De Java-suiker-industrie en haar beteekenis voor land en volk Nieuwstijdingen Deze kwestie zal door het Bestuur onder de oogen worden gezien. Gewezen wordt op het feit, dat het voorkomt dat zoo deze gemeente een begrafenis in een an dere gemeente moet uitvoeren, de benoodigdheden hiet klaar staan en deze vooruit door eigen per-( soneel moeten worden gereed gezet. Hoewel de regeling was getroffen dat in der gelijke gevallen alles klaar zou staan, zal opnieuw deze aangelegenheid worden besproken. Voor het geheele persnoeel zoo wordt nog besloten zullen nieuwe handschoenen worden 'aangeschaft. Door het Bestuur zal een onderzoek worden in gesteld naar bruikbaarheid en kosten van 2 ijzers voor het dragen der kisten bij begrafenissen. Deze worden reeds in Alkmaar gebruikt. Niets meer aan de orde zijnde sluit voorz. "friet een woord van dank de vergadering. Ir, de hierna gehouden Bestuursvergadering werd wederom tot voorz. gekozen de heer A. Swager en tot vice-voorz. de heer J. Keizer - BROEK op langendijk. Dinsdag 17 Januari 1928, 's avonds half acht, hield de Begrafianisvereeniging ,,de Laatste Eer", haar jaarvergadering in het lokaal vain |den heer Vijzielaar. De voorzitter, de heer Jaarsma, opende met leen welkom len betreurde het dat de vergade ring zoo slecht was bezocht. Spr. memoreerde verder dat de viereisniging een gelukkig jaar heeft doorgemaakt wat betreft de sterfgevallen. 19 keet was er rondgezegd waarvan 1 boven de 90 jaar, 5 boven de 80 jaar, 5 bovien de 70 jaar en 4 boven de 60 jaar, alzoo 15 sterf gevallen met hoogien leeftijd. De 19 sterfgeval len bereikten het aantal van 1303 jaar, hetwelk gemiddeld eten ouderdom werd van 68 jaar en 6 maanden. Als we dan inalgaan zegt spr., dat Mozes de man Gods in Israël het in zijn ge bed uitriep, dat wanneer we sterk zijn 70 «p 7>yn sterk zijn 80 jaar oud worden, dan is onze gemeente gelukkig te prijzen en moeten we dat als een zegen Gods beschouwen, het welk in het publieke leven dient opgemerkt te worden. H ierna krijgt de secretaris gelegenheid tot het lezen der notulen, welke onveranderd wier den vastgesteld. Medegedeeld werd dat er een schrijven was ingekomen van de Langedijker Groenten Cen trale met bericht dat goedgunstig werd be schikt over het gezonden schrijven om een ligplaats onder de veiling voor het vaartui.g der vereeniging. Verder werd nog door den voorzitter me- degetdeeld dat hij een onderzoek heeft gedaan naar de kosten om het personeel tegen onge lukken te verziekeren, hetwelk tot resultaat had, dat het te duur werd om hieraan gevolg te geven. Uit het jaarverslag van den secretaris bleek, dat het boekjaar bevatte, 16 maanden zijnde, van 1 Sept. 1926—31 Dec. 1927' terwijl in den vervolge het boekjaar loopt van 1 Jan. 31 Dec. Er zijh 32 begrafenissen gedaan, waar van 11 ledeln der vereeniging en 21 nie-leden. 'Het totaa aanta eden bedroeg op 1 Jan. j.l. 887, waarvan 823 contribueeirende en 64 \g-ijgesteHden. Het ledental is vrijwel stationair gebleven. Het belstuur heeft drie maal vergaderd ter wijl één buitengewone ledenvergadering is ge houden. Tevefns is het kaartenstelsel ingevoerd, wat zeer ter vergemakkelijking is van de admini stratie. Verder werd nog idank gebracht aan het personeel voor hun correcte houding bij begrafenissen, terwijl eveneens dank werd ge bracht aan de costuumbdwaardster voor het goede orde houden der costumes. Uit de rekening en verantwoording van den penning meiester bleek ons dat de ontvangsten hebben bedragen f 1177.56 en de uitgaven f 1265.20, alzoo een nadoelig saldo van f87.64 Het bedrag der kas was op 1 Jan. 1928 f1422.47, waarvan f315.75 in het Reservefonds Bij monde van dien hoer A. Hoogland werd rapport uitgebrabht van het beheer van den Penningmeester en adviseert tot goedkeuring daar de boeken en