PUROL Het Wi&jgeki/rvcL Overheidstaak AGENDA BEURSOVERZIGHT Uit den Omtrek HEERHUGOWAARD. Heden, Woensdagmorgen, lcwam de auto van den brandstofhandelaar Komen aan de Draai al hier uit noordelijke richting -nabij den Donkere 'weg, toen een voorwielband sprong, waardoor de chauffeur het stuur kwijt raakte en de auto met geweld tegen een der wegboomen vastreed en zwaar beschadigd werd. Gelukkig kwamen de chauffeur en zijn metgezel met den schrik vrij. Met behulp der Firma Rus en Zomer is de auto vrij gemaakt en opgehaald. HEERHUGOWAARD. Hier natuurlijk niet, wat men gewoon is gas- corruptie te noemen, daar we in onze gemeente geen gas hebben. Niettemin doet zich hier een feit voor, dat ons ernstiger toelijkt. Het is nl. gebleken dat het met de administratie van ons electrisch bedrijf verre van in orde is. Er blijkt een aanzien lijk kastekort te zijn. De jongste vergadering van den Broeker raad bracht ingrijpende wijzigingen 'van de politie verordening. Dat men drankzuchtigen, meermalen veroor deeld, en niet wegens dronkenschap veroordeel den, maar die toch als misbruik makend van sterken drank (zulks ter beoordeeling van het hoofd der gemeente bekend staan, het koffie- huisbezoek gebiedend ontzegt, daartegen "kan moeilijk iets worden ingebracht. O.i. is door het initiatief van de heeren Smak en Zuiddam iets hatelijks in de politie-verorde ning voorkomen. Blijkbaar hebben deze heeren gevoeld, dat 't niet aangaat de huisgernoten van ondersteunden uit de publieke 'kas te kortwieken in hun per soonlijke vrijheid. 'tGaat o.i. niet aan, zulks vast te leggen in een politie-verordening, men kan zich gemakkelijk gevallen indenken, waar een dergelijk verbod een groote hatelijkheid wordt tegenover medeburgers, die h uiten hun sShuld in ongelegenheid zijn geraakt. Tal van vergade ringen worden in 'koffiehuizen gehouden, denk maar aan „Steunt Elkander", „Laatste Eer", enz. Met de politie-verordening in handen kan men overigens onbesproken medeburgers Hen toegang tot zulke vergaderingen ontzeggen. "Nu moge men opmerken, dat is heelemaal de bedoeling niet, dat valt er heelemaal buiten, dan antwoorden we wie 't aangaan, zullen 't zoover niet laten komen, ze 'zullen door deze politie-veror dening niet op de vergadering komen, waar zij gevaar loopen, dit 'de vergadering te Worden gezet. Nu is dit gevaar gelukkig beperkt gebleven tot de personen van de ondersteunden zelf, en zijn de huisg^nooten er buiten gebleven. Evenmin kan ons Re bepaling bekoren, dat wie noodgedwongen bij de gemeente om werk moet aankloppen, ook onder censuur komt te staan. Wat zal 't wezen voor een arbeider, dien gang naar 't raadhuis? Moet de overheid hier nu, waar "het meermalen oppassende ménschen geldt, als zedemeesteres op treden Hier dient men goed "te onderscheiden. Wie meent, dat we herbergbezoek zouden willen be vorderen, vergist zich ten eenenmale. 'tKomt in ons hoofd niet op. Maar dat men in deze tijden, waarin elders de werkeloosheid groote afmetin gen heeft aangenomen denk aan de groote sted«en, aan Drenthe de slachtoffers nu ook nog beleedigt door zoo fel in te grijpen in hun. persoonlijke vrijheid, dat kan onze goedkeuring niet wegdragen. Naar het inzicht van de Overheid, tevens ■werkgever1 'heeft de te werk gestelde zich to gedragen. De Overheid bepaalt wat niet past» O.i. .wordt hier een stap gedaan in een zeer gevaarlijke richting. Waarom bioscoop-bezoek niet eveneens verboden Wat is van zoo'n rege ling de consequentie? De Overheid heeft o.i. ten opzichte van 'de wijze, iwaarop tewerkgestelden hun verdiende loon iwenschen te besteden, niets voor te schrijven. De politieverordening stempelt door dit ver bod de w-erkeloozen tol minderwaardigen, voor iw'ien 't noödig is, dat de Overheid dwingend voorschrijft, wat zij hebben te laten. En dat kan de taak van de overheid niet zijn-. Wat men persoonlijk gewenscht acht, en voor staat, kan 'daarom nog niet gebracht in de 3feer der overheidsbemoeiing. 