TWEEDE BUD Zatsrdag 14 Januari 1928 TOB NOOIT. Buitanlandsch Overzicht VOORZORG. Leg de grondslagen voor uw voorspoed in de tijden, dat gij tegenspoed (hebt. tiseb, aan den reeds negen.jaar bestaanden bloede- loozen oorlog tusschen beide staten een einde werd! gemaakt, ietwat rooskleuriger geworden. Weder' zijdjsdhe prikkelbaarheid is niet langer aan de orde van den dag, agressieve verklaringen van beider zijde schrikken niet meer telkenmale de omliggende, vredelievender gezinde staten op en de tot dusverre gebruikelijke Poolsch-Lithausehe en Lithauseh-Poolseh chicanes op het gebied van grens en ander verkeer schijnen thans achterwege te worden gelaten. Een ander op internatiouaal-politiekr gebied be langrijk centrum is FiLsas-Lothiaringem, een cen trum van autonomistisch gestook. Deze autono- fmistische beweging is natuurlijk niet iets, dat. van vandaag of gisteren dateert. Zij doet zich al •geruimen tijd gelden, al treedt zij eerst sedert korten tijd openlijk aan den dag- Zooals de zaken thans staan krijgt men den indruk, dat de Fran voorwaardelijke veroordeeling en er 'is niet veel noodig om ook die voorw. straf in een definitieve te zien omgezet. O! Ook 'n flinke zakenman]. De zadelmaker Petrus de G., vroeger te Aker sloot, thans loswerkman, te Amsterdam, Was op 10 Augustus '27 in staat van faillissement ver klaard. Hij verkocht zijn rommeltje tot 'n onder- handsch voor f2300, liet vrouw e'n kinderen in den steeek en trok naar Amsterdam, alwaar hij een jeugdige caféhoudster, met wie hij in intie me relatie stond, om deugdelijke redenen f520 ter hand stelde. Met de rest van Tde p.-m. f1700 ging hij aan den boemel en kjwam eerst tot bezinning ,toen hij nog 'n slordige 50 piek over had. Hij werd als verdacht van bedriegelijke bankbreuk gearresteerd doch later, dank zij de meeer zoetsappigge wetten, weer op vrije voeten 'Dagelijks hooren wij klagen, dat de tijden zoo Hij stond heiden terecht en de behandeling dezter gaan, om te trachten ,iets te verdienen en die in oorlog weder heeft weten te verzekeringen en de blijkbaar bij den officier niet bijzonder in werkelijkheid niets anders doen dan hun laatste Franschc regeering denkt er dan ook niet aan zich 1 - penniugen, met alle inspanning bewaard', uitge- dezen herwonnen Franschen bodem ten tweeJ|e ven. Dit zijn zij, die noch het spreekwoord, ,,eenj male te laten ontnemen; natuurlijk in staatkun- rollende steen gaardt geen mos", begrijpen; digen zin. Het aantal huiszoekingen, dat in ver band met de autonomistische beweging verricht sdhe autoriteiten vast besloten zijn met de auto- Hl |j N u nomisten af te rekenen. Eiinde 1921 reeds nam zij zaakVerd li^l ,wat verlevendigd'doo^de\iizon- sW zijn, dat er toch niets te verdienen valt en met kracht de vervolging ter hand van hen, die der levendige en muzikaal aangelegde baby van dat de mensohen maar beter thuis kunnen blijven j voor een onafhankelijke republiek ijveren. Tot de caféhoudsteer, die ais getuige werd itehoorf zitten dan op het pad gaan, waar zij todh maar goed begrip van den toestand diene men in het en haar kind mee op den arm in de zaal hald geld verteren en niets verdienen. Er ligt iets gtools oog te houden, dat Elzas-Lotharingen voor '3e genomen. ten grondslag aan leze gedachte. Wij kennen n-1. Fransche Republiek eeu lang begeerd gebied is Het was geen bijzonder verklwikk'eliik zaakie \e..?