Baad Sint Maarten MOEDER EN MARTELARES nici, dat hetgeen die anderen hadden gedaan toch -wel schandelijk was en infaam immers, ook hun dreigde hetzelfde lot ,en om dat gevaar te ontwijken bouwde men dfe "Russische machtheb bers maar na. Doch de Russische heieren hadden buiten den waard, i.e. buiten 'de Duitsche negeering gerekend. Deze eischte bewijzen, eischte ook dat de desbe treffende consul-gieneraal toegang moest worden verschaft tot zijn gearresteerde landgenooten. Fm om haar eischen meter kracht bij te zetten, werden meteen de onderhandelingen over het handelsver drag, welke buitendien reeds niet zoo erg goed vlotten, geschorst. Dit krachtig optreden bad ef fect gesorteerd; onmiddellijk stelde men een ïnge- neur en een monteur in vrijheid. Wat nog belang rijker was, was het feit, dat de Russische bladen een geheel anderen toon gingen 'aanslaan; voor een paar dagen hadden ze de zaak nog opgebla zen en uitgebuit tot in het oneindige; plotseling evenwel verandert alles, en Re „Iswestija" gaat zelfs zoover te "beweren, dat de Duitsche bladen te veel gtewicht aan de zaak hechten, welke eigen lijk in het geheel geen politieke beteekenis heeft. Moskou spchijnt nu een beetje murw geworden. Doch al moge Rusland ook op zijn fouten terug komen, te vertwachten is, zooals ook het Frau- sche blad, de „Gaulois" het uitdrukt, dat Stnese- mann in de toekomst tegenover Rusland wel meer pretentieus en minder toeschietelijk zal worden. De voorbereidende ontwapeningsconferentie- De voorbereidende ontwapeningsconferentie is weer in zitting bijeen. Vjeel is er nog niet bespro ken; Jhr. Loudon heeft in zijn openingswoord nog eens gestipuleerd, wat er gedaan moet wor den, en hoe de situatie thans is. Het wachten is nu maar op de behandeling van de Russische ont wapeningsvoorstellen. Er is een opvatting, dat deze voorstellen zon der meer dienen te worden verworpen; het is vooral Engeland, die dit standpunt propageert- Volgens de Britten is dit heele voorstel prachtig agitatiemateriaal, dat maar verwijdering ban brengen tusscben de vergaderden en voor prakti sche toepassing ten eenenmale ongeschikt is. Er zijn anderen, die het voorstel nauwkeurige overweging waard achten, als toeststeen zeg gen dezen - heeft het groote waarde. En mis schien - je weet nooit hoe een haas een os vangt misschien brengt de behandeling van het voorstel ons al een eind op weg naar de ver wezenlijking. "Wij brengen nog eens 'in herinnering, wat bij een vorige maal de bezwaren waren. Toen zeiden tegenstanders, dat algeheele ontwapening wel prachtig was, en dat het naar huis gaan van soldaten veel verlokkelijks heeft doch wie garandeert ons, dat biet bij de eerste de beste gelegenheid, die soldaten, die toch soldaten zijn gebleven, ondanks het ontbreken der uitrusting, weer ten strijde worden opgeroepen, nu voor een aggressieven oorlog? En daarbij verwees men ook nog naar enkele Volken bondsverplichtingen eii de daarmede in verband staande sanctie'3; hoe de sanctiebedreiging uit te voeren, indien men daartoe de middelen mist Dezer dagen heeft Painlevé, de Fransche minis ter vin Oorlog, in een verkiezingsrede in zijn dis trict Thoiry al deze bezwaren kenachtig gefo- muleerd; „Een ontwapend Frankrijk, zeide hij, is niet zoozeer een voorbeeld, dan wel een ver zoeking voor andere landen." Vrijdag 23 Maart, om 10 uur des morgens, ver gaderde de raad dezer gemeente. Alle ledèn waren op deze vergadering aanwezig. De voorz. heet allen, ook de vertegenwoordigers der Pers hartelijk welkom en kan niet nalaten te zeggen, dat het hem zeer veel egnoegen doet, datj de geheele raad weder vertegenwoordigd is. Daarna worden de notulen van de vorige zit ting, gehouden in December 1927, voorgelezen en onveranderd goedgekeurd. Ingekomen stukken en mededeelingen':, a. er is van het raadslid den heer J. Schoorl