Vrouwenhanden Predikbeurten Veilings-Weekoveriieht Plaatselijk Nieuws OPENING SLAGERIJ. Aan de vriendelijke uitnoodiging de opening van de nieuwgebouwde en naar de eischen des tijds ingerichte slagerij van dien heer Antoon Mooij, te Zuidscharw., bij te vronen, voldeden wii volgaarne. De opening was reeds aangekondigd in het Dins- dagnr. en dit beteekende zeer zeker, dat het iets buitengewoons zou zijn. Wij bedoelen niet de opening, maar de zaak. Een kelder, warm licht stroomde door het breede winkelraam naar buiten. Het publiek verdrong zich om leen blik naar bin nen te kunnen wierpen. Het was de moeite wel waard. Vet vleesch, mager vléesch, vet en vleesch. Twee „opgemaakte", lees versierde, varkenskop pen van het geslacht van Dikkie Bigmans, gluur den naar buiten, met :een brutaliteit alsof zij wilden zegggen: „Jij blijf van mijn lijf af maar het proces was redds aan toetbaas voltrok ken. Zij „lachten" ons tegien met stoïcijnsche kalm te, en stonden heel parmantig de wacht te houden over de uitgestalde vleeschsoorten, die een vege tariër in verwarring zouden brengen. Een osse- tong .omkranst met witte en rood© roosjes van vet, prijkte als middenstuk op leen vleesehscho tel. Worsten illustreerden verder de etalage, die op de meest „smaak" volle, wij zouden haast zeg gen, kunstvolle wijze was samengesteld. Bloem stukken en kwistig yersprteide groene denue takjes zetten vollen luister bij, terwijl het electrisch licht deze vletesch tentoonstelling overstraalde. Wij togen den winkel binnen. Een vriendelijk? begroeting viel ons tie beurt. Door witte op een krissen geborduurde letters werd ons het „wel kom" toegeroepen. Een granieten vloer draagt ons. De 'electrisehe ballonlamp verspreidt haar licht in hellen glans vanaf het plafond, in den meest modernen geest aangebracht, en weerkaatst flon kerend in den tegelen wand. Het geheel geeft den indruk van de hooge eischen die men aan de inrichting van den winkel heeft gesteld. Nikke len hangrekken dragen hun vleeschlast, o.a. van een koe, die, als wij. goed hebben verstaan, 220 pond vtet heeft geleverd. Het vleesehblok, door den kuiper P. de Groot, vervaardigd, was beladen met het reinste vet. Het was of van het plafond het licht neefdrüppelde. Het danste op de roode tinten waarin de vleeschmachine en het weeg toestel zijn aangebracht. Eien aaronskelk neeg haar spitse, gele kopje, te voorschijn komende uit een witte jurk', heel elegant naar de koelka- mer, ^.lsof zij zeggen wilde, richt ook daar eens uw blikken heen. Ook daar straalde het licht in vollen glans en ook daar is de wand van witte tegels gemaakt. Die toonbank van marmer en over dekt met een glazen plaat ruöt op granieten voeten van breede afmetingen en zal heusch niet Bezwijken onder den last der bestellingen. En overal bloemen. De groote belangstelling, die niet alleen sprak uil het drukke bezoek maar ook uit het groot, aantal bloemstukken van col lega's en kennissen, getuigt zeker van de vriend schap, die men het echtpaar Mooij toedraagt. Maar, dat zijn dingen, die eigenlijk niet bij de opening hooren. Laten wij dan nog even mede- deelen, dat ook liet slachthuis geheel is betegeld en dat bouw en inrichting zijn uitgevoerd ondar opzicht en vólgens de plannen van den heer S- Vis, te Oudkarspel. Aan alle uitvoerders komt zeker "een woord van grooten dof toe, vóór de wijze 'waarop zij hun werk hebben volbracht. De heeren Miesselaar, Ruisen, Zijp en Ter Hofstede en