Het Congres te Elberfeld L__J___J Een Revolverdrama De nieuwe Posttarieven Nieuwstijdingen nen heeft. Spreker is gaarne bereid tat de oprichri ting van een dergelijke vereeniging mee te werken. De volgende vragen worden hierna gesteld: Wordt de bronnentheorie ook toegepast, wan neer een groenteteler zich op kleine schaal toelegt op bloembollenteelt? Vindt u het billijk, dat voor-die bollenteelt een norm wordt toegepast, die voor deze streek veel te hoog is? Zullen verliezen, welke sinds het vorige jaar van de winst van een volgend boekjaar zullen mogen worden afgetrokken, ook ambtshalve worden vast gesteld? Als men 20 H.L. bollen uitzet, 30 H.L. kweekt er 5 van verkoopt, komen dan de andere 5 Hj.L. ook in aanmerking bij de vaststelling van het inko men? Is het ook van invloed als de overgebleven te 5 H.L minder waarde hebben dan de oorspron kelijke 20 H.L.? Hoe staat men bij de inspectie tegenover het feit, dat door den eenen bouwer op dezelfde op per vlaKte land soms tweemaal meer kunstmest of andere mest wordt aangebracht dan door zijn collega? Vo.gens uitspraak van den Raad van Beroep, welke hierin beslissing hefeft genomen, wordt het aanleggen van een bollenbedrijf als een nieuw bedrijf beschouwd, waarop art. 14, de bronnen- theorie moet worden toegepast. Wat dien te hoo- gen norm betreft, deze is vastgesteld door de ver eeniging van bollenkweekers, welke daartoe do machtiging ontving van den Minister. Waar deze norm dus door practici is vastgesteld, spreekt het vanzelf dat wij deze zonder bezwaar toepassen. U zult u zich dus moeten wenden tot bovenge noemde vereeniging. Ambtshalve zullen geen ver liezen worden vastgesteld. Immers, op niet alle geleden verliezen wordt compensatie verleend, zoo dat het noodzakelijk is, dat de betrokkenen aantoo- nen op welke wijze verlies is geleden. De volgende vraag wordt bevestigend beant woord De beantwoording van de laatste vraag zal u nog een beeld geven van de moeilijkheden van het vaststellen van een aanslag. Door de Inspectie moet namelijk worden bepaald hoeveel mest moet wor den aangebracht voor den oogst, terwijl de meer dere bemesting beschouwd wordt als bodem-re serve, waardoor een waardevermeerdering ontstaat Als voorbeeld wordt aangehaald hoe de Groninger landbouwers gedurende vele jaren zulk een reserve hadden aangebracht, zoodat zij in.de oorlogsjaren, toen weinig kunstmest verkrijgbaar was, evengoed normale oogsten hadden. Nu komt men voor het feit dat de eene grondsoort meer kunstmest behoeft dan de andere. Eveneens bestaat er verschil in ar beidskracht. En nu is het juist het bépalen van die grenzen, waarbij men door onderling overleg tot een goede en bevredigende oplossing kan komen Dc vragenstellers zijn naar genoegen beant woord, waarop de voorz. inleider dank brengt voor zijn beschouwing, waarvan hij hoopt, dat deze de noodige vruchten zal opleveren. (Applaus.) De vergadering werd daarop voortgezet met de behandeling van voorstellen voor de L.G. Centrale. Van Jb. de Vries een voorstel, dat de L. G. C. po gingen in het werk stelle, om goed Lecerf bloem koolzaad te laten telen. Voorstel C. Kloosterboer om alle leden der L. G. C te laten aansluiten bij den Proeftuin-te Alk maar, contributie uit de kas der L. G. C. De aftredende bestuursleden van „De Tuinbouw' en L.G.C., resp. P. Gootjes en Jb. de Vries etk P. Gootjes en C. Kloosterboer werden herkozen. Besloten werd het aankoopen van materiaal we derom gezamenlijk te doen, waarvan de gelegen heid tot bestellen open is tot 1 Maart. Het bestuur kreeg machtiging tot vergoeding j van leermiddelen voor een eventueelen cursus. Door den heeer P. Glas wordt meerdere bekend- heid gegeven aan het werk van den Plantenziekten!