Uit den Omtrek Burgerlijke Stand Predikbeurten Veiiings-Weekoverzicht Plaatselijk? Nieuws ij INSTITUUT VOOR ARBEIDERSONTWIKKE LING, AFD. LANGEDIJK. Zaterdagavond werd door dit instituut met me dewerking der A.J.C.-afdeeling Alkmaar in „Con cordia" een feestavond gegeven. Een heel bescheiden programma. In het ge heel 5 ners., maar wie nu denkt, dat er geen af wisseling was, vergist zich. Wij kwamen na de opening en traden de zaal binnen toen de Alkmaarsche jeugd (Centrale) echf aardige oud-Hollandsche dansen op bekende wijs jes uitvoerde. Ja, al die dansen hebben namen ep er zijn er bij van gracieuse en stevige passen, die bekoorden door de rigineele wijze, waarop deze dansen werden uitgevoerd. Dit zijn nu pas de mooie natuurlijke bewegingen, als uiting van vreugde en waarbij alleen een lesje is noodig ge weest, om regelmaat te krijgen in de dansbewe gingen. Zoo was ook no. 4 niets dan muziek en dans, maar binnen de grenzen van gepaste welvoegelijk- heid. En dan het tokkelende snarenspel der gitaars, die ongetwijfeld zeer verdienstelijk werden bespeeld gaf aan deze rythmische vreugdedansen van na tionaal karakter een bdtoorlijkheid, die de bewon dering van het nu juist niet al te talrijk opgekomen publiek opwekte en luide werden toegejuicht. De heer Gorter hield een korte toespraak, waar in hij het nut van het Instituut voor Arbeiders-Ont wikkeling bepleitte. En daarbij sloot zich aan de leider der A.J.C., die verder een verklaring gaf van het nu volgende tableau met spreekkoor ,,'t Slagveld" van Van Collem Mooi was de avond en daarbij leerzaam. Eigen lijk gezegd, gezellig in elkaar gezet en dat heeff gelukkig nog altijd wel eeriige vat op het publiek. Tusschen de bedrijven door de Vastenavond klucht van Hans Sachs „De Paardendief van Drie huis." Aanvaarden zooals het is, dachten we, maar waar het op aankwam was goed en degelijk. De heer Stoop sloot met een dankwoord aan publiek, "medewerkers en Pers. NOORDSCHARWOUDE. „CRESCENDO." Morgen (Woensdagavond) hoopt de zangvereeni- ging „Crescendo" haar aangekondigde Concert te geven in de Ned. Herv. Kerk te Noordscharwoude. Entrée fo.75, daar beginnen wij maar mede. Want de vraag „wat kost 't?" is tegenwoordig aan de orde van den dag. Nu, voor 75 cent heeft men toe gang. Behalve een keur van liederen worden ook uitgevoerd gedeelten uit de „Matthëus-Passion en de Ostercantate. Medewerking wordt verleend door Mej. Hélène Cals, sopraan, van Amsterdam, en de H.H. Slinger, Alkmaar, (orgel) en W. J. Smit (piano.) Zoo, nu hebben wij zoo ongeveer alles mede gedeeld, wat de advertentie vermeldde. Nu komt de aanbeveling er heen te gaan, nl. .wanneer ge van zang houdt en van kunst. Nu, zingen zult ge hooren cn kunst zult ge genieten- Onze zangvereeniging alleen reeds zal u met haar zangnummers weten te boeien, maar ge zult ook kunnen genieten van den heerlijken zang van Mej. Hélène Cals. Die is voor u nog een onbekende, nl. wanneer ge haar zilveren stem niet reeds hebt gehoord door de „radio." Maar buiten dat, (niet gering anders), zult ge reeds voldoening vinden in de vertolking van gedeelten uit de „Matthëus-Pas sion" van J. S. Bach en de „Ostercantate" van Mach. Bruch. Wilt ge een avond va nkunst, wilt ge een avond van zang, wilt ge een avond van bezielend en be geesterend kunstgenot smaken, laat u door niets weerhouden dezen schoonen avond in.