Stemmingsbeeld »h Groentenland Thxg&iKdt&^ytAjde, Kamer van Koophandel 'Het is thans echt Langedijker weer. De voor deur van de Langedijker Groentencentrale was j] Maandag gesloten, de felle doorsnijdende Zuid- Oostenwind maakte zulks noodzakelijk. Een kou de regen valt neer, de neerslag bevriest en hult de boomen en huizen in het ijskleed, terwijl de wegen onbegaanbaar worden. Wat 'nu aan groenten buiten zich bevindt, heeft het zwaar te verantwoorden. Nu gaat zeer waarschijnlijk, wat zich in tuin en akker bevindt er aan en dat is vóór Langedijk van zoo groote beteekenis. Immers het weer is niet alleen in Holland ab normaal koud, het is, naar we vernamen, ook in Europa zoo En zoo bestaat er gegronde hóóp# dat er vraag komt naar Langedijker groenten In de veiling is er nu, voor dezen 'tijd des jaars groote belangstelling voor het beetje goed, dat wordt aangevoerd. Het marktbeeld staat nog in 't teeken van uitschot en doorschot, een enkel mooi partijtje krijgt men slechts te zien. De stemming is voor alles betrekkelijk willig. Alleen de Deensche witte kool is niet graag. Dit is trouwens geen bij- fconderheid, we zijn aan die soort nog niet toe. Beste gele kool brengt reeds een zeer mooien prijs op, roode kool is reeds betrekkelijk duur. Heden toch is reeds f8,70—10.per 100 kg. betaald en dat geeft den Langedijkers moed. Zeker, er is nog wel wat op te merken, wat tot nadenken stemt. Het is nog altijd de binnenland- sche markt, die het goed afneemt, er gaat bitter weinig naar het buitenland. Het doet echter niets af aan het feit, dat de toestand thans ontegenzeg gelijk een gunstig aanzien heeft. Het is nu weer gezellig ter veiling. Iedereen volgt het marktverloop met interesse en maakt hardop of in zichzelf opmerkingen. 'k Wacht nu niet lang meer zegt de een. 't Goed is, wat rood betreft, graag. Hoeveel wordt ge vraagd verliest ge van goede kool aan gewicht ,tot eind Februari.? Van rood en deen duidt 't antwoord kan men rekenen op ,2jo pCt( ge wichtsverlies. Dat is tenminste zoo bij niet te on gunstig weer. Waar dit bescheid gegeven wordt door practici, mag men dit gegeven wel aannemen. Waar de roode kool reeds ongeveer fg.kost, zou men in Februari dus zeker f 11.moeten ma ken, tegen fg nu, beslist fn.want er komt, nog arbeidsloon en lichtkosten bij. Loopt het weer mee en komt het buitenland opzetten, dan is het heelemaal geen buitengewoontje, dat straks inder daad die prijs wordt gemaakt. Echter men dient met enkele factoren te rekenen en zich wel tf:e wachten voor ongebreideld optimisme. Ten eerste is de buitenlandsche vraag nog uiterst miniem. De hooge prijs, thans besteed voor het binnenland ,is in het buitenland practisch niet te maken. Menig koopman krijgt op zijn offerte van goede kool het bescheid houdt je kool maar, veel de duur. Nu is het zeker nog erg vroeg, we zijn pas in de tweede helft van November. Maar we dienen er toch rekening mee te houden, dat het in de prak tijk noodig bleek, voor Januari wat te spuien. De- kool moet in den mond komen, bet publiek moet er om vragen. Vergeten we vooral niet; dat de verwarmde kassen elk jaar vroeger klaar komen. 'En nu is de gedachte wel algemeen verbreid, dat het vroege goed de kool geen concurrentie aan doet, men doet o.i. toch goed aan die meerdere .kasproducten wat meer aandacht te besteden, 't Is daarom zoo gewenscht, dat de aanvoeren van goede kool toenemen. De voordeelen liggen vóór het grijpen. Het goed wordt aangeboden, men scherpt daardoor zelf de vraagj. Als er geen kool op de buitenlandsche markt is, dan weet men zich evengoed wel te redden. Nog veel te veel leeft de gedachte, men kan ons product onmogelijk mis sen en ze komen vanzelf wel om te koopen. We kunnen het rustig afwachten. Op nog een omstandigheid willen we wijzen. Door een bepaald afzetplan te volgen, schept men veel zuiverder toestanden. Het