Yeilings-Weekoverzicht Rechtzaken Radio-Omroep RADIO-CENTRALE HART KUIJT. OUDiKARaPElIi A 117. Woensdag 15 Februari. li.20 Het Daventrykwartet Daventry 12.302.00 Lunchmuziek Hilversum 2.00—2.20 Voortzetting Daventrykwartet Dav. 2 303.00 Cursus Leerbewerking Hilversum 3.0c4.00 Maak het zelf 4.00 Muziek zang Daventry 6.00 Dinermuziek d.h. Radiotrio Hilversum 7.157.45 Gezondheidshalfuurtje 7.45 P .itieberichten „1 8.00 G ncertprogramma 10.3;12.00 Roemeensch orkest den Haag Dnoderdag 16 Februari. 11.20 Een pianokwartet Daventry 12.302.00 Lunchmuziek Hilversum 2.0c2.20 Nieuwe gramofoonplaten Daventry 2.203.00 Namiddagconcert Kalundborg '3.0c4.00 Wie niet vergeten worden Hilversum 4.004.30 Huisvrouwenhalfuurtje 4.305.30 Cinema-orkest Daventry 5.307.15 Vooravondconcert 1 Hilversum 7.15 Engelsch v. meergevorderden 7.45 Politiebericht 8.00 Concertgebouw-orkest j pl.m. 10.30 Persberichten 10.50—11.15 Dansmuziek Vrijdag 17 Februari. 11.20 Pianokwartet Daventry 12.302 .co Lunchmuziek Hilversum 2.002.20 Lunchmuziek voortzetting Daventry 2.203.00 Namiddagconcert Kalundborg. 3.004.00 Vrouwenuurtje Hilversum 4.004.20 Voortzetting concert Kalundborg. 4.20 Concert voor schoolkinderen Daventry 5.006.00 Friesch programma K.O.R.V. Huizen 6.007.15 Vooravondconcert 7.45 Politiebericht Hilversum 8.00 Schippersles 8.30 Kaemrmuziek pl.m. 10.00 Pers- en nieuwsberichten 11.2012.20 Dansmuziek Daventry Zaterdag 18 Februari. 12.302.00 Lunchmuz. d.h. Radiotrio Hilversum 2.002.20 Ortet Daventry 2.203.00 Namiddagconcert Kalundborg 3.0c4.00 Kinderuurtje Huizen 4.00 Italiaansche les Hilversum 4.30—-5.15 Fransche les ,5.156.00 Duitsche les •6.007.15 Vooravondconcert 7.358.00 Spreker Mr. Vorstman uit Haarlem Onderwerp: De Koning en zijne bevoegd heden Huizen 8.1010.30 V.A.R.A- cabaretavond. Louis Con- tran, enz. Hilversum' 10.3011.30 Cinema Royal Programma-wijziging voorbehouden. EERSTE LANG EDI JKER RADIO-CENTRALE Dl SCHUIT,EiMAKER Jr., Naordschar wende. Woensdag 15 Februari. 11.202.20 Lunchmuziek 2.303.00 Leerbewerking Hilversum .3.004.00 Maak het zelf 6.007.15 Dinermuziek 7-ï 57.45 Gezondheidshalfuurtje 8.0c12.00 Concert Donderdag 16 Februari. 11.202.20 Lunchmuziek 3.0c4.00 Wees- en ziekenuurtje 4.0c4.30 Huisvrouwenhalfuurtje 5.307.15 Vooravondconcert 7.15—7.45 Engelsch 8.0c—8.20 Lezing over muziek 8.20 Concertgebouw 10.3c—11.15 Dansmuziek Vrijdag 17 Februari. ,i 1.202.20 Lunchmuziek. 3.00-4.00 Vrouwenuurtje K.R.O. Huizen 4.0c—5.00 Gramofoonplaten 5.306.00 Lezing „Brand" Hilversum 6.0c7.15 Vooravondconcert i|.oo8.30 Binnenvaart 8.3012.20 Symphonieconcert Daventry Zaterdag 18 Februari. 12.302.co Lunchmuziek Hilversum 3.0c4.00 K.R.O. Kinderuurtje Huizen 4.0c—6.00 Taallessen Hilversum 6.0c7.15 Vooravondconcert 7.15—7.45 Rozenpraatje 7458.05 Lezing over „de koning en z'n be voegdheden," Huizen 8.10—11.30 V.A.R.A. Hilversum De aanvoer bedroeg aan beide Langedijker vei lingen in de afgeloopen week samen 99 wagons roode, 83 wagons gele en 106 wagons deensche Iwitte kool, benevens 21 wagons uien en 4 wa gons peen, tezamen 313 wagons. Vorig jaar wa ren deze cijfers in dezelfde week resp. 175, 97. 118 20 en 4 of tezamen 414 wagons. 