Rechtzaken Uit den Omtrek overwe r kt© zenuwen ffyriAa/vdi's 7J2muu^a5Ö2itm VOOR DEN KANTONRECHTEN. Magere bokkems geven ook nog vet. Het was vandaag 'n kantongerechtje dat ver geleken kon worden met de bekende portie voor een zieke kip. Maar gedachtig aan het spreek woord, dat er geen zoo magere bokkem wordt gevonden, of er kan altijd nog wel 'n ietse pietsie vet worden uitgebraden, zullen we trach ten nog te woekeren met het weinige dat ons heden ten dienste stond. De straf rechtmatig verdeeld. Heden werd. als aanvangsnummer der openbare zitting een aangehouden zitting tegen twee bal dadige. jongens uit Schermerhorn, C. J. 18 jaar en J. T. 16 zomers tellend, die op een Januari dag de dubieuse aardigheid hadlden vertoond om een aantal met cement gevulde zakken, bestemd voor verzwaring van den polderdijk op critieke momenten, baldaiiglijk op het ijs te werpen, met gevolg dat de zakken door het ijs geraakten en de specie verloren ging. Gehoord werd nog juf frouw Konijn, die het gebeurde had waargeno men en thans haar beëedigie verklaring aflegde tegen den civielen prijs van f 2.20 voor reiskosten. De jeugdig edelinquenten, niet aanwezig, wer den gestraft volgens anciënniteit. C. werd opge knapt als auctor intelectualis met f10 boete of 5 dagen en aan J. werd opgelegd f 5 boete subs. 1 week tuchtschool. Pijnlijk klinkt des bakkers stem: Altijd zit ik in de klem. De A.lkmaarSche broodbakker C. J. K. was heden weer wat je üoemt de pisang, omdat op Vrijdag 20 Januari omstreeks 6.10 n.m. een twee tal gezellen met een ijver die gewoonweg alle beschrijving te boven gaat, bezig waren met be- schuitbakken, terwijl de wet hen zeer nadrukke lijk had verboden na 3 uur ook nog maar 1 korrel deeg ter grootte van een groene erwt aan te raken. De baas zelf slofte nog met de broodkar langs de straat en zou bij ziju thuiskomst deze beschuitbereiding overnemen. Een agent was hem echter al voor geweest en voor hij dus ter plaatse kon zijn, was het onheil al voltrokken. De bak ker is al eens meer tegen de lamp geloopen en stond nu op de voordracht om in de bruine boo nenrestauratie van het rijk liefderijk te worden opgenomen. De overtreder verontschuldigde zich met mede te Jeelen, dat het een spoedbestelling gold, die te laat was ingekomen, maar toch moest worden uitgevoerd. De heer ambténaar onder hield den verdachte" ernstiglijk over zijn vroe gere pekelzonden tegen de arbeidswet, doch wil de alsnog genie voor recht doen gelden en requi- rcerde in plaats van ie onsmakelijke principale hechtenisstraf 2 maal f 25 boete of 2 maal 20 dagen, waarop de kantonrechter bewogen door den traan, die uit 's bakkers droevig oog drup pelde, de poenitentie reduoeerde tot 2 maal f 15 boete of 2 maal 10 dagen. Ga heen en zondig niet meed De 19-jarige landarbeider J. A. de G. uit Castricum ontdekte in het land van zijn patroon eenige uitgezette wildstrikken en con slateerde, dat een van die wildstrikken was dichtgetrok ken omdat een schaap er met zijn poot in had getrapt. Vol blakende ijver haastte het jonge mensch zich, deze strik weer in zijn vorigen toestand terug te brengen, doch 'werd op iit onzalige moment juist betrapt door brigadier tit. Koelemeij, die overeenkomstig "zijn instructie, ver plicht wasproeesverbaal op te maken en de wild strikken in beslag nam. Het onfortuinlijke jonge mensch, thans als verdachte aanwezig, was ver gezeld van zijn goed emoeder, die haar huishouden metlO kinderen in den steek had gelaten om voor haar pliehtige zoon een goed woordje te doen. Deze