uroi dij Huiouitsiag en tiuidverwonding zenuwen SÉ overwerkte ]/^riAond,i's KSAiJMuHaMztte/ri (Vervolg van. de eerste pagina). Voorz. hoopt deze zaak hoogerop in onze orga nisatie te bespreken, maar geeft in overweging bij niet-inwilliging eener gegronde reclame hoo- ger beroep. Men heeft 'dan het voordeel, 'dat voor den Raad van Beroep de Inspecteur heeft waar te maken, dat door de hem gehandhaafde aan slag Je juiste is. De heer Zeeman betreurt het besluit van het Geestmer-Ambacht, om geen 'bijdrage te 'verleie- nen aan de uitvoering van de Kanaalplannen. Wanneer geen 1/8 van het benoodigde bedrag) docr belanghebbenden is toegezegd, zal men waar schijnlijk voor het feit komen, Hat de plannen niet worden uitgevoerd. Waar wij, als tuinders ten zeerste behang hebben bij een bepaald ge deelte (kanaal HuigendijkOmval) zag Spreker het op de A. V. graag als een punt van bespre king, opdat de L.G.C. alsnog pogingen aanwende bij het G.-Ambacht. op hun besluit terug te komen. In de openingsrede welke een algemieene streks king had, miste spreker een beschouwing over de minder goede verstandhouding, welke thans weer aan de laadplaats heerscht. Spr. stelt de vraag of het 'Bestuur haar houding reeds heeft bepaaid bij het uitbreken van een mogelijk con flict. Natuurlijk zullen onze producten worden verladen; echter acht hij het niet in het belang van den handel, als wij het zelf doen. Denkt de L.G.C'. in deze bemiddelend op te treden? Voorzitter noemt de Kanalisatieplannen heel mooi, temeer het bewuste stuk naar den OmvaL Echter acht deze de stemming over deze kwes tie zoo verdeeld, dat hij het van geen nut acht, over deze zaak in den breeie uit te weiden. Wat de verlading betreft, heeft spr. ook het idee, dat er iets broeit. Gezien echter de erva ring, welke hij in de 3 stakingen opdeed, geeft Spr. de verzekering, dat men zioh, wat hem be treft, onthoude van inmenging. Den vorigen 'keer is men op beleefde wijze afgewezen, 'dus hoeden wij ons voor opdringen. De heer Zeeman acht de Kanaalplannen terdege een tuinbouwbelang en de bespreking daarvan op de L.G.C. evengoed op haar plaats als inder tijd de weg naar Koedijk. Spr. hoopt dat van de L.G.C. indirect meer invloed op het bestuur kan worden uitgeoefend, als door de tuinders indivi dueel. Voorzitter 'heeft de overtuiging, dat het plan zonder de vereischte bijdrage evengoed doorgaat. De neer Jb. Kramer staat nog sceptisch tegen over de plannen; immers als tuinders hebben wij meer belang bij snelvervoer als vervoer te water. Hij koestert de vrees, dat men, wanneer straks grootere motoren'komen, bijv. 100 ton, men nog langer zaL moeten wachten. De Voorz. wil niet ontkennen, dat aan het ge deelte Omval terdege tuinbouwbelang gepaard gaat. Hoewel hij dat van het overige 'gedeelte betwijfelt, zal men toch, als vooruitstrevend man de zaak steunen. Tegenover de heer Kramer stelt P. Zeieman het feit, 'dat verleden week 500 ton groentenj de sluis is gepasseerd, wat zeker pleit voor het bestaansrecht der motoren. Voorstel aangenomen met 4516 stemmen. Contributieregeling. Deze wordt op 2 cent per snees vastgesteld, met, /.co noodig, nog een heffing Van'1 eent. Bij de rondvraag wordt vanuit het bestuur opgemerkt, dat in de laatste ijsperiode het ver loop niet was, zooals het behoorde te wezen. Pas om 12 uur was men met hakken gereed;,: terwijl men vroeger wel om half tien gereed Was. Voorgesteld wordt de ploegen onder leiding van een commissielid te stellen. 