Een Korte berichten Veilings-Weekoverzicht Plaatselijk Nieuws POSTEiRIJElN. Het is ons gebleken, dat het tarief voor tele grammen docr ons fout is gepubliceerd, nl. wat hèjt tarief voer het buitenland betreft. Daarop opmerkzaam gemaakt door den kan toorhouder, alhier, ontvingen wij van den heer Directeur van het Rijks post-, telegraaf- en tele foonkantoor te Broek op Langendijk eene verbe terde opgave: Buitenland!. Minimum 75 ct, België woordtaks 71/2 ct. Duilsohland 9i/2 Frankrijk 121/3. Denemarken 121/2 Z.weden 12 y2 Oostenrijk 12 V2 kolen 13 [Tsjedho-Slowakije 12J/2 Fngeland 121/2 Noorwegen I4y2 Italië 17 Spanje 18 Finland 17 Servië 16 Griekenland 191/a Rusland, Furopeesch ,f 24 Turkije, Furopeesch 331/2 Amerika verschillend met den afstand. Pakketten naar Ned.1. Oost-In,liè'. Forto ttct 1 K.G. fl.37i/2; boven 1 KG. t/m. 5 K.G. f 1.87i/2. Benoodigd 2 douaneverklaringen. ZUIDSCHARWOUDE. A.s. Zaterdag herdenkt de afd. Langedijk I van de S.D.A.P. te Zuidscharwoude, haar 25- jarig bestaan in feestelijke bijeenkomst ten lo kale van den Heer P. Kramer. Als feestredenaar zal dien avond optreden de Heer Ds. Melchers van Warga, hier geen onbe kende. Verder zal de avond op gezellige wijze met verschillende dingen worden afgewisseld. Voor nadere bijzonderheden leze men de in dit nr. voorkomende advertentie. NOORDSCHARWOUDE. Naar ons werd medegedeeld, zal door de Ge mengde Zangvereeniging „Crescendo" alhier in de eerste week van Februari een matiné worden ge geven in de Concertzaal van „Concordia." Het muzikaal gedeelte "Van dezen middag zal des avonds worden gevolgd door een groot Bal Masqué. Hiervoor hebben zich reeds een zestigtal deelnemers (sters) aangemeld, terwijl nog meer dere aangiften binnenkomen en verwacht wordeij. Reeds nu kan worden medegedeeld, dat het ge heel werkelijk iets moois zal worden. NOORDSCHARWOUDE. Donderdagavond half acht wordt door Mej. Speets, Muziekleerares te Oudkarspel, met hare leerlingen, in de groote zaal van „Concordia" de jaarlijksche voordrachtavond gehouden. Hier zuilen de kinderen laten hooren wat zij onder uitstekende leiding het afgeloopen jaar heb ben geleerd. Natuurlijk worden niet alleen de res pectieve ouders, maar ook vele belangstellenden Verwacht. Men kan verzekerd zijn van hoogst ge- animeerden, intiemen avond. De entrée bedraagt 30 cent. Uit den Omtrek HEiERHUGOWAARD. Na de wettelijke voltrekking van het huiwelijk van onzen Burgemeester met mej. H. Jonker uit Wageningen, welke V i.eiisdagimiddag te 2 uur zal plaats hebben, zal te half drie een buitenge wone dienst Iworden gehouden in de Herv. kerk ter inzegening hiervan. Deze dienst zal worden gehouden door Ds. Jonker, een broeder der bruid, predikant te Joure. Toonden op den ontvangdag een groot aantal ingezetenen belangstelling, we twijfelen er niet aan, of ook de inzegening zal door zeer velen worden bijgewoond- Bij het einde der receptie vereenigden zich in de ontvangzaal het gemeente- en polderbestuur, de gemeente- en rijksambtenaren, het onderwijzend personeel en de oud-ambtenaren, waarbij namens die allen het a.s. echtpaar werd' ttoegesproken door Dr. Spie ring. Hierbij werd aangeboden een tegeltableau voorstellende het wapen van Heerhugoiwaard. HEERHUGOWAARD. De door het polderbestuur gehouden ver pachting van het grasgewas aan dijken en wie gen bracht ditmaal vrij wat minder op dan heit vorige jaar. De totaalpacht is f1057 lager ge worden. De dijken brachten f 5864 op, of f 821 minder, de wegen f1140, of f 236 minder dan in 1927. In 1927 bedroeg de totalepacht f8061, in 1928 f 7004, terwijl 3 perceelen weg werden opgehouden. Die hoeveelheid kroos, verzameld by het Stoomgemaal bracht f 242 op. WARMENHUIZEN. Zanguitvoering. De gemengde Zangviereenigimg „Varia" gaf een uitvoering in d>e zaal van den Heer Slikker. Gezotngien werden een. zevental liederen, welke goed tot hun recht kwamen. Het programma werd afgewisseld door een voordracht getiteld: „Mietjes Verloving" opge voerd door ee|nige dames en heeren en door •een blijspel in een bedrijf getiteld: „Fijne Vi site" welke stukken zeer in de smaak bij het publiek vielen getuige het herhaald applaus uit de zaal. Het zal voortaan gawenscht zijn dat tijdens de geflieele uitvoering niet in de zaal wordt gerookt. SINT PANCRAS. Nauwelijks is de winter gepasseerd, of de tuin ders maken alweer van de gelegenheid gebruik om de. eerste werkzaamheden in het bedrijf te verrichten. Herinperen we ons- nog best hoe voor eenige jaren terug deze arbeid, het zaaiklaar ma ken van den grond in de broeibakken voor het te len van kcolplanten, begin Februari geschiedde, de omstandigheden, dat het loonend zijn van den koolbouw meestal afhangt van de eerste week van oogsten, hebben de tuinders genoodzaakt, deze cultuur te vervroegen. Om hierin des te beter te sjagen, is door enkelen in die bakken een verwar mingsinstallatie aangelegd. Door de gunstige re sultaten aangemoedigd, vermeerdert dit aantal tel kenjare, terwijl daarnaast reeds enkele warenhuizen venezen waarin als hoofdteelt een voor deze streek geheel nieuw product, tomaten, worden ver bouwd. Zoo de uitbreiding dier kassenbouw ver band houdt met het behaalde resultaat, mag ze ker van een goede uitkomst gewaagd worden. Im mers de oppervlakte onder glas in den vorm van warenhuizen is voor het nieuwe jaar meer dan veraubneid. Hoewel de meeste benoodigde toma tenplanten bij een ervaren kweeker zijn aange kocht, de teelt hiervan vereischt terdege vakkennis heeft toch aireeds een der vooraanstaande tuinders het aangedurft een speciale kweekkas te laten zetten om zelf zijn tomatenplanten te kweeken welke proef met goeden uitslag is bekronod. Vermelding verdient nog wel het feit, dat door de heeren Wagenaar en Duif voor onze plaats een eveneens geheel nieuwe cultuur wordt beoefend, nml. hét tulpen trekken, waarvoor door eerst genoemde een gedeelte van het nieuwgebouwde warenhuis speciaal werd ingericht. Op 'uitnoodi ging der tuinders hebben we dezer dagen aan hun bedrijf een bezoek gebracht, waarbij wij ons kon den overtuigen hoe achtereenvolgens verschillende soorten tulpen als het ware worden omgetooverd. Van de ruim óo.coo stuks werden Maandag de eersten ter veiling naar Beverwijk verzonden. De stand van het product beschouwende, gelooven we stellig, dat de heeren Wagenaar en Duif over het eerste resultaat tevreden kunnen zijn, temeer als men hoort van de vele mislukkingen dit jaar in deze cultuur. Moge het finantieel resultaat aan de verwachtingen beantwoorden, opdat deze eerste proef navolging vinde, wat eveneens het ge val mqge zijn met den aanleg van druivenserres waarmee men hier is begonnen. Immers, naast meerdere bedrijfszekerheid, bieden deze nieuwe cultures meerdere werkgelegenheid, wat voor de ze gemeente zeer zeker een voorname fqetor is, Waar de aanleg dezer nieuwe bedrijvey., behou dens enkele uitzondering, door ambachtslieden ter plaatse geschiedt, kan gerust gezegd worden, dat de energie onzer tuinders velen ten goede komt- Te Den Haag kwam bij een horloge maker' een vrouw binnenstappen om over horlo ges te praten. Onder een gezellig praatje tracht ze den man door enkele liefkozingen te ver teederen. Het stoeipartij:je kostte den horloge maker, zooals hij later merkte, f 1052.