Stemmingsbeeld uit Groentenland ring. Inzake het licht, zag hij gaarne dat lichtpun ten werden aangebracht tegenover de lanen. Waar een lantaarn gedurende een langen tijd zonder licht is geweest, verzoekt hij bespoediging bij het na- zien en herstellen der verlichting. De heer Hart is het met Groen eens, dat een andere regeling moet worden getroffen ten op zichte van de medische hulp der armen. Meestal 7,ijn de armsten de ouden van dagen, waarvoor het roepen van Dr. den Hartog zeer bezwaarlijk is. In spoedgevallen zou hij de eerste hulp door Dr.. Destree willen laten verrichten, waarvoor deze ver goed kan worden uit de gèmeentekas. Door B. en W. zal in dè' volgende vergadering een desbetreffend voorstel Worden gedaan, terwijl voorzitter .zegt het Bannebestuur op zijn plicht te zullen .wijzen inzake den wegjh waarop Groen nog opmerkt, dat bij samenwerking van Polder en Gascomm. het werk van thans overbodiglwas. Mededeeling van B. en W. van Sint Paricras betreffende aanvrage van subsidie voor het aanleg gen van een fietspad door de Daalmeer. Na voorlezing van het schrijven, merkt voorz. op, hieruit heelemaal geen nieuws te vernemen, We zijn overtuigd dat het fietspad voor het Zuid- einde van veel belang is en ook onze tuinders er een dankbaar gebruik van zouden maken naar de veiling. Echter heeft hij met gemengde gevoelens van het schrijven kennis genomen. Met vreugde, over de instemming van die zijde betuigd. Spreker vraagt zich af, of ook op royale medewerking ge rekend zal kunnen worden bij het maken van den weg. Gememoreerd wordt de interesse van de L. G.Centrale, welke bereids geldelijken steun toezeg de. Het plan, indertijd begroot op f 12600 wacht slecht» op de medewerking der belanghebbenden Voorgesteld wordt thans een beginselbesluit te na» men, terwijl de uitvoering zal afhangen van dg door Ged. Staten verleende subsidie. De heer Hart waarschuwt tegen het ijveren voor twee wegen gelijk, waarvan het resultaat misschien zou zijn dat men niet slaagt. Wat de interesse der L.G.C. aangaat, heeft hij de gedachte, dat deze thans ijvert voor den weg door de Daalmeer, om dat zij bij de totstandkoming van den Noordelij ken weg alleen, hiervan schade verwacht voor de veiling Hij motiveert dit uit de geringe belang stelling bij een vorige bespreking, toen van dien anderen weg nog geen sprake was. De raad vereenigt t zich .met het nemen van een beginselbesluit. Van P. Sikkes eenperzoek om een subsidie voor het overzetveer, onder dezelfde voorwaarden en tot hetzelfde bedrag, als deze is verleend aan Tb. de Jong. Goedgevonden. Van Burgem. en Weth. aanbieding besluit tot regeling eener overeenkomst tusschen de gemeen ten Sint Pancras en Koedijk tot wederzijdsch ge bruik der brandbluschmiddelen dier gemeenten. Voorstel, aan J. de Goede een bijdrage van 100 'te verleenen in de kosten van het onderwijs voor zijn kind, hetwelk opgenomen zal worden in 'het doofstommeninstituut te St- Michiels-Gestel' (to tale kosten f 300). Voorstel .aan B. en W. machtiging te verleenen tot verhuring van het grasgewas aan den Kanaal dijk Allen voor. Hierna sluiting. Ex is een massa, -waarover ik in deze rubriek ditmaal behoorde te schrijven, de gegevens heb ben zich danig opgehoopt; je kunt eigenlijk geen enkel artikeltje aan een speciaal geval wijden, zooals vorige week, of ge raakt op achter. Om maar iets ie noemen, heb ik nog met geen woord melding gemaakt van 'de resultaten van de tweede, den 15en Febr., eigenlijk iets eerder gehouden kooltelling. Begon ik er nu mee, 't zou mosterd na den maaltijd Wezen, er is in de bijna twee weken, die sinds de tweede telling zijn Verloopen, alweer zoo veel gebeurd, dat 't beeld Weer geheel is veranderd. Et zijn in die 14 dagen enorme hoeveelheden goederen verzonden, de vorige Week Dinsdag hebben We waarschijnlijk een record-aanvoer aan de beide Langendijker