MEDE BUI Dinsdag 3 April 1923 Nieuwstijdingen AGENDA Uit den Oenfr>ek -SINT PANCRAS. Zooals wij in ons vorig nr. meldden, werd een fafscheidsuitvoering gegeven door „Kunst naar Kracht" bij het vertrek van den heer D. Gerritsen en zijne echtgenoote, en werd opgevoerd „De Vrij buiter" een tooneelspel in 3 bedrijven. Nadat door den heer H. Gerritsen de avond is geopend en deze zijn teleurstelling heeft uitge sproken over de geringe opkomst, daarbij consta- iteerende dat hieruit duidelijk- blijkt de waardeering ten opzichte van de twee vertrekkende leden. Het stuk is niet gemakkelijk geschreven, en ver schillende moeilijke passages komen hier in voor. De overgang tusschen 2e en laatste bedrijf is te groot, te plotseling. Niettemin heeft de heer D. Gerritsen, die in dit stuk de hoofdrol vervulde, zich op waarlijk schit terende wijze van zijn taak gekweten. Zijn uitingen in diverse nuanceeringen kwamen goed tot hun recht. Goed voorgaan deed in dit opzicht goed volgen, want door alle spelers werd het beste beentje voor gezet en het opgedragen werk goed verricht. Aan het einde van het spel een dankbaar applaus getuigende van voldoening over het gegevene. Maar wij wiLlen, ondanks dit, verklaren, dat „Kunst naar Kracht" heeft getoond dat „willen" en ^kun nen" de woorden zijn, die de vereeniging vérder zullen brengen op het gebied der dillettanten-too- neelkunst. Na afloop ging nogmaals, het doek op, en sprak de heer A. Volkers namens de tooneelvereeniging enkele woorden tot de vertrekkende leden. In de allereerste plaats brengt hij dank aan de Fa. Keizer van Noordscharwoude, voor de bijzon dere en aparte afwerking van het programma, gemaakt voor dezen avond. Dan richt hij' zich tot het echtpaar D. Gerritsen daarbij memoreerende -hoe de heer D. Gerritsen feeds op 15-jarigen leeftijd zijn tooneelloopbaan ,is begonnen. Hij roemt hem en zijn vrouw als ijve rige leden, die veel voor de tooneelvereeniging heb ben gedaan. Als blijk van erkentelijkheid voor hun 'jwerken en als herinnering aan de vereeniging wordt aangeboden een fraaie ets van de Alkmaarsche 'Waag. Door den heer Gerritsen wordt mede namens zijn echtgenoote hartelijk dank gebracht voor dit ^huldeblijk daarbij de overtuiging uitende, dat de heer Sjoers, de tegenwoordige leider, in staat zal zijn de vereeniging op peil te houden, ook zonder hen. Door den heer Van Kampen wordt gesproken als voorz. van de afdeeling Sint Pancras van den Bond voor Staatspensionneering. Hij brengt den scheidenden leden namens de af deeling dank voor hunne belangelooze medewer king, wanneer die door de afd. werd gevraagd. Als blijk van erkentelijkheid hiervoor, wordt hun na mens de afd. een gero-zilveren opdienlepel aange boden, waarbij is gevoegd een klein cadeautje voor de kinderen van het echtpaar Gerritsen. Spr. ein digt met den wensch, dat het hen in hun nieuwe woonplaats, Lutjebroek, goed moge gaan. Ook voor dit blijk van waardeering dankt de hr. .Gerritsen, mede namens zijne echtgenoote. 1 'Een aangename en gezellige avond, die zeker jhog lang in herinnering zal blijven- ST. MAART.EN. Zaterdagmiddag trad in lokaal „Rust en Lust" alhier op, voor de schooljeugd van Valkkoog en St. Maarten de bij velen bekende goochelaar L. S. Mullens, Nu, elk zijn vak en zoo een 'ieder kon goochelen, was het geen kunst meer, doch deze al bijna oude heer Mullens, in dan al bijzonder vug ni dit vak' en heeft niet enkel de jeugli, doch ook de enkele oudere, aldaar aanwezig, een paar aangename uurtjes bezorgd. Was het ge presteerde de moeite waard, ook' het bestudeeren der jeugid gaf voldoening, wanneer men de span ning. en van enkele het „ik ewet 't" op de gezich ten zag, en steels weer de uitkomst geheel an ders door hun gedacht, zich aan hun oog ver toonde, dan hoorde je steeds het „mouw jo be grijp jij dat" enz. een toeken dat de jeugd er ge heel in opging. Ook het gezicht van het geluk kige meisje, dat de eieren zou krijgen' die den heer Mullens gegoocheld had in zijn hoed, dewelke zij met uitgespreid schort in ontvangst zou ne men en bij leegstorting van den hoed niet ad ders bleek te zijn dan een prop of wat papier, was vermakelijk om te zien. 