Uit den Omtrek Plaatselijk Nieuws Ons West-Friesland De Autotentoonstelling Radio-Omroep JAARVERGADERING der Tuinbouwver- eeniging „Nieuw Leven" te H|eerhugo- waard. De vergadering werd 17 dezer gehouden in het lokaal van den heer A. Mijts. Dreigde het weer zeer ongunstig te zullen werken op het bezoek, dit steeg toch langzamerhand tot een 50-tal. De heer Brugman heet allen welkom en zegt met het oog op de uitgebreide agenda slechts een kort openingswoord te zullen spreken. Hij wijst op !de zeer veranderde (omstandigheden, waar door de eertijds groote vereeniging .Nieuw Le ven" is teruggebracht tot een onderdeel eener la ter gevormde organisatie, een onderdeel echter, gaat hij voort, van een inderdaad mooi geheel, van onzen Noordermarktboud. De uitbreiding van den Bond geeft aanleiding tot uitbreiding on zer gebouwen en met het oog op de plantnenj daarvoor bracht het Bondsbestuur een bezoek aan de veilingsgebouwen te Aalsmeer en Lisse. In een daarna gehouden bijeenkomst is aan deskundi gen opgedragen ontwerpen in te dienen, waarin onze gegevens worden verwerkt eoi waaromtrent in onze a.s. Bondsvergadering een beslissing ge nomen zal moeten worden. [We kunnen ons wel Voorbereiden op aanzienlijke geldelijke offers van den Bond. Spr. roept aller medewerking iti Voor een vlotte behandeling der agenda en verklaart daarmee de vergadering voor geopend. Vóór het woord woidt gegeven aan den Seer. voor die lezing der notulen, neemt de voorz. in zage van het kasboek van den 'Penningm. en vraagt naar aanleiding daarvan nog een oogen- blik de aandacht der Vergadering. Uit het kas boek van den Penningm., zegt hij, blijkt me, dat de heer Meereboer van het jaar 1903 af d# functie van Penningm. heeft bekleed, en nu is Spr. Van oordeel, dat dit feit toch niet geheel onopgemerkt mocht voorbij gaan. Spr. is er ten stelligste van overtuigd namens allen te spreken, wanneer hij den heer Meereboer hartelijk dank zegt voor de wijze, waarop door hem gedurende al dien tijd de financiën der vereeniging zijn beheerd, steeds ten genoegen van het bestuur en Van de leden. Hartelijk stemt de vergadering hier mee in, wat de voorz. aanleiding geeft voor 'do overige bestuursleden de machtiging der verg. te Vragen ,den jubilaris te gelegener tijd een blijk van waardeering namens Nieuw Leven", pe mo gen aanbieden. Deze machtiging wordt verleend, waarna de voorz. zijn felicitatie met een stevigeni handdruk bezegeld en den jubilaris teviens ge- lukwenscht met het blijk van waardeering voor zijn arbeid. De heer Meereboer dankt den voorz. voor het tot hem gesprokene, de verg. voor hare blijken van instemming en waardeering, aangenaam zal het hem zijn nog eenige jaren zijn functie te mogen waarnemen. Hierna volgt lezing der notulen, welke wor den goedgekeurd eu vastgesteld onder -dankzeg ging Voor de nauwkeprige en uitvoerige te boek- stelling. Mededeeling wordt gedaan betreffende een aan bod van den heer G. Liefhebber, tuinder te Enk huizen tot het geven van proeven met een middel tegen de draaihartigheid in de kool. Men is wel voor een proef, maar dan onder degelijke leiding, n.l. die van den Rijkstuinbouwoonsulent, den heer Hazeloop. Aan het bestuur wordt verdere