Inventarisatie van Stapelproducten Uit êm Omtrek De aanwezige hoeveelheid stapelproducten bij onderstaande vereenigingen, aangesloten bij de Centrale Veilingsvereeniging „Warmenhuizea en Omstreken" was 15 Februari 1928 als volgt: K.G. roode kool K.G. £ele kool K.G. K|G- deensche w. kool uien peen Warmenhuizen846100 224825 0934200 Harenkarspel-582500 106000 1215000 Stroet 109000 122000 0566200 Eenigenburg163000 030500 0344800 Krabbendam032600 031500 0110500 Schoorldam090200 025800 0109800^ Totaal 1823400 540625 3289300 Deze hoeveelheden gaven 15 December 1927 de volgende cijfers aan: K.G. K.G. KG- roode gele deensche kool kool w. kool 05650 3350O póooo 15100 00400 00400 2I IOO 5 j 51000 01 $00 34600 I 61050 108200 Warmenhuizen2439100 Harenkarspel1099000 Stroet0390500 Eenigenburg0466000 Krabbendam0258000 ■Schoorldam 0255100 Totaal 4907700 0366800 0251000 0180500 0091000 0060000 0072500 0937500 12315^0 0532000 0459900 0130500 01510m K,p- 130700 137500 060000 041800 018000 002800 1021800 3492400 390800 peen 044700 129000, o 10800 065850 OOjuOO 255350 NOORDERMARKTBOND. KOOLTKLLING 15 FEBRUARI 1928. Alle cijfers uitgedrukt in wagons van 10000 Kilogram. De Eendracht Tuinbouwbelaug Nieuw Leven 't Veld Waarland St. Maarten Heerhugowaaxd (Noord) Nieuwe Niedorp L. T. B. Langendijk Harenkarspel (Oost) (Totaal Telling 15 December 1927 Telling 15 Februari 1928 Roode Gele 83 57 .68 70 '2H/2 311/a 15 20 221/2 10 70 90 21/2 2 8 12 U/2 39 7 Denen. 200 212 90 231/z 27 75 751/2 I81/2 146 21/2: 7 31/2 2 31/2! 4311/2 Roode 1018 4311/2 5861/2 Aangevoerd TU1NBOUWVEREENIGING „DE EENDRACHT" OUDKARSPEL. Bij de vereeniging. „De Eendracht" te dezer ge meente waren de hoeveelheden aanwezige stapel producten op 15 Februari 1928: wagons van 10.000 kilogr. Roode kool 83 Gele kool 57; Deensche witte kool 200 Uien 2I/2 Peen 1/2 De inventarisatie gehouden 15 December 1928 gaf de volgende hoeveelheden: wagons van 10.000 kilogr. Roode kool 185 Gele kool 111 Deensche witte kool 303 Uien (101/2 Peen 3' 225 Gele 4681/2 225 243(4 9491/2 Denen. 1443 9491/2 "4931/2 Uien. 771/2 18 "591/2 Peen. 291/2 13 I6V2! TUINBOUWVEREENIGING L.T.B. AFD. LANGE DIJK. Bij deze vereeniging waren blijkens gehouden inventarisatie aanwezig: wagons van 10.000 kilogr. 15 Febr. 15 Dec. Roode kool 70 (19») Gele kool 39 i 75') f» ■Deensche witte kool 146 (203) Uien 31/d l6'.» Peen 2 5) 2601/2 (489) Buitenland HOOG WATER IN FRANKRIJK. iDe Rhone is in de omgeving van Lyon opnieuw gewassen. Door het snelle wassen der rivieren en de daaruit voortspruitende overstroomingen wer- den de bewoners van het dorp Vaulx verrast pn moesten zij hun toevlucht zoeken op de daken, van hun huizen. Zij zijn door de brandweer van, Lyon gered en naar ziekenhuizen en hospitalen- overgebracht. Ook uit andere plaatsen moesten menschen gered worden uit de bovenverdiepingen van hun woningen. In Lyon drong het water in) verschillende wijken in de kelders der woningen. Het water is thans hooger dan sinds 1856 het geval is geweest. GROOTE OVERSTROOMINGEN IN AUSTRALIË- Groote üitgestrekthéden terrein in het Noorden en het Zuid-Oosten van Nieuw-Wales zijn over stroomd Vele stuks vee zijn-verdronken. Geweldige stortbuien, waarbij soms een duim water per uur viel, veroorzaakten het instorten van de brug nabij Junec, juist nadat een zware goederentrein er overheen was gereden De stad Ganmain is overstroomd. OUDE NIEDORP. Vergadering van het ondersteuningsfonds bij ziekte gehouden op Donderdagavond 16 Febr. Tegenwoordig waxen 12 leden. Na opening der vergadering en lezing der no tulen ,die onveranderd werden vastgesteld, werx bet jaarverslag door den secretaris voorgelezen. Hieruit bleek dat het fonds genoodzaakt werd zich in te