Uit den Omtrek Buitenland Groentevervoer Plaatselijk Nieuws iUit goede bron vernemen wij, dat na een 3-jarig verblijf in Canada, de 'heter P. Keyzer vroeger Secnetaris van Broek op Langendijk,, is geslaag voor het eind-texamen eener Lawd- bouwhoogeschool. De heer Kieyzer is thans werkzaam aan eïUi der vele Landbouwcollieges annex Modelboer derij, (Demonstrationfarm) in Central Canada. ZUIDSOHARWOUHiEI. Maandagavond 9 Januari hield de Langedijker Kappersvereeniging Standvastige hulp in tegen spoed" een demonstratie in dameskappen in de kapsalon van den-heer Kuijt. Voor dit doel was uitgenoodigd de heer Olthof, propagandist van den Nederlanlsehen Kappersbond uit Amsterdam. De voorzitter, de heer Jb. Romeijn, opende dezen avond met een hartelijk welkom aan de aan wezigen en in 't bijzonder aan den heer Olthof. In korte woorden deelde de voorz. mede, flat deze avond een mooie en leerzame avond kon worden. Drie dames waren aanwezig om te demonstree- ren, welke mooie kapsels van hun haar gemaakt konden worden, waaronder een dame met lang haar. Er werd prachtig werk geleverd door den heer Olthof in knippen, onduleeren en het maken van een watergolf. Het was voor alle aanwezigen een leerzame avond. De heer Romeijn sloot den avond met een har telijk woord van dank aan den heer Olthof. Door de Langendijker Kappersvereeniging werd besloten toe. te treden in den Néderlandschen Kap persbond. - ZUIDSCHARWOUDE. Het flinke reservefonds in den loop der ja ren gekweekt door de Coöp. Boerenleenbank, stelt deze in staat voor dit jaar de rente der voorschotten en crediieten in loopende rekening pp slechts 5 pCt. te bepalen, terwijl voor spaar gelden, ook voor die, welke iederen dag op zegbaar zijn, 4 pCt. zal worden vergoed. UITSLAG PUBLIEKE VERKOOPING gehouden door Notaris Johann W. C. Kroon te Zuidscharwoude op Vrijdag 13 Januari 1928, des avonds 6 uur in het café „Marktzicht" te Broek op Langendijk, voor den heer Jb. Strijbis Cz.: Onder Broek op Langendijk: 1. Twee akkers bouwland „Ooievaarsnest" bezuiden de Maijiersloot, a. de noordelijkste (9) Koopier P. Vroiegop voor f 151 per snees. b. de zuidelijkste (8). Koopier J. O. Kouwen voor f 150 per snees. 2. een dito achter de huizen „de Smal" (5). Kooper G. Jansen voor f 76 per sruees. 3. een dito achter de Kerk (7). Kooper G. Ven voor f 177 per snees. 4. een dito, 3e akkier bewesten de Veert „Kleiakker" (7). Kooper KI. Kaak Klz. voor f 193 per snees. Onder Zuidscharwoude 1 5. een dito ten oosten van de Zomersloot, ten zuiden van de Schildersloot „de Juffer (15) opgehouden op f 75 per snees. Ónder Broek op Langendijk: 6. Een huis, schuur, schuurtje, erf en watei op bet Schapeland met hiet Tuinakkertje, op gehouden op f4250. - SINT PANCRAS. De heer Jb. W&giernaar Jbz., die zijn oplei ding genoot bij den heler Du Burck te Zuid scharwoude, slaagde ook voor het examen Boekhouden van Mercurius, na 14 dagen gele den hetzelfde diploma van de Vereen, v. Leer aren in het Boekhouden te hebben behaald. - HEER HUGOWAARD. De strijd te|gen de malaria wordt nog steeds voortgezet. De uitgebreide film werd hier in het najaar van '27 vertoond in bet centrum onzer geimeente n.l. in het lokaal van den heer Westefrvan bevoegde zijde werd ons mede