Nieuwstijdingen Buitenland Openbare Ledenvergadering der Kamer van Koophandel en Fabrieken voor'Hollands Noorder-- kwartier, op Woensdag 7 Maart 1928 des na middags ten 7.15 ure in het Stadhuis te Alk maar. Afwezig de heer Schmalz met kennisgeving. De voorz., de heer Arntz, opent de vergadering met welkom aan de opgekomen leden. 2. Vaststelling notulen van de ledenvergadering d-d. 4 Januari 1928. Deze worden ongewijzigd; vastgesteld. 3. Ingekomen stukken: Een uitnoodiging van de Kamer van Koop handel te Rotterdam om aanwezig te zijn bij de herdenking van haar 125-jarig jubileum. Bericht van verhindering werd gezonden met tevens telegrafischen gelukwensch. a. Schrijven van de vereeniging van "Waalwijk- sche Schoenfabrikanten inzake Wetsontwerp tot iwijziging der ziektewet. mentsgeld zou hieraan bevorderlijk kunnen zijn Zoolang hiertoe echter niet wordt overgegaan, wordt verzocht als voorloopige maatregel voortaan geen kosten van aansluiting meer te heffen. De voorz. zegt dat van hieruit ook al eens een adres is verzonden. Op voorstel van den voorz. wordt besloten een speciaal adres te verzenden met verzoek om ver laging van de tarieven voor gesprekken. e. Antwoord van de Nederlandsche Bank op het schrijven der Kamer betreffende de kleur der bankbiljetten. Technische maatregelen maken wijziging on mogelijk. Voor kennisgeving aangenomen. f. Adres van de Kamer van Koophandel voor 's Hertogenbosch eu Omstreken, inzake het Vast rechttarief voor het verbruik van electrischen stroom. Door deze Kamer wordt de aandacht gevestigd op het feit, dat in zeer vele gemeenten, welke daar voor wel in aanmerking zouden komen ten be hoeve van het winkelbedrijf, tot heden geen spe ciaal vastrechttarief voor het verbruik van elec trischen stroom werd ingevoerd b. Dito van de Kamer van Koophandel te Lei- Gewezen wordt daarbij op het groote belang den (de airessen, genoemd sub .a en b liggen we dat het winkelbedrijf, vooral in de grootere ge- gens haar omvangrijkheid ter Secretarie te Alk- meenten heeft, bij het bestaan van deze vastrecht maar), e. Adres van de Kamer van Koophandel te Gro ningen iuzake hetzelfde onderwerp. Naar aanleiding van het bij de 2e Kamer der Staten Generaal ingediende ontwerp Ziektewet, worden de volgende opmerkingen gemaakts De Kamer stelt voorop, dat zij het een groot maatschappelijk belang acht, dat de arbeiders te lgen de geldelijke gevolgen van ziekte zijn verze kerd, daar velen niet finantieel krachtig genoeg zijn deze gevolgen voor hun rekening te nemen. In verband evenwel met de economische omstan digheden is het dringend noodzakelijk, dat de in het leven te roepen regeling zoo eenvoudig en te vens zoo goedkoop mogelijk zij. Aan den werkge ver dient de verplichting te worden opgelegd den arbeider bij ziekte gedurende een zekeren tijd een uitkeering te waarborgen. De regeling zelve wensent de Kamer te zien opgenomen in het Bur- tarieveen voor de verlichting der winkels. Besloten werd met de directies der Electrischq bedrijven in die gemeenten in het district dezer; Kamer, waar voorbedoeld vastrechttarief nog niet bestaat, contact te zoeken. De Kamer voor H,oll. Noorderlcw. wordt uitge- noodigd' in gelijken geest een besluit te nemen. j Voorz. zegt dat thans van meerdere zijden op een ander tarief wordt aangedrongen. Besprekingen met den Dir. der Licht bedrijven van Alkmaar zijn in voorbereiding, en zullen op voorstel van den voorz. worden afgewacht. Mochten er in de buitengemeenten klachten zijn, zoo doet men goed deze ter kennis van de Kamer te brengen. De heer De Raat vestigt er nog de aandacht op, dat alleen dan het goedkoope tarief wordt toege past, wanneer men boven het normaal vastge stelde gebruik komt. gerlijk Wetboek in de wet op het Arbeidscontract Ue zaak wordt aangehouden tot