Groöte YiTVOERING SMAAK UITBUITEN UITVOERING De Zigeunerin (La Tzigane) Zoutzuur op Zondag 19 Februari 1928, li KIPPE_ A.vanTIEL, B. KOORN Co. Opgericht 1808 Shell! Shell! A. ten Bruggencate, MOTORVLETJE, te geven door de Operettevereeniging „CAECILIA" te Oudkarspel op ZONDAG 12 en DINSDAG 14 FEBRUARI 1928, ten lokale van den Heer C- Vis te Oudkarspel v.d. Opera-Comique Tekst van Delacour en Wilder, Muziek van Johann Strauss. Schitterende costumes en grimage van de Firma Joh. M. Ridderikhoff en Co. te Hoorn. Zaalopening 7 uur. Aanvang half acht. Entrée flpl. 10 £Ct. pl. bel. Verbdoen te rooker* Plaatsbespreking aan de zaal. BAL NA. De Slot-repetitie op HEDENAVOND is toegankelijk voor kinderen. Entrée f0.25. Aanvang 7 uur. M wordt uit voorraad tot billijken prijs geleverd door N.V.W. F. STOEL &Zoon's Bouwmateriaalbedrijf, ALKMAAR. Gymnastiek Vereenigingen ,,H ercules" en ten lokale van den heer J. DE BAKKER te Noordscharwoude. Entrée f 0.75 Aanvang half acht. Bal na. Vanaf heden plaatsen te bespreken aan de zaal. REUZEN prijsverlaging van prima Kippengaas, Asphaltpapier en Draadnagels, bij IJZERHANDEL. Hof Alkmaar Beleefd aanbevelend. GROOTE VOORRAAD. dit is als U een kopje KOQRN's koffie of thee bedachtzaam naar den mond brengt, een teug neemt, de fijne geur Uw reuk, de verrukkelijke smaak Uw verhemelte voelt strelen en dan blijde te bedenken dat U Uw winkelier heeft gezegd: „VOORAL KOORISTs koffie en thee". KOORN's koffie met een loodje 68, blauw merk 60, groen merk 50 cent per pakje. KOORN's thee blauw merk 34, rood 36, groen 38, goud 40 cent per ons. Vraagt Uw winkelier. WITTE WEEK prijzen zijn Veel te hoog. Onze prijzen zijn minstens 20 goedkooper. Deze week bijzonder goedkoope aanbieding Dam»8 Ondergoederen E. BUERS. Houtiil Zijl gij een lijder? Lijdt gij aan zenuwzwakte? Hebt gij last dat gij niet kunt in slapen? Zijt gij, des morgens bij het opstaan al, vermoeid? Hebt gij een gevoel dat U alles te veel is Ontbreekt U de levenslust de kracht en energie Lijdt gij aan hoofdpijnaan suizen in het hoofd en ooren? Zijt gij zenuwachtig en angstig; zijt gij prikkel baar en zwaarmoedig; dan moet gij niet lang wachten, maar dade lijk d;en vijand bestrijden en die zwakte overwinnen. De SAN- GLTNOSE is „het" middel dat IJ stellig en spoedig helpen kan. Honderden bij honderden hebben dit reeds ondervonden. Neem er de proef van. Zij zal U ook helpen. Prijs per fl. f2.—, bij 6 fl. f 11.-, bij 42 fl. KI. Verkrijgbaar bij Apothekers en Drogisten. WACHT U VOOR NAMAAK. VANi DAM Co. De Riemerstraat 2 c-4. Den Haag. Onderstaande producten Shell Lichtpetroleum Motorpetroleum Benzine Gasolie Bieselolie Stookolie Technische Olieën en Vetten voor stationaire en scheepsmotoren. Motoroliën voor alle auto's, licht, middel en zwaar vloeibaar. Cardanolie Concistentvet Vazelinevet vorstvrije Windmotorolie Terpentine enz. enz. zijn zeer billijk te verkrijgen bij Broek op Langendijk Tel. 48. Vraagt gratis boekje voor Motoroliën en de Fordwagen Gelegenheidskoopje EEN SERIEUS MIDDEL Wn.BRüMMER's HOESTDRANK VOOR JONG met G P.SC. nieuwe Wolff en Struck Motor, bij PIET DE WIT Pz. - Broek op Langendijk Kippengaas, Harmonicagaas, Punfdraad op het oogenblik in een zeer la ger» prij-j voorradig. Vraagt prijs in Arie