'tls dan ook de heer Mullens, welke hier gezegd, veel tact bezit om met kinderen om te gaan, volkomen gelukt de kinderen van begin tot eind in spanning te hou den, en zoo hij, volgens zijn aankondiging, bij1 een paar jaar 'Weer naar hier komt, zullen velen weer even gaarne naar zijn mooie toeren komen zien. Eien woord van dank aan den heer Mullens, is hier zeker op zijn plaats en een tot weerziens. GROOTE BRAND TE WORMERVEER Gistérmorgen eenige minuten over negenen, brak brand uit in het winkelhuis Zaanweg 100, te Wor- merveer, waar de boekhandel van den heer D. Gorter is -gevestigd. In minder dan een ommezien j Stond het geheel uit hout opgetrokken oude huis j van onder tot boven in brand,zoodat toen ever) daarna de Wormerveersche brandweer arriveede, "welke o.a. beschikt over een groote auto-spuit en twee motorspuiten, aan redden van het perceel tiet meer te denken viel. Integendeel had het vuur zich reeds medegedeeld aan den bekenden siga renwinkel, annex scheersalon van den heer N. W. Luyting, welke rechts van den boekwinkel is ge vestigd en eveneens geheel van hout is, benevens aan het huis, dat aan de linkerzijde van Gorter's perceel grenst. Ook dit pand, waarin het electrotechnisch in stallatiebureau van den heer W. P. Schoonmap is gevestigd, is vrijwel geheel van hout. Alleen de voorgevel is van steen (een „koe met schapenrib- ben") noemt men dat in de Zaansche volkstaal.); Het vuur greep zoo snel om zich heen, dat assis tentie moest worden verleend door de brandweer-1 korpsen van Worm er en Koog aan de Zaan. iNet- temin slaagde men er niet in, de twee belendende, perceelen te behouden. Het perceel van den heer Gorter ligt geheel te gen den grond, dat van den heer Luyting is totaal uitgebrand, evenals het derde, bewoond door den heer Schoonman. Van het laatste is ook het dak ingestort. De modezaak van den heer M. van der Laap kreeg brandschade aan het dak en heel veel wa terschade. De drukkerij van den heer Gorter, die van steen gebouwd is, en van het brandende per ceel gescheiden,, bleef behouden, evenals de werkplaats van den heer Schoonman. De heer Gorter begroot de schade op f 3O.OO01— 40.. 00. Alle benadeelden zijn verzekerd. Wat de heer Gorter betreft, kan de inboedel als te laag verzekerd wor den beschouwd, doordien jusit een belangrijke par tij schrijfmachines was ontvangen. TWEE INBREKERS TE SCHEVENINGEN UITGEBROKEN. Zaterdagavond omstreeks half acht hebben 2 gedetineerden kans gezien om uit de bijzondere ge vangenis te Scheveningen te ontsnappen meldt „Het Volk." Het zijn twee Amsterdammers, die terzake van diefstal, inbraak en heling tot onge veer drie jaar gevangenisstraf waren veroordeeld. Omtrent deze vlucht deelt het blad nog eenige 'bijzonderheden mede, die er op wijzen, dat men hier te doen heeft met een geniaal staaltje van uit- brekerij. Gelijk men weet, zitten" de gedetineerden van de bijzondere strafgevangenis gevangen, niet in de cel, doch houden zij gemeenschappelijk ver blijf in zalen. Gelijkvloers ligt de recreatiezaal, met daaraan verbonden groot waschlokaal met W.