gedeeld, dat in deze of de volgende maand de film zal woardetn vertoond in het noordelijk deel der gemeente, n.l. in het lokaal van den heer Veldman- - HEER HUGOWAARD. Nam onze plaatsgenoot de heer H. Reijn© Hz., onlangs met gunstig gevolg deel aan het examen boekhouden, uitgeschreven door de vereienijging van leeraren, ook legde hij met gunstig gevolg helt examen af, ingesteld door de federatie van Handels- en katitoorbedieni- den-vereianiging in Nederland, zoodat hem het zi.g. „Mercurius"-diploma uitgereikt is gewor den. Zijn opleiding hiervoor ontving hij van den heer H. W. Pisart te Akmaar. Nieuwstijdingen. groote verduisteringen VAN PANDBRIEVEN, EFFECTEN, ENZ. Op last van de Amsterdamsc-he Justitie heeft 'de politie te 's Gravenhage in hun woningen gearresteerd de commissarissen der gefailleer de Maatschappij voor Scherps verband te Am sterdam. mr. M. K. ein mr. L. P. D. beiden advocaat-procureur te> 's-Gravenhagie. Laatst genoemde is tevens fungeerend directeur der Discontobank van Credietiastellingen, waarvan de voortvluchtige Liebermamn directeur was Beidie aangehoudenen worden verdacht van vei duistering van Pandbrieven-"tien nadeele van da gefailleerde Maatschappij voor Scheepsverband welks faillissement samenhangt met de affaire Liebiermann, die ook in bet faillissement der Veendammer Hypotheekbank een .groote rol heeft gespeeld. De aangehoudenen zijn uit 'Den Haag naar Amsterdam overgebracht. Het verduisterde bedrag zou 4 k 5 ton be dragen. Op verzoek van die Cientrale Recherche te Rotterdam is, naar „de Tel." meldt te 's-Gra* venhage aangehouden de 33-jarige C. van O., directeui van de Rotterdamsche Deposito- en Effectenbaak. Hij wordt verdacht effecten gelden, hém door particulieren toevertrouwd, te hebben verduisterd. Reeds geruimen tijd had de centrale recher che haar aandacht gewijd aan deze „bank." die haar bedrijf uitoefflande in het gebouw in de Aert van Nesstraat. Er vielen echter ge- ruimen tijd geen tastbare malversaties te con- stateeiren. Eindelijk werden klachten ontvangen over zoek geraakte effecten en gelden tot cere bedrag van ongeveer f 8000. Vóór men echtei den directeur van 0:. ter verantwoording kon, roepen, was deze zoek. Nu is hij dan in Dep Haag gevonden en overgebracht naar Rotter dam. Op het oogienblik bevindt hij zich aan het hoofdbureau van politie in afwachting of er termen zijn ham over te brengen naar het Huis van Bewaring. Alvorens te Rotterdam dis Deposito- en Effectenbank op te richten, was Van O. di recteur der „Bataafsche Bank" te 's-Graven hage. Zijn onderneming tie Rotterdam werd gedreven met zeer beperkte middelen. In beurskringen was het algemeen bekend, dat de bank voor eigen rekening ver boven haar krachten speculeerde. Van O. kon daini ook geen iid worden van dis Vereeiniging voor den Effectenhandel te Rotterdam, zoodat hij niet in de gelegenheid was de beurs te Rotterdam: te bezoekien. Hij behandelde zijn zaken recht streeks met Amsterdam door bemiddeling van een commissionair. Ons aan geld te komen adverteerde de bank, dat zij bereid was op zeer gunstig© voorwaarden kleine cnedieten te verleenen aan winkeliers. Zjj, die op deze aanbieding ingin gen, moesten f 10.