bescheiden volkomen in orde zijn bevonden. Door den beer K. Timmerman werd verslag uitgebracht van de gehouden Bondsvergade ring. 1 1 Bij de gehouden bestuursverkiezing werden de aftredende heeren W. Slot, C. Timmerman, en H. Vinkie met groote meerderheid van stem men herkozen, welke hun benoeming weder aannamen, waarop da voorzitter de vereeai- ging geluk wenschtte met de herkozen be stuursleden, terwijl tevens hieruit blijkt dat het de mannen op de rechte plaats zijn. Door den heier L. Molenaar werd bij de rondvraaag naar voren gebracht, dat straks op de vergadering van den band naar voren ge bracht zal worden het verziekenen tegen on gevallen van het personeel. Spr. zou gaarne zien dat dei vergadering in deze uitsprak op dat straks onze mieiening ia deze naar voren gebracht kan worden ter bondsvergadering. Hierover ontspon zich aen breedvoerige dis cussie waarbij bleek dat de meeningen ia deze nogai uiteen liepen. Toch zat bij de meesten de gedachte voor dat het niet van zoo groot be lang voor ons personeel koa zijn, temeer ook, dat zou men eten ongeluk krijgen toch door 'het Ziekenfonds uitkieering gedaan wordt, daar het personeel bij dezie vereeniging allm uit den aard der zaak verzekert zijn. De voorzitter achtte de zaak tenslotte van alle kanten genoeg bekeken en wenschtte dat de vergadering zich in dezen uitsprak of we sympathiek telgen de verzekeringsgedachte staan of niet. In stemming gebracht zijnde werd met groote meerderheid van stemmen be sloten in dezie het personeel niet te verzekeren. Door den heer A. Hoogland werd nog loaar voren gebracht dat het hem opgevallen was bij het nazien der boeken dat er bij het aan tal begrafenissen de helft leden waren, en bet' dubbel aantal niet-ledien. Spr. vind het voor deel hetwelk de vereeniging van de niet-leden heeft (zijnde f 2.50 per begrafenis) te klein, daar zij in alles vrij staan, te'rwijl de Leden daar tegehover voor alles staan, zooals costumes, bnz. Spr. isv ieVder de meening toegedaani, dat zulk het Ledenaantal ook omlaag houdt'. Door den voorzitte'r werd naar voren ge bracht dat daartegenover staat wijl een groot aantal jaren lid kumn|eh zijn tegenover niet- ledie)n voor dat de viereieniging schade lijdt va.i ons. I Tienslottie werd door de voorzitter nog naar voren gebracht dat hij gaarne zou zien dat alle leden in de toekomst accuraat zijn wat be treft het geboren worden van kinderen, hef vertrekken naar andere plaatsen, enz., daar het hem gebleken is, dat door geen enkels der Ledetn hiervan melding gedaan, wordt aan penningmeester of secretaris. De leden wordt ier attqnt op gemaakt om zulks vooral niet na te laten, daar het dan wel eens kon voorkomen, dat eeln kind komt te overlijden beneden het jaar, welke niet ingeschreven staat als lid, hier voor dan de leiventuieele onkosten komen voot rekening 'der betrokkenen zelf. Eveneens kan zulks voorkomen bij vertrek naar een andere gemeente. Voorzitter wekt dan ook alle leden op, om hieraan in dein vervolge aan te den ken ien bij hunne medeleden propaganda daar door te maketn, ter voorkoming van ongere geldheden. Hierna sluiting. broek op langendijk. Onze plaatsgenoot de heer R. Huitema, slaagde onlangs tier Amsterdam voor het examen boekhouden Mercurius. f - NOORDSCHARWOUDE. Beroepen bij de Geref. Kerk alhier cand. N'. Vreugdetnhil te Rotterdam. door Mr. J. J. TICHELAAR, Na de vestiging in Jacatra, in 1619, nam He Oost-Indische Compagnie dadelijk handel en nij verheid in hare bijzondere bescherming. Zij richt te daarvoor, althans wat de suikerfabricatie be treft, het oog op de Chineezen. Zoo maakte Gou verneur-Generaal Van Diemeu in een plakkaat van 7 November 1637 melding van een Chinees, genaamd Jan Kong, die in de omgeving van Batavia den suikeraanplant zeer had bevorderd, waarom hem, teneinde