1 1 Voor het eerst overtreft dus het kwantum deensche witte kooi dat der andere soorten, hoe wei hiermede de aanvoer nog niet op peil is. Ook in deze week was voor dit product de markt vrii lusteloos, althans de eerste dagen. Slechts bij uit zondering kon voor het mooiste goed 4.gld. per 100 kilogram gemaakt worden en het meeste bracht dan ook niet meer dan 3.13.50 gld. op, terwijl afwijkend en wat te klein goed vari eerde van 2.—3.gld. D;e laatste dagen, toen voor de andere soorten een levendige stemming heerschte, bleek ook de witte kool beter gevraagd Zaterdag noteerden de meesten van 4.4.50 gid., terwijl mooie kleine kool tot 5.gld. kwam Er is dus weer eenige hoop, dat het met de witte kool nog iets terecht zal komen. Voor de andere koolsoorten was er reeds de geheelc week een zeer levendigje vraag. Zoo wer- .den de prijzen voor Roode kool vanaf het begin der week dagelijks iets verhoogd. Vrijdag ging maar weinig beneden de 14.gld. van de hancj en kwam de hoogste noteering op 18.50 gld. Een obelangrijk aanbod van samen 23 wagons bleek Zaterdag voor de behoefte echter nog te gering; en de prijzen gingen voor mooie partijen koof van 2.5 of 3 kilogram, met sprongen naar bc*V ven. Te. Noordscharwoude werd als hoogste no- teering zelfs tot 21.10 gld. per ico kilogram be reikt. Grootere kool was naar verhouding niet zoo duur, maar ging toch graag voor prijzen van 14.50 17.van de hand. Het doorschot varieierde naar gelang vani grootte en kwaliteit van 13. 19.50 gld. Is dus de roode kool peperduur, ook vóór gele kool was het, ondanks slecht en zacht weer, een vlugge week. Ook van deze soort blijft het klei nere goed het ,meest in trek en in hét begin, der week kon dit meestal tot 11.gld. komen, (ter wijl groote kool soms nog beneden de 7.(gld. van de hand ging. Tegen het einde der week bracht de levendige vraag den prijs omhoog en zoo was Zaterdag 8.— gld. vrijwel het minimum en bracht het mooie kleine goed van 13.- 14.gld. per 100 kilogram op.. Het minder gunstige weer voor de bewaring, bracht in deze week vooral van de ze soort heel wat doorschot aan de veiling. Ook dit werd graag opgekocht voor prijzen van 7. ,12.— gld. Met de opruiming der uien wordt vlug doorge zet en zoo was er ook nog in deze week een vrij beduidende aanvoer, welke zeker wel niet lang meer gestand zal kunnen blijven. Men ziet al min der hoopen in het veld. De markt was aanvankelijk graag, zoodat de mooie uien in het midden ;der week van 15.—15 50 gld. opbracht. Op volgende dagen ging het minder vlug, maar gingen uien, zoowel als grove en drielingen, naar gelang van kwaliteit van de hand voor 14.15.gld. per 100 kilogram. Peen noteerde iets beter dan vorige week. Voor de mooiste partijen werd 7.- per ioo kg. betaald en overigens vanaf 640 gld. ,en gemiddeld 4.l gld. voor de kleine sorteering). Dé aanvoer bleef tot geringe hoeveelheden beperkt. Eveneens is het weinig van beteekenis wat er van andere 7 groenten als rapen of kroten ter markt komt. Zeer spoedig zal alleen 'de koolaanvoer van beiang zijn, waarbij dan de witte kool de voornaam ste piaats zal innemen, vooral als een betere vraag den prijs hiervoor iets opvoert. Uit den Omtrek SINT PANCRSA. ■Op de laatste vergadering van de afd. van het „Witte Kruis", werd op voorstel van den heer v. Kampen art. 10 van het reglement, betreffende