Oudendijk, benevens de aanleggers van de electrisehe verlichting werden dan oo'k in men'.g toespraakje gecomplimenteerd. Want de heer Mooij bleek ook een goed gastheer te zijn. Toon nog even do uitnoodiging om het woonvertrek te bezichtigen en hoe kan#het anders wij zijn van oordeel dat met echt vrouwelijke tact daar de inrichting zoo gezellig en knus mogelijk is gemaakt. Deze zaak is ongetwijfeld een sieraad voor Znidscharwoude. Maar, waar t op aankomt, dat heeft onze keurmeester getuigd: „Indien alle levensmiddelen zoo rein en zindelijk werden be handeld als hier, dan hadden wij geen keurings dienst noodig," Wij willen er nog even de aandacht op vesti gen, dat de etalage was samengesteld door den heer Klerk uit Haarlem, die ongetwijfeld heeft bijgedragen tot het schitterend effect van de sehoone uitstalling, die door honderdien werd bewonderd. De opening der nieuwe slagerij geschiedde lurs- teTtrijk, moge de bloei daaraan evenredig zijn! NOORDiSCHARWOUEE. Alhier werd voor eenige maanden terug eeii Vftorloopige vergadering belegd, om te komen tot het vormen van Jeugdk-erkdiensten in de Ned- Herv. Gemeenten Oudkarspel, Noord- en Zuid- scharwoude. "Op Vrijdag 23 Maart 1.1. is thans een defini tieve Commissie voor Jeugdwerk benoemd, ver tegenwoordigend» de Kerkeraden van de drie ge noemde gemeenten, de Vrijz. Christel. Jongereri- bond, de Meisjesclub3 en Zondagscholen uit de drie gemeenten en de Jongelingsclub te Zuidschar- Wou'de. Tot Dag. Bestuur werden gekozen mevr. Dijkhuizen te Znidscharwoude en de heeren N. Kaan en J. v. d. Abeele te Oudkarspel. Besloten werd de diensten afwisselend te doen houden in één der drie gemeenten met een tus- schenruimte van één a twee maanden en hiervoor predikanten te vragen welke vertrouwd zijn met Jeugddiensten. De eerste samenkomst zal zoo spoe dig mogelijk plaats hebben te Noordscharwoude, waar dan als voorganger ~Ds. Ei. D'. Spelberg van Eigmond a. d. Hoef zal worden uitgenoodigi ZUIDSCHARW OUDE. In de gisteravond gehouden vergadering van de Vooruitstrevende Vrijz. Kies vereen., voorga zeten door den heer K. Dijkhuizen, werd na opening en nótulen, het Jaarverslag uitgebracht, waaraan we ontleeiven, dat 2 Bestuurs- en 1 leden vergadering zijn gehouden. Op een der Bestuurs vergaderingen bleek o.m. de vraag aan de orde te zijn gesteld, welke houding de ^raadsleden, afgevaaraigd door de V.V. Kiesv. verder behoor den aan te nemen tegenover de middeleeuwsSio houding van den burgemeester en een 5-tal raads leden, die het recht van den sterkste toepassen. Het ledental bleef stationair, n.l. 100. De uitslag van de verkiezingen werd gememo reerd, waarbij bleek, dat de V.V. Kiersv. een groot aantal medestanders bezit, veel grooter zelfs dan S.D.A.P. en Vrijheidsbond samen. Ondanks dat, constateerde Wet jaarverslag, werden de leden der raadsfractie uit alle commissies gieweerd, zelfs had men het plan, blijkende uit de betreffende voordrachten, 'hen buiten d!e bankten der stembu- r'eaux te houden. Ten aanzien van de door de tegenpartij gevoerde propaganda bij de laatst ge houden verkiezingen zegt het verslag: Wie het schendblaadje van de S.D.A.P. miet zijn laster en zelfverheerlijking heeft gelezen, de valsehe klanken heeft beluisterd uit De (gebarsten) Dorps klok, wie Ons Blad in zijn artikeltjes over de verkiezingen heeft gevolgd, waarvan in een zelfs werd gezegd, dat de uiterste linkerpartijen (d.z. dus wij en de S.D.) de godsdienstig zedelijke be