speculatieve in de bedrijven wordt daardoor tot geringer proporties teruggebracht, wat een algemeen belang is te achten. Een almaar afwachten is daarbij ook dit sei zoen stellig niet zonder gevaar. Nog altijd is •Duitschland onze grootste koolafnemer, reeds eer der wezen we óp de economische toestanden bij onze Oosterburen. We wezen verleden jaar op de schier onmogelijke lasten, het Duitsch volk opge legd. Binnen een paar jaar moet de Duitsche Re publiek 2.5 milliard Mark per jaar aan de gewezen vijanden betalen. Nogmaals willen we repeteeren, dat voor den oorlog het Duitsche nationale ver mogen met 1 milliard toenam. Straks moet der halve 2.5 maal de grootte van de vóór-oorlogsche Duitsche kapitaalvorming worden opgebracht, bo ven de behoeften van het eigen bestuursapparaat. Reeds nu blijkt, dat de betalingen aan de En tente voor het overgroote deel zijn verricht dooi leeningsopbrengsten bij de Entente en de neutralen. Het memorandum van den generaal-agent voor de herstelbetalingen, Parker Gilbert, werpt op de Duitsche economische toestanden een helder licht Als de toestand abnonnaal wordt, wat de voed selvoorziening betreft, eerst dan mag men op ab normale groenteprijzen rekenen. Dan zal die ab normale toestand over de geheele linie moeten op treden, óók voor tarwe en aardappelen. Want er bestaat tusschen prijs en verbruik van een artikel verband. Wordt groente pepérduur, dan wordt het verbruik minder en ziet men naar andere artikelen om, die groente, in casu kool, kunnen vervangen. Een typisch voorbeeld van het voorgaande, dat nl. de duurte de vraag naar een artikel zelfs blij vend beïnvloedt, levert het artikel sigaren. De sigaar is voor massa-gebruik te duur ge worden en nu heeft de goedkoopere sigaret een zeer grooten aftrek gevonden, ten koste van de siga ren. Nu zint men weer op middelen, om 'door goedkoopere productie, door machinale aanmaak van sigaren, het verloren terrein te herwinnen. Zoc is het een feit, dat dure aardappelen het broodverbruik doen toenemen, en dure groenten doen omzien naar busgroenten, zuurkool en 'vruchten. Natuurlijk is het uiterst moeilijk de grens te be palen, maar gezien den economisch^n toestand, zal deze wel eerder bereikt zijn dan in florissante tijden. Alleen luchthartig optimisme spreekt van betrekkelijk goedkoop als de kool zeg 1200 gld. per waggon kost, wat reeds zonder winst 1 kwartje voor een kooltje wordt. Verder hebben we te re kenen met vrachten, invoerrechten en winstmar ge, waardoor het kooltje, eenmaal in verbruikers handen, al gauw op minstens 40 cent komt. Men lette maar eens op het inkomen der ver bruikers. Laat men dit alles eens overdenken en men zal tot de eenig juiste conclusie komen, dat "het een eisch is van voorzichtig zakelijk beleid, de soor ten geel en rood geleidelijk te verkoopen en daar mee niet te wachten tot Januari, maar daarmee reeds tijdig te beginnen. Men moge aan den Langendijk met het gure winterweer al ingenomen zijn, in de -Streek is het anders. De vorige week Dinsdag werd nog voor een bedrag van 1700 gulden aan bloemkool ver- veild, Woensdag 1300a gulden, de prijs voor de beste liep op tot f120.per i-oo stuks. Bij goed weer ginds, d.w.z. zonder vorst, ware al licht nog voor 15000 gulder aan bloemkool te snijden. Misschien is dat nu af ten "deele of ger heel verloren. Het loopt daar met het seizoen op een eind en het seizoen is er verre van gunstig. De totaal-om zet was de vorige week slechts een ton gouds hooger dan verleden jaar op het eind van 't seizoen En het vorige jaar was voor de 'bouwers niet gunstig. V001 de collega's ir de Streek is het re sultaat van het oogstjaar 19(217 reeds bepaald'. Kool, verzekerde men- ons, is er beduidend min der dan het vorige jaar. De opbrengst was ook daar bitter slecht geweest, terwijl in doorsnee het bloemkoolgewas zeer slecht werd genoemd. In de Streek valt er dus over het oogstjaar .1 927 niet te roemen. Hier maken de bouwers nog kans op een eenigs zins bevredigend eindresultaat, voor zoover ze al thans een hoeveelheid hebben geoogst. Is dit laat ste van geen beteekenis, dan is geen prijs in staat het eind nog goed te maken. We vreezen, dat helaas velen in deze onge- wenschte positie verkeeren. Rechtzaken ARRONDISSEMENTSRECHTBANK. (Meerv. Strafkamer.) Zitting van 22 November 1927. UITSPRAKEN vorige zitting. M. S„ en A. v. L. Amsterdam, oph:htmg,( tnardere i.nstructie. I Jb. de W., Alkmaar, Hooger beroepzaak. 