Buitenland Ook meent men hierdoor tegemoet te komen aan de besmettingsvrees in de Engelsche protectie- gezinde landbouwkringen. Het hoofdbestuur zegt toe deze aangelegenheid te bespreken in den „Vierbond" in samenwerking met den handel. Conform het praeadvies wordt met algem.ee- ne stemmen besloten. Voorstel 9. De vereeniging „Sint Maarten" stelt aan de alg. verg. voor, dat het aanvangsuur der markt een uur later zal gesteld worden, met het oog op de bloem- kooltcelt, die zich ook in deze omgeving uitbreidt In verband hiermede zal ook het convooi een uur later moeten vertrekken. In de toelichting wordt hetzelfde gezegd en ziet men in het later vertrekken van het convooi een spoediger lossen van allen. In het prae-advies zegt hét bondsbestuur dat het hierin meer na- dan voordeel zijet. De heer Ootjers meant ten opzichte van dit worstel zeer kort te kunnen zijn. De bloem koolveiling heeft steeds plaats na de veiling der andere producten, de aangewezen tijd is half 9 en kan dit wellicht bezwaarlijk z'ijn voor de veraf wonenden, doch "zal het niet ini het voordeel zijh van het algemeen belang, indien het convooi later vertrekt. Spreker acht het niet bezwaarlijk, indien de verafwonenden, niet op tijjd aanwezig zijn, vooral niet voor de genen die dagelijks aanvoepetnl en. wier pro-,, duet bekend is. Voor de overigen is de gele genheid open om telefonisch bericht te zenden, door wien bloemkool zal wonden aangevoerd. Spreker acht deze regeling de juiste. De afd. St. Maarten verklaart zich hierna te kunnen vereenigen: met het praeadvies. De veilingleider wenscht in verband met de bloemkool mede te deelen, dat 'de Vierbond plan heeft om het uitschot bloemkool beneden een minimum prijs te vernietigen. Spreker stelt voor, het bestuur in (deze vrij mandaat te geven, hetgeen aller instemming verwerft. De voorzitter dankt de vergadering voor het in het bestuur gestelde vertrouwen. Voorstel 10. Dé afd. L.T.B. Heerhugowaard (Noord) stelt aan de algj verg voor het daarheen te leiden, dat het inladen der producten vlugger geschiedt, dan thans het geval is. Uit de toelichting blijkt, dat men van oordeel is, dat dc wagons, voor verzending op denzelfden dag, om 1 uur 's-midd. ingeladen moeten zijn. Vervolgens dat dat men om 2 uur kan begin- inen met het laden voor het vervoer van den vol genden dag. Het gebeurt thans, dat gedurende 3 •uren haast geen groenten worden verladen. In zijn prae-advies zegt het bondsbestuur dat dit zeer moeilijk zal zijn uit te voeren. Er is echter geen sprake van, dat er, zooals de toelichting luidt Rechtzaken VOOR DEN POLITIERECHTER. Zitting van Maandag 25 April. Op 't kantje af in den Sukkelamolen. Een rijzig, noogblond peisoon flit Castricum, die net eerzame beroep uitoefent van vrachtrij der, was in den nacht van 27 op 28 Februari aardig in de lorum en gaf in een der vroolijke amusementsgelegenheden van het vriendelijk dorp met veei succes den toon aan. Maar tenslotte werd de harmonie van het illustre gezelschap lee- lijk verstoord en er ontstond een algemeene knok partij, zoodat de politie moest ingrijpen. De vroo lijke vrachtrijder werd met ambtelijken drang de deur uitgecomplimenteerd, welke vriendelijkheid hij beantwoordde met de contraprestatie, die be stond m het schoppen van de veldwachters Gor ter en Blankcndaal. Voor dat feit stond de jonge man heden terecht en tegen hem werd door den nieuwen substituut officier niet minder dan 14 dagen