NederSand en België Plaatselijk Nieuws Groothandelaren-vereeniging „De Koophandel" Den 23sten April hield bo vëngènoerritle vereni ging haar jaarvergadering onder presidium van den heer C. Wagenaar. In zijn openingswoord memoreerde spr- de slechte resultaten van de jongste aardappéloam- pagne. Toch mag op goede gronden worden aan genomen, dat het resultaat van 't jaar voor velen nog goed is geweest, voor zoover het de expor- xteurs betreft. Waarschijnlijk hebben binnenland- sche kooplui en schippers een minder gunstig jaar géhad. Waarschijnlijk krijgen we een vol gend seizoen, bij een redelijke opbrengst van de akkers, groote voorraden winterkool. Er is wei land gescheurd en in de omliggende polders is heel wat gecontracteerd. De glasbedrijven ne men wel in aantal toe, doch beslaan nog zeer weinig oppervlakte. Wanneer de voorraden zeer groot worden, zal het vraagstuk van vroe&tij- digen afzet aan de orde komen. Zooals het tot heden gegaan is, in den herfst steeds tweede en derde kwaliteit, zal het niet kunnen blijven. Als er vraag is, moet aan de vraag ook kunnen wor den voldaan. Dit seizoen leveren de deensche witten weer bewijs voor dezen stelregel. Over den verkoop van goedgekeurde aardappe len schijnt het zeker te zijn, dat er zeer veel aan Belgische Boerenbonden wordt geleverd. Zoo leveren de tuinders hun concurrenten de wape nen, waarmee ze straks Worden bekampt. De loonen zijn in België lager dan kier, ook de la- vensstandaard is er lager en zoo is het. mogelijk, dat het Belgisch bedrijf nog loonend is aan prij zen, tegen welke hier de bedrijven niet loonend zijn. Daar komt nog bij dat de spoorvrachten in België lager zijn dan hier. Voor massaproduc ten als aardappelen en kool zijn onze spoorvrach ten te hoog. In 't Buitenland past men wel speciale tarie ven toe, Duitschland voerde een speciaal tarief in voor kool uit Holstein naar het Ruhrgebied, Zwitserland gaf verlaagd tarief voor winteraard appelen daar geteeld. Er valt op het gebied van het vervoer nog heel wat te doen, waarbij Koophandel kan sa menwerken met de Kamer van Koophandel en de vereeuiging Schuttevaer. De aftredende bestuursleden, de heeren 'C. Wa genaar, J. Kramer en K. Mosch worden herko zen en nemen hun herbenoeming aan. Op een aanvrage bij de spoorwegen om voort aan op de vrachtbrieven te doen drukken, dat bij overlading in een andere wagon de afzender in de keus wordt gesteld naar verkiezing met eigen personeel dit werk te verrichten of dit aan het spoorwegpersoneel over te laten, wordt geantwoord, dat de spoorwegen aan de bestaande voorschriften de voorkeur geeft. De vereeniging zag haar verzoek aan het U.O. B., om het 'bestuur met een lid uit Noord-Hol land uit te breiden, ingewilligd. De heer C. Wa- gehaar is verkozen tot bestuurslid en 'de heer J. Kramer als plaatsvervanger. De vergadering heeft geen bezwaar om er aan mee te werken, dat het wegen aan de laad plaatsen zoo gebeurt, dat de verkoopers het kun nen controleeren. Gewezen is op de methode te Warmenhuizen, waar de bouwers precies opgeven, wat hun vaar tuig bevat en als regel zonder nawegen wordt dit door de koopers aanvaard. Over de soms groote verschillen tusschen op gegeven gewicht en werkelijk ingeladen gewicht, wordt geklaagd; 'tkomt voor dat daardoor soms wagons met minder dan wel wenschelijk was, vertrekken. Waarom besloten Iwordt de Langen- dijker veilingsbesturen en dat van Obdam op dezen misstand te wijzen. De transportarbeiders organisaties te Broek' op Langendijk, verklaarden accoord te gaan met de genomen beslissing der werkgevers inzake ontslag aan enkele arbeiders. Een verzoek om het tarief voor kleine kool in zakken te verhoogen, wordt ter afdoening naar een speciaal daarvoor ge vormde 'commissie verwezen die tevens, gemach tigd is nog ehkfele andere punten, ter sprake ge bracht op de jaarvergadering, af