daad van moederliefde gevoegd bij de gun stige omstandigheid dat zoonlief nog niet we gens iachtwetovertreding was veroordeeld, ver morzelde des kantonrechters hart en hij bepaalde de straf op een ernstige vermaning en f 3 boete subsidiair 3 dagen hechtenis. Wanneer zullen we van dezen afg?takelden Prins verlost woelen Nog altijd ligt tusschen Petten en Kamperduin in het zilte zeewater de berg oud roest, die eens de trotsche oorlogskruiser Prince George" voorstelde. Deze scheepsruïne wordt nu weer be waakt alsof het een goudmijn is en borden met verbodsbepalingen overeenkomstig artikel 461 wet boek van strafrecht, grijnzen de nieuwsgierigen dreigend de waarschuwing toe, op behoorlijken afstand te blijven. En dat het niet raadzaam is deze waarschuwing in den wind te slaat}, onder vonden heden een tweetal kooplieden in de wei nig waardevolle zaken, die gewoonlijk met schoon maak worden opgeruimd- Deze handelslieden R. B. en H. B., beiden uit Alkmaar, hadden zich op 25 Februari op het verboden terrein begeven en warén alstoen opgemerkt en geverbaliseerd door rijksveldwachter Strooker. Men scheen hen te verdenken daar te vertoeven met minder eer lijke bedoelingen, doch de ouiiste der terechtstaan- den, R. B„ beweerde met de anderen niets te ma ken te hebben gehad. Hij had zich naar het •wrak begeven louter uit nieuwsgierigheid en om zijn trekdier gelegenheid te geven wat uit te rusten. Zelf is hij lijden I aan een beenfistel en absoluut in de onmogelijkheid het oorlogskaiaver te beklimmen. De ander had ook maar eens éïfc gekeken, zijn vrienden hadden de vervolging af gekocht voor f 12, doch 't was'hem niet mogelijk geweest om die som voor elkaar te boksen. Het kostte de beide belangstellenden in de onooglijke vertooning, die deze eeuwige berg van oifiijzer oplevert trouwens ai geld genoeg, daar zij ieder tot f 10 boete of 5 dagen werden veroordeeld. Men is dus gewaarschuwd zich te wachten voor ern stige schade in de portemonnaie. ST. PANCRAS. Vrijdagavond trad voor den Bond voor Staats- pensioneeering alhier op als spreker Ds. Baar uit Alkmaar, welke als onderwerp had gekozen ,,als de noodklok luidt". Spreker constateerde het met droefheid, dat het nog noodzakelijk was in een Christelijke maat schappij te moeten strijden voor "Premievrij Staats pensioen. Hij nam aan, dat juist de sociale wet ten van thans oorzaak zouden zijn, dat wij er n'og zoo ver van verwijderl zijn. Bij de invoering ^an de wet op de Ouderdomsrente werd vastgesteld) dat toen rond 223000 meuschen profiteerden van het kosteloos pensioen; echter worden deze rijen dagelijks gedund, zooiat binnen 25 jaar zeker geen enkele daarvan meer in leven zal zijn. Ge noemd werd de mislukking van de V.O.V-, waar van bleven buitengesloten ruim 90000 personen, broodvechters, welke niet in staat zijnde de pre mie te voldoen, met zorg den ouden dag zullen zien naderen, waarvan in den Bijbel en Spreuken gewaagd wordt als: De grijsheid is een sieraad. Zich verheugende over een kentering over vleze idee aan de rechterzijde, illustreerde spreker ver schillende uitlatingen van vooraanstaande poli tici dier zijde; waaronder eene van den tegen- woordigen Minister Slotemaker de Bruine in diens boek: .Sociale Studiën". Een noodzakelijke sociale maatregel niet uitvoeren, omdat het te veel geld kost, is mammonisme. Het oordeel is thans aan het publiek. Velen staan, aldus spreker, nog on der suggestie van een gezegde van Dr. Abr. Kuiper: Staatspensioen is immoreel en werkt de moral iseerend. Veel immoreeler