-C.'s. Van hier voert een deur, voorzien van twee zware sloten, naar een binnenplaats, welke is omgeven door muren, die vier meter hoog zijn. Deze bin- henplaats grenst op haar beurt weer aan twee andere plaatsen, die eveneens van de buiten wereld zijn afgesneden door hooge steenen muren. Men zou meenen, dat het practisch onmogelijk is om uit dit „geweld van wallen" te ontsnappen. Toch is het geschied....De eene uitbreker, die op de kleermakerij werkte, is er in geslaagd een scherpen beitel, waarmede knoopsgaten in dik la ken g eslagen worden, in de wacht te sleepen. Hier mede heeft hij uit het deurkozijn, waarin de twee zware grendelsloten zitten, een reep hout van bijna vier decimeter weggestoken, waardoor de deur ge opend kon worden. De ander heeft de instrumen ten van de mattenvlechter ijldienstbaar weten te maken voor de ontvluchtingsplannen. Een groot stuk ijzer heeft hij kromgebogen en dit met ko kosvezels aan een bezemsteel bevestigd, zoodat er een stevige fraaie ontstond, waaraan een kokos- touw gebonden werd. Dit voorwerp hebben de twee uitbrekers om dep bovenkant van den muur geslagen en er zich aan op geheschen. Daar de muren van de verschillende binnen plaatsen in elkaar loopen, kon het gebeuren, dat 'de twee uitbrekers al „paardje rijdende" den bui tenmuur bereikten. Hier lieten zij zich langs het touw zakken en kwamen zij in de vrije duinen. Het kan niet anders of de beide mannen heb ben hulp van buiten ontvangen, anders zouden zij in hun gevangeniskleeren stellig wel reeds op gevallen zijn. Het .onderzoek wijst trouwens ook in die richting. In de Scheveningsche Boschjes is een gevangenisbroek gevonden. Een politiehond heeft lucht gekregen en volgde zonder eenige aar zeling het spoor tot het viaduct aan den Harten- hoekschweg. Hier begon de hond te weifelen. Het dier raakte het spoor bijster, zoodat de verdere vervolging möest worden gestaakt. Het vermoe den ligt voor de hand, dat de gevangenen daar op de fiets zijn gestapt en weggereden. KINDEREN ACHTER OP DE FIETS Zondagmiddag zijn op den Amstelveenschen weg even voorbij de Kalfjeslaan twee wielrijders tegen elkaar gereden. Achter op een der rijwielen zat een zesjarig knaapje, dat tegen een boom geslingerd werd en een hersenschudding bekwam. Pe rauto werd het ventje naar een der Amsterdamsche zie kenhuizen overgebracht. EEN VONDELINGE. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag, ongeveer twaalf uur, heeft een dame in de Van Hogendorp- straat tegen een muur van een huis een in doeken gepakt pas-geboren kindje van het vrouwelijk ge- 1 slacht gevonden. De zuigeling is overgebracht naar naar de kliniek op het Oranjeplein en wordt daar voorloopig verzorgd. Het kindje kan ten hoogste twee etmalen oud zijn geweest. Uit een geneeskundig onderzoek is gebleken, dat de verlossing op deskundige wijze moet zijn geschied. Dadelijk na het vinden van het kindje heeft de politie even een politiehond aan het werk gezet, alleen echter met het resultaat, dat deze direct op de vindster afging, die de vondeling eenige oogenblikken in haar armen had gehouden. VERGETEN In de gemeentelijke bewaarschool aan de De Gheynstraat is Vrijdagmiddag een driejarig meisje, toen de kinderen om vier uur naar huis gingen, op een W..C blijven zitten. Tegen half zes heeft men de kleine uit school gehaald. De ouders, die ongerust waren geworden, hadden zich Vervoegd aan het politiebureau in de Archimedesstraat, met het gevolg, dat een, onderteek werd ingesteld. Het is aan een ongelukkigen samenloop van omstandigheden te wijten geweest, dat de kleine vergeten is. Haar onderwijzeres was bezig met het helpen van een ander kindje, dat onpasselijk was geworden, terwijl de hoofdonderwijzeres, die an ders nog altijd een controle-rondgang doet, voor een dringende aangelegenheid naar huis was geroe pen. GEEN ROLSCHAATSEN TOEGESTAAN Te Maastricht is het rijden met rolschaatsen i op den openbaren weg verboden. BRANDWONDEN. In een perceel aan de Teylerstraat heeft een meisje van zes weken, dat in een wieg lag, brand wonden gekregen aan rug, beenen en handen, 'doordat een warmwaterkruik niet goed afgesloten was. De kleine is overgebracht naar het gemeen- telijk