J. G. ENGELN Meid-Huishoudster, KOOLLAND te huur. Dik rauw Koevet en gesmolten Koevet Groots Afslag blank Paardenvleesch m - Bloemkoolplanten MATINEE. J. SMIT, Doei Uw voordeel. Gebruik mijn lekkerRookvleesch en Metworst. Wed. L. C. Biskanter, MEUBELEN WARHIER's Meubelmagazijn, Dames- en Kinderhoeden vl Suze Knijper en Co. Salon- en Slaepkamermeubelen Ledikanten, Bedden, Dekens, Spiraal- en Kapokmatrassen. het laagst in prijs. Advertentiën D.V. hopen onze geliefde Kinderen, Zuster en Zwager CORNELIS G00ÏJES en MAARTJE WAGENAAR 30 April hun 25-jarige Echt- vereeniging te herdenken. Fam. J. H. Wagenaar. St. Pancras, April 1928. Wegens teleurstelling ten spoedigste gevraagd een bij Wed. C. JONKER, Oudkarspel. 4 Hl beste KLEIGRGNO te huur voor kool, per H.A of per wagon, bij A. VAN ARKEL, Rijk. Haarlemmermeer. TE KOOP; (Lecerf), bij Jb. WAGENAAR Jbz., St. Pancras. KooIpSanten Roode en Bloemk planten (Le Cerf) f 6.per 1000. Gele en Witte Koolpl. f5.—p 1000. Mooie plant en soortecht. Pel aanbev.. L. A.WETSTEIJN,Huis waard 8, bij Alkmaar (Post Koedijk). Zondag 22 April Symphonic „Sempre Orescendo", (Dir. P. Pranger) in „CONCORDIA". Aanvang half drie. Entrée f0.30 incl. belasting. koopt U nergens heter en goedkooper dan bij Zuidscharwoude. Hollandsch Vleesch Runderlappen 50 Riblappen 55 Rollade, Rib of Rosbaef Fijne Biefstuk 80, Haas Gehakt of Poulet Varkenslappen of Oarbonade Doorregen Lappen Vette Lappen Rollade of Fricandeau Gehakt of Saucijsjes Kalfslappen Gehakt of Poulet Fricandeau of Rollade Voor prima kwaliteit tegen uiterst lage prijzen is steeds Uw adres Biefstuk (Haas) 80 70 Rostbaet 50 Baklap en Rollade 45 Lappen en Gehakt 35 Snippels (vette) 20 ct. per pond. Veel gepraat in den Raad Zeg waar 't op staat Koopt een pak vroeg of laat Bij FORTUIN, Langestraat hoek Houttil Alkmaar 90 45 50 40 35 60 45 40 35 45 Mager Spek 50 bij 5 pond 45 Vet Spek 45 40 Gesmolten Reuzel 45 40 Gesmolten Koevet 40 35 Gemalen Spek 40 35 Rauwe Reuzel 50 45 Dik rauw Koevet 55 50 Schapenvet 45 40 Voor reclame: 2l/a pond Saucijsjes 100 3 pond Kalfsgehakt 100 1 pond Koe- en 1 pond Varkens gehakt 80. 1 pond Kalfs- en 1 pond Varkens gehakt 75. Gekookte Lever 40 Metworst 50 Bloedworst 40 Leverworst met spek 25. Alkmaar Beddenschoonmaak. Lossen gewaste veerentijken, gegarandeerd veerendicht voor bed, peluw en kussens. Loostijk Beddenbond. Uitsluitend prima kwaliteit Extra lage prijzen. E. BUERS Houttil ALLEEN HET HETERE GENfiE Ritsevoort 21 Alkmaar. Laat Uw adres is Langestraat 4 voor nergens voordeeliger nergens zoo'n groote keuze!! Bij ons slaagt U zeker Komt zien in Alkmaarsch Modemagazijn Langestraat 4 Alkmaar Bericht de volledige ontvangst Steeds groote keuze Kapokmatrassan worden op eigen werkplaatsen vervaardigd. Door onze groote verscheidenheid van artikelen zijn wij beslist DE HOLLANDSCHE WERELDVLUCHT. (Nadruk verboden.) Onze Hollandsche Piloten. Vallen nogal in den smaak. In het midden van den Zomer Wacht hun weer een groote taak. Een toerist wil vanuit Londen Door het luchtruim naar Japan, En hij wil daarvoor het beste, Wat ons landje geven kan. Met een Fokker-vliegmachine Wordt de wereldvlucht gemaakt- Door twee Hollandsche bestuurders Wordt ,,de harde noot gekraakt Onze mooie lucht-praestaties Nemen een enorme vlucht. Daarom zoekt ons Nederlandje Zijne toekomst „in de lucht." EiNJEëN. whermd 'rtegen vervalsching. Apoth. en Drogisten. Prijs 75,4Qen 25 ct. Rechtzaken MEERV. STRAFKAMER DER ARRONDISSEMENTS RECHTBANK. Zitting van Dinsdag 17 April. UITSPRAKEN. Gerbrand K., Limmen, hooger beroep, overtre ding gem.