gaarne wilde, doch al moge zijn aandeel in den aibeid der Kamer (derhalve gering zijn geweest, de waarde daarvan weten wij ten volle te waar- deeren en wij zien hem zeer ongaarne onze ge lederen verlaten. De heer Lakeman, die door zijn bezigheden naar elders werd geroepen, heeft door zijn prao- tisohe ervaring meerdere malen nuttige v oor lien- ting aan de Kamer kunnen verstrekten, vooral op het gebied van het verkeerswezen toonde hij zich meermalen een uitstekend raadgever. Aan de heeren Mr. Offers en Lakeman, betui gen wij, namens Handel en Industrie in dit ge west, gaarne onzen hartelijken dank voor den ar beid, dien zij naar beste krachten, aan de ver vulling van de taak der Kamer hebben gewijd. Het doet ons 'genoegen to 'kunnen oonstatee- ren, dat de kiezers in Holland's Noorderkwartier zich bij de jongste verkiezing voor leien van onze Kamer op het ruim standpunt hebben geplaatst dat vóór alles er naar dient te worden gestreefd), dat de voornaamste bedrijfsgroepen in de Ka mer vertegenwoordig! worden. Als een leemte gevoelen wij het immers steeds, dat de bloem- bollenhandel in ons ooilege geen eigen vertegen woordiger had en het pleit voor den zeer loyale opvatting van de Alkmaarsohe kiezers van de af deeling Grootbedrijf, dat deze voor die vervul ling van een vacature van een lid uit Alkmaar eenparig hun stem wilden gevöen aan den nieuwen candidaat uit het bloembollen bedrijf te Limmen, die wij met de overig gekozien leden in de eerst volgende vergadering hopen te mogen begroeten. Stemt dit feit ons tot vreugde Mijne heeren, er is ook weder in onze harten reden tot droefheid, ontstaan door het versoheiden van den heer Prins, die gedurende 27 jaren voorzitter en nog veel langer lid der Kamer te Alkmaar is geweest. Bij vorige samenkomst mooht' ik reeds eenige woorden aar d# nagedachtenis var dezen nestor wijden, d-ooh ik stel er prijs op 'van deze plaats nogmaals te getuigen van 'het medegevoelen van onze Kamer. Het is ons een voorrecht ge wisest, dat eenige leden der Kamer met den Seoretaris, namens ons College', de laatste eer aan den overledene heb ben mogen bewijzen. De notulen van de vorige vergadering worden hierna goedgekeurd. 3. Rapport vau de Commissie belast met het onderzoek der geloofsbrieven der do. 2 Novem ber j.l. gekozen en herkozen leden, voor de toe lating in de eerste vergadering in 1928. De heeer Kolster rapporteert dat de geloofs brieven in orde bevonden zijn «en wordt voorge steld voor het kleinbedrijf toe te laten de heeren De Raat, Endel, Colteff, Sohmalz, en Kuiper; voor het Grootbedrijf de heeren: Mr. Moens, Kluitman, Arntz, Wagenaar, Volkering en Grun wald. Ingékomen stukken: Schrijven van het „Hoofdbestuur der Posterij en en Telegrafie in antwoord op onze missive do. 3 October j.l., betreffende verlaging van het port voor gedrukte stukken. Hierin wordt medegedeeld, dat verdere, boven de reeds ingevoerde verlaging afhankelijk is van de uitkomsten van het Staatsbedrijf P. T. en T. en van 's lands financiën. Uit de Memorie v. Antwoord inzake de be grooting van P. T. en T. van 1928 blijkt, dat in overweging is een portverlaging voor gedrukte stukken, benevens wederinvoering van een ver laagd tarief voor locale brieven en briefkaarten. Het voornemen bestaat tot verlaging der tele foontarieven in locaal, interlocaal en internatio naal verkeer. b. Dito betreffend het eerstvolgend Congres der Wereldpostvereeniging in 1929 te Londen te houden. Hierin wordt aan de Kamer verzocht mede te doelen of nog voorstellen tot wijziging of aanvul ling van de bestaande internationale bepalingen van Nederlandsche zijde zouden zijn in te dienen. Door het publiek kunnen alsnog wensohen bij de Kamer kenbaar worden gemaakt. Op voorstel van 'den heer De Raat zal worden verzocht internationale gireering van kleine be dragen mogelijk te maken. c. Missive van bet Departement van "Arbeid, Handel en Nijverheid, betreffende wijziging van het Belgische douanetarief. Blijkens van Hr. Ms. Gezant te Brussel ontvan gen bericht zouden er aanwijzingen zijn voor de veronderstelling, dat het nieuwe 'Belgische dou anetarief eerst zal worden gepubliceerd, nadat de onderhandelingen met Frankrijk ten einde zijn gebracht en dat met de krachtens dit verdrag toe te stanen concessies in bet nieuwe tarief re kening zal worden gebonden. d. Adres van de Kamer v. Koophandel te De venter, gericht aan 'den Raad van Ministers te 's Gravenhage, inzake actieve Handelspolitiek. Deze Kamer schrijft dat zij aan den Raad wil doen kennen, het gevoelen van een Kamer uit een District waarin èn landbouw èn handel èn in dustrie- alle met buitenlandsche im- en export belangen belangrijke bronnen zijn van volkswel vaart. Zij meent, dat deze uiting haar'nut kan hebben, omdat daaruit moge blijken, dat de on getwijfeld toenemende invloed van het activisme op het gebied der Handelspolitiek niet als een ernstige aanwijzing moge gelden voor een alge meen e kentering in de denkbeelden op dit ge bied in belanghebbende kringen. De Kamer is van meening, dat de ernstige moeilijkheden, die in de na-oorlogsjaren door onze export zijn ondervonden èn van de buitenland sche tariefmuren èn van de valutaverhoudingen tusschen de Staten onderling niet tot een gewij zigde handelspolitiek mogen voeren en zulks even min mag geschieden ingevolge de erkenning var het feit, dat de toch reeds zoo dichte Neder landsche bevolking telkenjare nog met 100.000 zielen pleegt te vermeerderen. Bij het streven naar actieve handelspolitiek heeft vermoedelijk voor velen dit argument der voorstanders een grocte bekoring, de actieve handelspolitiek het buitenland kan dwingen, de tolmuren ten behoeve van de Nederlandsche export "te verlagen en daar- xdoor het wapen dus kan voeren tot het nader komen bij het ideaal van algeheelen vrijhandel. Zulks moge wellicht juist zijn voor het geval het wapen met succes is gehanteerd, doch zulks niet het geval is, verwijdert mén zich veel verder van het vrijheidsieiaal en komt men 'in het pro tectionistisch zog, want de praetijk heeft in deze materie wel dit geleerd, dat men eenmaal met be scherming beginnende, steeds verder naar bescher ming afglijdt, hetgeen vooral duidelijk is bij be scherming van halffabricaten en boevele artikelen moeten tenslotte daaronder niet worden gerekend Daar komt nog bij, dat het gjevaar voor het niet slagen met een vechttarief voor een klein land, tegenover grootere staten geenszins denk beeldig is. Ook de outillage van onze administra tie schijnt het verkrijgen van een gunstig resul taat geenszins te waarborgen. Ons land heeft on dit punt reeds ervaring opgedaan bij de onderhan delingen met D-uitschland over een Handelsver drag, Nederland verkeerde toen in de gelukkige posite, idat het zeer sterk stond, wel niet een vechttarief, doch door zijn positie als crediet- gèver en "het resultaat is geweest, dat het, on danks dit wapen, verkregen resultaat over het .algemeen zeer ongunstig beoordeeld werd. De landbouw moge van de buitenlandsche be scherming in de laatste jaren nadeel hebben on dervonden, zulks belet niet, 'dat hij zich behoor lijk heeft kunnen staande houden. De Kamer vertrouwt, dat welke tariefsbelem meringen haar in de toekomst ook tijdelijk mo gen bemoeilijken, zij den wieg zal weten te vin den om desnoods door wijziging van hare pro ductie aan de veranderde omstandig'hieden het hoofd te bieden. Veel gemakkelijker dan in die industrie kan in de landbouw wijziging van het uit te voeren pro duct plaats vinden. Ten slotte deelt de Kanuer nog als haar mee- nlng mede, dat zij geenszins deelt de opvatting van hen, die gelooven, dat bescherming voor ohs land zal leiden tot een hooger arbeidsprestatie, en tot hoogere ontwikkeling van onze arbeids klasse; veeleer het