—. Te Heerlen heide werd ingebroken ïm de Directeurswoning van de brikettenfabriek. De bewoners waren afwezig en de inbrekers had den vrij spel. Alle lekkernijen werden aange- proefd e nde wijnkelder kreeg een goede beurt Aan het rusthuis voor journalisten te Laren heeft Prins Hendrik een belangrijke gift' geschonken. Te Zaandam is de 43-jarige J. G. Ros- muuller dood in de keuken gevonden. Verstik king is de oorzaak. Te Petten is het Noorsche Stoomschip, „Vang" gestrand. Het volk is gered, doch het schip is vermoedelijk verloren. Te Zaandam is een goederentrein ont spoord. Het treinverkeer richting Helder on: dervond belangrijke vertraging. Te Amsterdam is in den pacht van Za terdag op Zondag ingebroken in de Edison Bioscoop op de Elandsgracht. Al het zilver geld, rijksdaalders, guldens, kwartjes en dub beltjes, ongeveer f300 werd medegenomen. Te Beverwijk werd in een drietal per ceelen ingebroken. Gouden en zilveren voor werpen alsmede eenige honderden guldens wer den ontvreemd. Te Berlijn heieft in een villa in een der voornaamste woonwijken opnieuw een ontplof fing plaats gehad. Twee personen werden ge dood en acht gewond. Door de ernstige ovierstroomingen die in West Minster (Engeland) hebben plaats gehad zijn 14 personen verdronken. Te Utrecht is een stuk steen van onge veer 20 K.G. van den Domtoren naar beneden gestort. Gelukkig zondier ongelukken te veroor zaken. Op de plaats waar de steen viel wer den de straatsteenen vier centimeter naar be- nedien gedrukt. Te Hengelo is bij het plaatsgehad heb bende noodweer een luchtverschijnsel waarge nomen. Een lichtkogel van ongeveer 40 centi- metei diametier zweefde door de lucht in Noor delijke richting en liet een groene kleur achter Op den Haarlemmerweg naar Sloterdijk is een auto op een handwagen gereden. Drie personen werden daarbij gewond. Te Chicago zijn zes dieven de Nationaal- bank binnengedrongen. Zij namen den kassier, gedwongen en dwoingen hem met een pistool op den borst de kluis te openen waaruit zij 200.000 dollar stalen. Toen zij het geld in den zak hadden deden zij den kassier een sloop over het hoofd en lieten hem met een prop in den mond en gebonden achter. zoek voortgezet. Niemand werd aan boord toe gelaten. Om half een des middags is de „Gelria' opgevaren naar Amsterdam. Tijdens de vaart zetten de inspecteur van de volksgezondheid en de andere doctoren hun onderzoek voort. De lijken van den tweeden .officier Dóoren- bosch en den assistent-machinist Meijer waren niet meer aan boord, zoodat het schip de Ivlag, niet halfstok had. -•-««- Mr. S. VAN HOUTEN. Mr. S. van Houten neemt in zijn ZaterdagV 'onder den titel „Kritieke Tijden", verschenen Staat kundigen Brief „waarschijnlijk voorgoed afscheid 'van zijn abonné's. „De lust tot voorlichting van lezers," schrijft de bijna 91-jarige staatsman, „zal •nog wel niet voor goed zijn uitgedoofd, maar al licht door een tijdschriftartikel of brochure be vredigd worden. 1 DUUR LAN Dl I Voor een groote boerderij met bijna 89 ha. bouw- en weiland, dijken, kwelders en aanwassen te Hornhuijzen in de Groninger Marnestreek, is bij publieke verkooping f 230.^ 00 geboden of bij- ,ha f 2600 per ha. De verkoopers vonden echter I den geboden prijs te laag. j Te Nes (Westdongeradeel) werd 1.18 ha. bouw- land, dat twee jaar geleden werd gekocht voor I f 3174 nu voor tuinbouw verkocht voor ruim een I bedraa van f3900. IJS IN DE ZUIDERZEE. Bij nEk'huizen zijn de zee en het Krabbersgat weer vrij van ijs. De veerdienst UrklEnkhuizen is hervat. Het eerste motorvaartuig is Zaterdag van 'Enkhuizen in de richting Amsterdam ver trokken. De stoombootdienst EnkhuizenAm sterdam met de booten van „De Vereeniging" is heden eveneens hervat. Uit Urk wordt gemeld: Zaterdag j.l. heeft de Urker postboot na een moeilijken tocht van 8 uur de reis UrkEnk huizen heen en terug volbracht. Gistermorgen om 8 uur is zij weer vertrokken met ongeveer t>oo passagiers aan boord. Men zal opnieuw