-verordening, f20 boete of 10 dagen. J. V. Hensbroek, valschheid in geschrifte, 100 gld. boete of 50 dagen. Adr. M., Alkmaar, als voren f 25 boete of 25 dagen. A. V. d. Hj Helder, zedenmisdrijf, f 50 boete of 50 dagen. Engel G., Egïnond aan Zee, hooger beroep jacht1 jvetovertreding, f40 boete of 20 dagen. Th. W. <S„ Egmond Binnen, idem overtreding bouwveror dening f 15 boete of 5 dagen. 'Jan de V., Alk maar, idem overtreding art. 453 wetb. v. straf recht, uitspraak aangehouden. Komt op 19 Juni weer "voor de rechtbank. Alb. B„ Alkmaar, hooger beroep overtreding motor- en rijwielwet, vrijgesproken. Vermindering van straf. Dc pianoreperateur G. S. te Heiloo aan wien door de Alkmaarsche rechtbank 1 maand gevan genisstraf was opgelegd terzake mishandeling, is in hooger beroep door het gerechtshof te Amster dam opgelegd f30 boete subs. 15 dagen. Raads man en verdediger van appellant was Mr. A. Prins Jr. VOOR DEN POLITIERECHTER Zitting van Maandag 16 April. Straf is mijn hand, doch liefderijk mijn gemoed Een voorw. veroordeelde handelsreiziger uit Alkmaar, G. K„ -welken reclassant ten uitvoer legging van het vonnis dreigde, heeft opnieuw ge nade gevonden in de oogen des rechters met het j voor hem verblijdende gevolg/ dat de proeftijd i met 1 jaar werd verlengd. Neef kwam er nog niet slecht af. i Dc jongeheer W. S. uit Enkhuizen, die bij zijn om en tante te Amsterdam logeerende zijn dankbaar beid voor de gastvrijheid betoonde door een por- temonnaie met 30 guljien inhoud achterover, te drukken, is door den Politierechter met groote consideratie behandeld. Hem werd opgelegd 2 maanden voorwaardelijk met 2 proefjaren. Hij wordt voorts onder toezicht gesteld van het L.d. H. en hem is voorts de conditio sine qua non opgelegd, dat hij de toegebrachte schade aan zijn benadeelde familieleden moet vergoeden. Flippie lustte wel eitjes. Sinds eenigeq tijd miste de landbouwer Jacob Kaptein te Helder voortdurend kipeieren uit een open schuurtje in den Huisduiner polder. Beslo ten werd een vijftal lokeitjes in het nest te leggen en dan af te loeren, wie die eitjesliefhebber was. [De list had succes, want weldra werd de 2o-ja<- rige losse arbeider F. L. gesnapt, toen hij zich 'van de eieren meester maakte en deze stuk sloeg en smakelijk uitslurpte. Een zoon en een knecht van Kaptein waren getuige van het feit, dat L. de boet binnen ging, waarop ook na zijn vertrek de lokeieren verdwenen waren. Dat hij de éi eren na genoeg op de plaats des misdrijfs consumeerde, werd eveneens geconstateerd. Hoewel de verdachte heden terecht staande, bleef ontkennen, werd hij zeer billijk tot f20 boete of 20 dagen veroordeeld. Hcogst gewaagde dronkemanslolletjes. De heer P. T„ arbeider en Zondagskellner en zijn vriend H. de M., beiden te Uitgeest woonachtig, haalden op 12 Februari, na een zeer werkzamen avond bij de tapkast in verschillende herbergen te hebben doorgebracht, de tamelijk onhebbelijke grap uit, een rol looden pijpen van 52 kilo weg te gappen van de steiger der Alkmaar Packet te Akersloot alwaar dit vrachtgoed was gedeponeerd £ot de geadresseerde het kwam afhalen. De h.h. 