'A. T;. GEWAARDEERD BESLUIT. Heel anders staat het met de bepaling, thans van kracht (behoudens ggoedkeuring van Gede puteerde Staten )houdende het verbod tot ver koop van stérke, alcohol houdende dranken op Oude- en Nieuwjaarsdag, op de verjaardagen van de leien van het Koninklijk huis, waarop feestelijkheden plaats hebben. Stellig heeft de uitbreiding ïot de Zoutlagen I en de algemeen Christelijke feestdagen de syfn- pathie van de overgroote meerderheid der bilrf- gerij. Misschien is dit besluit wel een overgang tpt het radicale, door velen gewéhschte, waarbij de verplichte Sluiting van 'herbergen op Zondag, wordt voorgeschreven. I Nog beter ware het, indien 'de caféhouders, in navolging van de winkeliers, er toe konden besluiten, vrijwillig tot Zondagssluiting hunner I bedrijven over te gaan. j Dat deze verandering in de politie-verordening met op één na algemeene stemmen wercT aangeno men, is als een heugelijke gebeurtenis aan te merken. A. T. Van hier en daar Dè natuur gaat haar gang en stoort zich niet aan menschelijke bemoeiingen en mensc"helijke on tevredenheid, waarop die bemoeiingen in véle gevallen gebaseerd zijn. 't Mag in de natuur met dit of dat eèns iets later of vroeger komen, wat komen moét, komt alleen niet precies als de mensch het wil. De bloemibollenvelden, die met de Paa'Schdagen nog niet wat, men noemt in? vollen dos prijkten, hebben zich sindsdien in al hun pracht ontplooid en trekken thans weer de duizenden tot zich. De Betuwe in bloei! Dat is voor velen in dezen tijd het wachtwoord, en die bloeiende Betuwe is toch eigenlijk' ook voor ,1e massa Vati vdel meer belang dan "de bollenvel den zijn. Zien we niet in den heerlijken bloemen- tooi, welke de boomgaarden als met een zacht- witten en rosen sluier overdekt de veelbelovende voorboden van Jen rijken oogst? Met de milde temperatuur, waarvan we gedurende eenige da- dagen intusschen wéér niet konden genieten wat is er'bij ons ook veranderlijker dan het Weer? met de milde temperatuur komt ook weer de kans op Huweer. In het zuiden van Limburg, in de mijnstreek, heeft men in het begin dezer week al een voorproefje .gehad. Daar ontlastte zich een zwaar onweer, 3e bliksem was om zoo te zeggen gedurende een paar uur niet van de lucht en eenige beken "traden buiten haar oevers. De kipplénhouderij moet in de laatste jaren in ons land belangrijk toegenomen Zijn. Dat dit zoo moet zijn,» moge blijken uit de groote hoeveel heid eieren, die wekelijks van de groote eiermark ten (o.a. Roermond en Barne veld) worden aange voerd en waarvan^het jaarlijksch aantal vele mil- lioenen bedraagt. Aan de kippetjes zal allicht wat verdiend worden, wat ook wel de bedoeling zal zijn. De Directeur van de 'Stoommeelfabriek „De Maas" tie Rotterdam, deelde mede, dat Rot terdam op 't oogenblik de grootsite maïshaven en misschien iwél de. grootste graanmarkt ter we reld is. Dit Hou groo\endeels te danken zijn aande kippetjes. 'Er 'is beweerd, dat er voor den oorlog in Rusland zooveel paarden waren, dat er voor ?