STORT EN WERSTRIJDEN Passende viering van 't oude in 't nieuwe. In den oudejaarsnacht waren de gdrasgroene volksstammen van Waarland, Slootgaard en ver-; dere leenheerlijkheden van Harenkarspel, zeer op gewonden en bewegelijk. De plaatselijke herbergeiq van Djrkshorn, opgepropt met joelende en drin kende feestelingen, braakten na het late sluitings uur, stroomen van hooidragers, koolplanters en zoetwater-matrozen over het lage land overvloei diglijk uit. Met zwaar getier en grof geraas wasj de ijle winterlucht vervuld. Sappige vloeken door- daverden de landelijke nachtstilte. De schoone har monie, zoo vurig afgebeden bij den voet van den nieuwen tijdkring, was echter ver zeer verre* Met mes en gummiknuppel werd het spel gespeel^ van rustieke ongebondenheid. Arie Tijm, de jonge reus onder het schippersvolk, bevarende de polder- plassen en kikekrslootjes, werd door een messteek neergeveld en buiten gevecht gesteld. Andere trou we volgelingen van Bacchus, Ceres en Pomona, ontvingen slagen met een situk afgedankt biljard gummi op hun harde Westfriesche koppen. Zoo vieren de jongens van Jan de Wit de dageraad van het pas begonnen jaar 1928. In het naspel van dezen bijzonder vermakelijken oudejaarsnacht in Dirkshorn, stonden heden een viertal door de Justitie uitgekozen acteurs terecht, te weten de slager v. D„ de koopman Jan G. en de landbouwers Piet en Cornelis B. Tegen v. D1., die met de gummislang en C. B. die meti het mes had gewerkt, werd gevorderd 7 dagen gevangenisstraf, terwijl voor J. G- en P. B. we gens gebrek aan bewijs vrijspraak werd gevor derd. Een mislukte slimme streek. (De heer P. G., arbeider te Hoorn, die het uiter lijk heeft van een gepensionneerden kluizenaar van Achel, bevond zich op 29 Nov. te Wognuro op een door notaris Hilbrand gehouden publieke verkooping, met het looze doel om wat strijk geld machtig te worden. P. was voor geen ceht .goed, maar boodt met een stalen gezicht op tot het hoogste bod bereikt was, Toen hij dus de houder werd van het strijkgeld en hem naar zijn kapitaalkrachtigheid werd gevraagd, toonde hij een document, geteekend door een solied landbouwer met name C. Koopman. Het bleek echter weldra dat de opdracht en machtiging valsch was en door den heer P. G. zelf maar was samengeflanst. Deze geniale inpikker van strijkgeld stond heden heden terecht wegens valschheid in geschriften. De officier wenschte echter nog meerdere gege vens omtrent vader Piet en op zijn verzoek werd de zaak vier weken aangehouden. Een autocarambole in den tweeden Pinksternacht te Heiioo. In den nacht van eersten op tweeden Pinkster nacht 6 op 7 Juni had een botsing plaats te Heiioo van het voertuig van den Taxi-chauffeur A. B. uit Alkmaar en het motorrijtuig van den handelsreiziger L. P. Dekker uit Hillegom, met gevolg veel materieele schade aan beide zijden en een paar lichtgewonden. De heer A. B. stond op 6 Januari voor het kantongerecht terecht en werd toen tot 40 gld. boete of 40 dagen veroor deeld. Van dit vonnis kwam hij in hooger be roep, dat heden werd behandeld met Mr. Smal als verdediger. Daar evenwel getuige Dekker in het buitenland vertoeft, werd besloten de verdere behandeling te doen plaats hebben op Dinsdag i? April, teneinde alsnog Dekker als getuige te hooren. 'De Portflesch van Perro. In een der kermisnachten werd te Akersloot uit het buffet in het café Dekker een flesch port ontvreemd en als dader door de politie aangewe zen de tuindersknecht A- J. R., bijgenaamd Pefro te Heemskerk woonachtig. Deze werd dan ook in het bezit aangetroffen van een flesch port wijn, die hij onder zijn toegeknoopte jas verborgen hield. Hij stond voor dit feit eerst terecht voor den politierechter, toen voor de meervoudige straf kamer, die echter voortzetting van het onderzoek gelastte. Heden had die verdere behandeling plaats met het hooren van een tweetal nieuwe getuigen. De verdachte bleef bij zijn verklaring, dat hij de flesch port h.ad cadeau gekregen van een onbe kend persoon, die zoo vriendelijk was dit geschenk voorn em te koopen.. Volgens verdachte had de zuster van den caféhouder die flesch verkocht, doch het goede mensch is inmiddels overleden. Ook zekere Pekel, die verdachte aanwees, heeft het tijdelijke met het eeuwige verwisseld. Gevor derd werd 2 maanden gevangenisstraf. Geen lust in de Rijkswerkinrichting. De werkman J. d. V. te Alkmaar, terzake veel vuldige dronkenschap tot drie dagen hechtenis en 6 maanden opzending veroordeeld, tracht in hooger