een schrijven ingekomen, waarin deze wegens ver trek naar Heiloo zijn ontslag vraagt als raadslid; b. van Ged. Staten bericht van verhooging van opcenten voor de personeele belasting; c. goedkeuring op de wijziging van de bouw en woningverordening; d. goedkeuring op de wijziging van het reg lement van het Burgerlijk Armbestuur; e. een schrijven van den heer Jac. Stroomer, ONS NIEUW FEUILLETON "Wij beginnen thans ©en nieuw feuilleton ge titeld: „Moeder en Martelares", dat wij ten zeer st© in de belangstelling onzer lezers kunnen aan bevelen. RED'. benoemd tot armvoogd, waarin deze dank brengt voor het in hem gestelde vertrouwen; f. een dankbetuiging van de gymnastiekver- eeniging te Stroet voor de verleende subsidie; g. verslag van de commissie tot wering van schoolverzuim, waarin wordt gezegd, dat er maar 2 schoolverzuimen zijn geweest, zoodat men wel tevreden mag zijn; h. Een adres van de Comm. uit de vereen, tot ontwikkeling van den Landbouw in "Holl. Noor derkwartier over de uitvoering van het Kanalen- plan, welk adres in zijn geheel wordt voorgelezen; i. het verslag van de gasfabriek te Warmen- liuizen waaruit blijkt, dat in 1927 in deze gemeen te is verbruikt 424870 kub. M. gas. j. van den ontvanger mededeeling $an ont vangen gewetensgeld. Van 19221923 119-80 en van 1924—1925 f17.62, alzoo in totaal f35.82. k. een aptwoord op een schrijven in verband met de Lager Onderwijswet- Het schrijven dat bijna uitsluitend ging over de weinige krachten, die er in kleine gemeenten zijn voor de scholen, wordt in lange trekken be antwoord, dat een herziening van de L. O.-wet spoedig aan de orde zal komen. De voorz. voegt hier nog" aan toe, dat er een voorstel van den heer Zijlstra in de couranten heeft gestaan, om de eenmansscholen spoedig te doen verdwijnen en een lager kindertal zal moeten wor den aangenomen voor één leerkracht. Hieipp be hoeft dus ook niet verder te worden ingegaan. 1. een schrijven van het Prov. Waterleiding bedrijf. Er zijn nog altijd te weinig gezinnen, die er gebruik van willen maken, zoodat het dan te kostbaar wordt om met den aanleg een aanvang te maken. De grootste kosten komen dan voor het bedrijf en voor de gemeente is het gemakke lijk riemen snijden van andersmans leer. De heer Glas vindt, dat deze laatste zin in het geheel niet in het schrijven thuis behoort, omdat het de gemeente in het geheel niet te doen is om van een andermans leer riemen te snijden- Maar nog altijd zijn we verstoken van waterleiding en vele inwoners hebben getoond, dat zij gaarne wil len aansluiten. Het frappeert hem, omdat het zoo aan het adres van de gemeente gezegd is. De voorz. wijst er den heer Glas op, dat er een groot bedrag voor den aanleg noodig is, omdat er niet alleen in Sint Maarten, maar dan ook tevens in de omliggende gemeenten voor gezorgd moet worden. Hij heeft met den heer Bel gesproken over deze kwestie en ook deze zou er zijn aandacht aan wijden en vond het de beste manier, om nogmaals bij het Prov. Bedrijf aan te dringen. De'heer Brak voegt hier nog aan toe, dat er al weer wordt gewerkt, daar de heer Zwart deze week weer een schrijven aangaande deze zaak heeft weggezonden aan genoemd adres. De voorz. vindt het van groot belang, dat deze zaak wordt doorgezet omdat ook de volksgezond heid hier op den voorgrond geplaatst moet worden doch er zijn altijd gedeelten die niet voorzien zijn. Wanneer alles bezet wordt zal dit wel in orae komen. m. goedkeuring van Ged. Staten op de re kening van den keuringsdienst voor waren over 1926, waarvan f16.36 is terugontvangen; Over 1927 was de bijdrage f228.99 en over 1928 f223.47. Beide door Ged. Staten goedgekeurd, li. Mededeeling van verpachting van het gras van den West-Frieschen Zeedijk. Deze verpachting bracht op f 1448. Eenige parken werden niet' verpacht. o. Verbetering van den