Üken Rus een paard beschikbaar was. Ten opzichte van onze kippen staan wij er tegenwoordig iets beter voor. Elke Nederlander zou bij een gelijkmatige verdeeling van het aan tal kippen er misschien t,wee kunnen krijgen of, om het bij héele kippen te houden, misschien Wel drie. Wanneer we aannemen dat er in ons land achttien millioen kippen rondscharrelen, of er ooit een officieele kippentelling gehouden is; weten wij niet, en het gemiddelde gewicht aan voeder op "100 gram per dag en per kip wordt gegstéld (onder de kippen zullen ook wel net als onder dé menschen matige eters en Vraten zijn) komt men vobr de dagelijksche behoefte kan kippenvoer tot de respectabele hoeveelheid van 1.800.000 kilo! of 36.000 zakken van 50 kilo! of 36.000 zakken van 50 kilo! Wanneer wij nu hierbij voegen wat de gezamenlijke Nederlandse.he bevolking per dag noodig heeft en dat zal iets meer zijn, dan is het te begrijpen, dat er 'in Rotterdam zoo een en ander aangevoerd en ver handeld moet worden. In het Rotterdamsche wa pen behoort egienlijk nog een gouden kip te: staan. De Rotterdammers hebben het al jaren druk over het bosch, waarin ze in een niet al te vérre Toekomst hopen te kuieren. Niet elke stad is zoo gelukkig als ie Residentie een pracht- juweel (wel wat gedund ;in de laatste jaren) te bezitten. De kunst gaat ver, en hls de Rotter dammers <èen bosch Willen nebben, krijgen ze er een. Maar, de Amsterdammers zorgen niet minder voor hun divertissement. Gemeld werd, dat bij B. en W. van Amsterdam het voornemen bestaat aan dén raad voor te stellen in het Zuid- Westelijk deel van de stad een bosch, een groot bosch, aan te 'leggen, een bosch van 850 H.A. Voor dien aanleg zullen eenige jaren noodig zijn, maar als het klaar is, dan mag Amstérdam zich beroemen op een bosch, dat wat_ omvang betreft het beroemde Bois de Boulogne te Parijs achter zich laat. Ja, ja, dé menschen van het platteland trekken in massa's naar de groote stedén en als ze daar eenmaal in honderdduizen den samenwonen, we wilden haast een aiïtler woord gebruiken, dan moeten ze een stukje na tuur hebben om z'ich te kunnen Verpoozen. En in mènigé mooie streek, in menige lustjwaranda waar bosschen in overvloed zijn en waar het zoo heerlijk is tusschen de geurende dennen, daar iworden successievelijk de bosschen geveld, voor „afbraak" verkocht. In de éerste "kamer is onder meer ter sprake gebracht dé kWestie van de oh bewaakte over wegen. De Minister vaff'.Waterstaat heeft beslo ten éen onderzoek naar de onbewaakte overwe gen bij K'ethel en bij Rilland-Bath voor een onderzoék in aanmerking komen. Kamerleden zullen 'er in de te benoemén oommissie niet zit ten, want, dé minister wil er de jtolitiek' buiten houden. Zou dé politiek er inderdaad bij te be trekken zijn zonder 'sministers voorzorg? Mocht de commissie tot herstel van de bewaking a'd- viseeren,Ran zallen de 'wegen (Kethel en Rilland Bath. weer bewaakt worden. XV. Om toch iets te zeggen, begon Johanna ein delijk met bevende stem: „Brengt ge mij de preeentiekaarten Fm zij strekte daarbij de hand naar hem uit. „Ja," mompelde Ernst, ,,die kaarten en nog wat." Hij toonde haar den 'brief, dien hij haar ge schreven en nu bij de kaarten gevoegd had. „Wat is dat?" vroeg ze. „Een brief." „Voor wie „Voor u. Neem hem aan, als 't u blieft." „Waarom schrijft ge mij, daar je mij toch j dagelijks spreken kunt „Dat heb ik gisteren al gezegd. Er zijn van die dingen, die zich gemakkelijker schriftelijk j dan mondeling laten behandelen." „Weet- ge wel, dat ge mij .beangst maakt met j al die geheimzinnigheid?" „Neem den brief Johanna, en lees hem, als ik weg hen. Lees hem spoedig-en kom dan ook spoedig tot een besluit. U.w geluk', da.t uwer kinderen en het mijne berust in uwe handen!'' „Maar verklaar mij ten minste „"Neen, "Johanna, ik zeg u niets, ik verklaar u niets, ik kan het niet doen. Lees den brief, dan Weet je op eens alles, wat je noodig hebt te weten." Na dit gezegd te hebben, maakte de opzich ter zich met rassehe schreden uit de voeten. Over 't geheele lichaam bevend, staafde Jo hanna den zonderlingen