gevangenisstraf gevorderd. Gelukkig voor hem legt de politierechter alleen in het uiterste geval gevangenisstraf op en kwam hij er nu nog niet slecht af met 30 gulden boete of 30 dagen hechtenis. Als het kind maar zoet is. De zoon van een gefortuneerden landbouwer uit Hoognarspel, een jongmensch, dat niet al te veel izorg aan zijn uiterlijk schijnt te besteden, want hij zag er uit als een kleinhandelaar in schuur- linnen, moest rekenschap afleggen voor het feit, dat hij een minderjarigen knaap een mes had Verschaft, waarmede ftij de fietsbanden van zeke ren J. Karaten had vernield. Voor deze vernieling was aeze baldadige khaap reeds des morgens door den kinderrechter veroordeeld. Een getuige die in deze zaak ook op -minder loffelijke wijze was .betrokken, kreeg ook nog een flinke reprimande van Mr. Muller. De papa van verdachte zit goed in zijn duirr.Kruid, dus werd zoonlief een stevige fc ->ete, f30 subs. 30 dagen opgelegd. Niet genceg drooggelègd. Een voorwaardelijk tot 3 maanden gevangenis straf veroordeelde, had de hem opgelegde geheel onthouding schromelijk verwaarloosd. Met het noodlottige gevolg, dat heden de tenuitvoerlegging van die voorw. straf werd gelast en de veroor deelde niet alleen zijn slap katsie maar ook zijn vrijheid zal moeten missen. Wat de Charleston al niet kan uitwerken. In het danslokaal „Concordia" te Helder, ver- meidden zich een aantal danslustigen met groote toewijding in de schitterende figuren van de Char leston, een heerlijke dans voor zenuwlijders en zwakzinnigen, maar die ook niet geschikt bleek te zijn de „eendracht" in het paleis van Terpsi chore te bewaren. Een met haar kromme knieën als in 3 uren bijna niets verladen zou worden. Het Bestuur is echter wel bereid om, als er nog verbeteringen ^aangebracht kunnen worden, dit in' overleg met den handel te doen. Dt heer Groen, (L.T.Bj., Heerhugowaard N.); stelt voor in overleg te treden met „Koophan-, del" om de bestelde producten direct te laden, zoodra de veiling aanvangt, waardoor het mogelijk is, gezien het groote aantal trans port arbeiders, o(mi 1 uur gereed te zijn. Wel licht is het mogelijk in overleg te treden met' de Maatschappij om het convooi eerder te doen: vertrekken, hetgeen dan als eene waarschu wing kan gelden. De heer Oojtjers acht het practisch onmo geljjk. De heer P. Deutekom zegt dat het niet rno-, gelijk is om 1 uur gereed te zijn, wanneer de: veiling om half 11 is geëindigd en is daarom bij dMaatschappij er op aangedrongen het convooi wat later te doen vertrekken, waardoor het meeste goed nog dienzelfden dag wordt ver zonden De heer Groen meetnt echter dat er toch etnige verandering is aan te brengen. De heer Oo(tjers merkt op, dat de meeste handelaren de zaken eerst kunnen regelen na afloop der veiling. I De heer Deutekom zegt. dat het in het be-* lang van iederen koopman is om vlug af In werken met de inlading. Hierna ziet de afd. Heerhugowaard noord af van stemming van haar voorstel Voorstel 11. De tuinbóuwvereeniging „Waarland en Omstr." stelt aan de algemeene vergadering voor, om het stootnen met motoren, die friet groenten ter vei ling komen, te verbieden, wanneer zij tusschen de steigers bij de markt gekomen zijn. In de toelichting wordt gezegd, dat het stoo- men voon de andere vaartuigen gevaarlijk wordt. Het prae-advies van het bondsbestuur zegt, dat een bord zal worden aangebracht, waarop het be doelde verbod duidelijk zal zijn aangegeven. Conform