^et kerkge bouw bij te wonen. JAARVERGADERING VAN D|E C OöPÊRATIEVE BOERENLEENBlANK- TE HEERHUGOWAARD De vergadering was bezocht (door ongeveer 130 personen. De directeur-voorzitter, burgemeester v. Slooten, gaf in zijn openingswoord daarover zijn genoegen te kennen, hopend, dat het meerenieel der aanwezigen was opgekomen uit belangstel ling in onze 'bank en niet alleen om geen Doete te moeten betalen. .Waar dit de 23ste jaarvergade ring is ,zegt spr., zullen we in '29 het 25-jarig bestaan kunnen herdenken, hij hoopt, dat de om standigheden er toe mogen leiden, dat dit min of meer feestelijk zal geschieden. Door den heer P. Kostelijk werden 'hierna de notulen gelezen, welke werden goedgekeurd. Bij monde van den heer P. Molenaar verklaarde de comm. voorliet nazien der rekening alles in orde te hebben bevonden, terwijl daarbij nu ook was overgelegd een gespecificeerde staat van on kosten. Onder dankzegging .werd de rekening goedgekeurd; ze liep in ontvangsten en uitgaven over f 535038.53, met een winstsaldo van Heei goed, Ernst, ik zal er voor zorgen." De opzichter ging nu naar de eigenlijke fabriek, waar hij het verrichte wej-k naging en de noodige bevelen gaf. In een der zalen liep hij naar een werkman van omstreeks vijftig-jarigen leeftijd. „Vincent," zei hij, ,,ik ben onderweg je zoon tegen gekomear." „Zoo? Heeft hij u soms gezegd, dat mijn vrouw weer erger is?" vroeg de werkman, zichtbaar verbleek end. ,/D'at niet, maar hij laat u zeggen, dat ge na afloop van het werk dadelijk moest thuis komen." „Heeft hij anders nieis gezegd?" „Neen!" „Dat's vreemd, meneer Ernst," herham de werk man, niet zonder eenig Wantrouwen, ,,maar als de jongen u aansprak om u te zeggen, dat ik mij onderweg niet moest ophouden, wat ik nooit van mijn leven doe, dan is dat wel een bewijs, dal het met zijn moeder zeer slecht sitaat. Meneel Ernst, iaat mij asjeblieft even naar mijn vrouv. jgaan zien, anders heb ikgeen rust of duur." „de weet, Vincent, dat ik zoo iets niet mag toestaan," antwoordde de opzichter. „Je kent het reglement. Eenmaal in de fabriek, mag men er niet wleer uit voor het luiden der klok." „Ja, ja, dat weet ik, maar eenmaal is geenmaal en als ik het den patroon zélf eens ging vra gen—" f 1040.96. Het reservefonds bedroeg op 3Ï Dec. j.l. f 16340.52i/2. Besloten werd de winst over '27 te voegen bij de reeds gevormde reserve. Uit het jaarverslag, door den Directeur iiit',ge bracht, bleek het ledental te zijn gestegen tot 188, het aantal spaarders steeg van 304 tot 333, vjjpr loopende rekening zijn in omloop 43 boekjes. Van de 99 voorschotten, waarmee 1927 aanving zijn er 18 geheel afgelost, terwijl van 96 voor schotten een grooter of kleiner bedrag 'werd af gelost; op het einde des jaars waren 110 voor schotten loopend. Ten aanzien van aflossing en rentebetaling werden weinig moeilijkheden ondervonden. Wel is over het jaar '27 ongeveer f 1000 minder winst gemaakt dan over '26, doch dit vond zijn oor zaak in verlaagde rente voor voorschotten