Noordermarktbond Nieuwstijdingen. In het lokaal van den heer Dekker werd Dins dag bestuursvergadering gehouden, waarbij met kennisgeving van verhindering aïwezig waren de heeren Crean Langen, K. Oudeman en C. de Boer. Na opening der vergadering door den Voorz. en lezing der notulen door den Secr., kwamen aan de orde do ingekomen stukken, waarvan eenige voor kennisgeving werden aangenomen. De omzet over het kalenderjaar 1927 bedroeg f3.002.386.14. Door de ijsplpeg Langedijk was het verzoek ingediend om een bijdrage voor het openmaken van de ringvaart. 'Besloten wordt hiervoor toe te staan f 50, doch er dient dan ook op gerekend te kunnen worden, dat dit openmaken geschiedt tot de sluis te Noordscharwoude. Een circulare ivan het Comité tot Stichting van een gedenkteeken voor Mr. Dresselhuis ge noot een goede ontvangst, daar algemeen werd er kend diens groote verdienste ook voor den tuin bouw en het veilingswezen. Besloten werd hier voor Ï100 ter beschikking van 'het comité te stellen. Door den Secretaris zal er voor worden gezorgd* dat in de algemeene vergadering het ledenxegistier kan worden geteekend. "Vervolgens komt in bespreking een schrijven derf vereeniging „Koophandel", waarin met klem wordt aangedrongen op de invoering van sortee ring voor wortelen. Hiertoe zal een voorstel wor den geplaatst op de agenda voor de jaarvergade ring. De heer Ootjers zal den N.M.B. vertegen woordigen op de Donderdag a.s. te houden ver gadering van „Koophandel". Voor de jaarverga dering van het Centraal Bureau voor veilingen komen geen voorstellen ter tafel. Een zeer breedvoerige discussie wordt gehou den met betrekking tot punt 4 der agenda: Uit breidingsplannen. In herinnering wordt gebracht, dat in de laatst gehouden jaarvergadering door het bestuur is toegezegd in de jaarvergadering van 1928 te komen met een flink uitbreidings plan voor de overkapping. Algemeen blijkt men er voor het geheele watervlak op het vèilings- terrein onder kap te brengen. Vrij wat verschil van meening echter "bestaat er omtrent de wijze van voorbereiding, zodèlat met de besprekingen langen tijd gemoeid is. Ten slotte krijgt de ver gadering zich uit te sprekeu over een drietal voor stellen, n.l.a. het uitschrijven van een prijsvraag voor een ontwerp met begrooting, -b. aan één bepaald persoon een opdracht te geven voor een ontwerp met begrooting; c. deze opdracht aan een drietal personenop te geven, opdat een keuze uit een drietal plannen gedaan zal kunnen worden- Voorstel a wordt verworpen met 14 tegen 8 Stemmen, waarna de voorstellen b. en c. in stem ming komen met het resultaat, dat voorstel c met bijna algemeene stemmen wordt aangenomen. Na eenige bespreking wordt besloten een opdracht te verstrekken aan de heeren H. Tauber en S. Vis te Oudkarspel en Joh. Oosterlee te Noord scharwoude. Mede wordt nog besloten dat met het oog op deze uitbreiding door' het bestuur een bezoek gebracht zal worden aan de veilin gen te Aalsmeer en te Honselaarsdijk. Uitgereikt werden de voor de verschillende v'ereenigingen beschikbare kwantums van het in Italië gekweekt bloemkoolzaad. Door den heer Ootjers wordt nog meegedeeld, dat door het veilingsbestuur te Broek op Langen- dijk een handelaar, die misbruik had gemaakt van bonnen, te kennen is gegeven, dat hij bij even- tuëele herhaling van de veiling geweerd zou wor den, terwijl gevraagd wordt, dit ook hier te doen, waartoe wordt besloten. Naar aanleiding eener opmerking van den Secr. betreffende het inslui pen van het fooienstelsel wordt nog besloten hier tegen in samenwerking met „Koophandel" zoo krachtig mogelijk op te treden. Hierna sluiting der vergadering!. 10.00—12.00 Cabaretavond. 'Hilversum. Zaterdag 21 Januari. 