afwik keling opgedragen. Voorts wordt meegedeeld, dat in samenwerking, met de afd. L.T.B. Heerhugo- waaxd Noord weer een tuinboutWcursus Is geopend, waarvoor door het gemeentebestuur de gelden zijn beschikbaar zijn gesteld voor verwarming en ver lichting van het onderwijslofcaal, terwijl de les sen wordien gegeven door den heer P. A. van Schaick. Vervolgens komt aan de orde de rekening, vóór de Verg. nagezien door de hoeren P. Over en K. Dekker. Na gunstig advies dezer comm. verkrijgt de Penningmeester het woord voor het financieel verslag. Hieruit blijkt nog weer een toename Van het ledental, dat op 31 Dec. 232 bedroeg. De totale inkomsten beliepen 479.38, de uitga Ven f 355.16, alzoo een batig saldo over dit boekjaar van f 124.12 benevens 'f52.68 gekweek te rente, het totaal bezit bedraagt thans f 1423.20, waarvan op 't spaarboekje is geplaatst f 1398.98. Deze gunstige cijfers ontlokken aan de verg. een krachtig applaus; de voorz. dankt de Comm. voor haren arbeid en den TPenningmejester voor zijn beheer, terwijl hij hem toewienscht nog vaak gunstige cijfers aan de verg. te mogen voor- Door den Secr. wordt vervolgens onder groote aandacht der verg., het jaarverslag uitgebracht Spr. geeft hierin een beknopt «Verzicht der be drijfsresultaten, hetgeen hem leidt tot de conclu sie, dat in het algemeen gesproken het jaar 1927 aan redelijke eischen heeft voldaan. Niet zoozeer is dit een gevolg der kwantiteit en kwaliteit der oogsten, meent Spr. als wel van de prijzen, die voor onze producten konden worden gemaakt. On getwijfeld hebben de veie regens daarop een zeer ongunstigen invloed uitgeoefend; de resultaten van den vroege"koolbouw zijn beslist ongunstig geweest. Ten zeerste werd door spr. betreurd, dat in de laatstgehouden Bondsvergadering geen meer derheid bleek' gevonden te kunnen worden voor de voorgestelde peensorteering, zoodat dit product onder het U.C.B.-merk in den handel gebracht zou kunnen worden. Spr. hoopt dit jaax op gun stiger beslissing. Voorts werd ge wezen op de aanvankelijkvoorgestelde maatregelen voor een geregelden aanvoer van eerste kwaliteit stapel producten bij den aanvang van de wintercam- pagne. De gunstige omstandigheden hebben er toe geleid, dat toepassing dezer maatregelen niet noodig is geweest. Toch meent spr., dat we aan deze zaak terdege onze aandacht hebben te schen ken en dat in geval van nood tooh maatregelen getroffen zullen moeten worden. Dan wordt door Spr. mëde zijn teleurstelling en die van het be stuur uitgesproken over het feit, dat bij onze leden zoo weinig belangstelling blijkt te bestaan Voor theoretische ontwikkeling hunner zoons. De veranderde omstandigheden, de steeds voortbe- staande landhonger, drijven meer en meer tot intensiever teelten, zoodat hiet hoogst gewensoht is, dat onze jongelui behoorlijk toegerust het le ven kunnen ingaan. De gestichte proefbedrijven acht Spr. een uitnemende gelegenheid om kennis te vergaren met betrekking tot glasteultuur. In 1927 werd één algemeene vergadering gehouden en drie bestuursvergaderingen, voorts werd met andere corporaties vergaderd, met betrekking tot vaarwater in onzen polder. Verschillende aan- j gelegenheden werden door het dagelijkseh