Stemmingsbeeld u» Groentenland Land- en Tuinbouw Nieuwstijdingen Schoonmaak Marktberichten den weg reed, te waarschuwen. Toen hijl dien wielrijder was voorbij gereden, heeft hij hem in •krachtige t ermen op zijn feut gewezen. Het bleek ^echter dat die wielrijder een rijksveldwachter was, en als tegenprestatie heeft hij dezen verdachte geverbaliseerd, echter naar diens oordeel geheel teil onrechte. De verbalisant, den brig.tit. rijks veldwachter Koelewijn moet met dezen stand van zaken, persoonlijk als getuige worden gehoord en te dien einde wordt de verdere behandeling ge schorst tot aanstaande week. De nadeelen van een hard hoofd. De 39-jarige Jacob B. arbeider te Broek op Langendijk, heeft zijn leerplichtigen zoon, die eerst 3 April den 14-jarigen leeftijd zal bereiken, niet behoorlijk naar school gezonden en staat thans voor dit ^strafbaar feit terecht. De rampspoedige vader ontkent niet hetgeen hem is "ten laste ge legd, doch beweert dat zijn telg aartsdom is. Hij heeft reeds gedurende negen jaar de lagere schooi bezocht, doch is eenige malen teruggesteld. De; onderwijzer weet zelf niet wat hij met dezen hard- leerschen dicipel moet aanvangen. De vader heeft toen gemeend hem maar thuis te moeten hou den, daar heeft hij nog eenigen dienst van deiro knaap. Het jonge mensch kan echter, volleerd of niet, eerst op 1 April 1929 de school verlaten. Derhalve is de. vader strafbaar en wordt hij veroor deeld tot f5 boete of 5 dagen conform eisch. """""Oplettendheid een eerste vereischte Heeft de wandelaar tegenwoordig alle reden om op zijn veiligheid en het nakomen der regels van den weg te letten, meer nog is zulks de taak van den wielrijder, vooral wanneer hij straten berijdt van een hem grootendeels onbekende stad. De wegwerker Willem H. van Heiloo, die op 12 Mrt, zich niet voldoende vergewischte, dat de Krebbe- steeg te Alkmaar voor wielrijders is afgesloten, be kwam dan ook een proces-verbaal en werd he den met voorbijziening van zijn verweer, „dat hij het niet wist" veroordeeld 'tof 2.50 boete sub sidiair 2 dagen hechtenis Rechts rijden is het consigne De heer J. B„ de 42-jarige boekhouder van het Provinciaal gesticht te Bakkum, reed op 17 Mrt. onder Limmen per rijwiel linksch van den weg wat werd geconstateerd door zich in een auto be vindende leden der vrijwillige verkeerspolitie. Het 'verweei van den heer B., dat het rijwielpad rechts onberijdbaar was, mocht niet als geldend excuuf worden aangenomen en hij werd veroordeeld vl- gens het momenteel geldende tarief f 4 boete of 4 dagen. Slechts uitstel van executie? J. B„ 25-jarig landbouwer uit de Boekelermeer te Heiloo, had op 17 Maart te Alkmaar in da Langestraat als bestuurder van een motorrijtuig linksch gereden en was door den politieman yene ma geverbaliseerd. Echter was de oproeping ge steld ten name van Dirk B., wat onjuist was, terwijl voorts het proces verbaal als tijdstip der overtre ding vermeldde 12 uur, terwijl op de .oproeping stond ongeveer 1 uur. Natuurlijk beriep de ver dachte zich op deze tegenstrijdighecfen, waarop de ambtenaar de zaak introk, doch haa ropnieuW bij dagvaarding zal aanbrengen. De verdachte gaf daarop den wensch te kennen, de zaak maar te schikken, doch blijkbaar de 9chikker deze schikking ongeschikt en zal'nu wel opnieuw voor den kan tonrechter worden gedaagd. Plaatselijk Nieuws - OUD KARSPEL. Het gemaskerd bal idat ld© 2© ^aascihidag gehou den z- al worden, in het lokhal van den heer Corn, Vis, beloofd schitterend te worden. Er zijn reedjs vele toezeggingen gedaan tot deelname, wait zeer gélukkig is te noemen. De voorzitter van de L.G.C. heeft op de jaar vergadering dezer organisatie enkele simpele m.i. zeer juiste woorden gericht tot .ie pootgoedcom missies welbekend en hem wordt de eer aange daan, dat dadelijk op 't gesprokene wordt gerea geerd. Schrijft de bekende voorzitter van de L.G.C. een antwoord, dadelijk lokt dit van de zijde van de pootpoedcemmissie ©en tegenantwoord uit. 