Damrubriek MAANDAG VERGGEZ.ELDE DE HEER. WlBAUT UN ZEN MINISTER VAN BINNEN- LA.NDSCHE ZAKEN EN LANDBOUW OB EEN TOCHT NAAR DRENTHE. Zij brachten een bezoek aan Witteveen. Op onze foto Minister Kan gaat in looppas over e< plank van een der vele slooten. Verzoeke alles betreffende deze rubriek te zendlcn aan D. KLEEN te Winkel. Oplossing probleem n,o. 193. (Kerkhof)- Wit 38—32, 32:23, 29—24, 15—10, 23:3, 3:25 en wint. Eanillspel: De Maaslinie van Mr. C. BLANKE'NAAR te Rotterdam. ZWART Wit zet en wint. DE TERAARDEBESTELLING VAN JAN TOOROP. De plechtige uitvaartdiensten in de R.K. Kerk in de Elandstraat te Den Haag. Ons Modepraatje WIT Ziwart één schijf op 45 en t'wee "dammen op 6 en 46. Wit 3 schijven op 18, 23, 34 en drie dammen op 1, 44 en 50. De Maaslinie is een geestige uiting van Mr. Blankenaar's fijn vernuft, de eerste zetten ver bergen schalks een systematischen winstgang, welke alleen aan oningewijden moeilijkheden op levert. Wit. Zwart. 1. 34—29 "<±6:5 2. 29—23 5:46 3. 18—12 46—5 Zwart kan niet los staan 'wegens de dreiging 4.439. De zwarte schijf op 45 kan alsdan dam halen n.l.: 4439, 50:5, 1—6, 6—1 en wint. b.v. 46—10, 6:44, 45—50, 50—45. 4. 12—7 5—46 Op 510, volgt als aangegeven bij den 3en zet, op zwart 50—45 speelt wit echter in plaats van 61, 71 met winst. 5. 7—2 46—5 Gaat zwart nu los staan, dan wint wit met 140. (zw. 45:34, 230, 34:25 en 4439 neemt de 2 zwarte dammen. 6. 2—13 5-46 Gedwongen los staan kan niet alsvoren vermeld 7. 13—36 46—5 Speelt zwart zijn dam los b.v. 4610, dan wit 1_40, 44—33 en 50:5, zwart 34—39, wit 5—28, zwart 3943, wit 2839, zwart 43:34, wit 3622 en wint. Eenvoudig en mooi! 8. 36—47 5—46 Los staan kan niet, om dezelfde redenen als aangegeven bij den 7en zet. 9. 1—40. Wit maakt nu een eind aan zwart's lijden, lijden. 45:31 10. 47—29 34:23 11. 4439 6:44 12. 50:5 en wint. Een fraai eindspel van den grootsten eindspel componist. Wie aan het eindspel zijn damstudie wijdt, Wint waar een ander remise verbeidt. Ter oplossing: Probleem no. 194. Auteur: A. RENOOY, te Hoogwoud. (Eerste publicatie.). (Vervolg van de ie paginai) In de tweede plaats wensch ik naar voren te brengen een vraag, die in de vereen „Groentecul tuur" naar voren is gekomen, een vraag die zeer) terecht gesteld is, en inhield: „kunnen wij niet krijgen een verslag over de reclame en hoe de; daarvoor toegestane gelden worden besteed?" Dit Zou het medeleven in en de liefde voor deze zaak ten zeerste kunnen aanwakkeren. Voor zoover door mij hieraan medewerking kan worden verleend, zal ik zeker trachten dat een verslag wordt uitgebracht. Toch meen ik nog enkele mededeelingen te kun nen doen over de wijze waarop de reclame wordt gevoerd, ie worden door het Centraal Bureau uit gegeven receptenboekjes, hoe onze groenten op smakelijke wijze moeten worden' bereid; er wor den uitgezonden reclamekaarten, waarvan thans Als wij onze moderubrieken lezen, zul len wij gauw denken, dat de mode alleen bestemd is voor groote menschen. Maar daarom zullen wij onze gedachten nu eens conoentreeren op het allerkleinste wezen tje dat er op de wereld bestaat. Als wij een zusje krijgen, denkt moe der de vrouw al tijden van te voren hoe zij haar schat het liefste zal aankleeden. En daarom willen' wij nu eens iets vertel len hoe een baby' er het lieftalligst uit ziet. De wieg, waar ook altijd veel zorg aan besteed wordt, staat in de kamer met de broertjes, die natuurlijk vol bewondering toekijken er rondom. Het zijn flinke knapen, die kleintjes. Zij zien er eenvoudig uit in hun huis pakjes, want moeder heeft op het oogenblik al haa raandaeht noodig bij de kleine indringster, het zusje. Hoe lief en teer ziet het jonge moedertje er Een nieuwtje voor de kleintjes is de zoogenaamde hoes. Dit is een Amerikaan- sche uitvinding. Het kleintje ligt er even gemakkelijk in als in de wieg of wagen, even warm. Het is een gevoerde hoes, waarin men baby glijden gaat, wanneer zij niet in de wagen of wieg ligt. Deze hoezen hebben den vorm van ovale zak ken. Het gedeelte waar baby in ligt wordt dichtgeknoopt. Het onderdeel is 'heel dik en zacht en doet dienst als matras. On der het hoofd komt een kussentje, dat ook dichtgeknoopt wordt en in deze hoes slaapt baby even lekker en warm als in haar jongens en de baby in de wagen gaat wan- het fijnste bedje. Zooals ons model toont zijn er delen, heeft zij allerlei nieuwe dingen voor baby ook schattige kleertjes voor haar gemaakt. Een uitgedacht. Natuurlijk is het makkelijk naar een klein wit satijnen manteltje, gezoomd met roes winkel te loopen en daar het uitzet voor het jes, met een daarbij