Burgerlijke Stand Rechtzaken' Een liefdesverklaring die verkeerd liep -Gemeente NOORDSCHARWOUDE. (Ingeschreven over de maand Januari.) Geboorten: Bregtje, dochter van J. P. Scher mer en J. Glas. Wilhelmina Hubertina, dochter van D. Bruin en G. Wester. 1 Huwelijken: J. P. van Wonderen, oud 25 jaar en A. J. Goedhart, oud 2fi jaren. Overleden: Levenloos aangegeven kind van Hl J. Deliën en F. Bruijn Rensje 'Bakker, oud I61 jaren, echtgenoote van J. Visser. r Gemeente OUDE NIEDORP. (Ingeschreven over de maand Januarii') Geboren: Adriana Anna, dochter van C. Buren en M. Leek. Peftrus en Andreas, zoons- van Th. Wijnker en A. Ruiter. Overleden: Johannes Jacobus, oud een jaar, zoon van A. Mooij en M. Jong, Bernardus Kamp, 'oud 78 jaren, wedu-wnaar van Engeltje Schaap'. Katharina Huiberts, oud 39 jaren, echtgenoote van Jacob Vlaming. Catharina Elisabeth Slij- kerman, oud 39 jaren, echtgenoote van Gerrit Ligthart. Ondertrouwd en getrouwd geene. Land- en Tuinbouw DE ONTSMETTING VAN ZAAIZAADl. (L|ez erubriek bevat afwisselend artikelen over land-, tuinbouw en veeteelt). In betrekkelijk weinige jaren heeft het ont- emetten van het zaaizaad vrijwel algemeene toe passing gevonden. Em geen wonder. De ziekten waaraan de planten lijden zijn voor'het overgroote deel zwamziekten, welke in heel véél gevallen met het zaad in den grond worden gebracht. Wij denken b.v. aan de steen- en stuif brand bij tarwe en gerst, aan de bietenwortelbrand, aan de streep- ziekte in de gerst, aan de stuifbrand in de haver enz. Vroeger '\verd meestal gebruik gemaakt van het kopervitriool als bestrijdingsmiddel der ver schillende ziekten, maar dit had het bezwaar, dat slechts enkele der genoemde ziekten werkelijk met succes bestreden konden worden. Sinds en kele jaren is er nu 'door de "-Firma Wiersum te Groningen een ontsmettingspreparaat in den han del gebracht, dat in alle opzichten den toets der critiek kan doorstaan. Ik bedoel het ontsmettings middel Germisan. Be verschillende vergelijkende proeven met dit en met andere, hetzij oudere, hetzij nieuwere ontsmettingsmiddelen genomen, hebben wel aangetoond, dat dit fabrikaat der Maagdenburger sacharmefabrieken en om zijn deugdelijke werking en om het eenvoudige ge bruik, dat er van gemaakt kan worden nummer ééén is op dé lijst der ontsmettingsmiddelen. Tof voor korten tijd werd de Germisan alleen gebruikt! bij de onderdompelingsmethode bij bietenzaa'3, ter wijl voor de granen meestal de z.g.n. omschep- methode geprefereerd werd. De behandeling van het bietenzaad bracht altijd nogal bezwaren mét zich, aangezien het zaad na het ontsmetten niet direct voor den uitzaai geschikt is. Het moet altijd nog eenigen tijd drogen. Dit is geen won der als men weet dat hierbij op 15 K.g. bieten- zaad ongeveer 50 L. water gebruikt moet Wor den. Toeh heeft deze methode welen uitstekénd voldaan. Nu is er gezocht naar een middel, waar- bbij op eenvoudiger en dus goedkoopere wijze hetzelfde resultaat bereikt kan worden. Dit mil- del is werkelijk gevonden ,n.l. in de GE KA BE- methode. Dit beteekent: Germisan korte behande ling-methode. Om volgens deze methode te werkén is men verplicht een door de firma Wiersum in den handel gebrachte ontsmettingsmethode aan te schaffen. Het werken met deze machine spaart tijd en geld, terwijl de resultaten aanmerkelijk beter zijn dan bij de onierdompelingsmethoie. Dit blijkt uit de volgende cijfers: in 1927 werden onderscheiden proeven genomen, waarbij vergele- kén werden de behandeling van bietenzaad vol gens de G.K.B.methode met verschillende- hoe veelheden „Germisan" en de onderdompelingsme thode. Ziehier de uitslag van deze proeven: Op een oppervlakte van 9 bij 3 Meter werden gesteld aan gezonde plantjes met gebruik van 200 Gr. Germisan 788, met 150 Gr- 837, met 50 Gr. 681 en bij de onderdompelïngsmethode 632 plantjes. Ein dit terwijl bij de laatste .wdjze vati oVerken aanzienlijk meer ontsmettingsmiddel gebruikt moet worden! Want er wordt aanbevolen bij de 'ontsmetting van bietenzaad te gebruiken 250 Gr. Germisan per 15 Kg. zaad, terwijl de G.K.