- kundigen Dienst, waarvoor als correspondenten zul len worden aangesteld de heeren Schuur en Jb. de Vries. Bij de rondvraag vraagt de heer J. Gootjes of de L.G.C. geen pogingen zou kunnen doen om den i norm voor de bloembollen voor deze streek ver- laagd te krijgen. Hij acht deze een ernstige be j lemmering voor de uitbreiding van deze teelt. De heer Leijen merkt op, dat men hierover al- leen valt met de goedkoope soorten. Zij, die !de- J zen norm hebben vastgesteld, hebben algemeen de j duurste soorten, zoodat zij wel met dien norm ac- j coord kunnen gaan. Waar deze norm voor vroege en late tulpen in j doorsnee is vastgesteld op f 13. per roe, stelt de j heer P. Glas daartegenover de opbrengst van de i 'boilencultuur in De Streek, welke over 25 jaar I f 577 per roe bedroeg, volgens verslag in de West- fries. Waar het geacht wordt een tuinbouwbelang te zijn, zal in deze gewerkt worden. Enkele ontevreden opmerkingen over den „bon-? nenverkoop" worden nog gemaakt, waarna slu'i- ting der vergadering volgde. t/ervalschinq Apoth.en Drogisten. Prijs 75,AOen25ct Uit den Omtrek ST. P A NORAS. Uitslag verkooping ten behoeve van de erven 13. Kloosterboer Jzn. ten overstaan van "Notaris P .J. C. van Toornenburgh te Alkmaar in het lokaal van den heer Gerritsen. per snee?. Pbra 1 7 s,nees op de Geest, Jb. Ruijs f 225.^ 2. 7 snoes op de Geest,TT. Bajkker 170.. 3. 7 sn. op de Geest, J. Kloosterboer Dz. 175. 49. 721/2 sn. a. d. MeLksloot, Gem. St. P 103.— uit de hand gekocht. 10. 15 sn. a.d. Melksloot, A. Stammes 94. 11. 3 sn. „Kabeltje,,, D .Kloosterboer Jz. 90.-— 12 en 13 31 su. Kleiweid, M. Nieuiwland 2622.— 14. 18 sn. Kleiakker, J. Kloosterboer Jz.; 7:4. 15. 71/2 sn. Vennetje, C. Timmerman 81.1— 16 en 17, 20 sn., Prangersgjroet, T. Groen 1601. 18. 11 sn., de Zeeuw, Js. Ploeger '76.-- 19. 91/2 sn., de Zeeuw, J. Lieutwen "80.1 20 en 22 24i/2 sn. Ootje en Besloten, Jb. Ruijs 1734.— 23. 10 sn. a.d. Zomersloot J. Klooster boer Dz. 68 21. uit de hand gekocht door M. Duif, 85.— Peroeelen 12, 13, 16, 17, 20, 22, en 21 in massa. ST. PANCRAS (ZuMeirele.) Vergadering van de vereeniging „Ons Belang" op Woensdag 25 Jan. in het lokaal van den heer J. Oud, onder leiding van den heer A. Sohuur. Na opening en notulen, volgde rekening van den penningmeester, waaruit bleek, dat het kas saldo momenteel f4.10 bedraagt. Bescheiden wer den in orde bevonden. Een kort overzicht van de werkzaamheden in het afgeloopen tijdperk werd door den secretaris gegeven, waarvoor deze den dankr der vergadte- ring ontvangt. Als bestuursleden, (2 vacatures) werden geko zen de heeren J. Commandeur en K. Madiderom Jb.zn. Door den heer Zoon werd ernstige erftiek' uitgeoefend op de geneeskundige armienzorg;, waardoor de armsten in dit gedeelte misdeeld worden. Velen zijn daarom overgegaan in het fonds bij den arts te St. Panera^, wat bij do meesten de draagkracht te bóven gaat. Na breed voerige discussie werd besloten aan den Raad van Koedijk te verzoeken een regfSling te tref fen, waarbij aan armlastigen vrijheid wordt ge geven in spoedgevallen de hulp van Dr. Destree te St. Pancras iu te roepen voor rekening van de Gemeente. j Besloten werd een kwartje contributie te heffen. Bij de rondvraag kwamen vele klachten tiaar voren over de meer dan slechte wegen en ver- bindingslanen, naar aanleiding waarvan een adres aan de Baune zal worden gericht. Aan B. en W,. van Koedijk zal een klacht wor den gericht over de ongeregelde verlichting, met verzoek daarin verbetering te brengfen. (Naar het Fransch'.) De sneltrein stoomde het station te X. binnen. „Déitig minuten oponthoud!" riepen de con ducteurs, de coupédeuren openwerpend. Bezorgd keek ik naar