 22 November. 12.35—2.00 Lunchmuziek Hilversum' 2.00—3.00 Filmmuziek. 3 00—4.00 Kinderuurtje K. R. Huizen! Marktberichten LANGEDIJKER GROENTENMARKT. 23 November. 56000 kg. roode kool 5.80—10.10, 2e soort 2.20 —5.20, 27300 kg. gele kool 4.10—7.60, 2500: kg. deensche witte 3.30—3.90, 6000 kg. uien 8.50—10.50, drielingen 9.40—9.80, 1000 kg. peen 5.10, kleine pelen 3.30. 24 November. 41000 kg. roode kool 3.10—8.80, 2e soort 3. —7.70, 40000 kg. gele kool 3.60—7.40, 12600! kg. deensche witte 2.3.40, 15000 kg. uian 9.20—9.70, drielingen 8.80—9.10, 4050 kfe. peen 3.90—5.10, kleine peen 1.802.60. NOORDERMARKTBOND. 23 Nov. 2800 Kg. uien 10 70—11.10, drielingen 9.30— 9.70, 400 Kg peen 4.30—94.50, 60200 Kg roole kool 6.50—10 40, 21000 Kg. gele kool 6.10—7 50, 10200 Kg. Deensche witte kool 3 10—3.60. 24 November. 11850 Kg. uien 940—10.—, drielingen 8.40— 9.—-, grove uien 10.10.10, 7900 Kg. peen 3.904.60, 97400 Kg. roode kool 7.509.80, 50200 Kg. gele kool 57—, 9800 Kg. Deen sche witte 3.90 WARMENHUIZEN', 22 November. Roode kool, le sooirt 6,6.70, 2e soort 5.50 —6.80, kale 4.305.60, gele kool 4.30, wittel kool 2.20, deensche witte 3.30—3.80, uitschot 1.50, drielingen 8.40, uien 9.40—9.60, grove uie.i 9.409.50, Aanvoer: 14200 kg. roode kool 1400 kg. gele kool, 1.400 kg. witte kool, 5.700 kg. deensche witte, 1925 kg. ufen. 23 November. Roode kool, le soort 7.30—9.30, 2e srt. 5.50, 5.50—7.90, kale 4.50—7.70, gele kool 2e soort 4 30—5.20, deensche witte uitschot 1.70, driiei lingen 9.uien 10.1010.70, grove uien' 10.30, peen 4.20. Aanvoer: 18.200 kg. roodie| kool, 1000 kg. gele kool, 400 kg. deensche wit te kool, 4175 kg. uien, 700 kg. peen. BOVENKARSPEL, Station, 23 Nov. Uien: groote gele 4.85—5 25, drielinglea 4.60— 4.75, nep 2 80 per haal, aanvoer 228 baal. le bloemkool 20.7035 90, 2e. 10.60—20, 3e. 4.20 7.50, aanvoer 9860 stuks Gele kool 6.20 G6.30 per 100 Kg aanvoer 1400 Kg. ALKMAAR, 19 Nov. Veemarkt. 14 paarden 150.250—, 13 melkkoeien 250.400.6 graskalveren 60.85, 13 nuchtere kalveren 10.25 188 vette schapen 30.41.lammeren 20.28. 102 biggen 8.16.—, 4 bokken en geiten 5.8.—. t ALKMAAR, 23 Nov. Scheiveemarkt. 665 melkkoeien en 134 graskalveren. Melk koeien van 250.400.—, gelde koeien 150. —260.—, vaarzen 120.200.graskalveren 60.90.—. PURMEREND, 22 Nov. 15 stapels kl. fabriekskaas r.m. f51.10, 7 st. boerenkaas r.m.j 49.—. Totaal 18000 kg. 604 kg. koppen boter 22.30 2.40, 325 vette koeien 0.75—1.05, 165' melk en gelde koeien 125.325.8 stieren, stug. 8 paarden 1005.-200.—, stug. 18 vette kalveren 1.35—1.50. matig. 162 nuchtere kal veren, slacht 11.3—, vlug, fok 127. 28—, vlug. 556 vette varkens slacht 0.600.64, zouterij 0.58—0.61 per kg. 15 magere varkens 24.31—, stug. 103 biggen 12.15. stug. 729 schapen 28.40.matig, overhou-1 ders 16.25—, matig. 44 ganzen 5.75—5.90, 4 zwanen 10—, 19 bokken. Kipeierein 13.i 14—, eendeiepen 7.50, 4078 kipeieren A. 12.—1 13.70, 133 id. B. 9.60—10.70, 975 eendeienen A. 7.50—8.10, oude kippen en hanen 0.75 2.50, kuikens 0.203.25, eenden 0.601.—-*-> duiven per paar 0.40, ganzen 5.75—5.90, ko-i nijnen 0.50—4.50. PURMEREND: 23 Nov. Aanvoer: 100 paarden, rijpaarden f 200325, werkpaarden f 150250, slachtpaarden f 90. 180.— per stuk Handel stug: dalende prijzen.

Nieuwe Langedijker Courant | 1927 | | pagina 2