Hu is man's IJzermagazijn, Dijk II, Alkmaar. Weide-Eggen vanaf f 21,-. Hand/aai- machines, Spitgraven, Spitvorken, Spit- schoppen enz. LEESBRILLEN AFSTANDSBRILLEN AFSTANDS en LEESBRILLEN in eenvoudige in fijnere of in allerfijnste uitvoering, in onze eigen werkplaats gemaakt, met uitsluitend late klas Optiek levert l»i Oudkarspel Ook op recept en onder contróle van H.H. Oogartsen. We verrichten alle reparatiën. Apoth.eri Drogisten. Prijs 75.40 en 25ct Plaatselijk iieuws OUDKARSPEL Algemeene vergadering van de voetbalvereenig. D.T.S. op Vrijdag u Febr. j.l. Voorzitter opende met welkom de vergadering en zegt het te betreuren, dat er niet meer leden aanwezig zijn. Spreker meent dat het wenschelijk zou' zijn in den vervolge de boeteregeling toe te passen op die leden die niet tijdig genoeg kennis geven van verhindering. Hierna leest de secretaris de notulen, die nogal uitgebreid zijn, voor, welke onveranderd worden goedgekeurd. Ingekomen stukken nihil. In bespreking komt hierna de contributierege ling. Medegedeeld wordt, dat het met het binnen komen der £ontributiegelden niet gaat, zooals het behoort. Er zijn echter maatregelen getroffen om in het vervolg dit euvel te ondervangen. Hierna wordt door den voorz. het punt Bazar in bespreking gebracht. Spreker zegt, dat hiervoor ook vooral D'.T.,S. het beste beentje moet voorzetten, en wekt de leden op, wanneer het noodig is, allen hun 'mede werking te verleenen. Thans wordt aangesneden het punt, aanwerven van nieuwe leden. Voorz. zegt dat men moet trach ten -m wat meer nieuwe leden en vooral (jonge leden te werven, daar dit noodzakelijk is voor het grceien en bloeien der vereeniging. Algemeen is ;ok de vergadering van oordeel dat men hierin mc et voorzien. Het volgende punt is dan de training. Voorz. zegt, dat hij hiervan zelf de leiding heeft, maar be treurt het, dat de animo hiervoor niet grooter is. In verband met een en ander zegt voorz., dat men nu niet meer op Zaterdag, maar op Woensdag de zen trainingsavond zal houden. Nadat ook dit onderwerp is afgehandeld, komt nog in bespreking de te houden Feestavond. Bei- sloten wordt om deze geheel met eigen krachten te organiseeren en als voorloopige datum wordt vastgesteld 24 Maart. Hierna heeft de rondvraag plaats, welke niets bijzonders oplevert, waarna voorz. met een woord van dank de vergadering sluit. ZUIDSCHARWOUDE. Blijkens advertentie in ons nr. van Donderdag zal Maandagavond a.s. ten lokale van den heer Kramer te Zuidscharwoude een openbare verga dering plaats hebben, waar als spreker zal optre den de heer H. Groenewoudt van den Vrijheidsbond Deze rede wordt gevolgd door de vertooning van het mooie filmwerk „De Vrijheid." (Met de plaatsing hiervan is tevens voldaan aan ten verzoek van de Red. van „O. W." die abu sievelijk Woensdag- inplaats van Maandagavond vermeldde.) NOORDSCHARWOUDE, Door de gymnastiekvereenigingen „Hercules" en „Hygiéa" zaï Zondag 19 Februari a.s. een uit- j veering worden gegeven in het lokaal van den heer J. de Bakker alhier. Voor nadeie bijzonderheden verwijzen wij naar j de advertentie. OUDKARSPEL. Dcor het operettegeze'lschap „Caecilia" zal I morgen- en Dinsdagavond voor het voetiicht wor den gebracht de opera comique „De Zigeunerin" (La Tzigane). Naar wij