„Groe tecultuur", Broek op Langendijk Verslag van de commissie tot onderzoek en bestrijding van Plantenziekten, uitgebracht door den hr. P. Glas in de vergadering van Maandag j.l. 'Het is tot mijn leiedwezten dat ik mij thans zie genoodzaakt rapport te moeten uitbren gen van de werkzaamheden in, 1927 verricht door de Comm. tot onderzblek en bestrijding van Plantenziekten. i Tot heden werden idezfe verslagen steeds uit gebracht door den heer J. Bouwens, die dit doen kon op de hem alleen geëigende, zakje'lijk© en soms humoristische wij zie, zoodat zelf vaak een gulLe lach vanuit de vergadering wordt gehoord. i Echter hebben wij fhans den heer Bouwens door den dood verloren en missen in hem iemand die vieel voor het algemeen belang, en in zlonderhieid ook voor deze zaak betref fende plantenziekten bestrijding, belangloos heeft gedaan. Ook i.k had zleer veel aan hem, en herdenk hem in dankbaarheid vooral wat het practische, deel onzter werkzaamheden betrof en tevens als goed vertegenwoordiger voor onze comm. bij het bestuur onzer vereeniging om zaken te be pleiten, die hij alleen tot een goed einde wist te brengen. i Laten wij dén heer Bouwens steeds in dank herdenken voor zijn werk op dit terrein ver-, richt. Het is de leerste keer dat ik mondeling ver slag van onze comm. mioet doen, dat valt ech ter niet mee, daar het toch algemeen bekend is, dat plantenziekten dan alleen bij die tuin ders in tel is, wanmeer de eerae of andere ziekte bij onze cultuurgewassen optreedt. Dit is wel te begrijpen, want ziekte is lastig en, schadelijk, doet vaak pijn, is het hier dan niet, in den buik, dan toch wel inl de portemonnaie, leen der gevoeligste plekjes van het mensche- lijk bezit. Nu zou wellicht de toegenegenheid voor Üe plantenziektenkuiade bij meerdere tuinders groo ter zijn, wanneer bij het optreden van ziek ten, men dien raad kon geven, gebruik voor deze ziekte die pillen en voor die beschadi ging dezé poeders. In de meeste gevallen krijgt men te hoorenwe ztillen de zaak voor u in onderzoek nemern' en ge hoort er dan wel, van. Het gewone gevolg is dan, dat de ziekte voorbij is als men antwoord krijgt, of dat met het middel dat gegeven wordt, practisch niet uitvoerbaar acht. Met deze enkele woorden1 meen ik de toe stand naar waarheid geschetst te hebben, zoo- als die thans uit de gegevens en gesprekken: kan geconcludeerd worden. Zelf heb ik ook wei eens zoo gedacht, maar het zij mij ver gund de zaak ook van een andere kant te mogen belichten. In de eerste plaats wil ik dam wijzen op Ida zeer vele in de laatste jaren gevonden bestrij dingsmiddelen bij ziekten in aardappelen. De, gewone aardappelziekten, de onderzeeërs, blad- rol, het blauw worden van de knol inwendig,, de rhizocto,nia' enz. alle ziekten die practisch ten volle bestreden kunnen worden. Bij vele andere gewassen, die hier nog iaiist, geteeld worden kennen wij dergelijke gunstige bestrijding. Dat dit bij onzë kool helaas nog niet gezegd kan worden, is te betreuren. Maar ■we mogen daarom den moed niet laten zinken. Als we niets doen om dezé ziekten te bestrijden, hebben we ook geen kans dat we na ©enige jaren een middel hebben om vain deze ziekten af te zijn. Evenais by de medische wetenschap, staat' men ook bij de phytopathologische plantenziek- tenkunde) voor soms bijna niet te bestrijden kwalen. Zeer jammer worden onze koolgewass-en. door juist zulke moeilijk tie bestrijden ziekten en insecten bezocht. Maar niettemin wordt en blijft men zoe ken naar bestrijdingsmiddel-eins tegen de kool- ziekten, zooals ook onze commissie dit jaar medegewerkt heeft haar het zoeken en pro-- beenen van bestrijdingsmiddelen) speciaal te gen de vallers in de sluitkool en draaihartig- heid in de bloemkool. Ais middel tegen de Vallers werd op ver schillende