werd het genoemd de ouden van dagen te laten liggen aan den kant van den weg der maatschappij. In het tweede gedeelte van zijn rale wees spreker op den plicht der gemeenschap, welke de zorg voor 'de ouden en zwakken op zich had te nemen naar het cen trale gebod van het Christendom: Hebt God lief boven alles, en uw naasten gelijk uzelve. Waar Christus sprak: De aarde is des Heeren, mitsga ders hare volheid, beteekent dit, dat alles is ge schapen voor allen. Fn als er nu zijn die tekort komen, is dit de schuld van hen, die' meer nemen als hun toekomt. Wanneer tenslotte gezegd wordt, het kost te veel, welnu zegt spreker; dan maar éen drijvend oorlogsmonster minder en het geld is er. Hij wekt tenslotte op om straks, als de noodklok luiit, om mee te trekken met hen, die pal staan voor de ouden van dagen, welke vol ver wachting het oog op ons jongeren, hebben ge richt, om te rédden wat er te rédden valt. Met een woord van dank voor de boeiende en fijngevoelige rede sloot de heer v. Kampen de vergadering, welke niet druk was bezocht. W ARMENHUIZEN. Witte Kruis. Maandagavond vergaderde de afd. Warmenhui- ze nvan de N.H. Ver. het Witte Kruis". Tegen woordig zijn 4 bestuursleden en 6 leden. De Voorz. Dr. van Hesteren spreekt de dank nog uit aan de 2 vertrokken bestuursleden n.l. Ds. G. Horn- stra, als Secretaris der vereen, en M. Klerk als bestuurslid voor het vele en goede werk wat zij voor de vereen, hebben gedaan. Besloten wordt, om de aftredende leden van het Hoofdbestuur n.l. D. H. Prins te Alkmaar, Pastoor Soepnel te Hoofddorp en B. H. Stiler, arts te Hilversum, opnieuw candidaat te stellen en wordt het verzoek van de Afd. Broek in Wa terland om de candilatuur J. Terpstra te War der te steunen voor kennisgeving aangenomen. Dé 2e Secretaris leest daarna het jaarverslag voor, waaruit blijkt, dat het aantal leden van 349 tot 417 is gestegen, derhalve een vooruitgang van 68. Uit het magazijn werden 318 artikelen uitgeleend. De financieels toestand van de vereen, is nog verre van gunstig te noemen en nog steeds word er» pogingen in het werk gesteld om uit len financieelen nood te geraken. Wat de t.b.c.-bestrijding betreft, zullen pogin gen in het werk worden gesteld' leden te werven, die jaarlijks een minimum contributie willen stor-* ten van f 0.50. In behandeling wordt genomen de rekening van de adf. welke-in ontvangsten luidtf 13.55.10, uitgaven f 1594.23, nadeelig saldo f 239.10. De rekening t.b.e.-bestrijding luidt ontvangsten f2833.03, uitgaven f2832.62, nadee lig saldo f 447.78. Deze rekening wordt nagezien I door de heeren N. Slot en Sotemann, die le be scheiden in orde bevinden waarna de rekeningen worden goedgekeurd door de algemeene vergade ring. Eveneens worden goedgekeurd de begroo ting over 1928 luidende: voor de afd. het Witte Nutsavond. Woensdagavond trad alhier voor het Dep Wqr- menhuizen van de Mij tot Nut van 't Algemeen, als spreker op de heer A. H. Gerhard, Lid van de 2de Kamer met het onderwerp ,,de Kunst vati Lezen en Luisteren." De opkomst van de le den was deeftt le noemen, hetgeen we van nul;s- avonden niet gewoon zijn, een 20-tal leden nl. had aan den oproep gehoor gegeven. Was de slechte opkomst te wijten aan het onderwerp? Vermoede lijk wel. Maar zoo ooit, dan hadden de afwezigen dit keer absduut ongelijk. In een zeer boeiende causerie wist de begaafde spreker zijn hoorders tot het einde toe te boeien en maakte hun duide lijk, wat net zeggen wil, de kunst van Lezen, maar vooral de kunst van luisteren te verstaan. Spr. liet