°?.genaaf?ld °P ^.P*4 I Vfn T*1^8 bezit zij zlch ..na den w€rel4" voor dezen amoureuzen zadelmaker eh hij ston3 blijkbaar bij den officier niet bij'zonder in de gratie, daar deze 8 maanden gev. vorderde. De verdediger, mr. Zegers uit den Hélder, zag meer goede hoedanigheden in zijn cliënt en verzocht vrijspraak, in ieder geval een lichtere straf, daar naar zijn meening het particuliere leven van ver dachte buiten deze strafzaak' moest blijven en geen invloed mocht uitoefenen op 'de strafmaat. Die rijbevoegdheid in iedfer goval gered. Dokter Kr. arts op ,JDuin en Bosch" had voor den kantonrechter terecht gestaan wegens over treding van de motor- en rijwielwet en was door hem veroordeeld tot een hooge geldboete en intrek king van het rijbewijs voor (ten tijd van eenige maanden. De dokter was tegen dit vonnis ii - - hooger beroep gekomen en had zich den r«chtsbij- reeds meermalen geoleken, dat deze „onthullin- stand verzekerd van mr. Langevbld die den laat- gen' lang met altijd au sérieux genomen kunnen sten tijd als pleiter in verkeersongevaHen nog Worden en veelal tot eenig resultaat hebben, dat gezocht is. zij voor den objecteiven waarnemer het totaal- Pleiter had dan ook zeer Veel werk van het ene overzicht van de thans gaande zijnde beweging val gemaakt en bracht ter zitting mede een twee eer vertroebelen dan verfieldcren. Het ware sta- tal miniatuur luxe auto's en 'n reuze schetskaart dium, waarin de autonomistische actie thans ver- van den weg. bij de bocht van den rijksstraatweg keert, is van hieruit dan ook zeer bezwaarlijk tusschen Castricum en Lammen. De dokter met met juistheid te beaordeelen. zijn vrouw gezeten in een tweeSitter van groóte Tenslotte een andere kwestie, die de laatste da- capaciteit, had de öpersoons tour-ing van een noch inzien, dat „de tegenspoed] niet steeds kan duren." Over deze laatste uitspraak' een enkel woord. DikWijls wanen zij, die in den druk zitten en: Wier toestand hopeloos schijnt, dat zij nooit meer uit hun ellente kunnen geraken. Zij groeien zoo vast in gadjachte met de idee, dat voor hen toch niiets beters is weggelegd, dat zij meenen geen zorg ,te moeten besteden aan hun toekomst. Die zien wij even somber als het heden en onver schillig blijvien zij voor de beste raadgevingen hun gegeven, om toch wat te doen, waarmee zij later voordeelig kunnen werken. Zij zijn en blijven doof Voor al die raadgevingen en leven of le ven niet voor het heden. Hierin ligt de grondslag1 voor hun stelligen ondergang. Want Zij nemen de voorzorgen niet voor de toekomst; zij beseffen niet, dat elke ar beid in den tijd verricht, dat er toch niets te ver dienen valt, een kapitaal is, dat in de toekomst ruimschoots zijn rente oplevert. Wie na een tijd van malaise of tegenslag plotseling gezet wordt voor een nieuw Werk moet klaar zijn voor dien! arbeid, moet vooraf hebben gezorgd, dat hij in dien tijd van tegenspoed gewerkt heeft voor de toekomst. De grondslagen voor een voorspoedige toekomst moeten gelegd worden in den vrijen tijd, dat de mensch door tegenspoed verhinderd niet in staat is reeds dat te kunnen 'doen, wat in 'de toe komst voor hem is weggelegd. Dr. JOS DE COCK. Voor de lezers van ons blad geeft onze psy chologische medewerker Dr. Jos de Cock, van Merlenstraat 120, 's Gravenhage, gratis zielkun dige adviezen o.m. over de wijze, waarop zij hun geest kunnen verfrisschen en hun wilskracht en energie kunnen versterken. De vragen zulleu in dit blad gêregteld worden behandeld. Mochten de beantwoordingen te uit voerig worden dan direct schriftelijk aan de aan vragers. Vader te O. Wij raden u aan, duwt uW zoon niet te veel in de door u gewenschte richting. Het is natuurlijk' niet iedereen gegeven, wanneer hij als jongieling het maatschappelijk leven ingaat, klaar en 'duide lijk voor oogen te zien, waarheen hij zijh schreden moet richten. De vader is zeker wel de aange wezen persoon, z'n zoon te helpen, bij het kiezen van een 1-eroep, maar dan moet ook die valer zich kunnen verplaatsen in het karakter van zijn zoon. En dat doet u niet. Gij hebt u iets voorge steld en wilt nu ook, dat uw1 zoon blindelings volgt. Dat is verkeerd. Een jonge man moet stre ven .naar het zoeken van doelrozen voor zijn le ven en zich niet laten richten op het doel, dat een ander wenscht, dat hij bereikt. Hij moet zijn eigen baan breken in het leven van stap tot stap,, naar zijn eigen