wijze ontsmetting van. het koolzaad toegepast, door middel van Germisanoplossing De. resultaten zijn in 't kort dieze, dat imeOi tot de conclusie kwam dat niet al het kool zaad steeds met de ziektezwam besmet is, dat evengoied toch ontsmet werd. Vandaar ver kreeg men zulke tegenstrijdige resultaten. Nu zal dit jaar het zaad dat ontsmet zal, worden, eerst onderzocht of het inderdaad wel door de ziekte aangetast is of niet. Tevens heeft men opgemerkt, dat het kwaad niet alleen zit in het zaad, maar ook in den) grond. Oiok selectieproeveo. zullen tegen deze ziekte genomen worden. TeVens heeft de commissie middelen beproefd tegen die draaihartigheid door middel van naphtaline. De uitkomsten, zijn nog niet geheel bepaald ongunstig, doch tracht men dit jaar een ander middel, dat geheel nieuw is,- te pro- beeren, -en waar men mieer verwachting van koestert. In totaal zijn door uwe comm. 52 adviezien: alhier verstrekt, hoofdzakelijk betreffing aard appelenontsmetting van sublimaat, zaadont smetting voor vallers, bet maken van BorcLe- auxsöhe pap, en vlooienbestrijding op plaajten- banen. Door uwe comm. is in de N:. L. Courant leetn waarschuwing geplaatst tégen den aankoop van Gasonite als een ondeugdelijk bestrijdingsmid del tegen knolvoet. De Comm. brengt bjj dieze haar dank a ami de Redacteur van ons blad, de N. L. C., welke steeds toont ook in deze de belangen dér tuin ders te willen behartigen. Juist door dit blad kunnen wij onze menschen zoo goed alles onder het oog brengen, en dat juist op de goedkoopste manier, want het wordt steeds gratis opgenomen. Thans nog een enkel woord over de organisatie welke in de laatste jaren op dit gebied is ontstaan. Voor tien jaren terug, bestond hier in Broelc op L. alleen in dit gebied een commissie van on derzoek naar plantenziekten-bestrijdingsmiddelen. Thans is hierin groote verandering gekomen. Op heden bestaat er bijna in elke gemeente een der gelijke comm. of eigenlijk een paar personen, die zich geheel bezig houden met deze zaak. Zoo zijn er thans 17 gemeenten waar z.g.n. correspondenten van den plantenziektenkundigen Dienst de belangen op dit terrein behartigen. Ai deze personen komen jaarlijks twee- of drie maal bijeen om met elkander te bespreken welke proever genomen zullen worden, en welke resul taten er zijn verkregen met de verschilende bestrij dingsmiddelen. Door deze organisatie wordt thans bereikt, dat er niet meer in het wilde weg proeven gedaan worden die geen waarde hebben, maar dat er met „oveneg massa proeven genomen worden die gere geld onder controle staan van ambtenaren van den Piantenziektenkundigen Dienst. Men kan nu verkrij gen eer veei beter overzicht van al het werk dat' in deze zoo hier en daar gedaan wordt. Deze commissie bezit zelf geen geld, maar wordt door de verschillende hoofdorganisaties ge steund, zooals door den „Noordermarktbond," ,,L. G.C." en „Obdam", alsmede door de afd. „War- menhuizen." Echter heeft deze commissie zooveel mogelijk steun noodig, om alle bestrijdingsmidde len te betalen. Vergaderingkosten worden door de leden zelf betaald. Uw commissie vraagt als steun voor genoemde, organisatie van correspondenten, of het mogelijk is ook onze sympathie in 'hun werk te willen toonen door een jaarlijksche bijdrage van J5 gulden. Daar ook uwe commissie bij deze organisatie is aangesloten, geniet ook zij van al het werk en de door de organisatie gemaakte kosten. Zoodat wij het niet meer dan billijk vinden in de kosten bij te dragen van het afgeloopen jaar en het :nu ko mend dienstjaar. Door deze aansluiting heeft uwe commissie dan ook voor dit jaar geen onkosten nog behóeven te maken. Wij meenen dat dit een reden te meer is genoemd bedrag te mogen vragen. Tenslotte nog deze opmerking, dat er binnen kort nog een tentoonstelling