ziekenhuis aan den Zuidwal. SMOKKELAAR DOODGESCHOTEN Zaterdagavond werd aan de grens, gaande in de richting Tilburg, door commiezen een bekende smokkelaarsauto gisagnaleerd. Een der commiezen Volgde den auto' en zag hem later te Tilburg in de Vogelstraat staan. Men was toen bezig sterken drank uit de auto te laden. Toen de commies zich bij de auto voegde, kwam een der smokkelaars op hem af en pakte hem bij de keel. De commies 'trok zijn revolver en schoot op den man, die in .de borst werd getroffen. Hij is in het ziekenhuis te Tilburg aan de bekomen verwonding overleden. Het slachtoffer is S:. P. Verhagen genaamd, 34 jaar oud en gehuwd. Hij stond ongunstig en als shxokkelaar bekend. ERNSTIGE AARDBEVING IN DE BUURT VAN SMYRNA. In West-Anatclië zijn Zaterdagochtend 'sterke Aardschokken gevoeld. De sterkste was de eerste schok, die twee seconden duurde, het centrum van, de aardbeving bevond zich in de buurt van Smyrna waar verschillende gebouwen instortten. Vele huizen werden beschadigd. ANGSTIGE OOGENBLIKKEN. In een perceel aan de Hoefka/de te Den Haag daarin een hotelletje gedreven wordt, ontstond Brand. Op de eerste étage bevonld zich de bewoner van het perceel, de beer Koster, Deze was in brand gjeraakt en geheel overstuur de trap af en naar buiten .gehold. Daar schoten onmiddellijk' voor bijgangers en buren toe, die trachtten met jassen en met een deken de vlammen te dooven. Toen de brandweer kwam, lag de man nog op liet trottoir. Uit het publiek werd geschreeuwd dat er nog kinderen boven iwaren, de moeder was niet thuis en dadelijk werden de ladders uitgescho ven en tegen het huis geplaatst. De kinderen liepen op de tweede étage in nachtgweaa rond. Bij het inslaan der ruiten bezeerde een der brand weermannen zich de hand, doch hij zette hetl reddingswerk voort. Met veel moeite wist de brandweer vier van de zes kinderen, van wie de jongst e6 jaar is, langs de ladders naar beneden te brengen, waar zij 'door het publiek werden aange pakt en bij de buren ondergebracht. De bei ie andere kinderen wisten langs de trappen de straat te bereiken. Slechte één der kinderen heeft en kele brandjwondjes gekregen. Na de redding van de kinieren begon de brand weer den brand te biusschen, hetgeen vrij spoe dig gelukte. Door de ramen en langs de trap werden smeulende stukken naar buiten geworpen. Op de eerste étage heeft de brand echter groote schade aangericht, deze étage is nagenoeg ge heel uitgebrand. Ook op de tweede étage hebben de vlammen niet "veel overgelaten. Vermoed Wordt dat de brand een gevolg is van een gasontploffing; de kinderen en eenige buren hebben althans een harden knal gehoord. Tijdens het blusschings,werk arriveerde de ge neeskundigen dienst, die den deerlijk verwonden Koster naar het ziekenhuis aan den Zuidwal ver voerde. De toestand vau den heer Koster is zeer ernstig. Heehizaken VOOR BEN KANTONREOHTEDR. Zitting va.n Vrijdag 30 Maart. Zijn verweer werd verworpen. Het aanvangsnummer van deze zitting bestoni uit de Voortzetting vau de zaak tegen den vracht- afttochauffeur Willem1 K. uit Alkmaar, die vol gens procesverbaal van den brigadier titulair Koe- kwijn hij een gevaaroplevarende bocht niet be hoorlijk den signaalhoorn of claxton had gebruikt. De verbalisant, 'n stoere figuur met een pa triarchaten baard, werd thans in persoon gehoord, en verklaarde bij het door hem opgemaakte proces- Verbaal te blijven persisteeren. Voorte voegde hij er hij aanvankelijk niet het voornemen te hebben feehad dezen persoon te calanoeeren, doch toen deze hem op de gedane waarschuwing een on hebbelijk antwoord gaf, had hij genneenS ie be keuring niet te moeten nalaten. De verdachte werd alzoo in het ongelijk gestdeld en tot f 6 boete of 6 dagen veroordeeld. Openhartigheid beloond. B. H„ 'n 24-jarige arbeider te Alkmaar, had