ÜJ methode ,die, zooals uit bovenstaande proeven blijkt, zeker niet minder is dan de oude wijze van werken, slechts 125 Gr. per 20 Kg., vraagt. Dit is alzoo een groote besparing van poeder. Maar ook bet werkloon is aanzienlijk minder, omdat een vrij groote hoeveelheid zaad tegelijk kan worden behandeld, n.l. 3/4 H.L. Hierbij gebruikt men dan per 20 Kg. bietenzaad 6 L. water. Volgens berekening zijn de kosten der verschillen de wijzen van ontsmetting als volgt: Tutan Germisan Germisan Droogont- Omschepmeth. G.K.B. smetting. Ondjdompelmeth. 1 H.L. tarwe f0.62y2 f 0,43 f0.35 1 H.L. rogge 0.42 0.26 0J7 1 H.L. gerst 0.75 0^86 0.46 1 H.L. haver 0.83i/a 0,43 0.29 15 Kg. bietenzaad 0.50 2.50 0.80 Uit deze getallen en uit de vorige, waarin een overzicht van de resultateu dezer wijze van wér ken gegeven werd, blijkt wel zonneklaar, he zeer groote belang, dat de boeren hierbij hebben Waar dan ook' met deze machine ontsmet 'is. daar wordt in de omgeving geen andere methode meer verlangd. Nu is wel heel eigenaardig dat hei het vooral de zandstreken der oostelijke pro vin ciën zijn, waar de machine het vorige jaar in gang vond. Daar werden niet minder dan 200 werktuigen geplaatst, terwijl in de kleistreken van Zieeland en Z.-Holland er nog geen 10-tal een plaats vonden. Vermoedelijk zal dit op rekening der onbekendheid geschreven moeten worden. Maar het wordt dan nu ook hoog tijd dat deze anders zoo vooruitstrevende landbouwers in deze hun achtersand inhalen. Om de kosten behoeven zij het niet te laten, Maar een dergelijke machine zonder wielen f35 en met wielen f55 kost. F.-enige boeren of een iandbouwvereen'iging, of een ver- eeniging van oud-leerlingen van landbouwwinter- cursussen zouden haar heel goed voor gezamen lijke rekening kunnen aanschaffen. De machine betaalt zich heel goed! vonden, den zang op de piano té begeleiden. Een gezellig bal was het slot van dezen mooien avond ARRONDISSEMENTSRECHTBANK. Meervoudige strafkamer, zitting van 7 Februari, Uit den Omtrek WARMENHUIZEN. Vacature Predikant. Naar wij vernemen, kan het bericht, voorko-t mende in de plaatselijke bladen, als zoude Ds. Sil- linger Molehaar te De Rijp en Graft, beroepen zijn bij de Ned. Herv. Gemeente te Warmenhuizen, van bevoegde zijde met Jjeslistheid tegengesproken worden. Dienstplicht. Het aantal ingeschrevenen voor den dienstplicht lichting 1929, bedraagt 22. Bouw brug Oudewai. Door Ged. Staten zijn thans goedgekeurd de plannen voor den bouw van de brug in den Oude wai Erg vrij tegenover de vxpuwen ben ik' nooit geweest en dat is misschien maar goed ook', want als ik telkens mijne liefde verklaard zou hebben als ik verliefd was, dan zou ik heel wat broeken op de knie hebben doorgesleten. Slechts ééns heb ik' eene liefdesverklaring gedaan, maar ik dacht heel origineel, maar 't liep verkeerd. Ik aanbad Betsie Goudsmit, zei het haar niet, maar (trachtte het haar duidelijk' te maken door al haar wensóhen te voorkomen, voor zoover mijn zeer bescheiden geldmiddelen het tenminste toe lieten. Toen ik op een 'goeden dag dan ook begre pen had, dat Betsie haar zinnen op een phono- graaf -gtezet had, haastte ik me om haar te vol doen. 