van levend materiaal op piantenziektenkundig gebied alhier gehouden zaï worden, welke u ten zeerste wordt aanbevolen voor een bezoek. Toegang zal gratis zijn, zoo er geen zaalhuur geheven zal worden. Uierbij dank ik de vergadering voor het ver leende gehoor. -- i 1 Maandag 23 Januari was voor de Tuinbouwver- eeniging een buitengewonen dag. Op dien dag- werd herdacht hoe zij voor 25 jaar werd opgericht. Besloten was dan ook dit feestelijk te herdenken. Als feestleider had zich beschikbaar gesteld de heer S. Wagenaar, die dan ook als zoodanig meti een enkel woord van den voorzitter der vereeni ging werd geïnstalleerd en de leiding van dezen avond aanvaardde. Door den feestleider werd her dacht de loop der werkzaamheden van voorbe reiding, maar thans zijn we bijeen om in de prach tig versierde zaal het heugelijk feit feestelijk te herdenken en stelde hij voor om gezamenlijk te j zingen het Wilhelmus van Nassoue", waaraan door allen spontaan werd voldaan en de feeststemming zat er in. Door den feestleider werd hierna op interessante wijze weergegeven de geboorte en de j groet der vereeniging, waarna door den secretaris j een oveVzicht werd gegeven van de verschillende i voorzitters, secretarissen en werkzaamheden der - vereeniging. Door den heer S. de Boer werd een hartelijke I felicitatie gericht tot de jubileerende vereeniging j namens de „L.G.C." en overhandigde de vereeni- 1 ging een prachtig bloemstuk, dat in dank werd aangenomen als zijnde een blijk van hartelijke 1 genegenheid. Do heer G. Engel met zijn dochter gaf hierna met medewerking van Mej. de Knoing op de piano en Jac. Buishand op de viool een prachtige revue getiteld „Ons eigen dorp." Op mooie humo- ristische wijze werd dit gezongen en voorgedra- j gen, wat hun een daverend applaus bezorgde. I Door C. Slot Kz. werd een referaat gehouden j getiteld „Oud en afgeleefd" wat de stemming in de zaal een Weinig temperde, maar zoo is jhet' veelal met ernst en luim. 1 Door den heer Schelhaas werd, als vertegen woordiger van B. en W., een hartelijke felicitatie overgebracht namens dat college, aan de jubilee- rende vereeniging. Een paar mooie nrs. muziek werden thans ten gehoore gebracht door Mej. de Koning piano en 1 Jac. Buishand, viool. Door een drietal heeren werd éen potpourri gezongen, die ook met een daverend applaus werd ontvangen. I Een paar andere heeren zorgden voor een soort samenspraak „Vraag en Antwoord" wat ook zeer iri de smaak viel, getuige het applaus, i Door den heer G'. Engel met zijne dochter, die het glanspunt vormden voor dezen avond, werdeij j nog een paar stukjes ten gehoore gebracht, en een paar heeren gaven nog een voordracht ten bes- te .waarna de feestleider allen, niemand uitgezon- j derd, dank zegde voor alles wat men dezen avond I hetzij men werkend of luisterend aanwezig was, gedaan had, om zoo aangenaam samen te zijn en I overhandigde na toestemming der vereeniging den j bloemenmand aan het eere-bestuurslid, den heer D. Slot, die dezen in dank aanvaardde. 1 De Feest vergadering werd hierna gesloten, 'f was een prachtige avond. Gymnastiek 1 GEZOND ZIJN IS IEDERS BEGEEREN, GEZOND BLIJVEN DAT MOET GIJ LEEREN! In verbana hiermede wil ik thans als Directeur der Gymn.-Vereen. „Hercules" en „Hygiéa" en kele letteren tot het publiek richten. De naam „Hercules" en „Hygiéa" is natuurlijk voor u allen bekend. Er kan worden gezegd, dat door deze beide vereenigingen een goede plaats in deze gemeenten wordt ingenomen, en van de burgers steeds veel i steun mag ondervinden, wat door de vereenigingen op hoogen prijs wordt gesteld en waarvoor zij zeer dankbaar zijn. Maar nu vraag ik een oogenblik uw aandacht voor het werkelijk doel onzer vereenigingen, nl. de Lichamelijke opvoeding der kinderen, meisjes en jongen-, Dames zoowel als Heeren. Moeders en Vaders, bedenk dan het nut eens van ons doel: De Lichamelijke welstand, waar aan de voigende eigenschappen zijn verbonden 1. Een goede gezondheid. 