Hoestf Keelpijn, Van hier en daar In den goéden ouden tijd waren er menschen die voor 'geen geld ter wereld in een spoortrein gestopt zouden zijn en allerlei nieuwsgierigheden uit vroeger jaren als lucifers, petroleum, naaima chines, auto's euz.; ze hebben alle met heel wat tegenkanting t© vechten gehad, voor ze het tot de hedenidaagsche populariteit gebracht hadden. Zoo als het met den spoortrein en andere nieuwsgie righeden uit de vroegere eeuw ging, zoo gaat het nog heden ten dage o.a. met de vliegmachine. Er zijn nog heel wat menschen in ons land en daar 'buiten, die van het zitten in een vliegmachine niets moeten hebben. Wat eenigszins |te begrij pen is. Wij aardbewoners zijn nu eenmaal ge wend aan een stevig houvast onder onze voeten en, zoo wordt gezegd het houvast ifiist men in de lucht, als er eens wat ernstigs gebeurt1. Zij die eenmaal gevlogen hebben, moeten over zulke gedachten al heel gauw heen zijn. Al is het vlieg tuig nog niet wat men noemit het populaire ver voermiddel, het is op weg dat te worden. Uit de maandelijksche vervoercijfers van de K.L.M. blijkt dat in de maand Februari van flit jaar door haar vliegtuigen bijna drie en een half maal zooveel passagiers zijn vervoerd als in 1de overeenkom stige maand van het vorige jaar. Als dat zoo door gaat moeten we toch binnen afzienbaren tijd al lemaal de lucht inZooals bekend is, zouden deze week de Olympiadezegels verkrijghaar gesteld wprden. Meu beeft er reeds eerder de afbeeldin gen van in sommgie bladen gfezien. Nu 'blijkt er met betrekking tot die zegels een klei nabuis te zijn en daarop is door een onzer Eerste Kamerle den de aandacht van den ministfer gevestigd. Het woord Olympiade", betefekent niet „Olympische spelen", maar onder Olympiade wordt verstaan de periode die tusschen twee Olympische spelen ver looft. De naam op de zegels is dus niet -juist. Of het al of niet slagen der Olympische spelen er mee gemoeid zal zijn? We gelooven het niet Wat be- teekend ook 'eigenlijk een naam De correspondent Van de Telegraaf meldde uit Brussel dat daar was aangekomen een Tlollandsche globe-trotter, Üie een reis maakt door Eturopa, op stelten. We kunnen nooit dankbaar genoeg zijn aan hen, "die ons land en de der van land en volk hooghou den, ook in het buitenland. Daarom doet het ons goed te vern'emen, dat de Hollandsche stelilooper te Brussel is aangekomen en daar naar we le zen onder groote belangstelling zijn schoenen heeft laten pöeteen. Een rechtgeaard Hollander houdt zelfs op die manier d'e Hollandsche zin delijkheid hoog. Men zou zich kunnen afvragen hoe 'de man aan bemoiderde of stoffige schoenen komt, als hij op stelten loopt. Zpoals we uit het bericht lezen, is het van 'hem als steltlooper geen reclame. Ook in ons 'land zijn proeven genomen met de oorlogstank, den vechtwagen. Naar 'we lezen heeft de Neder 1. legerlgeiding ohlangs tot .ie aanschaffing van zoo'n vechtwagen besloten om dat zij wilde beproeven of het zoo'n gevaarlijk aanvalswapen is, als gezegd 'wjorilt 'en ook om te zien of het hier in ons land vóel schade kan doen. Uit de proefneming moet nu zijn gebleken dat de zwiare tank voor het grootste deel van ons land vrijwel onbruikbaar 'is. Onze bodem is te slap en er zijn te veel slooten. Mocht' dus het aangeschafte ding al niet bruikbaar zijn, op de hei is het dat misschien wel dan zijn we er nog niet aan bekocht. We weten nu tenminste, dat we het bij die tank 'wiel laten kunnén en als wij.er geen weg mee weten, zal den een of an deren vijand er oo'k in ons polderland wel niet vér mee komen. Eir heeft rich in ons land wéder eén geval voorgedaan, waarbij iemand in een krankzinnigen gesticht geplaatst werd op miedische aanwijzing, terwijl achteraf bleek dat de medische aanwij zing, op een dwaling moet hebben berust. Reeds maandenlang is