te doen. Een verzoek, ingekomen van de transportar beidersorganisatie te Noordscharwoude, wordt naar de commiss'ie voor axbeider3aangelegenheden ter plaatse verwezen. In de bestuursvergadering van de L.G.C. is gesproken over de wenschelijk he id de vroege-aarl- appelenveilingen 's middags te houden. De han del heeft daar ernstige bezwaren tegen. Vastgesteld wordt dat er geen of niet noe menswaardige verschillen in prijzen zijh tus schen De Streek en Langendijk. In '25 was de Streek gewoonlijk hooger, in '26 Langendijk en 't voftg jaar was er geen noemenswaardig verschil. Inzonderheid zal de handel met overzeesche lan den bij middagsveilen gedupeerd worden, de mo toren kunnen niet op tijd in Amsterdam en Rot terdam komen. Het rangeerterrein te Alkmaar is klein, het treinconvooi uit N.S. komt vroeger aan dan dat van Broek. Gelijktijdige aankomst zal groote moeilijkheden opleveren, met 't oog op de sa menstelling van goederentreinen. Ook wordt er op gewezen, dat de exporteurs 's middags dan niet meer in staat zullen zijn, persoonlijk hun inkoopen op de buitenveilingen te doen. Ook de op 't binnenland handelende kooplui, alsmede de schippers verklaren er zich stefk' tegen. Aan het bestuur van de L.G.C. zal worden verzocht, het uur, waarop goederen voor de schuiten bestemd moeten zijn gelost, op 3 'uu r's middags te bepalen. Het veilingsbeatuur te Warmenhuizen zal worden gewezen op de wenschelijkheid om .de goederen te doen aanvoeren. Be kooplieden zullen hun medewerking ver- leenèn om het vroege kasproduct te plaatsen; ge wezen wordt op de wenschelijkheid, de nog weinig beteekenende aa'nvoer uit "den omtrek op een centraal punt te veilen. Voortaan zal de pers ter jaarvergadering van Koophandel worden ilitgenoodigd. De voorz. dankt de leden voor hun opkomst en zakelijke besprekingen en gaat tot Sluiting over. Nieuwstijdingen HET RIJMENDE COLLEGE VAN B. EN W. De Utrechtsche correspondent van „Het Volk" schrijft aan zijn blad: Zekere van Campen te Utrecht had een op rijrh gesteld adres aan den raad gezonden om een boom voor zijn wonnig te vellen. Het prae-advies van B. en W. aan den raad is nu eveneens op rijm en luidt als volgt: In een op maat en rijm gesteld adres Verzocht de heer des huizes Bankstraat zes, Aan u den boom te laten vellen, Welks takken hem en zijn geburen kwellen. Des klagers naam is W. van Campen, Hij schildert met gevoel de rampen Van rheuma, pijn en ander ongemak, Bezorgd door 't zon-weerhoudend bladerdak. Doch als hij schrijft: „De boom is ziek en rot, Dus gaat hij stellig toch wel gauw kapot," Dan heeft de dichter 't daarbij werk'lijk mis. „Plantsoenen" zegt: „Hij is gezond als visch." De chef van dienst verklaard' ons rooien zónd,' En raadt dan ook: „Laat staan hem in den grond, „Want anders zal men u nog vragen „De and're boomen mede af te zagen. „En gaan ook die, dan wordt de straat ontsierd', „Doch wel het overdadig loof doen snoeien." „Men moet met bijl ten hakmes niets verknoeien, „Ja, zelfs misvormd tot leelijk kale sliert! Wij sluiten ons bij dat advies graag aan En geven u derhalve het vermaan, Den dichterlijken adressant te melden Hètgeen wij in dit stuk vertelden. EEN GEHEIMZINNIGE VERDWIJNING. JONGEMAN UIT STRIJP (NOORDBRABANT) VERMIST. Sinds Zondag 15 April wordt te Strijp bij Eind- hoover, vermist de 21-jarige A. v.d. Mieren, on gehuwd, wonende aan de Hurkschestraat. Hij was dien dag met den fabrieksarbeider J. den D., eveneens uit de Hurkschestraat, per fiets, naar Arendonk (België) gereden, om daar, zooals zij dat meer deden, sigaretten te koopen. Den D. keerde terug, doch van v.d. Mieren heeft men sindsdien niets meer gehoord. Ir. verband daarmede doen de vreemdste ge ruchten de ronde. Bij een onderzoek ter plaatse werd de „Tel." het volgende medegedeeldZondag middag omstreeks vier uur zijn beiden in de beste stemming