Radio-Omroep RADIO-OENTRALE HART KUIJT. OUE|KAJRSP|E|L A 117. Wfliensdiagi 18 Jauuari. 11.20 Het Daventry kwartet. Daventry 12.20 Radio Dance band I.20—2.20 Prancatis Orkest Kalundborg 3.00—4.00 Maak liet zelf! Hilversum 4.004.20 Voortzetting oonoert Kalundiborg 4.20 Populair klassiek oonoert Daventry 5.307.15 Voor-avondoonoert o-l.v. Nico Treep 7.157.45 Gezondheidshalfuurtje. Hilversum 7.45 Politieberichten. Hilversum 7.45 Politieberichten. Hilversum 7.45 Politieberichten. Hilversum 8.10 Aansluiting van het Flora-theater te A'dfam Uitzending van: „De Groofce Onbekende" in 3 bedrijven. Hilversum 10.00 Pers en nieuwsberichten. Tekstboekjes bij ons verkrijgbaar tl Donderdag 19 Januari. II.20 Het Daventry kwartet. Daventry 12.352.00 Luncshmuziek Hilversum 2.002.20 Nieuwe Gramophoonplaten Daventry 2.203.00 NamidJdagoonoert Kalundborg 3.004.00 Uurtje voor "Wees- en Ziekenhuizen 4.004.30 Huisvrouwenhalfuurtje. Hilversum 4.30 Orkest- en Orgelspel. Daventry 5.307.15 Vooravondconoert o-l.v. N. Treep. 7.15 Taallessen. Hilversum 7.45 Politieberichten. 8.10 Concertgebouw-conoert o.l.v. Pierre Monteux 10.30 Persberichten. Hiern atot 12.20 Dansmuziek Daventry Vrijdag, 20 Januari. 11.202.20 Kwartet en Orgelspel Daventry 2.203.00 Namiddagconoert Kalundborg 3.004.00 Vrouwenuurtje. Huizen 4.20 Dansmuziek. Daventry 5.006.00 Concert Mevr. Willy Cantév. Ame- rongen, sopraan, Tabe Bos tenor. Huizen 6.007.15 Voor-avondconcert Radio Trio Hilv. 7.157.45 Landlbouwhalfuurtje. Spr. A.. C. v. Beek, Hilversum 7.45 Politiebericht. 8.10 Onderwijsfonds voor de Binnenvaart 8.35 Een Haydn Programma. .10.30 Pers- en nieuwsberichten 10.30 Cabaretavond d. h. Cabaret-Ensemble „Pi- suisse" o.l.v. den heer Paul Collin. Zaterdag; 21 Januari. 12.35 Lunchmuziek. Hilversum 2.002.20 Carlton Hotel Octet Daventry 2.203.00 Namiddag-concert Kalundborg 3.004.00 Kinderuurtje 'Huizen 4.00 Italiaansehe les Hilversum 4.305.15 Fransche les 5«i56.00 Duitsche les 6.007.15 Vooravondconoert o.l.v. Nico Treep. 7.157.45 Tuinbouwhalfuurtje Hilversum 7.45 Politieberichten. ,l 8.10 V A..R.Al-avond 10.00 Persberiahten. Hierna dansmuziek'. Daventry Programmawijziging voorbehouden. Uit den Omtrek ST. PANORAS. Zondag speelde Vrone 1 tegen S.D.Wj. 1 onder de uitstekende leiding van den heer Vel. Uitslag 31 in het voordeeel van Vrone. STROET. Voor een goed bezette zaal gaf de gymnastiek! vereenig'ing „W.I.K." alhier een openbare uitvoe ring in het lokaal van den heer K. Wit. j Onder de goede leiding van den heer Keesman uit Schagen werden de verschillende oefeningen correct en keurig afgewerkt en gaf dan ook me nige oefening blijk, dat, gelijk de naam der ver- eeniging zegt „Willen, Kunnen is." Wat onder leiding van den heer Keesman steeds .opvalt, is het vaste, zelfbewuste optreden bij het formeeren van groepen. Deze worden met opge- Zuster Martha Naar het Fransch. Lieve Anna! Ik wil u ^veu zeggen, dat ik gis teren in Frankrijk terug ben gekomen. Trouwens je vader zal vanavond wel in de krant lezen, dat de Annamite binnen is en het 'je zeggen- Donderdag om zes uur kwamen wie op de ree van Toulon ten anker en een paar uur later kwam er een klein transportvaartuig de zieken halen, die naar het hospitaal Saint Mandier moesten worden overgebracht. Ik moet je helaas