'Goedgevonden. Be heer j. de Geus stelt voor de bijdrage in de ijsboeier vast te stellen naar de hoeveelheid producten. Dat is het zuiverste. Enkelen mee- nen hierdoor verkeerde opgaven te krijgen. Voor beelden uit zustervereenigingen worden opge noemd. Echter kan men door steekproeven hier op controle uitoefenen. Zal in overweging wor den genomen. Door den heer W.. Muller wordt rapport uitge bracht over de werkzaamheden van den Planten- ziektenkundigen "Dienst. Meegedeeld wordt, dat een Kring van Corres pondenten is gevormd. Tot bestrijding van ziek ten zijn toegepast „P.ota" bij aardappelen, waar van sprekers persoonlijke overtuiging is, dat de toepassing niet zoo gegfmakkelijk is als Bordeau- sche pap. Naphtaline en sublimaat bij koolplan- ten, waarvan het resultaat nihil genoemd ka,n worden door het natte weer, avfot voor de goede uitwerking der middelen fnuikend was. "Waar oók het punt „valleis" naar voren komt, ontstaat hierover nog een gemoedelijke bespreking, waar- kant .en van oraderen met plooitjes verfraait. De schouderbanden zijn van ehtre-deux, dat ook op het lijfje aangebracht is. De entre-dgux- versiering wordt op het tweede model als hoofdgarneerimg gebruikt. Hierdoor wordt het geheel wel iets stijver, hetgeen weer te voor komen is, door een geplisseerd stuk of opsin borduurwerk aan te brengen. Bij deze chemise is een apart rokje aangebracht, waar een paar; stolpplooien in zijn gemaakt. Door eigen handwerk kan men de lingerie evenveel verfraaien maar ook zoo eenvoudig maken als mien wil. Enlgelsch borduurwerk! wordt hier veel toegepast en ook voor een' eenvoudige chemise de festonsteek. Waar opi onze modellen de valenciemme kant en entre- deux gebruikt zijn kan men ook volstaan met een festonsteek. De tegenwoordig los verkrijgbare schouder- bandjes zijn e)en uitkomst, daar men niet steeds; Ons Modeplaatje Al is de linjge,rie, die onze dames tegenwoor dig dragen ook veel vie reenvoudigd, toch brengt ook deze weer arbeid mede. Toen het witte gesteven goed nog in de mede was, werd dit aan den waschman gege ven e,n kraeig menigeen het kant en klaar weer thuis, nu zal men er niet aan denken het dunne, fijne goed, den bleaker te geven, hoogstens fijne waschvrouw, die er toch ook niet zoo veel zijn. Het beste doet men het zelf te was- schen in een lauw sopje van lux. Ook het strijken duurt nu niet meer zoo heel lang. Het gaed behoeft niet nog eens en nog eens te worden ingevocht, men kan de zijden lingerie nat strijken en die van andere stof mits niet te dik als deze droog is. Wei brengt het uitstrijken van de kant eenige zorg mede, maar het gekleurde goed voldoet ook des te meer. i Zij schreven „het uitstrijken van het kant" met dit kant bedoelen wij niet de groote kara ten, die vroeger aan het goed gedragen wer den, maar de fijne filet en vatendennen kanten, die ook veel zorg nareischen. Onze modellen geven alweer creaties van Fransche modekunstenaars weer, die dan ook zonder twijfel bij iedereen in den smaak zul len vallen. Het eerste model is een Chemise enveloppe, van crêpe die chine, afgezet met valencienme genoodzaakt is de geheele chemise te wasscbsn wil men de schouderbanden verfrisschen. Me» behoeft niet juist .gemaakte schouderbanden te koopen, deze kunnen even goed zelf gemaakt worden ein mtet een paar knoopen aan het lijf bevestigd worden. Voor zulke schouderbanden is echter het duninie kant niet aan te raden, daar dit door de knoopsgatetn vlug stuk zou trekken, dan kan mem beter de stof van ida chemise nemen. Alle dunne stoffen laten zich voor deze lin gerie prettig bewerken, doch crêpe de chine of zijden batist zijn de meest aanbevelenswaardige stoffen. 