vei lingen gehad, die wel niet ver onder de hontleru wagons op dien éénen veilingsdag gebleven zal zijn. Opmerkelijk is, dat de prijzen zich dien dag redelijk goed konden handhavennadien trad reac tie in; misschien zijn de buitenla.ndache markten wat overvoerd. In 't Centraal Orgaan van den handel in groenten, aardappelen en fruit van 1 jl. Vrijdag komt een bericht voor uit Berlijn, dat nu niet bepaald moedgevend is. Ik laat dit I marktbericht eens In zijn geheel volgen, over- 1 tuigd als ik ben, dat het mijn lezers interesseert. Berlijn, 22 Februari. De kleine opleving in den handel vorige week is niet va.n langen duur ge weest. Tot het einde der vorige week ging het nog een beetje, maar bij liet begin van "de-ze week zijn wij weer op het dooie punt gifkomen. De koo- pers reageeren heelemaal niet op den prijs, ze Willen niet. De aanvoeren waren deze week nog niet zoo groot als de voorgaande en toen schreef ik reeds van een middelmatige aanvoer. Heden Wiaren er bijv. 6 wagon» kool in de hal, maar j geen één handelaar verkocht de wagon uit. Alles bij elkaar werd er iets neer dan een wagon ver- j kocht, wat toch feitelijk niets is voor een stad1 j als Berlijn met 41/2 millioen Inwoners. Boode kool. De aanvoer 'wias zeer gering, maar enkel prima kwaliteit, uitschot heelemaal niet. De prijs bleef op het niveau van vor'ige week. Op een prijsstijging is haast niet te rekenen, daar de winkeliers den hoogeu prijs niet willen betalen. Gele kool. In het begin der Week werden ex prijzen tot Mk. 17.gemaakt, maar deze wa3 riiet vol te 'houden. De aanvoer was "iets grodter dan van roode kool, maar toch niet van veel be- teekenis. Ook voor deze sóórt wiorden geen hoo- gere prijzen verwacht. Witte kool. De prijs bleef gelijk aan dien der vorige wéék. De binnenlandsche kool, welke in kwaliteit beslist met de Hollandsche kan concur- reeren, "doet deze veel afbreuk,. De afzet was iets beter dan de vorige week, maar toch niet boven het minimale gelegen. Uien. De Berlijnsche markt is weer een nieuwe soort uien rijker geworden. Deze week kwamen er n.l. uien uit de Oekraïne aan de markt. De Hollandsche uien gaan heelemaal niet meer, zij kunnen niet met de Hongaarsche en binnen- landsche uien meekomen. Wat hier dan ook nog aan Hollanüsche uien aan de markt ligt, zal wel met verlies, tot hoogstens eigen geld verkocht moeten worden. Nu is Berlijn ie wereld niet, maar 't is heel dikwijls het geval, dat wat in de Duitsche hoofd stad plaats vindt, ook elders wordt gezien. Is het niet vreemd, dat zes wagons kool op één dag in een wereldstad niet kunnen worden ver kocht? Waarom? Ja, als we op elke vraag het juiste antwoord konden geven, dat zou iets waard zijn. 't Is gemeenlijk zóó, dat we ons bij de feiten hebben neer te leggen, te hebben aanvaarden, wat komt. In elk geval is het voor ons groentenland! een heele opluchting, dat er van de soorten rood1 en geel zoo'n massa verkocht is. 't Is wel gera den in dezen zoo wisselvalligen tijd, te^ verkoo- pen als de Vraag er is; ,dat er een prijsdaling over de heele linie, zij het niet ernstig, gekomen; is, werd heden Maandagmorgen ter veiliiig na der bevestigd. Nog zijn de prijzen voor rood en geel best, maar er is toch een aardige stuiver op vergokt, 't Kan zeker spoedig veranderen, we zijn nog vroeg in den tijd. 