hem in zijne industrie een weinig tegemoet te komen vrijstelling! van be lasting gedurende tien jaren werd verleend, on der voorwaarde echter dat alle door hem gefabri- eeerde suiker aan de Compagnie geleverd werd tegen den marktprijs te Bantam. Groot was de hoeveelheid suiker die Bantam leverde evenwel niet. De eerste leverantie van bovengenoemden Jan Kong bedroeg in 1638 slechts 21/2 picol. De Oyèrheid moedigde echter de teelt van suikerriet zeer aan en getroostte zich' daarvoor vele en groote uitgaven, zooals voor het graven van kanalen, het ophóogen van lage gron den, enz. Uit het Moederland kwamen orders tot aanmoediging der cultuur, en zoo zien wij dat in 1710 het aantal suikermolens alleen in de Ommelanden van Batavia 130 bedroeg. Nu begon echter de Compagnie, te zeer gedreven door eigen baat en commercieele overwegingen, weder een te groote productie te vreezen. De groote fout der Compagnie was, dat zij den alleenhandel in suiker wilde blijven behouden, hetgeen leidde tot allerlei willekeurige maatregelen. Intusschen begonnen de politieke toestand in Europa aan het begin der negentiende eeuw, Hol lands gedwongen medegaan met Frankrijk en de Engèlsche kaapvaart hun invloed in Indië te doen gelden. Vooral de kaapvaart had tengevolge, dat het suikertransport zeer gevaarlijk werd en dat het product op het eiland werd opgestapeld. Deze voorraad werd steeds grooter, en om een dergelijk' kapitaal niet langer renteloos te la'een liggen/ verbood Gouverneur-Generaal Daendels (1808- 1811) het verstrékken van voorschotten. Het Engelsehe tussclienbestuur (181118161 bestendigde dezen toestand, doch bij de wedierin- bezitneming der koloniën had de suikerindustrie reeds een te grooten knak gekregen om zich weder spoedig te kunnen herstellen. Toen in 1826 de Commissaris-Generaal Du Bus de Gisignies het bestuur aanvaardde, deed hij veel voor hare her leving; hij begon weder met het gieven vah voor schotten en zijne bemoeiingen hadden succes. Na Du Bus kwam het Bestuur in handen van deh Gouverneur-Generaal Van den Bosch. De ko- toniën waren zWaar met schulden belast, terwijl ook het Moederland, tengevolge van langdurige ongunstige politieke omstandigheden onder gel- de lij ken nood gebukt ging. Het beramen en toe passen van middelen, die een bankroet moesten voorkomen, was zeeer urgent en Van den Bosch meende die middelen gevonden te hebben. Zijn stelsel, algemeen bekend onder den naam Cultuurstelsel, was gegrond op het beginsel, dat de Souverein het recht heeft om over den arbeid, zoomede over een vijfde der gronden der inboor lingen te beschikken, en voorts op 'de bij Van den Bosch ingewortelde overtuiging! dat de in boorlingen zonder dwang niet meer werken dan noodig is om in hunne geringp behoeften te voor zien. Over geheel Java, al naar gelang Zijne af- deelingen voor bijzondere cultures geschikt wer den geacht, werd de teelt van producten voor de Eiuropeesche markt bevolen. Op deze wijze werd binnen korten tijd uitgebreid of ingevoerd de teelt van suiker, koffie, iudigo, peper, tabak ,enz. Het geteelde suikerriet moest aan het Gouvernement worden geleverd. Doch al kreeg dit op deze wijze de beschikking over de grondstof, voor de fabriek matige bereiding van het product was de hulp van particulieren noodig. Daartoe moest getracht worden met de particulieren contracten aan te gaan, waarbij dezen op zich namen uit het riet suiker te bereiden. Aanvankelijk kostte het groote moeite contractanten te vinden, en het was daar om gebruikelijk, dat van Gouvernementswege voorschotten werden verstrekt voor de oprichting van fabrieken. Tot de verplichtingen van den contractant behoorde o.a. 