buiten, want ik vreesde, dat de heerlijke slaap, dien ik, alleen in mijn coupé, tot dusver genoten had, zou worden gestoord dóór een onwelkomen medereiziger. Mijn vrees was niet ongegrond, ik had vergeten den conducteur op de gebruikelijke wijze met mijn verlangen om al leen te zijn in kennis te stellen. Ik haalde de cou pédeur dicht, maar spoedig werd die weer geopend en een gedistingeerd uitziend heer stapte in. Het was een man met een vollen, zwarten baard. Mis noegd drukte ik mij in mijn hoekje en trachtte te slapen. Een zeldzame onrust maakte zich van mii meester en spoedig had ik de oorzaak daarvan ont dekt. Het waren de zwarte oogen van den vreem deling, die met een zonderlingen, stekenden blik onder de dichte wenkbrauwen op mij gevestigd waren Ik ging rechtop zitten en keek naar buiten in de duisternis. Het hielp niets. Steeds gevoelde ik den onaangenamen blik, en zoo dikwijls ik om keek. vond ik het vermoeden, dat hij naar mij keek, bevestigd. Ik had eens ergens gelezen, dat het hyp notisme voor misdadige doeleinden gebruikt was, en wei in een spoorweg-coupé. Wc spoorden juist over een kale, eenzame heide, en de nachttrein zou de eerste paar uur niet op houden. Het was. mij te moede, als stond ik reeds in de Met ingang: van 1 Februari 1928 zullen ie volgengde tarieven van kracht zijn. POSTDIENST. TARIEF BINNENLAND. Brieven. Voor een gewicht t.m. 20 grain 71/2 cent boven 20 gram tot en met 250 gram 15 boven 250 gram tot en met 500 gram 20 boven 500 gram tot en met 750 gram 25 boven 750 gram tot en met 1000 gram 30 boven 1000 gram tot en met 1500 gr- 35 boven 1500 gram tot en met 2000 ,gr. 40 Locaal verkeer: voor een gewicht tot en met 20 gram 5 cent. Briefkaarten. Per ka^rt 5 cent. Locaal verkeer: per kaart 3 oent. Gcdlrukte stukken en Nieuwsbladen' niet bij abonnement gefrankeeri'V welke boven Iet adlres, zijn voorzien van de aanwijzing p,Spord" of een daarmede overeenkomende aanduiding, gemengde berichten. Toen ik met veel moeite weer een beetje (te genwoordigheid van geest herkregen had, zei ik tot mij zeiven, dat ik vóór alles zorgen 'jnoesjjl wakker te blijven en dat zou het gemakkelijkst gaan als ik een gesprek aanknoopte met den On bekende, hoe weinig trek ik daarin ,00k had. Ik schoof een beetje "nader en begon hem te vragen, waarheen hij reisde. Hij antwoordde met een licht slavisch accent, kort en weinig toeschie telijk. Om het gesprek weer niet dadelijk te laten sterven, was ik zoo onbescheiden, hem naar het uitgangspunt van zijn reis te vragen en kreeg tot antwoord „Parijs." Het scheeen mij als werd het donkere gezicht nog donkerder. Met het oog daarop waagde ik de opmerking, dat hij oogenschijnlijk uit Parijs geen aangename herinneringen meebracht. Hij lachte spottend. „Aangenaam? Point du tout, monsieurl Maar pardon, ik maak u misschien beangst. Vergun mij u de geschiedenis te vertellen. Zij vormt op het oogenbiik het dagelijksch gesprek in de Licht stad aan de Seine. De hoofdpersonen zijn een rij ke Russische vorst en zijn jonge, schoone gema lin Ze. zijn sinds kort gehuwd en hij zou vol maakt gelukkig kunnen zijn, werd zijn hart niet verteerd door een belachelijke en volstrekt onge- I motiveerde jalouzie. Op een dag deelde de vorst aan zijn gemalin mede, dat hij voor onbepaalden tijd op reis moest. Hij nam afscheid en verwijder- 1 de zich. Natuurlijk ging hij niet op rejis, maar bracht den dag door in alle mogelijke café's, dof en onverschillig voor de buitenwereld, enkel door wilde jalouzie bezield De vreemdeling was in den loop van zijn kort 1 Voor een gewiekt tot en met 500 gram 2 cent I per 50 gram of restend gedeelte van 50 gram. Boven 500 gram tot en met .750 gram 25 cent; boven 