tegendeel zoude mógen wor den verwacht. De ervaring leert, dat Nederland veel sterker dan de protectionisten onder de regeering van zijn eerste koning ooit zouden willen gtelooven, zich na de afschaffing van beschermende rechten heeft weten tte ontwikkelen op verschillend gebied en zoowel in landbouw en handel alsook en vol strekt niet in de laatste plaats in de industrie aan de vreedzame wedloop dier volkeren "heeft kunnen meedoen en zich daarbij ieen eeTvollc j plaats heeft weten te verwerven. Schrijven van het Oostenrijksche Gezantschap j in den Haag, inzake het herstel van de door den i brand in het Weensche Justitiepaleis vernielde kadaster. Dit betreft het overleggen van eigendomsbe- I wijzen en hypotneekacten, om te voorkomen, dat deze aanspraken niet in het nieuwe kadaster wor- den opgenomen. f. Schrijven van het Hoofdbestuur der Poste- rijen en Telegrafie, betreffende de wenschelijk- heid om kleine hoeveelheden goederen tegen eén daarvoor vast te stellen bizonder tarief te ver voeren. Gevraagd wordt of dit voor den Nederland se hen handel en industrie van belang moet worl-n geacht, met inachtneming van de mogelijkheid tot verzending van brieven met aan douanerech ten onderhevigen inhoud. Door de Kamer wordt dit voorstel van harte gesteund en zal ter kennis worden gebracht van den Dir. Gen. der Ned. Posterijen. g. Schrijven van het lid, den heer D, H. Grun- wald, betreffende de voergenomen afschaffing van de rijksdaalder-zilverbons. De heer G. schrijft hierover het volgende: j Naar ik van betrouwbare zijde verneem, ligt het in de bedoeling van den Minister van Fitfan- ciën, om de rijksdaalder-ziiverlxms uit de circu- j lat ie te trekken. Waar dit betalingsmiddel reeds burgerrecht heeft verkregen en in den handel algemeen zeer wordt gewaardeerd, heb ik de eer u voor te stel len, dat de "Kamer van Koophandel zich wende tot den Minister, om te trachten de bons niet uit de circulatie terug te trekken, doch dit zeer gemakkelijke betaalmiddel te 'bestendigen. Teneinde den Minister te overtuigen van net groote nut van dit betaalmiddel en opdat tevens blijke, dat (de handel algemeen prijs stelt op handhaving daarvan, zou ik willen voorstellen, dat Wij voor dit adres steun zoeken bij de andere Kamers van Koophandel. De heer Grunwald zegt dat velfen in den handel op het behoud van .dit betalingsmiddel zijn ge- steld. De heer Sohmalz vraagt waarom de bons van j f 5 zijn ingetrokken, temeer waar dit een bijzonder gemakkelijk betalingsmiddel was. De voorz. ziet in de intrekking één bewijs itan niet gangbaarheid. De heer Grondsma vindt grooter bezwaar, dan de intrekking, dat de briefjes van f 25 fen f 10 van dezelfde kleur zijn. De heer Hocgland steunt het voorstel Grun- j wald. De Kamer besluit het voorstel tie steunen en 1 zal aan de Ned. Bank worden verzooht voor J de 'bankbiljetten uiteenloopien.de kleuren te kiezen, i h. Adres van de Kamer van 'Koophandel te Hoorn, gericht aan het College van B. en W, te Amsterdam, inzake het verkeer over het LT, j De kamer schrijft dat de ontlasting van de ponten met de gemeentelijke autobussen reeds veel zou doen winnen. Dit kan bereikt worden door de passagiers aan .den IJ-oever "te doen uit- stappen en aan de overzijde in een andere bus de reis te doen voortzetten, en kan de achterge- bleven bus de reizigers opnemen, -die van den I anderen oever komen. De heer Grondsma ziet hierin geen oplossing i omdat hiertegen de bewoners aan dezen kant van het. IJ bezwaar zullen 'hebben bij slecht weer. De heer Wagenaar deelt mede, dat zulke groote ponten in de vaart zullen worden gebracht, dat alle bezwaar wordt ondervangen. De vóorz. stelt voor een adres te richten 'met verzoek 'afzonderlijke ponten voor de bussen te laten varen. Het adres wordt'hierna voor kennisgeving aan genomen om af te wachten wat het antwoord op het adres van Hoorn zal zijn. i. Afdruk van