verkiezing van bestuursleden, zoodanig gewijzigd, dat het geheele bestuur en bloc zou aftreden met directe verkiesbaarheid, welke wijziging direct in werking trad. Waar reglementswijziging de goed keuring van het Hoofdbestuur behoeft, oordeelde Ihet niet herkozen bestuurslid, de heer Boskamp, de laatste verkiezing ongeldig, waarover hij in correspondentie trad met genoemd Bestuur. In overleg met de heeren Frese en Prins, 4e- den van het Hoofdbestuur, kwam men Zaterdag in de Bestuursvergadering der afd. tot de volgende pplossing. De heer Boskamp werd toegevoegd als adviseerend bestuurslid, terwijl op de eerstvolgen de vergadering reglementswijziging opnieuw aan 'de orde komt, waarop, na goedkeuring daarvan, opnieuw bestuursverkiezing zal moeten plaats vin den OUDE NIEDORP. In verband met de trekhondenwet, wérd hier een keuring gehouden van de trekhonden. Van de 8 honden, die ter keuring werden aangeboden wer den er 5 afgekeurd, alle voor te smalle borst. -J SINT PANCRAS- Het was Zondag Voor Vrone een goeden dag Beide elftallen wonnen resp. van Schoorl 1 en \Alkmaar IV met 31 en 41. SINT PANCRAS (Zuideinde.) We vernemen dat de voetbalvereeniging „S.D. W." is (wordt) opgeheven. EENIGENBURG. Zondagavond trad in het lokaal van den heer Visser alhier de zangvereeniging tevens, tooneelver- eeniging „Zang en Vriendschap" voor het eerst in het openbaar op en dit optreden is een succes ge weest voor de leden, daar zij bereikt hebben dat gene waar een ieder op hoopt, en wel de aanwe zigen te amuseeren. Voor een stampvolle zaal werden onder leiding van den heer Grin een drietal zangstukjes gezongen, welke al heel goed klon ken. Voorts werd de avond gevuld door voorr drachten, een drietal zangnrs. door Mej. A. Jon kerMeijer en een tooneelstukje getiteld „Arme rijke." Zooals boven gezegd, het geheel heeft goed voldaan en heeft de menschen alhier een gezellig avondje bezorgd en dit is doel. Van hieruit een tot weerziens. K., die het woord voerde, had echter veel juridi sche moeilijkheden, omdat naar zijn meening de jachtopziener beslist niet kon hebben waargeno men dat zij naar konijnen hadden gegraven. De grond was hard bevroren en ongeschikt om te worden omgewoeld. Wel moest advocaat Piet er kennen, dat zij in het bezit waren gevonden 'van eert dood konijn en een gtaafschopje, maar als zij werkelijk op konijnen delven betrapt waren ge- j weest, zou de jachtopziener een en ander toch wel in beslag hebben genomen. De kantonrechter re pliceerde, dat hij nog wel andere middeltjes te zij ner beschikking had, om zich in het bezit van die voorwerpen te stellen, maar overigens bracht hij hulde aan Piet's juridische talenten en zou de zaak worden aangehouden teneinde den verbalisant te hooren over de juiste toedracht van het gebeurde in Egmonds duinen op den 28en van Wintermaand Knoeierijen in den tulpenbollenhandel. De handelaar in bloembollen, Tromp, kocht op 24 October van een tweetal in een auto gearriveerde heeien, beiden woonachtig te Haarlem, een par tijtje hyacinthenbolletjes, meer goedkoop uitvoer dan pootgoed, die oogenschijnlijk kerngezond wa ren. Toen echter de keurmeester, de heer v. Steij- geren, deze bollem onderzocht, bleek, ,dat de bol len waren aangetast door pseudomonas