er in sommige bladen geschreven over een diergelijk geval, dat aan het hier be doelde voorafging. Men sprak dan van „het ge val 'wat zich niet herhalen mag". Desniettemin moet zich het geval dan toch herhaald hebben, msischien omdat deze -wiet - zooals ze nu is, dit niet al te moeilijk maakt voor 'wie er ms'ibruik van willen maken. Wat het laatste betreft, de man, een kapitein, 'werd op grond Van een kort onderzoek, tijdens een theeuurtje, door een jong medicus geschikt verklaard voor het krankzinni gengesticht. Et zit in dit geval nog heel wat- aan vast, o.a. dat de eischer, die man die nuweer uit het gesticht ontslagen is, vermoedt, dat hij de krankzinnigverklaring aan zijn schoonvader te danken heeft gehad, die tegen zijn hu'welijk was géweest. 'Een prettige schoonvader &ls het waar is. In elk geval kan dit muisje nog wiel een( staartje hebben! Mjjnhardt's Hoesttabletten. Doos 30 ct. Mijnhardt's Keelpijn tabletten, 60 .en 30 ct. Bij Apoth. en Drogisten. Plaatselijk Nieuws LANGEDIJKER WINKELIERS-, NERING EN VAKVEREENIGING. I I Vergadering van de Langedijker Winkeliers-, Nering- en Vak vereeniging op Woensdag 28 Maart, des avonds 7 uur bij H. Stoffers. Afwezig wegens ongesteldheid de Secretaris. De voorz., de heer S. Timmerman, opent met welkom aan het gering aantal opgekomenen de vergadering. j Het gering aantal bestond uit: bestuur, de re dacteur-administrateur van „O.W.", 2 vertegen woordigers van de Pers, en (6) leden-. Door den waarn. Secretaris, den heer P. Tuijn, worden de notulen van de vorige vergadering gelezen en onveranderd goedgekeurd en getee kend. Mededeel ingen: Voorz. doet mededeeling dat een uitnoodiging was ontvangen tot bijwoning van een vergade ring, uitgeschreven door de Kamer van Koophan del met de in haar 'Gewest wérkende Midden stands vereënigingen. Deze vergadering werd bezocht door den voorz. en den secretaris. Van deze vergadering werd breedvoerig verslag giegeven in de „Nieuwe Langedijker Cxt." en een uittreksel daarvan in het Vereenigingsorgaan. De heer D. Zeeman vraagt hoe het bestuur uu verder denkt te handelen bij het verschijnen van vViegenfle winkels. De voorz. antwoordt, dat de spr. Mr. Koppius, niet vast beweerde, dat de burgemeester het hou den daaivan kan verbieden. Dé heer Zeeman meent, dat het absoluut niet mag, en dat bij het houden van een vliegenden winkel in een vergunninglokaal, de drankwet wordt overtreden. Zou de burgemeester van een bepaalde gemeente geen medewerking verleenen, dan zou spr. eeu aanklacht willen indienen bij den Off ie. van Justitie te Alkmaar. De voorz. zou, alvorens zoover te gaan, eerst een vérzoek willen doen om medewerking van de heeren Burgemeesters. diet Bestuur 2al in deze ten volle medetwerking verleenen. Stemmen nieuwe leden: J. Heijmans, Noondschariwoude, H. v. d. Hee- rik, Broek op Langendijk: A. Heijmans, Noord- scharwoude; O. de Jong, Ziuidscharwoude en C. Oudendijk, Zuidscharwoude, worden met alge- meene stemmen als lid aangenomen. Rekening Incasso. De totale vorderingen bedragen f 1386.141/2, de totaal ontvangen 'bedragen van dubieuse posten f 247.80. Rekening „Ons Weekblad". De totale ontvangsten hebben bedragen f3716.98, de totale uitgaven f3626.55, zoodat de rekening sluit met een voordeelig saldo van f.90.41. De balans geeft aan een totaal bezit van f 1558.63. Bespreking Plaatselijke Keuze. In de vorige vergadering werd door den lieer D'. Zeeman het voorstel gedaan 'de vereeniging als lid te doen schrappen. De Voorz. deelt mede, dat in bet Bestuur de stemmen (waren verdeeld. De heer Olthoff uit zijn persoonlijke gevoe lens, en zegt dat hij hierin nooit kan meegaan, De heer Zeeman zegt ook nooit een voorstan der te zijn geweest van Plaatsel. Keuze. Hij zou dit wel zijn, Wanneer het een Landelijke bewe ging was. De heer Timmerman is persoonlijk' voor "Plaat- seijke Keuze, maar zal tegen stemmen, omdat hij het niet op den weg vindt liggen der Vereeniging. De heer H. Hart uit zich in denzelfden geest, te meer waar «ie vereeniging zich op neutraal gebied beweegt. De heer Paarlberg is 't er niet mee eens, -dat hiermede de politiek in de vereeniging wordt ge bracht. 