PUROL De Amerikaansche llionair Koopt goede bramofoons en prachtige Platen. DE MOORD Ü^SLAG Nieuwstijdingen Garantie en concurreerende prijzen Fa. P. Th. YPMA, in den rug Kloosterbalsem Predikbeurten v&wxicfd &n y&ruz&si Plaatselijk Nieuws ZUIDSCHARWOUDIE. De oudste ingezeten.© dezer gemeente, de. "Wed. J. Boon, geboren De Geus, is in den oudterdom van 95 jaar overleden. - BROEK OP LANGENDIJK. Woensdag 23 Nov. 1927, trad alhier op voor de Chr. Geref. Jong. Vereen. Ds. v. d. Metjderx van 's-Gravenhage met het oindsrwerp: „Slurf- j gersteen en Kroonjuweelien." Spr. bepaalde zijp gehoor in verband met dit onderwerp naar aanleiding van Zacharia 9 rvs. 9 tot het einde. Uiteenzettende Sions jeugd, vijand, strijd en kroon. Op boeiende wijze zette spr. uiteen hoe wij: tegenover de slinigerstaanen, welke zijn degene die zich keeren tegen God .en Zijn. Gezalfde m Kerk, hebben te zijn de sprekende jeugd, door de krachtige werking des Heiligen Geestes. Aan dezulken hebben we behoefte, die er op uit gaan om getuige te zijln, die zich niefl schamen en iets weten te vertellen wat dei Heere in hun hart beeft gewrocht. Daartegen gaat de vijand. Die komt tegeni die jeugd op, welke spreken van Gods werk. Die gewelds-openbaringen zijp de slingerstee- nen des vijiands. Denk aan de anti-CChristelijke machten, die staan tegenover den Christusi Gods. Denk aan de moderne afgoderij, lite-? raire geschriften, aan de mode, kleedij, kap sel. Dat zijn alle giftpijlen van dar vijand, om de gemeente Gods te verderven, dat zijp sliir-, gersteenen. Die ordannantiën Gods worden ver trapt. Spr. waarschuwt ten zeerste tegen al deze dingen, want ze zijp gericht tegen het levende Sion. En dam zal de strijd niet uit-' blij/ven. Maar God zal opstaan tot den strijd, Hij zal ze bij elkaar brengen. En dan moeten, we kiezen of achter Juda of achter den Anti christ. De strijd zal hevig zijn tegen de boo ze, machten, maar Hij, gordt ze aan met de Leeuw; uit Juda's stam om te strijden naar de mo-i gendheid des Heeren. Al bieloven de slinge raars alle de schatten dezer wereld dan moet ge daar dood voor zijn, dat is de wereld gekrui sigd zijn. Daar heeft de Heere teen welbeha gen aan. Er is een levend Sion, hetwelk de slinger- steenen onder den voet krijjgt. Dat zijn die verlosten, de gekroonde steemen welke als eemi banier omhoog gericht zullen worden, welk© steemen zijp geslepen en gelouterd door de weg der beproeving. Hiet gaat er om ook een maal z oo'n kroonjuweel te zijp, welke eens zul len schitteren wanneer het werk Gods aan hun1 zielen beproefd is. Hoe meer die juweelen ge slepen zijln, hoe schooner ze zijn. Al is de weg nog zoo diep, de Heere is bezig U door bet vuur te beproeven. Hoe meter ze beproefd wor den, hoe meer ze zullen schitteren. Daarom is het vuur zoo goed, want ze moeten sprekend© kroonjuweelen zijp, om uit te komen in het werk Gods. Zoo zullen ze hoe langer hoe meer fonkelen in het heerlijke genadewerk. Daar zijp ook heel wat kroonjuweelen ini schijn. Daarom hebben we noodig het vuur der beproeving tot loutering:. "De kroonjuweel- komt uit in de strijd wan neer hij een boeteling is, data schittert hij aan het fundament des hemelsch en al mocht 'z|S verbleeken, de kleur komt terug. Jongeren en ouderen let op de slingerstee- nen. Hebt ge nog gaela keuze gedaan, bid dan? tot den Heere opdat gij worden moogt ©en kroonjuweel. Te kwart voor negen werd deze zoo schoons en leerrijke avond op de gebruikelijke wijze gesloten. Uit den Omtrek „DIF KLEINE STE|M". Zoo noemt de heer 'Sinjewel, Hoofd der 0. L School, te St. Paneras, zijn kinderzangkoor In de gemeente algemeen gekend en