hyachinthi de beruchte geelziekte, die de bollen niet alleen ongeschikt maakt voor bloei, doch ook den góeden naam van den bollenhandel ki landen, waar geen keuring wordt vereischt in casu Noorwegen, Dene marken, Duitschland en Oostenrijk, ten zeerste in discrediet kan brengen. De heer v. Steijgeren acht te deze zaak dan ook te ernstig om''te laten rus ten en het was dan ook aan zijn zeer prijzenswaar dige bemoeiingen te danken, dat deze laakbare bollenknoeierij den kantonrechter kon bereiken, met gevolg, dat de onbetrouwbare handelslieden, voor wie wel terdege mag worden gewaarschuwd, bij verstek ieder tot f 60 boete of 30 dagen wer den veroordeeld. Een motorrijder moet altijd waakzaam zijn Dc 30-jarige meubelmaker P. de R., te Alk maar, werd op 30 Januari op de Kanaalkade al daar, door een agent aangehouden en geverbali seerde, omdat het achterlampje van zijn motorrij wiel, dat letter en nummer moet verlichten, geen lichtschijnsel meer afwierp. Het bleek, dat onder het rijden het verbindingsdraadje was losgeraakt en het contact dus was verbroken. Verdachte voerde heden zulks aan tot verontschuldiging, doen het hief de strafbaarheid niet op doch strek te alleen om de straf te verminderen, zoodat hij er f 2 boete of 2 dagen afkwam. Door buurmans hond m ongelegenheid gebracht? Jan Z., een 20-jarige visscher te Egmond aan Zee, stond terecht op grond van het feit, dat hij een zich in zijn gezelschap bevindende hond, toen hij zich ophield in de duinen, niet had terug ge roepen. Rijksveldwachter Bergsma had hiervan pro ces verbaai opgemaakt. De verdachte erkende wel in de duinen te hebben gewandeld, doch ontkende iets met den hond te maken te hebben. Het was een hond van zijn buurman en het dier was mee- geloopen zonder dat hij het wist. Daar verdachte niet als strooper bekend staat en de kantonrechter niet het „genoegen" heeft gehad als zoodanig ken nis met hem te maken, acht de mgaistraat 'het noodig de zaak aan te houden tot a.s. week ten einde den verbalisant Bergsma te hooren. Dc schijndoode boschfasant. De wildkoopman en poulier A. S. te Egmond Binnen was veroordeeld tot f5 boete of 5 dagen, wegens vervoer van een fasant, hetgeen door de vogelwet in de gemeenten Castricum, Egmond aan Zee en Egmond Binnen strafbaar is gesteld. De bij verstek, dus bij afwezigheid in persoon veroor deelde poulier, achtte deze straf te zwaar en hij kwam tegen het vonnis in verzet. Hij verhaalde hier nu de bijna miraculeuze geschiedenis, dat hij bedoelde fasant voor dood had gekocht en bor- ven in zijn mand had gestopt. Terwijl hij .zich. even had verwijdert om bij een kennis een praatje te maken, was Méné, de rijksveldwachter geko men en deze had het dier in levenden toestand aangetroffen. Vermoedelijk was het dier door kou de en uitputting in bewusteloozen toestand ge raakt en door rust en warmte weer tot zich zelf gekomen. De inconsequenties van de desbetref fende wetsbepalingen maakten nog een dankbaai onderwerp tot bespreking uit, doch konden niet beletten dat het vonnis werd bekrachtigd. Evenwel maakte de kantonrechter in dijt bijzonder geval gebruik van zijn macht om jgeen straf op te- leggen, zoodat de veroordeelde volkomen tevre den was gesteld. VOOR DEN KANTONRECHTER Zitting