man na. „As hij eens krankzinnig ware geworden!" mompelde zij. „Ja, ik geloof werkelijk dat dit het geval is." Jóhanna Fortier sloot het werkpoortje, ging in haar kamer, 'legde de presentie-kaarten op tafel Garauds brief in de hand. Zij las het opschrift, doch het kwam haar voor, dat plotseling een floers het licht harer oogen verduisterde. „Wat zou die brief bevatten?" vroeg zij zich zelf af. „Waarom ben ik zoo ontroerd, alsof er iets v'reeselijks gebeuren moest? Waarom houdt mijn hart op te kloppen? Waarom is 't mij, alsof mij het bloed in de aderen stolt? Zou die brief dan werkelijk iets ontzettends inhouden Neen, neen. ik wil hem niet openmaken. Ik wil niet weten, wat er in staat-" En terwijl zij naar een kleine kookkachel liep, waarop het avondeten stond, strekte Johanna reeds haar hand uit, om deu brief aan de vlammen prijs te geven. Voordat zij evénwel dit plan volvoerd had, bedacht zij zich. .Dezen kan ik hem in elk geval," hernam zij. „Misschien ben ik in staat een ramp te voor komen, als ik den inhoud héb leeren kennen." En met haastige vingers vxouwde zij het papier uiteen. Zonder meer te aarzelen, las Johanna met koortsachtige nieuwsgierigheid het volgende Nieuwstijdingen OLYMPISCHE SPELEN 1928, A'DAM. Z.K.H. Prins der Nederlanden heeft het. voor nemen tè kennen gegeven op 17 Mei a.s. tegen woordig te zijn bij de opening van het Olym pisch Hockey-tournooi in het Stadion. De officieele gids. In aansluiting aan vroegere mededeelingen, her innert het comité 1928 er nogmaals aan, dat uit sluitend de gids van de Firma's Holdert en De la Mar met hare medewerking wordt uitgegeven. De deelneming van Italië. De Italianen zullen aan de volgende wedstrijden deelnemen: Voetbal Athletiek Gymnastiek Scher men Worstelen Boksen Wielrennen Gewichtheffen Zeilen. AUTO TE WATER. Waarschijnlijk tengevolge van een defect aan de stuurinrichting schoot de vischauto van den heer Scherpenhuijzen van Groningen, waarop drie per sonen en volle kisten met visch, te Hoogezand in het Winschoterdiep. Alle drie werden gered, doch de chauffeur en een der kooplieden, die door de voorruit schoten, werden daarbij vrij ernstig aaD het hoofd gewond. Eén gedeelte der visch kwam weer in zijn element terecht. Buitenland DE MOORD OP DEN POLITIE-AGENT IN ENGELAND. Reeds, is gemeld, dat Browne en Kennedy we gens moord op politie-agent Gutteridge te Staple- ford Abbots in de Old Bailey ter dood zijn veroordéeld. Aan het verslag, dat de „Evening Standard" van deze terechtzitting geeft, worden de vol gende bizonderheden ontleend: De jury vertoefde gedurende twee 'uur en een kwartier in raadkamer. Toen de jury haar uil- spraak aan rechter Ivory bekend maakte, ver bleekten de gezichten der drie vrouwelijke jury leden en snélde mrs. Kennedy luid snikkend de rechtzaal uit, de trap af de straat op. Toen rech ter Ivory hét doodvonnis uitsprak bleven Browns en Kennedy ongeroerd. Toen Brown voor het uitspreken van het von nis gevraagd werd óf hij nog wat te zeggen had legde hij mét hooge stem, bleek en strak ge zicht de volgende verklaring af, waarbij hij mét zijn vuist op den rand van de bank der be schuldigden sloeg: „Your lordship, volgens de wet heeft de rechtbank mij schuldig bevonden aan moord. Ik kan aan de beslissing van de recht bank niets veranderen. Ik wensch dit ook niet. Ik erken thans, dat de rechtbank zeer behoorlijk is opgetreden en zou geen beter rechter hebben kunnen wenschen. Doch de jury heeft materiaal gekregen,'dat onwaar is. De jury heeft mij schul dig bevonden, doch later zal blijken, dat ik met de zaak niets had uit te staan. Ik zal niet pogen te bewijzen, dat ik onschuldig ben, tom de een- voudgie reden dat mij iets boven