uitkomen, dat ten opzichte van hun kin deren, vele ouders de kunst van luisteren niet ver staan. Het dankwoord door den voorz. aan spr. gebracht en waarbij gesproken werd van een tof weerziens, was allen uit het hart gegrepen, daar alle aanwezigen dezen geestigen causeur nog gaarne, eens in hun midden zouden willen zien. Kruis' 'in ontv. f681.35, uitg. f1040,65, nadeelig saldo f360.30. Afd. t.b.c. ontvangsten fl878.r— 'uitgaven f2158.78, nadeelig saldo f280.78. Periodiek treden af ie heeren J. Swan en J. Turkstra. De heer J. Swan stelt zich niet meer beschikbaar en wordt in de vacature M. Klerk gekozen G. v. d. Wel te Schoorldam en de heer J. Tukstra te Krabbendam herkozen. In de va catures van Ds. Hornstra en J. Slwan zal in de eerstkomende algemeene vergadering worden voor zien. den door Dr. Jongmans over de tibici-bestrijding De Voorz. deelt nog mede, dat de lezing te hou- en de woninginrichting thans zal plaats hebben op 19 Maart a.s. n.m- half acht in de kolfbaan van den heer H. Slikker. Hierna sluiting. dan een uitstekende kans voor Tiet kampioen schap. vooral D.T.S., die dan nog slechts 2 wed strijden heeft te spelen. Ongetwijfeld zal het er dan ook wel spannend toegaan. Thuis won DT.S. met 30 van S.V.S., dus Deetjes alles er op en getracht dé 2 puntjes maebtig te worden. - OUDKARSPEL. Naar wij vernemen, zal in het Huis de Bre- derode le Paaschdag een Balmasqué worden ge houden Daar. er in Oulkarspel met een gemas kerd bal altijd een groote belangstelling is, twij felen wij er ook geen oogenblik aan, of ook dit zal weer van harte worden toegejuicht en velen zullen zich ongetwijfeld aanmeelden. kalmeeren en worden gesterkt door ^-^^Suisj^5c^i^potl^nDrog ist e n Plaatselijk Nieuws OUDKARSPEL. D. T. S. Morgen speelt DT.S. in den Helder tegen S. V.S. Deze wedstrijd is voor beide elftallen zeer belangrijk. Immers, de winnaar hiervan maakt Nieuwstijdingen HET DRAMA TE SCHATTERSHU1ZEN Het Gerechtshof te Leeuwarden heeft heden uit spraak geaaan in de zaak van Rudolph Rodermond 33 jaar, landbouwer te Schattérshuizen, gemeente Zuid Wolde, beschuldigd van doodslag gepleegd op Dirk Wit en diefstal van f1540. De doodslag werd gepleegd om de uitvoering van den diefstal voor te bereiden. Om ontdekking van zijn mis- daad te voorkomen, had Rodermond het lijk be graven in zijn tuin. De rechtbank veroordeelde hem tot vijftien jaar gevangenisstraf met aftrek van vier maanden pre ventief en heden heeft het Hof dit vonnis beves- tigd. EEN GEHEELEN NACHT IN DEN MODDER Vorige week begaf de pastoör van Valburg zich 's avonds huiswaarts. Bij het oversteken van een 1 vonder op een der binnenwegen, geraakte hij door uitglijden in een sloot, waar hij bijna tot de schouders inzakte, meldt „De Tijd." Den geheelen nacnt bracht ae pastoor in dezen benarden toe stand door. Tegen den morgen hoorde hij voet- Stappen en riep om hulp Met groote moeite kon men den inmiddels bewusteloozen pastoor uit den j Ürassigen grond krijgen De pastoor was gewend te voet dezen afstand af l te leggen. Door net vriezen der laatste dagen was de grond ter plaatse glad, hetgeen de oorzaak is geweest van dit ongeluk. HUISELIJKE TWIST In een perceel aan den Schoterweg te Haarlem kregen gisteren man en vrouw, die gescheiden leven, twist met elkander. De man bracht .de i vrouw met. een knipmes een 12 cm. lange wonde in den hals toe cn twee snijwonden in haar lin kerarm. Aan het politieposthuis in de Cronjé- straat werd de vrouw verbonden. Haar toestand is bevredigend. De man is in bewaring