'Ml 'i 1 1 f f| Men houdt altijd wel een stukje stof over dat dan gebruikt kan wordetn voor de coquette ochtend mutsjes. Dezelfde kant en gintre deux kan ook hiervoor gebruikt worden en weer met handwerk of .aan paar rosetten afgewerkt zijn er aardige, mutsjes gefabrioeert. DE CHRISTHAAN HUYGENS!, gebouwd voor de Stoomvaart Mij. „Nederland" zal op 26 en 27 Januari een proeftocht maken en de eerste dagen van Februari voor dan eersten maal naar Iindië vertrekken. ervaring gebaseerde raadgevingen van: jarig zaad .gebruiken en de kool zoo laat mogelijk thuis halen. Uit dit laatste spruit voort, dat de roede kool, als zijnde het product, wat het eerst wor'dt gesneden, ook de meeste „kanker' vertoont. Gevraagd wordt, of de bloemkool in Italië, waar wij onze zetkool zullen sëlecteeren, is be vroren. Uit het antwoord blijkt, jdat de „kortpoot" is weggevrorendaarentegen de tussïhensoort goed is gebleven. De heer Zeeman wijst op het verzamelen van statistisch materiaal door de Kamer van Koop handel, wat zeker van practiscli nut kan zijn. Spr. toont dit nader aan djoor een overzicht te geven van de -tonnenmaat aer in- en uitgaan.de schepen te Amsterdam, een bewijs van onze toenemen-die handel. Gevraagd wordt naar het resultaatvan „"Ure um, hetwelk algemeen heeft bevredigd. Die prijs f26.50 per 100 lig. 45 pet. stikstof is niet hoog. De heer J. Muller vraagt of nog iets gieïda-ui kan worden tegen den „Noordermarktbond" in zake de wortelensorteering- Deze zaak zal bij het U.C. Bureau worden te berde gebracht; evten- eens zal besproken worden een soepeler toepassing der sorteering. Voorgesteld zal worden het per centage kleintjes in een zak van 2 op 4 pet. "te brengen. De heer Jb. Kramer zijn geruchten ter oore gekomen, als zouden leden, welke niet homogeen gingen met het besluit tot het vormen van een reservefonds, dit besluit trachten te saboteeren. Spr. hoopte in deze op de loyaliteit der leien om een genomen besluit te steunen, of andiers langs faire wegen te trachten, een dergelijk be sluit te veranderen. Verkrcost vraagt hoeveel land men moet be zitten om kiezer en verkiesbaar te zijn voor Hoofdingeland van het G. Ambacht. Hij acht de tegenwoordige regeling niet goed en zou een ver zoek aan het Polderbestuur willen richten. kalrueeren en worden gesterkt door ^-^^^ugj^5ctBijApotl^nDrogisten Daartoe uitgenoodigd, verstrekt de heer J. Kroon enkele inlichtngen. Om stemgerechtigd te zijn moet men 1 H.A., om Hoofdingeland te kun nen worden 3 H.A. bezitten. Echter is aan de Staten een wijziging in 'democratisc-hen zin voor gesteld, om dit laatste ook op 1 H.A. te bepalen, met ingang van het volgend jaar, terwijl de 70 jarigen reglementair afvallen. De heer Zeeman zegt', dat deze zaak1 in de zo- merzitting van de Prov. Staten aan -de orde kornt. Natuurlijk kunnen daarin wijzigingen aange bracht worden, maar die verzekering kan hij wel geven, dat Ged. Staten beu zijn van de laks heid der besturen van groote waterschappen. Zij zullen daarom trachten de verkiesbaarheid zoo groot mogelijk te stellen, opdat eens éen meier democratische wind Waaie. Met genoegen con stateert spreker nog, dat hij hierin de heer Ver- kroost naast zich ziet. (Gelach). Door den heer Verkroost wordt nog een 'woord van hulde gebracht aan den Voorzitter voor diens beleid als veilingleider, gedurende de moeilijke periode, welke we tijdens den winter beleefden, (applaus). Hierop werd de vergadering gesloten, met -dank voor de aangename en gezellige besprekingien vaii dezen middag. HET KLEINE TOONEEL. Door Het Klein© Tooneel is besloten om in het