met elkaar per fiets weggereden. De vrouw van Den D. wilde liever, dat zij niet weg gingen, doch zij gingen toch. Beiden plaatsten hun fietsen aan de Belgische grens, om te voef naar Arendonk te gaan. Daar hebben zij verschil lende café's bezocht en zijn dronken geworden. Vol gens de verklaringen van Den D. is deze zijn kameraad kjvijt geraakt. Hoe dat mogelijk was, kon hij niet nader verklaren, daar hij dronken ge weest was. Of zijn kameraad ook dronken was, wist hij niet zeker, maar hij vermoedt van wel. Midden in den nacht is Den D. bij de herberg aan de grens, waar de fietsen gedeponeerd waren, aangekomen. Hij is toen per fiets huiswaarts ge reden: het rijwiel van v.d. M .is aan de grens blij ven staan. De eigenaar is nog niet komen opdagen. De grenskommiezen beweren angstkreten ge hoord te hebben in het middernachtelijk uur, even voor Den D. aan de grens kwam. Op grond hier van vermoedt men, dat Den D. wel meer van de verdwijning weet, doch Den D. verklaart, dat de angstkreten door hem zijn geslaakt, aangezien hij eenigen tijd als een verdwaalde in de bossct\en bij het Kempisch kanaal en het grenskantoor had rondgedoold. Hij moet daarbij nog in een greppel geraakt zijn. Zijn verklaringen zijn echter eenigs- zins vaag, daar hij zich wegens zijn dronkenschap de situatie niet meer juist herinnert. In verband met een en ander werd Den D. gearresteerd, docb later is hij wegens gebrek aan bewijs weer op vrije voeten gesteld. Dit werd bij informatie door dep politie-commissaris bevestigd. Ook de Belgische politie is van het gebeurde in kennis gesteld. Deze heeft aan de grens naar den verdwenen v.d. M. gezocht, tot nog toe zonder resultaat. Den D. vermoedde, dat zijn kameraad bij een Belgischen kennis zou vertoeven. Men is dus omtrent het lot van dezen jongeman in het onzekere. De ouders verkeeren in groote onrust en vreezen, dat hem een ongeluk is overkomen. Hij woonde den laat- sten tijd bij zijn vader, die voor de tweede maal getrouwd is, doch naar men mededeelde, was hij geruimer. tijd in de kost geweest bij Den D., daar hij zijn moeder's erfdeel had opgeëischt. Dc Minister van Buitenlandsche Zaken, Bee- laerts van Blokland, legde in de Eerste Kamer de volgende verklaring af: Met betrekking tot onze verhouding tot België zijn door den heer Anema woorden gesproken, welke ik ten volle en zonder eenig voorbehoud zou willen onderschrijven. Zoowel met betrekking tot het belang, dat beide landen hebben bij een spoedige afwikkeling van de aanhangige vraagstukken als met betrekking tot het initiatief inzake het hervatten van de onderhan delingen, ben ik het met dien geachten spreker geheel eens. Er behoeft van deze zijde niet nogmaals de na druk te worden gelegd op het feit, dat België, buiten hetgeen in de vigeerende tractaten is vast gesteld, tegen Nederland geen rechten kan doep gelden. Het ligt voor de hand, dat de verwerping van het tractaat van 1925 wegens de overwegende bezwaren, welke hier te lande tegen sommige ele menten van de ontworpen regeling bestonden aan België niet het recht zou geven een houding aan te nemen als had het van Nederland iets te vor deren. Maar evenmin moet Nederland na die verwer ping zelfgenoegzaam afwachten of België, welks wenschen ons immers bekend zijn, ons misschien een voorstel zou willen doen, waarin met onze bezwaren rekening wordt gehouden. Slechts ver gaande kortzichtigheid kan het groot politiek en economisch belang uit het oog doen verliezen, hierin gelegen, dat beide landen in onderling over leg dc door de verwerping aanhangig gebleven kwesties tot een voor beide bevredigende oplossing brengen. En het is zoowel het belang van elk der beide landen als een algemeen' BtRopeesch belang, dat de aanvang der besprekingen over die oplossing niet langer worde vertraagd dan voor het vaststel len van dergelijke grondslagen