en loopende rekening, terwijl ook minder geld werd gevraagd, waar,door een grooter bedrag staat bij de Centr. Bank. Door het bestuur werd 14 maal vergaderd, door den raad van toezicht 4 maal. De kassier heeft steeds ten genoegen van het bestuur en R. v. T. gewerkt; zoowel bij de maan- delijksche als onverwacht .ekasoontrole was steeds alles in goeie orde, waarvoor een woord van waar deering op zijn plaats geacht kan worden. Ho pende, dat het volgende jaarverslag eveneens in opgewekten toon gesteld zal mogen worden, ein digde spr. zijn verslag, (applaus). Bij de nu volgende verkiezingen 'werd de heer P. Kostelijk met bijna algemeene stemmen herko zen tot bestuurslid, de heer P, Beers tot lid van den R. v'. T., en .ie heeren: A. v. d. Oord en H.,' A. M. Wuijs tot plaatsvervangende bestuursle den. Allen nemen Je benoeming aan. Voor het nazien der volgende rekening werden aangewezen de heeren: C. Ursem, P. Meereboer en J. Meijer. De vergadering hecht hare goedkeuring aan het afvoeren van de ledenlijst van een vijftal perso nen wegens vertrek, enz. Met het oog op feestviering ter herdenking van het 300-jarig bestaan van den polder, woixlt verwacht, dat aan de bank een bijdrage en ga rantstelling zal worden gevraagd. Na eenige toe lichting werd besloten hieraan 'te voldoen en het te stellen bedrag over te laten aan het inzicht van het bestuur. Bij de rondvraag werden nog een paar opmer kingen omtrent het boetenstelsel en het opmaken der Voordrachten voor verkiezingen door den voor zitter beantwoord, waarna dez;e de vergadering sluit onder dankzegging voor de aangename geest, welke in de vergadering heerschte en met de beste wenschen voor het jaar 1928. HE1ERHUGOWAARB1. Blijkens mededeelingen in de laatst gehouden vergadering van het volledige bazarcomité, mag men tevreden zij over due resultaten der voor bereiding. Vooral de laatste week zijn heel wat inzendingen ingekomen, terwijl dit nog steeds doorgaat en eiken dag de voorraad nog wordt uitgebreid. Door verschillende comité's is gear beid aan de voorbereiding, de aankoop-oommissie heeft reeds heel wat inkoopen gedaan, met het oog op verschillende attracties. Op allerlei wijzen is voor de bazar reclame gemaakt In optocht heb ben een aantal leden der betrokken vereenigingen in een aantal naburige gemeenten op ruime schaal de bazarcourant verspreid. Nu met de Paaschdagen goed weer en de bazar zal, gelooven we, wel slagen. ST. MAARTEN. De zangvereen. „Kunst en Vriendschap" heeft een concert gegeven in het lokaal „Rust en Lust" Heel wat belangstellenden waren opgekomen wat voor de vereen, gezien de vordering van 'het sei zoen, een meevallertje was. Maar, al was of is 't dan al wat laat in den tijd voor z.g. uitvoerin gen of concerten, 't geheel heeft er niet onder geleden, daar Se zang in zijn geheel gooi en zuiver is gezongen, terwijl van de 2 eerste num mers door vooraanstaande mannen op muzikaal gebied, gezegd werd, dat deze bijzonder mooi waren uitgevoerd. Ook de samenzang der dames verwierf een daverend applaus en welverdiend'. Jammer was dat mej. Breed-Schrijver, door een acoedent aan de keel, de in het programma ver melde no's niet kon zingen, daar deze