Gemeenteraad St. Pancras. Uit den Omtrek Telefoneeren rond de Aarde Nieuwstijdingen Wrglacfering ,van den Raad 'dezer Gemeente op [Woensdag 8 Febr., 'snam. 3 uur. Aanwezig alle leden. Voor2., ide Weled.achtb Heer J. Kroonenburg'. Na een kort welkom worSen de notulen gjelezen en (goedgekeurd. Stemmingen zullen aauvangen bij .Wietn. Duif. Ingekomen stukken. Goedkeuring van 'Géi. Staten op den aankoop door het Burgerl. Armbbestuur. Goedkeuring van Ged. Staten op de aanvulling van het Reglement van "het Burg. Armbestuur. "Bericht van den heer Jb. Duif, dat door hem de benoeming als Armvoogd is aangenomen. Schrijven van de vereen. ,,Het Witte Kruis", dat zij met de gestelde voorwaarden, wat betreft de verhuring van het huis en akker, aecoord gaat, terwijl zij tevens "bericht, da't' door haar de akker inmiddels is onderverhuurd aan den haer J. Groen voor T 72 per jaar. De heer Snel vraagt of nog een bepaling is ge maakt ten opzichte van de bewerking van het land. Voorz. zegt, dat over 'het perceel dezelfde con trole zal worden uitgeoefend als over het andere land. Wat de Twuijverweg betreft, doeltVoorz. medie, dat hij op audiëntie is geweest bij Jhr. Roëll, Commissaris der Koningin, welke zich niet ge rechtigd achtte over de besprekingfen tusschen Ged. Staten en het Ministerie van "Waterstaat igts uit te laten. Eveneens is bij den Minister van Waterstaat gewezen op de groote urgentie van deze zaak', terwijl ook de Referendaris toezegging deed deze zaak te bespoedigen. Door den heer Kooijman van Purmerend is deze kwesfie inmid'dfels in Ged. Staten weer in bespreking gebracht. De heer Lek merkt op, dat hieruit Weer blijkt, 'dat Wij in deze actief zijn. Alle stukken voor kennisgeving aangenomen. Medegedeeld wordt dat door B. en W. van de erven Kloosterboer onderhandsch is aangekocht 60 snees land voor de som van f6190 buiten nota- riëele kosten. B. en W. vragen toestemming van den Raad .dit besluit officiëel in de notulen te doen opnemen. De heer Snel zegt nog, den indruk op idle vorige vergadering te hebben gehad, dat m'en de publieke v'ërkooping zou afwachten, wat door de andere heeren wordt bestréien. De verhuring van de peroeelén zal plaats vin den op Maandag 13 Febr. ten lokale van (den heer Gerritsen. Na bespreking werd besloten het land in 5 perceelen te doen verhuren. Ingekomen is een verzoek, geteekend door pl.m. 80 ingezetenen om het gemeanteland uitsluitend aan gemeentenaren te verhuren. B. en W. achten het niet wenschelijk, in deze een bindend besluit te nemen- Wanneer het b.v. land betreft wat buiten de gemeente ligt, meenen zij dat hef niet op den weg ligt een dergelijke bepaling te maken. Waar men zich reeds op het standpunt stelde, bij land binnen de gemeente zulk 'een bepaling te handhaven, wat ook reeds is gebeurd bij de aan kondiging van deze verhuring, wordt voorge steld dit adres voor kennisgeving aan te nemen. De heer Lek merkt nog op, dat men hiermee in de richting gaat, als door adressanten wordt bedoeld. Van de voet bal vereeniging „Vrone" was een verzoek ingekomen om de huureom van het ter rein, van de gemeente in huur, te verlagen. In de Memori evan Toelichting wijst adressante-er op, dat het terrein gehuurd is in een tijd Van hoogconjunctuur, terwijl momenteel de tijden ach teruitgaande zijn. Bovendien moes? het terrein wórden gereserveerd voor Turnlust, welke ver goeding, daarvoor te geven, in mindefing zóu komen van de huursom. Echter is hiervan "door deze vereeniging nimmer gébruik gemaakt. In 'verband met de voorwaarden van verhuring, leest Voorz. de notulen van 22 Dec. 1921, waaruit moet blijken, dat Turnlust reeds voor de aan bieding had bedankt alvorens door „Vrone" het contract was geteekend. •Wat de huurwaarde van het terrein betreft, zijn B. en W. van oordeel, dat het bij publieke verhuring 'zeker dezelfde som zóu opbrengen. Bovendien heeft inwilliging van het verzoek op deze manier een gevaarlijke zijde. Waar de ge meente meer huurcontracten hfeeft loopen, zou van dergelijke verzoeken het einde niet te zien zijn. 