wil, naar zijn eigen inzicht, vol gens eigen plannen, om ten slotte te belanden, waar zijn natuur hem noopt. Dan alleen zal hij bevrediging vinden in zijn arbeid, want dan heeft hij alles zelf gewild en is niet door den wil van anderen voortgeschoven. Bedenk dit alles wel, alvorens gij tot dwangmiddelen overgaat. wordt is zeer talrijk, en geregeld hebben arresta ties plaats. Den vooraaamsten intrigant heeft men zich evenwel laten ontgaan. Dr. Roos, de voorzit ter der autonomistische partij, die de zg. „Schutz- truppe" heeft gevormd, wist zich nl. nog bijtijds aan gevangenneming te onttrekken door over de Duitsche grens te vluchten. In de Fransche en ook in de buitenlandjsche pers worden iederen dag nieuwe onthullingen over ,jhet gestook in den Eilzas" gedaan, doch het is Aan onderstaande adressen is persoonlijk ant woord gezonden, aangezien beantwoording in dit blad te uitvoerig werd: Mej. G. te N.S N. N. te O.; Mej. K. te B. gen veel opgeld heeft gedaan; het buiten de wet stellen van den oorlog, maar in het bijzonder tus- schen Frankrijk en de Vereenigde Staten en even tueel in de toekomst eveneens tusschen een aantal andere staten. Het is natuurlijk zeer wél mogelijk, dat de diplomaten van beide landen met de beste bedoelingen bezield zijn, doch men denke er aan stonds aan, dat de Vereenigde Staten door Frank- architect uit Santpoort willen voorbijrijden en bij het wenden naar rechts vóór de gepasseerdle auto om, het linker spatbord van te heeren Prins wagen aangereden en beschadigd. Van den dokter werd getuigd door de politie, dat hij een wild rijdier Was en Bovendien was hij als motorrijder voor eenige jaren tot f50 boete veroordeeld, een en ander waren voor den kan U- - Wi ttii-u-cx Wcuui V UiUX dien Kan- rijk uit te noodigen gezamenlijk stappen te doen tonrechter blijkbaar motieven een étrenge straf tot bereiking van hetzelfde doel, deze aangelegen- op te leggen. heid aanzienlijk ingewikkelder is geworden. Door De officier, zelf geroutineerd automobilist was te verzuimen tegelijkertijd onderhandelingen te j echter veel welwillender gestemd en vorderde" openen met de overige mogendheden, heeft men ----- - bereikt, dat in het internationale diplomatieke teven de indruk gevestigd werd, dat men door afzonderlijke verdragsluiting tusschen Frankrijk en de Vereenigde Staten op het Continent oneenig- beid wenschte te zaaien. E,n Wantrouwen juist moet in de allereerste plaats vermeden worden, indien men tenminste op serieuze wijze de zaak van den vrede wil bevorderen. De moeilijkheid is, dat de Fransche Minister van Buitenlandsche Zaken bezwaar maakt tegen het uitbannen van den oorlog „an und für sich" en slechts bepalingen tegen een aanvalsoorlog in het leven wil roepen, welke laatste restrictie eenige. bevreemding gejvekt heeft en ongetwij feld een onuitputtelijke bron voor Amerikaansch- Fransche nota- en gédiachtenwisselingen zal vor men. Rechtzaken De belangstelling voor de verschillende inter nationale vraagstukken verplaatst zich geregeld naar alle richtingen, al naarmate de plaatsen ■waar zij zich plegen voor te dóen,, nu eens is het China, dan weer de Kleine Entente en een vol gende keer een andere „question brülante", die de aandacht vraagt. Het is eer regel dan uitzon dering, dat speciaal internationale geschillen den overzichtschrijver stof tot bespreken leveren. De situatie in China, al kon ze vooralsnog bezwaar lijk als gunstig beschouwd worden, is voor het oogenblik min of meer stationnair, wat trouwens al vaker het geval is geweest De onderlinge strijd duurt er nog steeds voort, doch in tegenstelling met voorheen is het gevaar voor de tevens en eigendommen der aldaar vertoe vende vreemdelingen klaarblijkelijk minder drei gend geworden. Wat den invloed van Moskou in het verre Oosten betreft, hiervan is sedert de J®ngBte anti-Russische campagne, die lang niet altijd even zachtzinnig