het praeadvies wordt met algemee ne stemmen besloten. Als leden der commissie tot het nazien der volgende rekening worden aangewezen de hee- ren G. Ba riten en Gaijpard. Beide verklaren hunne benoeming als zoodanig te aanvaarden Voorts deelt de voorz. mede, dat op 23 Mei a.s. in „Concordia" eèn radioavond zal wor-> den gehouden door Noordscharwoude. Verschillende vereenigingen hebben hun me dewerking toegezegd! en zal tevens 't woord; gevoerd worden door spreker als» voorzitter van den Noordermarktbond. Spreker verzoekt de aanwezigen de tuinders op te wekken de zen avond bijl te wonen of als luistervinken te spelen. Hierna wordt het woo ra gegeven aan den Rijks bekkens tegen elkaar slaande werkvrouw was al thans zeer verontwaardigd over de miserabele ma nier waarop een andere danseuse, die met 5 andere toekomstige Jossie Bakers in een hoekje stond te bibberbeenen, die zalige Charleston stond te ver knoeien. Zij kon 2ich onmogelijk bedwingen en uit te haar hevig misnoegen, door de charlestonknoei- ster met een stoel gevoelig op haar polkaknikker is timmeren, vooi welke buitensporigheid haar heden f15 boete of 15 dagen werd opgelegd. Wel toornen, maar niet zondigen. Een bewoner van de hoofdstad der toekomsti ge gesmooide bokkempolder, Enkhuizen, was mis schien niet geheel ten onrechte gebelgd over de manier waaïop een ziekelijke buurman zijn echt- genoote bejegende. Deze ziekelijke meneer scheen die dame graag dwars te zitten en verdraaide haar voornaam op een wijze, die haar allerminst aanstond. Daar wilde de echtgenoot nu een einde aan maken en in zijn drift liet hij zich verleiden den belager en verdraaier van zijn vrouw's welluidend klinkenden voornaam een opstopper te geven voor welk feit hij heden, met inachtneming van ver zachtende omstandigheden, werd veroordeeld tot f 8 boete of 8 dagen. Drift is een slechte leidster. Een 212-jarige timmerman te Twisk kon ook zijn kalmte niet bewaren, toen eenige opgeschoten baldadige jongens met een steeltje tegen de ruiten der ouderlijke woning wieipen. Hij sprong on verwijld op de fiets en reesde het baldadige clubje na. Hij kreeg den belhamel te pakken en gaf hem een duw, dat hij in een sloot terecht kwam. De timmerman raakte daarop met een broeder van dit jongmensch aan het haspelen en kwam met hem eveneens in de wegsloot terecht, zoodat het 'geheete spektakel eindigde in een schitterend wa terballet. Behalve een nat pak, kreeg de timL merman heden ook nog een boete van f 1-5.te betalen, bij niet voldoening te veranderen door 10 dagen hechtenis als er tenminste niets van hem te halen is. Persoonlijke kennismaking verlangd. Een snuiter uit Anna Pautowna had onder het opgeven van een anders naam een confectiehande- laar aldaar brutaal opgelicht voor een heerenjas, ter waarde van f35.De door hem voorgewende naam was zoo betrouwbaar, dat de winkelier niet aarzelde de jas op crediet af te geven. Maar de zaak liep natuurlijk fout toen de winkelier ein delijk eens geld wilde zien. Tegen den handigen operateur werd een vervolging ingesteld en hii moest heden terecht staan, doch was niet ver schenen. Wel had hij brieven geschreven, waarin hij beloofde zijn misstap te zullen herstellep. Daar hij echter tot dusver in gebreke is geble ven, wil de politierechter persoonlijk een woord je met hem praten. De zaak is dus aangehouden tot aanstaande week en zal de beschuldigde of tuiTiboujweoinsulönt, den hoer Hazeloop