het hoofj hangt en ik, indien Uk in deze zaak vrij uit was gegaan, dwangarbeid zou hebben gekregen voor iets anders. Dat is veel erger dan wat mij thans Vacht. Ik berust er volkomen 'in. Ik ban niet schuldig, doch er is slechts Eén hierboven, God in den Hemel, die dit weet. Hij weet dat ik onschuldig ben. Ik ben volkomen 'tevreden, mijn geweten is zuiver. Kennedy zeide met doffe stem o.m. het vol gende: Ik was Voorbeschikt. De rechter en de jury waren eenvoudig instrumenten, hoe fair go ook tegenover m'ij hebt pogen te zijn. Ik zeg dit niet in een geest van blufferij. Ik ben nietj bevreesd voor den dool. Ik' ga hem ten volle bereid tegemoet. Ik heb de vaste zekerheid, dat ik later voor alle eeuwigheid zal worden ver- eenigd met het eenige geliefde meisje, dat trouw is gebleven, Ik' wensch mijn dank uit te spreken „Johanna, mijn geliefde!" Gisteren opende ik u het vooruitzicht op rijk dom en geluk voor u en uwe kinderen. Thans kan ik u het een en het ander werkelijk aanbie den. Morgen zal ik rijk zijn of althans bet mid del bezitten, om een aanzienlijk fortuin te ver werven. Ik zal eigenaar zijn van een uitvinding, waarmee onberekenbare schatten te verdienen zijn en ik zal nagenoeg tweemaal honderdduizend frank hebben, om de uitvinding in exploitatie te brengen. Geen valsche schaamte, Johanna! Denk aan uwe kinderen, die de mijnen zullen zijn en die gedachte zal u den noodigen moed geven. Ik wafeht u heden nacht om elf uur met den klei nen George, op de brug van "Cbarenton en zal u dan op eene veilige plaats brengen, van waar wij ons morgen, heel in de vroegte, naar het bui tenland kunnen begeven, om aldaar rijk en ge lukkig te leven. Verlaat zonder gewetensbezwaar het huis, welk3 eigenaar u heeft weggejaagd. Kom tot hem, die u lief heeft en u nooit verlaten zal. Als gij onverhoopt niet mocht komen, Jo hanna, weet ik niet tot welke daden van vertwij feling ik al niet in staat zal zijn! Maar gij zult komen, niet waar?" - „Mijn God, wat beteekent dat alles?" mom pelde Johanna na het lezen van den brief. Zijne droomen van eerzucht houdt hij voor werkelijk. Wat bedoelt hij met die uitvinding, die volgens aan de rechtsggeleerde raadslieden, "die alles vóór mij hebben gedaan wat zij konden. Het eènigé, wat ik nog wensch te vragen is: Mag ik na het vonnis oen onderhoud hebben met mijn vrOUw? De rechter verklaarde dit verzoek te zullen overwegen. De rechter sprak' daarna het vonnis uit. De beide veroordeelden zullen in het graaf schap Essex worden opgehangen. Volgens de „'Evenng Staindard" zouden zij voorneméns zijn, in hooger beroep te gaan. Gistermiddag heeft de minister van Binnen- landsche Zaken meegedeeld, dat de ter dood' ver oordeelde Browne getracht heeft 2ich van het leven to "berooven. Met een stukje van een véi- ligheidsscheermes, dat hij had weten te ver- hergen, heeft hij zich eenige wonden aan arm en been toegebracht. Dit werd echter bemerkt. Browne heelt geen érnstig letsel bekomen. (Hdbld.) STORMVLOED OP MADAGASCAR. Volgens -een mededeeling van "het ministerie van koloniën heeft een storm met stormvloed die op 20 April Madagascar teisterde, aan ije kust groote schade aangericht. Tal van open bare en particuliere gebouwen zijn vernield. Wegen en telegraaflijnen zijn afgesneden. Tal van inboorlingen zijn om het leven gekomen,, eenige anderen werden gewond. EEN CYCLOON. Uit Starg Zagora wordt gemeld dat een gewel- dgie cycloon Dinsdagmiddag vier uur de stad en de omgeving heeft geteisterd. De wervelstorm, die vergezeld ging van hagel, lichtte de daken van de huizen en wierp een aantal barakken onderste \boven. Een man werd met zijn kar opgenomen en een eind verder neergeworpen, waar hij zwaar gewond