'tGaat er bij Pd- Keuze in hoofdzaak om, dat nieuwe wijken in ©en gemeente, dramkvrij worden gehouden en daar geen dranklokaal wordt gestioht. D'e heer Hart zegt, dat zoo 't' geen politiek is, er toch minstens een beginsel achter schuilt, 't Is een terrein vol voetangels en klemmen, dat wij niet willen betreden. Na nog eenige discussie herroept de heer Tim merman zijn meening en ziet in PI. Keuze toCh voordeel voor de Neringdoenden, zoodat hij van uit de Vereen, iwel de subsidie kan en wil handL havèn. Het voorstel van de heeren Zeeman en Olthoff wordt met- 13 tegen 5 stemmen aangenomen, zoo dat de vereen, niet langer lid zal zijn van de PI. Keuze. Reglementsherz ieniug. De heer Zeeman wensch t de wijzigingen eerst in Ons Weekblad te pubüoeeren, opdat de leden hiervan kennis kunnen nemen, en daarna in een volgende vergadering behandelen. Besloten wordt door de vergadering tot behan deling. Het reglement wordt artikelsgëwijze behan deld, en daarna in zijn geheel met het incasso- reglement aangenomen. Aan het reglement zal een artikel worden toe gevoegd dat een voorstel tot ontbinding van de vereeniging op de agenda moet worden geplaatst, terwijl in de daarop volgende vergadering een beslissing over dit voorstel zal -worden genomen. Vragenbus. De eerste vraag'luidt: „Wanneer etalagewed strijd?" Op een vraag van den voorz.. of er voor gevoeld wordt, wordt besloten deze vraag te renvoyeeren naar het Bestuur om dit te onderzoeken. De tweede vraag luidt: „Hoe denkt het Be stuur er over de namen in het vakje voorkomende, rond te laten drukken?" Hierop wordt niet ingegaan. De derde vraag is: „Wanneer bij iemand een ledenvergadering wordt gehouden, wordt er dan ook een bestuursvergadering gehouden?" De vloorz. zegt dat het Bestuur de bestuurs vergaderingen houdt in „Concordia" of bij Kra mer. Zelf heeft hij er geen bezwaar tegen reke ning te houden met deze vraag, wanneer de leden dit wensehen. Na toelichting, zegt voorz. toe dat de laatste vraag in liét Bestuur zal wordén gebracht. Rondvraag. De heer 'Zeeman Vraagt of het niet wenschelijk is 'het punt „Vragenbus" te doen vervallen, om dat men toch een rondvraag heeft, waar men alle vragen ka.u stellen. Dit punt, zal op de agenda voor de volgende vergadering worden geplaatst. De voorz. sluit hierna de vergadering met dank' voor de aangename besprekingen. - OUDKARSPEL. Dinsdagavond jl. gaf de tooneelvereeniging „Jong Leven" alhier, haar aangekondigde Jubile um-uitvoering, ter herdenking van het feit, dat baar regisseur, de heer Slikker, 25 jaar aan het dilettantentooneel was verbonden. Dat deze avond iets bijzonders zou zijn en zou brengenoch, niemand natuurlijk, die er anders van had verwacht. Het mag dan ook voor de tooneelvereeniging een voldoening temeer zijn bij het welslagen van. dezen avond, dat de groote tooneelzaal van „Het Huis de Brederode" van voor tot achter geheel was gevuld. De inzet was prettig. Er werd een9 van de tra- ditioneele gewoonte van „het zoo beginnen" afge weken, doordat de heer J. Kuilman als voorz. der Tooneelvereeniging een kort openingswoord sprak. Niet zoozer om louter en alleen te openen, dan wel om in de allereerste plaats-den Burgemeester en zijne Echtgenoote, de Genóodigden, de Pers en verdere aanwezigen he_t welkom toe te roepen, en daarna woorden van danF te spreken tot hen, die het pogen van de Tooneelvereeniging hadden gesteund door toe te treden als donateur. Den hartelijk woord werd nog gericht tot het