voor het houden van zijn rede over „Glascultuur". Ook deze rede wordt raet,.aandacht gevolgd en zullen wij deze in .ons volgend nr. een plaats in ruimen. Met het oog op den tijd konden geen vragen worden gestekt. Rondvraag. Door den heer Gaijaard (Nieuw Leven), wordt namens een zijner medeafgevaaxd'gden de opmer king gemaakt, dat er meer dan eens door koop lieden affronteereno wordt gesproken over pro ducten, oie door de veiling gaan, als dit waar is. dan acht spr. het zeer gewenscht, dat de leiding hier eens de aanaacht aan schenkt. Dan zegt spr. dat er in zijn vereeniging is ge sproken over „Warenhuizen". Thans ï's er ge sproken over Prov. steun, en is de Prov. Comm. reeds bezig dit te bevorderen, maar het .punt Warenhuizen brengt hij' naar voren omdat waar schijnlijk met Prov. steun Warenhuizen zullen worden gesticht en zoo ook aan den Langendijk. Waar het in de bedoeling zou liggen dit te Broek te doen, wil spr. irachten ook een warenhuis te doen stichten aan oen Noordermarktbond. Op die wijze wordt er dan een practise he propaganda gevoerd voor het doel waarvoor de heer Hazeloop zijn rede heeft gehouden. De heer J. Ootjers antwoordt, dat het de be doeling is om kleine proefbedrijven, b.v. 1-mans- bedrijven te stichten? Het moet op beseheidien schaal blijven, en zijn hiervoor verschillende plaalsen aangewezen. Spr. vestigt er tevens de aandacht op, dat .de vergadering niet moet denken, dat er direct aan een verzoek in den geest van den hr. Gaijaard zal worden voldaan. De zaak is in handen gegeven van de Prov. Comm., en die adviseert aan het Prov. Bestuur. Na nog eenige discussie wordt besloten aan het Prov. Bestuur te verzoeken de noodige gelden beschikbaar te stellen voor 't stichten van proef bedrijven en zoo mogelijk ook zoo'n bearijf te stichten te Noordscharwoude. De vereeniging „De Eendracht" geeft in over weging ter vergemakkelijking van het werk 'van den Secretaris en ter bekorting van de vergade ring, de notulen, gelijk met den beschrijvings brief, gedrukt aan de leden toe te zendbn. Zonder aiscussie' aangenomen. Verder verzoekt dezelfde vereeniging meerdere beschrijvingsbrieven aan de aangesloten afdeelin- gen toe te zenden, opdat deze kunnen wordien uitgereikt aan het bestuur, afgevaardigden en plaatsvervangende afgevaardigden. Eveneens goedgevonden. De L.T.B., afd. Langendijk, stelt voor om in 't vervolg de 2e en Se soort bloemkool 't eerst te veilen. Toegelicht wordt dat een. aanvoerder met 2 schuiten, en daarvoor 2 nummers ontvangt, zijn lage nummer gebruikt om z'n mindere kwaliteit bloemkool 't eerst te veilen, en 't hooge nummer hij zin heeft of niet, door den sterken arm voor den stoel des rechters worden geleid. Dit verstond ze best. Een te Enkhuizen gehuwde en wonende bui- tenlandsche juffrouw, een Russische grootvorstin geloof ik, werd al sinds eenigen tijd minder -aan genaam bejegend door een bakkersknecht, die zich tenslotte niet ontzag de dame eenige zeer ordinaire scheldwoorden toe te voegen. De buitenlandsche juffrouw had blijkbaar met vrucht de Nederland- sche taal bestudeerd, ze wist althans heel goed welke soort twijfelachtige eeretitels het waren, die haar naar het hoofd werden geslingerd. Aan gifte bleef niet uit en de ongelanle bakker werd heden tot f 20 boete subs. 20 dagen veroordeeld 1 Niet steeds is de liefde bestendig van duur. Een Alkmaarsch ingezetene, thans werkloos, kon het met zijn jonge vrouw niet meer vinden, reden