laten schrijven in het Handelsregister vian de Kamer van Koophandel. Het aantal leden bedroeg op 1 Jan. jl. 31, steeds wordt het ledental kleiner. Besmettelijke ziekten kwanten niet voor. Aan 4 leden werd voor 100 ziektedagen uitbe taald f 100— Be totale ontvangst bedroeg f 205.62, terwijl de uitgaven f 149.90 beliepen. Alzoo een voor- «foelig saldo van f Ö5-.72. De secretaris, de heer C. van Zoonen ontving een woord v'an dank voor zdjn uitgebracht verslag. De heeren M. Kooijmau en A. v'an Zoonen wer den herbenoemd tot bestuursleden. Tot leden van 'den Raad van Toezicht werden gekozen de heeren D. v. Zioonen en Jb. Doorn, in de plaats van de heeren G. Kee en S. Vis, niet herkiesbaar. Na eenige bespreking werd met algemeene stemmen besloten zich van den Pro vincialen Bond af te scheiden, daar het fonds aan de door dien Bond gestelde Verplichtingen niet kan voldoen. Na nog eenige besprekingen van meer huishou- delijken aard werd de vergadering met woorden van dank aan de aanwezigen döor den voorzitter gesloten. Plaatselijk Nieuws AMBACHTSSCHOOL -De Ambachtsschool te Alkmaar opent weder hare deuren voor nieuwe leerlingen. Naluurlijk zullen er ook weder verschillende ouders zijn, die hun kinderen die school willen zien binnengaan om zich te bekwamen voor het beroep dat zij voor uitoefening hebben gekozen. Deze school biedt gelegenheid om velerlei rich ting uit te gaan. Voor nadere bijzonderheden zooals de vak ken waarin mderwezen wordt, alsmede de kosten' aan net bezoeken van deze school verbonden verwijzen wij naar de in dit nr. voorkomende ad vertentie, LANGENDIJK. Het lijkt wel of mep hbt in onze streek met het recht van eigendom ook niet meer zoo nauw, gaat nemen. Het is nl. al drie keeren voorgekomen, dat rij wielen bij de veiling te Noordscharwouden werden- medegenomen, beter gezegd „geleend." De eige naren hadden zich reeds tot de verzekering-maat schappij gewend om uitkeering, doch naeenige! dagen moesten zij vernemen, dat hun rijwiel weer terecht was gekomen. Zoo overkwam het eenige weken geleden den heer B. te O. 2 keeren, dat zijn fiets plotseling was verdwenen. Later bleek, dat iemand dat rijwiel had „gevonden." Dlez^1 week deed zich wederom een dergelijk geval voor De heer R. te O. had zich naar het betaalkantoor te Noordscharwoude begeven. Toen hij na verloop van tijd terugkwam, was voor zijn rijwiel een an der in de plaats gesteld. Naar later is gebleken, was ook dit rijwiel „geleend'" door een veilingbe- zoeker en ergens in de gemeente in een steeg néér gezet in de verwachting dat de rechtmatige eige naar wel weer zou komen opduiken. Dit zijn ,uu drie gevallen in ongeveer vier weken. De dieven zijn echter „eerlijke, menschen" ge weest, tenminste zij hebben gezorgd, dat de rij wielen, zij het dan ook buiten hun bemoeiingen, weer in het bezit kwamen van hun eigenaren. Laat het voor de veilingbezoekers een aanspo ring zijn om hun rijwielen niet onbeheerd te laten staan en tegen diefstal te 'verzekeren. - ZUIDSCHiARW'OUDE (De heer P. Wonder alhier, gaat zich metter woon te Bussum vestigen. Door zijn vertrek zullen verschillende Bestuursfuncties vacant komen. Hij is o.a. Penningmeester van de Vooruitstr. Kies- vereeniging, Lid van de Oudercommissie en lid van het Bestuur der Vereeniging voor Ziekenhuis- verpleging „De Voorzorg." Aangezien»de heer Wonder een ijverig werker was, zullen verschillende vereenigingen hem noode zien vertrekken. OUDKARSPEL. - „CAECILIA." DE ZIGEUNERIN. (La Tzigane.) Dinsdagavond hadden wij het genoegen gebruik te kunnen maken van de ons geworden uitnoodi- ging, tot het bijwonen van dé opera comique, (hier boven genoemd, die werd opgevoerd door de zoo bekende operettevereeniging „Caecilia." Wie kent