gevoerd werd men denke aan de nog versch in het geheugen liggenjje jnassa-exeeuties, die velen Sovjet-afgezanten het teven hebben gekost niet veel meer overge bleven. De verhouding tusschen Polen en de andere longe, uit den "Wereld-oorlog geboren republiek ithauen is nog steeds niet van 'dien aard, dat zij n daadwerkelijke factor voor de consolidatie van ;n vrede in Oost-Europa mag heeten, doöh zij j ïettemin, sedert door bemiddelend optreden van j _0 0 udenlandisch-diplomatieke zijde, althans theore- want hij verkeert nog in den proeftijd van een ARRONDISSEMENTSRECHTBANK. NIEUWE ZAKEN. Wiel verandering maar geen verbetering. Onze avontuurlijk gezinde oud-stadgenoot M. van 't H., die meer 'n zwerver dan 'n ververs- aanleg schijnt te hebben en nu in het in zijn vaderstad gevestigle huis van bewaring gratis logies en pension geniet, op grond dat hij eenige Alkmaarsche ingezetenen van de zorg over hun rijwielen had ontlast, stond reels op 8 Novem ber terecht. Toen werd 5 maanden geëischt en de zaak aangehouden. Nu eischte de officier 6 maanden, maar bij wijze van tegemoetkoming met aftrek van voorarrest. Veel beter wordt die arme zwijntjesjager er dus niet van. Ons dunkt, ze moesten hem maar pensioneeren uit blijk van waardeering, dat hij zoo lang en zoo trouw1 heeft medegewerkt om de justitie op de béen te hou den. Wat zou er vau al die heeren terecht komen, als we allemaal eens braaf werden? Steuntrek kers anders niks! Nog zoo'n linikjiiichlel. De 32-jarige arbeider P. de H. uit Beverwijk kan waarlijk tegen zijn voorgangter op het zon daarsbankje wel zeggen: Reik me de hand broe der! Hij heeft net zoo'n ingevreten zwerversna- tuur ,is niet vies van 'n rijwieldiefstalletje en kijkt volstrekt niet mei verachting naar 'n neutje .'tictM klare. Hij had zijn kunsten als zwijntjesja ger vertoond op Castricum en genoot nu dezelf de zegeningen vau clen Staat als zijn geestver want Manus. Het voortgezette onderzoek pakte evenmin gunstig uit en dé officier persisteerde bij requisitoir om P. maar 6 maanden op te bergen. Echter was de officier ook hier zoo vrien delijk aftrek van voorarrest te verzoeken. Al te losse liiamfen. De kermisreizigger Petrus V., die in den nacht van 15 op 16 Aug. per fiets vau de ktermis langs den tolweg onder Bovenkarspel huiswaarts keerde, kwam bij die gelegenheid te vallen en weet zulks aan eenige meisjes, die eveneens van dé kermis terugkeerden en linksch van den weg liepen. Hij gaf een van die jonge dames een zoo- dlanjgen mep, in het gelaat, dat de wang van het arme kind weldra een zeer o na esthetische zwél- ling vertoonde. Voor dit feit stond Petrus heden terecht, en tegen hem werd, ondanks zijn hard nekkige ontkentenis, f 50 boete of 50 dagen ge vorderd. De heer Petrus mag wel zeer voorzichtig zijn, slechts f 30 boete of 30 dagen voor het te vlug naar rechts sturen en vernietiging van het ge wezen vonnis, Waarbij intrekking van bet rij bewijs was gelast. De verdediger, mr. LangeveM, was zeer in zijn sas over dit milde requisitoir en sprak de hoop uit dat de rechtbank aan zijn cliënt diens lievelingssport niet zou onthouden Een gevaarlijke uilenstreek. De hulp besteller Cornelis B. te Blroek' op Lan- gendijk had nog 'n klusje persomeele belasting| te betalen en trachtte zich van dien staatsburger lijken plicht te kwijten, door misbruik te maken van zijn hulpbestellerssdhap en op het postkan toor een valsöh stortingsbewijs op den Postcheque en girobank samen te flansen. Hij zette er een stempel op, teekende met de paraaf van den klerk en schreef de storting in onder een gefingeerd; nummer .Natuurlijk kon deze fraude niet lang verborgen blijven en het gevolg van zijn knoeie°- rij was, dat heden niet minder dan 7 maanden gevangenisstraf tegen hem werd gevorderd. Ook te gek om los te loopen. Een timmermansknecht, H. A. M. B., lokte in den avond van 9 October te Ethkhuizen