'alhoewel aardig in de olie, vervoerden deze rol op de fiets van een hunner en lieten het ontvreem de achter bij een hooiklamp. Misschien wel met het doel als hun hoofd weer helder was, er een 'geschikte gelegenheid voor te vinden om wat klein geld te maken. Dit nu werd heden, toen de vroo- lijke vrienden terecht stonden, door hen natuurlijk ijverig ontkend. Het was meer een dronkemans- grap geweest. Piet had zijn vriend'Henk bedoelde jol om den hals willen hangen als een soort lauwer krans, doch de zwaart-è, van dit eereblijk had hem .van dit overigens zeer leuke idéé afgehouden. Toen zij echter, niet meer wisten, wat zij met hun lastige vondst moesten doen hadden zij de rol maar ergens neergegooid. - Het scheen echter dat de rechterlijke autoritei ten er heel wat meer van wisten en de officier was dan ook zoo weinig overtuigd, van de goede trouw Viezer heeren, die als broeders van Likkemjajum ibeeknd staan, dat hij niet minder dan 2 maanden gevangenisstraf tegen ieder hnuner vorderde. De politierechter zal evenwel om formeele redenen eerst aanstaande week uitspraak doen, doch heeft nu reeds te kennen gegeven, dat dit vonnis niet -gunstig zal zijn. Zijn vaderlijken toorn voerde hem te ver. De landbouwer C. M. te St. Pancras, meenen- de dat zijn zoontje werd mishandeld door zekeren Kloosterboer, kwam onmiddellijk krachtdadig tus- schenbeide met een pl.m. 3 M. lange lat, waar mede hij gezegden heer Kloosterboer een gevoeli ge slag toebracht. Had hij echter vooraf zich beter op de hoogte gesteld, dan zou hij bespeurd hebben dat Kloosterboer zijn telg niet mishan delde, doch hem had vastgegrepen om hepi naar den rijksveldwachter Visser te brengen tot straf voor een gepleegde baldadigheid. Vaderlief zou door zijn handen thuis hebben gehouden de f20 boete hebben kunnen besparen, waartoe hij thans veroordeeld werd. Ook een slachtoffer van de verkeersregelen Zekere heer Zwierstra, een ingezetene van Dén Helder, kreeg met den visschersknecht J. P. P. een man met een gebrekkig been, op 26 Febr. in de Spoorstraat kwestie over het verkeerd uit wijken, waarop de visschersman, tamelijk drif tig van aard, zijn geëerden tegenpleiter een bloed neus stompte. Hij stond heden terecht en de off. eischfe f30 boete waarop verdachte repliceerde dat dit te hoog was. Hij had gerekend op 10 glct- ■fen dit bedrag van zijn weékgeld bespaard. De? jxditierechter was zoo vriendelijk met rijn verlan gen rekening te houden en zeer voldaan keerde de veroordeelde direct zijn spaarpot om en gaf bo ter bij de visch. Het zevende gebod overtreden De arbeider W. H. uit Anna Paulowna vereerde heden de audiëntie van den Politierechter met een bezoek omdat hij op 16 Febr. zich een schop had toegeëigena die het eigendom was van den landbouwer J. de Wit uit Oudkarspel. Meneer 'de verdachte, die vroeger, toen hij in de piepzak zat, zijn schuldig gemoed volkomen had ontlast, trachtte nu zich uit de versukkeling te draaien, door te beweren dat hij die schop al leen maar had willen leenen. Er was echter nie mand die geloofde dat deze late haver nog op zou komen en de schoppenlinker werd dan ook be hoorlijk tot f 20 boete subs. 20 dagen veroordeeld Een zenuwachtig mensch moet' zich bij Fosco houden. De 29-jarige visschersknecht J. P. te den Hel