bestuur afgedaan. Met de beste wenscheu eindigde de Spr. zijn verslag, waarvoor hij een warm applaus inoogstte, terwijl de voorz. hem den dank der verg. brengt voor zijn verslag, speciaal ook' voor de wenschen daarin vervat; hij hoopt, dat de Secr. nog menig opwekkend jaarverslag zal mogen uitbrengen. Naar aanleiding van het jaarverslag wordt nu ook ter kennis der verg. gebracht het schrijven van Koophandel" betreffende de peensorteering. Besloten wordt in dezen bij de houding te blij ven, het vorige jaar aangenomen en dus vóór een eventueel in te dienen voorstel te stemmen, over wegende dat een goede sorteering van a,lle pro ducten moet worden beschouwd als een voornaam marktbelang. De opmerking werd van uit de vterg. gehoord, dat doorschotkool soms ingeladen wordt bij een lading, waarvoor het U.C.B.-merk wordt vérstrekt- De Secr. deelt mee, dat de controleur steeds op het terrein aanwezig is, of niettegenstaande dat, toch wellicht fraude Wordt gepleegd, kan Spr. niet beoordeelen, doch wel is zijne meeninlg, dat op die wijze een handelaar toch per slot van rekening zich zelf zou benadieelen door het ver lies van zijn goeden naam, want bij de levering van een inderdaad minderwaardig product zal heel spoedig een klacht worden ingediend bij het U.C.B. en maatregelen tegen fraude zouden dan stellig niet uitblijven. ■Overgegaan wordt thans tot de verkiezing van bestuursleden, waarvoor een stembureau wordt - BROEK OP LANGENDIJK. 'Bij de gehouden verkiezing van 2 Diakenen in de Doopsgezinde Gemeente alhier, werden her kozen de heeren Jb. Dirkmaat en Jb. Kroon. De tijd wordt door den Secr. benut voor het meedeelen der cijfers der inventarisaties van 15 Dec. en 15 Febr. j.l.respect, waren 'deze cijfers voor roode kool 74 en 22, voor gele kool 69 en 26 ,voor Deensche witte kool 146 en 97 spoor wagons, terwijl de uien verhandeld bleken te zijn en de voorraad peen constant was gebleven, n.l. 5000 Kg. Uit die opgaven blijkt, dat een groot deel der producten reeds is geveild. Met groote meerderheid werden in het bestuur herkozen de heeren G. Gaijaard en F. Liefheb ber ,die de benoeming aannamen. In het Bondsbestuur werd bij acclamatie her kozen de heeren Meereboer, die mede verklaart gaarne weer zitting in dit bestuur te willen ne men. De voorz. feliciteert de verg. met den uit slag dezer stemming, aangezien de herkozenen hebben getoond met ijver en toewijding hunne functies waar te nemen, hij hoopt weer mét ge noegen met de heeren te mogen samenwerken. Door de vereeniging zal het volgende voorstel op den beschrijvingsbrief voor de Bondsverga dering worden ingeiiend. Nieuw Leven acht het zeer gewensoht, dat de paardenstallen heter worden gereinigd, zoo noo dig ontsmet." Aan het bestuur wordt overglaten te beslissen of voor bespreking van deu beschrijvinlgsbrief alleen zal worden vergaderd met de afgevaar digden, of wel dat een algem. verg. daarvoor zal worden uitgeschreven. Tot afgevaardigden worden aangewezen de be stuursleden Jac. Klaver, G. Gaijaard, C. Lange- dijk en F. Liefhebber en de leien: A. van der Vc-er, Jac. Kostelijk, P. Over, J. Brouwer en C Pool; tot le, 2e en 3e plaatsvervangers de heeren J. Bever, J. Gutter en J. Kuiper. Aan