't Berichtje over witte kool in het overgeno men marktbericht, is nu ook niet bepaald moed gevend. De bouwers gaan nu, ten minste te Br. o. L., waar het gunstige weer zoo uitlokt, naar den akker en werken al Weer voor den nieuwen oogst. Ter velling is het sinds een goede week te mer ken, 't bezoek is er schaarsch; 't zonnetje ver drijft de tuinders uit de veiling en lokt hen naar het land. Beeds prijken enkele rieten hekken, ja een enkelen akker langs ohzen officieusen heirbaan, Twuijverweg geheeten, is reeds bezaaid en wel met uien. Kanten worden gespit, opgehakt, overal ziet men de mannen aan 't werk en kan men weer eens de handigheid bewonderen, waarmei© men in groentenland den graaf weet te h an tee ren. Het teeltplan is weer zoowat opgemaakt. Hier over is heel wat op te merken; natuurlijk plant men op het vroege land schotsche muis, liefst zoo vroeg mogelijk, want vroeg is je ware, dat is vorig jaar wel sterk uitgekomen. Voor 't vroege land is het heelemaal geen probleem, wat er te planten; anders staat het met de koolakkers. Menigeen vraagt zich niet zonder reden met eenige zorg af, wlat moet nu op den koolakker gezet? Boode kool geeft zoo weinig beschot, al jaren aaneen, en wordt zoo door allerlei onge mak getroffen, dat het niet raadzaam is, die soort U planten Dat er zoo onevenredig veel witte kool is gezet in den vorigen planttijd, wijten de bouwers aan de slechte opbrengst met ante re koolsoorten op tal van akkers verkregen. Witte kool schijnt wat beter tegen ongemak bestand te zijn. ,j Maar nu is men over ie heele linie een beetje huiverig om deze kool te telen, 1927'28 brengt voor deze soort, tegenover rood en geel,, al zeer pover resultaat. In St. Maarten, Eenigenburg, Heerhugowaard, zijn heel wat bloembollen ge zet, die cultuur heeft zich zeer uitgebreid. Uit een algemeen oogpunt, is zulks, wijl de risico over meerdere producten wordt verdeeld, zeker toe te juichen. Inzonderheid in de Streek en Andijk heeft men zich op den teelt van bloem bollen toegelegd, de bollenbeurs te 'Groentebroek heeft reeds een zeer aanzienlijken omzet bereikt. 'tls voor de kleine bouwers inzonderheid -een zeer lastig vraagstuk, hoe het teeltplan op te stellen. Witte kool bouwen, waai' reeds zopvelen op die uit gekooide" akkers a'lleen daarmee nog eenige opbrengst kuuuen krijgen, lijkt niet on gevaarlijk. Graanbouw in 't klein is schier niet uit te voeren, erwten kunnen op niet al te duur land, een goede opbrengst geven en laten een ver beterden akker achter (vlinderbloemige plant), late aardappelen ware misschien óók aan te bevelen, 't Is echter te begrijpen, dat velen voor een moei lijkheid zitten. Anderen, die wat beter in de slappe was zitten, hebben weer andere plannen. Kan ik op eigen akkers zoo redeneeren zij zoo goed als geen roode kool houwen, wat belet me, naar „var- schen" grond, een groet, om te zien En de boeren uit den Anna-Paulownapolder, Schermer en Beemster hebben blijkbaar met een te prijzen nauwgezetheid de kool-marktprijzen nagegaan en gedacht, misschien kunnen we 't volgend jaar nog wel 'n boterham aan de koolboeren verdienen. Er wordt heel wat land voor kOolbouw aangebo den, men leze onze advertentie-rubriek, die al meer voor dergelijke aanbiedingen (zeer terecht, zegt de uitgever) wordt benut. Tal van weiden worden gescheurd, men hoort van groote oppervlakten, onder N. Niedorp, Ob- dam, waarop men in 1928 roode kool wil verbou wen. Sommigen zijn 't vorig jaar met roode kool pp nieuwen grond, naar 't heet, zeer gelukkig geweest, mag men „men" gelooven, dan gaf 't gewas een opbrengst, die de waarde van zulke akkers vTijweL benadert. En men kan er van op aan, dat zulke voorbeelden trekken; of nu het algemeen belang gebaat zal zijn met een sterkte uitbreiding van den koolbouw, is nog zeer de vraag. Eigenaardig toch, dat economisch gebeu ren. Algemeen hoort men in de koolstreek de wenschelijkheid bepleiten, met den 'teelt andere paden in te slaan. Provincie en 'gemeente (War- menhuizen) namen het initiatief tot stichting van demonstratie-bedTijveu voor glascultuur. Niet al les op één kaart, luidt het advies en 'k liet in deze rubriek eenzelfden klank hooren. De practijk leert, dat langs lijnen van geleide lijkheid een verandering intreedt. Naast een Cul tuurverandering in 't oude groentenland, afge dwongen door ziekten in 't koolgewas, ontwikkelt zich het oude koolbedrijf op nieuwen grond. Op 