der, blijkens zijn zenuwtrekkingen, toea hij op ,de zondaarsbank zat, een buitengewoon zenuw achtig persoon, had zich op 2 Maart teveel met bier gelaafd. Hij kreeg toen ruzie met z'n vrouw en raakte in een vechtlustige stemming. Toeval lig schelde op dit onzalige moment zekere H. met /wien Jozef wel eens meer kwestie had-gehad, bij .hem aan en in zijn prikkelbare stemming 'ont haalde hij dezen bezoeker op eenige schoppen en sloeg hem met een deurknop op zijn gezicht voor welke feiten P. met een ernstige reprimande om in het vervolg zijn gemak te houden en alleen ranja te drinken, veroordeeld werd tot f30 boete of 30 dagen. Heiligt den Sabbathdag. De rustige voorstad) van Alkmaar, genaamd „De Omval," eertijds beroemd om zijn klapbessenker- mis en vermaarde katknuppelaars, ,was op dep gewijden Zondagmorgen van! 4 Maart al vroeg het tooneel van ee nfellenl woordenstrijd. Dé 41-ja rige arbeider Corn-. B. had het aan den stok met zijn buurman Buis en verloor alle voorzichtigheid in zijn woordenkeus. Met gevolg dat hij gezegden "buurman verweet lange vingers te hebben, waaraan een blauwe kiel was blijven kleven. De beschuldigde, ten zeerste gegriefd over de hem toegedachte eigenschappen, waarop hij geen prijs stelde, deed een klacht en smaakte dan ook Jieden de voldoening zijn smaadrederijke buurman 'te hooren veroordeelen tot 2 dagen voorw. gev., .met 1 jaar proeftijd. Ongetwijfeld zal deze wijze uitspraak veel bijdragen tot het behoud der Zon- dagsvrede in de Bakker, Buis en Bollenbuurt aan I den Omval. Zoo'n bokspartijtje is niet goedkoop Een Alkmaarsche winkelier J. H., een pittig maar gauw aangebrand kereltje, kreeg op 9 Maart trammelant met een jeugdig heer, die met zijn hond liep te wandelen. Misschien hapte die hond wel naar zijn kuiten, zoodat mijnheer H. meende daarop te moeten reageeren met een schop, maar in elk geval kregen de heeren een hooggaand verschil van meening, die tenslotte be ëindigd werd njet een opstopper, den heer met den hond volgens de regelen der kunst toegediend- Deze vaardigheid werd heden gewaardeerd op 15 gulden boete of 15 dagen, wat nog niet eens be- paalci hoog in prijs genoemd kan worden. De konijntjes moeten maar schreeuwen om wortelen. De boerenarbeider en Manus van alles en nog Wat, H. G., te Anna Paulowna, is pnder meer ook konijnenmelker en voorzag op 20 Febr. in den honger van die lieve zoogdieren door uit een voer- \bietenkuil van de gebroeders Huibers een 20-tal voerbieten te knerpen. Hij stond heden voor dat feit terecht en werd veroordeeld tot 15 gld. boete of 15 dagen. De voerbieten ter waarde van 25 •cent had hij willen vergoeden, doch de eigenaar was zoo edelmoedig dit maffie cadeau te doen. Als hij nu ook de boete nog zou willen betalen, Jcan hij zonder twijfel op een gereserveerde plaats 4 e rij klapstoelen irt- den hemel rekenen. Twee harde steenen maten zelden fijn. Op een zeer' smal weggetje te Uitgëest, kwamen 17 Maart twee voerlieden elkander tegemoet ge reden. Geen van beiden wilde voor den ander wij ken, dus kan men zich indenken, dat de conver satie ver van hartelijk was. Dit onvriendelijk debat (ontaarde tenslotte in een kloppartijtje, waarbij de veehoudersknecht M. D. zoodanig uitblonk, dat hij heden tot f 15 boete of 15 dagen werd veroor deeld.

Nieuwe Langedijker Courant | 1928 | | pagina 4