2. Een behoorlijk lichaam van vorm en houding. 3. Gcwenschte lichaamskracht en "Vaardigheid. Hoeveei ligt niet in deze enkele regels opgeslo ten en hoe weinig, tot mijn spijt, wordt! ,er biy nagedacht. Zoo langzamerhand gaan wij hier op den Lan gendijk, wat betreft de Gymnastiek, ook wel eenigs- zins vooruit, maar nog te weinig, als ik u een klein voorbeeld mag geven, in vergelijking met on ze buiteniandsche vrienden. In Zwitserland, in het kleine plaatsje Toss be vindt zich een vereeniging met 503 leden plus ad- spiranten. Als daar 25 pCt. van de bevolking aan /Lif- chaamsoefeningen doet, dan kunnen wij hier, naar mijn inzicht nog veel bereiken. Ook in Duitschland is deze verhouding pro- centsgewijze ver boven het ledenaantal van ons en waarom? 1 Zijn hier dan geen Dames en Heeren, die den .voorkeur geven aan een gezonde geest in een ge zond lichaam? Want voor een streek als Lange- dijk, met ongeveer 80:0 inwoners, waarvan er slechts een 203 aan lichaamsoefeningen doèn, is dit voor een algemeen belang nog veel te weinig. Geachte inwoners van Langendijk, Sluit u zoo veel mogelijk aan bij gymnastiekvereenigingen, zoo als „Hercules" en „Hygiéa" zijn. Daar kunt gij u iedere week oefenen. Daar is plaats voor iederen leeftijd. Gij betaalt een kleine contributie, waar voor gij terug ontvangt een schoon, krachtig en gezond lichaam. Steunt mede deze beide vereenigingen, door u als donateur te laten inschrijven. Met dezé bijdra gen wordt getracht een steeds grooter veld tq bestrijken. - Spoort uw vrienden of kennissen aan, werkend lid te worden van onze vereenigingen. Wees er van overtuigt, dat, wanneer door u en kele repetities zijn medegemaakt, gij uw lichaam zult waardeeren, hoe mooi en schoon dit is i,op- gebouwd en wat daarmede nog valt te bereiken. Als voorbeeld nog: twee jongens en twee meis jes, die zich ook als lid eener gymnastiek-vereeni ging kwamën aanmelden en wenschten mede te turnen. V Deze vier kinderen, vol goeden moed, (zoo'n eerste keer een beetje vreemd en nog niet ivrij,)j. deden ijverig hun best, het eerst met de vrije- en orde-oefeningen, waarmede de repetitie begon. Een enkele maal een komische houding, overigens ging het best. Nu was het kwartier voor brugoefeningen aan gebroken. Maar och, wat viel dat tegen. Ik ;ie nog hoe de een na den ander erop wilde springen», maar met dezelfde snelheid indien ik ze niet had vastgehouden weer omlaag vielen. Triom fantelijk keken nu, hoogverheven natuurlijk hun kameraadjes, die reeds langer geoefend waren, dat zij deze moeilijkheden reeds te boven waren- Geachte burgers, deze vier kinderen, hadden bij het begin werkelijk geen kracht om te sten-» neri op de brug. Maar als ik nu, na een oefening van twee jaar, deze vier kinderen hun lichaams houding en oefeningen zou doen demorlstreeren, dan zou u zeggen: Jongens en Meisjes, Groot en klein, Dames en Heeren, Lid van „Hercules" en „Hygiéa" dat moet ge zijnl K. BOOT Jr., Dir. Gymn.-Ver. „H." „Hi.*" Januari 1928. 1 Rechtzaken ARRONDISSEMENTSRECHTBANK. Meervoudig© strafkamer. Zitting van Dinsdag 24 Januari- UITSPRAKEN van 17 Jan. Willem R. en Chr- A., beiden te Alkmaar, veroorzaken van gevaar op een spoorweg, beiden vrijgesproken. Corn. Seh. Sijbecarspel, art. 249, wétb. van straf recht, 4 maanden gevangenis. W. F. H., Enkhuizen, diefstal, 1 jaar gev. Grietje V., Avenhorn, Bedreiging f30 boete of 30 dagen. Petrus L., Helder, hooger beroepzaak f 3 hoe te of 2 dagen. Petronella T., huisvrouw K. H., diefstal, 3 maanden gevangteaisstraf. C. J. T., Amsterdam, opz. ''brandstichting 3 maanden gevangenis. VOOR BEN POLITIERECHTER- Zitting