'het betalen van plant loon, doch de voornaamste was, dat hij de ver vaardigde suiker moest leveren tegen een be paalden prijs. Het belang van den Staat: ,,'de beschikking tegen zekeren prijs van bepaalde hoeveelheden suikersoorten", bleek op den duur echter slecht samen te gaan met eene vrije en vlugge ontwik keling der nijverheid en zoo kwam na tal van maatregelen en pogingen om tot eene afdoende re geling te g|eraken, de wet van 21 Juli 187U tot stand, waarbij >jens trapsgewijze vermindering van de besch;kkiug over de bouw vellen der be volking werd voorgeschreven, waarmede een over gangstoestand van eene gedwongen naar eene vrije cnltuur werd gesoliapen. Ongeveer tegelijkertijd met 'het inwerkingtre den der nieuwe bepaJingen werd de suikerindus trie, die zich tijdens het Cultuurstelsel ontegen- zeggeieijk krachtig had ontwikkeld en tot grooien btoei was giekomen, door twee rampen bedreig 1, die haar op Jen rand van den afgrond brachten. De' groote productie van beetwortelsuiker in de jaren 1883 en 1884 bracht eene dusdanige prijs daling van de suiker teweeg, dat Voor Java de verkoopsprijs daalde beneden den kostprijs. Voorts openbaarde zich in 1882 in het riet de suiker ziekte, die van het "Westen naar het Oosten voortr schrijdende, overal eene aanzienlijke productie vermindering veroorzaakte Hat was iD deze be narde tijden, dat de industrie hare energie heeft getoond. Zij liet zidh door deze tegenslagen niet ontmoedigen, doch zette er alles op om het hoofd boven water te 'houden. Proefstations werden op gericht, aanvankelijk met het doel om op weten schappelijke wijze de ziekte in het riet te bestrij den; het beheer weid op voortvarende, economi sche wijze gedreven verbeteringen ir den aan plant en in de fabrieken werden aangebracht. Het noodige geld werd bereidwillig verstrekt, waaruit blijkt dat eigenaren en bankinstellingen vol vertrouwen waren en rekenden op betere tij den. Dit vertrouwen is dan ook niet beschaamd. Door de samenwerking vain volharding, weten schap en kapitaal zijn de moeilijke tijden glansrijk doorstaan, en nadat het omstreeks 1900 was ge lukt door het kruisen van uitgezochte rietsoorten nieuwe variëteiten fe scheppen, die beter tegen de serehziekte bestand bleken, trad een tijdperk van nieuwen bloei in. Van groote beteekenis was ook het feit, dat in 1903 de Brusselsche Conventie van kracht werd, iwaardoor de premies op ide beetwortelsuiker werden afgeschaft en alle pri vileges vervielen. De suikerindustrie had zioh toen zulks geschiedde, op Java reeds zóó krach tig georganiseerd en haar bedrijf zoodanig opge voerd, dat zij, al waren de suikerprijzen wederom op een zeer laag peil gekomen, onmiddellijk van dezen verbeterden toestand kon profiteeren. De jaren na 1903 zijn, op eene enkele uitzonde ring na, voor die suikerindustrie in haar geheel voorspoedig waren geweest. De in 1914 uitgebro ken groote Furopeasehe oorlog heeft echter zijn invloed op de suikerindustrie 'doen gelden. De eerste drie jaren ^ing het met^den verkoop van de suiker goed; in 1917 kwam daarin evenwel verandering. Er ontstond, mede tengevolge van den duikbootenoorlog, gebrek aan scheepsruim- te, waardoor de export van de suiker vrijwel on mogelijk werd, eene sterke prijsdaling intrad en da pakhuizen overvuld werden. Zoodra intusschen in November 1918, na het totstandkomen van den wapenstilstand, de scheepvaart ,weer vrijkwiaml, waren in een ommezien de suikerpakhuizen leeg. De vraag was zeer groot, met het gevolg dat IJl9 en 1920 abnormaal hooge prijzen te zien gaven. De Suikerproductie, die aanvankelijk, vooral in 1920, nog te lijden had van werkstakingen en andere, zich over de geheele wereld vertoornende uitingen van revolutionairen geest, gaat nu ook deze weer grootendeels bezonken zijn, thans we derom rustig voort. (Wordt vervolgd.) Uit den Omtrek ST. PANCRAS. Uitslag verhuring Gemeenteland, gehouden ten lokale van den heer Gerritsen,. Perceel 1, 15 snees, C. Koedijk vpör f 6.30 Perceel 2. 