'Bovendien bevatten de contracten juist een scherp omlijnde bepaling, dat de huurder in geen enkel geval gerechtigd is, vermindering der hu ren te verlangen. De heer Snel vergelijkt dit v'erzoek met het indertijd behandelde aires' .der djamclub, en zou het en zeerste "betreuren, als om 50 „Vrone" te niet zou gaan. De heer Lek is ër ook van overtuigd dat dé vtereeniging veredelend werkt, maar moet toch toegeven hetgeen .de Voorz. opmerkt. De heer Slijker vindt ook hét bedrag niks on billijk voor een stuk land van 1 morgen (36 sn.) Weth. v. Kampen kan niet met het verzoek meegaan, daar hij het Op fieze manier ©en verkapte subsidie acht. Voorz. merkt op, dat de exploitatie van hef lokaal, waarin de damvereeiniging haar oefen- avonden heeft, geheel buiten de gemeente om gaat. 'Hij waarschuwt den Raad er voor kan een onderhandsch contract te tornen. Spr. zou het ee niander géval vinden, als Vrone noodlijdend was en dat aantoonende, om subsidie zou vragen. Nadat ide heer Lek nog eens de aandacht vestigt opde opvoedende kracht van de voetbalvereen. gaan 'allen met het Voorstel van B. en W. om afwijzend 'te beschikken, aecoord. Omtrent de werkverschaffing, deelt Voorz. me de, dat in de veenderij enkele arbeiders zijn aan gesteld tegen f 3 per dag. Dat voortaan alleen arbeiders, welke ingeschreven staan bij de' ar beidsbemiddeling, zullen worden te werk gesteld, met dien verstande, dat men 3 dagen metet staan ingeschreven, terwijl kostwinners voorkeur ge nieten. i; De heer Lek vindt f 3 te laag. Wanneer men rekent jdat gemiddeld 5 .dagen per week gewerkt kan worden, raken de ipenschen met f 15..naar huis, wat zéker te kort 'is. Echter wordt door andere heeren er op gewe zen, dat de dagen momenteel kort zijn, zoodat gebust 'gezegd kan worden, dat in de werkver schaffing 80 pet. van het standaardloan wordt verdiend. De heer Duif was het voorgekomen, bij .een be zoek aan het werk in de veenderij, als zou d'e heer Booij, arbeidsbemiddelaar, aldaar toezicht I uitoefenen. Hij vraagt daaromtrent nadere ge- .gevCns. I Deze worden door v. Kampen verstrekt, waar uit blijkt, dat door omstandigheden eens aan Booij was medegedeeld wat er moest gebeuren, en hij, door afwezigheid van den Burgemeester ook' l een keer het loon aan He arbeiders hoeft uitge keerd. Dit is door Booij geheel belangeloos ver richt. Spr. vestigt er nog de aandacht op, dat de arbeiders zich vooral laten inschrijven. Want dat het zeker zou vastloopen, als wij eenerzijds bij Ged. Staten en het Rijk zouden aankloppen om subsidie voor werkverschaffing, anderzij.is de ar beiders niet stonden ingeschreven. Omtrent het laatste punt der agenda „Wegen plan" zegt Voorz. het volgende: Dat zoo 'losweg daarover in B. en W. naar aanleiding van de laats gehouden vergadering over een weg 'Koe dijk—Langendijk, H.H.Waard, is gesproken. Wel was St. Pancras daar niet uitgenoodigd, .maar wij (stonden daar ook geheel buiten. Echter kwam bij ons in gedachten de weg "St. PancrasKoe dijk. Bekend 'is het dat het Koedijkerpad in zeer slechten toestand verkeert. Reeds eerder heeft Koedijk een begrooting laten opmaken door haar gemeenteopzichter, maar door de ongesteldheid en het overlijden van Burgemeester Kooiman heeft deze zaak geen doorgang gevonden. De bedoeling was toen geweest een fietspad van"*beton'te laten aanleggen, ter breedte van 1.5 M. Nu had Spr. dezer dagen een onderhoud met den heer v. d. Wal, lid van Ged. Staten, welke meedeelde, dat Ged. Staten subsidie verleende ook aan fietspa den, waarvan de