9 maal f2 boete of 9 maal 1 dag hechtenis. C. J. T. v. d. K. Hoorn. Verduistering, 4 maanden gev. miet 3 proefjaren. Benjamin B., Amsterdam. Bedreiging e'n mis handeling f 25 boete of 25 dagen. L. S., Tiel. (gedetineerd) Rijwielbelasting f 7 boete of 7 dagen. F. S., Venhuizen, als voren f 5 boete of 5 dagen. Jb. K., schipper, inkomstenbelasting f 10.— boete of 10 dagën. J. P. D., Egm. binnen Tabaksbelasting f 10 boete of 5 dagen. Albert I., gedetineerd uitlokking of mede plichtigheid, hervatting op 6 December. NIEUWE ZAKEN. Het zevendie gebold overtreden Een veehouder uit Blokker had een ondgr de gemeente Hoorn staand schiur'je m huur en tevens in bruikleefn eenigs in dat schuur tje bevindende voorwierpen zooals 'n rol kip pengaas, 'n voerbak en ee|n zoodje planken., welke objecten der flegmatieks boer, toen hij het schuurtje ontruimde maar zoo vrij was om mee te nemen. Hij) stond thans terecht wegens wederechtelijke toc-eigening, bewerendde dat de oorspronkelijk eigenaar hem permissie 'had gegeven, een ien ander m|se te nemen. De twijfelzuchtige officier van justitie be schouwde dit verweer als duimzuigerij' en eisch-i te f 30 boete of 30 dagen. De drank heeft velen kwaad gedaan, bat dus als Jaap, je glaasje staan. Een bejaard werkman uit Texel, die meier van piereverschrikkertjes 'hield dan voor zjjji schrale portemonnaie en zwakke moraal ge zond was, was in schulden geraakt en om dezie) nu weer uit den weg te helpen, bedacht hij; een middeltje, dat heelemaal niet door den beugel kon. Hij lichtte een sigarenhandelaar op die hij op den pof kocht ten name van een paar so uede ingezetenen. Dezis sigaren verpatste hij) en betaalde van de opbrengst zijja schulden.* Gelukkig is echter onze Jacob thans rot mkeier gekomen. Zijn zoon heeft den sigarankoopmas; schadeloos gesteld en hij zelf heeft zijn drank zucht bedwongen en zich aangesloten bij de blauwe knoop. Is het dus te verwonderen,, dat de officier die ook niet wil den dood des zondaars, doch; dat hij zich bekeere en leve, met engelachtige* gevoelens in het hart, heden 2 maanden voor-t waardelijjk vroeg met 3 proefjaren. Ruwe zeden op het lage land. i Een tweetal jongelieden uit Zuidscharwoude, i die zich blijkbaar zoodanig schaamden, dat zij niet ter zitting durfden komen, hebben n den j laten avond vain 22 Augustus in de Dorpstraat- i 'n paar andere jongelui afgeranseld en 'dit wel zender de minste aanleiding. Een der mishain-; deldein', zekere G. werd met zijn rijwiel tegen, den grond gereden en kon oplaats van excuus, 'n pak slaag incasseeren. Die jongeheer A. W., die op het spectabel toeliep, werd gevraagd om; sigaretten en toen hij verklaarde niet in bet, bezit te zijn van saffiaantjes, kreeg hij eejn kwaadaardige pats op zijn gezicht. De officier was allesbehalve gesticht door dit schoftig op treden en vorderde tegen nummier één, '11 snui-, ter, die lang niet als braaf staat aangeschre ven 1 maand en tegen de tweede, meer 'n be ginneling op het pad der ondeugd, 7 dagen ge vangenisstraf. Oiok 'in mooi nummer. Een soort van nationale oplichter en dief schjjnt zekere M. L. te zijn. Dit obscuur in dividu maakt er een soort broodwinning van cm onder valschen naam en kwaliteit zich bü, semmige lieden in te dringen als commensaal. Als dit opzet is gelukt verdwijnt liü