15 snees, C. Vol f 6.30 Peroeel 3. 16 snees, C. Vol f 6.70 Perceel 4. 15 snees, C. Koedijk' f 5.85 Peroeel 5. 10 snees, H. Post f 5-50 Peroeel 6. 10 snees, H. Post f 4.60 De verloting van 2 akkers van het Burg. Arm bestuur had tot resultaat, dat fle volgende per sonen Wed. J. Groen en H, Goesinne ieder ec» akker kregen toegewezen. ST. PANCRAS. Uitslag verkooping ten behoeve van den heer A. Oudes, ten overstaan van Notaris Mr. J. W. van der Heide op Woensdag 18 Jan. ten lokale van den heer Gerritsen. Perc. 1. woonhuis en schuur f 3705, A. Smit. 2. Schuren en bouwland Gebr. Kloosterboer f171 3. Bollenschuur en bouwland P. Leijen f 1950 4. Bouwterrein, Mr. D. Sluis 'f 775 5. Bouwterreein Jb. Ruijs, - 7^5 6. Bouwterrein, M. Duif, - 735 7. Bouwterrein, Js. Ploeger, - 706 8. Bouwterrein, Js. Ploeger, - 787 9. Bouwterrein, C. Timmerman, - 455 10. Bouwterrein, C. Timmerman, - 380 11. Bouwterrein Jb. Tol, - 353 12. Bouwterrein, K. Lek, - "438 13. Bouwland 91/2 snees a f 37 D. Rood. 14. Bouwland 263/4 snees a f '65 p. sit. J, Jonker 15. Bouwland I81/2 snees a f 73 p. sn. H. Kost. Combinatie 1 en 2 C. ten Bruggenicate f 5500 Combinatie 1, 2, 3, P. Gootjes1 'f 7490 Combinatie 1-8 C. ten Bruggeneate f 11214 Combinatie 812, C. Timmerman, f 1628 Combinatie 112 P. Gootjes f 12846 Na afloop werden de perceelen 7 en 8 on 912 overgedaan aan de heeren Js. Ploeger en J. Goot jes Jzn. EEN NATIONALE HULDE AAN H.M. DE KONINGIN-MOEDER. Weldra zal het 50 jaren geleden zijn, dat Hare Majesteit de Koningin-Moeder Hare intrede deed in ons Vadlerland en wij het voorrecht hadden Hare Majesteit als Nederlandsche in ons midieD te zien. Dit feit zal niet onopgemerkt voorbijgaan. Er heeft zich reeds een voorloopig comité ge vormd, onder leiding van mevr. van Leeuweu- Waller, 'de echtgenoote van den vice-president van den Raad van State, dat zich ten doel stelt om Hare Majesteit bij die gelegenheid te huldiglen. De bedoeling is om Hare Majesteit een per soonlijk geschenk aan te bieden als blijvende her innering aan. de liefde en den eerbied, die het Nederlandsche volk Hare Majesteit toedraagt, en de overblijvende gelden ter beschikking te stellen van Hare. Majesteit om daarmede liefdadige doel einden te bevorderen naar Hoogstjerzelver per soonlijk inzicht. Bijdragen kunnen reeds thans worden gezonden aan het Nationaal Persinstituut, Carolina van Nassaustraat 18, 's Gravenhagge, hetzij per post wissel, hetzij per postgiro (120647), met ver melding van den naam van dit blad, waarin van- wegee de Redactie de verantwoording der ingle- komen en aan voornoemd comité over te dragen gelden zal plaats hebben. EEN MILLIOENENPLAN. Sedert danige maanden is ten Raadhuize van- Amsterdam gedeponeerd een reuschtig plan, ontworpen door architect Staal in op dracht van eeine bouwonderneming, aan wier hoofd als directeur staat de hieer Nicolaas Hille. Beoogd wordt het stichten van een per ceel van ruim veertig meter hoog, en van een- aantal daaraan grenzende woonhuizen. Als plaats van vestiging van dit enormei complex is aangegezien het Daniël Williinkplein, aan het einde van de Am ste liaan. Het groote gebouw is bestemd als pension voor „alleenloopendepersonen uit den mid denstand. leider der bewoners krijgt een zit- en slaapkamer met leen z.g. „spoelhok" waar in een bad is gebouwd en de bewoner tevens gelegenheid heeft tot het verrichten van „kleine keuken werkzaamheden Er zal centralei verwarming zijn door hiet geheiele gebouw, op alle afdeelingen koud en warm water en vaste waschtafiels. Voorts liften, een groote nestauratiezaal, een ^gemeenschap pelijke beukten en telefonische aansluiting in alle vertrekken. De kamers zullen zóó zijn ge bouwd, dat zij allen uitzicht geven op die pu blieke straat. TREINROOF. Iemand heeft aangifte gedaan, dat te zijnen nadeele in den trein van Brussel naar Amsterdam' een portefeuille met getuigschriften en een be drag, groot f105, is ontvreemd. MOORDAANSLAG. In het „St. Joseph" ziekenhuis te Venlo is aa'n inwendige verbloeding overleden, de 34-jarige H. P. Meijer uit Groesbeek, die bij een twist in het woonwagenkamp op de Kleine Heide door zijn schoonvader met een dubbelloops jachtgeweer in het onderlijf geschoten was. KOUDE OP KOMST? 