van 10 Februari 1928. Met vïag en wiir.pei er door gescheurd. De door den werke.oozen huisschilder en woon schipbewoner A. A. O., gedomicilieerd te Rot terdam, aangevoerde bezwaren tegen zijn oproeping- ais zou de agent niet hebben kunnen constateeren dat hij op 27 Januari in de Forestusstraat goede ren ten verkoop zou neDbcn aangeboden, moesten heden door den verbalisant Webster inderdaad vol mondig erkend worden. En dader de wet eischt, dat bij oproeping de verdaente op heeterdaad be trapt worde, werd het O.M. niet ontvankelijk ver klaard in zijn vordering en kon verdachte, zeer voldaan over het succes van de door hem gevoerde actie, straffeloos naar boord van zijn arke Noach's terugkeeren. Een brutaie en opdringerige negociant. Dat het ventverood nog niet zoo verwerpelijk is, bleek ten auidelijkste uit het optreden van zekeren Lambertus M., een straatkoopman zonder vergun ning, die op 6 Januari in de Emmastraat te Alk maar, met z'n postpapierhandel al zeer brutaal en vasthoudend was opgetreden. Hij had daaroij zelfs Maartje Huibers, een dienstbode, een brutale meid genoemd, omdat zij de familie niet met de zegeningen van zijn voortreffelijk postpapier op de hoogte wilde stellen. Deze lastige handelsman werd dan ook neden veroordeeld tot f 5 boete of 5 dagen. Een veelbelovend amateur-jurist. lEen paar jeugdige werklieden aan het waterlei dingbedrijf te Egmond aan Zee, Arie S. en Piet er K., hadden op 28 December hun graafwerk voor waterleidingpijpen verwisseld met konijnen delven in de duinen van dén*heer v. Vliet. Zij waren ecte- ter door den Jachtopziener Dekker betrapt en stonden heden voor een en ander terecht Pieter Schriftelijke vonnissen betreffende de zitting van 27 Januari The.odorus Str., landbouwer, Egmond Binnen, overtreding bouwverordening etc. f8 boete of 4 dagen. J. v. St., Amsterdam, automobielrepara teur te Amsterdam, overtreding motor- en rijwiel wet, f20 boete of 10 dagen, benevens toewijzing der civiele vordering tot schadevergoeding aan get. Hellingman tot een bedrag van f 16.40. Hendri- ka R., huisvr. P. te Uitgeest, het verwekken van nachtelijk burengerucht, f8 boete subs. 5 dagen hechtenis. i VOOR DEN POLITIERECHTER. Zitting van Maandag 13 Pebr. Het leger der reela.ssanten Versterkt! En wel met den persoon van den 18-jarigen bol- wangigen Nicolaas K;., die zich op 16 October te Enkhuizen, toen hij aan den zwabber was, met zijn boezemvriend Bas Tiet, zich had verzet tegen den agent Weijiand. Het jonge menseh, hierbo ven bedoeld, werd voorw, veroordeeld tot 2 maan den met 2 proefjaren. Be reus wordt geveld1. De 34-jarige landarbeider Jacob K. te Anna Paulowna is 'n extra grove en bonkige agrariër met vuisten als picnichammetjes, 'n sturdy boy, die vooral in de gaten gehouden moet worden als hij boven zijn biertje is. Hij toch heeft een zeer quaerulante drank over zich, welke onhebbelijke eigenschap op nieuwjaarsdag tot uiting kwam. Jacob was toen door de vele heildronken buiten den koers geraakt en vierde zijn vechtlust uit door eenkorporaal machinist van de marine die toe vallig zijn oorlogspad kruiste, met de vuist neer en bewusteloos te slaan en hem bloedend te ver wonden. 