belangrijkheid werd ingezien, mits de aanvraag daartoe voor 1 Maart werd in gediend. Waar deze weg voor Koedijk van zoo veel belang is, o.a. met het oog op de groenten- veiling, en in het belang van een groot deel harer inwoners in het Zuideinde, waarvan er velen thans over Oudorp naar het secretarie gaan, meent Spr. goed te doen, hierop weer eens de aandacht te vestigen. De raadsleden sluiten zich hierbij aan. Het huurcontract met de huurders van het bouwland in de veenderij zal zoodanig gewijzigd wprden, dat het" graspad veranderd zal worcien in een rijpad van 2.5 M. breed ten behoeve van het daarachter liggende grasland. Hierna sluiting. Plaatselijk Nieuws NOORDSCHARWOUDE. In de kolfbaan van den heer J. de Bakker had de vijfde en beslissende wedstrijd plaats van de 2!es Langedijker kolfsocieteiten. Het totaal aantal pun ten, dat door de 36 kolvers in deze baan geslagen is, was 4742, alzoo weinig minder dan de baan van Vis. waarover we in het vorig overzicht schreven. ■Ook wezen we er de vorige keer op, 'dat voor het eerst de jonge club Volharding drie clubs de baas was. Nu echter waren ze. weer verreweg de min ste van alle, zoodat „het kan verkeeren" ook hier weer terdege van toepassing is. Nu heeft de jonge ciub Gezellig Samenzijn uit Zuidscharwoude zich uitstekend gehouden, door in deze baan, waar ze bijna allen vreemdelingen waren, op een na alle clubs onder zich te laten. Als volledige uitslag kunnen we het volgende mededeeien: „Vriendenkring" Noordscharwoude T. Kostelijk 140 punten (5941). G. Langedijk 138 (,639);. C. Pran ger 132 (601). J. Timmerman 126 (592),. P. Lan gedijk 153 (627V). T. Pranger 154 (704), totaal 843 (3799)- „Ons Genoegen" Noordscharwoude. C. Langedijk 152 punten (68<J). J. Vlug 103 (555);. J. Gouds blom 124 (580). C. Balder 145 (655), G,. Bekker, 140 (óiój). P. Jes 131 (544),. totaal 795 Ki'3630). „B'.A.V." Oudkarspel. O. Bakker 134 punten (595)- S- Evers 141 (689);. A. Eecen 1^2! (642). K. Quant 147 (683). J. Schrieken 138 (620)5. 'P Kostelijk 118 (605,). totaal 800 (3833)' „Volharding" Oudkarspel. C. Paarlberg 106 (578). C. Vlug 143 (596);. P. Gelder 1161(561). P.' Kat 116 554')- S- Ton 105 506);. jHj: Aarts 12a (584). totaal 706 (3379);. „Op Maat" Zuidscharwoude A. Berkhout 137 (1601). P. Molenaar 151 (678)5. P. Glas 122 (('577), W. Kostelijk 158 (643;). J. Reijne 105 (580)5. A. Klingeier 111 (543)'. totaal 784 (3602)5. „Gezellig Samenzijn" Zuidscharwoude. G. Met- tes 139 (653). Jb. Zijp) 130 (565.)- Jn. Zijp 135: (611). Jn. Bergen 129 (573)}. P. Beers 150 '('579);. (W. Kraakman 131 (616), totaal 814 (3597);. Tusschen haakjes zijn de totaalcijfers, die de be slissing aangeven. 1 Door de voorgiftpunten zijn de clubcijfers als ■volgt: Gezellig Samenzijn 3955 punten, Vrienden kring 3860 punten, Ons Genoegen 3835 punten, BA.V. 3833 punten, Volharding 3737 punten, Op Maat 3602 punten. De voorgiftpunten waren bepaald op twee derde van het verschil in de match van het vorig jaar. De clubmedaille kon alzoo uitgereikt worden, aan Gezeilig Samenzijn te Zuidscharwoude. De personeeie prijzen, waarvoor geen voorgift bepaald is, werden bepaald als volgt: ie prijs T, Pranger van Vriendenkring met 704 punten. 2e prijs P. Langedijk van Vriendenkring met 697 pt. 3e prijs S. Evers van B.A.V. met 689 'punten. 4e prijs C. Langedijk van Ons Genoegen met 686 pt. 5e prijs K. Quant van B.A.V. met 682 punten. 6.e) prijs P. Molenaar van Op Maat met 678 punten. 7e prijs C. Balder van Ons Genoegen met '655 pt. 8e prijs G. Mettes van Gezellig Samenzijn met 653 punten. De serieprijs voor de beide eerste partijen werd behaald door den heer Gj Langedijk met 107 punten en de serieprijs voor de derde partij door den hr'. W Kraakman met 58 punten. Vervolgens werden behaald, de I2en prijs dóór J. Schrieken met 19 twaalven, de uenprijs door C. Vlug met 15 elven, de ioenprijs door C. 