vernomen hebben is door het gezelschap alles gedaan, zijn kosten noch moeite gespaard, ■om alles met elkaar in overeenstemming te bren gen, om'alles schitterend decoratief en in stijl te doen zijn. In de vertolking zal het gezelschap worden begeleid door een orkest van dames en heeren musici. Wij twijfelen er dan ook geen oogenblik aan of velen zullen willen genieten van hetgeen hier gebo den wordt. Nog willen wij er even op wijzen, dat de slotre- petitie van hedenavond, toegankelijk is voor kinde ren tegen een zeer matige entrée. Voor nadere bijzonderheden verwijzen wij naar de hieronder voorkomende advertentie. Hoe het gekomen is 1 Zij had lichtblond haai et zachte blauwe oogen zij was negentien jaar en ging sinds een jaar uit. Zij schilderde een weinig en las boeken, welke haar moeder voor Tiaar uitzochtin gezel schap maakte zij wat de conversatie betreft, een droevig figuur, omdat ze niet pikant genoeg was. Flirten kon ze ook niet; dit kwam gedeeltelijk omdat zij altijd zoo goed geeharponeerd was, gedeeltelijk omdat ze niet om de heeren gaf en omdat geen enkel heer verliefd op haai was ge worden of voorgewend had dit te zijn. Het was nooit in haar opgekomen te flirten en zoo zij er lust toe bespeurd zou hebben, zou ze niet ge weten hebben, hoe het te doen. Haar naam was Lolo. Niemand dacht dat zij een goed huwelijk zou doen, welke meening door haar zelf niet in twij fel werd getrokken. Den eersten avond, dat zij op Montrosa logeer de, bracht zij door met te luisteren naar de ver halen van mevrouw Bako. Niet dat zij zich voor die verhalen, schandalen van "buiten, interresscer- de, o neen, maar de meuschen waren altijd over tuigd, dat zij aandachtig luisterde, als men haar iets vertelde; buitendien had zij niets anders te doen. Van Antwerpen, de eenige jonge man onder de gasten, scheen gecharmeerd te zijn op Beatrice, buiten haar het eenige jonge meisje. En deze twee (waren gaan -roeien. Aan tafel droeg zij een witte japon, met blauw1 lint en at zonder te spreken; Van Antwerpen beschouwde haar stilzwijgend en Beatrice nam geen notitie van haar. Na tafel nam zij een boek en nam plaats aan 'het geopend venster. Buite» in den maneschijn zag zij een paartje heen en weer wandelen. Zij was niet afgunstig, daar toe was zij te bescheiden; zij Was den vorigen winter te dikwijls een muurbloempje geweest, om een hoogen dunk van zichzelf te hebben. Beatrice was allerbekoorlijkst, zelfzuchtig, mooi en coquet; zij was reeds een paar winters uit geweest en werd ieder jaar verleidelijker. In alle toiletgeheimen was ze uitgeleerd. Van Antwerpen was volgens alle moeders en dochters een prachtige partij; dit bespaart iede re verdere beschrijving. Hij was zoogenaamd ver liefd geweest op véle vrouwen, maar 'nooit ern stig genoeg, om met een er van te gaan trouwen. Hü werd verliefd op Beat/rice, omdat hij niets 'beters te doen had, maar de verliefdheid bij hem ging weer over, toen zij verliefd werd ,op hem. Het is in de moderne maatschappij een raar ding met de liefde; in vroeger eeuwen haatten en beminden de men3chen elkaar tot hun lood; de beschaving verbiedt den haat, maar met dezen is de trouwe liefde verdwenen. En daar Lolo verder het eenige meisje was, dat zich in zijn buurt bevond, begon bij