1 Uit Stockholm wordt gemeld: Opnieuw is d© temperatuur in Midden- elm Noord-Zweden gedaald tot 28 graden onder nul. Miein verwacht, dat de koudie verder naar het Zuiden zal trekken. EEN VOORDEELIGE KOE. Te Terkaple (Fr.) op licht weiland, gaf de koe Fopma VII, nummer 34565 van bet Friesch Rundvee Stamboek, eigenaar de veehouder F Schaap, in 323 dagen 10342 kg. mejk, mie^ een gemiddeld vetgehalte van 3.59 procent. Van dat kwantum melk werd 403 kg. boter ge maakt. Wiel eten koe met een enorm productie vermogen. Uit de Pers Wij lezen in „Noord-Hollandsch Dagblad' (Ons Blad) over de rubriek „Uit de Pers", het vol gende SMAKELOOS. ,/,De Tijd" schrijft: Wij hebben te dezer plaatse al eens meer vro me smakeloosheden gesignaleerd, in devotietij'd- schriften, waarin de verhevenste waarheden op haast carricaturale wijze werden voorgesteld. Thans komt ons de circulaire odder oogen van een Geldersch geestelijke, belast met den bouw eener nieuwe kerk en waarin zijn giro-nummer met het bewijs van een op dat nummer gestort! bedrag wordt voorgeesteld als een „internationaal rijbewijs voor den hemel". Het geval wordt ver tel da ls de droom van een foeterend in slaap ge vallen boer, na „een diner van erwtensoep met varkenskluifjes" met „toegift van nog een spek- pannékoek". De boer maakt een autorit, en dan: In eens „halt" - een wegwijzer Hemelin goud vergulde letters, Vagievuurin fel paarsi, Helin vurig rood, en daarónder een hemelsch wezen. <,Halt" daar stonden nog meer wagens en die hemelsche commies of verkeersagent wees le richting, rechtsvagevuur, linkshel, recht vooruitHemel. De boer zat te wachten, zondter papierengeen rijkaart, geen triptiek, niets ,hij begon te beven. De laatste was aan de beurt, 'n pracht van een Studëbaker, „naar de hel" hoorde hij en de wagen schoot pijlsnel naar links uit naar be neden. Nu kwam de hemelsche commies bij hem, 't doodszweet brak hem uit. „Ik ben de aartsengel Raphaël, je papieren vriend," en sidderend haal ie hij uit zijn vestzak zijn verfrommeld giro-briefke te voorschijn ai wat ik heb, heilige engel Raphaël las: Giro No. 28961 f250 Pastoor te„Best vriend, internationaal rijbewijs al tijd maar rechtuit". Met 'n schok vloog de motor vooruit en de boer vielachterover'klaar wakker Hij veegde z'n oogen nog eens uit, ja, 't was echt, hij lag in zijn stoel. En toen, ja toen stond) hij op, en in plaats van op z'ijn vrouw te kijven,) nam hij een girobiljet en schreef: Giro No. 28961 f 2.50voor een internationaal rijbewijs. Wie doet hem na? Geen foto, geen verklaring Van den geneesheer, geen examen. Een Girobil jet van f 2.50 of desnoods nog minder, -en T internationaal rijbewijs is in orde. Wanneer zal het goed fatsoen de goede trouw leiden en aan dergelijke huiselijke smakeloosheid een einde maken? VERBETERING. De besprekingen omtrent de bekende zaak der lichtbedrijven in den Raad te Oudkarspel gehouden vestigen den iiodruk dat de directeur t/5 pCt. provisie zou hebben genoten. Dit moeti zijn 3/s pCt. Verder lichten wij nog1 toe, dat de direct&ur leen nota van antwoord op de nota van Burge meester Jhr. van Spengler aan den voorzitter der Gascommissie heeft verzonden. De burge meesters zjjh natuurlijk als bestuursleden hier mede bekend. (Red. „N. L. Crt")i

Nieuwe Langedijker Courant | 1928 | | pagina 2