— voor informatiskostón te betalen. Na eenige dagen ontvingen de gega digden een gedrukt formulier, waarop werd medegedeeld, „dat naar aanleiding van de in gewonnen informaties de bank tot haar leed wezen het aangevraagde cnediet niet kon ver strekken." De directie had hef vertrouwen van eenigiö kleine beleggers weten te winnen, o.a. door het feit, dat men nogal luxueus geïnstalleerd was De directeur bewoonde een fraai huis aan de Mathenesserlaan. Hij baarde nogal opzien in de stad, doordat hij zich meestal vertoonde in een groote auto, iets wat den „kleinen man" nogal imponeerde. i Politie en justitie beschikken nog niet over alle gegevens. Vermoed wordt dat thans nai de arrestatie nog vele klachten zullen inkomen De boeken worden daarom in de komende da gen aan een nauwgezet onderzoek onderwor pen. Naar aanleiding van die arrestatie vare den directeur van de Rotterdamsche Depositie- en Effecten bank aan de Aiert vare Nesstraat op grond van verduistering vare effecten is aan gehouden, kan nog worden meegedeeld, dat deze bank in Juni van het vorig jaar is geo pend. I spoedig trok deze instelling de aan dacht van de centrale recherche door haar handelingen en ook door miededeelingen welke bij de politie- binnen kwamen. Zoo is o.m. gebleken, dat een bewoner van den Heemraadsinglel en iemand uit Vlaardin- gen op aandringen van den Rottierdamschen bankdirecteur als sub-lediesn zijn toegetreden toe ©en Oestersyndicaat, dat hun zegsman zeide gevormd te hebbien met een Amcrikaansch bankier. De- naam vare de zien bankier werd opzettelijk verzwiegem, omdat de beide heeren dan stellig hun geld niet gewaagd zouden heb ben in deze onderneming. In dat syndicaat beeft de Rottierdammer als surplus f 10.000 gestort en de Vlaardingei f 5000 nominaal aan effecten. Die aandeelen van het syndicaat de „Ned. Mij. voor kunst matige oestertieelt te Ierseke" stonden des tijds op 60 pCt., maar de Rotterdamsche han kie- gaf als zijln mefening te kennen, dat de aandeelen wiel tot 150 op zouden loopen. Dan kon men weier vierkoopen. Inderdaad liepen de aandetalen op tot 140. Miet den Amsterdam - schen bankier en de beide symidicaatslsden is de directeur van die Rotterdamsche deposito- bank toen overeengekomen de aandeelen te ver koopen. De verkoop geschiedde tegen een koers van 140, maar de verkooper maakte zijn klanten wijs, dat hij ze slechts voor 125 van de hand had we tem te doien. De Rotterdammer nam met deze koers genoegen, de Vlaardinger bedong echter ©en koers van 135, omdat de procuratie houder van de Depositobank hem een tip had gegeven, dat hij meer .dan het geboden© be dingen kon. De directeur van de Depositobank, die op zeer grooten voet leefde hij trok in de stad langen tijd zeer de aandacht met ©en grooten, lichtgrijzen auto, raakte, nu het qg betalen aankwam, danig i nimoeilijkhedere. Hij vroeg nu bij den Amsterdamschen bankier betaling voor den vervaldag en kreeg van dezen f2500 onder beding, dat de rest van het geld (f 15.000) in een nieuw syndicaat, het „syn- dicaat-Moll," zou worden gestort. De Rotter damsche bankier stemde hierin toe en zoo kwam het geld vast te staan en kon hij daar door zijn verplichtingen per 1 Dec. tegenover zijn cliënten niet nakomen. Dezen trachtten toen hum geld los te krij