ze niet, de zigeuners, het zwervend volk, zonder vaderland, zoo meesterlijk in hun le ven beschreven door een bekend Hollander in het land der Magayaren woonachtig. Hoe typeerend weet hij heft te téekenen in hun lief en leed, hun hartstocht, hun haat. jEen vólk, tot eeuwige straf zonder vaderland. Van de geheimenissen van hun leven, gaat een zekere bekoring uit, daarin ligt romantiek. Hoe kostelijk deed dan ook het eerste tafereel aan, dat zich bij het opgaan van het .doek aan ons vertoonde. Het was een mooie inzet. Na deze kleine inleiding willen wij toch nog op eenige andere dingen de aandacht vestigen. ;Geconstateerd kan worden dat „Caecilia" thans over een aantal goede damesstemmen beschikt, die niet weinig bijdragen tot verhooging van het peiL !van het koor. Jammer alleen, dat het klankvolume der heeren, daartegenover te zwak is te noemen, waardoor die partijen niet tot hun recht komen. Misschien is dit tevens een aansporing voor de heeren, die over een goede stem beschikken, zich aan te sluiten bij „Caecilia" óm daardoor meer evenwichtigheid te krijgen in het muzikale gedeel te, hetgeen het geheel zeker ten goede zal -konten. „De Zigeunerin" is een prettige, vlot geschreven (operette, die bij vlug, los spel, weet te boeien. Natuurlijk berust dit in handen van hen, die meer met de vertolking van de hoofdrollen zijn, belast, en getuigd kan worden, dat de keuze van personen hiervoor, oordeelkundig en met overleg is gedaan. Lena, reeds meermalen op de planken ge weest gaf als, vrouw van Mathias, een uitbeel ding van haar rol, deed spel en zang op een zon danige wijze gepaard gaan, dat zij ten volle heefifc medegewerkt tot het succes, dat „Caecilia" Dins dagavond heeft kunnen boeken. De Prinses was voor ons een nieuwe verschij ning voor het voetlicht. Zij had een rol te vertolken, die niet gemakke lijk was, De verschillende creaties die zij gaf in haar verschijnen als amazone, als „De Zigeune rin" en als de Prinses waren uitstekendte noemen. Zij beschiktheid over een vlotheid van spel, die aan genaam aandoet, en zeker werd het mooie van haar rol nog verhoogd, door de zuiverheid van stem, waarmede het muzikale gedeelte van haar rol werd gezongen. t Het samenspel tusschen deze twee genoemde dames valt ook ten zeersite te roemen. Mathias, had zich een moeilijke rol zieh toe bedeeld Men moet waarlijk wel meermalen op de planken zijn geweest, om geen plankenvrees te kennen, wanneer de uitbeelding van een dergelijke rol wordt gevraagd. Wat dit betreft, bleek „het open doek" op hem geen invloed te hebben. Zijn optreden was vrij, zonder in het overdrevene te vervallen. Hij bleek het hem toebedeelde gedeelte volko men te beheerschen. Zapoli, de opper -agermeester, gaf, hoe kan het ook anders, een eenige vertolking. Menig „open doekje" vièl hem ten deel, en verdiend. Vooral het zwalmvenlied bleek de aanwezigen in hooge mate te „pakken." Ook hij lean ten volle zijn deel opeischen van •het boven aangehaalde geboekte succes. De zeker niet gemakkelijke rol van de Prins, werd vertolkt op een wijze, die vlug en vrij was. De hoofsche zwier uit den tijd der pruiken -kwam hier waarlijk goed tot z'n recht. In het vervolg zal een meerdere rol-vastheid zeker bijdragen tot verhooging van het spel. De figuur was echter vólkomen in overeenstem ming met het geheel. De verschijning van Trick was éénig. Zijn op treden was kostelijk. Om de vele mooie, boeiende tooneeltjes te noe men, zou zeker teveel van ons gevergd zijn. Wel kan worden gezegd, dat het geheel, gedra gen door de hoofdfiguren, daarin bijgestaan door hen, die de bijrollen vervulden, uitermate heeft' voldaan, zoodat een ieder heeft genoten. De grim age en de levering van de costumes, was