gewaardeerd:. Maar hoe kan het ook anders! Voor de tweede maal hebben wij nu persoonlijk de „uitvoering" bijgewoond, éh nu begrijpen wij volkomen, dat men het kinderkoor waardeert. Eigenlijk, het werk van den keer Sinjeiwel. Hij is toch, zooals hij in zijn openingswoord zeide, van dit koor alles: de directeur, de secretaris, de penningmees ter, de ordebewaarder en wat al niet. De ordebe waarder! Ja, een vorige maal schenen er klach ten te zijn geweest over het al te groote lawaai, dat de kinderen op de uitvoering maakten. De leider hoopte thans, 'Aat die klacht voortaan niet meer gehoord zou worden. Hij sprak allen een een woord van welkom toe, en verheugde zich in de uitnemende opkomst. Ziet ge wel, dat het koor door de burgers wordt gewaardeerd En of!. En daar schalden de liedjes. Wat een Nurks moet men Joch zijn, om over deze uitvoe ring nog critiek te oefenen! „Uitvoering!" Wel neen, het was een openbare les, eene repetitie van Een pakkende Roman vol Sensatie. Vrjj bewerkt naar het Engelsch. 12) Het sloeg één uur. zij trachtte te slapen, doch kon het niet. Om half twee kwam de bezoekster de gang! door en ontgrendelde haar celdeur. „Komt U maar mee, juffrouw" zeide zij en het meisje volgde haar door ©en tweede' met stelen platen beslagen deur, 'een paar trap pen op, naar de kamer van den directeur^ Zij bleef sprakeloos staan, want naast den les senaar van den directeur stondep ©en inspec teur van de recherche en Koning Kerry. „M'n arme kind," zeide hij en zij kon On mogelijk twijfelen aan de oprechtheid van zijn medelijden. Hij kwam naar haar toe en leidde! haar naar den lessenaar. Het meisje was tie! verbaasd om hem te weerstreven. „Ik geloof, Idat het in orde is, inspecteur," zeide hij. „Absoluut in orde, mijnheer," zeide dieze be ambte, glimlachend. „U bent vrij, juffrouw „Maar ik begrijp het niet," begon Toen nam Koning Kerry haar bij de "hand en leidde haar uit de kamer. al wat geleerd was, en dat wildé men "de ouders der kinderen en verdere "belangstellenden eens laten hooren. Tm nu stelt men zich de kinderen in hun lieve jurkjes en jongenspakjes eens voor, belicht door het fijne electriseh licht, (daar heeft de heer Gerritsen maar goed voor gezorgd) in een kring geschaard op het tooneel, voor hen hun „meester", de ziel van dit kinderkoor, de direc teur enz. Welk een lustig gezicht! Daar spreken de keeltjes. Geen weifelen, geen dralen, gelijk begonnen, goed in de maat en wat "hog al wat zegt, daar zijn het dan ook kinderen voor op toon gebleven. Vijftien liedjes met een zang- spelletje, „Oma's verjaardag". Een extra solotje van de jongejuffr. Sinjewel, en solo-stemmetjes in de nummertjes na de pauze. Heel goed, hoor, kinderen. Flink zoo. Het is een verdienste van den driecteur, dat hij precies den kindertoon snapt en hierdoor de lust er in houdt.. Vrijmoedig zijn ze, de kinderen, ze zingen als lijstars, het ont breekt zelfs niet aan voordracht, en nog eens, „in de maat!" Het waren alle gezelligge, op wekkende liederen, doorgloeid van ernst en mo- reele strekking. Wij hebben genoten, maar de ouders stellig niet minder. Wat klonk het ap plaus spontaan! Ja, aan liet einde moest „Water land" nog eens worden gezongen! Maar dat ver diende 't ook. Aan het slot van den avond een woord van dank aan ouders, publiek en Pers en wij hadden er aan toe willen voegen: „Tot weerziens, kin deren!" I ST. PANGRAS. Uitslag damwedstrijd tusschen W.DO. te Alk maar en D.OS-, alhier, gehouden op Donderdag 24 November in het lokaal van den 'heer K. de Ruiter. Bi O S. (wit). Jb. Toepoel K. de Ruiter J. Kooij M. Benschop C. Tol A. Volkers 1. Slijker P. Jdaddeiom