'tWas een duur instrument, 150 pop moest ik er voor betalen en ie uitgave vergde zoowat mijn laa.tsten stuiver, 't Toestel was evenwel pri ma, zoo eeft van de laatste vinding, geschikt niet alleen om weer te geven, maar ook" om op te ne men. Dat bracht me op een idee. Betsie hield' van iets bijzonders: welnu, als ik' m'n liefdes verklaring ieens per phonograaf deed,..kón het wel origineeler Een pracht-idée! Nu zou ik niet blozen, behoefde niet te stotteren, kon m'n woor den tevoren goéd overwegen... Jongens-nog-an-toe, zoo'n -kapitale gedachte had ik nog noo'it gehad! Na mijne verklaring op papier gestejdd te heb ben, -correcties te hebben aangebracht, hét toe stel yoor de opname gereed t.e hebben gemaakt, sprak1 ik: OUDE NIEDORP. Zondagavond werd in het café van den heer A. >MJits, voor een stampvolle zaal, door de kinde ren der Openbare Lagere School alhier een uit voering gegeven, waar onder meer werd opgevoerd de kinderoperette „Jantje in Modderstad." In zijn welkomstwoord wees de heer Schoevers, Hoofd der School, erop, dat er in het opvoeren van een dergelijke operette, een stuk opvoedend werk schuilt, waar durf, volharding, zelfvertrouwen in hcoge mate dienen aangekweekt, wil men met dc jongens iets bereiken. Een woord van dank diende te worden gebracht aan allen die meege werkt hebben tot het welslagen van dezen avond, een woord van voldoening tevens voor de meisjes en jongens, die volhardend genoeg waren geweest het tot een goed ^einde te brengen ,Een uitvoering van kinderen heeft altijd iets liefs, vooral als, zooals hier, alles vlot van stapel loopt. Ook de cantate „Het onweer" na de pauze werd heel mooi gezongen en menig ouder stond verbaasd over wat in een jaar bereikt werd:. Bij: het slot der uitvoering bracht de burgemeester den heer Schroevers hulde voor hetgeen dezen avond gepresteerd was en sprak den wensch uit dat hij nog door meerderen zou worden gevolgd! Dat het joubliek het eens was met deze woorden van dank, bleek wel uit het daverend applaus, dat hierop volgde. De heer Schroevers en zijn mede werkers kunnen dan ook met genoegen op dezen avond terugzien. Ook komt nog een bijzonder woord van dank toe aan Mej'. A. Mijts, die in alle repetities en ook dezen avond bereid werd ge- Lieve Betsie! Schrik' niet van mijn koene toespraak Maanden lang reeds staat je beeld in mijn hart gegrift, doch mijn lippen durfden niet spreken. Deb je nooit in mijn oogen mijn onuit sprekelijke liefde gelezen? Het uur is gekomen; ik kan niet langer zwijgen. Mijn lot ligt in je handen! Mij zelf en ai wat ik bezit, bied ik je. Verhoor me, liefste, en ik ben de gelukkigste aller stervelingen. [Wijs je me af, dan kan ik niet langer leven,... ik zou het niet kunnen dra gen. AAntwoord'.... Elke minuut, die voorbijgaat vóór mijn oordeel uitgesproken is, is eene eeuwig heid. Antwoord.O', geef een gunstig antwoord aan uw slaaf Adriaan Uilenstein. Als bewijs mijner onverwelkbare liefde, geef ik u in gedachte drie kussen op uw blanke hand. (Hier gaf ik luid drie kussen op mijn hand). Dat was gedaan.Ik was in de zaligste stem ming, die echter wreed verstoord werd door m'n hospita, die binnen kwam stuiven met de bood schap, dat de wasch vrouw beneden stond en niet heen wilde gaan vóór ze betaald was. Ik verzocht haar om ze met een zoet lijntje weg te sturen, maar ze weigerde pertinent, begon te razen en een woordenwisseling ontstond; eindelijk echter kreeg ik ze weg. Hoewel m'n stemming .zeer gedaald was, schreef ik nog gauw een briefje aan juffrouw Betsie Goudlsmit, om haar te vragen de phonograa'f mee te nemen naar haar eigen kamer oin te hooren, wat -deze haar te zeggen zou 'hebben én dan -de machine mét haar antwoord terug te zenden... Ja, NIEUWE ZAKEN. Het Rijk laat niet met zich sollen Een bewoner van de Oostslootstraat, zekere Cor nel is v. T. te Helder, had verzuimd zich behoor lijk van zijn belastingplicht 4e kwijten en natuur lijk' haastte zich het altijd hongerige