Sluisweg te Groenveld wordt voor kennisgeving aangenomen; p. kennisgeving van het ingaan vain dein Zo mertijd op 15 Mei en eindigende 7 October. q. schrijven van den Minister van Onderwijs, dat geen bijdrage kan worden toegezegd in de kos ten van het L. O., waaruit blijkt, zooals de heer Schoorl opmerkt, dat de Minister niet weet met welk een mager beestje hij te doen heeft en de gemeente Sint Maarten voor een rijke gemeente tverslijt. r. een overzicht van den heer De Vries, hoofd onderwijzer te Eenigenburg, over het door hem gehouden vervolgonderwijs. Hiervoor waren 13 leer lingen opgegeven, waarvan er 12 regelmatig de les sen hebben bezocht. De cursus heeft 17 weken geduurd en er werd 6 uur per week les gegeven. s. een aanbieding van de Thermogenische Fa brieken, voor het plaatsen van een districtor om het afgekeurde en zieke vee onschadelijk te ma ken. De voorz. stelt voor dit schrijven voor kennisge ving aan te nemen, daar B. en W. reeds gespror ken hebben over samenwerking met omliggende gemeenten, waarover een voorstel is ingekomen. Er zal dan, wanneer door tien gemeenten wordt toegetreden ee ndistrictor geplaatst worden in Bar- 'singerhor n,waarheen dan ook uit de omliggende aangesloten gemeenten het afgekeurde vleesch kan worden gebracht. Alle leden stemmen met dit voorstel in, dat wordt, aangenomen. t. Verzoeken om voorschoten Bijzondere Scholen. Voor deze scholen is voor iedere leerling een bedrag van f 19.45 noodig. Aan de R. K. school zijn 41 leerlingen en aan de School met den Bijbel 73, terwijl voor de Handelsschool f 200 en voor vakonderwijs f 160.noodig is. u. van den heer P. Dekker uit het Rijpje op nieuw een verzoek tot het bouwen van een schuur volgens teekening en gemaakt van schaalhout. Na het lange epistel voorgelezen te hebben, stelt de voorz voor, dit voor kennisgeving aan te ne men, doch daar komt de heer Stoop tegenop. De ze vindt dat er over gesproken moet worden, daar de heer Dekker toch aan den raad heeft verzocht het in behandeling te nemen en dit tevens is be doeld als bezwaarschrift. De heer Dekker heeft verzocht zijn boet te mogen laten zetten op palen en met een houten vloer, terwijl zij zal worden opgetrokken van schaalhout, wat B. en W. niet toe mogen laten, daar de boet, gebouwd aan den openbaren weg, aan de bouwverordening moet vol doen. Bovendien moet de vloer van steen zijn, het geen Dekekr hoogstens 15 gld. meer kan kosten. De heer Stoop kan. zich nog altijd niet met de voorstelling van het geval van B. en W. vereenigeri| evenals de vorige keeren. Hij vindt, dat Dekker het zelf moet weten, wanneer, als zijn boet op palen gebouwd en met een houten vloer, na eeni ge jaren scheef is en wegzakt. Hij alleen heeft dan het risico te dragen, zoodat het heele geval eigen lijk alleen Dekker aangaat. De heer Gootjes kan zich best vereenigen met het voorstel van B. en W., want wanneer het een boet was voor een koe of varken en werd ge bouwd in het land of achter het huis, zou het wegenschoon niet bedorven worden, doch nu het een boet moet zijn als bergplaats voor een auto en aan den openbaren weg, moet deze ook wel aan alle eischen voldoen. De voorz. stelt voor te stemmen voor of tegen en met op één na zijn alle leden tegen het bou wen van de schuur. Hierna volgt een voorstel van den voorz. tot het wijzigen van de gemeentebegrooting, daar er anders een tekort zal zijn. Aan ontvangsten is een bedrag van f824.64 geraamd en aan uitgaven een bedrag van f 1145.441/2' welk bedrag dan moet wor den verminderd met f320.80. Hiermede kan de raad zich vereenigen. De agenda is hiermede geëindigd en komt de rondvraag aan de orde. De heer Schoorl krijgt het eerst het woord. Hij dankt bij zijn afscheid als raadslid voor den vriend schappelijken omgang met B. en W. en raadsle den en spreekt den wensch uit, dat de voorz. nog vele