70*5 grim tot en met 1000 gram 30 cent; boven 1000 gram tot en met 1500 gram 35 et- boven 1500 gram tot en met 2000 .gram 40 et'. Alle overige, niet bij abonnement gjnfrankcterde Gedeukte stukken en Nieuwsbladen. Voor een gewicht tot en met'50^ gram li/2 cent per 50 gTam of restend gedeelte van 50 gram. Boven 500 gram tot en met 750 gram I71/2 et.; boven 750 tot en met 1000 gram 20 oent; boven 1000 tot en met 1500 gram 25 cent; boven 1500 tot en met 2000 gram 30 cent. Monsters. Voor elk gewicht van 50 gram of restend ge deelte van 50 gram 2 cent met een minimum van 5 cent. Brallestukken 1 cent per 500 gram of restend gedeelte van 500 gram. A anteekening, a. Gewone aanteekening: boven het gewone port een vast recht van 15 oent. b. Aanteekening met aangegeven geldswaarde (alleen toegelaten voor verzegelde, gesloten brie ven): boven het gewone briefport een aanteeken- recht van 15 cent, vermeerderd met 21/2 oent voor elke f 1Ó0 of restend gedeelte van f 100.aan gegeven waarde. Expresscbcstelling, (Brievenpost) Boven het gewone port ten minste 10 cent. TAARIEE BUITENLAND. Gedrukte stukken. 3 cent per 50 gram; Nederl.-Indië per zeepost: 2 ct. per 50 gram. Suriname en Curasao p. zeepost: li/2 cent per 50 gram. Nieuwsbladlen. Als gedrukte stukken. Monsters. Tot en met 100 gram 6 cent; voorts 3 cent per 50 gram. Ned-er 1 andseh-Indië per zeepost: tot en met 100 gram 5 cent; voorts 21/2 cent per 50'gram. Suriname en Curasao per zeepost: tot en met 100 gram 5 oent; boven 100 tot en met 150 gram 6 cent, voorts 2 cent per 50 gram. Aktep. Tot en met 250 gram 15 cent; voorts 3 cent per 50 gram. Nederlandseh-Indië per zeepost: tot en met 250 gram 10 oent; voorts 2 oent per 50 gram. Suriname en "Curasao per zeepost: tot en met 250 gram 71/2 cent, voorts 11/2 cent per 50 gram. Zooals velen zeker bekend zal zijn, werd den ê3 en 24 Januari te Elberfeld een internationaal congre. gehouden, waar handelaren in aardappelen, groenten en fruit van tal van landen vertegenwoor digd waren. We venden den voorz. van de vereen. „De Koop handel" bereid ons zijn indrukken van het congres mee te deelen. Er waren naast officieele regeeringsvertegen- wcordigers uit Italië, Engeland, Amerika, Neder land (ig Joustra -uit BelgiÖ), Roemenië, de Skan- dinavische landen, tal van kooplieden uit diverse landen aanwezig. De Fransche kooplieden ont braken, wat door den voorz. van de vergadering, Dr. Eisner zeer werd betreurd, aangezien men gaarne in handelskringen wilde vergeten en verge ven. Ai sprak Dr. Eisner het niet uit, hier heeft hij stellig op den wereldoorlog gezinspeeld. Wel was uit Frankrijk een vertegenwoordiger van een Spoorwegmaatschappij aanwezig. lEen der hoofdpunten vin de agenda was de be spreking over het Spoorwegvervoer. Het is nog lang niet in orde met het internatio naal spoorwegvervoer, wijl er eenheid ontbreekt in tariefberekening. lEen wagon noten uit Roemenië met bestemming naar Berlijn, passeert diverse landen. Gewoonlijk worden de wagons ongefrankeerd verzonden, bij aankomst betaalt de geadresseerde de vracht. De verschillende bij dit vervoer betrokken spoorwe gen verrekenen onderling de vracht. Nu blijkt tel kens, weer, dat men zich in de vrachtberekening vergiste; de geadresseerde weet niet beter of de betaalde vracht is juist geweest, gaat tot verkoop over en calculeert zijn verkoopsprijs mee op grond van den betaalden vrachtprijs. Nu gebeurt het meeermalen, dat de betreffende wagon goede ren sinds jaar en dag is verkocht, en met den af zender verrekend, dat op zekeren dag de geadres seerde een vrachtnarekening van soms wel 203 M. wordt gepresenteerd. Er is geen ontkomen aan, men moet betaien. verhaal steeds naderbij