waarom het vrouwtje, toen het spel van rozegeur en maneschijn was uitgespeeld, de echtelijke wo- 'ning verliet en weer haar intrek nam bij haar ou ders. Gelukkig zij voor wie deze veilige' haven weer openstaat. Een proces tot echtscheiding werd aannangig gemaakt en ieder begrijpt, dat de verhouding tusschen schoonzoon en schoonou ders niet ideaal meer was. Het kwam zelfs op 4 Maart tot een geweldig conflict, want schoon zoon, in woede ontstoken omdat hij werd verdacht 'de ruiten bij schoonvader te hebben vernield, kwam .piet groot geweld opzetten om met behulp van een op het erf van schoonvader gevonden stok deze eens een aframmeling te geven. Het offensief werd geopend door het intrappen van een deur, maar men wist met vereende krachten, concordia res parvae crecunt, den geweldenaar te keereir en den aanval ,af te slaan. Echter werd zoowel schoonpapa, als diens vrouw en zoon door stok slagen geraakt en stond schoonzoon heden terecht terzake mishandeling. Hij werd veroordeeld tot 2 maanden gev. voorwaardelijk en i proefjaar en de bijzondere voorwaarde, dat hij het zijn schoon ouders op geenerlei wijze meer zal lastig maken. Van den regen in den drup. Als je in den avond huiswaarts wil peddelen en je lantaarn is zoek' of ze wil niet branden, dan kun je het natuurlijk riskeeren, een proces verbaal op te loopen, en als ze je dan gesnapt hebben, wees. dan maar zoo wijs je over te geven, anders maak je 't van kwaad tot erger, zooals een persoon, die in den avond, van 23 Februari werd aange houden op het Keern te Hoorn, geen gehoor gaf \aap het bevel tot afstappen en door een haastige vlucht pöogde den dans te ontspringen. Behalve het proces verbaal voor de overtreding bekwam hij nog f 15 boete of 15 dagen wegens het niet vol doen aan een ambtelijke vordering. voor de le ktwaliteit, om daardoor te kunnen pre fiteeren van een stijgende markt. Dit wordt aangenomen; en voegt de veilinglei der hieraam toe; dat men in 't vervolg 2 series» zal maken, Dan stelt de vereeniging „De Eendracht" de vraag of de N.M.B. geen invloed kan uitoefenen op den minder gewenschten toestand tusschen de H.H. doktoren van oen Langendijk en de Tuinb. Onderlinge, wat betreft de honorariumkwestie. De heer Ootjers is 't er mee eens dat 't een on houdbare toestand is, maar tevens een niet minder moeilijke zaak. Fehter meent hij dat men ten aanzien van deze kwestie op oen goeden weg is. Door den heer P. Oe Jong (Waarland en Oip- stbeken) wordt voorgestela in 't vervolg niet meer dan 1 spreker ter vergaaering uit te noodigen, om aan andere belangrijke zaken door gebrek aan tijd niet te kort te aoen. Het bestuur is 't hiermede volkomen eens, en wordt dienovereenkomstig besloten. Dan zegt de heer Stennenberg (De Eendracht), dat 't idéé is geopperd om de 3e soort bloemkool voor eigen rekening in te maken. De voorz. antwoordt dat dit een zaak is, die in het bestuur en in den Vierbond kan worden besproken De heer Kliffen doet dan nog mededaeling van een klacht, geuit door een bestuurder van de transportorganisaties, over de last die men onder vindt met sommige aanvoerders, die hun kool om' de andere krat gewogen aan de markt brengen- Meestentijds is 't gewicht er op 'het kantje af of komt men te kort. Spr. verzoekt om 'te zorgen dat 't volle gewicht wordt geleverd. Dan doet de heer Ootjers nog een beroep op de medewerking van de aanvoerders oim toch vooral te zien waar en wanneer men kan begin