juffrouw een mooie, zuivere sopraanstem Reeft. Als bij zonder iets werd deze avond ten tooneéle ge bracht een humoristische schets voor koor, me't tekst en muziek van "Mart. Schuit, getiteld,Een repetitie-avond, De zangvereen. „Door Harmonie vereenigd" te Vredendaal. Dit werk toont de slotrepetitiee door genoemde vereen, van een Cantate, gedicht en getoonzet ter eere van Vredendaals Burgemeester, om te wor den opgevoerd op zijn a.s. 25-jarig ambtsjubileum en bestaande uit 5 afdeelingen. De le afd. loopt goed van stapel, doch bij de 2-e afd. kan de bas- solist door zenuwachtigheid niet'zingen en door den directeur onhebbelijk hierover onderhouden, loopt deze boos 'weg. In het 3e bedrijf krijgt de sopraan soliste een: hoestbui, ook hierover geraakt de directeur in woede, zoadat soliste en eenige familieleden vertrekken. Kortom, door de driftige natuur en 'het onhebbelijk optreden vam den dir. in het 4e en '5,e bedrijf, loopt pianiste en altso praan en tenor weg, zoodat enkel de bas blijft en ook deze na een schrijven van den Burgemeester, dt deze door de handelwijze van den Dir. voor die 1 eer der opvoering bedankt, van het podium ver- j dwijnt, kortom het geheel; grootsch opgezet, loopt geheel teniet, zoodat ^.dichter en componist (d.i. de Dir.) op het podium overblijven en ook deze heel vertoornd het podium verlaten. In deze cantate zijn prachtige gedeelten, maar het is moeilijk getoonzet, toch beeft de vereen, de be- I 7.waren hierin overwonnen en is het geheel koste lijk opgevoerd, zoadat Dir. en leden met tevre denheid hierop kunnen terugzien. W ARMENHUIZEN. In de heden gehouden algemeene vergadering van aandeelhouders zSjn dé balans- en verlies- en Winstrekening goedgekeurd en werd besloten het winstsaldo f 1077.393/2 geheel voor afschrij ving aan te Wenden. De heer O. dé Jong te Amsterdam werd als commissaris herkozen. In 1927 werden 208 inschrijvingen afgtesloten. Op 31 December 1927 Waren 2333.7 inschrijvin gen van kracht met efen ingeschreven bedrag van f700.110. Het spaartegoed op uit. December 1927 be draagt f 480.288.'A7, waarvan belegd in hypothe ken f 302.590, in- effecten f 61.570.62, in leenin gen f14.150, in ^vooifechotten aae inschrijvers f90.693.56 en a deposito f 11.200. Het volledig verslag vferschijnt in den loop der maand April 1 f 1M i'-;i i«o SN „Mijnheer Labron is niet thuis." „Niet thuis? Waarlijk niet?" „Ik verzeker het je. Ik moest zelf met hem spreken. Hij is naar Creteil." „Dat spijt me geweldig/' mompelde de werk man op jammerenden toon. Ernst Garand begaf zich naar een andere werk plaats en Vineent keerde naar zijn toonbank terug. Hij deed alsof hij zijn werk weer ter hand nam en oogde heimelijk den opzichter na. Zoodra deze het vertrek ontruimd had, bond j de werkman zijn schootsvel los, greep zijn buis en zijn pet en verliet op zijn beurt de zaal. Hij j liep over het plein, zoo dicht mogelijk langs den huizenkant en kwam aan di6 buitendeur der fabriek. Daar klopte hij aan het binnlenraampje van de portiersloge. Dit giebeurde op htetzelfde oogenblik, waarin Johanna met de tranen in haar oogten den lieven knaap aan het hart drukte. Zij zerfctfe het kind op den grond en opendte het hinnenraampj« „Juffrouw Forti er vwll je asjeblief de deur voor mij open maken?" 