geschoven en zat nu vlak tegenover mij. Ik had reeds gemerkt, dat het zijn eigen geschiedenis was, die hij vertelde, maar zijn strakke. bliK zenuwachtige gebaren en heesche la chen 6|tengin mij geen medelijden opkomen. Een onbestemd gevoel zei mij, dat de man gek', mis schien wel gevaarlijk was en de angst hierover kwelde mij zoo, dat ik ook dol vreesde te worden. Ik keek schuw om, of ik geen noodrem kon vinden, maar de knop bevond zich juist achter mijn reisgenoot, die mijne bedoeling scheen te raden en me elke beweging verhinderde. Zijn gezicht werd steeds wilder. „Na het invallen van de duisternis," zoo vervolg de hij, „keerde de vorst in den omtrek van het ho tel terug. Lang liep hij daarvoor op en neer, tojt het laatste licht achter de prachtige spiegelruiten verdwenen was. Toen ging hij het portaal binnen» en belde. Onbekommerd om het ontstelde gezicht van den concierge, steeg hij de trap op naar zijn woning, haalde diep adem en opende zacht de deur. Dichte duisternis omgaf hem. Hij tastte langs den muur tot naar het boudoir der vorstin ,en maakte de deur open zonder gedruisch. Ook hier was alles stil. De vreeselijke opwinding, waarin hij verkeerde, verdoofde bijna zijn zinnen. Hij koo niets hooren door het geweldig suizen zijner ooren. lliij gevoelde zich machteloos en dat maakte hem buiten zich zelve van woede. Daar vloog hem, snel en helder als een bliksemstraal, een gedachte door het brein.... Hij tastte in den zak' De vreemdeling sprong op. Ik deed het ook, hield i nstinctmatig de hand voor mijn keel en stiet een gesmoorden kreet om hulp uit. De vorst open de een koffertje, en een rij blanke revolverloo- pen kwam vrij. |Een ongehoorde toestand, die niet mag voor komen. De handel zegt: als ge een nota opstelt, moet die juist zijn, navorderingen zijn voor den koop man niet meer terug te vorderen. Op dezen misstand is sterk de nadruk gelegd; de spoorwegautoriteiten konden echter niet belo- ven dat deze toestand spoedig tot het verleden zal behooren. Voor onzen handel is dit punt van weinig gewicht, i Ren tweede punt was de „Standaardiseering van Waren" en hierbij heeft de Nederlandsche handel meer belang, j De Nederlanders hadden gelegenheid te wij- 'zen op het Uitvoer-Controle-'Bureau; de voorz. heeft op dit lichaam ook de aandacht der afge vaardigden gevestigd. Toen een der afgevaardigden nogal van den to- ren blies en zich de uitdrukking permitteerde: „Wie goederen met het merk van het U.C.B. ont vangt, is zeker van goede kwaliteit," bleek- de voorz. Dr. Eisner uitnemend op de hoogte te zijn. Met nadruk stelde hij vast, dat zulks niet juist was. Hoe goed de bedoeling van het U.C.B'. ook moge zijn, aan de uitvoering ontbreekt nog heel veel. (Precies zooals het in het „Stemmingsbeeld" staat.) J Dezen zomer toch ontving Berlijn dag op dag tal van Hollandsche aardappelzendingen met de label van het U.C.B. Schudde men de zak om, dan bleef vanwege de massa grond aan de aard appelen, de inhoud als een klomp staan. Dit was niet prettig voor de Hollandsche afgevaardigden; de waarheid is dikwijls hard. Wat de algemeene internationale handelsvoor- waarden betreft, kreeg de bezoeker van het con gres den indruk, dat men algemeen daartoe wenschf te komen. In de handelsvoorwaarden dienen dan tevens bepalingen over scheidsgerechten te wor den opgenomen. De persoonlijke indruk van den voorzitter vap (de vereeniging „De Koophandel" was, dat de Dluit- sche handel te Elberfeld als 't ware voelhorens heeft uitgestoken, teneinde te weten Ite komen, hoe straks te Straatsburg de Duitsche handelaars door de Franschen zullen wordén ontvangen. Daar te Straatsburg toch zal een veel belang rijker congres plaats hebben. Dat