nen met 't lossen der producten. Tegenwoordig laat dit bij verschillenden veel te wenschen over. Hiermede is de rondvraag ten einde en kan voorz. tot sluiting overgaan. Was ik 't die 't eerst het woord tot u mocht richten, ook is aan mij het laatste woord gegeven. Ik heb u bij de opening niet gevraagd, 't mij bij de leiding der vergadering gemakkelijk te maken, maar thans wil ik wel verklaren, dat 't mij hoogst aangenaam was hedenmiddag' uw voorz. te hebben kunnen zijn. Ik hoop dat de besluiten, die zijn genomen en de resultaten die er uit zul len voortvloeien, in het belang mogen zijn van den tuinbouw in het algemeen en in dat van de leden van den N-M3- in het bijzonder. Dank aan de Persvertegenwoordigers, die heden de ver gadering weer tot 't einde hebben bijgewoond. Dank, hartelijk dank aan den hospes en zijin vrouw voor de schitterende wijze, waarop zij ons heden als gasten bij zich hebben gehad. Wij zijn daarover ten volle tevreden, (applaus). Met den wensch dat 't seizoen 19271928 mag zijn een scliitterend 9eizoen voor den landibouw, sluit ik deze vergadering (applaus). Tegenspoed maakt prikkelbaar. Een kippenkoopman uit Barsingerhorn had te Schagcn op 3 Maart reuzepech met z'n kettekar en lag dit wrakke voertuig in verschillende frag menten op het Schager straatplaveisel. Een en. ander gaf natuurlijk een oploop en een oude heer, die ook eens kwam neuzen, maakte een misschien niet kwaad bedoelde schertsende opmerking, die echte rdoo rden niet tert vroolijkheid gestemden- kippenreutelaar werd opgenomen als spotternij, zcodat hij den ouden heer een watjekou toediende, die meer dan present was. Veel voldoening of voor- dee' had hij natuurlijk niet van dezen onheuschen uitva'. daar hij heden terzake mishandeling tot f 2c boete of 20 dagen werd veroordeeld. STORMEN EN OVERSTROOMINGEN. De Berlijnsche berichtgever meldt aan het „Hbld." dat de temperatuur gedurende den jongsten storm in geheel Noord Duitschland zeer laag was, zelfs 3 tot 4 graden onder nul. Üit Halle wordt bericht, dat in de provincie Saksen 300.000 morgen bouw- en weiland onder water staan. Te New York is een zetel op de effectenbeurs verkocht voor den recordprijs van f475000. De vorige keer bracht een zetel f 462500 op. DRONKENSCHAP! TE ST. PETERSBURG. Ze lusten daar ook een borreltje. De Krasnaja Gazette wijst op de toenemende dronkenschap te St. Petersburg,, blijkende om hieruit, dat in 1926 ruim 4o.o0o personen wegens openbare dronkenschap werden opgebracht, tegen 21.000 in 1925, 11 oca in 1924 en 2000 in 1920. In middels is het. cijfer van 1926 nog beneden dat van voor den oorlog, toen jaarlijks aan de Peters- Lmrgsche politiebureaux en -posten ongeveer 65.000" in staat van dronkenschap verkeerende per sonen werden aangebracht. Einde September, zoo meldt de „Chicago Tribune" zal de ooievaar een bezoek brengen aan het gezin van den Italiaanschen premier Mussolini Thans is reeds bekend, dat, als de baby een jonegtje is, hij Romano zal heeten. Is het een meis je, dan heet zij Romana. Het zal het vierde kind zijn van den duce. Het Noorden van Engeland en het grootste ge deelte van Schotland hebben een terugkeer van den winter beleefd. Over een groote uitgestrekt heid heeft het gesneeuwd in sommige districten zelfs uren aan één stuk. De wind was heel sterla en te Liverpool, Pembroke, Dungeness en Beachy Head bereikte hij de kracht van een storm

Nieuwe Langedijker Courant | 1928 | | pagina 8