teraad Broek op Buitenland steld op f 5760.—. Hierbij is de derde leerkracht voor de o.l. school inbegrepen. Dan zegt voorz., dat men uit de notulen heeft vernomen, Jat men niet is kunnen slagen met het benoemen van een wachtgelder tot vaste derde leerkracht. Op grond daarvan werd aan den Min. dispensatie gevraagd op art. 56 en een tijdelijke leerkracht te mogen aanstellen. Waar men ver plicht was met ingang van 1 Jan. een vaste leer kracht te benoemen ,moet dit binnen 4 maanden geschieden. Om nu de gelden voor de tijdelijke leerkracht van het rijk vergoed te krijgen, moet een adres aan de Koningin worden gericht en verklaar de de Minister zich bereid een dergelijk verzoek te steunen. De heer Snel vraagt of de onderwijzer Hoekstra bereid is te blijven? iDe voorz. antwoordt hem hierover nog niet te hebben géhoord. De heer Slijker vraagt of men den onderwijzer Hoekstra niet kan benoemen. De voorz. dat mogen we niet. Dan verspelen we de bijdrage van het rijk. De heer Slijker. Wanneer zijn we dan eens aan het einde? De voorz. Zoodra een wachtgelder wordt aan gesteld. Ingekomen is het verslag over 1927 van de Ge zondheidscommissie, gezeteld te Schagen. Voorz. doet mededeeling' dat met ingang van 30 April het post- en telegraafkantoor alhier is ge opend van 7.30 v.m 12 uur. en van 2—3.30 uur namiddags. Nog wordt medegedeeld, dat de z.g.n. Beek bij de wed. Duif is uitgediept. B .en W. durven ech ter geen puntdraad te spannen als afscheiding en stellen voor een hagedoorn te laten planten en daar achter een hekje te doen plaatsen. Wordt goedgevonden. 'Een wijziging van de begrooting 1927 wordt goedgekeurd op f 15240.69 in ontvangst en uitgaaf terwijl voor onvoorzien overblijft f123.02. Eveneens wordt vastgesteld een af- en overschrij ving tot een bedrag van £4124.531/2. v Bij de bepaling van het vermenigvuldigingscijfer voor de gem inkomsten.belasting 19281929, zegt voorz. dat dit twee jaar terug 1.3 was, het vorig jaar 1.2. De opbrengst over 1927 is geweest in to taal f 15354.11, waarvan na aftrek van de kwade posten overblijft ongeveer f 14000.B. en W- stellen voor het vermenigvuldigingscijfer thans te bepalen op 1. Zij meenen, gezien de verbeterde inkomsten van de ingezetenen deze verlaging wej te kunnen aanbrengen- Overeenkomstig wordt besloten. Docr de gascommissie wordt voorgesteld eei> leening door deze gemeente te doen sluiten groot 'f3200, zijnde haar aandeel in de f16000 als kosten van aansluiting van het zuideinde bij het gasbedrijf Voorgesteld wordt de leening te sluiten bij de Bank van Ned. Gemeenten tegen een rente van 4.75 pCt h pari. De aflossing te doen geschieden in 32 jaar. Door de bank is als voorwaarde gesteld dat de eerste vijf jaar geen verzwaarde aflossing mag worden gedaan, tenzij met bijzondere vergun ning van de Bank. De voorz. deelt hierbij mede, dat het Bestuur nog bezig is, eenige woningen in de gemeente Ou- dorp aangesloten te krijgen, die nabij de leiding zijn gelegen. Het voorstel wordt aangenomen. Een verzoek om een subsidie van de cultureeie en economische propaganda-commissie voor - de Olympische Spelen, wordt met het oog als van geen belang zijnde voor deze gemeente, afgewezen. Een verzoek is ingekomen van het schoolbestuur der bijz. school om uitbreiding van het aantal schoollokalen met het oog cp de invoering van 't 'zevende leerjaar. Voorz. zegt dat het zevende leerjaar vermoe delijk 1 Juli a.s) maar zeker 1 Jar^ 1929 zal worden ingevoerd. Deze kwestie noodzaakt de ge meente tot kosten, waar men machteloos tegen over staat. Het derde lokaal van deze school is vol In de hoogste klasse zitten zooveel kinderen, dar er vier banken moesten worden bijgeplaatst. 