komende winterseizoen een tooneelwedstrijd tie doen houden in Concordia, waarvoor een vijftal goede vereenigingen zullen worden uitgenoodigd. Deze wedstrijd zal zoowel voor tooneelspelen als blijspelen worden opgesteld. De wedstrijd zal aanvangen in October a.s. Gezien de groote belangstelling bij den vorigen gehouden tooneelwedstrijd, kunnen wij dit be sluit van Het Kleine Tooneel ten zeerste toe juichen. NOORUSCHARWOUDfE. Onze plaatsgenoot, de heer N. C. Waal, slaag de voor 'het op 15 December 1.1. te Amsterdam' gehouden examen Emgelsche handelscorresponden tie „Mercurius". Hij werd opgeleid door het Han delsinstituut Harry Moscow te Amsterdam. TOONElELVEiREEN. „JONG LEVEN". Door genoemde Tooneeivereeniging 'is in studie genomen -„Het Licht in den Nacht" van Inte Onsman. Een der hoofdrollen in dit stuk, n.l. die van den ouden blinden Vader, zal worden veitolkt -door den regisseur, den heer H. Slikker; en 'zulks in verband met het feit, dat de heer Slikker met April a.s. 25 jaar aan het 'dilettanten- toon-eel is verbonden geweest, zoodat ons een ja- bileumvoorstelling staat te wachten. ONZE NEiGFjNTIG-JARIGE. Het was Woensdag voor de in'wonenden v. h'. tehuis voor Ouden van Dagen wel een bijzondere dag. De oudste inwoonster, de wed. Jb. Maakel mocht dien dag haar 90en geboortedag herdenken, en dat dit belangrijk feit niet ongemerkt zou voor bijgaan, was wel begrijpelijk. Het was den ge- heelen dag' een "komen en gaan Van Telangts'Êelfon- den, die het krasse oude vrouwtje kwamen ge- irfkwenschen. De heereu Regenten van het Tehuis.,' Bestuur v.M. Bond voor Staatspensioneering, Bur gemeester Wijnveldt en echtgenoot© e.a. gaven; blijk hunner belangstelling. Het zal voor onze 90-jarige, die n.t. in de bloe metjes was gezet, en tevens voor de ovèrige in- wonenden van het Tehuis een mooien onvergetie- lijken dag geweest zijn. CAECILIA. Door omstandigheden is de uitvoering van de operette „De Zigeunerin", twee weken uitgesteld! en zal dieze thans gehouden worden op Zondag 12 en Dinsdag 14 Febr- a.s. Kosten, noch moeite worden .gespaard om deze mooie operette van den begaafden componist Joh. Straus zoo goed mogelijk op te voeren, en verwacht mag worden van „Oaecilia", dat de belangstellenden straks een genotvollen avond wacht. Nieuwstijdingen BESCHADIG NG VAN RUITEN. In het oentrum van Delft is een groot aantal ruiten van magazijnen met een glassnijder be werkt, in navolging vaïi Rotterdam en den Haag). Ook te Leiden is een ruitenkrasser aan het werk geweest. Op de Botermarkt zijn van enkele win kels de spiegelruiten ernstig beschadigd. DE RUITENKRASSER TE ROTTERDAM! --De geheimzinnige ruitenkrasser, aan wigns, blijkbaar onnaspeurlijke werkzaamheid plaat selijke bladen visie kolommen wijden, blijft nog! steeds zijn bedrijf uitoefenen. Herhaaldelijk worden er menschen gearresteerd, 'die bij on derzoek onschuldig blijken. De politie blijft! waakzaam DOODGEVALLEN. 1 Te Beverwijk viel een 17-jarige jongen vaim teen dak, waarop hij werkzaamheden verrichte. Van een hoogte van 8 a 9 meter stortte hij neef en was onmiddellijk dood. DE OPENING VAN DjE FABRIEK ,,'T KAASMERK" te LEIDEN; Vele journalisten brachten na de openin|g een bezoek ami de fabriek. Een interieursfoto. EEN NIEUWE REDDINGSBOOT. Te Rotterdam werden demonstraties gehouden met de Reddingsboot „Schuttg- vaer", om de stabiliteit en betrouwbaarheid aan te toonenMet deze boot wil Kapitein Smits een tocht maken naar Amerika, waarover hij 40 dagen denkt te doem. Een kijkje tijdens de demonstratie.

Nieuwe Langedijker Courant | 1928 | | pagina 6