'Pranger. friet 20 tienen, de 9enprijs door Jji. Zijp piet 121 pegenen. de 8enprijs door C. Paarlberg met 10 ach ten, de 7enprijs door At Eecen met 7 (zevenen. Dt prijzen werden uitgereikt—door den hr. Olt- ihoff, als voorz. van „Ons Genoegen." Dc prijzen bestonden uit -bonnen, waarvoor bii aangewezen winkeliers naar keuze iets gekocht kan worden. Door eiken .kolver zijn in totaal 15 partijen ge kolfd. (Sch. Crt/) SINT PANCRAS. Vergadering van hét ziekenfonds „Onderlinge Hulp", op Woensdag 8 Februari, ten lokale van den heer Gerritsen. Bij afwezigheid van den heer Schuur werd de vergadering geleid door den heer A. Stammes. Na voorlezing der notulen komt in behandeling het eenigste punt der agenda „Wijziging art?. 4 der Statuten: houdende: dat personen in overheids dienst geen lid der vereeniging kunnen zijn. Voor- steller de heer De Vries. Df heer Boskamp vraagt allereerst, waarom dit 'voorstel wordt gedaan, waarop wordt geantwoord, dat deze bij ziekte hun volle salaris ontvangen, zoodat gevaar voor simuleeren bestaat- In dat ge val, aldus Boskamp, moet men consequent zijn en ook neringdoenden en werkgevers uitsluiten. Bo vendien noemt hij het treurig, dat men op die ma nier aan velen de gelegenheid ontneemt voor het. extra geld versterkende middelen te koopen en dat nog wei van democratische zijde. Voorzitter is het niet eens met Boskamp over de werkgevers. Deze zuilen toch in vele gevallen een werkman moeten petten. Boskamp stelt hiertegenover, dat er ook *vel zijn, die uit huis vandaan aan hun werkvolk öpdracht geven en dus feitelijk meewerken. Wat 't gevaar van simuleeren betreft, dit wordt wel voor komen door de krappe controle bij ziekte. De heer A. Wit moet ook erkennen, dat het moeilijk is een grens te trekken, omdat er wel zijn die aangesloten zijn bij een bedrijfsverzekering. De voorzitter zegt het vreemd te vinden, dat 'de voorsteller er zelf zoo weinig van zegt. Deze acht het voorstel, zooals het er staat, vol dcende toegelicht. Op voorstel van den heer Booij wordt schrifte lijk gestemd. Het voorstel wordt met 1311 stemmen verwor pen. Hierna sluiting. Binnenland VIJF EN VIJFTIG MILLIOEN VOOR LIEF DADIGHEID. De armenzorg in ons land kenmerkt zich de laatste jaren door groote veelzijdigheid. Al is de eenvoudigste vorm van ondersteuning van lie- lioeftigen, de onderstand met geld ©n levensbe hoeften verreweg hoofdzaak, zooals hieronder zal blijken ook andere vormen van maatschappelijk hulpbetoon, zijn van genoeg belang om afzon derlijk aan een beschouwing onderworpen tie wor den. Het Centraal Bureau voor de Statistiek stelt zich voor op Hen duur van alle in Nederland voor komende soorten van weldadigheid gegevens te verzamelen en te püblicaeren. Over de jaren 1923, 1924 en 1925 zijn reeds van verscheidene vormen cijfers beschikbaar. Die voor laatstgenoemd jaar en voorzoover voor vergelijking van belang ook die van 1923 en 1924 zijn gepublioeerd in de zoo juist verschenen Armenzorgstatistiek over het jaar 1925. Hieraan is het volgende onleend over de behan delde wijzen van armenverzorging en 'de uitga ven in millioenen guldeins (na aftrek van le terugontvangsten) in de jaren 1924 en 1925. Onderstand met geld en levensbehoeften 1924 23.1, 1925 22.7; uit besteding in huisgezinnen 1.1, 1.0; doen verplegen in gestichten, ziekenhui zen, e.d. 7.6, 8/2verpleging van armlastige krankzinnigen, Rijk 0.3, 0.4, provinciën 3.9, 3 (8 gemeente 8.0, 7.8; verzorging in gestichten, gods huizen 9.5, 9.5; huisvesting in hofjes en vrije woningen 1.2, 1.2; werkverschaffing phila.ntro- pische 0.5, 0.6. In totaal bedroegen de netto-uitgaven in 1924 f55.145.308 en in 1925 f55.139.1775. In deze hoo- ge totaalbedragen, die zich