langen der burgerij te grabbel gooien (letterlijk geciteerd), die zal wel tot de conclusie gekomen zijn, dat we nog ver af zijn van een samenleving, waarin naastenliefde, gerechtigheid en iwaarheid wonen. De secr. ontvangt een woord van dank voor zijn uitvoerige weergave van het Jaarverslag, waarop Moor geen der leden eenige aanmerking wordt gemaakt. De penningm. doet daarna rekening en verant woording van zijn gehouden beheer. Er blijkt f 132.67 te zijn ontvangen en uitgegeven, Herwij 1 nog een paar rekeningen moeten worden betaald. Nagezien door de heeren Jn. Schoenmaker en J. Kuiper, iw.erd alles in orde bevonden. Bij de nu gehouden bestuursverkiezing fwerd de heer T. Kui per met algemeene stemmen herkozen, in plaats van den heer Wonder, die de gemeente metter woon gaat verlaten, wierd gekozen "de heer Jb. Schoenmaker Pz„ die deze benoeming aanneemt. Als volgend punt was aan de orde: Bespreking van het beleid der raadsfractie. Niet een der leden had aanmerking op dit beleid- De. heer Du Burck sprak den iwensch uit, dat ieder lid, dat een andere meening had omtrent in den raad behandelde zak-en dan de raadsleden, van die afwijkende meening blijk zou geven. Als de cri- tiek niet geoefend wordt om de critiek, dan is er alles vöor, dat de raadsleden weten, of zij han delen in den geest der leden, die dan de critiek liiet moeten sparen. Ook is het van de grootste beteeken is voor de raadsleden te weten, of zij in den strijd tegen de overmacht van het domme getal, zooals dit in den raad helaas motet geschie den, de leden achter zich hebben. De heer D. Zeeman had hulde vöor het werk der raadsleden en kon zich indenken de moeilijk heden, die daar voor hen te overwinnen zijn. Het blanco stemmen achtte hij in de gegeven om standigheden ten heerste gerechtvaardigd. De heer Korver deed eenige mededeelingen in zake de houding van B. en W. over de beharti ging Van de belangen van het onderwijs, hun op treden op den Ouderavond, en keurde laarbij vooral af de houding van hen, die alleen uit persoonlijke overwegingen zich bij de reaction- naire partijen aansluiten. Hij deelde mee, dat dit alles voor hem en een aantal andere ouders van schoolgaande kinderen aanleiding is geweest, zich tot den inspecteur van het l.o. te wenden, die deze ouders in een onderhoud volkomen in het gelijk heeft gesteld en hun meedeelde, dat hem die grieven vólkomen bekend waren. Hij zegde medewerking toe, om te trachten verbe tering te krijgen. D'e heer K. prees de houding van den Inspecteur; uit die van B. en W. moest hij opmaken, dat van hen geen medewerking viel te verwachten. Ook de gemeenteraad was er mee in kennis gesteld, doch ook daarvan hoor Ie hij niets. Verschillende besprekingen werden nog aan 3e heerschende toestanden gewijd. Met verontwaar diging werd kennis genomen van de houding van B .en W:. en de meerderheid van den raad in zake de benoeming van leden van het Burger lijk Armbestuur. Een man als de heer Jb. van Twuijver, die door het B.A. als no. 1 op de voordracht werd geplaatst, wérd op zij gescho ven voor een ander, Daar de heer v. Twuijver een degelijk persoon is, van onbesproken gedrag, die volkomen ge schikt is het ambt van Armvoogd te b^kleeden, is, door hem te passeeren, weer duidelijk geble ken, hoe in den raad anti- en sympathieën vele handelingen beheerschen. Het bevreemdde intus- sehen de vergadering niet, dat ook de S.D1. met; dit spelletje meedoet. In verband met dit op treden van