trachten Er.khuizen te bereiken. Zoover het oog reikt, be vindt zich in de geheele Zuiderzee geen ijsveld. Nieuwstijdingen. SPOORWEGONGELUK TE ZANDVOORT. Zaterdagavond is te Zandvoort een ernstig spoor wegongeluk gebeurd. De trein ,die om 17 u. 11 uit Haarlem vertrekt, in aansluiting op dien van 16 u. 45 uit Amsterdam is, vermoedelijk doordat de remmen weigerden, in het station Zandvoort door het stootblok gereden. Een der reizigsters, mej. Keur uit Zandvoort, een 45-jarige vrouw, die met haar man, waarnemend ploegbaas bij de spoorwegen en hun kind in den trein zat, werd gedood. Twee andere reizigers, mevr. Schwantje en de heer Boelen, beide uit Zandvoort, werden licht gewond. Ernstiger gewond werd de machi nist de Beer, die een hersenschudding kreeg en ver wendingen aan de beenen. Inmiddels is ook hij thans overleden. DE AANKOMST DER „GELR|IA" Het stoomschip „Gelria" van den Kon. Hol- landschen Lloyd, op reis van Buenos Aires naar Amsterdam, aan boord, zooals gemeld is, zich en kele typhusgevallen met doodelijken afloop heb ben voorgedaan, is Zaterdag te IJmuiden aangeko men. Toen de „Gelria" was vastgemaakt, gingen de inspecteur van de volksgezondheid voor Nrd.~ Holland en Utrecht, dr. Doijer, de leider van den gemeentelijken geneeskundigen dienst te Amster dam, dr. L. Heijermans en de leider van de afd. volksgezondheid van dien dienst, dr. Veldhuijzen, aan boord, om een onderzoek in te stellen. Tijdens het schutten in de sluis werd het onder- Rubriek van den Arbeid HET JAAR 1927 De jaarwisseling biedt een ongezoehte gelegen heid een terugblik te werpen op wat op het ge bied der arbeiisvoorwaarden in 1927 geschiedde. Wij zien dan, dat dit jaar over biet algemeen kalm is geweest. In de arbeidsvoorwaarden werd in het algemeen wéinig of geen verandering gebracht Hier en daar konden in individueele ondernemin gen geringe en soms nog slechts partieele loons- verhoogingen worden gegeven, doch van alge- mieeen beteekenis was dit niet en de -loonregelin gen, die, hetzij door collectieve contracten, hetzij anderzins in de verschillende bedrijfstakken gol den, bleven over het algemeen gehandhaafd. In de tweede helft van het jaar klwamen de arbeidersorganisaties in verschillende bedrijven mei eisdhen tot loonsverhooging en andere verbe teringen der arbeidsvoorwaarden, doch in de mees te gevallen moesten deze door de werkgevers met een beroep op den nog steeds slechten toestand der bedrijven en de onzekere toekomst van de hand gewezen worden. De werkgevers wezen er daarbij op, dat de overgroote meerderheid der bedrijven onmogelijk zwaarder elasten kan dragen. Verhoo ging der lasten zou niet anders dan de werkloos heid kunnen vërgrooten. Wat deze werkloosheid; betreft, kwam er ten opzichte van 1926 nog weinig verandering. Ook' bij de prijzen en de kos ten van levensonderhoud was helaas nog geen daling van eenige beteekenis te bespeuren. Bij dit alles is het gelukkig, dat in 1927 geen zeer groote arbeidsconflicten voorkwamen. Deze be perkten zich vrijwel steeds tot 'één of enkele onderuemiugen en waren niet Van dien aard, 'dat het economisch leven in het algemeen daarvan een belangrijken Invloed ondervond. Ook op het gebied der sociale wetgeving Was 1927 een rustig jaar. De betrekkelijk weinig be- teekenende ontwerpen tot nadere regeling dier Col- llectieve Arbeidsovereenkomsten en tot regeling van den Hoogen Raad van Arbeid werden door de Staten-Generaal aangenomen. Belangrijker was het ontwerp tot wijziging der Ziektewet, dat bij de'Tweede Kamer in behandeling is, 'doch reeds aan zeer ernstige critiek bloot stond. Verder wer den nog ingedieni wetsontwerpen tot regeling van het instituut der fabrieksartsen, dat tot opneming van verschillende beroepsziekten