op 24 Maart op het Zijlis aldaar den weg op de fiets aan de linkerzijde bereden, 'n overtreding die wel nimmer den kantonrechter zou hebber, bereikt, als een politieagent dit! niet had gecon stateerd en gerelateerd. De verdachte erkende ruiterlijk, dat hij zich zonder nadenken aan die vierkeersfout had schuldig ggemaakt. Hij werd voo rdeze zeldzaam voorkomende eerlijkheid ge complimenteerd door ambtenaar en kantonrechter en als belooning slechts tot fl.50 boete ojf 1 dag veroordeeld. Een stout stukje! De 20jarige melkrijder Joh. B. had 23 Febr de verregaande vrijpostigheid gehad, de gesloten afsluitboomen bij den overweg op Kapel gem Heiloo, eigenmachtig te openen, er een steen tus schen te wierkten opdat de hoornen niet konden terugvallen en niettegenstaande een sneltrein op komst was, met zijn melkbussenauto dezen be waakten overwweg over te trekken. Bovendien had hij z'elf dien steen niét verwijderd, maar een in de nabijheid wonend winkelier verzocht, zijn gevaarlijk klungelwerk ongedaan te maken. De spoorwlegwaehter Kok, die vanuit het nabij ge- tegen seinhuis d-e boomen bedient, had deze roe- kelooze handeling opghmerkt en rapport uitge bracht. Zoowel ambtenaar als kantonrechter wa ren het volmaakt eens, dat men hier te doen had met een ernstige overtreding. Er is hier een be- wiaafcten overweg en deze wordt nu door het pu bliek, dat algemeen geweldig ageert voor die bewaking, hoogst roekeloos met een niet bewaak ten gelijk gemaakt De ambtenaar vorderde n aeen scherp requisitoir dan ook f 50 boete of 30 da gen, welke straf door den kantonrechter nog wel willend werd gereduceerd tot f25 boete of 20 dagen. Een Wielrijder is «uk een menscli. Be landbouwer W. B„ 'n 43-jarig boertje uit Heerhugowaard, bereed den 25 Januari met ware doodsverachting den gevaarlijken smallen en slecht onderhouden Oosterdijk en werd toen door een hem achterop komende vrachtauto, bestuurd door idea chauffeur "M. G. te Nieuwe Niedorp, waarvan de uit zakken bestaande lading buiten de vrachtauto uitstak, aangereden, met het ge volg dat zijn rijwiel werd beschadigd en hij; zelf zoodanige kneuzing bekwam, dat hij in 3 weken zijn bedrijf niet kon waarnemen. De aangeredene reclameerde dan ook heden f 45.25 schade aan rij wiel en arbeidshulp. De chauffeur beweerde voldoende te zijn uit geweken, doch kon niet ontkennen dat de uitste kende last de oorzaak was van de aanrijding. De kantonrechter sprak zijn ontevredenheid uit over een dergelijk onoordeelkundig en gfevaarlijk arrangement van de lading en veroordeelde den chauffeur tot f 8 boete subs. 4 dagen plus toe wijzing der cureele vordering, tot een bedrag van f.42.25. Op verboden terrein getippeld? De 22-jarige timmerman G. v. P. te Egmond a. Zee, volgens zijn verklaring ten onrechte als visscher gequalificeerd, was op 18 Maart door den jachtopziener Wittebrood geverbaliseerd, omdat hij wandelde op een weg onder Eigmond binnen, dia was afgesloten voor het publiek', blijkens1 het békende bordje, verboden toegang, art. 461 W- v S. De verdachte beweerde thans het .recht te hebben ,van bedoelden weg gebruik' te maken, omdat ideze hem toegang geeft tot zijn aldaar gelegen huurakkier, bestaande uit 200 roeden j grond. Dieze grondbezitter, overlegde voorts het huurcontract, aangegaan met Iden heer S. als ge- I machtigde van jonkheer Six, ten bewijze dat hij 1 maar niet in 's blauwe hinein zwomd|e. j Alzo ozal de zaak worden aangehouden tot 13 i April teneinde de verbalisanten Wittebrood en Mine te hooren als getuigen. Ein wte hebben zoo j het idee, dat de lezing van het geval da"n wel I eve natiders zal klinken. INGEZONDEN (Buiten verantwoordelijkheid dter Redactie) Ervaringen van een koopman in zake handel en te velde goedgekeurde pootaardappelen in het jaar 1926. Tegen of begin October gebeurde