Geïllustreerd Bijvoegsel Nieuwe Langedijksr Courant DE OCEAAN VAN OOST NAAR WHST OVERGESTOKEN. Het vliegtuig „Bremen", waarmede deze toch' volbracht is. Inzet v. R. i von Hunefeld eil Fitzmaurice. Ons ücedep^ajatje Al jagen de hagel- en sneeuwbuien ons om ,1e ooren joch weten wij dat het eiken dag beter kan worden en zijn dan ook niet pessimistisch nu we weer dik in winter- en regenjassen gehuld zoo gauw mogelijk maken, dat wij thuis komen om, als de kachel er nog staat er maar zoo dicht mogelijk bij te kruipen. Wij kunnen de avonden die te koud zijn om in den tuin. of met wandelen door te brengen, goed benutten om het een en ander te fabrieken. De een heeft aanleg voor fraaie handwerkjes, de ander voor nuttige. Over de fraaie handwerken willen wjj niet spre ken daar iedereen naar zijn eigen sm eik wel h«»t beste zal uitkiezen. Nuttige handwerken 'daarentegen en hier ver staan wij onder de'kleeding, is telkens weer iets. ov;er te. vertellen. Al heeft men ooit veel smaak en men hoort nooit eens wat voor nieuw;? er is, dan blijft men altijd op hetzlelflde niveau. fin om de huisvrouw nu wiefër een en ander nieuws te lallen zien is deze maand in Amsterdam de Beurs van de Dames Kroniek geopend. Het meeste weten wij wel allemaal, maafr hier en daar is toch weer een vernuftig iemand ge weest die 0113 het leven 'tracht makkelijk te maken diner binnen een kwartier te kunnen bereiden Wat zouden onze grootmoeders opkijken als zij ons zoo zagen koken. Hoe lang werden de erwten van erwtensoep niet in het water gezet voordat ze gebruikt kon den worden. De soep zelf stond dan een dag te trekken en meestal was ze den volgenden dag lekkerder dan den eersten dag. Trouwens 'is het nu niet nog precies hetzelfde? Al aar met deze wonderlijke pannen is het mo gelijk on geweekte erwten in een kwartier zacht te maken. Hutspot werd eveneens in deze pannen bereid. Maar het is niet mijn bedoeling om hier alle3 te ver 11 en van wat ik op de tentoonstelling aan nutiighedens voor de keukeninrichting zag nis wel om-mij op de mode te - bepalen. Van verschil lende modekunstenaars had men liet beste, laten. Als voorbeeld is ons eerste model, dat lmsia.it uit een complet. Hot heeft wel iets erg zomerseh, maar 'we moeten ons best maar d&an het weer te troiseeren en onze aandacht op de nieuwe 'snufjes te bepalen. Het manteltje is bedrukt niet orchideeën- en hangt los- oe r de wiii-e jumper blouse met zwart plooirokje. Een bloem versierd liet geheel. Het andere model 'is heel apari. De -bewerking aan da mouwen en voorpand is iets geheel nieuws. D- kleuren zijn zwart en wit welke ook op de japon terugkomen. Als we nog even letten op de. heisuitsnijding -zien wij dat de vorm een V is. Zoo hebben wij nu weer «enige modellen in ons op kunnen nemen, om deze wanneer we tijd en gelegenheid hebben, zij het'dan wat. eenvou diger, uit te werken, maar wie kunnen toch al tijd trachten het afgebeelde modelletje na te bootsen EEN RIJ BOORTORNE3, MET DE BRONNEN IN VLAMMEN. Petroleum of aardolie, is een wereldhandelsarlikelsinds de aanboring der -eerste Petroleumbronoen in N. Amerika door Drake in 1859. Het wordt gevonden in gesteenten van verschillende geo logisch:: formaties, waarin ze in fijne druppels verspreid is, verzamelt zich in holten in den grond en staal daar onder sterke drukking van 'bijgemengd samengeperst aardgas, zoodat bij aanboring spuitende bronnen, ontstaan. Waarschijnlijk is Petroletim een distillatieproduct van het vet van zeedieren. De petroleumbronnen zijn in handen van enkele groote maatschappijen. Behalve de Bakü-olicveld'- 1 in Rusland, zijn je rijkste bronnen wel dia in het Los Anlgéles- bassin,-van Zuid-Caiilornii-, waar een millioen menschen hun levensbestaan vinden. Wij zagen b.v. iets dat de huisvrouw zeer ten 1 goede zal komen. Beu frituurpan, dit is sen pan waarin een hoeveelheid olie of vat wordt g bi a en Waarin daarna door elkaar verschillende spijzen tegelijk kunnen worden bereid zonder dat je smaak van de een op de ander overgaat. Hoe zuinig is dat. Wij behoeven dus niet telkens onze olie. .te verver.,.-hen en hei gaat ook veel sneller, dan wanneer wij telkens moeten wachten tot het vet warm genoog is. Als scherpe contrasten zagen wij het bakken van appelbeigp.es en uien. 'Bar zult ge zeggen wat voor een ratjetoe zal dat geworden zijn. Maar neon hoor, geen spoor van de uiensmaak was aan het gebak Ie proeven. Verder werden er proeven genomen om een heel d-v Nederlandsche held, die bijna 500 menschen het leven rédde, is Donderdag te Heller over leden in den ouderdom van 81 jaar. DORUS RIJKERS, Z.Wli ajiilUjAJN D ÏJsgrot 'in de Grindelwaldgletscher. Mevrouw: „Hoe komt het dat je zoo vlug weeti uit die betrekking was." Sollicitante dienstbode: „Ik had mijn koffer tje al gepakt mevïouw." Dichter: „ik leg mijn hart aan uw voeten." j Meisje: „Doet er niets toe. Morgen wordt het w !e;.-r de stofzuiger opgebogen." (Humorist.)

Nieuwe Langedijker Courant | 1928 | | pagina 6