gesteld. MOTORONGELUK. Woensdag is op Jen Rijksstraatweg Deventer- Apeldoorn Je heer G. Kruitbosch uit Twelloo met zijn motorrijwiel in volle vaart tegen een groentenkar gereden. De heer K. werd ernstig gewond en is in den loop van den dag overleden. INBREKERS WERKTUIGEN. Bij het graafwerk aan de Oude Haven te Tiel, werd een compleet stel inbrekers werktuigen, als vijlen, loopers, een bos sleutels, een portefeuille en een pistool gevonden. Uit het onderzoek der politie is gebleken, dat deze geheele uitrusting heeft toebehoord aan de bende jeugdige dieven, die het vorige jaar ae stadi onveilig maakten. GESMOKKELDE KOFFIE. Naar de ,,Gronauer Nachrichten" mededeelt zijn via Glanerbrug aanzienlijke hoeveelheden koffie Duitsehland binnengesmokkeld- De smokkelaar, woonachtig te Losser, had daarom een aardige truck bedacht. In Enschede stopte hij iederen keer 60 pond, verpakt in twee zakjes, in de repa- ratiekist van de autobus der lijn EnschedeGro- nauEpe, tijdens afwezigheid van den chauffeur. Tot Glanerbrug reed hij zelf mee, doch de grens I passeerde hij met z'n rijwiel om vervolgens in Gronau als de chauffeur weer even afwezig was z'n koffie uit de kist te halen om deze in Duitschland te verkoopen. Dezer dagen is de truc door de douane ontdekt. ONTSLAGEN. De stakers bij de firma J. W. Meyerink Co. te Winterswijk hebben van de gelegenheid, hun door de directie geboden om vóór Dinsdagmor gen 28 Februari 's middags 12 uur het werk op de oude voorwaarden te hervatten, geen gebruik gemaakt. Tengevolge hiervan zijn zij ingaande 29 Februari ontslagen en wordt het werk met nieuwe werkkrachten voortgezet- AMELAND GEÏSOLEERD. Door den aanhoudenden Oostenwind is de wa terstand op de wadden zoo laag, dat de veerboot van Nes naar Holwerd voor een paar dagen is vastgeloopen en nog steeds niet terug is zooiat Ameland sedert een paar dagen geïsoleerd is. HONDERD) JAAR. Maandag a.s. hoopt mevr. wed. H. P. Brons voortWesselink te Enschede haar lOOen verjaar dag te herdenken Ondanks haar gezichtsvermogen en gehoor is afgenomen geniet zij nog een vrij goede gezond heid. EEN BEDROGEN LANDGENOOT. De heer P. de N., bankdirecteur te Rotterdam bevond zich Woensdag op de Meir te Antwerpen toen hij werd aangesproken door iemand, die ver klaarde van Russische afkomst te zijn. De Rus vroeg den weg naar een bank, dóch de Nederlan der kon hem de gevraagde inlichting niet geven. Toen mengde zich een Fransch sprekend persoon in het gesprek, die op zich nam den Rus den weg te wijzen. Alvorens echter te vertrekken, liet. de Rus, die Duitsch sprak, een étui zien, waarin zich 24 diamanten bevnoden. Hij bood deze voor 100.000 francs te koop aan. De Nederlander wilde op den koop ingaan, op voorwaarde echter, dat een juwelier eerst de diamanten zou keuren. Het gezelschap trok naar een juwelier in de buurt, die aan elk der diamanten naar schatting eeni waarde van ca. 16.000 francs toekende. Na dit deskundig advies betaalde de Hollander het be- ddongen bedrag. De Fransch sprekende persoon vroeg daarop, of hij vier diamanten kon koopen voor 500 dollar per stuk. De heer N. was hier- .toe bereid, aldus de „Tel." en gaf den Fransch- man een der diamanten, waarvoor deze 3000 fr. betaalde met de belofte het ontbrekende geld te zullen halen. De heer de N. wachtte, liet de dia- hianten nogmaals aan den juwelier zien, die ter stond vaststelde, dat het étui verwisseld was en liet andere niets anders bevatte dan waardelooze steenen. De politie is van deze oplichting op de hoogte gesteld en stelt nu een onderzoek in. Radio-Omroep EERSTE LANG F,DIJKER RADIO-CENTRALE D. SCHUITEMAKER Jr. Noordfccharoomde. Zondag 4 Maart. 