zijn opmerkzaamheid aan haar te schenken. Had hij haar in de stad ont moet, te midden van andere jonge meisjes, dan zou hij haar onopgemerkt voorhij gegaan zijn; nu was zij hem een welkome afleiding van Beatrice. Op zekeren avond inviteerde hij Lolo om mee te gaan rijden. Het was een warme avond, zij nam haar hoed af en legde die op haar schoot. Hij sprak over boeken en kwam tot de ontdek king, dat hun smaak daarin overeen kwam. Zij reden naar huis toen de zon reeds was onderge gaan en de hemel in het westen nog gekleurd was. Het was een heerlijke avond en bij keek haar aan en reciteerde verzen over liefde en verlan gen. Zij zag er lief uit en keek tot hem op zon der eenige coquetteTie; dit trok' hem aan. 's Avonds had Beatrice met zorg toilet ge maakt, maar Van Antwerpen bad er gee* oog voor. Latex, toen allen op hun kamers waren, ging Beatrice nog naai Lolo's kamer en wist het in het gesprek te pas te brengen, dat 'Van Ant werpen een geyaarlij'k iemand was. Zoo verliepen er een paar weken. Beatrice was wanhopend; Van Antwerpen verrukt, dat hij geen spoor van coquetterie bij Lolo kon ontdek ken. Lolo maakte dikwijls schetsen naar de natuur en Van Antwerpen was haar getrouwe begelei der, hoewel hij vroeger nooit eenige belangstel ling in schilderen getoond had. Zij bewonderde het landschap, hij bewonderde haar natuurlijk heid. Bit is de eenvoudige geschiedenis, hoe Van Antwerpen verliefd werd op Lolo. Beatrice houdt tot heden vol, dat Lolo een intrigante is, maai een jaloersehe vrouw is niet te yertroulwen. Arme Beatrice! Op ziekeren avond hield zij Van Antwerpen f de trap staande. Hij was verlegen en vreesde wijten te zullen hooren. /.ij keek tot ben^ haar wangen gloeiden onder haar smacht,ose oogen. ,,Van," zei.Ie zij. hem bij den naam noemende, dien zij hem vroeger altijd gaf, „je hebt haar lief!" Hij gaf geen antwoord; hij scheen haar over het hoofd te zien en er kwam een glimlach op zijn Ijppen ,die zijn gelaat zeer aanlokkelijk maakt-» Toen keerde zij zich om en ging heen, het huis uit. De zon ging onder; haar zon werd overscha duwd door een ster; haar wenschen en verlan gens werden door de wormen opgegeten in den knop, eer de tijd tot bloeien daar was. Dat was alles. Toen Van Antwerpen Lolo vertelde, dat hij! haar lief had, deed hij dit zeer onhandig, hij 'lie zich zoo menigmaal daarin geoefend had. Maar hij had vroeger wel lief gehad, doch' nooit lust bespeurd om te trouwen en van laar nu zijn verlegenheid. zij was verschrikt en eveneens verlegen. Toch begrepen zij elkaar eindelijk. „Het leven is een lieflijk sprookje," zegt An dersen. Ja, een sprookje. Tk heb medelij len met ie ieelijlw zusters In dit geval was ev maar een en zij was mooier dan Asschepoester en haar voet was klei ner. Maar de geschiedenis blijft er dezelfde om. Na een poosje ging Beatrioe haars weegs en Van Antwerpen volgde die van Lolo. Beatrioe dacht niet vriendelijk over Lolo; Lolo en Van Antwerpen dachten wel goed over elkaar, doch over Beatrice dachten geen van beiden iets. NIIJNHAROT's Hoofdpijn-Tabletten 60 ct. Laxeer-Tabletten 60 et. Ziennw-Tabletten 75 ct. Staal-Tableiten 90 ct. Maag Tabletten 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten.

Nieuwe Langedijker Courant | 1928 | | pagina 8