jaren dit ambt mag bekleeden. De voorz. drukt hierop zijn spijt uit, dat de heer Schoorl hen thans gaat verlaten, niet alleen als raadslid, maar ook als inwoner. Voorz. had ge hoopt, dat de heer Schoorl, evenals zijn vader, vele 'jaren in hun midden zou zijn. Hij hoopte aan het einde van zijn rede, dat de heer Schoorl in Heiloo nog vele jaren van zijn rust mocht genieten, - Hierna wordt de vergadering op de gebruikelijke wijze gesloten. FEUILLETON EERSTE AFDEELING. Het meerendeel der bewoners van het dorp Al- fortville, gelegen op den weg naar Maisons-Al- fort, nabij het fort van Charenton, bestaat uit arbeiders in ,de fabrieken, welke zich verheffen op de vlakte, die ten westen bepaald wordt door de Seine en de spoorbaan ParijsLyon en zich ten oosten uitstrekt tot dorpsgemeenten van Cre- teil en Maisons-Alfort. Als des avonds het werk is afgeloopen, gaan de arbeiders met zichtbaar vermoeiden, doch niette min snellen gang huiswaarts en de weinigen die in de fabrieken zei ven wonen, begeven zich even eens naar huiten, om hunne dagelijksehe benoo- digdheden in te koopen, hetzij in Alfortville, hetzij in Maisons-Alfort. Op het oogenblik, waarin onze 'geschiedenis begint, dat is op den 8en September van "fi jaar 1861, des middags tegen drie uur, bevond zich een vrouw van ongeveer 26 jaar op 'den weg van Maisons-Alfort naar Alfortville. Die vrouw, in eenvoudig rouwgewaad, was van middelbare lengte, goed gebouwd en zeer schoon, veeleer schoon dan lieftallig te noemen. Het on gedekte hoofd vertoonde een sfchat van weelderig blond haar en in het doorschijnedd matbleek ge laat schitterde, onder lange wimpers, een paar groote, donkerblauwe oogen. jDe kleine mond met de kersroode lippen, verborg twee jijen blinkend witte taniep. Menige rijke en elegante dame zou 'die vrouw uit het volk want het was werkelijk een vrouw uit het. volk, die we hier met een paar vluchtige trekken afmaalden niet alleen oni haar klassiek schoon gelaat, maar ook om haar gang vol natuurlijke gratie hebben kunnen be nijden. In haar linkerhand droeg zij een tinnen kan met beweegbaar hengsel, met de rechter hield zij het rooskleurig hand jeomvat van een driejarig knaap je, dat langzaam aan haar zijde liep en aan een eindje touw ©en klein paardje, uit hout en pa pier vervaardigd, achter zich voorttrok. Dat paardje ,oen stuk goedkoop speelgoed, grauw van kleur met zwarte vlekken, stond op een houten plankje met vier wieltjes. Een dier wieltjes kwam tegen eten steen en het paardje stond stil. „Voort, paard, voort!" riep het kind en trok aan het touw, waardoor het speelgoed uit zijn evenwicht raakte en omver viel. Dat was nu reeds de vijfde maal gedurende de laatste vier minuten. „Hoor eens, George," zei de moeder op zachten, vleienden toon, „e moejst liever het paardje dra gen onderweg, andiers komen wij niet vooruit. Ein het zou jammer zijn, niet waar mijn schat, als het arme dier een ongeluk kreeg?" „Ja moe!" Het gehoorzame ventje greep zijn paardje bij den kop, nam het onder zijn arm en daarop weder zijn moeders hand grijpend, sletten beiden hun weg voort. Zij gingen het fort Charenton voorhij ten bereik ten kort daarop de eerste huizen van Alfortville. De jonge vrouw trad eteu nederig winkeltje binnen en aangezien zij niemand daarin vond, Plaatselijk Nieuws ZUIBSCHARW OUBiE* De coöperatie „Nieuw Leven" hield Woensdag avond haar jaarvergadering. Uit het jaarverslag bleek, dat 'de schuldenlast tot op f 6000 verminderd is, een zes'tal nieuwe machines zijn aangeschaft, 14 beetuurs- en 2 le denvergaderingen zijn gehouden, van "de gekochte machines is de helft afgeschreven en enkele nieu we leden zijn toegetreden. Uit de balans blijkt, dat de gebouwen die eet) boekwaarde hadden van f18404 thans nog voor f 4600 op de balans staan en de inventarissen die een boekwaarde van 10.000 hadden