medewerkende Damesstrijkje, waarvoor groote er' kentelijkheid werd geuit, en de wensch uitgespro ken, dat men ook bij andere gelegenheden niet tevergeefs zal aankloppen. IDe lichten uit het voetlicht ontstjo- ken en de aanwezigen werden teruggevoerd naar de vreeselijke jaren 19141916, waarin dit stuk speelt, naar aanleiding waarvan door Inte Onsman het tooneelspel in 5 bedrijven werd geschreven „Het Licht in den Nacht." Een scherp geteekend stuk; geschoeid op en getoest aan het ontzettend gebeuren in deze jaren, als donker beeld achter gebleven in 's menschen geest. Niet geheel en al vrij van overgevoeligheden, soms een tikje te sentimenteel wordt een schril licht geworpen op het menschonteerend werk, waar aan millioenen zijn geofferd en de groote vraag naar het „waarvoor" en „waarom", wéér aan oogenblikkelfjk vastzit het „ik beschuldig" werd door Fritz Balke, den agitator, den mis- maakten zoon van Peter Balke, den blinden man denmaker, bij de uitbeelding van zijn rol, dui delijk beantwoord en met den noodigen nadruk „gezegd." Zijn bijtenden spot, zijn sarcasme, zijn woorden zullen ook nu niet hebben nage'aten> den noodigen indruk achter te laten. Het schrijnend leed, in verschillende passages van dit stuk geteekend, zijn een felle aanklacht tegen datgene wat ontketend werd, en waardoor volken tegen elkander opstonden zonder te weten „waarvoor" en „waarom." Echter we dwalen af. Ontzettend veel zou naar aanleiding van dit stuk te schrijven an te zeggen zijn. De realiteit in het stuk naar voren komende, zal als een stukje moraal tot de aan wezigen gesproken hebben, en niet inkten een gunstigen invloed achter te laten. Wat nu de spelers betreft- Er is vlot en vlug spel geleverd. Niet één oogenblik van onzekerheid, .Een van de factoren, die heeft bijgedragen tot het geven van een vertolking, zooals die is gegeven. Zonder uitzondering waar zou er niet eens een foutje gemaakt worden is er door de spe lers goed werk geleverd. Geen zelfstandig optre den. Combineerend en samenspelend. Elkander be grijpend en aanvullend. Een goede uitbeelding. We meenen dan ook gerust te mogen zeggen, dat „Jong Leven" weer eenige schreden is voor uitgegaan. Het ontwikkelingsproces langzaam maar zeker wedt voortgezet. Dank zij de goede leiding en het daardoor oordeelkundig doen bezetten van de verschillende plaatsen. Voorwaar is het dan ook geen wonder, dat na ieder bedrijf een hartelijk applaus opklonk, en na de slotscène eenige malen moest worden ge haald. Maar nu kwam het nog. Een gemeenschap pelijk in ontvangst nemen van het applaus is in den regel het slot, maar hier moest meer gebeuren. De heer Slikker, de jubilaris, die in het be sproken stuk de hoofdrol vervulde van den blin den mandenmaker en dit deed op een wijze ver boven het dilettantisme staande moest gehuldigd worden op „zijn jubileumavond." Om al de gesproken woorden te memoreeren, - men zal het van mij als verslaggever niet ver- gen. Voorgegaan door „Jong Leven" die den jubi laris een Philips Luidspreker aanbood en zijne Echtgenoote een bloemenhulde bracht, kwam een 2e bloemstuk, dat werd overhandigd aan Mevr. FransenSlikker van Schagen, voor de medewer king door haar verleend door het vervullen van een der bijrollen. Aan den heer C. Wagenaar, werd eveneens als verzocht medespelende, en aan den heer D. Kist als souffleur een kistje sigaren overhandigd. jDoor den heer Jb. Prijs wordt namens de too neelvereeniging „Het Kleine Tooneel" gesproken en de jubilaris gecomplimenteerd met dit jubi leum, dat op zoo feestelijke wijze werd herdacht, terwijl als blijk van medeleven een bloemstuk werd overhandigd j Door den heer A. Ootjers word', gesproken als voorzitter van de gymnastiekvereniging „Hercu les" en „Hygiéa", de voetbalvereniging ,,D.T. S" en van de vereeniging „V.V.V.V.V Hartelijké