de volgende Wanneer de regeling op deze wijze als door de vergadering. Kamer wordt aangegeven tot stand komt, dan kan de geheele administratieve rompslomp, die het aan hangige voorstel aan de ondernemers en aan de Raden "an Arbeid zal bezorgen, achterwege blij ven, waardoor uit den aard der zaak belangrijke kosten worden bespaard. Slechts op de wijze als I de Kamer aangeeft, zal een regeling kunnen wor- I den getroffen, waarmede zoowel de werkgevers als de werknemers het best zullen zijn gediend en ■welke ook het algemeen belang ten goede zal j komen. Groot bezwaar heeft de Kamer tegen het stel- j „sel van den Minister, hetwelk individueele regis tratie door de Raden van Arbeid noodig maakt. Een collectieve verzekering zou heel wat admi- i nistratie vermijden. Voorts is het de Kamer niet duidelijk, waarom de keuze van de verzekering bij den arbeider zelf moet liggen. De patroon be- j hoort de keus te hebben, bij welke kas hij zijn i arbeiders verzekerd wil hebben. Geheel ontoelaat baar is het, dat de arbeiders van één onderneming zouden kunnen besluiten zich bij meer dan één kas te doen verzekeren. De Minister houdt naar het oordeel van de Kamer veel te weinig rekening met de bestaande praktijk. Een zeer groot ge- g. Schrijven van het gemeentebestuur van Wie- ringen, dat de poging der Kamer tot opneming van den weg 'langs het Balgzandkanaal in het Provinciaal Wegenplan door deze Gemeente zal worden ondersteund. Voor kennisgeving aangenomen, n. Antwoord van de Directie der Nederland sche Spoorwegen op het schrijven der Kamer d.d. 19 December 1.1. inzake toepassing, van Buurt verkeer. (Toelichting van 'het lid van den Spoor- wegraad^den heer M. A. Kolster). De rapporteur zegt dat het antwoord van de Spoorwegen ongunstig is, waar het betreft geldig heid voor doorgaande reizigers. De heer Grunwald spreekt er zijn verwondering over uit, dat men geen 'buurtverkeerkaarten heeft voor HelderAlkmaar en voor AlkmaarHaar lem. Het autoverkeer zal maken, dat de Maatsch. gedwongen wordt dat te doen, Wat zij niet vrij willig wenscht in te voeren. Spr. zou nogmaals bij de Spoorwegen krachtig willen aandringen op invoering voor het baanvak HelderAlkmaar- De heer Kolster deelt mede dat deze vraag reeds eerder in "den Spoorwegraad behandeld!, PUP HU en gezegd, is dat genoemd baanvak' het eerst in deelte van de vaste arbeiders is reeds door de pa- aanmerking komt voor buurtverkeer. troons verzekerd en in het systeem der wet mis- Schrijven van eenige organisaties in Gro- 'kent de Minister de beteekenis van de bestaande ningen betreffende het spoorwegverkeer tussehen risico-dragende organisaties. Resumeerende verzoekt de 'Kamer met aan drang het bedoelde wetsontwerp wel te willen verwerpen, terwijl, zoo dit ontwerp onverhoopt mocht worden aangenomen, zij haar opmerkingen in de noodige belangstelling aanbeveelt. De Comm. van verordeningen heeft deze zaak niet onderzocht, omdat geen ontwerp van wet aan d-p Kamer was gezonden. Die heer Grunwald is van oordeel dat men lang zamerhand door een groot aantal wetten wordt gebonden. Spr. wijst op de juistheid van de be zwaren, door de Kamer van Groningen naar voren gebracht. De onderlinge vereenigingen werken veel goedkooper dan Raden van Arbeid en Rijks verzekeringsbank. De Min. werkt niet in het eco nomisch belang van ons land. en doodt de energie van de werkgevers. Spr. stelt voor adhaesie te betuigen aan het adres van de'K. v. K. te Gro ningen. De heer Kluitman en de heer Ringers spreken in denzelfdeu geost. De Kamer besluit adhaesie te betuigen aan dit aires. i d. Adres van de Kamer van Koophandel te Veendam, 'gericht aan den Minister van Water staat betreffende het Entreegeld bij aansluiting aan het Rijkstelefoonnet. De Kamer zegt, dat tijdens de crisisjaren zich £en