werd gevonden, t Het aantal slachtoffers en de materieele schade zijn nog niet bekend. Een cycloon passeerde Bulgarije in de richting hoord-zuid, waarbij alle telegrafische verbindingen met Roemenië werden verbroken. Moeders nemen voor de roode, ge smette of ontstoken huid van de kleine, uitsluitend het allerbeste, en dat is Doos 30 en 60 cf.. Tube 80 ct. Bij Apoth. en Drogisten Kter. J. V- „Soli Deo Gloria", AM. 1- Broek op Langen,dijk. Agenda Zondag 6 M;ei. R. W. de Jong, Gewijde Gesch. O. T: schets 45. E. van 't Riet 'M.O. 2, schets 6. Chr. Jonge 1. Vereern. „Die Héere zal 't voorzien". Broek op Langenflijk. Agenda Zondag 6 M,ei. Bijbels onderwerp Marcus 2:113, „Een wanho pig mensch", J. B. Kostelijk. Vrij onderwerp. Voordracht J. B. Huibers. De handel was deze week over het algemeen ungeanimeerd. Toch bedroegen de koersverliezen in vele gevallen niet meer dan enkele procenten. Tabakswaarden, welke de vorige week onder de nawerking der goede nischrijvingsresultaten en eenige fantastische onderhandsche afdoening zeer vast van toon waren, zijn nu iets lager. Aandeelen Deli Batavia, inmiddels steeds vasteren vorm aan nemende emissiegeruchten, opgeloopen tot 680 pet. loonden nu een neiging tot reactie. Van binnefi- landsche industrieëlen waren kunstzijde-aandeelen flauw, met uitzondering van aandeelen Holland- sche Kunstzijde, welke vast gestemd waren. Aan deelen-Philips lager in koers. In de suikerafdeeling waren aandeelen 'H.V.A. weer lager. Het groote koersverlies dat deze aandeelen den laatsten tijd hebben te boeken, heeft de noteering tot 100 pCt. onder het niveau van eenige maanden geleden te ruggebracht. Rubberaandeelen waren flauw ge stemd. De koersstijgingen welke hebben plaats gehad slaan in geen verhouding tot de onwrikbare loome stemming van het artikel zelf, dat zelfs on gevoelig bleef voor een teruggang der Londensche voorraden met niet minder dan 2000 ton. In de Petroleumafdeeling waren de aloude aandeelen Kon. Petroleum, welke na jarenlangen doodslaap krach tige teekenen van leven geven, onder den invloed van New York thans lager. Roemeensche soorten blijven stil. Tèn opzichte van Kon. Olie wordt gewezen op de groote waarschijnlijkheid eener kort op handen zijnde kapitaalsuitgifte. Theeaandeelen hem schatten iiroet opleveren? Hoe moet hij in 'shemels naam ahn die tweemaal honderd dui zend frank komen? Hij wil mij van avond op -ie brug van Oharenton opwachten. Als het eens een valstrik ware, waarin hij mij wilde lokken. Hij weet, dat bij mij de armoede voor je deur staat en meent nu, dat de verlokking van Jiet geld, mij in zijne aïmen zal voeren. Als dat een valstrik mocht zijn, is hij zoo onbeholpen gelegd, dat ik mij niet zal laten vangen. Ik ben een eerlijke vrouw en wil dat blijven tot mijn dood. De brief had mij angst aangejaagd- Hoe dwaas, daar de schrijver er van niets dan minachting verdient?" Dit zeggend verfrommelde 'zij het papier tus schen hare vingers en wierp het als een kleinen bal van fich af, zoodat het in eén hoek' van de kamer terecht kwam. George had zijn spel gestaakt en de vreemde manier van doen zijner moeder met groote oogen gevolgd, zonder zelfs 'door eenig geluid zijn bij zijn te verraden. Hij zag het ineengefrommelde papier op den 'grond vallen en in een duister hoekje rollen. Het was inmiddels reeds donker geworden. „Ik ga de lantaarns opsteken," zeide Johanna, terwijl zij Sèn kandelaar uit een kleine kast nam. Daarop voegde zij erbij: „Voor alle dingen, Ge orge, kom "ftiet aan Het licht." „Neen, moe,"" antwoordde dé kleine. Johanna ging naar huiten en deed de deur van de portiersloge 'dicht. (Wordt vervolgd).

Nieuwe Langedijker Courant | 1928 | | pagina 2