dezen werd gewiezen op dezelfde on derdrukking, die de S.I). in den Alkmaarscheb raad ondervinden als de Vooruitstr. in Znidschar woude, en hoe de s.d. daar niet alleen blanco stemmen, maar zelfs weigeren in commissies zit ting te nemen. Met betrekking tot' de houding van den Bur gemeester, die de vergaderingen van de Gasoom- missie niet bezoekt, werd opgemerkt, dat deze zich aan erger vergrijp schuldig maakt, dan de raadsleden, die uit protest tegen onderdrukking van het vrije woord, voor een enkele keer de Vergadering verlaten. óp een desbetreffende opmerking werd mee gedeeld, dat het onmogelijk weid geacht, dat de Burgemeester in zijn weigering zal volhouden Na nog enkele andere besprekingen over het beleid der raadsfractie, zei de voorzitter de ver gadering dank voor het in de raadsleden gestelde vertrouwen. Bij de rondvraag vroeg de heer Zeeman, of het niet op den weg der Kiesv. lag zich aan te sluiten bij de Alg. Kiesv. voor het Hoogheem raadschap Noordhollands Noorderkwartier. Voor zitter en secret-, meenden, dat dit niet lag óp den weg der Kiesv., die zich alleen bezig houdt met de gemeenteraadsverkiezingen. Voorz. en secret, "brachten den scheidenden pen ningmeester ,den heer Wonder hartelijk dank voor het werk, in de Kiesv. verricht. Beiden hoopten, dat het hem in zijn nieuwe positie goed zon gaan. Na een dankwoord van den heer W. Werd de v'erg. gesloten en dank gebratsht aak de leden Voor de genoegelijke discussies. (Van onzen Correspondent.) OUDKARSPEL. 14 April aanstaande zal door de Gymnastiek- vereenigingen „Hercules" en „Hygiéa" op eenigs- zins feestelijke wijze worden herdacht het feit, dat de Heer H. Tauber 25 jaar lid dezer vereeni- gingen is geweest. NOORDSCHARWOUDE- Wij willen er even de aandacht op vestigen, dat op Woensdag 4 April in de Ned- Herv. Kerk door onze zangvereeniging „Crescendo" een Paasehconcert zal worden gehouden. Medewerking zuilen verleerden Mej. Hélène Cals, sopraan, de heeren W, J. Smit) vleugeï en H. W. Slinger, orgel. Op dit conoert komen wij nog "terug. Uit den Omtrek HOOGHEEMRAADSCHAP NOORDHOLLANDS NOORDERKWARTIER. In de te Alkmaar gehouden vergadering van de Alg. Kiesvereen. voor het Hoogheemraadschap Noordh. Noorderkwartier, werd besloten, bij vast stelling der statuten, het Bestuur uit 7 leden te doen bestaan^2. in het distriet "Helder, 2 in het district Hoorn en 3 in het distriet Purmerend, Gekozen werden voor Helder de heeren H. S. Eriks te Petten en K. Breebaart te Kolhorn; voor Hoorn de heeren J. du Burck te Zuidschar- wonde en G. J. de Goede te Wijdenes; voor Purmerend de heeren P. J. Peereboom 'te Ilpen- dam, O. Rademakcr te Koog a. d. Zaan en J. Kroonenburg te Zaandam. ST. PANCRAS. De Weleerw. Heer Ds. van Andel, Geref. Pred. alhier, komt voor op het tweetal te Breda. Korte Berichten ZOO N KIPPEKOP. Per auto van dén G. G. D. is een 19-jarige wiel-» rijdster naar haar woning vervoerd, die op den Oosterringdijk te Amsterdam al fietsende over een aldaar loopende kip was gereden, gevallen en be wusteloos geraakt. De kip kreeg eveneens schade. Evenals in Frankrijk en Engeland zal de zomertijd in België ^in den nacht van 14 op 15 April beginnen. De veehouder A. Bouma te Oudehorne (Fr.) verkocht een pink voor de hooge som van f3000. {Het dier wordt naar Californië verzonden. De spoorwegbotsing te Rijswijk is naar de jmeening van de commissie van onderzoek te wij ten aan fouten van het dienstdoend personeel. De Tweede Kamer heeft