een drietal personen, die zich daarvoor aanmelden, wordt een .deel van het Italiaansche bloemkoolzaad verstrekt; één ons kortbeen blijft .nog 14 dagen ter beschikking bij den Secr. Bij de teelt van eventueel te veel planten zal hiervan kennis worden gegeven aan den Secr., opdat die verstrekt- kunnen worden aan anderen der vereeniging, althans aan leden van 'den N.M. B. De proefnemers zijn de heeren S. Dtaorn, J. Doorn en G. van Elssen. Bij het markt bestuur zal worden aangedrongen op nauwkeuriger toe zicht op de bascules en doorvoering van het besluit te wegen per 100 Kg. Voor het gezamenlijk aanschaffen van pap poeder voor de, aardappelbesproeiing wordt ver wezen naar de kunstmestcommissie te Noordschar- woude, adres de heer K. v. Dijk, aangezien coöpe ratie voor onze vereeniging steeds groote moei- -a8 ueo rqoTnaAY 'uaraAaj ai do qoojq uopoqqfrj volg van het zoozeer verspreid wonen onzer le den. 1 i 'napnoqaS Suiiojjoa siïbjS ap piaAi auiatjj waarhij de gelukkigen werden S. Brugman, C. Wonder, L. de Wit, Jac. Gutter, F. Dekker, J Renet, Gebr. van Leijen en P. de Graaf. Hierna sluiting met een woord van dank' voor aller medewerking tot een aangenaam verloop der vergadering en de beste wenschen voor 1928. BROEK OP LANGENDIJK. Donderdag 16 en Vrijdag 17 Febr. 1928 werd alhier een tentoonstelling gehouden van Planten ziekten. Het was zeer goed gezien van de Comm. van correspondenten van den Plantenziektenkun- digen Dienst a. d. Langendijk en Omstr. om zulk een tentoonstelling te houden voor. allerlei zieke tuinbouwgewassen. Door de welwillende medewierking van don ca féhouder J. de Boer, mocht de commissie aldaar gratis demonstreeren, wat voor de tuinders van zulk een groot belang geacht kan worden. Keurig was alles opgesteld en voor allen duidelijk zicht baar. Door de heeren Glas en v. Steigeren werden vrijwillig inlichtingen verstrekt- Soms hoorden we belangrijke gesprekken, waarin de moeilijkste problemen op plantenziekten gebied werden be sproken. i De tentoonstelling werd door circa 200 men- sehen bezocht. De eerste avond was gereserveerd voor de deelnemers aan de tuinbouwcursussen en bestuursleden der omliggende tuinbouwvereenigin- gen. Door de heeren v. Steigeren en Glas wérden besprekingen gehouden over de onderwerpen„De organisatie van den Piautenziéktenk. Dienst en oorzaken van het ziek zijn der planten in 't alge meen en de roeping der tuinders inzake ziekte bestrijding. De commissie kan zeer zeker terugzien op een succesvolle tentoonstelling, niet alleen wat be treft het groot aantal bezoeken maar oo'k het nut tige en leerrijke wat er voor de tuinders in dezé demonstratie 'te zien gegeven werd. Hebben wij in ons vorig nummer Westfriesiand gezien ais geheel zelfstandig en de Westfriezen als een vrij voik, door niemand overheerscht en zelfs niet eens door eigen Heeren of Ridders (men vindt in Westfriesiand' geen enkel kasteel of ander over blijfsel van de vroegere Ridderschap), wij gaan thans een volgend tijdperk bezien. Het zal nu gaan over een aan de Hollandsche Graven onder worpen en met Hollanders of Kennemers samen levend volk, dat in tegenstelling met het vorige tijdperk zich weet aan te passen en te ontwikkelen. Was