1 April komen er wel nieuwe leerlingen op school, maar zullen geen kinderen de school verlaten. Er konten er ongeveer 23 bij, zoodat men lokaliteit tekort komt. Nu zijn B. en W. uitgenoodigd en tegenwoordig geweest op een vergadering van het schoolbestuur met den architect D. Saai. Had den B. en W. nog geen gelegenheid gehad de stuk ken ernstig te bestudeeren, door deze vergadering hebben zij een duidelijker inzicht gekregen in deze - materie. Nu zijn drie plannen en 2 teekemingen ingediend. Ten eerste is de mogelijkheid onder de oogen gezien, het gymnastieklokaal in te richten voor leslokaal, maar dit' zal niet voldoen aan de eischen jdie door de wet worden gesteld- Ten tweede is een oplossing gezocht door het aanbouwen van een vierde lokaal aan de westzijde. Ten derde is het plan onder de oogen gezien het gymnastieklokaal af te breken voor zoover noodig en^ door uitbreiding te döen aanpassen aan de ei schen van de wet. (Dan gaat de raad eenige oogenblikken in comité waarin voorz. de begrootingcijfers bekend maakt.j) Na heropening wijst voorz. op het uitstel dat verkregen is tot het geven van lichamelijke oefe ningen. Nu bestaat er een contract met het bijz. schoolbestuur dat ook de o.l. school over dit lo kaal kan beschikken voor het geven van gymna stiekonderwijs. Bij de invoering van vak j moet er een lokaal gesticht worden en moet men kun nen beschikken over een terrein van 75 bij 45 M. Laten wij het lokaal zooals het is, dan hebben ,we een gymnastieklokaal en het voetbalterrein, waarover ook bij contract kan worden beschikt. Nu is de wensch van B. en W. dat deze stukken naar hun college worden gerenvoyeerd, om in de- volgende vergadering met afgeronde voorstellen te komen. De heer Lek vraagt hoeveel maal per week er oefeningen in het lokaal worden gehouden. De voorz. zegt dit niet te weten en voegt eraan toe, dat de o.l.s. er nog geen «gebruik van heeft! gemaakt. De heer Snel vraagt of er nog geen andere plan nen zijn besproken in B. en W. Wij hebben nu 't een en ander gehoord over de bijz. school, maar hoe staat het met de o.l.s. De voorz. Dat komt aanstonds nog. De heer Snel is van oordeel, dat hierover eens ernstig moet worden nagedacht. Wanneer de kin deren van de o.l.s. steeds naar het gymnastieklokaal ginds moeten Wandelen, gaat er veel tijd verloren. De voorz. antwoordt dat in Alkmaar en andere steden precies hetzelfde plaats vindt. Dat is geen bezwaar. Maar het is voor de gemeente zeer be zwarend voor beide scholen een lokaal te bouwen, De heer Snel. Ik vind van niet. De heer Lek. Wanneer het niet bevalt, kunnen we later nog zien. De heer Snel. Dat zal zooveel niet kosten. En nu het toch kost, kan dit er nog wel bij. Wat de stukken van de bijz. school betreft, worden deze thans teruggezonden naar B. en W. De voorz. zegt thans, dat in B. en W. ook is .besproken de toestand aan de o.l. school. Daaf bestond reeds het zevende leerjaar en was bij les rooster ingevoerd. In de 5e klasse zitten 14, in de 6e klasse; 8 en in de 7e klasse 4 leeiflingen, totaal 26' In de 4e klasse zitten 23 leerlingen. Gaan deze 1 April alle over, dan komen er 49 leerlingen in het (laatste lokaal, terwijl er 48 - in mogen volgens de wet Het hoofd komt dan voor I kind meer te staan, hetgeen geen bezwaar is. De heer Duif zegt dat toch ook de mogelijkheid bestaat dat er leerlingen afgaan. v De heer Snel. Maar de mogelijkheid bestaat ook dat er kinderen bijkomen en daar moet rekening mee gehouden worden. De voorz. zegt dat met 1 April de lokalen van de o.l. school nog voldoende zijn. Zegt de raad echter dat er ook voor de o.l. school een lokaal in orde moet worden gemaakt, dan heeft men hierover de vrije beschikking. D« heer Lek is van meening, dat, wanneer de kinderen geplaatst kunnen worden, de noodzake lijkheid nog niet bestaat om bij te bouwen. Spr. is van meening, dat men steeds het oog gericht moet houden op de noodzakelijkheid. De heer van Kampen zegt dat de stukken naar 'B. en W. zijn terugverwezen. B. en W- hebben zich nog niet uitgesproken. Nu men aan het bouwen toe is, heeft hij gedacht dat ook aan de c*. 