mededee- Len, dat ik tot die ongelukkigen behoor. Ik heb me lang goed gehouden in dat ellendige land, waar ze ons heen gezonden hebben en waar al die menschen met leelijke gezichten wonen, maar bij ons vertrek van Quang-Yen heeft de moeraskoorts mij te pakken gekregén en dat heeft zich aani boord tusschen Saigon en Adem eenige malen herhaald. De dokter vindt me wat zwak en wil' me met deze warmte niet naar huis laten gaan. Ik moet hier een paar wéken blijven en tot me zei ven konten. Het is dat hospitaal, dat tegenover de ree ligt, aan den voet van een "heuvel, met een mooien tuin. Men zou zeggen, dat men buiten was .Ik lig op zaal 5, bed 23; vandaag heeft de majoor gezegd: „Goed eten ,mijn jongen, goed' innemen, rustig op en neer wandelen in den tuin; dat moet je genezen, je nieuw bloed maken. Kijk nu eens, hoe aardig dat treft, mijn lieve Anna; binnen 90 dagen, geloof maar dat ik ze tel, krijg ik mijn paspoort. Dan, zegt rle dokter, zal ik meteen ook heelemaal beter zijn. Ik be hoef da uniet meer naar zee te gaan; ik neem mijn oude bedrijf weer op en gij1 'wordt een ge lukkige visscliersvrouw of de vroulw van een ge lukkigen visscher, zoo je wilt. Ik heb je een mooie Indische fichu meegebracht. Zeg aan Yves, dat hij nieuwe snaren op de Viool zet, voor debrui- loft, want hij zal wat af te strijken hebben. En nu heb ik je het wonderlijkste van mijn! terugkomst nog niet vertéld. Ik word hier ver pleegd door een ziekenzuster, die zóó sterk op je gelijkt, dat ik eerst dacht, dat jij 't zelf waart. Ik moet haar met groote oogen hebben aangezien! en kou haar niet antwoorden, zoo vreemd leek 't me. Ik heb het haar uitgelegd. „Neem me niet kwalijk, zuster," heb ik gezegd, „maar u lijkt zoo sprekend op mijn meisje, dat ik eerst dacht, \haald scherm opgesteld en het is een lust te aan behouwen, hoe zelfs jde kleinste peuter zoo direct en precies zijn of haar plaats inneemt. Voor afwisseling voordrachten door eenige da- Vries en heeren, welke de aanwezigen goed vol deden, waarvoor als dank een luid applaus. Plaatselijk Nieuws OUB'KARSFEiL. Zondag 12 en Dinsdag 14 Februari a.s. zal door de operette-vereeniging „Caecilia" alhier, worden opgevoerd de schitterend gecostumeerde opera-co- que „De Zigeunerin" (La Tzigane) in 3 bedrijven van den beroemden componist Johan Strauss. De oostumeering en grimage zal door de firma Joh. M. Ridderikhoff te Hoorn worden Verzorgd. Ongetwijfeld belooft het een mooien avond te worden, gezien het succes, dat deze operette-club bij vorige uitvoeringen mocht oogfeten. Rechtzaken VOOR DEN KANTONRECHTER,. Zitting van Vrijdag 13 Januari. Deze spert is eek niet goedkoop. De voortzetting van de zaak tegen de H.H. Gebroeders H. te Alkmaar, drie werkelooze stu kadoors, die hadden getracht met gebruikmaking) van een carbidlantaarn en assistentie van een paar hondjes in de Egmonische duinen 'n paar konij nen te meppen, leverde voor dit ondernemende drietal geen voordeeligen dag op, daar zij ieder tot niet minder dan f60 boete of 20 dagen werden veroordeeld. Teeldere zorg voor het hcfil dier gemeentenaren. In het bijzonder humanistische dorp Schoorl hebben de gemeentebestuurders zorg voor het li chamelijk heil der ingezetenen, dat het verboden is 's winters de z.g. zomerwoningen, die van