de Fransche handei Elberfeld genegeerd heeft, zal op de Duit- schers een pijnlijken indruk hebben gemaakt. Tenslotte zij opgemerkt, dat voor de onderdee- len van de agenda studiecommissies zijn benoemd. KINDERLIJKJE GEIVONDEN. In het water vati de BeltgTacht te Amsterdam is drijvende gevonden een giêhelel naakt lijkje van een pasgeboren kind van het vrouwelijk ge slacht. Door middel van een reep linnen, welke om het halsje was gesnoerd, is het kind waar schijnlijk kort na de geboorte, geworgd. AASGIEREN. Gisteren viel een dertienjarig meisje in de gracht langs de Bilderdijkkade te Amsterdam. Iemand, die toevallig op de kade liep, zag het ongeluk gebeuren. Hij besloot onmiddellijk het kind te redden, maar was zoo verstandig eerst zijn schoenen uit te trekken. Nadat hij zich aldus wat meer bewegingsvrijheid had verzekerd, sprong hij te water. Hij slaagde er in het meisje te red den. Nadat hij de edele daad had verricht, moest hij tot de ontdekking komen, dat een nobel menseh' zijn schoenen had weggepakt en ermee van door was gegaan. Er zijn diefstallen in soorten, maar deze was heel laf. IN HET IJS BEKLEMD. Het stoomschip „Friesland" van de Holland FrieslandGrouingen-lijn, op reis van Amster-' dam naar "Lemmer, zit in de richting Schokland' met de noodvlag op in het ijs. Haar zusterschip -Holland" heeft de Lemmer haven verlaten, om te trachten assistentie te verleenien. Vanwege het ijs is het lang niet zeker, bf de beide schepen elkander kunnen naderen. (Hdbl.). RUITENKRASSERjS. De ruitenkrassers blijven werkzaam. Of „de"? Zij, die in Rotterdam en 'Delft opereeren, zijn natuurlijk anderen, dan zij, die in de hoofdstad hun onguur bedrijf uit-oefenen, hun bedrijf, dat eigenlijk veel erger is dan inbraak. Want het laat ste is ten slotte een, zij het dan niet goed tie keuren middel om aan de kost te komen. De vernieling daarbij is slechts een noodzakelijk (van inbrekersstandpunt bezien) kwaad. Bij de ruitenkrasserij is de vernieling eenig en uitslui tend doel. In den afgeloopen nacht hebben enklele krassers, vermoedelijk op Rotterdamsch voorbeeld, spiegelruiten in de binnenstad, o.a. in de Vijzel- „Hij tastte in zijn zak, trok een blinWend voor werp er uit Daar greep de vreemdeling een der revolvers en schoot die tegen de zoldering af. Na een luiden knal vervulde een verblindend licht de coupé en dit licht kwam van een vlam, dié uit de gewaan de revolver sprong. Ik was uitgeput tegen den wand gezonken. „Ziet u, mijnheer," riep nu de Russische vorst, met geheel veranderde stem, „de zaak was heel eenvoudig. De vorst bezat nl. een van de nieuwe, uitstekende, in de meeste landen gepatenteerde Revolver-toover-lichtapparaten uit de fabriek van August Lehmann te Leipzig, voor welke zaak ik de eer heb te Reizen,. Mijn naam is Lewinsky. Ik ben een Pool. Mag ik u mijn kaartje presenteeren. U is nu gewis wel over tuigd van de voortreffelijkheid van ons fabrikaat, dat in alle omstandigheden des levens zeer bruik baar, ja, onmisbaar is. Mag ik u uitnoodigen het tooveijiistool eens nauwkeuriger te bezien?" Dc trein stond stil. We hadden tien minuten op onthoud. Ik wipte er uit, met mijn bagage en ik den conducteur opzoeken, met een kwartje in de hand. Onder een welbegrepen handdruk verzocht ik om een andere coupé. „AL zit de Sultan van Dahomey er in eigen persoon in, dat kan mij niet schelen, als er maar geen Pool met patente revolver-toover-lichtf- apparaten in isl" Ik had toch al zoo'n antipathie tegen handels: reizigers en dan deze manier om op het gevoeL en verstand der menschen te speculeeren I Den volgenden dag heb ik mij toch een revolver- toover-lichtapparaat aangeschaft

Nieuwe Langedijker Courant | 1928 | | pagina 2