12.35—2.00 Lunchmuziek tHilv. 2.20—4.00 Concert uit Kalundborg. 4.00—6.00 Lessen. 'Hilversum1 6.007.15 Vooravondconcert. 7.15—7.45 Lezing Plantenziekten 8.10—12.00 V.A.R.A. vanaf 9-30' uitzending v. „Cinema Royal" Hilversum. Rediizakeu VIERMAAL INGEBROKEN AAN HETZELFDE ADRES. Reeds vier Zondagen achtereen is ingebroken ten huize van den heer J. de K,. te Bolnes^AUe keeren werden bedragen aan geld ontvreemd. Toen de familie gisteravond naar de kerk ging, ver- 'Bchooi zich een veldwachter in het huis en deze slaagde erin den inbreker te arresteeren. Het bleek iemand uit Bolnes te zijn, die bekende ook de vorige inbraken gepleegd te hebben. DOODGEBLEVEN'. Gistermorgen werd een reiziger, die per tein te Utrecht was aangekomen, bij den uitgang der fcontrole op het Stationsplein plotseling onwel. De man zakte in elkaar en overleed direct. Hij was Êen ingezetene uit de gemeente Soest. VERMIST. Te Leiden wordt sedert 14 Januari vermist' een 14-jarig schoolmeisje. De commissaris van politie verzoekt opsporing. Racflio-O&m-oep EERSTE LANG FDIJKER RADIO-CENTRALE IX SCH U ITEM A E ER Jr., N oonlseha rweude. Donderdag 19 Januari. 11.20—2.00 Lunchmuziek. 3,00—4.00 Wie niet vergieten worden. Kilv. 34.0Q-—4.30 Huisvrouwenhalfuurtje,. 5.30—7.15 Vooravondconcert. 7.157.45 Engelsobe les. 8.10 Concertgebouworkest. Louis Zimmer- man- Hilversum. Vrijdag 20 Januari. 11.20—2.00 Luncbmuzieki. 3.00—4.00 Vrouwenuurtje K.R.O. Huizen. 4.00—5.00 Gramophoonplaten. 5.00—6.00 Solisten concept K.R.Ö. 6.00—6.45 Lezing over bakkersbedrijf. 6.45—7.15 Vooravondconcert. Hilversum 7157.45 Kuikenzorg, lezing. 7.45—10.00 N.P.R.O.-avond. Huizen VOOR DEN POLITIERECHTER. Zitting van Dinsdag 17 Januari. NIEUWE ZAKEN. Oud nieuws. Tegen elan jongmmsch uit Alkmaar, dat tot dusver nieit als toonbeeld van braafheid werd aangemerkt, werd om zijn toekomstige heilig making in de hand te werkten, uitgesproken een voorw. straf van 2 maanden met 2 proef jaren. Nog eian voorwaardelijk begenadigde. Na lang wikken en wegen, bidden en beden ken heeft eindelijk ook de zaak tegen ©en voor- maiigen magazijnkneoht te Medemblik, die smij- en sperdeboornen voor inmaak bestemd, klan- destien verkocht aan Medemblikker huismoe ders, haar beslag gekregen. Eindelijk is dan uitgemaakt, dat de snijboonenimmakier gestraft moet worden voorwaardelijk tot 3 maanden mieH een proeftijd van 2 jaar en bijzondere voor waarden, zooals in het vonnis opgenomen. Met ds Pomp gewierkt. Een melkslijter te Alkmaar had aan een collega melk overgedaan, die een niet onaar dig kwantum water bleek tie bevatten. De keu- ringdienst kwam er achter en toen was de water en melk samenmetngenskundige wat je noemt de sigaar. Hij werd heden, toen hij ter elfder ure nog kwam aanboemelen, veroordeeld tot 70 pop boete of 70 dagen. Specialiteit in melkverduniniinig. Een veehouder te HeiLoo moest zich verant woorden wegens het toevoegen van circa 10 deelen watier op 100 deelen melk, zooals door Dr. Moll met nimmer falende zekerheid was ge constateerd. De oude Hieer stond nu voor dein Politierechter te fluisteren of hij' zij» generale biecht sprak, doch hiellaas, moet worden opge merkt dat zijn belijdenis niet openhartig waa en hij veeleer had getracht, de schuld te wer pen op zijn vrouw, die hem notabene nog wel had gewaarschuwd, dat hij" met zijn melkwas- scherij gevaarlijk spel speelde. Hij werd, om dat zijn financiën niet schitterend zijn, zeer considerabel behandeld en veroordeeld tot slechts f 30 boete of 30 dagen. Daar de of ficier 1 maand gevangenisstraf had gevorderd mag vader Knilles den Politierechter wel in zijn godvruchtige, gebeden gedenken. Een concurrent voor Wijniand Tockinks „Hialf om half." Een