een zwar te herdershond met een plak worst, bond het dier een zakdoek aan zijn halsband en nam de hond waarop hij niet het minste recht had, met zich mede. Hij was echter nog maar een paar uur in het bezit van den herder, of de politie had hem al bij de kladden en heden stond de jonge man terecht wegens diefstal. Het baatte hem al bitter weinig, of hij be weerde niet de bedoeling te hebben gehad zich het dier toe te eigenen. De officier liet zich niet overtuigen en eischte f40 boete of 40 dagen. Dia wet ként geen menscMievendlheid. De chauffeur van een autobusdienst op Schoorl Frederik B., was Veroordeeld tot f 8 boete om dat hij op 17 Aug. niet volgens dienstregeling had/ gereden. De veroordeelde ging in hooger beroep en beweerde evenals voor den kantonrechter, dat hij de bus alleen had overgebracht na,ar Ber gen, maar onderweg uit pure humaniteit eenigje bejaarde juffrouwen had meegenomen en koste loos naar Bergen had vervoerd. Helaas ook voor dit hooger college ondervond de filantroop geen waarcteering. De officier vorderde bevestiging van het vonnis. Plaatselijk Nieuws (Van qnzem giewonien Correspondent.) - ZUIDSCHAWOUDE. De vereisniging voor Ziekanhuisverpleghg „De Voorzorg" vergaderde ten lokale van d?n lieer P. de Geus. Er waren 32 ledein aan wezig. De voorzitter wees op het ongunstige jaar 1927, daar er zieer veel gevallen van ope ratie en verpleging z'ijin geweest, wat de bus op ee!n zware proef heeft gesteld. Die notuleh werden na voorlezing goedge keurd. Het Jaarverslag van den secretaris, dat daarna werd uitgebracht vermeldde de voor naamste gebeurtenissen. Gewijzigd werd de be paling dat geieln vergoeding zou worden gehe ven voor verpleging zondier operatie of voor observatie. Voortaan geschiedt dit wel. Opera tiekosten worden niet meer vergoed. Het aan tal dagen diet vergoied werden, werd van 30 op 42 gebracht. E(r zijn driia ledenvergade ringen gehouden ien 5 bestuursvergaderingen Gemielmoreerd werd de groote tegenwerking van verschillende zijden, vooral van den kant van eteln raadsmeieiderheid ondervonden in hei j afgeloopen jaar. In 't bijzonder wierd herinnerd aan de houding van helt R. K. raadslid Groen!, die niet ophield die vereeniging te bestoker*! zoo erg zelfs, dat hij in de raadsvergadering durfde twij.fie.1ein aam hiet verzlemdeli van een brief idoor het Burgerlijk Armbestuur, waarin werd meegedeeld dat aan „D.e Voorzorg" een subsidie wieird toegekepd, en die door deze was gepubliceerd, wat dus ledn zijdelingsche beschuldiging inhield, als zou die brief zijn ver- valscht. i Het leldental verminderde met 29 en vermieer- derde met 28. Hiet bedraagt thans 481. Een 9-tal personién werd voor rekening der ver eeniging in eeim der ziekenhuizen verpleegd. De kosten beltepen f650. Aan de orde was de Bestuursverkiezing. De heer P. Wonder trad periodiek af en werd met bijna algemeene stemimjen herkozen:. In da plaats van den heer du Burck, dte niet meer m aanmerking wiensdhte te komen, werd de 'heer Jb. van Twuijver gekozen, die de benoe ming aannam. i Uit de rekening van dm Penningmeester bleek, dat er leen saldo in kas vajn ruim f9 was, terwijl op de Bank f432 was geplaatst'. Er moeten echter nog verschillende rekenin gen worden betaald. Vandaar de vrager of al of niet tot contributie-vefhooging zou worden overgegaan. Breedvoerig werd over deze zaak gesproken, doch bij groote meerderheid van stemmen werd besloten de contributie niet te verhoogen. Mochten die kasmiddelen niet meet toereikend zijn voor die uitgaven te bestrijden, dan zal, om de on vermogende leden tegemoet te_ komien bij' de beter gesitueerden om een vrijwillige bijdrage worden aangeklopt. Als bode werd gekozten de heer Jb. Groen, die in herstemming kwam1 mjet den heer Joh. Welner, welke beide evenveel stemmen bekwa men. Als oudste in jaren mo)est de heer Grom verkozen worden verklaard. Als gevolg van de