woorden klinken den heer Slikker tegemoet; even zooveel getuigende van warm medeleven en mede- voelen. Namens deze drie verenigingen werd den heer Slikker een keurige leunstoel aangeboden. Door den heer J. Blom, werd als voorz. van het operettegezelschap „Caecilia" een bloemstuk overhandigd Door den heer C. Bankersen werd mede uit naam van zijne Echtgenoote (de vroegere leid ster der vereeniging) een azalia aangeboden als blijk van waardeering voor hetgeen door den hr Slikker voor „Jong Leven" is gedaan. Door den kastelein en diens vrouw werd mede een keurige bloemenmand in de rij geplaatst, ter wijl tevens nog werd aangeboden een Hortensia, afkomstig van den heer H. Stam en diens vrouw. Nog waren we niet aan het einde, want ook het hoofd der gemeente, Burgemeester Wijnveldt complimenteerde en huldigde den heer Slikker met de herdenking van dit jubileum. Groote waardeering en erkentelijkheid spraken uit deze woorden voor het werken van den heer Slikker en Z.E.A. eindigde met den wensch, dat men nog verschillende malen het genoegen zou mogen smaken ook den regisseur op de plan ken tc zien. Op een gezellige wijze werden door den heer Slikker alle gevers en geefsters herdacht bij het uitspreken van zijn dankwoorden. Het was een huldiging, door hem niet ver wacht, maar ihoogelijk gewaardeerd. Thans kon de voorz. van „Jong Leven" tot slui ting overgaan, die dit deed met woorden van dank te spreken tot de opgekomenen, aan het adres van Mevr. BankersenBoot, voor wat zij in haar tijd als leidster voor de vereeniging heeft gedaan, en tot het damesstrijkje voor de medewerking op zoo welwillende en onbaatzuchtige wijze gegeven. Het was een .avond van genot van warme waardeering. Ook onze hulde aan het adres van den heer Slikker. OUEKARSPEL. Naar "wij vernemen, is «ie voetbalwedstrijd; Texel 1B.T.3. 1 uitgesteld Wegens het benoemen van den rechtsback, v. Dijk, van D1. T. S. in een tier proefelftallien van den N.H.V.B. Naar verluidt zal de 'wedstrijd Texel 1D'.T, 8. 1, nu Zondag1 na Pasohen plaats hebben. Rechtzaken VOOR EEN POLITIERjECHTER. Zitting van Maandag 26 Maart. Dé teerling nog niet geworpen. Een voorw. veroordeelde Geert K., die op een of andere wijze niet de tevredenheid van zijn toeziende voogden hal kunnen blijven verwer ven, was heden ter zitting gecommandeerd, ten einde te hooren beslissen of ide voorw. straf op heim zou moeten worden toegepast Een beslis sing is echter nog niet genomen, daar de politie rechter voora'f nog een andere getuige wenscht te hooren. Een leelijk1 tegenvallerte. De opperman G. M. te Alkmaar,' die de vorige maal terecht stond wegens oplichting en in wiens zaak alsnog een r eclass eer ingsonder zoek was gelast, heeft het heien al heel miserabel slecht afgeschoten. Het rapport was zoo 'wei nig bemoedigend, dat onze vriend, ondanks zijn onvermoeide verdediger nog met den moed der 'wanhoop voor 'm in de bres sprong, werd ver oordeeld tot 1 maand onvoorwaardelijke gevan genisstraf, waardoor het spreek'woord weer wondt bevestigd dat de kruik zoo lang te water gaat, tot- ze barst. 'n Onbehouwen poonernlopper. De vissohersknecht Jan Wj. te Helder, die blijk baar niet kon verdragen, .dat de visscherij officier de vlieger op ll Januari aan boord van het vis- schersvaartuig een onderzoek kwam instellen naar eventueel gevangen ondermaatsch visch, gaf van zijn edele verontwaardiging lucht door den amb tenaar te diskwalificeeren als een „lanidopVreter". Deze loslippige spieringjager, bekend staande als een ruw eklant, werd heden op zijn nummertje gezet door een geldboete van 20 pop, subsidiair 20 dagen hechtenis. Dat gaat ook zoo maar niet. De landbouwer Adrianus v. R. B. een 46-jarig ingezetene van Venhuizen, toonde zich «eniger mate gepikeerd op mej. Aafje, een ongehuwde dame, die hem ©enigen tijd