al spoe- dg ,met medeneming van alles wat hij vangen, en grijpen kan. Men zij voor dezen schelm; dus terdege op zijn hoede, want hij is nog) sqhadelijk gemaakt, Vandaag moest hij staan wegens diefstal van een horlogei nist ons- terécht staan wegens met doublé-ketting en een paar malichetknoo- pen ten nadeele van de familie Scheltus ts» Schagen in Juli van dit jaar. Hij presenteerde zich onder den naam Bakker en in kwaliteit van telegrafist. Ter zake dit feit werd heden 6 maanden tegen dezen linkmichel geeischt, Ook moest hij zich op dezelfde zitting ver antwoorden voor een dergelijke schunnige! streek gespeeld te Miediemblik ten nadeele van; den heer Meester, alwaar hij eveneens kans zag er met eenige horloges uit te knippen» Voor dit feit vorderde het O'. M. 3 maandeni gevangenisstraf. Onhebbelijke kletskoek. Een beschuitreiziger uit Amsterdam', wiens; naam geschikt is om de geit van den melkboer aan 't lachen te maken, had onder meer ook! -e Helder .eenige winkeliers bezocht en daar verteld, dat zij geen beschuit moesten nemejn \an de firma Hille te Zaandam, daar deze fir ma in relatie stond met Albert Hein. Ze steun de op deze manier hun concurrent. De firma Hilie, wier debiet door die kletserij vermin-, derde, diende een klacht in en heden werd! tegen Salomon, die er met 'n smoesje zich.' wilde afmaken, niet minder dajn f300 boete of 60 dagen gevorderd. Het einde bekroont het doel. Finis coronat opus, kan mr. Kusters hedein met voldoening getuigen, daar tegen cijin cliënt, 'n koopman uit de Rijp, die verdacht werd van heling, na voortgezeette behandeling der zaak. welke reeds op 18 October ter zitting was gebracht. Vrijspraak werd gevorderd. 'n Succes voor Mr. Judeli. De advocaat van een varensgezel uit dieW Helder, die inbraak had gepleegd te Cailants- oog en uit een badkoetsje eetwaren en bad- benoodigdheden had ontvreemd, mocht ook een; succes boeken. Verdediger Mr. Judell van Bier-* gen, had bij de eerste behandeling aangedron gen op een psychiatisch onderzoek van ver dachte, op grond van diens zonderlinge gedra gingen. Dit onderzoek werd gelast met het re sultaat, dat heden het O!. M. ontslag van rechts vervolging tegen Corn. N., vorderde, met last tot plaatsing in een krankzinnigengesticht voor den tijd van een jaar. i Autobusondernemerseltende. Een autobushouder uit de Zijp, of daarom trent. die veroordeeld was volgens overtreding van de wet op de openbare vervoermiddelen en, van dit vonnis in hooger beroep kwam, kan zich zelf nog niet feliciteeren miet dep goe den afloop, daar de officier bevestiging van het vonn.s vorderde. W0t waren die uien- ern wortelen- expediënten weer druk. Het schijnt wel dat er in de hutspotingre diënten aan den Langemjdijjk 'n opwindende kracht zit, want de transportarbeiders uit die streek kunnen soms verlegen te keer gaan. Thans stonden er 'n drietal van die drukke klanten uit Noordscharwoude terecht omdat zij in den avond, van 22 Augustus 'n paar coiiega si met ploertendooder, boks'ijizer ien klompen had den bewerkt, zoodat een hunner zich onder behandeling van een geneesheer had moeten, stehen en f 12.50 plus zegel, 10 cent, neparatiie-i kosten reclameerde. De drie verdachten, vader, zoon en 'n vriend ei geestverwant, ontkenden met grooten ijver al het strafbare, dat hen ten laste was gelegd; maar deze ontbentenis kon niet beletten1, dat tegen papa 3 maanden en tegen den zoon' en den vriend en stillen compagnon op klompen lede 2 maanden requireerde. Nog 'n representant uit Kooi'- .i-enslain. Nog 'n ander transporteur van artikelen voor 'n futuristischen stamppot uit Noordscharwoude die getuige was in de vorige zaak, moest op het zondaarsbankje plaats nemen omdat hij op die zelfden rumoerigen 22 Augustus zekeren heer S. B., 'n watjekou op zijn neus had gegeven, welk gedenkwaardig feit zou hebben plaats gehad in de herberg van