G. Booij 0. Ivangh P. Volkers K v Graft P. Duif Jb. Madderom H. Troostheide P. Nierop A. Mcinema A. Hoogland H. Wiedijk P. Peereboom J. Jongejan T. Modder C! Zeeman C. Jong 8. Ploeger OUDiE NIEDORP. W. D O. (zwart) 2 P. Booij 0 1 H. v Apeldoorn 1 1 O. Betlem 1 0 C. Bedijn 2 1 J. Amelsbeek 1 0 W. Kuiper 2 2 K. de Ruiter 0 2 J. Dik 0 '0 D. "Winder 2 0 D. Stam 2 0 D. Schoen 2 1 O. Booij 1 2 J, Sanders 0 1 T. Groen 1 0 H. Overman 2 12 J. Renooij 0 2 J. de Haas 0 2 D. Davelaar 0 1 R. Pos 1 2 S. Rol 0 2 Jb. Booij 0 2 S. Vos c 0 A. Burgerf 2 2 J. Schuif 0 2 G. Zomerdijk 0 30 20 In de buitengewone zitting van de meervou dige strafzaak stond terecht de 59-jarige Pietro- nella Nieuwenhuis te 't Veld, gemeente Oude Niedorp, thans in voorarrest ter zake poging tot moord, subsidiair doodslag op haar 52-jarigen echtgenoot, Pieter Jansen, mjet wien zij in de tweede helft van Juli was gehuwd. Volgaas dag vaarding heeft zij in den nacht van 23 op 24 September, terwijl haar echtgjenoot te bed lag, getracht met een scheermes zijn hals af te snij den, althans ernstig te verwonden. De belangstelling uit Oude Niedorp was groot, toen zij voor bovengemeld feit terecht stond. Gevorderd werd door den officier drie jaar gevangenisstraf, terwijl door den advocaat, Mr. Leesberg, die van meiening was dat "haar echt ge noot zich zelf de verwonding had toegebracht, vrijspraak verzocht werd met last tot onmiddel lijke invrijheidstelling, welk verzoek echter door de rechtbank werd afgewezen. De uitspraak is bepaald op 6 December a.s Volgend nummer uitgebreid verslag. ST. PANCRAS. Na de „Sinte Maarten" hadden we gisteren weer een andere goede Sint, op wiens jaardag dc kinderen onthaald werdeij, bestaande uit een pop van taai-taai. Ditmaal ging de tractatie uit van het Gemeentebestuur, welke op Rezen dag „Sint Katrijn" de huurpenningen der gemeentelande- rijen int. BOERDERIJ AFGEBRAND:. Woensdagavond werd een felle brand bemerkt in de groote voorraadschuren van de boerderij St. Anna-h.of' bij Venlo, meldt „Het Volk" De vlammen sloegen weldra uit de daken en zetten -o- bij -o- LAHGESTRAAT G9 ALKMAAR den omtrek in feilen gloed. De motorspuit van Tegelen, bediend door de brandweer-paters van Steiji, wist de boerderij te behouden. Veel gereedschap werd, evenals het vee, met moeite nog gered, doch vijftig waseih- machines en kachels, welke in opslag stonden, ter waarde van f 1200, gingen verloren. Verzekering dekt de schade. De oorzaak is onbekend. Fr wordt aan brandstichting gedacht. INBRAAK. Te Vlaardingen is ingebroken in de Boaz-Bank Door foroeering van eenigé deuren hebben de dieven zich toegang versöhaft. In het privé-kan- too ris de lessenaar opengebroken en daaruit de sleutel genomen van de in dit kantoor staande brandkast. Er bevond zich eöhter maar een doos je in met slechts f3 en eenige postzegels, ter wijl voorts ook een kistje sigaren werd meegeno men. Aan de kluis zijn geen sporen vaïi braak te bespeuren. Ineens is het er Ineens, terwijl Ge een stoel verzet, een krant opraapt of een andere oogenschijn- lijk onschuldige beweging maakt, schiet de pijn in Uw rug. Als ge er het minst op voorbereid bent, krijgt Ge het Spit in Uw rug. Hebt Ge Akker's Klooster bal em in huis - en omdat dit middel in zoovele gevallen te pas komt, zijn velen niet gerust, wan neer niet eer. pot in hun kast staat - dan kunt Ge U van stonde aan met dezen weldadigen balsem laten wrijven. Het zal U verbazen hoe snel Uw aanval verdwijnt. AKKER's 1 Groote pot 60 ct. Zeer groote pot f 1 I ,*,Geen Goud zoo goed" schuwd en stelde met dr. Bosnia een on in, waarna door de politie procesverbaal werd opgemaakt. H .laat een vrouw met 4 nog kleine kinderen achter. den oogst. Butein stonden 'drie auto's te wachten en kleine groepjes mannen stonden op het trottoir te pra ten. Alsof er een bevel gegeven werd, wendden zij zich om, toen de twee de trappen van; het po litiebureau afkwamen en een hunner kwam naar voren en nam zijn hoed af. „Ik geloof, mijnheer, dat 'het 't beste is, dat wij naar Smith Street 107 gaan," zeide hij. „Dat ben ik met u eens, hoofdinspecteur," zeide Kerry ernstig. Hij opende de deur van de teerste aiito en hielp het meisje instappen. „(Mijn kind," zeide hij, teen zij alleen waren, ge moet uw oordeel over mij nog opschorten; nie mand van mijn vrienden was in de stad. Ik moest drastische maatregelen nemen en wel zoo, dat ik er zeker van was, dat zij succes zouden heb ben." „Maar waarom waarom?" zij weende en haar snikken drongen regelrecht door tot hjet hart van den man. „Schort 'je oordeel op," zeide hij vriendelijk, „Ik geloof, dat Ik, door je te laten arresteeren, je leven gered heb." Hij sprak zoo ernstig, zoo plechtig, dat haar tranen ophielden te stroomen, terwijl een natuur lijk gevoel van nieuwsgierigheid haar smart ver ving. „Terwijl ik in den trein zat kreeg ik een tele gram," zeide hij. „Ik kreeg het, juist toen de trein Liverpool binnenstoomde het moet in HET WEER IN HET BUITENLAND:. In het begin van "November is de temperatuur in Midden- en Zuid-Rusland plotseling belangrijk gestegen. In het gebied van de zwarte aarde, waa rbet eind October reeds 10 graden voor, steeg de thermometer tot 15 graden boven het vries punt. De sneeuw is gesmolten en het wintergraan begint sterk uit te loopen. Men vreest, dat dit zaöhte weer sleclhte gevolgen zal hebben voor DOOR DE GLADHEID'. Te Lutjebroek bij Fmkhuizen, kwam Woensdag avond een autobus mei. 17 inzittenden door de gladheid van den straatweg in een sloot terecht De passagiers kwamen er, afgezien van lichte kneuzingen, met den schrik af. STR00PER DOOR EEN GEWEERSCHOT GEDOOD!. Terwijl de landarbeiders D. F., en L. H., wo nende te Den Andel, onder de gemeente Baflo, in den polder bezig waren met wildstroopen zou F. het geweer aan H overreiken, opdat eerstge noemd© over een sloot zou kunnen springen. Bij hhet overreiken ging plotseling het schot af, met het noodlottig gevolg, dat H. met de volle lading in de borst weri getroffen, waardoor de dood vrijwel onmiddellijk intrad. De burgemeester van Baflo werd 'direct gewaar- Edgehill aan den boofdeondueteur gegeven zijn. Het was van mijn mannetje een jong reporter van den Monitor en 'het hield de boodschap in, dat er, om een reden, die ik begrijp en die gij eerstdaags ook zult begrijpen, hedenavond een aanslag gedaan zou worden op uw leven." „Onmogelijk!" Hij knikte. „Ik zou de politie hebben kunnen waarschu wen, maar ik betwijfel het, of zij het ernstig zou den hebben opgenomen. Ik was veel te bang, dat j zij u op een halve manier zouden beschermen." „Ma-ar wie zou mij kwaad willen doen?" vroeg zij. „Ik heb op de heele wereld geen enkelen vijand." j [Weer knikte hij. j „U hebt evenveel vijanden als ieder ander lid j van de maatschappij," zeide hij; „dat wil zeg gen, u hebt die vijanden, welke van nature en onveranderlijk staan tegenover de eerlijke en fat soenlijke leden der maatschappij." Hij sprak niet meer 'tot hun auto stil stond voor haar huis. De andere twee auto's kwamen aanglijden, terwijl zij uitstapten en een oogenblik hielden Kerry en de detectives ruggespraak want het waren mannen van Sootland Yard en ,van Binkerton. Toen ging Kerry naar de deur van het huis en klopte met een langen doudereiilen slag. Hij wendde zich naar het meisje. „Is uw kamer aan de voorzijde van het huis?" Zenuiüstilieiicl ""*en Zenuwsterkend is de werking van Mijnhardt's Zenuw tab let ten Glazen Buisje 75 ct Rij Apoth. en Drogisten. Herv. Gem. Oudikarspel- Geen samenkomst. Ger. Kerk Noordscharwoude. Geen opgave ontvangen. Ned. Herv. Gem. Noordscharwoude. Geen opgave ontvangen. Ned. Herv. Gem. Zuidscharwoude. Geen dienst wegens vacature. Chr. Ger. Gem. Broek op Langendijk. Geen opgave ontvangen. Doopsgez. Gem. Broek op Langendijk. Zondag voorm. 