't Is om er jaloersch op te worden. Ik beweer minstens het driedubbele van den heer de Boer, en krijg geen enkel lettertje terug. Nu heeft de wellevende voorzitter van den keu ringsdienst L.T.B. aan mijn geschrijf indertijd bui ten ge wonen invloed toegekend. Aan 't Stem mingsbeeld werd niet onduidelijk de oorzaak toe gedicht, dat indertijd .ie vergadering te Hoorn van pootgoedccmmissies, Provinciale Commissie uit de tuinbouwveilingen en van handelaren werd gehouden. Daar te Hoorn was uitglekomen, dat noch handel, noch pootgoedcommissie, noch Pro vinciale Commissie een afzetregeling van het pro duct met nadruk hallen gevraagd- Zeker schrijver aldus de voorzitter van de L.T.B.-commissie, had de pootgoedgeschiedenis op geblazen tot een probleem, er 'een "kwestie v!an gemaakt. 'k Ben, 't blijkt nu toch wel zonneklaar, door dezen praesies gedisqualifioeerd, zooals ik' de vo rige week ook opmerkte. Enfin, 'k kan er weinig aan doen, moet me wel schikken in mijn lot, maar erken toch, een beetje jaloersch te wezen op 'den voorzitter van 1de L.G.C., die blijkbaar de zwakke plekken beter 'weet te treffen dan ik. Nu heeft het alle schijn, dat de heer de Boer er ook de brui aan geeft en zijn pen over deze kWestie niet meer in den inkt wil doopen. Zoo ziou misschien bij dezen of genen de gedachte kunnen opkomen, dat de voorzitter van de L.T.B.-keu- ringsdienst zulke krachtige argumenten heeft bij gebracht, dat geen weerlegging mogelijk zou zijn. Nu wil ik 't laatste schrijven van den heer Groen, hoewel heelemaal niet aan mijn adres gericht, eens onderhanden nemen. 'k'Ylei mij heelemaal niet, hem te overtuigen, maar wel koester ik de hoop, ons publiek duidelijk te maken, Waar het om gaat. De heer die Boer zou onjuistheden hebben ge debiteerd, absolute onjuistheden. De onjuistheden zijn dan, dat de keuringsdienst van de zaak een handelcjo maakt, dat wie keurt ook verkoopt. Verder is 't beslist onwaar, dat de bouwefs wordt voorgespiegeld, dat bewaren voordeelig is; 't is aUes vrijwillig, Wat de boeren doen, schrijft de heer Groen. Dat is allemaal onwaar en de heer de Boer zou maar Wat gezegd hebben. Bij mij hijst de vraag, is de voorzitter van de L.T.B.-pootgoedeommissie wel op de hoogte .Wjeet hij misschien wel, hoe üje verkoop gaat? 'tMaakt op mij werkelijk den indruk, als zou hij van tal van dingen onkundig zijn. D'e keuringsdienst laat zich niet in mét den vetkoop, schrijft de heer Groen. Nu is het moge lijk, dat deze zeer pertinente uitspraak hoogs» diplomatieke wijsheid bevat. Als dienst zal hij zich collectief wel niet met den verkoop bemoeien, maar een andere vraag is, of dezelfde personen, die keuren, óók niet ver- koopen. En deze vraag wil ik pertinent bevesti gend beantwoorden, 'k heb n.l. zelf eens een war gon goedgekeurde aardappelen gekocht van een keurder tevens verkooper- Nu versta men mij wel, ik: wil dien geachtöri verkooper, tevens'keurmeester, allerminst hiermee onaangenaam zijn, ik constateer slechts een feit. En nu moge een soortgelijk geval voor de L.T.B. door mij niet kunnen worden bijgebracht, 't is niet voor tegenspraak vatbaar, dat djeze organi satie zelf den verkoop van 't goedgekeurde pro duct ter hand neemt. Of wil de heer Groen soms beweren, dat de heer Band los van de organisatie sitaat, niet voor rekening van 'derden handelt En nu zijn dezer dagen een tweetal kooplui bij me gekomen, die me machtigden tot de pertinente bewering, dat inderdaad den bouwers mooie voor spiegelingen worden gedaan, dat de verkooper onder het voorwendsel van „het goed in handien te hebben'(wat geheel