hout of half steen zijn opgetrokken, te bewonen. Hoofd zakelijk omdat zij niet verkouden zullen worden, want dan moeten zij weer aspirine slikken én brengen zij gevaar voor overtreding van plaat selijke drogisten. Zoo let men in Sohoorl letter lijk op alles en van die bijzondere attentie werd! de kleermaker S. de dupe, aangezien hij zijn wer- keloozen schoonzoon met vrouw en twee kleine bloedjes van kinderen, na 1 October als op Schoorl officieel de winter begint, onderdak had ver schaft in een hem toebehoorende semipermanente woning. Hij was behoorlijk gewaarschuwd, dus kon hij er al niet veel meed tegen Inbrengen* dan dat hij zijn dochter met man en twee kinde ren toch moeilijk de buitenlucht had kunnen in sturen. Dezè onverstandige valler, die het heil van een gezin stelde boven het dorpswetje, werd! 'dan ook naar behooren geoorrigeerd door 3 gle Ld boeten, een van f 4, van f7 en f 10, desverkiezende te ver vangen door 2, 4 of 6 dagen. Ordte moi«t er zijn. De tuinder J. J. Sch. te de Rijp was oj? 7 Nov1 zoo vrijpostig de sluisdeuren tusschen Elands- polder en Schermer boezem open te zetten, omdat h,ij een Vrachtje kool naar een motor wenschte te vervoeren. Een en ander tot groote ontstelling van den ouden sluiswachter Walch, die licha melijk niet in staat was deze ongeoorloofde han deling te beletten. Hij' stelde echter d'en burge meester met dat anarchistisch bedrijf in kennis en deze vond middelen om den eigengerechtigden; koolplanter aan den tand te voelen. Procesverbaal werd opgemaakt en heden d'en misbruiker van- de schutsluis veroordeeld tot f15 boete of 15 d. Hij weet er nu alles Wel van. Een chrevoletbestuurder uit Heiloo, de boeren- rentenier J. B., reed op 30 October onder de ge meente Oudorp, nabij de Halvemaansbrug en reed' bij het van achter voorbij rijden eeto tweewielig boerenkarretje aan, waarin waren gezeten de melkrijder Wagenaar en de winkelier Bos uit Alkmaar. Bos werd naar een boerderij overge bracht, teneinde zijn diensten te" bewijzen bij het dat zij het was." Zie kreeg een hooge kleur, toen ik' dat zei, ze was zuster Martha en ze nam .'iet niet kwalijk, zei ze. Toen heeft ze me naar alles gevraagd en ik heb haar alles verteld; hoe je vader eerst, tegen ons engagement was, omdat ik nog te jong was, en hoe hij later In ons huwelijk toegestemd heeft, als ik van mijn reis thuis Zou zijn. „Maak dan maar, dat je spoedig beter wordt," zei ze lachend, 4>wat zal men met onge duld naar je verlangen, denk je ook niet Tot ziens, beste Anna, zeg je vader van me goedendag en de broers en die arme Bichon's, die hun jongen niet weer zien. Denkr ;maar veel aan me; ik denk altijd aan jou! Marthurin le Pointois." Den dokter helpende zijn grijs-linnen jas aan te trekken, gaf de ziekenvader het bulletin van den dag over. No,. 12 een hevige bloedspuwing, nx>. 