aangenomen hef wetsontwerp, houdende bepalingen betreffende de belasting van de nalatenschappen en schenkingen van Nederlanders, die niet zijn ingezetenen des Rijks, 1 De reddingsboot „Schuttevaer" is Donder dag van Gravesend naar Plymouth vertrokken. Het tramverkeer in de Rijnstraat had Don derdag ongeveer een kwartier vertraging;, doordat een hond onder een motorwagen van lijn 4 was geraakt. De wagen moest worden opgevijzeld om den hond te bevrijden. Toen het beest weer op straat stond, bleek het geheel en al ongedeerd te zijn. Kwispelstaartend kon het zijn weg vervolgen. Welke door huishoudelijken arbeid ruw, rood of beschadigd zijn, Worden weder gaaf, zacht en blank door Doos 30 en 60, tube 80 ct. PÜROL OLYMPISCHE SPELEN 1928, AMSTERDAM- Die Gymnasliekwedsjrijd|en. De gymnastiek wedstrijden zullen van "8 tot en met 10 Augustus 1928 plaats vinden in hof Olympisch stadion. De indeeling dier Wedstrijden voor heeren is als volgt: le. Gezamenlijk: Vrije oefeningen, uitgevoerd door elk land. Se. ToestellenEen voorgeschreven oefening en een oefening naar keuze aan rek, barren (brug), paard met beugels en ringen. 3e. Sprongen: i a. Een verplichte sprong van het in de breedte gestede paard met beugels en van 'een gewone springplank van 10 cM. hoogte aan den voor kant; b. Lengtesprong naar keuze "over het paard zon der beugels, met een tremplin met een balk of met veerenhoogte van het paard boven de tremplin 1.40 M. De oefeningen der dames zijn naar kteuze en kunnen aan willekeurige toestellen worden uitge voerd. Tenslotte vólge hier een chronologisch over zicht -der wedstrijden en demonstraties. Woensdag 8 Augustus: van 9—13 en van 14 18 uur: paard: voorgeschreven oefening, Heeren; paard: oefening naar keuze, Heeren; ringen: voorgeschreven oefening, Heeren; ringen: oefening naar keuze, Heeren. Van 14.3016.10 vrije oefeningen, Dames. Donderdag 9 Aug.: van 913 en van 1418 uur rek: voorgeschreven oefening, Heeren; rek: oefening naar keuze, Heeren. brug: voorgeschreven oefening, Heeren; brug: oefening naar keuze, Heeren. Van ló11.40 toestel turnen, Dames. Van 14.3016.10 springen, Dames. Vrijdag 10 Augustus: van 913.20. Vrije oefeningen, Heeren. springen, Heeren, Van 1417 uur Demonstraties. Zenuwachtig. Overspannen en Slapeloos Mijnhsrdt'a Zenuwtabletten zullen Uw zenuwen kalmeeren en sterken en Uw slapeloosheid verdrijven. Buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten- Muzikale zangspelen Lezing over bijen „Aboe Hassan" zangspel RADIO-CENTRALE HART KUIJT. OUEKARSPEL A 117 Zondag 25 Maart. V.A.R.A. Cursus S. de Wolff Hilversum 10.30 Kerkuitzending V.P.R.Ö. 12.30 Lunchmuziek'. 2.00—3.30 Middagconoert Wormerveer. 3.304.45 Zingen op school en Holland, lied. 4.455.30 Pianosonates van Beethoven. 6.00 Tijdsein A.V.R.O.-klok. Hilversum 6.007.30 Conoert Omroeporkest. 8.00 Tijdsein, Pers- en sportberichten. 8.10 Uitvoering „De Jaargetijden" Maandag 28 Maart. 11.20 Gramofoonplaten Da ven try 12.302.00 Lunchmuziek. Hilversum 2.00—2.20 Orgelrecital Daventry 4.40—5.55 Kinderuurtje Ant. v'. Dijk' Hilversum 00 Tijdsein. 007.15 Dinermuziek 7.15 Eng. taalles v. beginners 7.45 Politieberichten. .05 Zang, „De Macht der muziek', ol.V. N. 'Treep 9.05 Lezing „'Bijenteelt en haar algem. belang" 9.35 Opv. „Aboe Hassan" zangspel. Daarna berichten Vas Dias. 11.20—12.20 Dansmuziek Daventry TWEEDE PROGRAMMA- Zondag 25 Maart. 8.30—9.30 Morgenwijding N.C.R.V. Huizen 9.30 K.R.O. Kerkdienst uit Culemborg. 