1. school een lokaa Izou worden aangebouwd. Dan is 'pten tevens gewaarborgd voor het volgend jaar. Ook bestaat de mogelijkheid dat gelijktijdige bouw yoor de gemeente goedkooper is, omdat men dan kan volstaan met één opzichter. Het gaat hier om den tijd van één jaar. Het volgend jaar is 't; tokaal wel noodig. De voorz. zegt nog, dat volgens inlichting van het hoofd der school het volgend jaar 2 leerlin gen kunnen vertrekken, en er dus 47 overblijven. Er komen er dan 16 bij, zoodat er dan 63 zijn, >De heer Snel zegt nog eens dat de noodzakelijk heid van het hebben van een vierde lokaal ieder oogenblik kan worden verwacht. Hierna wordt besloten ook dit punt terug te zenden naar B. en W. om in de volgende vergade ring met afgeronde voorstellen te komen. Hierna sluiting. Vergadering op Maandag 30 April 1928, 'sa vonds half acht. Voorzitter de Edelachtb. heer "Burgemeester P. Slot, secretaris de heer Schelhaas. De voorz. opent na een hartelijk welkom met gebed de vergadering, waarna overgegaan werd tot voorlezing der notulen, welke dn veranderd werden goedgekeurd en vastgesteld. Ingekomen 'was het verslag der Commissie van Toezicht op het lagere onderwijs, waaruit bleek, dat het aantal leerlingen op de'Bijz. school be draagt 248 en op de Optenb. school 97. Het herhalingsonderwijs was gevolgd door 11 jongens en 3 meisjes. Van de Nederl. Spoorwegen was een schrijven ingekomen dat het gegarandumbedrag van "de exploitatie der toevoerlijn is verminderd met' f 671.en alzoo is teruggebracht op ruim f 7 280— Bericht ingekomen van den heer L. Molenaar, dat h'ij zijn herbenoeming tot lid der Comm. v. Toezicht op het L.O. wederom aanvaard. Eveneens van "den heer C. Kostelijk een schrij ven 'ingekomen dat hij zijn herbenoeming als argvoogd weder aanvaard. Van Gedep. Staten terug ontvangen de JSegroo- ting 1928, welke onveranderd is goedgekeurd. Nog was ingekomen het verslag deft gezond heidscommissie. Al deze sflikken worden voor kennisgeving aangenomen. Verder was nog ingekomen een schrijven van B. en W. van Oosts teil iageriwerf om adhaesie te betuigen met een adres van de Kroon, om te protesteeren tegen de voorstellen betreffende de finantiëele vérhoudingen tusBehen Rijk en Ge meente. B. en W. stellen voor om geen adhaesie te betuigen aan het adres, daar de gemeente in een 'betere conditie k'ofnt wa.nneer genoemde voor stellen worden aangenomen. Verder nog een adres ingekomen van de ge meente Kollumerland aan H.M. He Koningin om herziening van de belastbare opbrengst der bebouwde en onbebouwde eigendommen. Werd voor kennisgeving aangenomen. Vérder werd loor den Voorz. nog éèiï belang rijke mededeeling gedaan. Gezien de benoeming van een leerkracht geschieden moest uit de wachtgelders en dit nog al eenige moeite met zich' heeft medegebracht, is door B. en W. vét- zoeht aan den Minister van onderwijs om juf frouw Boos tot tijdelijke leerkracht aan te stel len, met verzoek' hét salaris uit te betalen door het Bijk. Hierop is goedkeurend geantwoord, Hierna kwam aan de orde punt 3 der agenda- Voorstel B. en W. oin een basgeldleening aan te gaan van T10000, tegen een koers van'100 en een rente van 5 pCt. Aldus besloten. Punt 4 bevatte een voorstel van B. en W. om art. 6 van het Burg. Armbestuur a&'n te vullen met de volgende bepaling: .Tot uitbesteding van een arme wordt niet overgegaan, alvorens door een geneeskundige schriftelijk is verklaard, dat hem na ebn"opzet telijk daartoe ingesteld geneeskundig onder zoek van alle ledeit van hfet gezin, waaraan de besteding zal worden toevertrouwd, is ge bleken, dat de gezondheidstoestand van geen hunner een gevaar oplevert voor hunne huis- genooten." t Punt 5 werd door B. en W. voorgesteld om aan art. 6 der alg. Politieverordening een art. 6bis toe te voegen hetwelk aldus luidt: le. Het is verboden in een