23 om 2 uur een hevige aanval van koorts. De knoopjes van zijn mouwen vastmakende, groet de lokter de ziekenzuster, die bij de deur van -de zaal staat en begint de ronde te floen. "Hij komt bij no. 23. Zuster Martha is hem al voorgegaan, vlug en stil als een muisje, met kleine stapjes; bescheiden erf eerbiedig staat ze op eeriigen afstand en wacht. zoo, mijn jongen, wat vermoeid vanmor gen? zegt de dokter op hartelijken toon. Ik geef maar altijd gal op, dokter, zegt d» matroos met zwakke stem. De dokter ondervraagt hem in korte, scherpe zinnetjes ,ziet naar de opgave van den thermome ter, voelt hem de pols, onderzoekt den tong, kijkt hem aan, freust de wenkbrauwen en zegt tot zuster Anne: Zuster, ge moet hem afzonderen. Zuster Anne buigt haar smetteloos wit kapje. De zieke ,een oogenblik opwakend uit zijn af- Snatting, richt op den dokter een paar groote oogen, waar de koorts in schittert en zegt met' haperende stem vol onrust en koortsachtig beven; Is het dan mis met me, meneer de majoor? Malligheid, antwoordt Je dokter, terwijl hij zijn hand op het voorhoofd van den Bretagne* legt, wat heb je je zulke sombere gedachten in het hoofd te halen? We zonderen je af, omdat je geen aardige buurman bent votxr je kameraad en omdat je zelf alle rust noodig hebt. Le Pontois wordt een weinig 'gerustgesteld eu afvillen van een "kalf. Het karretje was ietwat beschadigd en de heer uit Heiloo aansprakelijk gesteld. Laatstgemelde stond heden terecht en hoewel hij ontkende iets van de aanrijding te heb ben gemerkt, terwijl het uur (waarop hij zich te Oudorp bevond, benevens hef opgenomen auto- nummer onjuist waren genoemd, deze argumenten hielpen hem geen steek, daat bij tot niet minder dan f40 boete of 20 dagen werd veroordeeld, De kantonrechter gaf hier uitvoering aan zijn rots vast voornemen, om alle auto- en motorrijders1* die iets tegen de veiligheid van andere weggebrui kers ondernemen, zeer streng te straffen. Zegt het voort, s.v.pH Wie wat bewaart, dpe hjbeft wat. Een deftig jonge koopman uit Amsterdam met name Jan S., moest zich verantwoorden omdat hij to Castricum een jong meisje J. B., dat op den Rijksstraatweg per fiets voor zijn Renaud uitreed, van de sokken zou hebben gereden. Het arme kind zelf bekwam geen letsel, doch haar rijwiel Werd vernield. De schade was niet ver goed aangezien de autobestuurder beweerde en dit ook nu als verdachte eveneens vasthield, dat de schuld lag aan het meisje, dat niet op het fietspad ,doch op den straatweg links van den weg zou hebben gereden. Door krachtig remmen had hij het naderend onheil nog zoo veel mogelijk weten te voorkomen. Deze zaak werd aangehouden tot a.s. Week ten einde nog te hooren den gemeenteveldwachter Bleijendaal en een juffrouw, die in dte auto van verdachte was gezeten als getuige a decharge. Bakker, blijf altijd paraat en wakker. De heer J. C. M., te Alkmaar, een der deel'ge- nooten der vereenigde bakkerspatroons, stond te recht wegens het verzuim een bijzondere ar beidsvergunning in de bakkerij te hebben opge hangen. De verdachte meende, dat dit voorschrift in deze bakkerij, waarin in hoofdzaak patroons 'werkten, niet behoefde te worden opgevolgd, maar het is een bakker blijkbaar niet geraden, de voor schriften van de arbeidswet te interpreteeren of te negeeren, althans hij werd veroordeeld tot f 2.50 boete of 2 dagen hechtenis. Ac® ze 'n rakker van 'n bakker. De brave Alkmaarsche bakker C. >S. was de dupe van de vlugheia, waarmede zijn knecht toilet weet te maken, want dpardoor kwam het dat die acrobaat in den morgen van 3 Lecember 'n kwar tier voor tijd reels aan 't werk was en zijn pa troon op grond daarvan werd veroordeeld tot f 10 boete of 5 dagen. Vaardigheid leidt