in beide jaren op hetzelfde niveau bewegen, zijn dan nog n'iet eenis meegeteld uitgaven voor verpleging in ziekenhui zen, geneeskundige hulp buiten ziekenhuizen, zorg voor zuigelingen, verzorging van schoolgaan die kinderen, verzorging in doorgangshuizen, toe- vluchten, nachtasyls en dergelijke. Ook worden uitkeeringeu aan werklooze arbeiders in de ar menzorgstatistiek niet opgenomen. Op de uitgaven door het rijk gedaan voor on dersteuning van 'armlastige Nederlanders in bet buitenland, in bovenstaande opgave begrepen in de uitgaven voor onderstand met geld en levens behoeften, werd in 1925 sterk bezuinigd; .een vermindering der uitgaven van f2.200.490 tot f 1.310.398 was daarvan het gevolg. Door de overheid, rijk, provinciën, gemeenten, burgerlijke en gemengde inshellingeh; werd netto voor de in de statistiek behandelde vormen van armenverzorging aan onderstand verleend' f 38.985.744 of 70.70 procent van het totaal. Voor de kerkelijke en particulier© instellingen zijn de bedragen belangrijk minder, n.l. respectievelijk fl2.432.711 en f3.721.320 of 22.55 en 6.75 pot. Aan inkomsten uit bezittingen werd in 1925 bijna 16 millioen gulden ontvangen, aan collec ten 7.4 en aan erfstellingen, legaten en schenkin gen 0.7 millioen'gulden. „Hall:-! New York! Hier Amsterdam!' Honderd jaar geleden, op 8 Februari 1828, wera te Nantes in Frankrijk geboren Jules Verne, die door zijn boeiende reisromans zich later een zoo grooten naam zou verwerven. Ongetwijfeld is een deel van zijn succes te danken aan het in zijn tijd bestaande heimwee naar avontuur. Immers, de aarde was toen nog zovoeel grooter en zóóveel minder bekend dan thans. Aan dien lust naar avonturen heeft vooral beantwoord het beroemd ste werk van Jules Verne „Dé reis om de wereLd in tachtig dagen." Toen hij dit werk schreef, was men de aarde aan het veroveren, zooals men thans het luchtruim veroevrt. Jules Verne was een zeer vooruitziende geest maar hij, die zoo geezllig wist te vertellen van al die moeilijke wetenschappen, die in zijn jaren een wereld van het jaar 2030 schiep en beleefde, zal wel nimmer vermoed hebben, dat de weten-, schap in zoo korten tijd de hem nog \onbqkende- draadlooze telefonie zou weten op te voeren, dat deze reeds haar intrede in het dagelijksch leven heeft kunnen doen. En ook weinigen onzer zullen gedacht hebben, dat reeds op den dag, waarop wij den honderdsten geboortedag van Jules Verne herdenken, een dracadlooze telefonische verbin ding van Nederland met Indië zou zijn tot stand, gekomen, en dat het op dien dag mogelijk zon zijn, naar het telefoontoestel in de huiskamer te* stappen en heel nuchter te roepen: „Hpllo! New York! Hier Amsterdam!, hiermen vuile zelf zijn woonplaats, in. Inderdaad, het is de laatste jareR wel heel snel gegaan met de vorderingen van de draadlooze we- reldvei binding. De reeds gesloten overeenkomsten tusschen de Staten maken het mogelijk, een groot radionet om de wereld te spannen, met Londen, als middelpunt. Het zal binnen afzienbaren tijd mogelijk zijn, zoowel uit Madrid, Rome, Weenen en Stockholm als uit Haparanda, uit de landen waar onze tegenvoeters wonen met New York, Chicago of San Francisco te telefoneeren. Telefoneeren rond om den evenaar, telefoneeren rond de aarde, draad looshet zou zelfs een Jules Verne gaan dui zelen. De aardbol, nog niet zoo heel lang geleden vcor on. nog een in vele opzichten gesloten boek, i; thnas de speelbal onzer fantasie. De afstanden slinken weg en de ruimte op aarde begint benau wende afmetingen aan te nemen. De wetenschap heeft de grenzen der landen weggevaagd maar helaas heeft de mensch dien hoogen vlucht nog niet geheel kunnen meemaken, en meent hij nog steeds kunstmatige grenzen te kunnen handha ven. Immers, reeds bestaande tariefmuren werden hooger