een adres der Kl. v. K. te Am sterdam, gericht aan ie Eerste Kamer der Sta- ten-Geueraal, betreffende de nieuwe bepalingen in het Wetboek van Koophandel omtrent de Naamlooze Vennootschap. Deze Kamer meent met kracht en klem op te moeten komen tegen de nieuwe wettelijke voor ziening omdat: le. aan de bedrijfsleiding de bewegingsvrijheid .wordt ontnomen, noodig voor een beheer, aan de eischen der praetijk voldoende; 2e. geen onderscheid wordt gemaakt tusschen „open" en besloten" vennootschappen; geen re kening wordt gehouden met het wezenlijk ver schil dat tusschen deze beide bestaat, door de voorgeschreven uniforme openbaarmaking der ba lans een belangrijk gedeelte van het zakenleven dreigt te worden ontwricht; 3e. door aan een kleine minderheid van aandeel houders het recht in handen te geven de enquete- procedure in gang te zetten, zonder waarborgen tegen ongegrond gebruik, iedere vennootschap wordt blootgesteld aan kwaadwilligheid en ver lies van vertrouwen; 4e. het nationaal karakter in gevaar wordt gebracht, en wel het allereerst van de vennoot schappen, die in belangrijke mate bijdragen tot de economische onafhankelijkheid, waarin ons land zich. mag verheugen. Verzocht wordt aan dit ontwerp de goedkeu ring te onthouden. f Besloten wordt adhaesie op dit adres t» hetui- gen. k. Nadere uiteenzetting van den heer Dt H. Grunwald, betreffende de wijziging van de Ge meentewet. (Het betrekken in de gemeentebelas ting van inkomsten van filialen). Aan de Tweede Kamer der Staten-Generaal te Den Haag. De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Holland's Noorderkwartier, te Alkmaar verzoekt uw Kamer het ingediend ontwerp van wet tot wijziging der Gemeentewet zoodanig te doen wij zigen, dat hierdoor, ten voordeele der Gemeen ten, Waar zaken of inrichtingen zich bevinden, Waarvan of de hoofdzetel of de eigenaar elders is gevestigd of woonachtig is, de eigenaar dier zaken of inrichtingen, ook wanneer die eigena ren geen natuurlijke personen zijn, in die gemeen ten geheel of althans ten deele worden belast voor het zuiver inkomen uit die zaken of inrich tingen verkregen. Voor de toelichting wordt beleefd naar het onderstaande verwezen. De Kamer v. Kooph. en Fabrieken voornoemd: Toelichting: De Kamer is van oordeel, Jat het zeer onbil lijk is te achten, dat in verschillende Gemeenten meerdere zaken en inrichtingen gevestigd zijn, die de inwoners, welke op ziware lasten zitten en met moeite hun bedrijf in stand houden, veel concurrentie aandoen en waarvan de eigenaren niet in de Gemeentelijke inkomstenbelasting kun nen worden aangeslagen, omdat zij in die Gemeen ten niet komen om aldaar persoonlijke werkzaam heden te verrichten. Fr zijn niettegenstaande meermalen door den geiheentelijken Fiscus is ge poogd, een aanslag als forens te doen opleggen, geen wettige bepalingen, die zulk een aanslag konden .doen handhaven. Op grond van het feil, dat iniet geconstateerd kan worden, dat men per soonlijk werkzaam was, werden de aanslagen ver nietigd. De bedoeling van het verzoek is nu zoo danige wetswijziging le verkrijgen, dat deze za- k°nmensehen in de Gemeenten, Waar zij z.aken doen, of namens hen laten doen, in de Gemeen telijke inkomstenbelasting "kan 'worden vertrok ken. De juiste redactie laat adressant gaarne aan uw Kamer over. De 'heer Grunwald geeft nogmaals een nadere uiteenzetting van zijn voorstel, zooals dit in vo rige verslagen reeds is gepublioeerd. Spr. gelooft dat de gemeentebesturen 'de Ka mer in dit pogen zullen steunen. De heer Ringers iiet in dit streven een dubbele belastingheffing; in de gemeente waar de filia len gevestigd zijn, en daar waar de .eigenaars woonachtig zijn. De heer Sohmalz steunt het voorstel van den heer G., maar zou dan de volgende winkels er .bij willen betrekken. De heer Grunwald zegt dat het géén dubbele belasting is. Zelfs de inspeot. van belasting