veehouder te Limmen, ook de le jeugd reeds lang voorbij, verscheen in de herfst zijns levens nog als verdachte voor den Politierech ter ter zake dat hij aan de blozende Koosje P. had afgeleverd „volle melk" waaraan hij niet minder dan 48 pCt. water had gevoegd. Deze kunstenaar op het gebied van melkmelange, die niet bepaald noodlijdend mag heeten, werd heden duchtig aan den tand gevoeld en tof f 100 boete of 30 dagen veroordeeld. Dag van gramschap en dlanide. Het geleek heden wel een dag der verschrik king te zijn voor alle' melkproducenten, uit den omtrek, die1 wat al te ijverig met de pomp had den gewerkt. Ook 'n jeugdig veehouder uit Bergen stond voor den gestrengen Rechter als verdachte op grond van het fieit, dat hij melk had afgeleverd, die door toevoeging van water in bruikbaarheid was verminderd en zulks we tende, die vervalsching had verzwegen. Hij trachtte nog ten deiele de schuld op een lek kende dakgoot te gooien, maar hij deelde het droevig lot van zijn collega uit Limmen ien' werd tot f 10O boete of 30 dagen veroordeeld. Welzalig ihij, die zijn zondig leviein betert. Een thans te Limmen woniend jongmensch was in October '27 in den kost bij eten pl.m. 50-jarige weduwe tje Alkmaar, alwaar hij zich echter niet bijzonder ridderlijk gedroeg. Niet alleen, dat hij wekten lang zijn kostgeld niet betaalde, maar hij ontstal het arme mensc'h ook nog' een portemotnnaie met f 5 en 'n kistje met waardelooze voorwierpen, die echter mis schien voor de weduwie nog berinnjeringswaarde bezaten. De jonge man stoind heden terecht voor ©en en ander en bet bleek dat hij inmiddels toti betere gedachten is gekomen en inmiddels f 10 heeft afbetaald, van dte 66 gulden, die de we duwe nog van. hem beeft te vorderen. Gelet op zijn goede; voornemens om zijn ziel rein te wasschen, werd hij beden voorwaardelijk veroordeeld tot 2 maanden gev. met 2 proef jaren. Ean die, veel miaar weinig goeds belooft. Een dikke 18-jarige poiepemuizenduiter uit Grootebroek had het op 16 October niet on aardig versierd te Enkhuizien, alwaar hij met zekeren Bastiaan T., ook 'n prima reclame merk van den zuren was. Vriend Bastiaan hald' al zooveel stoom op, dat hij naar 't schuurtje moest worden geëxpedieerd, waarop vriend Klaas, ook lang niet nuchter, zijn vriend meen de, te moeben ontzetten en daarbij de agent Weijiand niiet weinig hinderde. Hij ontzag zich zelf niet om. den ordebewaarder eenige schop pen toe te dieoan. Op grond dat dit veel belovende jongmensch reeds nu niet meer in de ouderlijke woning vertoeft, zoo hij zegt, door een s tiefmoeder, werd een reclasseerings- onderzoek gelast. Op 13 Februari wordt der halve deze zaak voortgezet. De klompen kwij't ein nog 'in tientje toe geven. Dezie oinvoordetelige speculatie beging op 6 Nov. oen arbeider te Andijk, toen hij de klom pen van i.een medearbeider in de wacht sleepte. De kiomipen moest hij terug geven en boven dien wend hij heden ook nog veroordeeld tot tot f 10 boete; of 10 dagen. Oinglen onidei gasten zijn niet aangenaam. Een -werkman te Sijbekarspel werd reeds geruimem tijd geplaagd door een dorpsgenoot, die telkens visite's wilde maken voornamelijk als de man niat thuis was. Op 6 Nov. kwiam deze' onwelkome bezoeker ook weer aanziet- 1 ten, nogweil in eian stadium dat gewoonlijk aan geduid wordt door sik kor. Gelukkig was ech ter de baas nu wiel aanwezig. 