toevertrouwd aan de Fa. Ridderikhoff van Hoorn, en deze firma heeft den roep die van haar uitgaat, ook hier opnieuw bevestigd. De- tooneelaankleeding was volmaakt in orde. Geen wonder dan ook dat na de slotapotheose een hartelijk en welverdiend applaus opklonk. Er behoort niettemin moed toe, om dergelijke operettes in studie te nemen. Maar „Caecilia" heeft getoond onder leiding van haar directeur, den heer H. Zaal van Broek op Langendijk, te willenl en te kunnen. Hij dirigeert zijn gezelschap,, in letterlijken en figuurlijken zin, op waarlijk voor treffelijke. wijze. Door den voorz., den heer J. Blom, werden dan nog hartelijke woorden van da^k gericht tot hen die hun medewerking, hun krachten hadden gege ven, om mede een welslagen te verzekeren. (De dames en heeren musici, die het geheel' begeleidden, hadden een extra woord van dank in ontvangst te nemen, terwijl aan de dames van het orkestje dat jammer genoeg, te gering bezet was een keurig bloemstuk werd .overhandigd voor de moeite, die zij zich hébben getroost. Rechtzaken VOOR BEN KANTONRECHTER, Strafzitting van Vrijdag 17 Febr. Bieze seriefilm van Kareltje had! gjeen siuxïs voor dien ondernemer. De openbare zitting ving heden aan mot de voortzetting van de zaak contra den bioscoopon dernemer Wilhelm W-, die op een keuringsavond, eenige personen beneden den 18-jarigen leeftijd! in zijn theater had toegelaten. Als getuige werd gehoord de heer G. L. van Gulik, lid der bioscoop commissie, die in strijd- met 'sheeren W/s be wering verklaarde geen toestemming tot toela ting van 'bedoelde kinderen, die trouwens geen 4, doch 12 jaren telden, te hebben gegeven. Het .is den verdachte trouwens wel degelijk bekend, dat de leden 'der bioscoopcommissie oen .derge lijke toestemming niet kunnen geven. De kan tonrechter voegde den heer W toe, dat hij mis leidend is opgetreden, u moest u schamen, zegt de kantonrechter, uw houding is allesbehalve sympathiek, die lijkt naar niks! De ambtenaar noemt eveneens de houding van den verdachte misleidend en vordert f 20 boete of 20 dagen. De heer W. repliceert, dat niet hij maar de getuige v. Gulik een misleidende verklaring heeft afgelegd. Hij heeft toestemming gegeven tot toe lating, toen de dame nog met de kinderen in de vestibule stond. De kantonrechter zegt dat de heer W. beter had gedaan op de vorige zitting'Eet feit ruiterlijk toe te geven en vervolgens het ten laste gelegde, en de schuld 'daaraan van verdachte wettig en Overtuigend bewezen achtend, veroordeelt hij hem tot f 12 boete of o dagen hechtenis. Nader ver nemen we dat de veroordeelde het voornemen; heeft geuit, van dit vonnis in hooger beroep te zullen gaan. Be konijn,enjillelvers zitten er tussehen. Voortgezet wordt de behandeling van het pro ces tegen de waterleiding .en konijnengravers P. K. en A. S. uit Eigmond aau Zee, die beweerden dat de verbalisant Dekker het delven naar konij nen niet had kunnen waarnemen. De verbalisant is thans aanwezig en houdt zich stipt aan zijn verbaal. De eenige fout die hij heeft gemaakt is, dat hij de schoppen en het opgedolven konijn niet in beslag heeft genomen. De kantonrechter herstelt die leemte en ver oordeelt ieder der stroopers tot flö boete of 10 dagen henevens inlevering van de schoppen of f 1 boete subs. 1 dag voor iedere schop, plus f 0.50 boete of 1 dag voor het niet in beslag genomen konijntje. Het hondjje was uitgeleend. In de voortgezette zaak tegen den TrawlervisL scher Jan Z. te Eigmond aan Zee, die de vorige week terecht stond wegens het niet terugroepen van een speurednen hond in het jachtveld, werd heden gehoord de verbalisant, de rijksveldwachter Anc Bergsma. De verdachte was op 'Zee. De ver balisant verklaarde, dat de hond wel het