'vroeg die arbeider. I „Heb je toestemming om uit te gaan, mieneer Vincent?" vroeg Johanna op haar beurt, j „Neen, juffer F or tier, maar de opzichter is bij j mij' geweest ten heeft mij gezegd, dat mijn jon- i gen hem iets omtrent mijn vrouw verteld had, die gevaarlijk ziek te bed ligt. Ik ben zoo bang 1 dat het erger is géworden. Ik wjou nu e ventje Gemeente ZUIDlSGHARWOUDE- Over de maand Maart Geboren: Willem Nicolaas, zoon van Jan Fran cis van der Vliet en Hillegonda Bergen. Ca- tharina Geertruda, dochter van Theodoras vaD Kleef en Grietje Bleeker. Jozef Dirk, zoon van Jacobus Groen en Antje Duijves. Overleden: Johannes Koopman, 8 jaar, zoon v. Johannes Koopmati en Aagje Snijders. Getrouiwd: Hendrik Jan v. d. Heijden en Ein- ma Charlotte Bött'ger. Gemeentp BROEK OP LANGEND IJK- Over de maand Maart. Geboren: Cornells, z. van J. F. Weder en van T. Hildering. Anna Jacoba, dochter van K. RSezfclman en van N. Blom. Elizabeth, d. van J. Balder en van A. v. -d. Molen. Willempje, d. van S. Schoon en van G. Blom. Overleden: Marijtje Ootjers, oud 65 jaar, 'wed- van Klaas Reijer Koppen, wonende te Z.uidschar- Woude. Ondertrou'wdA. Buma, oud 24 jaar, boekhou der, wonende te Medemblik en A. de .Wit, oud 27 jaar. Getrouwd: P. Dekker, oud 26 j., tuinbouwer en D-. Glas, oud 32 jaar. A. Balder, oud 24 jaar, koopman, Wonende te Zuidscharwoude en T. Bommex, oud 23 jaar. Gemoentje ST. PA NCR AS. Over de maand Maart. Geboren: Nicolaas, z. van Jacob Timmerman en Marretje Ruijs. Arie, z. van Klaas van Graft en Maartje Bakker. Gehuwd en overleden: Geene. BROEK OP LANG END IJK- Doopsgezinde Kerk te Broek op Langendijk. Goedenvrijdagavond zeven uur, Avondmaal. De aanvoer aan beide veilingen samen bedroeg in de afgeloopen 'wéék 40 wagons boode, 34 wa gons gele en 146 -wagons deensche witte kool, benevens 2 wagons uien en 2 wagons peen, teza men 224 wagons. In de overeenkomstige week van het vorig jaar waren deze cijfers resp. 137, 81, 105, 12 en 3 of tezamen '338 wagons. Uit deze cijfers blijkt duidelijk hoeveel verder men thans is met den afzet als vferleden jaar en vérder hoe de aanvoer van alle producten, he- halve van witte kool, tot slechts geringe hoeveel heden is gedaald. Intusschen heeft het sterk ver minderde aanbod niet tot prijsverhooging geleid; de handel was deze week stugger als in -de vorige. Wel was de vraag voor ROODE KOOL nog zoodanig, dat hooge prijzen werden gemaakt, doe hde noteering was iets lager als vorige week. Mooi kleingoed kon een enkele maal boven de f 28 komen, doch de meeste dagen was f27 het maxi mum. Overigens was er weinig prijsverschil. Het meeste ging van de hand voor f 2326.per 100 Kg., alleen de grootste kool noteerde daar be gaan zien hoe het met haar is." „Maar ik mag je niet laten gaan, als jle geen toestemming hebt. Jie weet, dat iets dergelijks streng verboden is. ,/Wat kan mij dat verbod schelen!" riep de werkman toornig. „Ik verlang naar mijn vrouwi, ik ben in doodsangst. Ik wil en moet haar zien.' „O, dring toch niet zoo bij mij aan, meneier Vincent! Ik smeek je dat niet alleen in uW eigen belang, maar