'n Ander ingezetene van Anna Paulow na, de werkman Zijlstra, kreeg ook nog 'n watje kou, die hij nog vele dagen later best kon voélen. Reeds meerdere malen is K. wegens gepleegde geweldenarijen veroordeeld tot geldboete, zonder dat deze lankmoedigheid eenig gunstig effect heeft gesorteerd, daarom zijn officier en politie rechter het met elkander volkomen eens, dat met meerdere gestrengheid dient te worden opgetre den en werd vriend K,, zeer tegen zijn zin na tuurlijk, tot 2 maanden gev. veroordeeld. Die sympathie was ge wéken. De boerenbediende C. G. Commandeur, kon het met zijn patroon, den landbouwer Jacob B. te Z, en N.-Schermer niet best meer vindien, vooral omdat hij redevoeringen hield tegen de 14-jarige dochter van den haas, die den vader niet aan stonden, en zoo was de knecht dan besloten om maar te vertrekken. Het afscheid was ook niet bepaald hartelijk, daar de baas, toen de knecht hem de hand toestak, deed of hij een vliegeskader door de lucht zag zweven. De scheidende knecht bleef echter hardnekkig zijn rijstebrijkrabber pre senteeren, tot ergernis van den boer, die er ten slotte 'n schop tegen gaf en 'n poging deed om den knecht met een mestvork in zijn korte ribben te kietelen. De boer stond nu 'terecht wegens het toebrengen van de schop en werd veroordeeld tot f 40 boete of 40 dagen. Eerbied voor den gezalfde der wet. De politieagent Wijnberg te Alkmaar, speciaal beiast met de controle op het vervoer per autobus, was op 19 Januari zoo vriendelijk' er den chauf feur op die autobus AlkmaarMedemblik op at tent te maken, dat' een der spatborden van de bus dreigde op de wielbanden te zakken, wat gevaar onder het rijden kon opleveren. Hij adviseerde voorts den chauffeur, dit euvel te doen verhelpen. In plaats zich echter behoorlijk naar de aanwij zingen van Wijnberg te gedragen, zette de chauf feur een grooten mond op, tikte op zijn eigen bovenkamertje en vroeg of Wijnberg gek was. .Welke manipulatie met verklarende tekst door Wijnberg werd beschouwd als een "beleediging, en nu oorzaak was, dat onze Medem'blikker bus be dwinger voor zijn rethorische en plastische kunst uiting: werd veroordeeld tot f15 boete of 15 dagen. Voor die overmacht bezweken. De Emkhuizer politieagent Ubbels wenschte op 24 December een beschonken Urker, Willem K., naar de boot te brengen en deze expeditie zou ook' xzonder twijfel glad vau stapel hebben geloopen, doch andere opgewonden eilandbewoners mengden zich in de kwestie en animeerden den aangehou dene tot verzet, dat dan ook niet uitbleef. Ubbels kreeg het ten slotte met 5 Urkers tegelijk te doen en moest zijn vrachtje en sabel op het tooneel van den strijd achter laten. Gezegde Willem K., die net voor de eerste maal teirecht staat, wend heden veroordeeld tot f 50 boete of 50 dagen ver oordeeld. De officier had hem al reeds 2 maanden- gev. toegedacht, zoodat de ballonbroek er tiog genadig afkwam. Lal'fe daad, 'n denkend meiniaah onwaardig. De werkman J. A. van S. te Boveneaxspel, gaf op 19 Januari blijk van hoogstaande mentaliteit, door de mooie zwarte kat van zijn voormaligen patroon Fivert Vis, 'n dier dat hem goed kende en hem vriendelijk kopstreelend tegemoet kwam, op te pakken, dood te maken en de huid voor f 2 bij een opkooper te verpatsen. Gelukkig wist de politie dezen kattenmepper op te sporen