mij het vol gende: Een landbouwer, goede kennis, doet mij de vraag of ik hem ook kon helpen in zake den afzet van zijn te velde goedgekeurde schotsche muizen, die in zijn koolschuur opgeborgèn lagen. Hij "wilde gaarne verkoopen en afleveren om niet langer het risico te dragen, maar ook om de schuur ruim te krijgen voor koolberging. Ik be loofde hem mijn best te zullen doen en heb het geluk een aanvraag te ontvangen. Ik ga 'dus on middellijk naar bovengenoemde partij, die mij zee rgoed aanstaat, vraag den prijs, maar krijg ten antwoord, die kan ik niet verkoopen, maar ga naar de keuringscommissie, daar heb ik ze opgegeven en die zal ze verkoopenik vind het niet behoorlijk ze nu zelve te- verkoopen, 'wel heb ik graag, dat u mijn partij van haar koopt. Wat kooper toen dacht-, Vil ik maar niet zeg gen, maar ik z'weeg, omdat het een goed vriend van mij Vas en 'beloofde hem toch nog, als ik' naar de commissie ging, ik zeker allereerst deze partij zou bedingen,. Em daar mijn aanvraag grooter 'werd en ik dus 'een heele partij kon hete ben, ben ik, hoewel niet van harte, toch naar, de commissie getrokken, de keur i ngs co min iss'ie van de L.G.C., die mij verwees naar haar keur meester als zijnde de man, die met den verkoop Vas belast en kocht de partij, ik meen 7 a 8 'wagons schotsche pooters, op conditie van Vrij zicht, daar mijn principaal graag 'het goed bij den boer Vilde zien. Zoo gingen wij dan samen met den controleur K. de aardappelen zien en "werd de koop geklonken en de dagen van levering geregeld. Maar de partij van dien vriend van mij heb ik niet" in zijn geheel gehad, het bleek dat de commissie daar ook nog Vat van kon gebruiken. Nu het waren ook de slechtste niet. Nog kan ik hier bij vermelden dat de keurmeester-verkooper, toen bij bemerkte, dat mijn menschen (Buitenlan ders) na de Noord-Hollanlsche poters te heb ben gezien, van hier naar 'Friesland zouden gaan, nam hij de gelegenheid Vaar om achter mijn rug hun te zeggen, dat als zè daar wilden koopen zij dit moesten doen van de L.P.C., maar niet van de K.I.L., Als men nu 'weet, dat de L.PlC. een landbou'wters coöperatie is en de K.I.L. keurings commissie van Handelaren en Landbouwers, dan is verder commentaar Vel overbodig, en laat ik' aan Lederen lezer dezes over om zélf de gevolg trekking te maken of keuringscommissies niet zeer gesteld zijn om zelve een handeltje te doen en of Handelaren gesteld kunnen Vezen op zaken doen met zulke keuringscommissies. Hierbij wil ik het laten, maar zal zoo noodig een volgenden keer schrijven over andere com- wissiedaden, ook die commissie waar de heer Groen het voor opneemt. Broek' op Langendijk. De koopman J. HOOGLAND'. Geref. M. V. „Ten Arbci|d geroepen, Aid- B. Broek op Langend ijk. Agenda voor Donderdag 5 April. O. T„ schets 20 2 door P. Kostelijk. Zending bladz. 54, door A. Glas. Voordracht van M. Visser. Gqr. J. V. „Benjamin" te Krabbendam. Agenda voor Zondag 8 April. Inl. Gew. Gesch. ,,Korach". door D. Vos. Debater J. G. Jonker. Voordracht door K. Paarlberg Mz. OpsteL vad. gesch. „A chteruitgang en verval", door P. Grin. Debater W- Biersteker. M. V- „Wieels een Zieden" Noordscharwoude. Agenda voor Donderdag 5 April. Géw. Gesch. Schets 13 le en '3e gedeelte door J. Glas. Gel. Bel. Art. 18, door N. Reek'. Voordracht A. J. Jong. De Geref. J. V. „Elbien Haëzer" te Diirkshorjr No ordscha rlwoudo Agenda vbor Zondag 8 April. Gew-. Gesch. les 14 Hagar, door vr. "R. Slot. Antirev. Art. 4. „Dinaresse 'Gods in een Christe- lijken Staat, door vr. Sj. Geertsma. J- V. op G- G. „Timothëus,". Ncomscharlwondic. A genda voor Woensdag 4 April. Gew. Gesch. 25e onderw. leiddr. N. T. Get. „De rijke man en de arme Lazarus", inl. P. v Breugel Fz A.-R, Art. li II. Inl. Wi- de Jager Jz.

Nieuwe Langedijker Courant | 1928 | | pagina 3