oo"k in het mijne. Als dé patroon vernam, dat ik u uitgelaten had, zou mij dat mijn betrekking kunnen kostlen." „De patroon is uitgegaan." „Vraag dan aan den opziener om permissie." „Dat heb ik' al gedaan, maar dat hielp mij niet. Ik heb nu mij-zelf permissie gegeven. Ik loop in een draf naar huis en als daar allies goed gaat, kom ik ook onmiddellijk terug. Toe, juffer Fortier, bewijs mij nu, dat je ©en goed hart bezit. Maak de deur open. Ik wil niet uit luiheid of lichtzinnigheid van mijn werk af loop en. Ik sméek je, laat mij er uit! Toen ik van morgen mijn vrouw verliet, had ik al zoo'n angstig vermoe den. Maak' toch open, als je wtee't wat medelij den is!" 1 1 - „Als ik het doe, kom ik in ongelegenheid." „Wie zal 't merken? Gieen menseh zal het aan de groote klok brengén, dat weet ik zeker, en zoodra ik' terug ben, ga ik wteer aan mijn werk, alsof er niets gtebeurd fwjaje. Mijn beste neden. Doorschot wordt weinig moer aangevéeri- De handel in GELE KOOL gaf nog tot meer variaties aanleiding als verloden week en over het algemeen was de stemming ook niet zoo goed. De groote kool noteerde, vooral de laatste dagen belangrijk minder, er gingen zelfs partijen voor 7.50 en 8.Iets minder zwaar goed kon oó'k den prijs niet handhaven en ging hiervan heel wat voor f9.tot 12.Alleen kool van gemid deld 1 Kg. per stuk bleef in trek en kon, behalve Zaterdag, toen de markt zeer stug was, tot 19.50 a 20.50 opbrengen. I Deze Week was niet alleen voor de dure kool- soorten minder gunstig, ook DEENSCHE WITTE I KOOL GING, ondanks de aanvoer -heel 'wat geringer 'was, niet zoo vlug van de hand. Het af- zetgebied blijft te veel tot Duifschland beperkt. Vanaf Maandag is de prijs dagelijks iets gezakt en het kleine goed, dat toen nog'tot f8.no teerde, kon Zaterdag ten hoogste 6.90 opbrengen. Sommige dagen 'was, onder den invloed van zen dingen naar Scandinavië, kool van 4 of 5 pond nog het meest géwild. Deze brachten -dan ook niet zooveel minder op als de kleinere en no teerden gemiddeld 8.50. Alleen van ?de grootste kool liepen sommige partijen onder de 6.per 100 Kg. Intusschen is de inzinking der prijzen voor deze soort, waarmede het nu wat begton te gaan, een tegenvaller. Van de andere groenten Waren het slechts bp sommige dagen maar kleine kwantuine, die nog 'werden aangeboden. De UIEN bleven tot het ein de der campagne zeer gewild. Mooie partijen konden deze 'week van 21.25.per 100 Kg. opbrengen, terWijl zelfs stek' voor prijzen van f10.tot 14.'werd afgedrukt. Daarentegen gingen de kleine partijen PEEN, die nog aan de markt Waren, minder vlug. Een enkele maai Werd nog tot f 14 gemaakt, doch overigens van 11.13.per 100 Kg. Het laat zich aanzien, dat er van deze producten, nu de maand Maart om is, niet veel meer aan de markt zullen komen. Voor April is alleen de Witte kool nog overgeble ven en de restanten der andere koolsoorten, die nog 'wel niet in een week zullen afkomen, maar waarvan toch zeker geen beduidende aanvoeren meer te wachten zijn. üffiarki berichten LANGEDIJKER GROEiNTECENTRALE. 2 April. 5700 Kg. gele kool 7.5010.40, 3600 Kg. deen- sche Witte kool 5.096.20. 3 April. 