geheel zijn af geschreven. Balans- winst- en verliesrekening Werden goed gekeurd. Het uit te keeren dividend aan 'de leien werd Voor alle verbruik bepaald op 3 pCt. Als bestuursleden werden herkozen He heeren J. Glas en Jn. de Jong, en als commissaris de heer P. Kist. Ter voorkoming van onnoodige onkosten zal aan de oommissie van negen worden voorgesteld het regeeringscrediet van f6000 nog niet af fe lossen, waarmee kan worden voorkomen, dat een hypotheek van f12000 moet worden genomen. De f7000 voor de nieuwe oven zal dan uit de gewone middelen kunnen worden betaald. (Noordh. Dagbl.) BROEK OP LANGENDIJK. Op 22 dezer hield het „Plaatselijk" Nut" te Broek op Langendijk hare derde en laatste Bui tengewone Vergadering ten huize van den beer Vijzelaar. De Voorz. opent om 8 uur met het gebruikelijk wekom deze bijeenkomst en spreekt zijn genoegen uit over de groote opkomst. Spr. verwijst verder naar het nrogramma en maakt de aanwezigen op merkzaam, dat er dit keer bijzonder veel werk van gemaakt is. Dit komt geheel voor rekening van den heer J. Deutekom te Noordscharwoude, waarvoor spr. hem mede namens alle aanwezigen hartelijk dank brengt, waarop een langdurig ap plaus volgt. Jammer genoeg kon de mhker van dit programma deze ovatie zelf niet in ontvangst nemen, aangezien hij niet aanwezig was. De inhoud van het programma stond hoofdza kelijk in het toeken van den zang. Verschillende aardige voordrachten met zang werden ten beste gegeven, alsmede de operette in een bedrijf „Klaas en Trien" door eenige dames en heeren, hetwelk' alles uitmuntend ten gehpore werd gegeven. Verder was als bijzondere attractie op het pro gramma aangegeven de afbeelding van een Dame en Heer, wden door den voorz. en secret, een voornaam was gegeven, welke naam door de aan wezigen moest worden geraden. Onder algemeen© hiariteit werd dit slechts door twee menschen geraden, die hiervoor een aardige surprise in ontvangst hadden te nemen. Het is wiel te ver wonderen, dat niet meer deze namen hebben ge raden, te meer daar de voorzitter, hoewel op zeer diplomatieke wijze liet raden naar dezen naam Leeft vergemakkelijkt. De avond werd opgeluisterd met muziek' van mej. Koning en de heeren Stammes en Buishand, die de aanwezigen geheel in hun macht hadden met hun melodieus piano-, dello- en vioolspel. Kortom, het was een buitengewoon genoegelij- ken avond, dien 'de voorz. teerst omstreeks 1 uur kon sluiten. BROEK OP LANGENBIJK. Dinsdagavond 20 Maart 1928, werd te St. Pan- eras de 2-jarige tuinbouwcursus gesloten. In tegenwoordigheid van het bestuur der t'uin- bouwvereeniging, de Rijkstuinbouwconsulent, de heer Hazeloop, en de heeren onderwijzers, werden de cursisten verschillende vragen gesteld. Door velen werdten deze voldoende beantwoord. Eén mocht zelfs een diploma ontvaugten met de aara- teekening van „lof". De heeren onderwijzers Mallekote en Glas ont vingen 'als bewijs van erkentelijkheid van de cursisten een luxfe prachtmaud gevuld met al lerlei vruchten. klopte zij twee- of driemaal op d© toonbank. Een dikke vrouw 'kwam daarop uit een zijvertrek te voorschijn. „O, is u het, juffer Fortier!" ziei ze. ,,Wat was er van viw dienst?" „Ik wou wat petroleum van u hebhten." „Alweer petroleum!" herhaalde de winkelier ster. „Mijn hemel, wat voer je dan met dat ge vaarlijk goedje uit, mensch? Hieb je hier niet gisteren pas petroleum gehaald?" „Jawel, maar mijn kleine dieugniet heeft bij het spelen d© kan omver geworpen," antwoordde de vrouw. „Dus moet je nu weer nieuw© hebben! Hoeveel mag ik je geven?" „Vier liter, dan hoef ik niiet zoo gauw terug te komen." De kleine George, die buiten was gebleven, speeide voor die deur en terwijl de winkelierster bezig was het verlangde af te meten, zei ze: „Je mag wel voorzichtig wezien, juffer For tier, met het- gebruik van petroleum. Een