't eerste gezicht, zou ik zoo zeggen, meer dan 10.000 wagons wintergoed moesten we in den herfst van dit jaar maar niet vaststellen. Lucht hartig optimisme zegt wel 't komt Op een paar duizend wagons niet aan, dat geloof ik ook wel, 'tis maar de gïoote vraag of die paar duizend wagons, gezien de huidige E.urqpeesche toestan den (Frankrijk heeft 't invoerrecht op landbouw producten verhoogd, terwijl n.b. de Minister van Handel op 't banket van de Fransch-Nelerl. Ka mer van Koophandel op de wenschelijkheid wees, dat Holland het recht op Fransóhe wijnen verlaag de) den prijs van het product niet al te zetër zul len drukken. Slechts éénmaal, 't vorig seizoen, hadden We zoo'n enorme voorraad, en hoe bekaaid is het afgekomen. Afzetgebied is sinds eerder ingekrom- j pen, dan vergrool, denk aan Scandinavië en Ame- rika. Neen, 'k bewonder de teeltverplaatsing, te vens utibreiding, niet.lY.at is er echter aan te doen J j Vraagt het nieuwe oogstplan de aandacht van de bouwers, zijn zij alweer aan 't werk op den akker, beraamt men plannen om; elders te verbou wen, wat men op eigen grond moeilijk bereikbaar acht, de besturen van den Nooriermaxktbond en van de Veilingsvereeniging Warmenhuizen en om- streken hebben óók toekomstplannen. De groote koolveiling te Noordscharwoude heeft te weinig ruimte, voor geladen vaartuigen en nu wil men een groote overkapping bouwen, 'k Vernam, dat reeds een drietal plannen zijn ont worpen, waaruit straks een keuze zal worden gedaan. 'kVind het altijd jammer, dat het netjes gerestaureerde veilingsgebouw zoo achteraf staat, van den hoofdweg af. Straks wordt er weer een kapitaal aan besteed, maar 't blijft altijd, als zet men een villa op een Langendijker eiland. Daar is niets aan te doen, 't gebouw voldoet evengoed aan zijn bestemming, doch van dorpsverfraaiing door de zoo van groote beteekenis te achten markt- gebouwen, komt niets terecht. De plaats ligt nu eenmaal achteraf. Tot op zekere hoogte verkeert de Vereeniging Warmenhuizen en Omstreken in eenzelfde geval. Men heeft daar plan een geheel nieuw gebouw te stichten, ook' van den hoofdverkeersweg ver wijderd. Er is echter wel niets aan "ie doen. evenmin als te Noordscharwoude. Overigens alle respect voor de plannen, inzon derheid voor die van Warmenhuizen. Een mach tige organisatie als de N.M.B. is, die nog steeds in beteekenis toeneemt, och voor haar is zoo'n uitbouw zeker van beteekenis, maar toch minder bezwaarlijk door te voeren. Nu spreekt een plan, als Warmenhuizen heeft doen ontwerpen, meer tot onze verbeelding. Een veilingsvereeniging toch, die een omzet heeft, slechts 1/3 van dievan de N.M.B. Eh 'k: ver zeker u, dat haar plan gezien mag worden. Toch is er geen spr&ke van, dat Warmenhuizen grootscheeps, boven zijn krachten een onderne ming op touw zet. Het bestuur heeft zich met de leden nu jarenlang beholpen en 't kan nu zoc niet langer. 'tOude veilingsboetje kan in den winter de belanghebbende koopers en bouwers onmogelijk bergen. Stel u ook eens even voor, wat "het voor de tuinders uit Krabbendam, Stroet, Eenigen burg beteekent, om na een paar uur varefis, aan alle weer blootgesteld voor de vaargeul hun vaartuig te vertoeven, vóór hun beurt van veilen is gekomen. Dat is metterdaad een onhoudbare toestand. Maar hoewel Warmenhuizen's marktbestuur dit zeer wel inzag, heeft het toch reeds eenige ja ren lang op financieele gronden nieuwbouw ont raden. Het was uiterst voorzichtig en heeft al maar op twee zaken gewezen: op de wenschelijk heid van flinke afschrijvingen op de bezittingen, veiling- en koffiehuis en op het vormen van een fonds voor nieuwbouw. Nu meen- ik' niet gerechtgid tér, zijn, cijfers te noemen, maar mag wel publiceeren, dat men verbaasd staat te kijken, als men ziet, voor welk bedrag dat koffiehuis op de balans staat, zóóveél is op het gebouw afgeschreven. Etn wat het bouw fonds betreft, 'k volsta met de mededeeling, rlat evtenmin als de N.M.B. met zijn uitbouw, War menhuizen met nieuwbouw een getwaagd stuk on derneemt. Sterker, mij is verzekerd, dat bij uitvoering van het plan, door den bouwkundige, den heer Birkmaat te Br. op L. ontworpen, het veilings percentage van nu gehandhaafd blijft. Me dunkt, dat is een gelukwensch waard. Het plan zelf heb ik ook ingezien, 't belooft iets moois te worden,, die nieuwe veiling te War menhuizen. 