en de po litierechter in de gelegenheid te stellen hem tot f 25 boete of 25 dagen te veroordeelen. PioMterlieibel. De landbouwer Jacob S,., 'n zeer doenig man netje uit Harencarspel, was op 8 Januari van' ïneening, dat de polder bemaling niet naar be- hooren plaats had en diende met een vloed van woorden zijn bedenkingen in bij het polderbestuur. De debatten ontaardden ten slotte in scheldwoor den en handtastelijkheden en heden stond Jaap dan ook terecht ter zake de feiten, dat hij het bestuurslid Schoorl in zijn keel haxi gegrepen en hem met een spade een steek tegen het lichaam had toegebracht. Gelukkig vbor Jaap had bedoelde heer S. hem vooraf een leugenaar genoemd en hem, toen zij elkander bij de kladden hadden ge pakt, hem ook op 'n opstopper had onthaald. Aan deze uittartingen was het toe te schrijven dat aan Jacob slechts f25 boete of 25 da,gen werd op gelegd!. Raadzaam is liet je neus niet te steken in die zaken der politie. De agent van Politie te Helder, Allard, be trapte op 1 Januari een hem onbekend persoon op een overtreding der politieverordening en maakte zich gereed den overtreder de gebruike lijke vragen naar naam, woonplaats énz. te stel len ,toen hij daarin eensklaps werd belemmerd! 'door den in nieuwjaarsstemming verkeerenden werkman Jan G., die den agent vastgreep en hem zelfs bedreigde op het ijs te zullen gooien. Voor deze bemoeizucht stond deze man heden tereóht en kon hij bemerken, dat zijn optreden hem ernstig j werd aangerekend, daar de officier 1 maand ge- j vangenisstraf vorderde. De politierechter hield! de uitspraak om juridische redenen '1 week aan. i" Gezellig burger van die badplaats,. De 24-jarige strooper en flaneur Arie K., de zelfde welke onlangs wierd vrijgesproken van het feit dat hij een meisje met oen mes in den rug j had gestoken, moest heden weer terecht' staan j wegens 'n drietal mishandelingen op "20 Januari in een toestand van delirium gepleegd'. I Door misbruik "van sterken 'drank hevig verhit, I oefende hij, gewapend met ieen biljartkeu, eeu waar schrikbewind uit op de Verschrikte dorpe lingen, die zich op straat 'bevonden. Zekere heer Snocks ontving een slag met de keu op zijn schou der, de visscher Engelschot werd eenige malen tegen een muur geworpen, zoodat hij buiten wes- ten geraakte en meer dood dan levend van schrik bij zijn familie in huis werd opgenomen. Een jonge gehuwde vrouw, Jansje Groen, huisvrouw. K .Blok, werd eveneens door den dronken gewel denaar gemolesteerd. Voor 'deze feiten stond deze beminnelijke jongeling, die er voor 'n inboorling van Egmond sur la mer bijzonder gesoigneerd) lilt ziet, heden terecht. Hij was niet onverdeeld voor zijn genoegen uit, want hij had het zwaar te verantwoorden. De officier hield -een scherp requisitoir en vorderde de maximumstraf, die een politierechter kan opleggen, namelijk 6 maan den gevangenisstraf. De verdachte repliceerde hierop, dat zelfs een moordenaar zóó zwaar niet wordt gestraft. D§ politierechter legde hem daarop 3 maan den gevangenisstraf op. De veroordeelde zette daarop met een elegante zwaai zijn kunstenaarsflamberd qp en verdween met een hautain lachje op zijn klassiek profiel uit de zaal der gerechtigheid.

Nieuwe Langedijker Courant | 1928 | | pagina 4