9 45, Ds. Arn. de Jong. Ned. Herv. Gem. Broek op Langendijk. Zondag voorm. 9 30 uur Ds. Gunning van Bilt- hoven. Zondag nam. 2 30 uur Ds. Jukema. Ger. Kerk Broek op Langendijk. Zondag v.m. 9.30 uur leesdienst. Zondag nam. 7 uur Ds v. Andel uit St. Pancit Ned!. Herv. Gem. St. Paneras. Zondag v.m 9.30 en nam. 6.30 u. Ds. Jellema. Geref. Kerk St. Paneras. Zondag 9.30 uur Leesdienst 'sNam. 3 uur Ds van Andel. Geref. Kerk, Heeibagowaard. Zondag v.m. 9.30 uur Ds. van Andel 'sNam. 2 uur preéklezen. Groentevervoer SLUIS BROEK OP LANGENDIJK. 19 Novemo. 3 motoren 75 ton. 21 4 '95 22 5 U5 23 3 80 ,i 24 4 U5 ,i 25 2 40 „T Totaal 520 Marktberichten LANGEDIJKER GROENTEMARKT. 25 November. 27000 kg. roode kool 5.90—9.40, 2e soort 2.80 —8.54000 kg. gele kool 3.906.80, 4200 kg. deensche witte 2.303.60, 17800 kg. uiejtt 8.80—9.50, drielingen 8.50—9.20, nep 5.50. 26 November. 18000 Kg. roode kool 5 20—10—, 2e soort 2.30 —7.20, 31000 Kg gele kool 3.10—7.20, 2000 Kg. witte kooi 1.70—2 50, 9500 Kg. Deensche kool 2.40—4 10, 17000 tig. uien 8.50—9.70, 3075 Kg. drielingen 8.809 20, peen 4.90, kleine peen 2.60 5300 stuks groene kool 2.404 60, NOORDERMABKTBOND. 25 November. 10300 Kg. uien 8.80—9.70, drielingen 8.20—8.50 grove uien 9.40—10 2800 Kg. peen 4.40 4.70, 77200 Kg roode kool 6.90—10.20, 19800 Kg .gele kool 4 90—6.90, 7800 Kg. Deensche w. 3.30—3 70. 26 November. 18200 Kg. uien 8.609.60, drielingen 8.8.70, nep 5.30—6.10, grove uien 8.90—9.50, 16200 Kg. peen 4.10*4 80, 144400 Kg. roode kool 7.50 9.40, 52400 Kg gele kool 4.50—7.30, 3800 Kg. witte kool 2.60, 31200 Kg D. witte 3.20—4.—. WARMEN HUIZEN 24 November. Roode kool le soort 8.30—8.90, 2e soort 4.80 —8.20, kale 4.40—8.10, deensche witte kool, uitschot 1.70, drielingen 8.90, uien 10.3010.90, grove uien 10.70. Aanvoer: 19.300 kg. rood©, kool' 250 kg. deensche witte, 2900 kg. uien. 25 November. j. 24300 Kg. roode kool 7 10—8.70, 2e soört 5.40 8.—, kale 4.50—7.10, 3900 Kg. gele kool 4 80 —5.40, 4700 Kg deensche witte 3.20, uitschot 1.90210, 6500 Kg. uien: drielingen 9.uien 10.20—10 40, grove uien 10.20—10.40, 1200 Kg. pen 4.30, kleine 1 70. SOHAGFN, 24 November. 60 paarlen 150400, 15 magere koeien f 160 280, 54 idem vette f 300430, 10 kalf koeien, f 265370, 24 vaarzen f 80140, 9 graskalveren f 4580, 18 nuchtere kalveren f 1026, 40 vette schapen f 3035, 173 overhouders f 2432, 10 magere varkens f 1824, 61 vette varkens f 0.60 0.65, 87 biggen f 1015, 147 konijnen f0 60 3.—, 130 kippen f 0 75—2, 34 eenden 0.75—1.20, haantjes 0.50—1.75,'46 Kg. boter 2.2.40. Winterhanden Wintervoeten Gesprongen Handen Schrale Lippen Ruwe Huid Ooos 30 en 60, Tube 80 ci Bij Apoth. en Drogisten vroeg hij. j Zij schudde glimlachend het hoofd. „Dat zou veel te duur geweest zijn voor mij,'" zeide zij. Neen, ik heb een kamer aan de ach terzijde op de eerste verdieping met een prachtig uitzicht op den 'achterkant van andere huizen en een privéé-wandelweg tenminste als ik den moed zou hebben het raam uit te klimmen." „Eenprivé-v.- vndelweg Scherp en snel kwam de vraag en zij haastte zich het hem uit te leggen.

Nieuwe Langedijker Courant | 1927 | | pagina 2