logement, herberg, slaapstede, koffiehuis, -bierhuis, tapperij of eeuig ander huis, waar men gelagen zet uitgezonderd in logementen en slaapsteden de slaapvertrekken, uitsluitend bestemd voor lo geergasten toe te laten of te laten verblij ven, niet tot het gezin van dén houder der inrichting behoorende personen: a. die meermalen wegens dronkenschap ver oordeeld zijn of van wie, ter beoordeeling van den ^Burgemeester, bekend is, dat zij van alco holhoudende drank misbruik maken; b. die déiel uitmaken van een gezin, waar van één of meer leden ondersteunt! worden door een Inst.elling van weldadigheid; c. die uitkéering ontvangen ült een werkloo- zenkas of aan wie vSn-*gemePnfewege werk wordt verschaft. 2. Het eerste lid is alleen toepasselijk ten aanzien van hen, w'ier namen door deft Burge meester schriftelijk aan den houder der in richting zijn opgegeven. 3. Personen, als in het tweede lid bedoeld', die zich in een aldaar genoemde inrichting be vinden, zijn verplicht op de eerste "aanmaning van 'een beambte der politie terstond te ver trekken. De heer Smak vindt het le gedeelte hetgeen onder e vïtorkomt betreffende degene, welke uit kéering ontvangt uit êen werkeloozenkas, wel eenigszins te bezwaarlijk vfoor deze gemeente, daar er een zekere categorie van personen is, b.V. de transportarbeiders, welké daar noodge dwongen niet buiten kan, omreden het café van de Boer als het ware voor wachtlokaal wordt gebruikt om aan het werk gesteld te worden, hetwelk door wethouder Slot nog wortlt ver- duideijkt, hoe zullks in zijn w,erk gaat. De heer Zuidam wenseht onder b. dat wel de betrokkene die ondersteund wordt door een instelling van weldadigheid zulks verboden wordt maar niet het geheele gezin. De heer Koedijk' is de meening toegedaan dat de categorie van'personen, wélke hierbij betrok ken is, niet in een herberg behoeven. Ze kunnen even goed een andere plaats daarvoor uitkiezen. Maar wanneer hiet niet met de practijk' strookt, dan zal het ook moeilijk uitgtevoerd kunnen wor den. De heler Ooijevaar wenseht het voorstel aan- te houden en eerst eens te zien welke personen- onder deze verordening vallen. Door den Secretaris werd in verband met het voorstel aangaande uitkéeringen bij werkeloos heid nog medegedeeld dat ae gemeente is aange sloten "bij het werkeloosheids besluit 1917. En dat de uitkéeringen voor het grootste deel wor den verstrekt door Bijk en 'Gemeente. Zoo is het ook met hoofden of en leden van gezinnen^ welke ondersteund worden door een instelling van weldadigheid. De bedoeling is dan ook: om tegen te gaan dat de bedragen, welké daarvoor gegeven worden op 'de een of andere wijze be steed worden in de vorengenoemde inrichtingen; terwijl het bovtendien een regeling is, wéïkè geldt voor het algemeen en'niet voor deze gemeente alleen. v Aangezien de heeren Smak en Zuidam er een voorstel van maken om de verordening te ver anderen zooals bovéngenoemd door hun is naar voren gebracht, werd met algemeene stemmen besloten om de verordening alzoo te wijzigen, dat het le gedeelte *van b wegvalt en de navol gende zinnen van kracht blijven: b. welke ondersteund worden door een in stelling van liefdadigheid; terwijl van c de navolgtende zin van kracht blijft: e. aan wie van gemeentewege werk wordt verschaft". Punt 6 bracht een voorstel ter tafel van B. en W. om art*. 