groote behoefte aan aansluitingen op het rijks telefoonnet openbaarde, zelfs zoodanig, dat eerst na verloop van tijd aan de aanvragen van die strekking kon worden voldaan. De voor aanslui ting benoodigde materialen waren belangrijk in prijs opgeloopen, de arbeidsloonen hoog in ver houding tot het loonpeil van 1914. Daarbij was het materiaal slechts in beperkte hoeveelheden voor radig Het zijn waarschijnlijk deze omstandigheden geweest, waaronder de regeering zich verplicht heeft gezien, bij de vaststelling van een nieuw, telefoonreglement, waarvan de voorbereiding in den loop van 1919 was ter hand genomen, te bepa len, dat boven het abonnement in eens en voor eens verschuldigd is voor aansluiting aan netten tot en met 100 aansluitingen f25 en aan de overi ge netten f 50 Sedert de invoering van dezen maatregel op 1 Januari 1920 hebben de omstandigheden zich in menig opzicht gewijzigd. De materialen zijn weer in voldoende hoeveelheden beschikbaar, de kosten ervan aanzienlijk in prijs gedaald. Ook de perso neelsuitgaven zijn naar beneden gegaan. Ondanjks deze gunstige factoren is het bovengenoemde ta rief voor aansluiting tot nu toe gehandhaafd ge bleven. Deze remmende werking van de aanslui- tingskosten is noch in het belang van het Rijk, noen in dat van het Nederlandsche bedrijfsleven, waarin men zich in steeds toenemende mate van de telefoon bedient. Verwacht wordt dat het aan \tal abonnementen zich belangrijk zal uitbreiden, zoodra de plicht tot betaling van aansluitingskosten komt te vervallen. Ook verlaging van het abonne- Groningen en West-Friesland). (Toelichting van den heer M. A. Kolster). De heer Kolster stelt voor dit adres te steunen, daar het in het belang is van het verkeer tussehen Groningen en Westfriesland. Overeenkomstig wordt besloten. j. Schrijven van de Kamer van Koophandel te Breda met betrekking tot het Voorontwerp van Wet tot regeling Voorbereidend Hooger en Alge meen vormend Middelbaar Onderwijs. Door deze Kamer is de volgende motie ter kenJ nis van den Min. van O. K. en W. gebracht:; ,De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Westelijk Noord-Brabant te Breda, in vergadering bijeen op Woensdag 8 Februari 1928, heeft ken nis genomen van het feit, dat een ontwerp van, Wet tot regeling van het Voorbereidend Hooger en Algemeen vormend Middelbaar Onderwijs ter fine van Advies werd toegezonden aan Organisaties op Onderwijs-gebied. Dewijl in het betreffende wetsnotwerp tevens regelingen worden getroffen ten aanzien van het Handelsonderwijs, had de Kamer gemeend, dat ook aan haar om advies zou zijn gevraagd. De Kamer vertrouwt, hoe ook de Minister de regelingen ten aanzien van het Handelsonderwijs heeft gedacht, dat ernstig rekening zal worden ge houden. met hetgeen in de praktijk is gegroeid. De Kamer vertrouwt alsnog gelegenheid te krij gen tijdig kennis te nemen van het ontwerp, voor dat dit de Staten Generaal bereikt. De heer De Raat wenscht het adres van Breda te steunen en den Min. te verzoeken het wetsont werp ter bestudeering aan 'ie Kamer toe te zen den. G oedige vonden. k. Schrijven van de N.V. Verkoöpcentrale der Industrie te Amsterdam inzake het werken harer organisatie. Voor kennisgeving aangenomen. 1. Adres van de Kamer van Koophandel te Nijmegen inzake goedkoope rondreisbiljetten ge durende Se Olympische Spelen 1928. De heer Kolster zegt dat deze vraag al in den Spoorwegraafl is behandeld en de Dir. der Spoor wegen ernstig in overweging heeft genomen, rond reisbiljetten Voor 8 dagen in te voeren gedurende de Olympiade. Het adres zal worden gesteund. 