rijk, zich behoorlijk schdeloos te stellen. Een motorrijwiel werd in beslag genomen en V. T. aangesteld als bewaarder. -Wat echter geen beste keus bleek te zijn, want toen op 4 Sept. de deurwaarder terug kwam, had de bewaarder de motor verpatst aan een opkooper, we meenen te Hoorn. Deze vrij postigheid w-erd hem zeer kwalijk genomen, zóé zelfs dat de officier helen f75 boete of 40 lagen vorderde. Persiïcliet met hindernissen. Een correspondentie, geplaatst in het R.K. Or gaan, N.H. Dagblad, uit Heiloo werd voor hem beleedigend geacht door den boomkweeker G Smits aldaar en hij deed een klacht met gevolg dat le directeur van het blad, de heer v. Hamers- veld terecht stond, doch werd vrijgesproken. Daar de officier niet in hooger beroep kwam, dacht men van die zaak af te zijh, doch Ide beleedigde tuinder liet het er niet bij ziften, maar brachi zijn reclames uit bij den minister van Justitie, idie alsnog gelastte dat de hoofdredacteur Leo Sp. zon worden vervolgd. Zoo kwam het dat heden deze hoofdredacteur nog eens terecht stond voor een persdelict waarvoor dedireeteur was vrijgesproken. He heer Smits was de eenige getuige, en deelde o.m. mede, dat hij voornemens was een civiele actie in te stellen tot een bedrag van minstens f2500. Tegen den hoofdredacteur werd gevor.iera f 200 boete of 30 dagen. De advocaat mr. Kusters. hield een uitgebreid betoog en concludeerde vrij spraak op juridische gronden. Nogmaals dé postcheque vervalsehing. In deze zitting- werd voortgezet de strafzaak tegen den voormaligen hulppostbode Corn. B., die een valsche postcheque had. geschreven, ten einde met liet bedrag zijn achterstallige belas ting te voldoen. Het uitgebrachte reclasseerings- rapport adviseerde een voorw. straf. De officier vereenig-de zich met dit advies en vorderde nu 1 jaar gev. voorw. met 3 proefjaren. Valsche borgtochten op een huurcontract. De bakker Hendr. H., thans arbeider bij de Zuiderzeewerken, had in Fébr. '27 van een we duwe te Zijpe een bakkerij gehuurd en als borgen opgegeven zijn bejaarden vader en een landbouwer uit Friesland. Het contract was dan ook mét' deze namen geteeketid, doch het bleek weldra, toen de huurder geen eent betaalde, dat die handtekenin gen valsch waren. Voor dit feit stond hij heden terecht en tegen hem werd, mede op grond yati zijn minder gunstige antecedenten 8 maanden ge> gevorderd. Vertrouw niemand uw geheim of uw geheimste gedia®hten, want die heden is uw vriend, Zal morgen u verachten. De waarheid van deze ouwerwetsehe spreuk, die voorheen aan den voorgevel van het Lange- dijkér Veerhuis te Alkmaar prijkte, ondervond ook' de circa 60-jarige landbouwer Corn. H. te Hoorn, 'n kleinkittig kereltje, die tegen een paar keurmeesters in vertrouwen zou hebben verteld:, dat hij in den beruchten Jistributietijd, den toen- maligen hoofdagent Scholtens, thans gepensio neerd, izlou hebben omgekocht met ©en lapje van 100 pop. Aan -den heer Scholtens werd zulks welwillend overgebriefd en deze diende een klacht in met gevolg dat kleine Kees heden terecht stond. De kleine man maakte zich vreeselijk druk, en begon te vloeken, en ging zoo te keer, dat hij de zaal moest worden uitgezet- Hij beweerde met veel geweld, dat hij den keurmeesters alleen had gezegd, -da,t Scholtens door zijn optreden de oorzaak was dat hij destijds wel f100 tekort was gekomen. De officier refe reerde zich echter aan de pertinente verklaringen van de keurmeesters Leijen en Beets en vorderde f60 boete of 30 dagen. De verdachte, weer binnen genood, vond het verschrikkelijk dat hij z-oo'n hooge boete z.al moe ten betalen voor woorden die hij niet gesproken heeft. Daarop trekt hij met zijn eveneens 'hevig opgewonden dochter de z:aal uit. ze zou het toch wel