29 der politieverordening te lezen als volgt: Bij brand of 'indien de openbare orde of rust 'dreigt verstoord te worden, is de Burge meester bevoegd de sluiting van de herbergen, tapperijen of verlofis-loealiteiten 'te gelasten of ook om den verkoop, het te koop aanbieden of het om niet wegscTienken van .sterken drank en alcoholhoudenden drank ajiHeren dan ster ken drank, te vér'bieden. In te voegén 'artikel 29a. Het is aan houder svan voor hét publiek' toegankelijke 'localiteiten, waarvoor krachtens de drankwet vergunning of verlof is verleend, Verboden op Oude- en Nieuwjaarsdag, op da gen, waarop de vérjaardagen van de leien van het Koninklijk Huis feestelijk herdacht worden en op dagen waarop publieke feestelijkheden worden georganiseerd, sterken drank of alco holhoudende drank anderen dan sterken drank, te vérkoopen, 'Se koop aan te 'bieden of om niet weg te schenken. In te voegen art. 29b. Het is verboden buiten eenige docaliteit, in getimmerten, tenten, kramen^ of dergelijke, of op openbare terreinen, geen deel uitmakende van of behoorende tot de openbare aanhoor'ig- heden, bedoeld ia de artt. 24 en 38 der Drank wet alcoholhoudende dranken, andere dan ster ke dranken, te verkoopen, te koop aan te bie den of om niet weg te schenken of .die dran ken aldaar voor die doeleinden vooïtiauden te hebben. De heer Koedijk acht het een belangrijk voor stel en symphatiséert er mee dat er paal en pefk aan gesteld wordt, gezien de openbare orde licht verstoord wordt; maar spr. wenscht.te nog ver der te gaan en stélt voor om ook' de Zondag en christelijke feestdagen er bij te betrekken- Het welk werd 'besloten rtet algemeene stemmen voor, behalve de heer Smak, welke blanco stemde. Zoodat art. 29a aldus wordt gelezen: Het is den houders van voor het publiek' toegankelijke localiteiten, waarvoor krachtens de drankiwet vergunning of verlof is verleend, verboden op Oudejaarsdag, op Zondagen en algemeen erkende Christelijke feestdagen, op dagen, enz. (zie boven). Vervolgens kwam aan de orde punt 7 der agen da, waarin door B. en W. werd voorgesteld de Bouw- en 'w on in gverofde n i ng aan te vullen mét in art. 13 achter „afmetingen" in te voégen( „het wegdek". Art. 14 aan te vullen met een nieuw, eerste lid luidende: „Het is verboden te bouwen op andere plaat sen Ban aan de in artikel 13 bedoelde openbare wegen. In bijzondere gevallen 'kunnen B. eii W. van deze bepaling ontheffing verleenen." Artikel 14, le 2e en 3e lid te doen worden art. 14, 2e, 3e en 4e lid. Wordt aldus besloten. Punt 8 werd door B. en W. voorgesteld een geldleening aan te gaan van f3200, noodig voor de aansluiting v\n het buizennet der lichtbedrij- ven St. PancrasKoedijk; tegen een rente van 5 pCt. 'sjaars. Déor den voorz- werd nog mededeeling gedaan dat het bedrag voor deze uitbreiding f16000 js, zoodat het bedrag 'voor ieder der 5 gemeenten f3200 wordt. Werd aldus beslotten. Tevens werd door den voorz. machtiging ge vraagd voor'Voorz. en "Secret, der lichtbedrijven om concessie aan te vragen bij de gemeente Oudorp ter aansluiting van 12 perceelen. Werd goedgevonden. Punt 9 der agenda werd vastgesteld het ver menigvuldigingscijfer dér inkomstenbelasting over 1928'29 te bepalen op 1.1. Het vorig jaar (was het vermtenlgvuldigingseijfer 1. Zuidam vraagt, of het noodig is, dat gezien het bedrag htettwelk' 2 jaar terug overgehouden is, nu over te gaan tot verhooging van het vermenig vuldigingscijfer, te meer daar het nu zoo ^oed gegaan is in de gemeente. Spr. wensch te het zoo te houden zooals het was. Voorz. zegt, dat het bfedrag hetwelk 2 jaar terug overgehouden is, zoowat geheel is opge bruikt en wenseht liever 'het wisse voor het onwisse te némen. Gezien de inkomens acht spr. het noodig het zoo "te bepalen. Het is éen voor zichtige maatregél. Door wethouder Slot wérd nog naar voren ge bracht dat wanneer "hét vermenigvuldigingscij fer zoo bleef en we zouden een slecht jaar krij gen dan zouden de arbeiders daarover vallen en meer moeten betalen, terwijl wanneer het op 1.1 gebracht wordt, zulks het voordeel heeft dat dit allicht niet geschiedt. Aldus werd besloten. Punt 10 der agenda vaststelling wegenplan polder v. d. Molen en "buitenland. Door den voorz. werd 'mededeeling gedaan om de rooilijn te bepalen op 10 Meter. 