uitingen in die laatste raadsvergadering en die in voorgaande gedaan werd met aJgiemieene stemfmien een motie aan genomen, waarin wordt gezegd: gehoord die besprekingen naar aanleiding van de uitingen van het raadslid J. Groen Az'., aangevuld door diet van de voorzitter van dam raad over de door ons gepubliceerd-en brief van het Burgerlijk Armbestuur, als zou het: niet waar kunnen z'yn, dat een dergelijke brief door onze Vereeniging zou zijn ontvangen, van oordeel dat daardoor een zijdelingsche beschuldiging wordt geuit tegen het Bestuur ais zou het een valschen brief publiceeren, stelt vast, dat al deze uitingen, evenals Idia m de vorige, raadsvergaderingen m die van het raadslid Groiem in de pers, slechts vruchte- looze pogingen zijn om zich te redden uit de positie, waarin èn die heer Groen èn de betrokken raadsleden zich hebbein vast gewerkt door maar steeds een verkeerde voor stelling van zaken te geven, besluit den origineelen brief aan den raad toe tei ziendien, opdat delze zich van de echt heid overtuige, doet intussebdn e|en ernstig beroep op een juist onderscheidingsvermogen van teder, die er van ©veirtuigd is, dat de heer-Groen voor noemd, die nog slechts lenkele maanden ge ledein de raadsleden, afgevaardigd door da S'.D.A.P. en de V. V. Kiesvereeniging in het R. K. Ons Blad beschuldigde, dat zij' de gods dienstig zedelijke belangen der burgerij te grab bei gooneh, in zijn afkeuringswaardige hou ding' tegen de Viereen. „De Voorzorg", hierbij geien andere bedoeling kan hebben dan onze eigen medestanders te gebruiken voor zijn po litieke doeleinden, betreurt tenslotte, dat daartegen niet eani ernstig protest wordt gehoord uit dje kringen van hen, die dezelfde beginselen zijn toege daan, waar het geldt voor de maatschappelijk zwakken op tei kopijen als d|e lecfen van „Dö Voorzorg." In zijjn sluitingswoord uitte de voorzitter har telijke woorden van groote waardeering voor het gepresteerde werk van den afgetreden se cretaris, die belaas bedankte. i Het zal moeilijk zijfn. meende de Voorzitter om hem te vervapgm. Die heer Du Burck deelde mee, te hebben bedankt, omdat men een zenuwgestel van ijzer zou moeten hebben om weerstand te kunnjen bieden tegen aanval len, zooals die in de laatste maanden op de vereeniging len dan in bet bijzonder op spre ker zijn gedaan. Zooveel verdachtmaking te weerstaan, is voor eten gewoon mensch niet mogelijk. Hemeltergend toch is het, als een raadslid, als de beer Gro|en, in zïj.n onschend baarheid, zijdelings de verdachtmaking lan ceert, als zou het niet waar kuinnian zijn, dat de brief, die door de „Voorzorg" van het Burgerlijk Armbestuur is ontvangen ien is ge publiceerd, in werkelijkheid bestaat. De ge- heele loop van het conflict gemeentebestuur Burgerlijk Armbestuur De Voorzorg wiees op .een campagne tegen personen. Er waren er. die op grond van hun politieke of sociale belijdenis aan de kant vain „Die Voorzorg" had den moeten staan, maar uit haat tegen bepaal de personen zich schaarden bij hun ernstig ste politieke tegenstanders. Om zich aan dien geest van bedierf te onttrekken, het niet lan ger mogelijk te maken, dat die zijn pijlen op hem richt, hem als wrijfpaal en mikpunt uit kiest om eigen fouten, verdachtmakingen en onrecht te verdoezelen, gaat hij heen. iHij hoopt, dat „De Voorzorg" meier en meer moge bloeien ien doet een beroep op allen;, die tot nu toe afzijdig blevien, om haar te steu nen, tegen verdrukking en achteruitzetting, ook tegen hen, die in de rijen van de Voorzorg thuis behooren. Em daverend applaus volgde op deze met warmte uitgesproken woorden. PIJNLOOS SCHEREN VLUG SCHEREN SCHOON SCHEREN zonder dat Uw huil stukgaat of aaschrijnt ook al is Uw baard nog zoo ziwaar en hard, indien U slechts vóór het inzeepen de baardépperVlakte inwrijft met een weinig Doos 30, 60, Tube 80 c». PUROL

Nieuwe Langedijker Courant | 1928 | | pagina 3