beroep verlichting van deze zware straf te vinden. Hij is dan ook tot alle mogelijke transacties bereid en wil het zelf met geheelonthouding pro- beeren. De officier is echter sceptisch omtrent J.s standvastigheid gestemd, en vordert bevestiging van het vonnis. Als de officier er echter nu maar op wil reke nen, dat J., als hij toch naar den krententuin wordt verwezen, niet zoo mal zal zijn, om in het ver volg enkel anijsmelk te drinken. Een alcoholische kleptomaan. De arbeider S. V. te Zijpe, thans in voorarrest, heeft op 7 Juli te Schagen een rijwiel van den heer P. Blaauboer achterover gedrukt en te Hel der voor 7.50 gld. verkocht. Verdachte is een ge weldige dronkaard. In de strafgevangenis is hij behandeld met serum tegen drankzucht. Het re sultaat was, dat hij reeds den eersten dag na zijp ontslag als een Maleijer in het schuurtje te Alk- maar moest worden opgeborgen. Eisch tegen de- i zen liefhebber 1 jaar gevangenisstraf. ÖUB KARSPEL. Onder groote belangstelling en begunstigd door heerlijk weer, ontmoetten elkaar Zondag j.l. op het D.l.S-terrein de aloude tegenstanders D.T.3. 1Zeevogels 1. In een spannenden, maar geens zins mooien strijd, is het den withemden gelukt haar oude concurrenten van eenige seizoenen her, een 3—2 nederlaag toe te brengen. Zeker de over winning is klein, maar zij was wel verdiend, doordat ie Doetjes dooreen genomen steeds iets meer in het offensief waren dan de tegenpartij, maar toch was een gelijk spel, door 'het taaie vasthouden der gasten tot het einde toe, hier niet ver van de waarheid. Bij lange na speelde echter ook D.T.S niet zoo, zooals wij de laatste weken van haar gewoon waren. In den beginne wogen de partijen tegen elkaar op, maar na eenigen tijd komt de thuisclub steeds meer in den aanval. Hachelijke momenten ontstaan voor de Z.-veste, maar voofloopig wieten de gasten steeds op het laatste moment hun doei voor een doorboring te bewaren. Nadat het zoo eenigen tijd is doorgegaan en de scheidsrechter zelfs een zeer fameuze hands bal in het beruchte gebied over het hoofd heeft gezien ,is het tenslotte de rechtsbinnen van D„ die na een schermutseling, zijn club de leiding geeft. Nu schijnen de Beetjes hun ouden vorm weer te pakken te krijgen. Enthousiast wordt er gespeeld', en als op een gegeven moment ie rechtsback van Z. onbenullig op zijn keeper tracht terug te. spelen, is de D.-midyoor er als ie kip pen hij om met een hard schot het tweede punt te scoren. Nauwelijks is weer afgetrapt of onweerstaan baar trekt de D.-aanval weer naar voren en een schitterend doelpunt is haar belooning. Maar even onverwacht als de opleving kwam, even zoo spoedig was deze weer verdwenen. Z„ thans van den druk bevrijd, kómt nu in het offensief en al spoedig ziet Swager zich gepasseerd. De D.- rechsachter raakt geblesseerd en speelt op halve kracht verder. Na de thee is het verband bij D. er nog meer uit. Desondanks zijn zij toch steeds in de meer derheid, maar in doelpunten weten zij dit niet uit te drukken. De gasten spelen moedig ver der, en na geruimen tijd smaken zij het genoegen den achterstand met een goed doelpunt te ver kleinen. Menige aanhanger van D'. voelt zich nu nog bang om het hart worden. Maar voorloopig igëbeurt er echter niets. Het spel blijft op en i neer golven, en de verdedigingen blijven de v<j,or- j hoedes de baas. Reeds nadert het einde en voelt een ieder zich reeds gerust worden, als plotseling, I 3 min. voor het einde, het fluitje .weerklinkt, en I de scheidsrechter naar de beruchte stip wijst, en Z. een penalty toekent. Doodsche stilte, maar dan een luid gejuich als men ziet dat de bal I de buitenkant van den paal scheert. Op een bij zonder gelukkige wijze is D1. hier dus aan een gelijk spel ontsnapt en zijn de 2 puntjes behouden gebleven. A.s. Zondag wacht D T.S. een zwaren strijd. Maar komaan Deetjes, de tanden op elkaar en de vuisten gebald' en misschien is de zege dan ons. Klein meisje in tranen: „Moeder, Tomny heeft mijn pop gebroken?" Moeder: „Maar kindje, hoe is het gekomen?" Klein meisje: „Ik heb hem er mee op zijn, hoofd geslagen." (Punch.) Oude Heer: „Jij bent veel te jong om alleen in een apotheek te worden gelaten. Heb jij een. diploma? Jongen: „Ehneen, mijnheer, maar we heb ben wel een middel, dat we zelf maken en dat is net zoo goed!" (Humorist.)' CHINA. „HIMALAJA." Het hoogste gebergte der aarde. (8180 Meter.) ZWITSERLAND. Gezicht op de Grindelwaldgletscher.

Nieuwe Langedijker Courant | 1928 | | pagina 4