van Maandag' 23 Jan. Het schiottne geslacht had' heden die voorkeur. De eerste verdachte, die het zondaarsbankje sierde, was een 18-jarige gehuwde sehoone uit den Helder, wier man in Ned--Indië vertoeft, en welke dame zich omstreeks 1826'27 had vergrepen aan het eigendom van een mevrouw, bij wie ze destijds in betrekking was. Deze jonge huisvrouw "is niet zeer economisch aange legd en koopt van de ruime toelaag: die haar man haar maandelijks overzond, mooie bontmanteltjes en gouden polshorloges op afbetaling. Geëiseht werd tegen de jeugdige vrouw, die getooid is met de sehoone voornamen, Ada Maria Sophia (ze lijkt wel 'n rijnaak) 6 maanden voorw. met 3 jaar proeftijd. De politierechter, het evenals de officier nood zakelijk oordeelend, dat ,deze zwakke zuster onder controle komt legde haar op 3 maanden voor waardelijk' met 2 proefjaren en Voorts met last dat zij gedurende dezen proeftijd gesteld zal wor den onder de R.K. reclasseeringBvereeniging te A lkmaar. Een onbenullig beleedi|gin|gjs,proeesje. Eien rijwielhersteller te Dimmen, die zijn edu oatie nu bepaald niet heeft genoten in het ko ninklijk paleis .kreeg op 17 November heibel met zekéren heer J. v. d. B/, die hem zijn motor ter reparatie had toevertrouwd en vermoedelijk niet voldaan was over de restauratie-prestatie des rijwielherstellers. Laatstgemelde qualificeerdq zijn cliënt toen met een titel, waarmede hét profane volk de nuttige inrichting met W- C. gestempeld aanduidt. De aldus betitelde gevoelde zich bèlee digd en deed klachte, doch het feit werd 'dien te laat verschenen verdachte niet al te zwaar aan gerekend en gewaardeerd op f 3 boete of 3 dagen. Diens vocabularium was ook' minder goed gjesoigtnemV. Een landbouwer te Abbekérk kreeg vërvchil vlan meening met den rijksveldwachter Kamp (misschien wel omdat hij zijn vingers niet wijd genoeg uitspreidde) en ontzag zich niet dezen politieman een grof en ordinair scheldwoord toe te voegen. Hij werd deswege heden Veroordeeld tot f25 boete of 25 dagen. Vertrouw niet op krantenberichten. Een 59-jarig dijkwerker uit Petten vond het begrootelijk dat er op de nog steeds niet gehetel verdwenen kruiser Prince George nog zooveel aan wezig was dat hij kon gebruiken, dat hij op 6 December, koude en stortzeeën trotseeriend, 'n bezoek bracht aan boord van het ontredderde oor logschip en er een aantal koperen pijpen, 12 K.G. wegende, afsloopte. Hij stelde zich daar mede niet tevreden en ging weer naar het wrak terug om er nog wat rond te snuffelen, maar toen werd hij betrapt door de rijkspolitie, die niet-rustte voor zij den jutter te pakken had. De man stond heden terecht en beweerde op hét idee te zijn gekomen door een bericht in het .ge- illustreerde blad, ,,De Stad' Amsterdam", waar in werd medegedeeld, 'dat de éigen aren het wrak aan zijn lot hadden overgelaten. Hij leglde op de zitting het desbetreffende exemplaar over. Het scheen echter, dat dit bericht hiet juist was, want dezer dagen had de burgemeester van Schoorl het verzoek gekregen, tegen éventueele diefstallen te waken. Boviendien schéén verdachte er zelf ook niet al te gerust op te zijn geweest, want toen hij de politie in de gaten kreeg, had hij zich in het wrak verstopt en gaf hij geen asem op het luidkeels gedane verzoek, voor den "dag te komen. De officieer vorderde dan ook f100 boete of 60 dagen hechtenis. De politierechter zal echter eerst a.e. week uitspraak doen. Een mislukte ach|tcroverdrukker ij. Een 18-jarige landbouwersknecht uit Warmen- huizen, die ter zake schriftelijke beleediging van den gemeenteveldwachter Pronk, reeds met den politierechter had kennis gemaakt, stond heden terecht, wegens poging tot ach tero verdrukking van een 100 kilo uien, behoorende bij een partij die hij voor zijn patroon aan zekéren heer Morsch moest afleveren. Het vernuftig uitgedachte plannetje mislukte, omdat de kooper het geld ten vólle aan den patroon uitbetaalde en inplaa,ts hi tientje extra te kunnen opstrijken, zal 'net geniale jongmensSi nu 30 gulden boete hebben te betalen of 30 da gen mogen mikpruimeu. 