vrijwillig heet te zijn) in staat is daarmee voor risico van de opdracht gevers te gaan marchandeer en, zelfs speculeereu. Een zeer sterk staaltje daarvan 'is me aan dé hand gedaan. Een koopman, die bereid is 't geval te beves tigen, had aanvraag voor goedgekeurd pootgoed. Hij ging op stap, 't was in 't najaar en wist een bekend bouwer te vinden/houder van 't goed. Hij vroeg naar den prijs, maar kreeg ten antwoord, Idat hij zich bij den verkooper van den L.T.B. moest vervoegen. Eindelijk heeft hij den verkooper getroffen, en biedt hem een hoogen prijs, Waarnaar deze wel ooren heeft, meer dan f 9 per 100 Kg. Echter zegt deze nog met anderen in onderhandjelingj te zijn, maar belooft den koopman, over drie dagen den uitslag te zullen meedeelen. Bit bericht komt ook, 'It goed heette ver bocht te zijn. De koopman slaat er uit den aard der zaak geloof aan, en denkt niet meer aa n3t geval. Zes weken later echter ontmoet hij toevallig weer den bou,wer, die hem naar den verkooper had verwezen en zegt: „Je was de aardappelen kwijt hé!" Deze w,eet nergens van, zet een verbaasd ge zicht en zegt: „Mijn aardappelen kwijt? Ik heb ze nog!" De aardappelprijs was inmiddels f 1.50 per 100 Kg. gedaald. De namen van den koopman én van den bouwer, heer Groen kunt u bij den uitgeven, te weten komen Eien andere kooptaau heeft iets soortgelijk-* be leefd, ook dien naam en adres "kan hij bij den uitgever vernemen. De keurmeesters trekken niet naar 'it buiten land, om te verkoopen, wel neen. Maar 'exposee- ren doen ze wel, Wat vcor kwaad steekt daar nu in? En 't doel is zeer onschuldig, het gaat er niet om, om zaken te doen, maar om' het echte" certi ficaat bekend te maken. Want er is zoo'n vrees© lijke knoeierij met die certificaten, ontzettend, je krijgt er kippenvel van. Als de heer Groen eens naar de adressen informeert, moet hij tever,3 in zag© vragen van zekere foto, genomen te Brussel. Daar poseerde een verkooper van den keu ringsdienst van den L.T.B., waarvan de heet Groen voorzitter is, voor den photograaf. Zeker, men ziet duidelijk op de foto allerhandi paperassen, maar 't plant- en pootgoed neemt toch de eerste plaats in. Was uw verkooper daar te Brussel nu alléén voor de belangen van 't certi ficaat, 't echte? O, hoe onnoozel! Waarvoor dient dat certificaat? Toch zeker om ,t wierkelijk goéde aan den hoogsten prijs te vterkoopen Het certificaat is toch niets meer en niets minder dan hulpmiddel, merk, om tot verkoop te komen. Men maakt toch geen reclame voor een merk om 't merk, maar om van 't artikel af te komen? Dus dient de expositie den afzet, daar gaat "t om. Strooi ons asjeblieft geen zand in de oog©», maak er geen bakerpraatjes van. - 'Ein meerit de heer Groen, dat het echte merk' alleen veilig is in handen van de verkoopers van fle pootgoedcommissies Laat mij hem dan mogen vertellen, dat de han del niet minder fel fulmineert tegen vervalsehing en knoeierij. Den 15 Maart heeft er te Utrecht een verga dering plaats gehad, speciaal belegd om over die knoeierij eens te overleggen. De heer Groen noemde den naam van den heer Koeslag in zijn antwoord aan den voorzitter van de L.G.C. Welnu, die mijnheer was ook in Ut recht ter vergadering, alsmede handelaren in aard appelen en bet Centraal Comité inzake'keuringen van Gewassen. f Nu knip ik uit ©en verslag dier vergadering het volgende: 'tKomt mie goed van pas. 