had gediend als huis houdster, ziek was geworden en toen had ver langd dat baas Arie de doktersrekening betaalde. De patroon scheen echter niet met dien wensch accoord te gaan en stuurde omstreeks' 3 Februari mej. K., die inmiddels te Wijflenis een andere betrekkin? had gevonden, een brief, welk epistel naar het oordeel van de geadresseerde, zoo weinig vleiend was, dat zij een klacht indiende ter zake beleediging. Den roekeloozen briefschrijver, die hedein terecht stond, werd gewezen op het ge vaarlijke van dergelijke onbekookte litteratuur en voorts veroordeeld tot f 25 boete subs. 10 da gen hechtenis. Houdt je mondje dicht en je handjes thuis. De heer P:. J. S., een ingezetene van St. Maar te, nsbrug in de gemeente Zijpe, werd op 27 Febr. ernstig uit zijn humeur gebracht door het zoon tje Van zijn buurvrouw, mej. de Visscher, welk aanminnig knaapje zich gedroeg op een wijze die de ontstemming van den heer 8. in hooge mate opwekte. Daar hij het jonge mensch niet te pakken kon krijgen, nam hij wraak op dé moeder, door deze goede vrouw een drietal sla gen van middelmatige kwaliteit op het hoofd toe te brengen. Een buitensporigheid, die hem ad f 15 boete of 15 dagen in rekening wierd gebracht. De jongens zouden zeggen: d^it is de kift. Mej. C. M. de Vries, 'n 19-jarige werkster als melk en bloed, gedomicilieerd te Enkhuizen, werd met de attenties vereerd door een jongmensch,: dat voorheen zijn adoratie had gewijd aan een andere jong© dame, met 'name Geesje W|. Dit gaf op 2 Maart, toen Geesje en haar moeder mej. H. W., geb. V., gezegde jonge dame in gezelschap van haar 19-jarige vriendin en medewerkster J. Pi. ontmoette, tot een minder vriendschappelijk debat, waarbij de dames W|. zich bedienden van gepeperde betitelingen, die mej. de V. aanleiding gaven een klacht in te dienen ter zake beleediging En zulks niet zonder succes, aangezien heden moe der W;. tot f 10 boete of 10 dagen en Geesje tot f 7 boete of 7 da,gen werd veroordeeld. I)Tonktemansku ren moet men nuchter bezuren. De loswerkman Willem V., 'n meneer, die nog al 'n ijverig lid van de natte gemeente en in ©en ver gevorderd alcoholistsch stadiium een niet be paald aangename conversatie was in den nacht van 25 op 26 Februari naar politieoordeel vol doende scheef geladen om naar het arrestanten kabinet te worden overgebracht. Bepaald van een leien dakje ging deze expeditie niet, getuige het feit, dat 3 a 4 agenten benoodigd waren om Willem ter bestlemder plaatse te deponeeren. Zelf3 op het bureau was hef vérzet niet gebroken en moest brigadier Horstman nog met zijn guinmi- knuppeltje zijn superioriteit handhaven. De heer W:. V., die in slappe theestemming niet ongenietbaar is, beweerde thans zich absoluut r.iet te hebben verzet, doch de politierechter re fereerde zich aan het omstandig procesverbaal en veroordeeld© Willem tot 1 maand, gevangenis straf. j Neefje als logé, of de gepiepte portemonnee. I Dé 20-jarige weldoorvoede arbeider Wiggert 8. uit Enkhuizen, was in October te logèeren gegaan bij een oom en tante te Amsterdam en toonde zijn idank voor de genoten gastvrijheid, door er met een dik gespekte portemonnaie van tante, er zat wel f21 in, van door te gaan. In verband met dezen zeer ohhebbe lijken diefstal stond neeflief heden terecht. Het scheen dat ook nog andere verdachte zaakejs van neef bekend waren en daarop wérd zijn moeder, die haar zoon kw;am voorspreken en voor hem een genadig .oor deel verzocht, ter dege gewézen. Het jonge mensch is niet afkeerig van 'n hartig neutje em c. fi&rts toèhtelijk minnaar van piraatjes, andeirs gezegd saffraantjes en in de officieele spreektaal siga retten genoemd. Er zal evenwel een nader onder zoek worden' ingesteld en de verdere behandeling wérd bepaald op 16 April.

Nieuwe Langedijker Courant | 1928 | | pagina 4