V. Trouwens wanen al deze Langedijker onlusten grootendeels liet gevolg van overdadig bier en jandoedel-con sumptie, dat is duidelijjk. Ook deze delinquent ontkende met ijyer en volharding, die echten tot dusver heel schraal werd beloond, aan gezien de officier f 30 boete of 30 dagen vor derde. i Bekkensnijderij op die Zantenner kermis. De boerenarbeider P. J. H., die reeds ge- ruimen tijd in voorarrest zit wegens bloedige mishandeling van zijn patroon Glas, rn den. nacht van 14 op 15 Augustus, werd thans weer, voor den rechter gevoerd, omdat in zijn zaak nog 'n nieuw getuige zou worden gehoord. Dit verhoor bracht niet veel licht in de zaak, doch de officier verklaarde zich bereid dat uitstel van de rekening af te trekken en vorderde nu 2 jaar gevangenisstraf met aftrek van voorarest. Mr. Eecen de verdediger liet bij monde van, zijn compagnon, mr. Haars uitstel der benan- deling vragen opdat hij als nog in de gele genheid zou zijn, voor verdachte te pfeiten, waarop werd besloten a.s. Vrijdag op de bui tengewone strafzitting mr. Eecen toe te staan, zijn speech af te steke,n. Daarna definitieve stui ting dezer onrustige zitting. i Parlementair overziet?! Het groote politieke debat heeft dit jaar wei nig nieuws opgeleverd, het kon ook niet worden verwacht, waar het Kabinet vrij openhartig kleur had bekend en er van de RegeerLngstafel dus ook' weinig nieuws meer te verwachten was. Alle partijen hebben den haar toegemeten tijd volledig volgepraat, achttien uren in totaal. Dit lis in zooverre begrijpelijk, dat waar het debat zich minder tot de Regeering zelve kon richten, meer aandacht werd geschonken aan de ver houding der verschillende politieke groepen on derling. De vraag was, of er al eenige teekening in de politieke verhoudingen zou komen. Aanvanke lijk scheen uit de 'redevoeringen der drie rechtsche partijleiders te moeten worden opgemaakt, dat de oude Coalitiepartijen elkander wel weer zouden weten te vinden, doch dan niet eerder dan in 1929, het verkiezingsjaar. Monseigneur Nolens bleek niet meer zoo verstoord te zijn op oe Christelijk-Histori- schen, deze lieten zich gaarne lokken en ook Mr Heemskerk sprak in verzoenenden geest. Bij de replieken bleek echter, dat men nog niet veel verder was gevorderd dan schoone woorden. Mr Heemskerk zweeg geheel over de zaak en Dr. de Visser toonde zich verbolgen dat Ds. Kersten had gesmaald, dat er nu'weer aan het drievoudig ver bond „getimmerd" werd. Zoover is men nog niet, men vól alleen met elkander spreken na de stem bus van 1929, omdat dr. de Visser niet wil weten van geen gemeenschappelijk program voor de ver kiezingen. Terwijl tenslotte de heer Nolens liet uit komen dal;, indien de drie Coalitie-partijen elkan der niet zouden kunnen vinden, hij er geen be zwaar tegen zou hebben, 111 de plaats van de Cnris- telijk-Historischen de Vrijzinnig-Democraten op te nemen in het verbond. De Minister-President heeft een knappe rede gehoudenniettegenstaande hij alle punten, 'die den grooten beginselstrijd raken, terzijde moest laten ligggen, is hij er in geslaagd, een drietal uren de aandacht der Kamer geboeid te houden. En dit ook, niettegenstaande hij, gelijk reeds werd opgemerkt, weinig nieuws kon vertellen, omdat men nu wel weet wat men aan dit Kabinet heeft. Behalve dan wat betreft zijn wonderlijke plannen inzake de handelspolitiek. Prof van Gijn had een zeer scherpe uitgewerkte oritiek .gele verd op de heillooze tarief herzieningsplannen der Regeering. Als eenig antwoord kneeg de „geachte afgevaardigde" een vriendielijk woord, omdat hij zoo goed had begrepen wat de bedoeling oer Regeering was, n.l niet bescherming, maar 'inte gendeel bevordering van hiet vrije ruilverkeer Derhalve zou het gedifferentieerd tarief dat de Regeering voorstaat strekken tot bescherming van den. vrijhandel! Dat kan natuurlijk niemand gelooven. Wat baat