'Dat zijn dure pretjes. Een ingezetene uit Twisk, het dorp der gla diatoren, die in den nacht van 27 op 28 Nov. verstrooiing in de kolfbaan van 'Nierop zocht, gaf door zijn onordelijk en vechtlustig optreden aanleiding om er door den rijksveldwachter Bon- tebol te worden uitgezet, welke kunstbewerking echter met zooveel moeite en wederspannigheid gepaard gjng dat het opgewonden jongemensch heden tot f30 boete of 30 dagen werd veroor deeld om te leeren in 't vervolg den wil des veldwachters te eerbiedigen. Gok iljaair is flie vrcidle dikwijls verre. Buurvrouwengekrakeel draagt nogal eens veel de attentie van den Politierechter. Ook: deze zit ting werd Weer gegarneerd door zoo'n buurthéi- beltje, waar juf Mathilda buurvrouw Aafje een kreng en een hufter had genoemd. Op de zit ting wees Mathilda die eer zeer heslist van de hand en beweerde daarentegen, bijgjestaan door een haar innig toegewijde ziel als getuige a de charge, dat zij het was, die altijd 'door Aafje w?rd gekrenkt en beleedig|d. Deze Hollandiafilm speelde op 1 December te Alkmaar, 'met Welwillende medewlerking van de dames Bakker Brink, Buis en Bol en het heele feministische drama werd opgelost in f 5 boete of 5 dagen, opgelegd aan mej. Mathilie. Een niet toegestane wijze van diebatleefen. Een groote dikke landbouwer uit Opperdoes, ook wel Turken genaamd, kreeg te MedembJik kwestie met den arbeider Slijdering över eeu spoorwegwissel en werd door dezen heer minder vriendelijk kaffer genoemd. Om hem duidelijk te maken dat hij absoluut op dezen titel geen aanspraak kon maken, diende de beleedigde Op- perdoeser dezen raptongigjen arbeider een schop tegen zijn dijbeen toe voor welk' feit 'hij mee inachtneming van 'verzachtende omstandigheden, heden werd veroordeeld tot f10 boete of 10 d. De veroordeelde leek nog wel niet g|eheel vol daan, maar wij kunnen hem verzekeren dat hij heusoh wel 15 pop reductie kreeg. Misb ruik van go zag:. Een chef-monteur van de Kennemer garage te Alkmaar stond terecht omdat hij den bedrijfs leider van O. 'n oplawaai had verkocht met een eind draad- De verdachte wilde het feit niet be paald tegenspreken. Hij was boos geworden omdat van O. zich tegenover hem een gezag had aan gematigd, waartoe hij geen bevoegdheid bezat. Daar de mishandelde ongesteld is, werd de ver ders behandeling aangehouden. Merkwaardige 'bekeeirïng. El' is meer vreugde in den hemel over één zondaar, die zich bekeert, dan over 99 recht vaardigen, die gleen bekeering noodig hebben. Dé ze vreugde werd heden, zij het met eienige reserve betoond in de behandeling van een zaak tegen een polderwerker te Hélder, 'n stevige pimpe laar, al verschillende malen in Holland en Duitschland wegens delicten in dronkenschap ge- pleegd, veroordeeld en die in den nacht van 18 op 19 December te Helder zich zeer wederspan- nig had betoond tegen den agent Bakker, toen deze hem, na 'm van'"de straat te hebben opge raapt, naar het politiebureau ter zake dronken schap, wilde overbrengen. De verdachte, nadat zijn zondenlijst hem was voorgepreekt, beweerde nu eensklaps geheelont- houder te zijn geworden. Hij had zich herinnerd dat hij eigenlijk tot de christelijkè kerk behoor- j de en wenschte uu een meer geregeld leven te beginnen. De politierechter en officier waren echter zoo direct op dit verrassend nieuws niet voorbereid en daarom werd besloten deze pas ge dolven edelsteen ernstig te toetsen en op 20 Febr. de behandeling Voort te zetten.

Nieuwe Langedijker Courant | 1928 | | pagina 4