8.309.30 N.C'R.V. Morgenwijding. Huizen 9.50 Kerkdienst uit Amsterdam. 12.302.00 Lunchmuziek Hilversum 2.002.30 Lezing over muziek'. 2.304.00 Fransche muziek 4.005.00 Ziekenuurtje K.R.O. Huizen 5.006.15 Conoert uit Koog a. d. Zaan Hilvers. 6.31 V.P.R.O. Kerkdienst uit Hilversum 8.00 Sport- en persberichten. 8.10 Hoffmann's vertellingen, opera in 4 bedr. Hierna tot 11.20 dansmuziek van Berlijn. Maandag 5 Maart. 11.202.00 Lunchmuziek. 2.204.20 Conoert van Kalundborg. 4.405.55 Kinderuurtje Ant. v. Dijk Hilv. 6.007.15 Dinermuziek 7.308.00 Lezing over schoeisel. Huizen 8.05 Het omroeporkest. Hilversum 9.00 Voordracht van Willem v. Capellen 9.4510.30 Het omroeporkest 10.3012.00 Dansmuziek. Dinsdag 6 Maart. 11.202.00 Lunchmuziek. 3.004.0"0 Knipcursus. 'Hilversum 5.307.15 Vooravondoonoert 7.157.45 Engelsch. 8.00 Uitzending van uit de St. Dominicuskerk te A'dam, vasten-meditatie door de Z.EerW. heer Th. J. van Noord. Hierna Daventry tot 12.20. Degenen, die aangesloten zijn op 2 stations krij gen het geheele programma van Hilversum; het geheele programma van Huizen, en de opgegeven buitenlandsche stations doorgezonden. RADIO-CENTRALE HART KUIJT. OUDKARSPiElL A 117. Zondag 4 Maart. 8.309.30 Morgenwijding N.C.R.V. Huizen 9.50 Kerkdienst N.C.R.V. 12.302.00 Lunchmuziek Trio Hilversum 2.002.30 Causerie over Fransche muziek.' 2.303.20 Fransche muziek. Hilversum 3.304.35 Populairen Fransche muziek. 5.006.15 Concert uit Koog a. d. Zaan. 6.30 Kerkdienst V.P.R.O. 8.00 Pers- en sportberichten. 8.10 11e Operaavond, uitvoering van Hoff mann's vertellingen. Daarna dansmuziek tot 11.50 Kalundborg Tekstboekjes bij 011s verkrijgbaar. Maandag, 5 Maart. 11.20 Partington quintet en sopraan Daventry 12.302.00 Lunchmuziek Trio Hilversum 2.002.20 Orgel-recital. Daventry 2.204.20 Namiddagconcert Kalundborg 4.405.55 Kinderuurtje Ant. v. Dijk. Hilv. 6.007.15 Dinermuziek 7.157.45 Engelsch voor beginners. 7.45 Politiebericht. 8.05 Concert o.i.v. Nico Treep 9.009.45 Voordracht d. W. v. Cappellen Hofjesgebeuren van P. Kramer. 9.45 Voortzetting van het Concert 10.00 Nieuws bercihten. 10.10 Voortzetting verzoek-programma. Daarna dansmuziek tot 12 uur. Dinsdag 6 Maart. 11.20 Conoert Daventry 12.302.00 Lunchmuziek Trio Hilversum 2.002.20 Londensch radyio dansorkest Dav. 2.203.00 Namididagconcert Kalundborg 3.004.00 Knipcursus Hilversum 4.004.20 Voortzetting oonoert Kalundborg 4.105.30 Muziek Daventry 5.307.15 Vooravondoonoert Hilversum 7.157.45 Engelsche conversatieles 7.45 Politiebericht. 8.00 Uitzending uit de St. Dominicuskerk te A'dam. De vastenmeditatie wordt gehouden door den Z.Eerw. heer Th. J# van Noord van Noordscharwoude. Huizen TWEEDE PROGRAMMA. Zondag 4 Maart. 12.30—1.30 Lunchm. Trio „Winkels" K.R.O. 1.302.15 Verteluurtje. K.R.O. Huizen 4.005.00 Ziekenlof uit Bloemendaal 5.20 Kerkdienst N.C.R.V. 7.308.00 Lezing d. kap. Weij, Vianen. 8.00 Concertavond, sopr., tenor, en K.R.O.-koor 10.30 Persberichten. 10.45 Epiloog. Maandag 5 Maart. 12.301.45 Orgelconcert N.C.R.V. Huizen 4.005.00 Ziekenuurtje. 7.007.30 N.D.O.-cursus Eng. conversatie. 7.308.00 Lezing door Fred. H. Hoek Huizen 8.00 Concert en toespraken. 10.30 Persberichten. Dinsdag 6 Maart. 12.301.30 Lunchmu2. Trio „Winkels" K R.O. 5.306.30 Dinermuziek. Huizen 6.307.00 Cursus Esperanto 7.007.25 Engelsch voor beginners. 7.358.00 Cursus Kerklatijn, Leo Speet.

Nieuwe Langedijker Courant | 1928 | | pagina 4