eigen dom was van een buurman, doch geheel stond onder toezicht van den verdachte en dat deze geenerlei poging had aangewend het dier terug te roepen of weg te jagen- De kantonrechter wist dan nu ook wel hoe laat het was en veroordeelde dien delinquent tot f10 boete of 5 dagen. Die misère van een Schoorlseli huisvader, die kindlren heeft zondier huisvesting. Ai wederom stond terecht de 51-jarige kleer maker J. C, S. te Schoorl, die op 27 December had, toegelaten, dat een hem behoorende zomerwo ning door zijn schoonzoon, dochter en kinderen werd bewoond. De heer Sp. in persoon aanwezig, beweerde' dat op gemeldien datum zijn dochter en haar gezin niet meer in de woning Vertoefde. Het gezin at en sliep destijds ten zijnen woon- huize en verdachte ziet niet in, waarom hij die woning niet mocht bezigen als opslagplaats van huisraad en inboedel. Aangezien het verbaal nicht stimt met dezte verklaring, wordt deze zaak aangehouden tot a.s. week, teneinde den rijksveldwachter Strooker te, hooren. De werking van de roede lap op. een stier. Eien tweetal landelijke jongelieden, uit Scher- merhorn, de 18-jarige Cornelis J., een lange dun ne verschijning en zijn vriendje J. T.,, 'n klein ventje met een tamelijk geprononceerd achter steven, welke verdachten wel ©enige gelijkenis vertoonden met de populaire W.att en Half Watt. stonden terecht omdat zij uit louter baldadig heid 'n aantal zakken cement, die moesten dienen voör waterkeering vau deu polder en langs den weg waren opgetast, op het ijs hadden geworpen, waar de zakken later waren doorgezakt. De snaken erkenden zich aan deze euveldaad te hebben schuldig gemaakt, waarop de kanton rechter zijn twijfel uitspreekt, die 'n dergelijke grap, door zulke groote lummels uitgevoerd, als aardigheid kan aanbieden. Aangezien er echter nog 'n ooggetuige schijnt te zijn vaii het feit:, zekere juffrouw Konijn, wordt de verdere be handeling tot 2 Maart verdaagd. Nieuwe tijden, nieuiw® ze:Jen. De koopman Jacob A. te Alkmaar, die voor zijn handel gebruik maakt van een hondenkar, heeft in strijd met de nieuwe wet, die kar voor zich' en zijn zoontje gebruikt als Voertuig en is op den Hooruschen weg gecalanceerd. Dat de ver dachte geen agent of eenig ander bevoegd ambte naar heeft opgemerkt, doet niets ter zake. Vol doende is dat het feit is geconstateerd. Verdachte zegt, dat men 2 honden heeft afgekeurd. Waar moeten die dan heen, vraagt de beer kantonrechter. Natuurlijk naar het gaskasje, zegt verdachte, is dat nu heter voor die honden? vraagt de kantonrechter schamper.man, man, wat wordt er toch een hoop gekheid uitgehaald. Etn recht doende, veroordeelt hij den verdachte, die nog geen andere honden heeft kunnen aanschaffen, tot f'2 boete of 2 dagen. Eten ge.regehü» klant. D ewerkelooze huisschilder A. A. O., liggende met een woonschip in een van de onder het ter ritoir van Alkmaar behoorende wateren, begint zoo langzamerhand een permanente verschijning als verdachte op de terechtzitting voor den jus tice of Peace, te worden. Ook ditmaal stond hij weer terecht ter zake het venten zonder vergun ning, in casu het ten Verkoop aanbieden van toiletzeep en boordband. Als verzwarende omstan digheid wordt aangevoerd, dat verdachte verge zeld was van een 5-jarig kind. Voorts zou hij. doelend op een ontslag van rechtsvervolging, tri- omphant 'iijk zich hebben uitgelaten, dat hij nu ook zonder permissie zou doorgaan met venten. De verdachte ontkent deze woorden te hebben gebezigd en noemt het een wraakoefening van den verbalisant. De kantonrechter adviseert hem in zijn eigen belang, deze overtredingen na te laten en legt hem een boete van f 3 subs. 3 dagen hechtenis op.

Nieuwe Langedijker Courant | 1928 | | pagina 4