gen. betgeen niet gelukte- Toen hun bleek, dat het geld in het syndicaat-Mol was gestort hebben zij de politie gewaarschuwd, waarna o.m. aajn het licht is gekomen, dat die f 5000 nominaal aan effecten, welke de bank in onder pand had, verkocht waren. Dit feit, gevoegd, bij andere door de bank bedreven onnauwkeu righeden, is aanleiding geweest dat tegen den directeur een strafvervolging is ingesteld. In totaal is komen vast te staan dat voor f 10.000 is benadeeld. Er zijn nog andere1 schuldeischers, die een advocaat in den arm hebben genomen. Uit de in beslag genomen boeken: der bank is o.m. -gebleken, dat begin December van het vorig jaar de bank is gesloten. VEERDIENST ENKHUIZEN-STAVOREN De veerdienst Enkhuizen-—StaVoren van d-e Nederlaredscbe Spoorwegen werd gisteravond- weer gestaakt., wegens ijsgang. De passagiersboot, diegisterochtend uit Sta voren zou vertrekken, moest door twee Lem- ster booten de haven worden uitgesleept, De ponten staakten reeds gistermiddag den dienst GESPLITSTE BANKBILJETTEN. Bij den slager A. Keulen te Coevorden is in betaling aangeboden, ieen bankbiljet van tien gulden, wat was losgeweekt en vaneen gehaald, zoodat men van het briefje twee had gemaakt. Hij hield genoemde vrouw eenigen tjjd aan1 de praat en waarschuwde intusschen de mare- chaussee's, welke de vröUw^m verhoor namen Bij dat verhoor bleek dat deze vrouw reeds vaker gesplitste briefjes in betaling had ge geven bij zakenlieden te Coevorden. De po litie had er vroeger nooit in kunnen slagen d-e Als bewijs van brutaliteit der betrokken' gel-dvermenigvuldigster te pakken te krijgen, vrouw kan worden medegedeeld dat zij voor leen veertien dagen geleden ook reeds eén gé- sp.'tst bankbiljet in betaling hoeft gegeven bij den heer Kneuien ©n het nu reeds weer pro beerde. EEN NOODLOTTIGE TWIST. Ongeveer veertien dagen geleden vermaakten zich te Vreeland eenige jongens 9p het ijs met de prikslee. Tijdens -dat sleden ontstond twist tusschen den 17-jarigen W, L. en den 12-jarigen F. G., welke zoo hoog liep, dat laatstgenoemde naar L. wierp met een prik, die door zijn pet heen in het hoofd drong. De jongen werd door een dokter behanldeli' en deze schreef absolute rust voor. Het geval liet zich, al-dus het „U. D.", aanvankelijk niet ernstig aanzien, zoodat er weinig ruchtbaarheid aan werd gegeven. De vorige week Vrijdag kwam in den toestand een ongunstige wending en moest de patiënt naar de Rijksklinieken te Utrecht worden overgebracht. In bewusteloozen toestand werd hij daarheen ver voerd en spoedig na aankomst is hij overleden. De justitie heeft het lijk in beslag genomen om de doodsoorzaak door deskundigen te laten vaststellen en er is proces-verhaal opgemaakt van de omstandigheden waaronder L. is overleden. EEN GRAP! Woensdagavond omstreeks half acht werd de politie te Bussum gewaarschuwd, 'dat een vier tal inbrekers door verbreking vah 'n ruit zich toegang had versahaft tot een perceel aan den Nieuwen Hilversumschenweg, waarvan de bewo- 10.15 Gonoert d. h. Omroeporchest o.L'V. Nioo Treep. Hilversum 11.20—12.20 Dansmuziek Daventry Dinsdag 17 Januari. 