'Hij gelastte den man zijn erf te verlaten en toen hieraan ■geetn gevolg wierd gegeven haalde hij den veld wachter. Maar de hield wachtte die komst van demi veldwachter toch maar rrietsaf en bleek het hazenpad te hebben gekozen. Niettemin werd de aangiftiei toch niet ingetrokken en de erf- vredebrekieliiLg heiden tot f 30 boete of 30 da- igen veroordeeld. Ongepaste woordenkeus. Een 52-jarige handelaar be Hoogwoud kreeg zoon beetje trammelant met een monteur, waar hij een kwitantie kwam innten. De conferentie werd een beetje heftig en onder den indruk van het gebeurde zou bovenaan geduide mijn heer den monteur ©en stinkerd hebben ge noemd. De monteur, niet gevleid over deze vergelijking met leen Amerikaanscha bunsing deed aangifte en had de satisfactie, dat zijn geachte tegenpleiter heden tot f5.— boete of 5 dagen werd veroordeeld. Herr He,tnrich was etwas angeheitert. Een dronken Duitsche monteur, die in den avond van 26 November op de Karruemelks- sluis laveerde, wierd door den agent Mastkamp opgemerkt en ingerekend ter voorkoming van eventuaele ongelukken De Duitscher verzette zich heftig tegen deze attentie en werd beiden ter zake, wederspamnigheid veroordeeld tot f 25 boete of 25 dagen. Met rfein baerfleschje gekegeld. Een jeugdig ingezetene van Grootebroek bracht in den avond van 27 November wat leven in den Vriendenkring die zich in de j vermaarde herberg „De Paus" had verzameld i door een ander aanwezige snuiter, met wien hij heibel kreeg over de betaling van een aan hem igeleenden gulden, met 'n bierfleschje 'n gat in z'ijn kersepit te jongleeren. Deze handigheid "kwam hem heden op f40 boete of 40 dagen te staan. Ja, Kees, we doen het tegenwoordig niet voor 'n beetje, hoor. Hij wou de brani eens uithan'gisra. Een landbouwend jongeling uit Harenkar spel bevond zich op 20 Nov. in het café Licht hart te Oude Niedorp en maakte zich zoo. zenuwachtig over het feit dat zijn boezemvriend Masteling uit het café werd gezet, dat hij zich ook met de zaak der politie bemoeide en pro beerde zijin vriend uit politle's handen te be vrijden. Een gevaarlijk experiment, zooals he den bleielc uit zijn veroordeeling tot f30 boete of 30 dagen. Henkie stond nu wel te lamen- teeren, dat hij dit niet van zijn zakgeld kon bijspijkeren. Maar 'n sigaretje en 'n potje bier minder, Henk, zijn uwe ziele nuttige verster kingen ietn. brengen de boeteschrabbers wel bij- elkaar, broer. Hoe minder er 'gleziegd wordt, hoe beter. Een mijnheer uit Den Helder, die meer al cohol had geconsumeerd dan hem dienstig was, vergat zich in een. café zoo zeer, dat hij zich vergalloppserde aan een misdrijf, straf baar gesteld bij artikel 239. Hij stond thans met gesloten deuren terecht en werd door Mr. de Groot verdedigd. Hierna sluiting. 'ARRONDISSEMENTSRECHTBANK. (Mieerv. Strafkamer.) Zittin|g van 17 Jan. Uitspraken van 10 Jan. H'. J. v. 't H. Gedetineerd. Rijwieldiefstal. 6 maanden met 3 maanden aftrek. P. de HL, Bieverwijk Gedetineerd, Rijwiel diefstal. 5 maanden met 3 miaiandiein aftrek. Petrus V., Wervershof. Mishandeling f25 boete of 25 dagen. P. de G'., Amsterdam. B|edriegelijke bank breuk.' Vrijgesproken. Dr. J. K. Bakkum. Hooger beroepzaak f 30 boete of 30 dagen. Corn. BL, Broek op Langend ijk. Valschheid in geschrifte Voortzetting op 19 Februari. H. A. M. Bi., Medemblik. Diefstal f30 boete o» 30 dagen. Fred. B., Schoorl. 'Hooger beroepzaak. Vrij gesproken. N-IEUWE ZAKEN'. Dat had slechter af kunnen konten. Omdat conducteur-treinleider en machinist zich niet vooraf voldoende op de hoogte had- lden Igetsteld van hun instructie, wachtte op 8 Augustus het van Bergen komende trammetje niet bij het kruispunt te Koedijk op de tram, die naar Schagen vertrok en kwamen, beiden op het zelfde spoor, gereed om op elkaar in te rijden wat natuurlijk niet in het voordeel zou zijn geweest van de inzittende passagiers. Gelukkig werd het abuis echter tijdig opge merkt door de. respectieve machinisten en door onmiddellijk e.n krachtig remmien de treinien op 600 meter tot stilstand