er tot heden niets dan een bevolking, le vende, zeer primitief, in kleine gehuchten en dor pen, na de onderwerping zien wij de dorpen ont wikkelen en steden ontstaan. Steden als Hoorn, Enkhuizen en Medemblik zijn alle na dien gegroeid- De nieuwe toestand bracht wel veel verandering ten goede. Wel moesten de Westfriezen hun be lastingen opbrengen en ook hun hulptroepen leve ren voor het leger der Graven van Holland, maar wij hebben reden om aan te nemen, dat die man nen, die nu noodgedwongen buiten hun rietpoelen kwamen, daardoor ook bij anderen wat gezien en geleerd hebben, dat hun ontwikkeling zeer bevor derde en ook voor hun eigen land te pas werd gebracht. Wij zien althans van toen af zeer grooten vooruitgang. De bevolking, die een sober leven ge wend en dus zeer gehard was, legde zich van stonde aan, op de visscherij, scheepvaart en handel toe, die tot zeer grooten bloei kwamen. Zij ontweek 'nu niet meer den nabuur, maar zocht die op zeer toth un voordeel. De visscherij toch, die zij altijd op hun binnenwateren hadden uitgeoefend, kon zich nu ook uitstrekken tot de Zuider- en de Noordzee, zoodat het zelfs kwam tot de wal- visehvangst in vreemde z eeën, gevolgd door handel met vreemde volken. Dat de walvischvangst hier beoefend werd vindt het bewijs hierin, dat men soms nog op de wet landen, als rospalen voor het vee, gebogen palen ziet staan, welke, naar men zegt, beenen zijn van toenmaals gevangen visschen. Dat zich ook de landbouw in dien tijd geweldig ontwikkelde is op te maken uit het groot aantal poelen en plassen, die drooggelegd werden en zeer veel vruchtbaar land aanbrachten; wat den land bouw ten goede kwam en ook de zuivelwinning en den handel daarin op groote hoogte bracht. iDit alles kon geschieden, doordat men niet meer in vijandschap maar in vrede met de geburen leefde en handelde en geregeld kon doorwerken aan droogmakerijen en versterking van de zeeweringen. Zoo kwamen de landbouw en veeteelt tot onge- kenden bloei en werden de Westfriezen het volk van boter en kaas de roem van Nederland. De boeren in Westfriesland ging het zoo goed dat. ze vele schepen in zee hadden voor geldbe legging. Men bedenke dat het bankwezen toen, nog niet of nauwelijks bestond. Bewijs dat de boeren bij den vischvangst en de scheepvaart belang hadden, vindt men nog in ver schillende dicht bij de zee gelegen dorpen, als Barsingerhorn, Twisk, Grootebroek, enz.; waar men nog vaak op oude boerderijen vindt een steen in dampaal of voormuur, waarin uitgebeiteld een scheepje, soms met onderschrift, dat aan dien goeden tijd herinnert. Verwonderlijk is wel geweest, dat na den ne derlaag bij Vroone, de daarop gevolgde onderwer ping zoo volkomen is geweest, dat niet meer ge poogd is de vrijheid te herwinnen en de Westfriezen lustige, goede onderdanen zijn geworden. Dit hatj ook de overwinnaar zeker niet verwacht, want na zijn geiukkigen inval in Westfriesland, waarbij de sterkten van Wijdenes en Torenburg te Alkmaar zoo goede diensten hadden gedaan, besloot ide Graaf nog drie ,kasteelen te bouwen, en wel een ter halverwege den Munnikenweg, de weg, die na den veldslag aldaar, onmiddellijk is aangelegd, aansluitende op den Huigendijk, tusschen