4. Mededeelingen van het lid der Kamer, Mr. M. Moens, inzake het nieuwe reglement voor Internationaale Handelsarbitrage van de Inter nationale Kamer. Spr. zegt dat de grondslagen gelijk zijn aan het oude. Het reglement is korter en practischer. De heer Wagenaar wijst op de moeilijkheden die er Lij geschillen zijn in het buitenland, om spoedig personen van hier daarheen te krijgen, die daaJ? als arbiter kunnen optreden. Men moet steels afgaan op de beslissing die door personen uit die plaats wordt genomen en in Duitschland al tijd in het nadeel is van iden Hollandsehen afzen der. Door den heer Grondsma zal een persoonlijk' onderzoek worden ingesteld naar de wijze van buitenlandsche arbitrage. Het Hulppostkantoor te Noordscharwoude 5. Rapport van den Secretaris omtrent de ac tie der Kamer tot het verkrijgen Va.n veFbetering in den toestand van het -hulppost- en telegraaf kantoor te Noordscharwoude, waarover de ge zamenlijke exporteurs in Noordscharwoude een klacht bij de Kamer hadden ingediend. Do Secretaris zegt dat de toestand daar nie+ is overeenkomstig de groote belangen. Spr. noemt dan de feiten, die reeds eerder in ons blad' zijn gepubliceerd. De Diir. Generaal heeft onderzoek en v.jorziening toegelegd, maar er is nog geen bericht ingekomen. De heer Wagenaar spreekt er zijn Verwondering over uit, dat de exporteurs daar niet eerder heb ben geklaagd. De toestand is daar onhoudbaar. Zoo hij daar gevestigd was als exporteur, zoo zou hij zijn telegramnfen naar Broek laten brengen, want het telegramgeheim is daar absoluut niet veilig. De Dir. van Broek had al reeds eerder bij den Inspecteur geklaagd. De voorz. zegt, dat de Kamer alles zal doen om verbetering te brengen. 6. Mededeeling van den voorzitter der Fi- nanciëele Commissie inzake te verleenen subsidiën in het jaar 1928. De heer Ringers noemt dan een aantal licha men, aan 'welke men subsidie wenscht te ver leenen, en welke door de Kamer eerder zijn goed gekeurd. 7. Uitgegane stukken a. Schrijven aan Ged. Staten van N.-H inzake het Provinciale Wegenplan. (Het daarin opnemen van den geheelen Duinweg vanaf Bussum tot Camperduin). 1 b. Dito, waarin worden genoemd de overige opmerkingen der Kamer ten aanzien van he*" Provinciale Wegenplan. c. Schrijven aan het Hoofdbestuur der Pos terijen en Telegrafie, waarin de opmerkingen der Kamer ten aanzien van de nieuwe porto-verlagin gen ter kennis van het Hoofdbestuur worden ge bracht. d. Adres, gericht aan den Minister van Water staat, waarin de opname van den weg Helder van Eiwijcksluis in het Rijkswegenplan wordt bepleit, e. Verzoek aan den Directeur-Generaal der Posterijen te 's Gravenhage om den aanleg van ondergrondsche geleidingen voor "net telegraaf- en telefoonverkeer te bevorderen, opdat voortaan bij vorst of storm minder storingen-kunnen plaats vinden. f. Schrijven, gericht aan de Nederl. Kamer van Koophandel te Parijs, waarin den steun dezer Kamer wordt gevraagd ten behoeve van eenige Nederl. kaas-exporteurs, die met de belasting autoriteiten in Frankrijk een geschil hebben om trent de toepassing van de „taxe du ehiffre d'af faires". g. Schrijven, gericht aan het Ed.achtb. Col lege Van B. en W. te Alkmaar, inzake de vast- stellling van de noteeringen van de kaasmarkt. h. Dito inzake de verordening tot wijziging der Algemeene Politieverordening (bijlage no. 146) der handelingen van de Gemeenteraad 1927), strekkende daarvan een soepele toepassing te vler krijgen. i. Missive, gericht aan de Tweede Kamer der Staten-Generaal teneinde te bevorderen, dat de slagerijen ook onder de winkels worden gerang schikt. j. Schrijven, gericht aan den Nederlandschen Bond van Makelaars, dat de Kamer "het adres harer zuster-Kamer te Hoorn inzake de make larij geheel ondersteunt. k .Schrijven, gericht aan het Hoofdbestuur der Posterijen te 's Gravenhage inzake het a.s. Post- congres te Londen. Rapport van den Secretaris omtrent het bezoek van den heer v. d. Hoeven, oorrespondent van den Ned.