10000 Kg. roode kool 24.60—27.10, 30000 Kg. gele kool 7.4019.20, 85000 Kg. Deensche witte 5.50—6.30, doorschot 4.805.70, 1200 Kg. uien 21.30—21.80, drielingen 14.70—15.—, stek 11.60 NOORDERMARKTBOND. 2 April. 575 Kg. uien 22.20, 1800 Kg. peen 11.50—12-10, 4000 Kg. roode kool 24.20—26.—37400 Kg. deeneche witte 5.706.50. 3 April. 1800 Kg. uien: uien 20.8022.40, drielingen 15.6015.80, grov euien 21.9022.20, 58800 Kg. roode kool 22.50—26.90, 20800 Kg. gele kool 5.4018.140400 Kg. deensche Witte 4.90 6.30. WARMENHUIZEN, 31 Maart. 14000 Kg. roode kool 22.2026.70, 2e soort 23.1025.20, uitschot 7.4400 Kg. gele kool 7.2012.34100 Kg. witte kool 5.806.80, 2e soort 3.104.90, uitschot 2.2.40, 525 Kg. uien 18.60, 500 Kg. peen 14. 2 April. 25 Kg. Witte kool uitschot 2.80, 275 Kg. uien drielingen 14.50, uien "24.uitschot 11.50. ALKMAAR 31 Maart. Eierveiling. 180.000 kipeieren: 5658 Kg. 5.20—5.40, 58—60 Kg. 5.30—5.50, 60—62 Kg. 5.50—5.70, 62—64 Kg. 5.70—6.30, bruine 60— 66 Kg. 5.90—6.90, 70.000 Kg. eendeieren 5.20 —5.50. u ALKMAARSCHE EXPOETVEILING. 2 April. Witlof 23.80—26.20, 2e soort 1960—22.40, p. 100 Kg., selderei 6.90—8.10, prei 13.80—19.90, raapstelen 3.203.80, radijs 4.106.alles per 100 bos, spinazie 1091.26 per bakje, kropsla 8.3011.90 per 100 stuks. ALKMAAR, 31 Maart. Veemarkt. 20 paarden 120370, 35 melk koeien 180-310, 340 nuchtere kalvferen, slacht 6 24, fok 1625, 77 vette schapen 3605, over- houders 3038, 44 schrammen 1432.50, 82 biggen ,10 W. 815, 2 bokken en geiten 110. Boter en eiermarkt. Fabrieksboter 0.971/2 •I.O71/2, 2e soort 0.850.95, boerenboter 1.00 1.10, 2e soorï U.850.95, eieren, groothandel 5.15 5.65, kleinhandel 56, eendeieren 4.90. ALKMAAR, 2 April. 37 vette koeien 250475, 12 vette kalveren 50 125, per pond 1.301.50, 233 nuchtere kalveren 622, 829 vette varkens per Ned. pond 5661, Geldersche 52, Londensche 46 p. pond. juffer Fortier, je wilt mij immërs niet noodzaken om over den muur te klimlmlen Geloof me, ik doe het, als je de deur niet voor mij open maakt! Als de patroon of wie dan ook merkt, dat ikbeu weggeloopen, zal ik zeggen, dat ik gebruik heb gemaakt van uwe tijdelijke afwezigheid, om zelf de deur te openen. De tijd dringt, juffer Fortier, ik sta op heete kolen! Laat mij naar mijn vrouw gaan!" Bij die woorden wlwerd Vincents stem nagenoeg door tranen verstikt en in een smeekend gebaar vouwlde hij zijne handen. Deze was innig bewiogen met zooveel smart „Ik waag mijn post er aan," zei ze, Jmaar ik heb de knicht niet uw bede af te slaan. „Ga naar uw vrouv? en de goedé God geve, dat uw vrees ongegrond is geweest!" Dit zeggende opende zij de deur. „Hartelijk dank!" riep de werkman en ijlde met rassche schreden huiswaarts. „Als mijnheer Labron er maar niets van merkt," dacht de jonge vrouw. Ik dééd misschien verkeerd, maar in soöimigé gevallen zijn de bepa lingen hier ook' veel te streng. Dien armen Vin cent stonden de tran'en in de oogen! Hij heeft zijn vrouw zoo liefen 't zon mij bitter spijten, zoo hij door mijn toedoen, niet bij hëer sterfbed had kunnen zijn." I Na die ontboezeming hervatte de ijverige we- duwe de slechts voor een oogenblik afgebrokeue huishoudelijke bezigheden.

Nieuwe Langedijker Courant | 1928 | | pagina 2