gemaakt, nieuwe worden opgeworpen om te dienen als kunstmatige hindernissen in het eco nomische wereldverkeer. Het verdrag van Versail les heeft economisch dit nadeel gehad, dat helt Europa 70C0 K.M. nieuwe douane-grenzen en in velerlei opzicht even zoovele douane-barrières heeft verschaft. Europa is verdeeld in een groot aantal economische vakken, binnen welke ieder trachtte zich een volstrekt economische onafhankelijkheid te verschaffen - en men heeft gezien met welk jammerlijk resultaat. De wetenschap komt thans .echter opnieuw bevestigen de aloude waarheid, dat een zoo groot mogelijke economische vrij heid, een zco ruim mogelijk toegepast vrijhandels beginsel, den besten grondslag vormen voor de materieeie welvaart van de gansche wereld. ZWARE BRAND Dinsdagavond heeft te Amsterdam gedurende eenige. uren een zware brand gewoed. Even na half zeven werd brand ontdekt op de vijfde verdieping van perceel Gelderschekade 103, waarin gevestigd 'is de groothandel in electrische installatiemateria len van de firma S. Duveen, die tevens het naast gelegen pand lol ten deele als lampenkappenfa- briek in gebruik heeft. Een haif uur voor het uit breken van den brand had het magazijnpersomee^ van de firma het gebouw vedaten. Een der par- troons was nog met eenig kantoor- en expeditie ■perscneel in het andere perceel aanwezig. Thuiskomende expeditieknechts zagen op straat dat er brand was uitgebroken. Tweeërlei omstandigheden leidden er toe, dat fiet vuur zich snel bleef uitbreiden. In de eerste plaats de zeer brandbare goederenvoorraad, die, •jgrootendeels althans, op de bovenste verdiepingen in houten stellages en in stroo verpakt lag opge slagen. In de tweede plaats de zeer krachtige ■Zuid-Westenwind, die de vlammen in de richting dreef van het naastgelegen pand 101, waarvan dan ook spoedig de beide bovenste verdiepingen en de •zolder eveneens in vlam stonden. Van beide panden was in zeer korten tijd het dak geheel uitgebrand. Door de hoog oplaaiende vlammen, die, behalve uk de vensters, ook met groote. hevigheid uit de daken sloegen, verspreid de zich over de omgeving een geweldige vonken regen, die zeer ernstig gevaar deed ontstaan voor een in de nabijheid staand glasmagazijn. 'Een groot aantal motorspuiten rukte aan, ter wij! ook de drijvende stoomspuit Jan van der Heij den naar den brand gedirigeerd werd. Een uur na het uitbreken van den brand, werkte de brand weer met 18 stralen. Omstreeks negen uur was het gevaar voor uit breiding van den brand, ook wat de omliggende perceelen betrof, geweken. Van perceel 103 waren toen de vijfde, de zesde en de zevende verdieping geheel uitgebrand. Van perceel 101 was dit het geval met de vierde en de vijfde alsmede de zol derverdieping. De brand-, zoowel als de waterschade is zeer groot. De firma is tegen brand- en bedrijfsschade 'verzekerd. Vele duizenden waren op de been om den brand die in wijden omtrek zichtbaar was, en het wer ken van de brandweer gade te slaan. De oorzaak van den brand is nog niet bekend. Gedurende den geheelen nacht is de brandweer bezig geweest met het blusschen van den brand. Gistermorgen heeft de brandweer met „bouw- en 'woningtoezicht" een inspectie gehouden. Een aantal muren, voornamelijk aan den achterkant en aan de zijde, van de Jonkerstraat zal gesloopt moeten worden. De verzekering van den inventaris be draagt f 200.000. 1 'ij DOODSLAG. Dinsaag is te Den Haag aangehouden de 34-ja- rige werkvrouw D'. L„ wonende op een kamertje aan de Francois Valentijnstraat, die bekend heeft zich op 11 Jan. jl. te hebben schuldig gemaakt! aan het piegen van. doodslag op haar pasgeboren kind. De vrouw zei te hebben gehandeld uit. wan hoop, omdat zij veriaten was door den man, met wien zij leefde

Nieuwe Langedijker Courant | 1928 | | pagina 2