zeg gen dat dan de zaak gezond is en aanneming door de 2e Kamer mogelijk is. De voorz. is wat beangst voor een derglelijk voorstel, en meent "dat men hiermede den handel geen dienst zal bewijzen, ómdat dit onwillekeurig zal leiden tot belastingverhooging en nog meer belastingrompslomp dan men reeds heieft. De heer De Raat ziet hierin geen oplossing, hoewel hij het ook als een groote onbillijkheid voelt, dat dergelijke filialen niet bijdragen aan de gemeentehuishouding. De voorz. meent dat wanneer de belastinghef fing geregeld werd als bij de Naamlooze Venn de oplossing gemakkelijk was te vinden. 'Waal de hoofdzetel is gevestigd, wordt belasting ge heven en afgedragen aan die gemeenten waar het fiiaal is gevestigd naar het aantail werkkraóhten dat in het filiaal arbeidt. De heer Grunwald zegt dat dezle 'oplossing ?vele gemeenten bevrediging brengt, en voegt hieraan toe dat het gemeentebestuur van Helder aanneming zeer zou toejuichen. De voorz. meent dat men de zaak gaat omkee- ren, en aan de Kamer vraagt datgene, wat da gemeentebesturen moeten doen. De heer Grunwald antwoordt dat dit een groot belang is voor den handel, en ziet in aanneming door de Kamer een groot voordeel voor den han deldrijvenden middenstand. Deze zaak wordt aangehouden om door efen oom missie nogmaals te worden onderzocht. 1. Schrijven van "de Kalkzandsteenvereeniging te Hillegom, gericht aan onze Kamer, betroffen de het invoerrecht op metselsteen. Dit adres gaat om de bescherming van de Hollandsehe industrie De heer De Raat wensoht gieen adhaesie te be tuigen, omdat men daardoor het vrijhandelsys teem gaat verlaten en dien wieg der proteotie opgaat. De heer Wagenaar zegt dat men den vrijhandel moet hooghouden en als klein land geen invoer rechten gaan heffen. Wij moéten ons uitspreken voor vrijhandel. De voorz. is het hiermede teens, maar wijst op de moeilijkheden, die voor sommige zaken opduiken in verband met uitvoer naar de Ver Staten, wiaar 4060 pCt. geheven wordt. De heer Wagenaar antwoordt, dat wanneer men protectie wenscht, dit voor alle artikelen moet, men heeft echter alleen tegenmaatregelen van de groote landen "te verwachten, die niets dan schade zullen brengen. De heer Nobel meent dat men alleen uit nood tot protectiemaatregelen moet overgaan. Het adres "wordt hierna voor kennisgeving aan genomen. m. Afschrift van een adres der K. v. K. en Fabrieken voor Maastricht en Omstreken," inhou dende een algemeene uiteenzetting betreffenié dé economische situatie van dit District, met daar aan verbonden conclusies. 'Voor kennisgeving aangenomen. n. Afdruk van een adres der K. van K. voor Oostelijk Noord-Brabant te Eindhoven, egricht aan de Directie der Ned. Spoorwegen, inzake de opheffing van 'het. Contract der Ned. Spoorwegen met de Algem. Expeditie-Onderneming van Gend Loos. Bij de Directie der Ned. S. wordt er aange drongen op behoud van dit expeditiebedrijf, dat daarnaast nog uitoefent het incassobedrijf en informatiewezen, tot groot gerief van groot- en kleinhandel, groot- en kleinindustrie. Voor kennisgeving aangenomen, omdat de nieu we zaak bij de Spoorwegen is opgenomen. o. Schrijven van den heer L. J. Marioo te Rot terdam met betrekking tot het nieuwe Staats- diploma voor Handel en Administratie. De heer Nobel aoht het goed dat men zich eerst nog eens goed op de hoogte stelt en wordt besloten dit punt aan te houden tot de volgende vergadering. p. Afdruk van een adres der K. v. K. te Am sterdam, inzake de tijdelijke verhooging van 'het invoerrecht op huishoudelijk aardewerk, porceleiu en glasWerk en op enkele soorten tegels. (Dit afschrift van 11 blz. ligt aan het Secretariaat ter inzage). Voor kennisgeving aangenomen. 