'tls geschre ven door dén heer Schuiteimaiker, secretaris van den Nederlandsehen Bond van handelaren in aard appelen. „De heer Koeslag, 'de secretaris van het Cen traal Comité in2a.be keuringen van gewassen, heeft een artikel geschreven over 'het gebruik van kaarten, welke bij de verschillende zendin gen plantaardappelen ingesloten worden. Hij heeft in diverse landbouwbladen tevens afdruk ken laten plaatsen van sommige deizer kaarten en daarbij gewezen op het bedriegelijke, dat het karakter van enkele dezer kaarten ken merkt. Duidelijk is aan het licht gekomen, dat dit laatste soort inderdaad met obscure bedoe lingen bij de poterzendingen wordt gevoegd1. Hierdoor is de waarde der niet-bedriegelijke kaarten aangetast voor den leek-afnemer. Die ziet in alle kaarten straks een poging tot be drog van de zijde des leveranciers. Nu werd er op gewezen 'door de vertegenwoordigers van den handel, dat Je heer Koeslag wel wat gene- raliseerend geschreven had en niet voldoende had laten uitkomen, dat het werk van een en kelen knoeier niet op rekening van den Handel mocht worden geplaatst, Duidelijk .werd door bedoelde vertegenwoordigers aangetoond, .dat als een exporteur "bij zijiT "zending plantgoed voegt een kaart waarop vermeld wordt de juiste soort en hoedanigheid van die zending, deze exporteur geen enkele afkeuring 'verdient. Hij deelt via zijn kaart de waarheid mee en niets dan dat. Dat kan nooit strafbaar zijn noch volgens de geschreven, noch volgens de ongeschreven wet. De heer Koeslag lichtte toe, dat hij met zijn artikel geenszins de bonafide exporteurs bedoelde te treffen. Hetis er hem enkel om te doen geweest om a.an te toonen hoe gevaar lijk het ^kaartsysteem" is geworden, nu obs cure elementen er óók' gebruik van gingen maken en dit gebruik in misbruik lieten over gaan. Wij kunnen den heer Koeslag in deze Igeen ongelijk geven en ook de meer genoemde Vertegenwoordigers waren het met hem eens, 'dat hij goed gedaan heeft op dat misbruik' eens de aandacht te vestigen. Het deed prettig aan te vernemen, dat de heer Koeslag mét zijn publicaties nimmer bedoeld heeft onzen honafiden exporthaniel ook maar in het minst Verdacht te maken of in welken zin dan ook te treffen. De certificaten worden nagemaakt, 't valt niet te ontkennen. Maar dit alles heeft met de zaak waar het om gaat, zoo bitter weinig te maken. 'tGaat om 'den afzet van het product, en die is op 't moment in verkeerde banen geleid. Daar deugt niets van, de heer de Boer heeft van AZi gelijk als hij zegtGij pootgoedcommissies maakt er een handeltje van. Ook de certificaten-passage uit 'sheeren Groen's betoog staat eigenlijk buiten de kwestie, immers de 'heer Koeslag, waarop de heer Groen zioh be roept, heeft nooit bedoeld den handel verdachlt te maken. De certificaten zijn óók bij den han del veilig, de keuringsdiensten kunnen (dat is zeker hun taak) op 't gebruik scherp contróle oefenen. Zeer ernstige bedenkingen rijzen er tegen de wijze, waarop 't vorig jaar door de pootgoedcom- missiej is gewerkt 'tls nu eenmaal de publieke meening, dat de pootgoedcommissies de veilingen in 't vorige jaar gehouden, tot mislukking hebben gedoemd, wil lens en .wetens. Sterker nog, zoolang het bewijs niet wordt ge leverd, dat de verkoopers inderdaad dien prijs hebben uitbetaald gekregen, zonder tot' restitutie verplicht te zijn, voor een Üeel aan de pootgoed- commissies van die eerste veilingsidagen, gelooft geen enkel koopman, dat op geheel normale wijze daar over de veiling de koop tot stand is ge komen. Naar 't geen mij dezer dagen te Bovtenkarspel is meegedeeld, is men daar zeer sterk' overtuigd, dat de verkoop over de veiling van goedgekeurd pootgoed door de commissie is gesaboteerd. i En als vaststaand feit kan geconstateerd, dat inzonderheid daar dé handel sterke interesse voor 't pootgoed aan den' dag heeft gelegd. Durft de heer Groen te publiceeren: a. Voor welke prijzen èr te Broek op Lan gendijk door en namens de commissie is gekocht, j b. W:at de verbouwers NETTO hebben out- I vangen. c. dat er tdoor de verbouwers niets is geresti tueerd. d. Welke prijzen er te BovCnkarspel zijn be steed. e. Welke prijzen door de