de wate ren van Heerhugowaard en de Schermer. Dit kas- jteei, Middelburg, moest dienen tot verdediging van den Munnikenweg. Een tweede, Nieuwenborg. werd gebouwd, waar heden de Haivemaansbrug is. Beiden zijn verdwenen en hebben nimmer dienst gedaan. Van Middelburg, kan men aan de Zuid zijde van den Munnikenweg aan de ligging van Jen grond nog zien, dat er een sterkte, omringd door singels, is geweest. Het derde, het kasteel Eenigenburg, is aan begonnen doch nooit voltooid. Het bleek niet noodig te wezen. H|. bielen van buitenlandsch fabrikaat, zelfs geen plaats kon worden ingeruimd aan een zuiver na tionaal product: de banden. Neen, waarlijk: de dui zenden automobielen, die op onze wegen zijn ver schenen en zulke groote bedragen voor wegverbe- tering, r;oodzakelijk maken, doen er ons telkens \aan herinneren, dat Nederland op dit punt jegens zichzelf nog heel veel heeft goed te maken, i ■De Amsterdamsche Autotentoonstelling 1928 behoort weer tot het verleden, en de vele duizen den, die er hunnieuwsgierigheid kwamen bevredi gen, hebben er weder de meest uiteenloopende modellen hooren aanprijzen. Ook aan de bedrijfs auto's was thans een behoorlijke plaats ingeruimd. Men mag aannemen, dat de groote kosten, welke aan een dergelijke tentoonstelling verbonden zijn, dubbel en dwars zijn goedgemaakt en dat inder daad behoorlijke winsten in de zakken der expo santen zijn gevloeid. Dit echter zal velen, die ove rigens gaarne aan dezen auto-show dit finantieel succes gunden, met een onbevredigd gevoel doen heengaan. Immers, geen enkele van de namen der auto mobielen, welke het publiek moesten worden aan gepraat, had een Nederlandschen klank. Uitsluitend buitenlandsche merken werden aangeprezen, en in de beschrijvingen, welke de importeurs wedijver den om rond te deelen, werd hoog opgegeven van de reusachtige afmetingen hunner fabrieken en van de voortreffelijkheid van het buitenlandsche product. Bij den bezoeker moest al spoedig de vraag rijzen, of datgene, Wat de eenvoudige jon geling vermocht, die de reusachtige Fordfabrieken stichtte, in ons eigen land ten eenenmale onmoge lijk was. Zeker, de voorwaarden waaronder onze •vaderlandscne industrie moet werken, zijn zwaar der dan waar ook, maar kon Nederland, dat toch op- zoo velerlei gebied een vooraanstaande plaats inneemt, het -zelfs niet brengen tot een bescheiden piaatsje in de automobiel-industrie? Het doet wel hard aan, dat van de vele millioenen, die ons volk voor net autoverkeer uitgeeft, niet een paar bin nen onze eigen grenzen kunnen, blijven^ Dat men zich in het eigen land op een tentoonstelling, in het buitenland waant, waar naast de automo- EERSTE LANGEDIJKER RADIO-CENTRALE Di. SCHUITEMAKER Jr. Noordfccharwoude. Dinsdag 21 Februari. 11.202.20 Lunchmuziek 3.00—4.00 Knipcursus 6.007.15 Dinermuziek. 7.157.45 Fngelsch. 8.05—12.00 Carnavalsavond' K.R.,0. Hilversum Huizen .Woensdag 22 Februari. 11.202.20 Lunchmuziek. 2.30—3.00 Leerbewerking. Hilversum 3.004.00 Maak het zelf. 5.307.15 Vooravondconcert 7.157.45 Lezing over volksgezondheid. 8.059.00 Concert Geniemuziek. 9.00—9.50 Lezing over Indië. 9.5011.00 Vervolg concert. Donderdag, 24 Februari. 11.202.20 Lunchmuziek. 