Sioms tot roekeloosheid. Eien 29-jaria: koopman uit Haarlem, de heer P. L. G. M. E1. öt.. bevond zich op 25 Nov., onder Heiloo met zijn auto en trachtte achter een vier wielig boerengespan rijdend nog vlug voorbij te rijden, alhoewel van de andere zijde eveneens een aangespannen voertuig naderde. De manouvre mis lukte jammerlijk, want de heer St. raakte met zijn auto aan den kant van den weg en sloeg om. Thans stond hij terecht omdat hij de veiligheid Van het verkeer in gevaar had gebracht door te snel rijden en op roekelooze wijze te passeeren. De heer St. ontkende dit pertnient. Het gebeurde was toe te schrijven aan een ongeluk, omdat hij met zijn auto slipte door een zwakke plek in den weg. De getuigenverklaring van de drie land bouwers, inzittenden in de respectieve voertuigen;, waren evenwel voor den automobilist, die hoog opgaf van zijn bekwaamheid, verworven in de 15 jaar, dat hij chauffeerde, zoo bezwarend, dat hij veroordeeld werd tot f 100 boete subs. 50 da gen en nog blij mocht zijn dat zijn rijbevoegldheidi niet werd ingetrokken. Wijnberg kan weer niet gemist 'wordWn. Een 47 jarig landbouwertje uit Opmeer, Piet B. genaamd, stond heden terecht als verdachte'), naar aanleiding van het niet gering te achten feit, dat hij op 1 December, als bestuurder van een aangespannen voertuig niet had voldaan aan de lastgeving van den agent Wijnberg om zijn ge spannen eenige meters achteruit te zetten. De verdachte agrariër, die nogal opgewonden was, had een getuige a decharge meegenomen,, den landbouwer K. J.„ welke getuige destijds eveneens op den wagen van Piet was gezeten. het gelaat van den dokter wordt donkerder en bedenkelijker, als de onderzoekende blikken van no. 23 niet langer op hem rusten. 'tls 24 uur later. Het is er niet beter óp ge worden. De koorts is al hooger gestegen, de pa tiënt is al onrustiger geworden- Van 11 uur in den avond af, is hij gaan ijlen, met open oogen, met oogenblik ken van "helderheid tusschen waan zin in. Toen de doktor met een bewogen gemoed (want men gewent nooit aan dat ontroerend schouwspel) aan zijn bed stond en dat jonge leven in worsteling zag met den dood en zijn g'oede zorgen verdubbelde, wist de zieke er niet meer van. Zijn we nu al, waar we wiezen moeten? stot terde hij, terwijl hij de lakens wegstiet. Kom aan, Max, kom je nu met de netten of kom je niet? Het bed stond bij een groot opengeslagen raam, om zooveel mogelijklucht aan den zieke te geven. Blijf bij hem, zuster, fluisterde de dokter, bevochtig zijn lippen nu eu dan, ik' zal me ver der zonder u wel redden. Arme jongen. Hij zal 't niet lang meer maken. Daar buiten richtten de stervende oogen van den jongeman zich op het schoone tooneel van de baai; maar hij qag het verward voor zich... Aangedaan door dit plotselinge einde, dat voor een paar dagen nog zoo weinig' voorzien werd, richt de zuster haar blikken naar denzelfden kant. Er komt een lichte koelte op die de hooge takken in den tuin zwaaien doet en de zee rimpelt!. De schepen en schuiten, die met volle zeilen voor den wind af gaan, stooten 'het schuim driftig voor zich uit. Door de takken suist de Noordwes ter met hetzelfde geluid, waarmee hij door het wand van de schepen fluit. Een der scheepjes zeilt recht op het strand van Saint-Mandier