NIEUWE Idiaal Spitspaden. D.T.S. I N.H.V.B.-ELFTAL Hike Breijer's Nieuwsblad v. Holl. Noorderkwartier Bericht. Mè-Mm en II9-12 illlf H e Meeding fyetahak STER-TABAK No 42 Zaterdag 7 April 1928 37e Jaargang Firma R. J. HOUWING main - ieljm alkmaar Maandag 2en Paaschdag ArpódMoldovén Vpaaót en draacjt ons Etkettcl de beste Speciaal Corsetten-Magazijn INTERC. TELEPHOON 52 UffGEIUkll Uil litVI Deze courant verschijnt Dinsdag, Donderdag en Zaterdag Abonnementsprijs per 3 maanden f 1.15 Redact.-Uits*. J. II. KEIZER - Bureel Noordscharwoude Advertentiën van 15 regels 75 cent, elke regel meer 15 cent. Groote letters naar plaatsruimte Brieven rechtstreeks aan den Uitgever WEGENS HEIT PAASCHFEEST ZAL ONS VOLGEND Nr. OP WOENSDAG VERSCHIJ NEN EN HEIT DAAROP VOLGEND) NR. DES ZATERDAGS- DE UITGEVER. TOB HOOIT. KRAOHTMENSCHEN. Er is altijd plaats voor een krachtmensch en die maakt plaats voor anderen. EMERSON. De wereld wordt eigenlijk maar in beweging gezet door een heel klein aantal personen. Zij zijn de makers van hun tijd en de rest der mon- schen zijn personen die leven in dien tijd, er de voordeelen of naieelen van ondervinden, om ten slotte spoorloos." te sterven. De doodsadvertentie en de grafsteen zijn voor de meeste menschen hun beste getuigschriften. Waren zte eeuwig blij ven leven, dan had hun naam waarschijnlijk nooit in de courant gekomen en zeker niet in steen of marmer worden gehouwen. De menséfen, die de wereld en hun tijd maken, zijn zij die zich ruimte en lucht verschaffen, die hun 'weg met forschs sla gen breken door h,et leven en banen effenen ook voor hen, die niets zijn. Niet alleen in de kracht, 'waarmee zij voor zichzelf en voor hun plannen ijveren ligt hun verdiensten, maar bovenal in de mogelijkheden, die zij scheppen voor de millioenen z'wakke broeders om hen heen, om zich een bestaan te verwerven. Als baanbreker voor zijn ev.enmensch verdient de krachtmensch onze volle belangstelling. Het is zoo dik'wijls verkeerd begrepen, dat de 'kracht mensch een egoïst is. In zekeren zin is hij te veel zichzelf en ligt hem zijn eigen persoonlijk heid te na aan het hart dan dat hij op zal gaan in de massa. Maar zijn denken, voelen en "willen is té sterk en té breed,- dan dat hij zijn medeschepse len niet ook' hun aandeel in zijn successen "gunt. Echter is hij van meening ruimschoots het zijne te hebben gedaan, wanneer hij zijn naasten de ge legenheid hieeft verschaft om als ondergeschikten hun arbeid in zijn dienst te kunnen verrichten. Wij moeten de krachtmenschen daarom niet in de eerste pltaatis als egoïsten zien, maar 'wij moeten een voorbeeld nemen aan de 'wijze, waarop zij gelegenheden 'weten te scheppen en trachten in hun schaduw van verr evoetstappen te druk ken. Dr. JOS DEi COCK:. Voor de lezers van ons blad geeft onze psy chologische medewerker Dr. Jos de Cock van Merlenstraat 120, 'sGravenhage gratis zielkun dige adviezen o.m. over de wijze waarop zij huu geest kunnen verfrisschen en hun wilskracht en energie kunnen versterken. De vragen zullen in dit blad geregeld wor den behandeld. Mochten de beantwooriingen te uitvoerig worden, dan direct schriftelijk aan de aanvragers. Schrijver te Zi.S. Natuurlijk is uw toestand niet' hopeloos, maar gij maakt alles veel erger dan het is. Orden uw gedachten eerst eens goed en als gij Wat kalmer zijt, moet gij ons nog eens schrijven. Het is zeker, dat gij nu de zaak reeds anders ziet. X. te O. Dat gij u altijd en overal van iedereen de min dere gevoelt, ligt niet aan anderen, maar aan u zelf. Gij laat u te veel in een hoekje drukken. Als gij u over iets of iemand een meening hebt gevormd, hebt gij evenveel recht die meening te uiten, as ieder ander. Wanneer een goed idee, bij u gerijpt is, moet gij dat ook ten uitvoer bren