onge luk schuilt in een klein hoiekje, dat weet je, en zoo'n kleine dreumes zou met het omgooien van de kan de heele fabriek in brand kunnen steken- Als de omgevallen petroleum hier of daar een vlammetje had gevonden, hadden we het liev© le ven gaande gehad." „Ik zal nu wel zorgen, dat de kan buiten zijn bereik blijft." „Dat willen we hopen althans. En hole bevalt u je nieuwe Betrekking aan de fabriek?" „Och, wat zal ik u zeggen? Ze moet me wel be vallen en ik mag van geluk spreken, dat ik bij al mijn verdriet zulk een broodwinning gevonden heb." „Ja, dat zou ik ook zeggen. Ge verdient nu zachts zooveel, als je anders met naaiwerk zou doen eu 't is niet half zoo vermoeiend." „Dat ben ik met u ©ens, maar je weet niet, Buitenland HINCHLIFFE EN MISS MACKAY GEVONDEN? 1 1 |De British United Press gaf het bericht uit het Amerikaansche blad Portland Evening News, dat er twee lijken gevonden zijn op een berg bij Pat ten in Maine. Naar men aanneemt zijn. het die van ,kapt. Hinchliffe en miss Mackay. Ook de inter nationale nieuwsdienst seint uit New York dat er een vliegtuig gevallen is op een' berg 25 mijl noor delijk van Greenville Junction nabij het Moos- headmeer in Maine. Op den morgen dat Hinchliffe Jn Amerika had moeten aankomen werd daar het geluid van een vliegmachine gehoord. 1 Reuter seint daarentegen uit New York d.d. 21 Maart, dat ekle bevestiging van het bericht over {het vinden der twee lijken bij Patten ontbreekt. BRAND MET NOODLOTT1GEN AFLOOP In het dorpje Klein-Kraus bij Ludwigslust is. door een geweldigen brand geteisterd, waaraan 13 huizen een menschenleven en veel vee ten offer vielen. De brand was uitgebroken op een boer derij en was door den geweldigen storm overge slagen op de omliggende boerenwoningen). Irih et dorpje Damitz heeft een hevige brand gewoed. Acht hofsteden werden verwoest. Daar, gevaar voor het heele dorp bestond moest uit 'Kolberg een detachement rijksweer te hulp wor den gezonden. Veel veevoeder, oogstproducten, machines, 50 varkens, schapen en pluimvee zijn ten offer van het vuur gevallen. De ramp wordt toegeschreven aan brand stichting. I juffrouw, hoe zuinig ik moet te wierk gaan om behoorlijk rond te komen. Zie etens aan... twea kindereu „Uw jongste, de kleinte Luciën, is hij een min besteed, niet waar?" „Ja. in Bourgondiëte Joigny." „Kost u dat veel?" „Dertig frank 'smaands, die ik van mijn loon meet afzonderen," antwoordde de jonge vrouw. En met ten diepen zucht voegde zij er bij: „O, ik mis mijn armen man in alles en ovieral!" „Dat is wel te begrijpen, juffer Eortier, een man, die dagelijks zijn zevien of acht frank ver diende." „En die altijd even goled voor me waszoo braafzoo vlijtig! O, ik kan u niet zeggen, hoe lief hij mij had en ik hemDe machine, waardoor hij zijn dood vond, heeft al mij'n Ie- j vensgeluk tegelijkertijd vernietigd." j Bij die woorden wischte de arme weduwe zich de tranen uit de oogen. I „Neen, kindlief, je moet niet zoo weenen," v'er- maande de winkelierster. „Je moet maar altijd denken, dat er nog beklagenswaardiger menschen op de wereld zijn dan jij. De directeur van de fabriek heeft het toch waarlijk goed met' je voor gehad, want, zooals mij verzekerd werd, zou de j machine niet gesprongen zijn, als uw arme man j bij het stellen ervan, ik weet niet wat, over het j hoofd had gezien. Zijn dood 'wa.s dus min of meer een gevolg van eigen schuld, niet waar I „Het werd mij tenminste verzekerd." J „En 'wat een prachtige begrafenis heeft hij niet gehad. Al de arbeiders van de fabriek heb ben daartoe het hunne bijgedragen en zoo ik hoor, moet de directeur zelfs honderd frank hebben i gegeven. En bovendien heeft hij u de betrekking van portierster toegedacht, een post, die vroeger I altijd door een man werd waargenomen." (Wordt vervolgd), i

Nieuwe Langedijker Courant | 1928 | | pagina 2