11.20 Het Daventry kwartet Daventry 12.35200 Lunchmuziek d.h. Radio-trio. Hilv. 2.002.20 Voortzetting van het kwartet Dav. 2.203.00 Namiddagconoert Kalundberg 3.00—4.00 Knipcursus Hilversum 4.00—4.20 Voortzetting concert Kalundborg 4.20 De kapel uit Marble Arch Pavillion Dav. 5.307.15 Dinermuziek d.h. Omroep-orkest o.l. van Nico Treep Hilversum 7.157.45 Emgelsch conversatie Hilversum 7.45 Politieberichten. 8.0011.00 Uitzending uit Roermond verzorgd door de R.K. Radio-Vereeniging „St. Christo- phorus" Huizen Hierna persberichten. EERSTE LANGF-DIJKER RADIO-OENTRALE O. SCHU ITEM A KER Jr., Noordscharwoude. Zondag 15 Januari. 8.30—9.30 Morgenwijding N.C.R.V. Huizei1 10.30—12.00 K. R.O. Kerkdieinst uit Amster dam. Jongenskoor onder leiding van Zeeireierw. kapelaan Jac. Duyves. Pre idicatie door de Zaereeerw. kapelaan J. ners atwezig waren. Daar steeds geruchten over inbrekers in het Gooi de ronde doen, aldus de „Tel." werd die geheele beschikbare politiemacht gemobiliseerd. Zij omsingelden het perceel en deed een inval, doch toen bleek... dat een deurwaarder, bijge staan door twee getuigen, bezig was, op den in boedel beslag te leggen. Een politie-inspecteur was, zooals de wet voorschrijft, als hulp-officier van' justitie mede aanwezig. De agenten keerden Teleurgesteld bureauwaarts. DE EIFIFELTOREN. De Franscbe1 minister vare Binnienlaredsche Zaken, heeft naar die bladen meld-ere, dezer da gen verklaard, dat de Eiffeltoten, het_ hoogste bouwwerk der weneld, binnen ©enige jaren zal moeten worden afgebroken. Geschiedt dit niet dan acht de minister het gevaar aanwezig, dat het gevaarte zal ineenstorten, hetgeen een ont zettende catastrophe zou veroorzaken in d-e fraaie wijk waar de- Eiffeltonen zich verheft EEN BERUCHT MISDADIGER GEARRESTEERD. Te Saarbrücbere is ©en berucht misdadiger gearresteerd, die met vijf andere individuen t© Heidelberg een misdadigersoende had gevormd (die een groot aantal ernstige misdrijven op haar rekening h©eft. Reeds geruimen tijd geleden) siaagd-e d© politie erin vijf loden der bende te arrestee ren, doch de thans gearresteerde, An kert giehoeten, nam, volgens „d-e Tel." de wijk. naar Ierland ©n begaf zich vervolgens via Ne derland naar het Saargebiiad, waar hij dacht veilig te zullen zijn. i VIJF KINDEREN VERBRAND. Bij een brand in eten g«ebouw in de voorstaq Germentown (Am.) verbrandden vijf kinderen. De brand ontstond doordat kinderen een lu cifer in e;en speelgoedkast aanstaken. OVERSTROOMING IN BRAZILIë. Volgens ontvangtere berichtten is de stad Di- amantia, in den staat Mimas Garatets, door over- stroomingen wieg gevaagd. Meer dan duizend huizen zoudiere door het watier zijn verzwol gen, dat tot twintig voet boven die rivierdijken) is gestegen. Volgiens schatting zijn vijfduizend personen dakloos. Radio-Omroep RADIO-CENTRALE HART KUIJT. OUDlKARSPlEL A 117. Zondag 15 Januari. 8.309.30 Morgenwijding N.G.R V. Huizen 10.30 Kerkdienst K.R.O. Amsterdam, Dir. van het zangkoor is de LWeleerw. heer Jac. Duij V68. Huizen. 12.301.30 Lunchmuziek. Hilversum I.30—2.30 Concert voor altzangeres en altviool 2.30—4.00 Concert v. orkest Operette-muziek. 4.005.00 Ziekenuurtje van Pastoor L. Willen- borg uit Bloemendaal. Huizen 5.007.00 Vooravondoonoert o.l.v. Nioo Treep 5 Soliste Mia van den Fijnde. Hilversum 8.00 Pers- en sportberichten. 