onvermijdelijk is. Zooals ik reeds in de Memorie van Antwoord Iteb uiteengezet is het voor mij een teleurstelling, dat het nader onderzoek, noodzakelijk om die grondslagen te vinden, nog niet is ten einde ge bracht. Behalve het ambtelijk onderzoek is natuur lijk ook nog overleg buiten den engeren ambtelijken kring noodig. Maar uit dezen onverwachten langen duur mag niet worden afgeleid en dit is het eenigc punt, waarop ik het met prof. Anema niet eens ben dat er weinig hoop zou bestaan dat een nieuw tractaat voor de verkiezingen van 1929 zijn weg naar het Staatsblad zou vinden. Integen deel, ik vlei mij nog steeds dat dit, met goeden wil van alle zijden, mogelijk zal blijken, en ik zou mij niet verantwoord achten, indien ik daartoe niet alle krachten inspande. Een goede, vlotte verhouding met onze Zuider buren, met wie wij zoo menig belang gemeen heb ben en in zoo menig opzicht kunnen samenwerken, acht ik van zeer groot belang voor ons land en het is niet zonder bekommernis, dat ik zie, hoe licht vaardig somwijlen, zoowel in ons land als aan de overzijde der grens door onverantwoordelijke per sonen dingen worden gezegd en geschreven, welke slechts in staat zijn de atmosfeer te bederven en dientengevolge de komende onderhandelingen te bemoeilijken. Te licht schijnt men geneigd te ver geten, dat onderhandelingen tusschen twee staten en de voorbereiding daarvan een teer werk zijn, dat een rustige atmosfeer vereischt Met betrekking tot die voorbereiding dient mep overigens te bedenken, dat zij noodwendig, wat pu bliciteit aangaat, een geheel ander karakter draagt dan de voorbereiding van een regeling op het gebied der binnenlandsche wetgeving, waarbij o^ep bare discussies somtijds van veel nut kunnen zijn De regeering heeft in deze waarlijk een moeilij ke taak en zij heeft geen enkele reden gegeven, waarom haar niet ook buiten deze Kamer het ver trouwen zou worden geschonken, waaraav her haar in de Kamer niet ontbreekt en dat zij bij het vol brengen van die taak ruimschoots behoeft. jgtggjp^^^Tervalsch.ng Prijs 75,4-Q en 25ct~| MIDDENSTANDS- EN ELECTRICITEITS- TENTOONSTELLING TE HELDER. De dag van openstellnig der Middenstands- en Electric iteits-Tentoo'nstelling, Helder, nadert met rassche schreden. A.s. Zaterdagmiddag, 28 dezer, heeft de officieele opening plaats, en daarna is de tentoonstelling, gedurende een week, open van des middags 2 tot des avonds u uur. Niet minder dan 52 belangrijke inzendingen op het gebied van landbouw, handel en industrie, zijn er te zien, met toepassing van electriciteit, verschillende demon straties van electrische apparaten op huishoude lijk gebied zullen er worden gegeven. In het ten toonstellingsgebouw is een Volendammer orkest aanwezig, dat voor goede muziek zorgt, terwijl een wiji er een aparte dans- en cabaretzaal is, waar een conferencier en een dichterzanger zullen op treden. De Kon. Luchtvaartmaatschappij heeft we derom gedurende de eerste drie dagen vliegtoch ten georganiseerd boven dén Helder, terwijl de win keliers een winkelweek zullen organiseeren en zoo zullen medewerken het verblijf in de stad aantrek kelijk te maken. Verschillende lezingen op het gebied van electriciteit, en het vliegwezen, alsmede over koken op gas, e.d., zullen worden gehouden. De toegangsprijs is zeer matig gesteld, nl. op slechts 25 cent, incl. stedelijke belasting, zoodat in den volsten zin des woords iedereen van deze ge legenheid gebruik kan maken. Voor menschen, die van buiten komen, kunnen wij nog mededeelen, dat een zeer goede gelegenheid voor het parkecren van auto's onmiddellijk nabij het tentoonstellngs- terrein is ingericht. Zie verder de advertentie in dit nr. Rechtzaken VOOR DEN POLITIERECHTER. Zitting van Maandag 23 April. Zullen zij gaan hangen aan een nog hooger galg? De jheeren P. F. en H. de M„ beiden'te Uitgeest, die 