passend mutsje. Een ander meisje te koopen, maar hoe veel dankbaardter manteltje van wit fluweel, gevoerd met molton, en ook veel goedkooper 'is het, als de moeder waarop een pellerin, die opgevroolijkt wordt door uit in haar bed met Uastiste lakens, gekleed in een crêpe de chine nachtjapon, afgezet met beige kant. Het tule mutsje staat heet coquet en zij komt des te meer uit, daar zij er zoo, stralend uitziet door haar nieuwe geluk. En als moeder zoo stil ligt, denkt zij al hoe zij haar kleintje zal kleeden. Het is natuurlijk heel makkelijk om haar kind .dezelfde kleertjes als de jongens aan te trekken, want tegenwoordig is er niet zooveel verschil meer, hoogstens een kantje of een waschbaar lintje meer. Vooral als de tijd aankomt, dat moeder met handig met de naald is en zij haar kleintje zelf in de kleertjes stopt- Fin dat gaat zoo goed met de patronen, die overal te krijgen zijn. Tot zoo'n uitzet je behooren ook de spreitjes uit satijn en crêpe de chine, die evenwel niet goed gewas- sdhen kunnen worden, maar 'dan ook alleen ge bruikt worden als moeier met haar kleintje wil pronken. Dekens en kussensloopen worden pas send. daarbij gekozen. Al deze dingen die in een wieg thuis hooren, zijn niets anders dan een voort zetting buitenshuis vati den goeden smaak, waar mede de wieg aangekleed is. een borduursel van floche zijde en eëii wit sa tijnen kapje geincrusteerd met Venetiaansch kant. En wanneer het uitzet van de eerste jaren is versleten en zusje dus ook al grooter wordt, wordt het kleine ding gekleed als de broertjes, want het wordt al meer en meer mode olm; kinderen onder de 6 jaar, hetzelfde te kleeden. Onze illustratie toont hoe aardig het 'staat de kleeding, die zich speciaal in huis goed aanpast, want het zou de moeite niet waard zijn een meisje te hebben, wan neer men haar voor de wandeling een marineblauw broekje, matrozenkiel of ronde muts aandeed- een aantal in belangrijke binnen- en buitenland- sche stations in omlijsting zullen worden opgehan gen; verschillende malen is een reclameblad voor onze producten in het buitenland verspreid; in Amerika is de heer Welling, voor velen welbekend, als agent aangesteld, die tracht in alle Amerikaan- sche steden interesse voor onze groenten te krij gen. Was dit tot nu toe alleen gedaan voor New' York, thans zullen ook .andere Amerikaansche ste den worden bewerkt; proefzendingen werden ge daan naar die steden, waar onze producten nog niet waren ingevoerd; proeven worden genomen met betere verpakking, omdat de noodzakelijkheid is gebleken dat ook voor onze kool een andere ver zending dan in zakken moet worden gevonden!". Ik bedoel hiermede geenszins een verslag van de werkzaamheden te hebben gegeven, doch heb alleen eenige inlichtingen willen verstrekken. 'En dan in de derde plaats: wordt straks uw aandacht gevraagd voor punt io der agenda, waar in wordt aangedrongen op bevordering van de kanalisatie, waarvan het gevolg zal zijn een betere afvoer te water. Meermalen is er gezegd, dat wij voor den afzet onzer producten niet zijn aange- iwezen op het vervoer te water, maar wij snel- vervoer moeten hebben.. Nu ons uit de verschillende verslagen is geble ken, dat het kanalenplan van de CommissierVan Aalst zeer lauw is ontvangen, zou ik aan de ver gadering in ernstige overweging willen geven, in het belang van de L.G.C. en ook het belang! van den N.M.B. is hieraan verbonden trachten te komen tot het verkrijgen van het kanaal Hui- gendijkOmval. In den loop van dezen winter toch, hebben wij weder kunnen zien, welk een moeilijkheden de vaart langs de Zes Wielen op levert- De vaart is te nauw. En tenslotte waren de motoren gedwongen te blijven waren ze la gen. Door het verkrijgen van dit kanaal wordt de vaart met minstens eenige kilometers verkort. Nu van de zijde van de Commissie-Van Aalst het streven gebleken is de kanalen te verkrijgen vol gens het groote plan, en dit lauw, zeer lauw is ontvangen, nu zullen wij goed doen om een spe ciaal kanaal, dat voor ons van het grootste bes- lang is, naar voren te brengen en trachten te ver krijgen, en daarvoor zelf reeds geld op tafel te leggen, zooals door het prae-advies wordt aange geven. Dat zal zeker medewerken om het kanaal, dat wij wenschen, spoedig gereed te krijgen. Spr. eindigt met de vergadering een gezellig samenzijn toe te wenschen. (Applaus.) Voorz. brengt Burgemeester Slot dank voor de vriendelijke woorden over en tot hem gesproken en tevens voor de verstrekte inlichtingen over de reclame. Plaatsgebrek noodzaakt ons, het verslag hier af te breken.

Nieuwe Langedijker Courant | 1928 | | pagina 6