gebracht en alzoo een botsing voorkomen. De conducteur Wil lem R. en de machinist Chr. A. werden dici- pnaar gestraft door inhouding van eeinige da gen traktement doch moesten heden ook nog terecht staan ter zake het veroorzaken van ge vaar op een spoorweg. Juist echter omdat reeds een aiciplaire correctie was toegepast, eischte de officier een niet al te hooge boete, n.m. voor den conducteur als de eerste verantwoordelijke persoon f 40 boete of 40 dagen en tegen den die op een machine met een defektea injecteur had geneden en daardoor was afgeleid van zijn voorschriften f 30 boete of 30 dagen. Onsmakelijk zadezaakje. Met gesloten deuren stond terecht een 52- jarige landbouweir uit Sijbekarspel Corn. S., tegen hem trad als getuige op zijn eigen na genoeg volwassen dochter. Gevorderd werd 1 jaar gev. voorw. bij walken eisch verdediger Mr. Smal, zich aansloot. Hij kent het klappen van dien zweep. Een arbeider, Willem H., in September werkzaam op het eiland Texel, pakte ©en vier tal kippen, welke aan zijn patroon, die hem echter ontslag had gegeven, toebehoorden, zeei brutaal in en verkocht ze aan de weduwe Dek ker na lang aandringen ,en onder het debit©eren van de fatale leuigen dat zijn baas hem die kip pen in de plaats van loon had toegestopt voor 3 gulden per stuk. Bovendien had hij zich nog schuldig gemaakt aan diefstal van oen kralen knipje, aan de wed. v. d. Vis toebe- hoorend, welk voorwerp hij uit de lade in dsrü winkel van deze bejaarde weduwe 'had ont vreemd en royaal cadieau had gegeven aan zijn 17-jarige verloofde. Gelukkig is dezie langvingerige vriend nu uit Texel verdwenen, waarvoor de inwoners :en zelfs zyn verloofde wel dankbaar mogen zijn, want deze snaak loiaemt het met de eer lijkheid lang niet nauw en is reeds ettelijke malen wegens vermogensdelicten tot zware ge vangenisstraffen veroordeeld. De officier aar zelde dan ook nu igaen minuut om tegen hem 1 jaar en 4 maanden gevangenisstraf te vor deren. Een dame, die haar mannetje stond. Het maakt zoo derf indruk dat de 42-jarige mej. Griat V., huisvr.. N. te Avienhorn een knotje is, waar men beter mee., eten... dan vechten kan. Althans stond ze nu terecht om dat ze het 52-jarig bestuurslid van die Banna Dirk Kamp, toen hij op haar erf kwam in ge zelschap van >eten medebestuurslid D. Beun der om del kikkersloot tie schouwen, met een smadelijke dood had gedreigd en hem met een scheermes had achterna gezeten, wa.it va der Dirk, die boks- noch worstelkampioen is, haa er geien tabak van om aan, moten te wor den gesneden en had voor de opgewonden; vrouw de vlucht gejnpmien 200 gauw als zij!» stramme belenen hem dat veroorloofden. Natuurlijk is de omdeingrond van al die ani mositeit eien proces en wel over hetzelfde kak- slootje, waar ovelr nu de heibel met het scihaer mes was ontstaan. De juffrouw, dief nog altijd niet genadig tegen Kamper was gesteld, ontkende het drei gen met een scheermes en noemde getuige Kamper eien liiegebel, wat echter niet wegnam, dat de officiejr tegen deze vrouw, die bekend moet staan als de schrik van de buurt (Horf is 't mogelijk) f 100 boieite of 60 meende tie moeten eischen. Hij zal aan de kat of aan de kalas De 60-jarige slager Petrus L. te Helder heeft eesn winkel, die niet voldoet aan de eischeni van de kortgeleden ingetreden slachtveewwt. Deze schrijft onder mieer een wand bekleed ing met gladde tegels en zoo voort en zoo voort. Misschien dat Petrus dat moois ook wel verlangt, maar hij belschikt niet over het moo- dige duimkruid, derhalve bleef hij in gebreke en werd door den Kantonrechter tot f 3 boet© of 3 dagen veroordeeld, Van dit vonnis waa de man in hooger beroep gekomen en be weerde thans dat die wethouder van