de verzekering, dat de Ro- geerïng tegen een hocgen tariefmuur van een vreemden Staat niet een tweeden muur wil bou wen en zioh vrij weet van protectionistische aan vecht ingen, wanneer zij met een dubbel tarief komt, dat zoo licht tot bescherming, althans tót verhooging van invoerrechten leidt? Reeds zin speelde de Miuister op verhoogde rechten op weelde-artikelen welke niet in ons land worden geproduceerd. Ziedaar reeds de Staat als duurte- verwekker, zij het vooralsnog ten aanzien van weélde-artikelen, wat echter een uiterst rekbaar begrip is. Bij de replieken bewoog Dr. LoVink zich ten aanzien van de tariefplannen gèheol in dezelfde lijn als prof. van Gijn; blijkbaar had de Minis ter-President ook hem in geen enkel opzicht over tuigd. De partijgenoot van Mr de Geer wees er met nadruk op, dat de instelling Van een vecht - tarief in strijd zou zijn met den geest van Gene ve, en vroeg met klem, wat er dan toch was voorgevallen, dat de Regeering, anders dan onrier het bewind van Minister v. Karnebeek, nieuwe maatregelen noodig oordeelt. Dr. Lovink wees er nog eens op, hoezeer Zwitserland, waarmede wij ons altijd zoo gaarne vergelijken, zich in de moeilijkheden, voortspruitende uit zijn vechtta- rieb, verstrikt heeft. Mogen deze waarschuwin gen der Regeering weerhouden dezen "heilloozen weg te betreden! wettig beschermd tegen vervalschingen In Buisjes van 40 en 75ct.Proefbuisjes25ct. Plaatselijk iieuws VERPAKKING VAN POSTPAKKETTEN VOOR HET SINT NICOLAASFEEST Men neme van 1 tot en met 6 December de volgende wenken in acnt: Pakt de pakketten nog steviger in dan anders. Gebruikt voorat stevig pakpapier en sterk touw Schrijft het adres 1 efst op den omslag- Veilig is een tweede adres in het pakket te sluiten Adressen met lak vastgehechi laten los en wor den daarom niet toegelaten. - NOORDSCHARWOUDE. Door de Kunstmestcommissie uit „Tuinbouw- belang." alhier, werden weer, evenals vorige jaren, verschillende kunstmeststoffen aanbesteed op voorjaarslevering. Gegund werden voor levering 1 Maart 1938: 10500 kilogram patentkali en 7400 kilogram kalizout 40 pCt., aan de Firma Haijtema te Alkmaar en 40700 kilogram superfosfaat, 9200 kilogram zwavelzure ammoniak, 6200 kilogram chi- lisalpeter, en 8400 kilogram kalksalpeter B.A.S.F. aan den heer A. A. Verburg te Alkmaar, terwijl voor levering 26 April 1928 13800 kilogram zwa velzure ammoniak werd gegund aan „Het Land- bouwkantoor Noordholland" te Alkmaar, vertegen woordiger de heer D. Kansen alhier. Uit den Omtrek ZijriEWIND. Zondagavond gaf het fanfarecorps „Si. Marti- nus" alliier in het café van den heer G. Ligthart een openbare uitvoering onder leiding van den hee rv. Hest Deze uitvoering werd afgewisseld door een humorist en een klein tooneelstukje, getiteld Flips en Flaps". Jammer dat het pu- fliek zoo luidruchtig was, ('enkele personen wer den zelfs verwijderd) want het ten tooneele ge brachte was net aanhooren wel waard, vooral de muziek was mooi. - OUDE NIEjüORP. Zondagavond werd te 'tVerlaat in het café van den heer A'. Mijts prijsbiljarten gehouden om wild. De prijzen werden hierbij gewonnen door: de heer j. Breebaart, T v. d. Vliet, Jb. van Zoonen Dz. en P Hopman, le prijs; en F, Kooij en J. Vos 2e prijs INTERN. POSTBEPALINGEN. Opmerkingen betreffende wijziging of aanvulling. 1 De Kamer van Koophandel en Fabriekien voor Holland's Noorderkwartier, gevestigd ta Alkmaar, vestigt de aandacht van belangbebf benden ia haar district er op, dat zij door dejn Directeur-generaal der Posterijen en Telegra fie in de gelegenheid is gesteld, om, in verband* met het eerstvolgende Congres der Wereld-' postvereeniginjg, dat in 1929 te Londen zal wor-> den gehouden, reeds thans opmerkingen ofi wenschen betreffende de wijziging of aanvul ling van de internationale postbepalingen in te dienen. ,1 4

Nieuwe Langedijker Courant | 1927 | | pagina 4