5. Rapport van de Verkeerscommissie inzake het primaire en provinciale 'wegenplan, met be trekking tot het District dezer Kamer. De heer Grunwald zegt dat men niet in alle opziohten tevreden is. De oommissie adviseert dat de W>eg van Wie- ringen naar'De Stolpen tot 't Zuid zal doorloopen. Verder stelt de Commissie voor dat de Kamer zal optreden om den primairen Weg van den Balgdijk naar Wieringen In het Wegenplan opge nomen te krijgen. De heer Hoogland acht het ten zeerste noodig dat de TWuijverweg In het plan wordt opgeno men, omdat de kans op verbetering daar zeer geringis. Spr. aoht het van het meeste belang allereeerst de aaniaoht te vestigen op de bestaan de verbindingen, omdat men dan de meeste kans van slagen heeft. De heer Grunwald stelt voor een commissie aan te Wijzen, die met Gei. Staten zal oon'fereexen over verbetering van den BalgWeg en Twuijver- Weg. Wanneer er één weg verbeterd moet wor den, dan is het in de allereerste plaats den TWuij verweg. Wij worden niet voor niets de óhineezeu van Europa genoemd, en het verwondert mij dat Ged. Staten nog geen maatregelen hebben geno men om de onwillige Langendijker gemeenten tot medewerking te dwingen. De heer Sohmalz adht het 'wenschelijk, dat de primaire wegen om die plaatsen worden gelegd, die een centrum voor de omgeving vormen, en wil ook dit onder de aancÜaoht van Ged. Staten brengen. Deze kwestie wordt teruggebracht naar de Ver- keers-oommissie voor nader onderzoek, en met voorstellen bij de Kamer te komen. OpnieuW zal een onderhoud met den Min. wor den aangevraagd om te spreken over de verbete ring van den Twuijverweg. 7. Vraag van den heer B. Kuijper, inzake .de toepassing van het Buurt ver keer tarief voor af standen verder dan Amsterdam. Spr. wensoht deze zaak zoo te zien geregeld dat men in Alkmaar direct buurtverkeerkaarten kan koopen voor Utrecht, omdat men nu in Am sterdam een buurtverkeerkaart moet koopen voor Utrecht. Besloten wordt een adres te richten met ver zoek om aansluitende dagretourkaarten in te voe ren van Amsterdam op die plaatsen, waar reeds buurtverkeer bestaat. Eveneens zal worden ver zooht cm invoering van buurtverkeer van Hel der op Alkmaar. 6. Goncept-antWoord te zenden aan het Colle ge van B. en W, te Alkmaar, inzake hetj verzoek van de Commissie voor de Kanalisatie van West- Friesland, gedaan aan dit College, voor toeken ning voor ten hoogste 40 jaar van een jaarlijksebe bijdrage uit de Gemeentekas in de kosten van genoemde kanalisatie groot f 22.000. De beer Grunwald leest dit concept-antwoord voor en Wordt aan het Gemeentebestuur van 'Alk maar geadviseerd om de gevraagde bijdrage te verleenen, in verband met de groote belanggen, voo rde ontwikkeling van de stad, hieraan ver bonden. De heer De Raat doet zioh in kernachtige Woorden kennen als ee hartgrodig voorstader voor het geven van de subsidie door Alkmaar. Als Akmaarder kan hij niet anders zeggen: wij moe ten die subsidie geven. Spr. hoopt dat de Ka mer unaniem zal besluiten aan het gemeentebe stuur te adviseeren deze subsidie toe te staan. De Kamer conformeert zich aan dit concept- antwoord en ontvangt de Verkeers-Commissie een woord van dank voor haar zeer dankbare werk. Ee heer Hoogland brengt de Kamer dank, dat men hem indertijd heeft benoemd als afgevaar digde naar de Kanaal-commissie en dat de Ka mer zoo vlak achter hem staat. 8. Uitgegane tukken. a. Schrijven aan de firma Kloosterboer, be treffende het overladen van Wagens, door warm loopen of anderzins. b. Schrijven van dit Bureau aan het Comité van Actie tegen de OnbeWaakte Overwogen, waar in de Kamer zoo mogelijk samenwerking ver zoekt. Nadat door den voorz. nog eenige medodeelingen zijn gedaan, volgt de rondvraag, waarbij de heer mr. Offers hartelijk dank brengt aan den voorz. voor diens vriendelijke woorden, aan zijn adres gericht, en hoopt dat men wederkeerig getuige mag zijn voor den toenemenden bloei van han del en industrie in dit Gewest. Nadat nog eenige punten zijn besproken, volgt sluiting der vergadering.

Nieuwe Langedijker Courant | 1927 | | pagina 6