origineel vinden. Ik pakte de machine in en liet haar wegbren gen. "Zenuwachtig liep ik in den omtrek van -haar 'Woning heen en weer om te zien, of het ant woord zou vólgen. Na een uur van angst zag ik den knecht het huis utkomen mét mijn phono graaf. Dadelijk vloog ik terug om thuis te zijn, vóór de knecht er was en dat lukte. Ik nam het instru ment vóSrzichtig aan en ging er mee naar mijn kamer. Met bevende hand maakte ik alles in orde en zette de plaat in werking. Eerst vernam ik, hetgeen ik gesproken had, toen kwamen de drie kussen... Een pauze... Mijn hart klopte hoorbaar, iedere zenuw bracht ik in be weging om Betsie's stem maar goed te hooren, want nu moest het antwoord komen. Luister! Daar is het! Neen, dat is haar stem niet— Wat is dat? - Meneer Uilenstein, de wasch vrouw is er en ze wil niet gaa.n, vóór u ze betaald hebt. j Wat is dat! Ik had het instrument' na mijn liefdesverklaring door laten werkenDoodelijk bleek' zat ik daar en luisterde naar Je verrader lijke onthullingen van de machine. Mijn eigen stem vernam ik toen weer. Maar beste juffrouw Honingsma. I Geen 'beste juffrouw Honingsma, zei de andere stem. Als u een fatsoenlijk m-enseh wilt blijven, betaalt u eindelijk' uw wasch vrouw. [Heusch, ik' kan het nou niet doen, het komt j me .niet gelegen, aei mijn stem. Het verwachte geld is niet aangekomen, binnen èen paar dagen Te hard slingeren en niet toeteren. Al deze verkeerszonden scheen de caféhouder H. B. te Helder vólgens relaas van den agent Tiesen op zijn geweten te hebben. Hij werd ver oordeeld tot f 10 boete of 5 dagen door den kan tonrechter, kwam in hooger beroep, maar hoewel de officier hem heden het harde rijden én niet signaleeren cadeau deed, requereerde hij vóór het slingeren toch ook .nog weer f10 boete of 5 dagen. Bat is lood om oud ijzer. Het rijk der hemelen leed: 'geiwéld. De koopman J, O. W- T. te Amsterdam had op 21 Juni te Bergen met zijn fiat over de stoeep van den heer Poping te Bergen gereden en was door den kantonrechter te grazen genomen en ver oordeeld. Van dit vonnis was de veroordeelde in hoogér beroep gekomen, na zich te Amsterdam voorzien te hebben van een verdediger in den persoon van mr. Korthals Altes. Heden werd deze verkeersovertreding dus met de meeste nauwkeu righeid door het hooger oolege onderzocht en na dit onderzoek verklaarde de officier, dat naar zijn meening het vonnis onjuist was en de ver dachte dus behoorde te worden vrijgesproken. Na tuurlijk was -de advocaat het bij uitzondering eens roerend met den officier eens. Meed verloren, al verloren. Eén AAlk'maarseh loswerkman Jan B., die he laas aan een permanent droge lever laboreert, die alleen kan gecureerd worden metoude mik, had het met zijn kwakzalverij zoover gebracht, dat hij door den kantonrechter veroordeeld was tot 3 dagen hechtenis en 3 maanden opftnding naar een rijkswerkinrichting, vermoedelijk de schaduw rijke krentenplantage met gefiltreerde zeeluchU te Hoorn. Dit vooruitzicht lokte Jantje niet bijs ter aan en was een merkwaardige stimulans voor zijn radicale genezing. Hij presenteerde zich al thans heden, van het vonnis in hooger beroep ge komen zijnd?, als geheelonthouder en rouw be zoeker van de vergaderingen van het leger des Heils. Mijnheer Wiggers, ambtenaar der reelas- seering had een mooi, zij het ©énigzins vaag rapport samengesteld en met al deze machtige wapenen om het hart der gestrenge heeren te ver murwen, voorzie^, waagde Jan het nederig om een voorw. straf te verzoeken. De officier bleef echter onaandoenlijk en vorderde bevestiging van het vonnis, zoodat nu Jan's laatste hoop is ge vestigd op Mr. Muller en zijn twee ambtgenoot en', die over 14 dagen zullen beslissen of Jan krenten- plantar of