gen. Zoodra er iets van iemand uitgaat, 'wordt de persoonlijkheid versterkt en dwingt dat anderen een zeker respect af. Gij moet in de eerste plaats uw persoonlijkheid krachtiger maken door meer handelend op te treden. Door uw goede opleiding en uw kennis moogt gij zeker wel uw eisehen: stellen, terwijl er bij u voorloopig „van een te grooten mond hebben" nog geen sprake kan zijn. Bescheidenheid is goed, maar een te groote be scheidenheid lijkt op lafheid. Neem u zelf maar eens duchtig onderhanden en schud uw ,Jk" flink' 'wakker, dan zult gij spoedig bemerken, dat er meer in u zit, dan gij tot nog toe vermoed hebt. Het is dik'wijls zeer lastig zichzelf goed te kennen en de moeite van het bestudeeren zeker 'waard. Verzonden brieven: L. H. te N.S.; Mej. G. te B. 2 UUR: Revue van de Week De stille week. Zonder dat, behoudens een enkel uurtje van zonneglans en mildere lucht,' noch de ware, echte lente is aangekropen. Paschen 1928 staat nu voor de deur. Maar het boosaardige griepmonster waart nog steeds rond, tal van slachtoffers makend. De blijde voorjaarsstemming moet nog komen. Op het Haagsche Binnenhof is Vrijdagmiddag 30 Maart j.l. rust gekomen, d.w.z. de Tweede Kamer is uiteengegaan tot 8 Mei a.s. Wat er dan op de agenda van dit zittingjaar zal resten is niet veel zaaks, zou Robertas Nurks, van Hildebrand zeggenBehalve o.a. de wijziging van de Dienst plichtwet. In elk geval mag men "*t voor zeker, houden, dat de Tweede Kamer dit jaar op vroeg tijdstip met groot verlof zal gaan. De Senaat komt in den middag van 11 April a.s: bijeen, o.m. ter behandeling van 'de ontwerpen staatsbegroo- ting voor 1928. De Eerste Kamer dient daarmee uiterlijk op 1 Mei a.s. gereed te 2ijn. De Senaat dient hier dus wel den plicht der zelfbeperking in zeer sterke mate in het oog te houden. Het Lagerhuis heeft in zijn zitting van'Dins dag 27 Maart tegen v-éler verwachting de motic- Joekes inzake de vorming van een commissie tot het uitbrengen van rapport over de ervaringen verkregen met de Bestuurshervorming op West- Java, verworpen met "hl32 st. Van groote be- teekenis werd hierbij geacht de korte verklaring van dr. Nolens, dat de Bestuurshervorming van Indië volmaakt volgens de Grondwet en de wet geschiedt .Zoodat er z.i. geen reden bestaat voor geschiedt. Zoodat er z.i. geen reden bestaat voor de Kamer om in te grijpen in iets,, waarvan de tempobetaling bovendien moet worden overgelaten aan de Regeering, die de toestanden het best kan beoordeel'en. Voor Min. Koningsberger was 't een reize bof. Vervolgens begaf de Kamer zich aan de wijzi ging van enkele artikelen der Ongevallen- en de Land- en Tuinbouwongevallemwet. Strekking daarvan was in hoofdzaak: aanvul ling met een regeling betreffende gelijkstelling van bepaalde beroepsziekten met ongevallen, en voorts met een regeling voor werkgevers die ge moedsbezwaren hébben tegen de ongevallenver zekering. Voor de lotgevallen welke deze ontwerpen ge durende de Kamer deliberation ondergingen, ver wijs ik naar de verslagen in de bladen, bladen. In de vergadering van Woensdag 28 Maart werd een motie-Albarda, in de Avondvergadering van Dinsdag voorgesteld en strekkende om de Regeering te vragen, niet verder te gaan met opheffing van kweekscholen, door Ir. Albarda teruggenomen, daar hij volgens zijn sympathie verklaring vertrouwen stelt in de mededeelingen en verzekeringen van minister W,assink. In deze vergadering werden de ontwerpen tot wijziging der 'Ongevallenwet 1921 en van de Land- en Tuinbouwongevallenwet door de Kamer goedge keurd. Hervat werd de behandeling van liet ontwerp tot voorziening tegen besmettelijke ziekten. Waarbij, over de vaccinatie-kwestie een felle Woordenstrijd werd ontketend tusschen minister Slotemaker de Bruine en mr. Heemskerk, den