8.10 Symphonieoonoert door het Utrechtsch Ste delijk orkest o.l.v. Evert Cornelis Hilversum Daarna tot 11.50 Dansmuziek Berlijn. Maandfag 16 Januari. II.20 Het Daventry kwartet (tenor, sopraan en viool) Daventry 1.20—2.20 Orgelmuziek 4.40—5.55 Kinderuurtje o.l.v. Ant. v. Dijk 6.007.15 Dinermuziek door het Radio-trio. 7.15—7.45 Engelsch voor beginners. Hjlvers, 7.45 Politieberichten. 8.10 Uitzending van het Feestconcert dat ge geven wordt door het Haagsche Strijkkwar tet, bestaande uit Sam Swaap, le viool, Adolph Poth, 2e viool, Jean Devert, alt Charles van Isterdael oello. Hilversum 10.00 Persberichten. N. P. van Houten. 12.30—1.30 Lunchmuziek A I.30—4.30 Concert. 5.00—7.00 Vooravomdconoert. 00 Sport- ©n persberichten. 8.10 Symphonieconoert. Hierna tot 11.50 dansmuziek van "Maandag, 16 Januari. 11-20—2.00 Lunchmuziek. 4.40—5.55 Kinderuurtje Ant. v.Dijk 00—7.15 Dinermuziek. 7.15—7.45 Emgelscibe les. 8.10 Het Haagsche Strijkkwartet. 10.15 Populair Muziek. 'Dinsdag 17 Januari. II.20—2.00 Lunchmuziek. Huizian. R. O. Hilv. Berlijn. Hilv 3.00—4.00 Knipcursus. 5.30—7.15 Dinermuziek. 7.15-7.45 Engelsch. 8.00 Avond in Roermond. Hilversum SLUIS BROEK OP LANGENDIJK. Januari 1 motoren 3 4 '75 95 105 45 110 55 Totaal 20 BROEK OP LANGEND UK. 505 „f Zaterdag 1 Januari '27 Maandag 9 Januari 18 Dinsdag 10 Januari 32 Woensdag 11 Januari '32 Donderdag 12 Januari Hl Vrijdag 13 Januari 30 Totaal 160 NOORDSCHARWOUDE. Zaterdag 7 Januari '31 Maandag 9 Januari '21 Dinsdag 10 Januari "30 Woensdag 11 Januari 30 Donderdag 12 Januari 22 Vrijdag 13 Januari *27 f Totaal 161 WARMENHUIZEN. Zaterdag 7 Januari 16 Maandag 9 Januari li Dinsdag 10 Januari 14 Woensdag 11 Januari 10 Donderdag 12 Januari 41 Vrijdag 13 Januari 12 f Totaal '74 wagons, „f »i Predikbeurten Ned. Harv. Gem. Oudkarspel. Geen samenkomst. Ger. Kerk Noordscharwoude. Zondag v.m. 9.30 uur Ds. J. H'. Donnet van Broek op Langendijk. H. A. Nam. 3 uur Ds. J. H. Dommer, Dankzeg ging H A. Ned. Herv. Gem. Noordscharwoude. Zondag v.m. 9.30 uur Ds. Staal. Ned. Herv. Gem. Zuidscharwoude. Zondag v.m. geen dienst wegeres vacature. Nam. 7 uur Ds. Melchers van Warga. Chr. Ger. Gem. Broek op Langendijk. Zondag v.m. 9.30 uur .en nam. 3 uur Ds Drenth. Doopsgez. Gem. Broek op Lang«nd#k. Geen dienst. Ned. Herv. Gem. Broek op Langendijk. Zondag v.m. 9.30 uur D,s. J. J. van Meur van Zuidscharwoude. Nam. 2.30 uur en 7 uur Ds. HL Hasedage van Baambrugge. Ger. Kerk Broek op Langendijk. Smdag v.m. 9.30 uur Preeklezen. Nam uur Ds. J. H'. Dontner, cat. Zondag 16. NadL Herv. Gem. St. Paaeras. Zondag v.m. 9.30 uur Ds. Verwaal vajn Alk maar, nam. 6.30 uur Ds. Jellenna. Ned. Herv. Giem. Hieer Hugowaard. Zondag v.m. 10 uur Ds. Jellqma van Sin Pancras. j Gertl. Kerk, Heerfcagewaard. Zondag v.m. 9.30 Ds. van Andel van Sint Pancras, voorber. H. A. Nam. 2 uur Preeklezen. i Geref. Kerk St. Pancras. Zondag v.m. 9.30 uur leesdienst. Nam'. 3.3) Ds. van Andel. Katholieke Kerk, Langendijk. Zondag v.m. 7 uur. Vroegmis zonder preek. V.m. 10 uur. Hoogmis met preek van den Z.E Pater O. van Graven. Miss. M. H. over: „Nai de witte velden. N.m. 5 uur. Lof zonder preek'. N.m. 7 uur. Film uit de negerwereld van Ugai da en Kaviroudo. Maandag n.m. 7 uur. Tweede vertooning.

Nieuwe Langedijker Courant | 1928 | | pagina 2