2.20—3.00 Concert Kalundborg 3.004.00 Uurtje wees- en ziekenhuizen. 4.00'1.30 Huisvrouwenhalfuurtje. Hilversum 5.307.15 Vooravondooncert 7.157.45 Engelsoh. 8.05 Lezing over muziek. 8.20 Concertgebouworkest, Mengelberg. Hierna tot 12.00 dansles. Vrijdag 24 Februari. 11.202.20 Lunchmuziek. 2.20—3.00 Conoert Kalundborg 3.004.00 Vrouwenuurtje K.RjO. Huizen 4.005.00 Gramofoonmuziek Huizen 6.007.15 Dinermuziek. Hilversum 7.157.45 Landbouw eu samenleving, lezing. 8.05 Binnenvaart. Hilversum 8.35 Klassiek oonoert met solisten 10.3011.15 Dansles Zaterdag 25 Februa;ri. 12.302.20 Lunchmuziek Hilversum 3.004.00 Kinderuurtje K.R.p'. Huizen 4.00—5.00 Lessen. Hilversum 6.007.15 Vooravondeonoert 7.157.45 Verzorging van huisplanten 7.358.05 Lezing over ,,ons rijk' en z'n inwoners. Huizen 8.05—11.30 V.A..IR.A gevarieerd programma. Hierna Cinema Royal Hilversum RADIO-CENTRALE HART KUIJT. OUDjKARSPlEfL A 117. Dinsdag 21 Februari. 11.20 Het Quintet Daventry 12.302.00 Lunchmuziek d. h. Radio-Trio. 2.002.20 Het Londensche Radio-dansorkeet. 2.203.00 Namiddagconcert Kalundborg 3.004.00 Knipcursus Hilversum 4.00'4.20 Voortzetting concert. Kalundborg 4.20 Pavilion Orkest D'aventrv 6.007.15 Dinermuziek, Radio-Trio Hilvers 7.157.45 Engelsche conversatieles 7.45 Politieberichten. 8.05—12.00 Vastenavondfeest. Uitzending uit Je K.R.O. studio te Amsterdam. Huizen Weansdag 22 Februari. 11.20 Het Daventry Quintet. Daventry 12.302.00 Lunchmuziek. Hilversum 2.Ö0—2.20 Lunchdienst. Davtentry 2.303.00 Cursus leerbewerking. Hilversum 3.004.00 Maak het zelf! 4.005.15 Daventry-muziek. Daventry 5.156.15 Kinderuurtje o.Liv'. Mej. Chr_ Hoo- genkamp. Huizen 6.157.15 Vooravondeonoert Hilversum 7.308.00 Lezing door den heer Knibbe te Landsmeer. 8.05 Geniemuziek. Huizen 11.20—12.20 Dansmuziek Diaventry Donderdag 23 Februari. 11.20 Het Daventry Quintet. Daventry 12.30-2.00 Lunchmuziek. Hilversum 2:002.20 Nieuwe gTamofoonplaten. Daventry 2.203.00 Voortzetting. Kalundborg. 3.004.00 Wie niet vergeten worden. Hilv. 4.004.30 Huisvrouwenhalfuurtje. 5.30 Vooravondeonoert 8.20 Concertgebouw-Orkest o.l.v'. Dr. Willem Mengelberg, Hilversum 10.30 Persberichten, daarna dansmuziek Vrijdlag 24 Februari. 11.20 Het Daventry Quintet. Daventry 12.302.00 Lunchmuziek. Hilversum 2.002.20 Lunchmuziek door orkest Daventry 2.20—3.00 doneert Kalundborg 3.004.00 K.R.O. Vrouwenuurtje Huizen 4.00—5.00 Gramofconmuzi-ek Huizen 5.005.30 Vooravondeonoert 5.30—6.00 Lezing over de Olympische Spelen. 6.007.15 Dinermuziek d. h. Radio-Trio. 7.157.45 Landbouwhalfuurtje C. v.d. Molen. 7.45 Politieberichten. 8.058.35 Sehippersles. Hilversum 8.35 Klassiek concert o.l.v. N. Treep. 10.30 Dansles door C. Klinkert Zaterdag 25 Februari. 12.30—2.00 Lunchmuziek. Hilversum 02.00— 2.20 Het Carlton Oxtet Daventry 2.203.00 N ami Jdagconcert- voortzetting. Kalundborg 3.004.00 K.RjO. Kinderuurtje. Huizen 4.00 Italiaansche les Huizen 4.30 Fransöhe les 5.15 Duitsche les 6.007.15 Vooravondconcert o.l.v. N. Treep 7.157.45 Tuinbouwhalfuurtje 7.45 Politieberichten. 8.05 V.A.R.'A. LÜht muziekprogramma 10.20 Persberichten. 10.30 Aansluiting van Cinema Royal A'dam. Programma-wijziging voorbehouden.

Nieuwe Langedijker Courant | 1928 | | pagina 4