't Wordt te lang, dit stemmingsbeeld, 'k vertel er later nog wel eens van. Een opheldering. Wij zijn verplicht nog even terug te komen op onze beide artikelen, geschreven naar aanleiding van de openbare klacht in het „Handelsblad'" over den „ergerlijken toestand" van het Hulp post- en Telegraafkantoor te Noordscharwoude De volgende zin in het eerst geplaatste na schrift heeft de aandacht getrokken. „Hier zijn misschien ook nog andere in vloeden, die wellicht den ambtenaar in ze kere mate tot toegeeflijkheid nopen." Ein de vraag werd ons door den bedoelden amb tenaar gesteld: „Wat bedoelt u hiermede?" Er zou namelijk uit kunnen worden afgeleid, dat ik door het verleenen van faciliteiten een zeker deel van het publiek zou nopen mij te begunsti gen. Ik beinvloed in dit opzicht niemand en dit zal ook nimmer kunnen worden gezegd, noch bewezen kunnen worden." Een meer breedvoerig gesprek ontspon zich natuurlijk na deze openhartige, op den man af gestelde vraag en de daarop gevolgde verklaring. En wij antwoordden: ,jOm elk misverstand weg te nemen, om niet verkeerd begrepen te worden, verzekeren wij u, dat wij hieraan nimmer hebben gedacht en 'daar aan ook nóg niet denken. Wij zijn dan ook bereidi in het openbaar te verklaren, overtuigd te zijn, dat ge geen enkele gunst aanbiedt met het bijoog merk u daarmede te kunnen bevoordeelen. U vindt dan ook in ons tweede artikel meer gepreciseerd wat wij bedoelen, n.l. waar wij schre ed,at een ambtenaar niet afhankelijk mag zijn van de gunsten van het publiek." Maar, voegden wij er verder aan toe: Wanneer dte welwillendheid der ambtenaren, in het al gemeen, in welken lvorm ook, wordt ingeroepen, met een order in de hand, dan worden er verplichtingen geboren, 'die het begrip: „voor wat hoort wat" verruimen. Dan wordt er een pre cedent geschapen, dat tot toegeeflijkheid van de zijde van den ambtenaar moet leiden, en waarop later wordt gesteund. Gezag en prestige zijn be grippen, die eiken vorm van omkoopbaarheid uit sluiten. Een ambtenaar met een verantwoordelijke po sitie heeft dit wel te bedenken. En voorts nogmaals, in dit verband: „De Staat heeft tot plicht het denkbeeld na te streven, dat de algemeene voorwaarden moeten worden verwezenlijkt, onder iwelke de persoonlijk heid zijner ambtenaren ontwikkelen kan." Zóó hebben Wij 't bedoeld en tiiet anders. "BED. ,N. L Crt." Plaatselijk Nieuws - OUDKARSPEL. liet woonhuis van den heer B. J. v. d. Hoof, is door onderhandschen verkoop overgegaan op den heer H. Stennenberg. - OUDKARSPEL. Het woonhuis en bedrijfje aan den Waarddijk C 9, bewoond door den heer A. Kooij, is gekocht door den heer A. Kroon Jbz. 5 - OUDKARSPEL. DE BAZAR. Het was gisteren de laatste dag van de Fancy Fair, gehouden ten bate van een vijf-tal vereeni-, gingen in deze gemeente. Graag hadden we heden het verslag daarover geplaatst, maar de ruimte laat het ditmaal niet toe. Donderdag zullen wij het een en ander hier over meer breedvoerig vertellen. Laten we thans volstaan mèt te verklaren, dat de Bazar op waarlijk schitterende wijze is geslaagd We willen nog even vermelden den uitslag van de door diverse personen gewonnen prijzen bij de daarvoor ingerichte attracties: Vlotbrug. ie prijs W. v. d. Wall met 179 pt.; 2e prijs H. Dekker met 174 pt.; 3e prijs C. Been ken 162 pt. Sprei Raden naar de lengte van het figuur 2801/2 c.M. Bij loting toegewezen aan