-Inidischen jaarbeurs te Bandoeng. Deze heer .wenschte zitting te houden om ex porteurs naar Indië inlichtingen te verstrekken, omtrent handelsrelaties en verpakking, en met veel succes, ,want de velen, die hiervan gebruik hebben gemaakt, zijn rijker aan gegevens ver trokken. 1 D? heer v. cl. Hoeven ontvangt een woord van dank voor zijn werk. 9. Benoeming van 2 afgevaardigden tot bij woning van "de vergadering van Kamers van Koophandel in Nederland op Donderdag "22 Maart, te Utrecht. Hiervoor worden aangewezen de heeren Grun wald en Kluitman, die zich dit gaarne laten wel gevallen. Rondvraag. De heer Nobel riraagt of het niet wnnsWhelijk is een commissie te benoemen ter behartiging van de algemeene belangen van dit district in de toekomstige Wjeringermeer. Deze Comm. zal in de volgende vergadering .worden geconstrueerd. De h2er Kolster .wijst op het groot succes van de auto busonderneming HelderAlkmaar, waar mede men 8 maal heen en terug Helder kan. Hierna, sluiting onder dank. en geestelijken mentor, met medenetming Van het rijwiel van de boerin, waaraa neen gloednieuw belastingmerk. De jongen gaf zich zelf aan bij de politie te Rottendam, nadat hij de fiets te gelde had gemaakt en werd natuurlijk als zijnde gewogen maar te licht bevonden, met bekwamen spoed in verzekerde bewaring gesteld. Heden stond hij terecht en genoot het voorrecht een jong en dus nog met ongerepten ijver bezield advocaat, mr. Belonge als vendediger te zien toe gevoegd. De jongen erkende zijn fout, maar be- iweerde uit heimwee naar zijn ouderlijk tehuis waar 'hij in geen zes "Jaar was geweest, tot zijn misstap te zijn gebracht- De geachte heer officier, die pas voor het eerst het bestaan van dezen gede tineerde bewust scheen te zijn, vroeg een wee'k aanhouding tot het nemen van nadere informatiën omtrent verdachte. De verdediger, alhoewel lich telijk verbaasd over deze ©enigszins late belang stelling, sloot zich natuurlijk volgaarne 'bij dit requisitoir aan. A.s. week dus voortzetting, eisch, pleidooi en vonnis. Uit den Omtrek OUDE NIEDORP. Zondagavond gaf het fanfarecorps ^Crescen do" alhier in het lokaal van "den heer Balk een j openbare uitvoering, onder leiding van den heer j P. Dekker. Deze uitvoering werd afgewisseld door voordrachten gegeven door den heer Jac. Pool. Zoowel de muziek' als de voordrachten vie- len bij het publiek iu de smaak afgaande op bet j applaus dat de spelers werd toegebracht. Jam- mer dat de zaal zoo slecht "bezet Was. Bal na. Rechtzaken VOOR DEN POLITIERECHTER "(Vervolg). Het ve .-langen naar huis W^rd hem te machtig! Be 20-jarige "Willem S., 'n regeeringspupil uit 'n opvoedingsgesticht afkomstig, was onderge- j bracht bij den veehouder Piet Meijne te Akersloot, J in welk dorp wel eens meer zulke proefkonijn- tjes met dubieus resultaat zijn ondergebracht. Ook deze jongeling verdween op 15 Februari spoorloos uit den gezichtskring van zijn patroon DE SCHILDER TOOROP OVERLEDEN. 'De Koningin heeft in een schrijven aan mevr. Toorop haar bijzonder leedwezen doen betuigen bij het overlijden van den heer Toorop „in wien het vaderland een groot kunstenaar verliest." Ook de Koningin-Moeder heeft een schrijven van rouwbeklag aan de weduwe Toorop doen toe komen, waarin zij doet weten dat de droeve tij ding van het groote verlies haar diep heeft ge-, troffen. JDc Minister van Onderwijs K- en W. mr. Was zink schreef o.m. het volgende in zijn tot 'de we duwe gerichten brief van deelneming:- „Iemand (is) van ons heengegaan wiens plaats door geen ander is te vervullen. Volk en regee- *ing van Nederland vereenigen zich in droefheid over het verlies van een der meest uitnemende on zer kunstenaars. In April zal een eeretentoonstelling worden ge houden van werken van Toorop. Op uitdrukkelijk verlangen van den overledene en van zijn weduwe