reclassant zal worden. Ieder wees dé eer beslist van de hand In den middag van 3 Januari drongen bij af wezigheid van den bewoner, ongenood-ee bezoe kers door het keukenraam in het café van den tapper Zwart in de Nieuwstraat te Helder. De buit bestonduit een met klein zilvergeeld ge vuld bierglas, staande iu een kastje in de achter kamer welk glas p.m. f319 bevatte! De voet stappen in de sneeuw waren zorgvuldig met een bezem wegggeveegd en vingerafdrukken niet te vinden. Mej. AArends, de huishoudster, liet het! er niet bij zitten. Zij rechercheerde op eigen houtje en met succes, want weldra kan zij ala vermoédelijken dader aanwijzen de 29-jarige iv>- buste Jan R., 'n ontslagen lichtwachter, die zich nogal eens dikwerf te buiten ging aan sterken drank en een geregelde bezoeker was van café Zwart. Jan R. werd dan ook ingerekend en viel weldra door den mand, doch verklaarde later dat niet hij de inbraak en diefstal had gepleegd, doch dat dit kraakje was' voorgesteld en opge knapt door den welbekenden Piet S. Jan EL bail alleen maar aanwijzingen gegeven en op 'den uit kijk gestaan. Toen de buit binnen was, had Piet hem het gestolen bierglas gedeeltelijk met zil vergeld gevuld, als aandeel in de onderneming gegeven. Het glas had Jan in een steeg kapot ge gooid. Deze lezing hield Jan, die zich in voorar rest bevond en heden terecht stond, ook' nu vol, ook toen de getuige Piet S. tegenover hem werd gesteld. Deze ontkende stellig iets mét' de zaak uitstaande te hebben en verklaarde dat Jan R'. geen stuiver vau hem had ontvangen. Het kwam tot een heftig tooneel tusschen 'deze twee ruwe knapen, die elkander wederkeerig als leugenaar bestempelden. De veldwachter was zelfs genoopt zich tusschen beiden te stellen?toen een knokpartij dreigde. Het was echter duidelijk te zien, dat d-ez© pootige combattanten met ver van aangename ge voelens ten opzichte van elkander bezield waren, maar gelukkig is de rechtzaal geen worstelperk en werden de gladiatoren in bedwang gehouden. De officier was van meening dat Jan wel dege lijk de dader was en éischte 10 maanden gevan genisstraf. De verdediger mr. Eecen, stelde daar entegen in het liehtv dat de inbraak was gepleegd! door ©en meer geroutineerd persoon dan zijn cli ent, die nog nimmer voor 'diefstal had terecht gestaan. Op deze en andere juridische gronden vroeg pleiter vrijspraak. zal ik alles betalenbetaal u het' éven en zet het dan op mijn rekening - Dat kunt u begrijpen, dat doe ik niet, de maat is nu vol, meneer. "Al drie maanden heb ik u den kost gegeven en nog geen cent gezien- Altijd hetzelfde praatje, maar ik wacht niet meer ik zal eens zien of er voor een arme weduwe geen recht te krijgen is. Juffrouw Honingsma, zoo begon mijn stem weer, luister nu eens kalm, dan zal ik u een ge heim vertellen. Binnen eenige dagen ben ik ver loofd met een rijk, mooi meisje; heb nu nog een weinig geduld en alles kómt in orde. Hier begon een pauze van ongeveer twee minu ten, toen hoorde ik Betsie's stem: Waarde heer Uilenstein, ontvang mijn op rechten gelukwen3ch met uwe verloving mét dat rijke, mooie meisje; ik ben nieuwsgierig haar te loeren kennen. U zal mij toch zeker wel aan haar voorstellen, nietwaar? De liefdesverklaring aan mij was natuurlijk maar eene aardigheid; Ik wil u die wel vergeven, onder één voorwaarde, enl die is, dat ik bruidsmeisje mag zijn, dan zal ik altijd gaarne uw vriendin Betsie blijven. Verder hoorde ik niets dan eèn zonderlinge gorgelende toon, waaruit ik begreep, da.t men gelachen had. Dat was het einde. Ik slingerde de machine op -den grond en trapte haar in stukken. Was Het te verwonderen, dat ik den volgenden 'morgen Je stad verliet? ik geloof: neen!

Nieuwe Langedijker Courant | 1928 | | pagina 4