12.30—1.30 Lunchmuziek. 1.30—1.45 Z.Exc. Ruys de Beurenbrouek 1.45—2.15 Godsdienstonderricht v. onderen. 30—4.00 Uitzending Concertgebouw. 4.005.00 Ziekenuurtje. 5.50 Kerkdienst N.C.R.V. te A'dam. 7.30—8.00 K.R.O. Bijbelexegeeen 8.00 Uitzending uit Maastricht. 10.30 Epiloog. Daarna persberichten. Maandag 26 Maart. 12.30—1.45 Orgelconcert N.C.R.V. Huizen 4.005.00 Ziekenuurtje. 7.00—7.30 Eingelsche conversatieles 10.30 Persberichten. Ned. Herv. Gem. Oudkarspel. Zondag geen samenkomst. Ge/. Kerk, Noordseharw0 ntie- Zondag vorm. 9.30 en nam. 4. uuor Cand. M.» Bouwman van Amsterdam. Donderdag 29 Maart 's avonds 7 uur Ds. Bou ma van Dirkshorn. Bidstond voor het gewas. Ned. Herv. Kerk, Noord&ckarwouiLe, (Zondag geen dienst. Herv. Kerk, Zuidscharwouiil®. Zondag voorm. 10 uur Ds. O. J. Staal, dhr. Geref. Kerk Br. op Langendijk. Zondag voorm. 9.30 en nam. 3 uur Ds. Drenth, Doopsgez. Kerk Broek op Langendijk. Zondag 9.45 uur Ds. Am. de Jong. Nad. Herv. Kerk, Broek op Langendijk. Zondag voorm. 9.30 uur Ds. Jellema. Zondag nam. 2.30 uur Ds. G. Barger van Hoom Geref. Kerk Broek op Langen,!ijk. Zondag voorm. 9.30 uur Ds. Donner. Voorbe reiding v. h. H. Avondmaal en Openbare BelijL- denis des Geloofs. Nam. 2.30 uur Ds. Donner, Ned1. Herv. Gem. St. Paaoeras. ■'Zondag voorm. 9.30 uur Leesdienst. Nam. 6.30 uur Ds. Jellema. Geref. Kerk St. Pancras. Zondag voorm. 9.30 uur Ds. Rietberg van Maassluis. Nam. 3 uur Leesdienst. Geref. Kerk, Beerkngewaard. Zondag voorm. 9.30 uur Preeklezen. Nam. 2 uur Ds Rietberg van Maassluis. Katholieke Kerk, Langendijk. Zondag voorm. 7 en 10 uur. Geen preek, 's Namiddags 6 uur Lof met Lijdensmeditatie door kap. Standenmeijer over: Zijn kruisweg. Groentevervoer BROEK OP LANGENDUK Zaterdag 17 Maart 37 Wagons. Maandag 19 Maart 17 „f Dinsdag 20 Maart 25 Woensdag 21 Maart 22 Donderdag 22 Maart 25 Vrijdag 23 Maart 15 Totaal 141 SLUIS BROEK OP; LANGENDIJK. 12 Maart 3 motoren 13 6 14 2 15 5 16 1 Radio-Omroep EERSTE LANGEHIJKER RADIO-CENTRALE D>. SCHUITEMAKER Jr. No*rttecharwoude. Zondag 25 Maart. 8.309.30 Morgenwijding N.C.R.V. Huizen 9 30 K.R.O. Kerkdienst. 12.301.30 Lunchmuziek trio Winkels I.30—1.45 Z.Exc. Jhr. Mr. Ruijs de Beeren- broucks preekt over het Dr. Schaepman- fonds. Huizen 2.00—3.30 Middagconcert uit Wormerveer Hilv. 3.304.00 Kinderzangkoor Huizen 4.005.00 Ziekenuurtje K.R.O- Huizen 5.007.30 Concert d.h. Omroeporkest Hilversum 8.00 Sport en Persberichten 8.10 Oratorium „Die Jahreszeiten" van Haydn Hilversum. Hierna tot 11.50 dansmuziek van Berlijn. Maandag 26 Maart. II.202.30 Lunchmuziek. 3.204.40 Dansorkest Daventry 4.405.55 Kinderuurtje 6.00—7.15 Dinermuziek 7.15—7.45 Engelsch Totaal 17 Maart 19 20 21 22 23 17 4 motoren 1 4 2 Totaal 17 WARMENHUIZEN. Zaterdag 17 Maart Maandag 19 Maart Dinsdag 20 Maart Woensdag 21 Maart Donderdag 22 Maart Vrijdag 23 Maart Totaal 50 ton. 110 A 35 93 20 A 308 85 ton. 20 60 30 50 65 310 >»i Wagons. WEEKOVERZICHT ALKMAARSCHE EXPORTVEILING In de afgeloopen week werden er tamelijk veel voorjaarsgroenten aangevoerd, terwijl de winter groenten steeds minder worden. Was de aanvoer van spruiten Maandag nog ongeveer 1000 klio. Vrijdag waren er maar enkele zakken meer, doch er waren al flinke kwantums spinazie 6öo bakken Hilversum kropsla 800 stuks, raapstelen 1500 bos, radijs 1000 bos, terwijl rabarber en zelfs postelein al te koop werden aangeboden. Dit laatste is wel een bijzon-

Nieuwe Langedijker Courant | 1928 | | pagina 4