aan, komt nader, wordt zichtbaar groot-er en begint in zijn dreigende nadering op de verbeelding van Marthurin te werken. Hij herkent het. Het is de schuit van Yves, zijn aanstaanden schoonbroeder, die hem halen komt, die hem zal meenemen, die hem komt redden. Maar die blauwe zee, die berg- ketenen, dat is Bretagne niet, neen, en de palmen, wier pluimen boven de andere boomen uitsteken, wekken in zijn geest beelden uit dat verre Oosten, dat verre, vreemde, geheimzinnige, moordende Oosten, waaraan hij zoo goed ontsnapt meende te Volgens verdachte had de brugwachter hem geseind te stoppen, waaraan hij had voldaan. Toen was er op eens 'n dikke Veldwachter gekomen en die had geroepen: Gachteruit en deze had, toen verdachte niet naar diens genoegen dezen last opvolgde, het paard met zooveel geweld om gehaald, dat het een hoefijzer had afgetrapt. De getuige a decharge Jonker bevestigde een en ander, alleen kon hij niet verklaren, dat Wijn berg gevloekt had. Teneinde het juiste licht op deze zaak' te wer pen, zal dè behandeling volgende week worden voortgezet en de heer Wijnberg als getuige wor den gehóórd. Alle gortjes moeten geteldl worden. De hrandistofhandelaar L. Sp. uit het Fnijsen te Heiloo had zich een tweedehandische nieu'wO auto aangeschaft en verzuimd het oude nummer te ruilen voor het nummer, dat aau hem zelf was uitgereikt, welke nalatigheid door de politie werd opgemerkt en den brandstoffenha.ndela.ar op f 3 boete of 3 dagen kwam te staan. Hij wil or meer plezier van hebben. De ingezetene van Egmond aan Zee, die zich zelf royaalweg een strooper noemt, E. G. ge naamd, was op 1 December in de duinen van den heer v. Reenen te Bergen door den rijksveldwach ter Dijkstra betrapt op het delven van konijnen. Hij erkende toen het feit onmiddellijk, doch thans deelde hij, terecht staande als verdacht van sfroo- perij, dat er niks van waar .was, waarop de zaak werd aangehouden tot a.s. week, tot het hooren van den verbalisant. Dat zal wel klem®,erop gezocht moeten worden. De bollenkweeker Gerbrand K. te Limmen is eigenaar van een perceel grond aan den School- en Dusseldorperweg, op welks hoek een haag is ge plant, die door K. niet volgens gemeenteverorde ning is afgesnoeid tot een hoogte van 1.20 M. volgens het inzicht der Limmer autoriteiten, nood zakelijk voor de veiligheid van het verkeer, daar een booger haag het uitzicht belemmert. De heer K., hoewel meermalen hiertoe aange zocht, toonde geen lust dit voorschrift te willen opvolgen en dus werd procesverbaal opgemaakt, met gevolg dat de heer K., vertegenwoordigd door mr .Langeveld, als gemachtigde en verdedi ger, heden te dier zake terecht stond. Omdat men de veronderstelling was toegedaan, dat verdachte had gehandeld in hoofdzaak om tegen het gemeentelijk gezag oppositie te voeren, werd gevorderd een hooge geldboete n.m. f25 boete subs. 20 dagen. Mr. Langeveld betoogde echter, dat het verzet niet voortvloeit uit oppositieggeèst, doch dat het hier geld een principieele kwestie. Voort szette pleiter uitvoerig uiteen, aan de hand van verschil lende artikelen uit het B. W,. dat de verordening te ver gaat en het particuliere eigendomsrecht aantast, oók zal de verordening niet kunnen wor den gehandhaafd, omdat in het artikel gemist' wordt de toevoeging