4 meter wegdek en aan weerskanten 1? meter talud. Ver der om in den Poldter over de '2e sloot een brug te leggten en de weg te doen zijn 6 meter. Door den voorz. werd nog gtememoreerd dat er in de vorigte vergadering geen beslissing is genomen, opidat de leden van den Baad zich alsnog eens met den toestand daar ter plaatse op de hoogte kondten stellen. Door een commissie uit den Baad is me tv. d. Molen ér over gespro ken of hij de vaart van het ambachtsbruggetje onder het Wilhelm ina bruggetje door wenschte te verbroeden .wanneer zulks geschiedde, dan zou die brug Vervallen .v. d. Molen is ook nég gevraagd om met een definitief voorstel te ko men, maar zulks "is niet geschied. Later heeft voorz. v. d. Molen nog weer ge sproken en wenschte over de 2te sloot wel een brug te makten, daar er wat het verbroeden aan gaat voorlangs, wel zooveel beziwaren ondervond bij de daar 'wonende eigenaren, zoadat daar niets vati kon komen. Voorz. wenschte dan ook dat do Baad zich nu in dezen Altsprak "wat er gebeuren moest: een brug of voorlangs in ordte maken- Dé heter Ooijevaar had den toestand, daar ter plaatse ook opgenomen en het komt hem voor, dat gezien d!e bezwaren voorlangs het beter is dat het 2e bruggetje gelegd wordt. Ook de heieren Ven en Koedijk spreken zich in dien géést uit. Aldus besloten. Door den voorz. werd verder nog medegedeeld dat betreffende den weg in het buitenland loor den Baad de rooilijn is vastgesteld. Nu ligt het in de bedoeling die weg door te laten ioopen 'tot het eindfe. In verband met de kruising welke hierin aangebracht wordt zal in de volgende ver gadering nadere mededeeling gédaan 'worden. Tot slot. nog een voorstel van énkele posteni ter af en overschrijving van 1927- op 1928. Werd aldus besloten. De rondvraag niets opleverende, gaat voorz. over tot sluiting. Nieuwstijdingen OP ZICHT. Een Duifcseher heeft hij verschillende goud smeden in Twente, het laatst bij de fa. Knoeff te Enschede, kostbaarheden op zicht gevraagd. Bij het teruggeven heeft hij gouden ringen ach ter gehouden. De politie heeft hem te Oldenzaal aangehouden; de rmgen zijn te"Gronau in zijn woning opgespoord. OVERREDEN. Ter hoogte van 3e Kniplaan. te Voorschoten is een 70-jarige bloemenverkoopster uit Leiden, door de eleetrische tram overreden. Na overbrenging naar het Acad. Ziekenhuis te Leiden bleek ze reeds overleden. ONGEBLUiSOHTE KALK. Zaterdagmiddag wanen eenige jongens aan'het spelen in een Tn aanbouw zijnd 'huis aan de Kraaierstraat te Lteiden. Een van hen vond een bus met ongéblu^ehtte kalk, waarin hij begon ie roeren. Mtet een hevigen knal sprong de bus uit elkaar, waarbij een 12-jarige knaap een gedeelte van den inhoud in het gélaat werd geslingerd^. In zorgelijkén toestand werd hij naar het Acade misch Ziekenhuis overgebracht. AUTO-ONGEILUK. Op den Rotterdamschen rijweg over överschie is Zaterdagavond'omstreeks half twaalf een luxe auto, bestuurd door den directeur van Hamin uit Den Haag) komende van Rotterdam, meti groote snelheid op een vrouw en twee mann|eft die op de tram stonden té wachten, gereden. De vrouw werd in de sloot geslingerd en stikte in de modder. Van een der mannen werden beide beenen ge broken. De andere kreeg geen letsel. De bestuur der werd aan hét gelaat gewond, doordat hij door de voorruit van de auto vloog. AARDBEVINGSRAMPEN. In Slovenië en Bosnië. Zaterdag is te Brod in Slovenië een hevige aard schok waargenomen, evenals in talrijke plaatsen in het noorden van Bosnië. Van slachtoffers wordt geen melding gemaakt. In Griekenland. Zondag zijn ook in Griekenland andermaal eeni ge aardschokken waargenomen, die vooral te Co rinthe weer sterk waren. Eenige gebouwen, die bij de vorige aardbevingen geen schade hadden opge- lcopen, stortten in. Tal van kleine steden en dor pen in den omtrek van Corinthe hebben ernstig geleden. Mussolini heeft één millioen Italiaansche (lire ter beschikking gesteld voor de slachtoffers van de catastrophe te Corinthe. y

Nieuwe Langedijker Courant | 1928 | | pagina 2