zal deze tentoonstelling worden gehouden in de zalen van Bulchri Studio, van welk genootschap Jan Toorop eere-lid was. FRAUDE VAN f 150.000. Vrijdagavond laat zijn in een particuliere wo ning te Amsterdam in het Oosten van de stad ge arresteerd de directeur en een bediende van het; bijkantoor van de Incasso-Bank aan den Goud— gchesingel. Gisterochtend is de procurantiehouder van dat bijkantoor in arrest gesteld. Dit drietal heeft zich aan verduistering van ongeveer f 150.000 schuldig gemaakt. Deze verduisteringen zijn gepleegd naar aan leiding van speculaties voor eigen rekening. Bui tengewoon geraffineerd is men te werk gegaan- Poor een toevallig feit heeft men bij de controle der boeken achterdocht gekregen en daarna is- 'pen uitgebreid onderzoek ingesteld, dat o.m. door den directeur van het hoofdkantoor van de Incas so-Bank, den heer Visman, persoonlijk is geleid. Aanvankelijk werd ontkend, maar Vrijdagavond zijn de directeur en de bediende door de mand gevali- len. Onmiddelijk daarop zijn deze beide personen In de woning waar zij zich toen bevonden, gear-, resteerd. Den volgenden ochtend is tfci de pro curatiehouder aangehouden, die heeft de verduiste ringen naar alle waarschijnlijkheid reeds gedurende ëen reeks van jaren gepleegd. Voorzoover op het oogenblik kan worden nagegaan heeft men de verduisteringen weten te markeeren door valsche boekingen en valsche afschriften. (De Incasso-Bank is door verzekering tegen de ze schade gedekt. OLYMPISCHE SPELEN 1928, AMSTERDAM- Een inlichtingendienst van Amsterdam- Gedurende de Olympische Spelen zal door be middeling van den Senaat van het Amsterdamsch Studentencorps een giisendienst voor alle bezoe kers georganiseerd worden, Waarvoo zich redes tal van studenten van de Universiteit van Amster dam hebben aangemeld'.. De uitvoering hiervan zal berusten bij een commissie, samengesteld uit AïnSterdamsche stu denten, die door den IjS.S.A. zal worden geinstal- leeid( Boksen- De Olv epische Boks weds trij jeu z vliet) van '7 tot en met 11 Augustus 1928 in het krachtsport- gebouw plaats vinden. Het programma vermeldt 8 gewichtsdassen Vlieggewicht tot 50 K3.G. 802 Bantam gewicht 53 525 Veder gewicht 57 152 Licht gewicht 61 v 237 Licht middengewicht 66 678 Midden gewicht 72 574 Zwaar middengietwicht 79 378 Zwaar geiwicht bovten 79 378 Het aantal randen in iederen wedstrijd is 3, elk' Van 3 minuten. De classificatie van de aan de Olympische Spelen deelnemende landen is als volgt Het aantal punten van ieder land wordt op de volgende wijze bepaald: Aan den overwinnaar in den eindstrijd in elk gewicht worden voor zijn land drie punten toegekend, aan den tweede van ieder gewicht 2 punten, de verliezers van de de halve eindstrijden zullen elkaar ontmoeten en aan de winnaars van de wedstrijden om de Sierde en vierde plaats zal één punt voor zijn land Wor den toegekend. Het land met het grootste aantal punten, be haald in de 8 gewichten, zal als eerste aange merkt worden; bij gelijk aantal punten zal dat land als eerste worden beschouwd, dat het grootst aantal eindoverwinningen heeft behaald; is ook daarin geen verschil, dan geven de meeste tweede plaatsen een doorslag; zijn ook' deze gelijk, dan de derde plaatsen enz. OPGRAVINGEN IN EGYPTE. i Uit Kaïro wordt gemeld, dat bij de opgravin gen te Deir-el-Medina, die onder leiding van het Fransche instituut voor Oostersche archeologie wor den ondernomen, is in de doodenstad van Thebe het onbeschadigde graf van iemand van onder geschikten rang gevonden. De voorwerpen, die in het graf werden aangetroffen, zijn van geringere waarde dan die van de koningsgraven, maar het is van belang, dat alle huisraad zich nog op dezelf de plaats bevindt, waar het oorspronkelijk is neer gezet.

Nieuwe Langedijker Courant | 1928 | | pagina 4