openbare voor het woord wegen. Door verschillende vonnissen en arresten toont pleiter aan, dat bedoeld artikel daardoor geenerlei kracht van wet kan worden toegekend. "Waar het hier bovendien een principieele kwestie en geen dwarsdrijverij geldt, acht pleiter .de ge vorderde hoeto veel te hoog. Na re- en dupliek wordt de uitspraak bepaald op heden over 14 dagen. Wonderlijke wetsJkuurtjcs. De gemeenteontvangger van Castricum, de heer B. A. R. stond terecht ter zake dat hij in gebreke was gebleven voor zijn knecht J. Sch.,, gedurende een tijdvak van 20 weken rentezegels te plakken. De ambtenaar vorderde tegen hem alsnu 20 maal f 1.25 of 20 maal 1 da,g hechtenis. Mr. Langeveld, ook voor dezen verdachte op- poneerende, noemde het gebeurde een misverstand- Pleiter toonde voorts een bewijs, dat verdachte onmiddellijk na ontvangen aanschrijving het be drag er gevraagdde navordering per giro had voldaan. Niettegenstaande hij dus aan zijn ver plichtingen voldeed, werd hem eenige daglen later, dus binnen den gestel jen termijn van de navor dering, een dagvaarding uitgereikt. Pleiter con cludeerde dus tot vrijspraak. 'Ook in deze zaak zal de kantonrechter over 14 dagen schriftelijk vonnis wijzen. zijn en dat nu zijn merk op hem gezet heeft, dat hem smoort met zijn moeraskoorts. Waarom is Anne hier niet? Waarom komt ze niet met Yves mee, om hem te redden? Hij wendt vermoeid, klam van het zweet, het arme tobbende hoofd af en ziet de ziekenzuster aan, die hem bedroefd, medelijdend aanziet. O, eindelijk! ben je daar? Anne! stoot hij koortsachtig uit. Kom bij me! Zij komt naar hem toe, dicht bij hem, zonder te antwoorden op zijn ijlen. Zij' heeft een lepel met drank in de hand en beurt met den arm, dien zij vrij heeft, het hoofdkussen op. Drink nog eens, zegt ze. Hij gehoorzaamt, als een kind, maar laat de opgevatte gedachte niet los. Hoor eens, lieve Anne, zegt hij, het gaat niet goedik sVikzul je me hier zoo laten sterven?Ben je mijn aanstaande niet, mijn lieve Anna, mijn eigen meisje?— Wat? ben je niet blij; dat je me weerziet?Geef je me geen zoen? Zul je me niet voor het laatst een afscheidskus ge ven De zuster verroert zich niet; zij staart— God, ook dat nogvervolgt hij, ze houdt niet meer van meDaar staat ze en ze verroert zich nietWat is er?Zult ge me dan zelfs niet een zoen geven, voor ik sterf? De arme gebroken stem wordt ziwakker en zwakker; het wordt een zacht smeekeneen diepe wanhoop teekent zich op het gelaat van den armen zieke. De pleegzuster "heeft een ge weldigen strijd te voeren. Maar op eens, mei oen hoog roode kleur buigt zij zich over 'het ziekbed en zaoht, eerbiedig, raakt ze met haar lippen hét voorhoofd van den jongen man aan. Dan laat ze zich op de knieën vallen en met de han den voor haar gelaat zucht ze: ^En zoo ik' ge zondigd heb, vergeef mij Heer!" Het gelaat van Le Pontois is bij die zachte aanraking kalmer geworden, heeft als een ver heerlijkte uitdrukking aangenomen. Lieve Anne! mompelt hij. En toen de aalmoezenier binnenkwam om de gebeden der stervendeti te verrichten„kijk de pastoorom ons te trouwen! fluisterde hij nog, bijna onverstaanbaar. Toen, onder den priesterlij ken zégen, zonder schok of lijden, gleed het leven heen.

Nieuwe Langedijker Courant | 1928 | | pagina 4