j leider van de anti-revolutionaire fractie. Ik zal er mij toe bepalen het resultaat aan te duiden. Een amendement van den antirevolutionair mr. Bijleveld om terug te komen op het besluit der Kamer, dat zij nam door goedkeuring van het amendement mevr. De VriesBruins werd ver- worpen met 5930. Terwijl een amendement T?ij leveld ter eerbiediging van gewetensbezwaren ter vaccinatie er in strijd met het vorig votum der Kamer voor dat voorstel kwam met 5135. Hen poging Kersten om de vaccinatiedwang heele- maal af te schaffen, strandde met drie stemmen voor. De eindstemming ov,er het ontwerp zal na t Paaschreces der Kamer, du® na 8 Mei, wor- n gehouden. Fotografisch Atelier Noordscharwoude In hare vergadering van Vrijdag 31 Maart heeft de Tweede Kamer o.m. goedgekeurd het ontwerp tot aanwijzing Van een ambtswoning in het Haagsche Lange Voorhout, voor den Min. van Buitenlandsche Zaken. De vaccinatie-kwestie blijft dus nagaan de orde. In Augustus a.s. zal de minister zijn houding moeten bepalen to. van de vraag van "het al of niet voortzetten der schorsing, van 'den indi- lecten dwang en van al wat daarmee in verband staat. vol afbeelding ui diverse fraaie fantasie-stof fen cMeuwste tinten MEER WAARDE VOOR MINDER GELD I Den 31 Maart 'is de motie Lingbeek met be trekking tot hetgeen Vader Staat aan de Ka tholieke Kloosterlingen, onderwijzers en zusters heeft uit te keeren, verworpen met slechts de stem van de drie predikanten van de Hervormde en Staatkundig Gereformeerde partijtje voor 72—3. Ir. A lbarda gaf in een "algemeen bewonderde rede zijn katholieken collega's te verstaan, dat juist zij, die altijd de gangmakers van de behoefte- loon-theorie zijn, thans niet mogen vertragen. Mi- jfi jfi jfc JVfjj nister Waszink bleek zeer veel te gevoelen voor het denkbeeld Colijn: verdere doorvoering van het verschil in salarieering tusschen gehuwden en ongehuwden, zonder speciale regeling voor de religieuzen. Daarop zal dan oók, mag men rékenen .worden aangestuurd. Tot 11 April is dus rust op de Haagsche Bin nenhof-vlakte. CJit de memorie van toelichting aan de Eer ste Kamer toegezonden op de Begroeting Koste rijen T. en T. blijkt, dat de Regeering wil aan sturen opc verdere verlaging van de tarieven, ook van de telegrafie en de telefonie, Wat hoog T5jd wordt. Er is. geweest, op Zaterdagmiddag '31 Maart het groote Telefonische krulsgesprek tusschen Ne derland en Indië voor onze persmannen via Aneta. Een arbitrage verdrag tusschen Nederland en de Vereenigde Staten is met rassche schreden nade rend. Van 2 April af wordt de Giro-behaud'eling aan da loketten in orfzie ""Postkantoren ook na 's middags drie uren opengesteld tot de sluiting van de R. P. B.-dienst. Pit de doodenliist. L. van Bverdingen, oud-ont vanger van Registratie en Domeinen, te Rotter dam. De gezant van Portugal bij ons Hof, graaf de Martens Eerraro op 60-jarigen leeftijd een der vele slachtoffers van de griep J. Lohn, kunst schilder, 46 jaar, te Laren. Hit de jongste crimiualia: In de buurt van Gendringen heeft een 43-jarige man zijn broeder, een 67-jarjgen mede-alcoholist, in eene vechtpar tij vermoord. In een huis aan 'de Rotterdamsche Mathenesserlaan vermoordde een 67-jarigen ha venarbeider zijne vijftig-jarige concubine en pleeg de daarna zelfmoord. In de Amsterdamsche De La brasses traat tracht te iemand zijn 28-jarige gade via revolverschot tie dooden, waarna hij zelfmoord pleegde. Een „pen dant" dus, schoou het in ander maatschappelijk milieu voorviel, van het Rotterdamsche familie drama. Mient 17 Alkmaar Tel. 526 Corsetten Corselets Buikbanden Rechthouders Elastieken Kousen Zwachtels en Voetmanchetten Uitsluitend verkrijgbaar prima kwaliteiten in (Depót PALTHE - Almelo)

Nieuwe Langedijker Courant | 1928 | | pagina 1