'n min of meer verdacht dronkemanspretje hadden uitgehaald door het wegnemen van een rol lood, liggende op den steiger der Alkmaar Packet te Akersloot, werden heden ieder tot 1 maand ge vangenisstraf veroordeeld. Als zij met dit vonnis niet content zijn, wat ook wel betwijfeld moet wor den, hebben zij een termijn van 14 dagen om in hooger beroep te komen voor het gerechtshof te Amsterdam. j Een rotte kool bij de groentevrouw. Dc ex-bakker H. H. uit Zijpe,. oniangs veroor deeld tot gevangenisstraf wegens valschheid in ge schrifte, welke straf thans door hem wordt afge werkt, stond nu weer terecht ter zake diefstal van een zak eierkolen in den nacht van 16 op 17 Maart ten nadeele van den brandstoffenhandelaar Nieman te Schagerbrug. Hendrik H. begint door zijn met ijver beoefende lange vingersport hier in een slechte reuk te staan en werd ook heden weer opgeknapt met 1 maand gevangenisstraf. Dc stem eens roepende in de woestijn. De heer K„ ambtenaar der Directe Belastin gen, had in opdracht op 22 Maart de rijwielbe lasting te controleeren en wilde tc dien einde ook den fietsenden coiffeur H. W. P. bewegen van zijn rijwiel af te stappen, ten einde zich als braaf burger van Warmenhuizen zich gehoorzaam aan die wel niet populaire, maar toch noodzakelijke controle te onderwerpen. De haarkunstenaar verkeerde echter dien dag in een weerspannige bui, zoodat hij de vordering tot afstappen straal negeerde en ijskoud door- peddelde. Welke recalcitrantie echter noch ver standig of voordeelig bleek, daar hij heden tot f15 boete of 15 dagen werd veroordeeld, voou welk bedrag hij zeker wel 40 landelijke bobbykop jes zal hebben bij te werken. Hoe men leelijk zijn vingers aan kouwe kaas kan branden. De reeds vergrijsde vrachtrijder Gerrit K. uit Sijbecarspel presenteerde zich in de minder aan gename rol als verdachte omdat hij in December '27 een 25-tal kazen, die hij had te bezorgen bij: den winkelier Arie Laan te Benningbroek zeer vrij postig in de wacht gesleept. Hij trachtte er zich nu uit te kletsen, met de bewering dat deze kazen niet waren voorzien van een adres en hij niet wist waar hij ze moest bezorgen. Toen later de eigenaar bekend werd en zich tot Gerrit wendde, had deze zich uit valsche schaamte van den domme gehouden en net gedaan of hij nooit van zijn leven kazen had gezien. Maar dergelijke verontschuldigingen zijn ech ter te zwak om zich straffeloosheid te verzekeren. Evenwel is deze zaak uitgesteld tot nader onder zoek en bestaat er een geringe kans op een voorw. straf. Over 14 dagen zullen we daaromtrent meer hooren. Veldslag tusschen de radijs en spinasie. Een tweetal bewoners van Huiswaard nabij Alk maar, zoowel buren als collega's tuinbewerkers, Ch. B. en L.. W., hadden het op 16 Maart met elkander aan den stok gekregen en de resultaten van dit conflict werden we heden gewaar in de rechtszaal, toen de groenteteler Ch., 'n 23-jarig jongmensch terecht stond ter zake mishandeling van zijn ouderen buurman en vakbroeder W., die hij met een schop op verschillende plaatsen zijp lichaam zoju hebben geraakt. Het bleek echter wel uit de behandeling dat men hier kon toepassen het spreekwoord: Twee kijven, twee schuld, dus kwam hij er met een kleine boete f 10 of 10 dagen lang niet slecht af. Dat leek ook naar niks. Pieter M., een in 1899 geboren besteller van v. Gend en Loos en thans te Alkmaar in dusda nige betrekking, had op 2c Maart ia het Payglop een stoffeerdersknecht een opstopper gegeven, en zulks waarlijk niet zonder reden, want de stoffeer der had in dit nauwe snertstraatje zijn handkar zoo danig geplaatst, 'dat de reedsmoeilijke doortocht bepaald gevaarlijk werd en repliceerde op het door den bejaarden koetsier van den bestelwagen, Floris gedane verzoek om ruimte te maken, - laconisch wacht jij maar even. De koetsier steeg daarop van zijn wagen en zette