Breda hem had toegestaan de zaak op den ouden voet voort te' zet tien. Als tweede en meer re delijk argument noemde appellant zijn gebrek aan duiten. Bevestiging van. htet vonnis werd geoordeeld en als appellant geadviseerd te zor gen dat hij aan de eischen voldoet, daar hij anders steeds met vervolgingen en geldboeten geplaagd zal worden. Een gedukspoppetje., dat geien geluk bracht Mej. Jacoba Kramer te Hoorn was in hiet zalig bezit van een gelukspoppetje, fijn be schilderd, met groote droomoogen en echt 'haar, dat eigenlijk niet veel meer was dan een modern© en geïdealiseerd spaarvarken, omdat het diende tot berging van spaargeld. Deze pop werd op een goeden dag, zwaar gespekt in den -familiekring getoond, terwijl ook aan wezig was een zekere juffrouw Petronella T., een gebrekkelijke Belgische vrouw en een goede kennis van de familie Kramer. Ook zij bewonderde de pop en kwam tot de weten schap dat er nog al aardig wat kleingeld in zat. Of deze gelukspop met inhoud naar schat ting 20 a 25 gulden haar begeerlijkheid op wekte,, mag Joost wieben, maar in ieder geval was de pop in dep avond vam 28 October spoor loos verdwenen. Juist op den dag dat juf frouw T. wist dat moeder Kramer dien mid dag de stad in was getrokken, daar zij nog een eind had meegewandeld. Later bleek uit de verklaring van de winkelierster in, lampen kappen, dat juffrouw T. aan de deur was ge weest. Het onderzoek door den rechercheur de Munnik ingesteld, leverde zooveel bezwaren tegen de Belgische vrouwop, dat een strafver volging werd ingesteld en zij heden terecht stond. Hoewel de vrouw pertinent bleef ont kennen, achtte de officier uit de getuigenver klaring en bijkomende omstandigheden het ten- laste wettig en overtuigend bewezen en eischte tegen verdachte niet minder dan, 5 maanden gevangenisstraf. De agent van politie de Muninik kreeg nog aen welverdiend pluimpje voor zijn miaitieus onderzoek, dat de instructie ten zeerste ver gemakkelijkte. De rccide haan kraaide in die stoom- wasscherij. In den avond van 3 September werd do veelbesproken en veelbewogen stoomwasscherij „Blanka" grootendeels door bet vuur vernield. Die oorzaak was aanvankelijk „onbekend", .doch al spoedig werd verdenking gekoesterd tegen den eigenaar, een jonge man, C. J. T., en een justitioneel onderzoek ingesteld. M'ïli gevolg dat de verdachte op het bureau van den Rechter Commissaris weldra ©en volle dige erkentenis af Legde. De zaak ging nie,t naar weinsch en in een aanval van moedeloosheid had hij dien avond een petroleumkacheltje ontstoken, daartegen aan een licht brandbaar schot getrapt en toen het geheele rommeltje met petroleum overgo ten. Daarop had hij da wasscherij gesloten en had de rest aan het toeval overgelaten. Het resultaat was dan oak aanvankelijk in alle opzichten „schitterend" doch nu kwam de misère. Toch stond de verdachte, gelet op den ernst van het feit er tiog niet ongunstig om, daar het reclassaeringsrapport zeer in zijn voordeel pleitte en de officier blijk gaf te wil len medewerken om verdachte, die thans eaa kruidenierswinkel in Amsterdam als broodwin ning 'heeft, op de been te brengen. Gevorderd werd 1 jaar voorwaardelijk met 3 proefjaren. De verdediger van verdachte, mr. H. Kus- ters, die. hem needs vóór hij zijn erkentenis aflegde, als raadsman terzijde stond, hield een krachtig pleidooi, waarin hij onder meer den borg van verdachte;, een bejaard makelaar uit Weesp, beschuldigde den auctor intellectualis van de brandstichting te zijn. Pleiter ontkend© dat de brand algemeen gevaar 'had opgeleverd en sloot zich tenslotte aan bij de conclusie van het Openbaar Ministerie. Uitspraak a.s. Dinsdag. i

Nieuwe Langedijker Courant | 1928 | | pagina 4