bij de Ongeval lenwet en Jat inzake den arbeid van niet leer plichtige 13-jarige jongens. De Hooge Raad van Arbeid kreeg onder meer een voorontwerp tot regeling van de arbeidsbe middeling en één betreffende de winkelsluitings wet en het werktijdenbesluit voor winkels ter fine van advies. Zoo onderscheidde 1927 zich niet door groote gebeurtenissen. Laten wij hopen, dat 1928 de door allen zo ozeer gewenschte opleving in ons bedlrijsfleven brengt, want alleen dan zijn op den duur betere arbeidsvoorwaarden en een groo- tere welvaart mogelijk. Nederland is nu eenmaal een land, dat van den voortdurenden arbeid der inwoners moet leven. Het is betrekkelijk arm aan grondstoffen, waartegenover staat, dat de gunstige ligging een verkeer met de buitenland- sche industrie- en handelscentra in de hand werkt. Maar internationaal verkeer is alleen mogelijk, wanneer 'de diensten worden aangeboden tegen een concurreerenden prijs. Zoolang Nederland een duurteëiland blijft, zal het onmogelijk zijn -ie werkloosheid te verminderen. Fin daarom zal in de naaste toekomst aller streven moeten zijn om bet leven in ons land veel goedkooper te maken dan het tegenwoordig is. Buitenland OVERSTROOMINGEN IN BELGIë. Het smedten dier sneeuw, de regiem en het stormachtige weer der laatste dagen hebben ten gevolge gehad, dat op twee plaatsen de Nethe dijken bij Lier zijn doorgebroken. De tuinen van het Bergmamkasteel, het park en de in de omgeving gelegen woningen en hof steden zijin overstroomd. Ten Noord-Oosteln van het stadje, waat zich over eien breedte van tien Meter de tweie- de dijkbreuk voordeed, staan de landerijen blank. De Liersche Steenweg staat op verschei dene plaatsen onder water. De bewoniers langs de oevers dier Nethe z|yn dag en nacht op hun hoede. 1 Ook de Dender is Zaterdag bij1 Dendermon- de buiten haar oevier getreden. In sommige straten staat het water een halven meter hoog Gemeld wordt evenwel, dat de overstrooming lsechts korten tijd heieft geduurd en dat ter stond met het leegpompen der kelders kon worden begonnen. (N. v. d. D.)i INGEZONDEN (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie) Mijnheer de Redacteur, Verzoeke beleefd plaatsing voor het onderstaan de; bij voorbaat mijn dank. Het tragisch ongeval, dat 31 Dec. j.l. plaats gehad heeft op de verlengde sloot Oosterstraat Ambachtelijk, had dat door voldoende afbake ning en een waarsdhuiwingssem te plaatsen, niet afgewend kunnen worden, m.i. ja. Ik verzoek beleefd langs dezen weg ophelde ring, waarom die afhakening niet plaats heeft gehad, terwijl vóór het ongeval er nog óver ge sproken is, zelfs na het ongeval is er voor afba kening niet gezorgd. Wil het ijsclubbestuur s.v.p. langs dezen weg inlichtingen geven, waarom zulks is nagelaten of verzuimd Mijn dank, K. SLIKKER, Noordscharwoude, Oosterstraat. De gezamenlijke aanvoer bedroeg aan beide veilingen in de afgeloopen week 96 wagons roode kool, 67 wagons gele kool en 57 wagons Deensche witte kool, benevens 6 wagons uien en 1 wagon peen. In de overeenkomstige week van het vorig jaar waren deze cijfers resp. 145, 74, 99, 14 en 2 wagons. Tezamen vorig jaar 334, thans 227 wa gons. Hoowel alleen de paar eer3te dagen dozer week het winterweer nog aanhield en de Woensdag ingetreden sterke dooi flink doorzette, zoodat Za terdag weer aanvoer per vaartuig mogelijk was, is ook in deze week de afzet nog niet groot ge weest. Naar enkele producten was de vraag niet zoodanig, dat .Je prijzen zich konden handhaven, zoadat ook de aanvoer beperkt bleef en overigens was het wagongebrek in het begin der week oor zaak van een tekort aan afzet. Dit laatste is voor de zooveelste maal weer een schadepost geweest voor. de tuinders en ongetwijfeld ook voor den handel. Woensdag was tengevolge hiervan ook' een re actie waar te nemen bij het artikel roode kool, waarnaar steieJs de meeste vraag bestaat. Wel bleef de prijs van het mooiste en meest gewilde goed nog hangen op 16.of iets daaronder, maar grootere kool en doorschot zakte beduidend in prijs. De laatste dagen herstelde zich dit weer en was voor goede kwaliteit 12.50 het minimum, terwijl de hoogste noteering voor het kleine goed Zaterdag zelfs tot 16.80 kwam. Doorschot vari eerde van 11.50—15.