J. Been ken, die 280 c.M. had geraden. Raden Lotnummer. Het nr. was 7010; Gewonnen door P. J. Kat met nr. 7056. Sjoelbak. ie prijs P. Kossen van Br. op L. met 23 pt.; 2e prijs P. Paarlberg met 20 pt. Costuum. Dit droeg het nr. 576. Bij lo-; ting toegewezen aan C. K. Swager met 572. Kapostok met kleed. No. 38$. Gewon-, nen door M. Kramer met no. 375. Sprei. Raden naar het aantal erwten in een, flesch. Aantal 2669. Toegewezen aan J. Eecen Az. met 2675. De uitslag van „gratis uw kamer behangen" zal later in dit blad worden bekend gemaakt. NOORDHOLLANDSCHE VEREENIGING '„HjE T WITTE KRUIS" AFDEELING LANGEDdJK. Gisteravond 7 uur vergaderde ten lokale van den heer P Kramer te Zuidscharwoude, bovengenoem de afdeeling, in tegenwoordigheid van 23 leden in clusief bestuur De voorz dr. .J G. Vogelenzang opent de ver gadering met een woord van welkom, in de hoop jlat de besprekingen op behoorlijken toon zullen worden gevoerd. Zooals dit de laatste maal plaats had, stuit hem dit zeer tegen de borst. Door den secretaris, Ds. O. J. Staal, worden de notulen van de vorige vergadering gelezen, die onder dank aan den samenstelel worden goedge keurd. Ingekomen stukken. In verband met de bekende kwestie, is van'Zr. Metz is van haar een schrijven ingekomen, waarin zij zegt, dat haar eergevoel haar verbiedt, het voor haar ingezamelde geld te aanvaarden. Deze bede larij is haar zeer onaangenaam. Échter brengt zij een woord van dank aan die heeren, die pogingen hebben aangewend, haaf 'n pensioen voor 5 jaar te verzekeren. De voorz. zegt dat het bestuursvoorstel in de ze is en de Zuster nam daarmede genoegen om voor de komende vijf jaren de premiën van löopende verzekeringen voor den tijd van. vijf jaar voor haar te betalen, tot een bedrag van ongeveer f 200 per jaar. Waar echter de mtededeeling wordt gedaan, dat haar uit keer rtig vólgéns de invaliditeitswet wegens weder valide zijn, niet 'meèr zón'- worden verstrekt, wordt besloten, dat zoo deze mededeeling op waarheid mocht berusten, deze premie ook voor 'rekening van Het Witte Kruis te nemen. ,De voorz. stelt thans de vraag wat er met het geld, haar toegezegd en door de leden voldaan, moet worden gedaan. jDe heer Paarlberg stelt voor dit bedrag van de eerstvolgende contributie af te houden. Na eenige discussie wordt een voorstel van den (heer J Keizer aangenomen, om deze kwestie een onderwerp van behandeling te doen uitmaken op de eerstvolgende vergadering, als zoodanig te ver melden, opdat een ieder in de gelegenheid zal zijn, hierover uitspraak te doen. Door den secretaris wordt hierna voorgelezen het Jaarverslag van Het Witte Kruis. Hieruit teekenen wij aan, dat 1 Jan. 1928 het aantal leden 1830 bedroeg. 83 nieuwe leden wer den ingeschreven, 48 leden moesten door verschil lende redenen worden afgevoerd, zoodat de vereen, met 35 leden vooruitging. Het magazijn op zichzelf laat niets te wen- schen over. Over de kwaliteit en kwantiteit van Bet verplegingsmateriaal kan een zeer gunstig oor- deel worden uitgesproken. De financieele toestand j ider vereeniging is gezond te noemen. De inkom sten van het badhuis hebben de uitgaven niet kun nen dekken. 1100 maal is er verplegingsmateriaal verstrekt; 300 porties ijs werden gegeven aan 65 verschil lende patiënten, waarvoor 2600 kilogram ijs moest worden aangeschaft; 9 maal moest een ligtent (jvorden geplaatst; 1 maal werden de waarschuwings border, gezet, terwijl 2 maal zand werd aange vraagd; 2 maal moest de brancard haar diensten bewijzen Ter bestrijding van de malaria werden 12 L. flyosan aangeschaft. Hiervan werd door 27 leden'gebruik gemaakt. Er is 60 maal gespoten, waarvan 31 maal te Broek, 26 maal te Zuidschlar- woude en 3 maal te Noordscharwoude. terwijl in Oudkarspel 1 lid dit voor eigen rekening deed. De moedercursus werd bezocht door 19 dames

Nieuwe Langedijker Courant | 1928 | | pagina 2