commissie zijn uit betaald Waarschijnlijk krijg ik .weer géén antwoord. Ik constateerde dat de heer Groen zich wèl be roept op den heer Valstar (zie vorig stemmings beeld) maai' slechts voor zoover 't hem past. Thans wil ik maar opmerken^ dat al is het ook dat de heer die Boer niet antwoordt, dit geens zins is te wijten aan 'gebrék' aan argumenten, 't Komt mij voor, dat de houding van den hder Groen, ALS hij waarlijk nog ,op het algemneen aan vaarde standpunt staat, (zoo talentvol door lien heer Valstar door woord en schrift verdedigd) niet te Verklaren is. Tenzij, ja tenzij, en nu kóm ik op een ander chapitre. 'tMoet maar eens (zeker gematigd, maar toch ondubbelzinnig) worden geziegd tenzij bij den L.T.B., die immers leen confession-eel© organisatie is, de bedoeling voorzit, straks zich' geheel af te scheiden en zelfstandig op te treden. Vloeit dit uit een beginsel voort, dan verklaar ik dit niet te doelen, maar wensch dit beslist te Maar indien dit de bedoeling mocht zijn, dan is een eerste eisch dit principe niet' te camoufloe ren. Men kome er rond voor uit; daarvoor heeft' ieder weldenkend burger respect. Voor ditmaal wil ik mijn lezers ook eens iets laten zien uit de gegevens van het Centra^l- Bureau van de statistiek, 't Betreft de uitvoer van witte en sa^voye kool in Kg. en waarde óver de maanden Januari en Februari vanaf 1921 tot 1928, dus over 8 jaar. Dit jaar slaat het record, niet wiat de hoeveelheid, wel wat de opbrengst' aangaat. De uitvoer van witte- en savoyekood in Jan- en Februari bedroeg "in: K.G. 1921 12.263.000 1922 5.741.000 1923 14.273.000 1924 16.747.000 1925 15.553.000 1926 18 676.000 1927 19.353.000 1928 16.999.000 Voor roode kool is de positie nog veel gunsti ger; de waarde is ongeveer 3 maal die van 't vo" rig jaar, de verzonden hoeveelheid is echter 4 millioen Kg. minder. De uitvoer van roode kool in Januari en Fe bruari bedroeg in: K.G. ter waarde van: 1921 10.915.000 f 628.000. 1922 2.583.000 - 351.000.— 1923 11.064.000 - 230.000.— 1924 10.585.000 - '869.000.-- 1925 15.553.000 - *738.000.- 1926 18.676.000 -1.088.000.-- 1927 15.736.000 - 617.000.— 192S 11.848.000 -1.825.000. Duitschland nam van witte en gele kool 34 pCt., van roode kooi 86 pOt., bloemkool (nog; rei nig van beteekenis) 96 pCt, sla 99 pCt., van de totale exportwaarde niet minder dan 58 pCt. Hiermede is weer eens voor de zooveelste maal gebleken, wat Duitschland voor ons als afzetge bied beteekent. van- 705.000— ,45 7 000— 232.000. 973.000. "738.000. 1.088.000. 778.000. - 1.285.000.- DE AANLEG VAN AARDBEIEN. IDe teelt van aardbeien en dan vooral de voITe- grondsteelt neemt de laatste jaren een grooteo omvang aan. Niet alleen de tuinders, maar ook de landbouwers leggen zich meer en meer op de teelt toe. Waar hierdoor de aardbei in steeds meerdere, mate in het middelpunt der belangstel ling is gekomen is het niet ondienstig bij de teelt ervan eens wat nader stil te staan. Veel aardbeien worden om dezen tijd van half Maart tot half April uitgeplant- Maar niet alleen thans maar ook in de maand Juli en in het begin van Augustus valt de poottijd der aardbeien. Deze laatste heeft hoofdzakelijk betrekking op de vroege soorten, die dan reeds goede pootbare en leverbare planten af werpen De late soorten hebben daar dan nog geen tijd voor gehad en moeten den nazomer en de herfst benutten om flinke dochterplanten te kuiy- men leveren. De vroege soorten, die dus in den zo mer worden geplant, kunnen tegen den winter reeds goede bloemknoppen gevormd hebben, en in het volgend voorjaar een behoorlijke opbrengst geven. Voor soorten, die lang in de pluk blijven is het zeker finantieel niet aan te raden in Augustus nog te poten, daar men dan te kleine planten krijgt, die in den komenden zomer slechts een hal ve