zelf dit; verkeersobstakel opzij. Daarop ontstond nog een vinnige discussie tusschen den besteller en den stoffeerder, waarbij laatstge- melde zich. zoodanig opwond, dat hij den stoffeer der een stomp tegen zijn wang toebracht, voor welk strafbaar feit hij, onder aanvoering van zeer verzachtende omstandigheden werd veroordeeld tot slechts 3 gulden boete of 3 dagen hechtenis. Onbehoorlijk optreden. De vrachtrijder de B., wonende te Blokker, die blijkbaar nog een oude veete had met den bejaar den en zeer gebrekkigen kleedermaker Van Kleef te W Blokker, gedroeg zich op 17 Maart tegen over dezen invaliden ridder van de naald en diens dochter zeer onbehoorlijk. Hij moest een wisse.! presenteeren en kweet zich van die taak, door zijn vuist meermalen dreigend onder de neus van dep ouden gebrekkigen man. te duwen en hem zoo als zijn mede aanwezige dochter woordelijk op zeer ongepaste wijze te bejegenen. De 'vrachtrijder stond heden terecht en het eenige wat "Ir. zijn voordeel pleitte was zijn gulle erkentenis. Hii werd echter toch behoorlijk geka pitteld en tot f 20 boete of 20 dagen veroordeeld. Een a' te voorbarige scherpschutter Een landman en veehouder te Koegras, Reijer N., had veel last van zwervende honden, die zijn schapen en lammeren een doodschrik op het lijf joegen en besloot daaraari met behulp van zijn oude ganzenspuit een eind te maken. Helaas, het oude hondje van de'weduwe v. Dissel, dat zich op den morgen van 20 Maart op Reijers land waagde was het eerste slachtoffer en viel morsdood neer, beladen met de zonden van meerdere geslachtsge nooten. De weduwe v. Dissel was echter niet ge sticht over dit gewelddadig einde van haar huisge noot en heden stond Reijer dan ook terecht ter zake het dooden van een anders dier. In tegenstelling van den verdachten boer, die beweerde zoowat half en half toestemming te heb ben gekregen door bemiddeling van een buurvrouw om het oude dier van kant te maken, beweerde de eigenares dat dit bejaarde hondje na don dood van haar man haar eenige troost en aanspradk was. De politierechter, hoewel toegevende, dat een landbouwer niet kan nalaten zijn vee te be schermen, achtte de bloedige daad des veehouders in dit geval prematuur, daar het hondje nog geen schaap of lam had belaagd en veroordeelde hem tot f20 boete of 20 dagen. Het hemd leek hem dierbaarder dan d>e rok. Zekere heer Bastiaan S., een voormalig geëm ployeerde hij het vliegkamp „De Kóoij" nabij den Helder, had op zich genomen om gelden in te za melen ten behoeve van een vertrekkenden vliegof- ficier, tenenide hem met een blijvtend aandenken te vereeren. Hij scharrelde zoo ongeveer f25 bij el kaar en besloten werd om als geschenk een gouden potlood aan te schaffen. Dit besluit werd tot uit voering gebracht, doch toen men vertrouwde, dat het eereblijk reeds lang en breed betaald was, kwam de onvoldane rekening en bleek de ijverige propa gandist de bijdragen in eigen beurs te hebben ge stoken. Een manipulatie, waarvoor hij, mede op grond van zijn niet bepaald onbeylekt verleden, heden tot 2 maanden gevangenisstraf werd veroor deeld. Onbezonnen engelen der wrake De landbouwer Jan Petman', die op 28 Maart door Schagen tufte, had daarbij het ongeluk een jongetje, dat plots voor zijn motor liep, aan te rij den. Natuurlijk zijn zulke ongevallen, ook al heeft men geen schuld, niet aangenaam, doch de heer Petman ondervond nog meer tegenspoed, doordat een paar opgewonden Schager inwoners, Adr. W. en Simon H., zich zonder eenig vooronderzoek, op hem wierpen en hem onthaalden op een over vloedige portie slagen en stompen. Deze al te vu- •rige en voorbarige wrekers van een vermeend on recht stonden heden terecht en werden ieder, daar zeer duidelijk uitkwam de onschuld van den mo torrijder, veroordeeld tot f25 boete of 25 dagen.

Nieuwe Langedijker Courant | 1928 | | pagina 4