— per 100 Kg. Van gele kool mag, gierekend den voorraad, het aanbod van deze week voldoende "worden geacht. De hoogste prijs in het begin der week, die voor kleine kooi zelfs 12.bedroeg, lokte velen tot veilen aan, wat tot gevolg hjad dait op latere dagen het aanbod de vraag overtrof en de prijzen be- duiednd naar beneden gingen. Behoudens enkele uitzonderingen, kon de laatste dagen het móóiste goed niet hooger noteeren dan 10.50 per 100 Kg). Het andere, ook het doorschot ging van "de hand voor 7.50 a 10. Van Deensche witte kool was er niet zoo'n mi nimum-aanvoer als vorige weken, maar toch bleef deze beneden peil. Ondanks de winter blijkt er voor deze soort nog steeds geen beduidende vraag) te zijn. Gedurende de vors toelagen in het begin der week begon de prijs iets aan te trékken efa werd zelfs nog boven de 7.— besteed, maar Za terdag waren de prijzen weer zoover gedaald, dat het mooiste goed de f o.niet kon bereiken en het overige vanaf 4.40 per 100 Kg. opbracht Het artikel uien, voor het uitzoeken waarvan het weer geen gunstige week was en waarvan de aanvoer dan ook zeer beperkt was, bestoni een' flinke kooplust. Maandag hoogstens 11.50 op brengende, werd de prijs dagelijks iets verhoogd! en kwam voor mooie uien Zaterdag de prijs zelfs boven de 14.per 100 Kig., terwijl iets afwij kende kwaliteit nog 13.of hooger noteerde. Drielingen stonden nu een paar gulden lager als de groote uien. Ook peen was zeer gewild en bracht tot 6.50 per 100 Kg. op... maar er was hoegenaamd geen aanvoer, wegens de ijs- en vorstbeiemmering. Al leen Vrijdag en Zaterdag waren enkele duizenie kilo's aan de markt. Met het open weer is gelukkig ook het 'wagbu- gebrek opgeheven, zoodat er wel alle kans is, dat de volgende week het met den a'fzet beter zal gaan. 1 1 jj 1 Markto verzicht der voiriige week - AMSTERDAM. eD dooi, welkie begin der week is ingevallen zet vermoedelijk door isn het is aan te bevelen om wanneer iiöts op Amsterdam wilt onder nemen, een scheepje goed in- stroo verpakt, en met een maand ligtijd na aankomst te laden, daar er nog genoeg winters kunnen komen een wij Maart hebben.. Die winkeliers verkoopen uit en rekenen op lager prijzen. Enkele soor ten noteeren nog die vorstprijzen, maar als de' aanvoer grooter wordt, zullen ook deze wel lager gaan. Verladimg per wagon, hierbij is aan te bevelen tie verladen in 50 K.G. balen; goed in stroo verpakt, daar de vorst plotse ling weer in kan vallen Mijn verkoopconditiiest 'zijn U bekend. Heden 9 Januari wie.nd.jen aan de Aardap pelen en Groentenmarkt te Amsterdam, de vol gende prijzen gemaakt: Zeeuwsche Bonten, hiervan is slechts kleoé' voorraad f7.—, 7.75, verwacht by grooter aan voer lager prijzen. Zeeuwsche blauwen 6.50—6.60, blauwen en' bontenpoters 3.503.75, Zeeuwsche eigenhei mers 6.25—6.50, Friescbe forgers 6.6.25. Verwacht bij verdere dooi voor eigenheimers en Borgers lager pryzien. Dnentsche eigenhei mers, voor extra blanke (nieuwe grond) 4.50 —4.75. Vlaamsche Industrie gevraagd tot 4.75 5.25 per H.L. verwacht ook hierbij grooter aanvoer iets lager pryzien. Vlaamsche eigenhei mers zyn niet erg gevraagd, zoolang er Zeeuw-* sche te koop zijn, denk hiervoor te kunnen

Nieuwe Langedijker Courant | 1928 | | pagina 2