opbrengst of vaak nog minder geven. Een tus- schenteelt is dan ook meestal niet mogelijk omdat de aardbei zich al vrij vroeg gaat ontwikkelen en de grond dus ook spoedig in beslag neemt. Dlaar bij komt dan nog dat op verscheiden gronden den aanslag in het najaar niet best gelukt. Dlaardoor hebben de planten nog maar weinig wortels en komt opvriezen dikwijls voor. Op veel bedrijven is dan ook gewoonte geworden, de planten, die in het najaar zoo omstreeks eind September al flink ontwikkeld zijn op een hoekje dat goed uit het water ligt en voldoende oude kracht bezit op een afstand van 1 dM. uit te poten en daar den winter over te laten om ze in het volgende voorjaar op de blijvende plaats te zetten, zoodra de natuur en de grond wat handzaam zijn geworden. Dtezq planten kunnen dan een. flink wortelgestel maken en leveren den volgenden zomer een overvloedige oogst van mooie groote vruchten. Het poiten ge schiedt op de eene plaats met veel meer zorg dan op de andere plaats. Heel dikwijls zien we de kweekers met een pootstok gaten steken, waarin de jonge plant wordt aangetrapt en de plant staat op zijn plaats. Bij deze wijze van handelen ko men de wortels heel dicht bij elkaar te liggen. Het aanslaan wordt daardoor niet bevorderd- Het is wel een heel gemakkelijke manier van doen en het gaat heel vlug, maar verstandig is het, naar de resultaten uitwijzen, niet te noemen. Bekijkt men de planten goed, dan blijkt de eene te diep de an dere vaak te hoog te staan. Ook komt het nogal eens voor dat onder de worteltjes een holletje overblijft, waardoor de aanslag ook al niet bevor derd wordt. Beter is het dan ook met een poot- schop een kuiltje te maken, waarin de wortels worden uitgespreid en met de hand met aarde Doos tegen Verstopping fel 60ct II II III III ■MilIIIM bedekt en aangedrukt worden. Dan kan men de planten ook tot den hals en niet dieper in dein grond zetten en is de aanslag zoo goed als zeker. Dit nauwkeurige werken betaalt zich heel goed Het komt ook nog zeer veel voor, dat niet gelet wordt op de opbrengst der moederplanten. En de ze" kar. toch nogal eens uit elkaar loopen. Bij een selectieproef te Zwijndrecht waren er planten die 489 gr en ook die slechts 2 gr. vruchten oplever den. Zoo'n verschil wil nogal iets zeggen. Als normaal heeft men daar aangenomen, een op brengst van 300 gr. per plant. Al wat minder op bracht is eenvoudig opgeruimd. Wil men meer malen per jaar en enkele jaren achter elkaa|r van de planten plukken ,dan geeft men ze een voor— raadbemesting van 2000 kg. super, 2000 kg. pa tentkali gn 500 tot 700 kg. zwavelzure ammoniak (De plant'wijdté'is in de rij 30 tot 35 cM., terwijl de rijertafstand 1I/2 voet bedraagt. 3 rijen vormen een bed. Dit is voor de Jucurrda, voor de Mad. Matot neemt men 2 regels. HET EERSTE KIEVITSEI. Vandaag- is aan prinses Juliana het ©eiste kie vitsei aangeboden door J. van Hane, te Katwijk a. d. Rijn. DE REIS VAN DE SCHUTTEVAER* Uit Londen wiordt gemeld, dat. de Schutite- vaer" bij kalme zee en zachten "wind Deal (in het graafschap Kent) is gepasseerd, toegejuicht door een deel der bevolking, die naar het strand was gekomen. KOKENDE KOFFIE! Een driejarig jongetje uit Waddinxvéen kreeg een pot kokende koffie over "het lichaam. Hij liep ernstige brandwanden op en is in 'levensge vaarlijken toestand naar het Acaid. Ziekenhuis te Leiden vervoerd. WEER MOLEINS DIE VERDiWIJNEN. Het polderbestuur „Waard en Groet" besloot de beide molens, wegens invoering eener electri- sche bemaling, te sloopen. geeft menige huisvrouw en dienstbode ruwe en roode werkhanden. Deze worden weder om spoedig gaaf, zacht -en blank door Purol LANGEDIJKER GROENTEMARKT. 26 Maart. 5100 kilogram gele kool 12.3013.20. 48000 kilo-

Nieuwe Langedijker Courant | 1928 | | pagina 2