SlaPSJSSt Amerik aansche Groente-cultures In Handelsberichten" vonden we het volgende interessant arpport van den ir. Peeters en adj. Rijkslandbouwconsulent te Washington. De Groenteteelt in de omgeving van Norfolk (Virginia). In de omgeving van Norfolk, het zuidoosten van den staat Virginia, is de groente teelt tot groote ontwikkeling gekomen. De teel van groenten voor den handel in dit gebied dateert reeds uit de eerste eeuw der kolonisatie. Dank zij de uitstekende transportgelegenheid, zoowel per spoor als per schip (naar New-York, Philadelphia, Baltimore en Washington), gepaard met gunstige bodemgesteldheid (een humusrijke zand-leemgrond) en vrij gunstig klimaat (aan Oceaan en Chesapeake- baai) is het Norfolk-district een der belangrijkste .tuinen" van het dichtbevolkte noordoosten gewor den. De voornaamste hier geteelde producten zijn: aardappelen, kool, spinazie en aardbeien, terwijl bovendien boerenkool, knollen, erwten, en verschil lende andere groenten in groote hoeveelheid geteeld worden. Men vindt er groote en kleine bedrijven; een be drijf van ioo acres (40 H.A.)' wordt als behoorlijk beschouwd. De arbeidskrachten, die in voldoende mate aanwezig zijn en gedurende het drukke sei-, zoen worden aangevuld uit de steden, zijn allen negers. Bij het oogsten wordt het loon meestal be taald naar prestatie; zoo wordt b.v. voor het snij den van spinazie, hetgeen geschiedt door neger vrouwen, betaald fo.io (35 Am. c.) per bushel van ruim 8 K.G. iDe prijs van het land is ongeveer 3O0 dollar per acre (1875 gulden per H.A.) Midden in het groentecentrum ligt het „Virginia Truck Experiment Station" (Virginia Tuinbouw- proefstation)hier worden proeven genomen, o.a. op het geDied van plantenveredeling, bemesting, ziektebestrijding, bepaling van den meest gewensch 'ten zuurgraad van den bodem voor verschillende gewassen. Dc teelt van aardappelen is zoodanig ingericht, dat per jaar twee oogsten worden verkregen; het eerste gewas wordt in Februari geplant en om streeks Juni geoogst, het tweede gewas wordt ge poot in Juli en gerooid omstreeks November. De rondom Norfolk geteelde kool is van het spitskool-type (Jersey Wakefield), een vroege kool die in Mei en Juni aan de markt komt. Het zaad voor dit gewas wordt vrijwel uitsluitend in Ame- 'rika (Long Island en Puget Sound, Washington) geteeld. Een zeer belangrijk gewas is de spinazie. Met 't oog op de belangen, welke de Nederlandsche zaad- teelt heeft bij deze groente, zal hierbij langer worden stigestaan. IDe teelt van spinazie heeft zich de laatste jaren In de V. S. sterk uitgebreid; in 1919 bedroeg de (in den handelstuinbouw) met spinazie beplante oppen-lakte 15880 acres (6352 H.A.)', in 1927 be droeg zij 54.340 acres (21.736 H.A.) Ongeveer een vierde van het gewas is bestemd voor de conser- venbereiding ,teiwijl de rest in verschen toestand geconsumeerd wordt. De productiestatistiek van 1926'27 geeft een overzicht van de spinazieteelt in de Ver. Staten. Voor gebruik in beteelde oppervl. Totale produc- verschen toestand Texas Virginia Louisiana New Jersey Maryland Totaal V. S. A. (voor conserven) Californië Maryland Totaal V. S. A. Tot voor enkele jaren waren Texas en Virginia vrijwei de eenige staten, die spinazie leverden voor de markt; in Louisiana dateert de spinazieteelt feitelijk pas van de laatste drie jaren. In de omgeving van Norfolk, zooals trouwens in geheel Amerika,wordt uitsluitend krulbladige spi nazie (savoye-Ieaved) geteeld, helt z.g. Bloomsda— Je-type. Naar men zegt is dit type beter geschikt voor de verzending dan de gladde spinazie (strap- leavecl.) De spinazie wordt machinaal gezaaid in rijen, vier per bed. Negervrouwen dunnen de plantjes met een lepel en hetzelfde instrument wordt ge bruikt voor het wieden. Een voornaam punt in de spinazieteelt is het weerstandsvermogen tegen mozaiekziekte, welke in de praktijk „blight" genoemd wordt. Op een en kele uitzondering na schijnen de Bloomsdale-soor- ten vatbaar te zijn voor deze ziekte. De op het reeds genoemde Tuinbouwproefstation geteelde Virginia Savoye is gebleken onvatbaar te zijn, doch dit ras heeft het bezwaar van snel in het zaad te schieten. In het proefstation worden dan ook voort durend hvbridisaties toegepiast om te komen tot betere onvatbare rassen en men meent thans een variëteit gewonnen te hebben, ontstaan uit krui sing van King of Denmark met Virginia Savoye, die in de eerste plaats „blight resistant" dus on- "vatbaar voor mozaiek, en vervolgens „long stan ding" (laat schietend) is, terwijl bovendien het type en de opbrengst beter zouden zijn dan van King of Denmark. De spinazie wordt slechts eenmaal gesneden. Zij wordt verpakt in spanen manden (een bushel,) of in vaten (drie bushels.)' Verreweg het grootste deel van het in de V.S. gebruikte spinaziezaad wordt geimporteerd uit Ne derland. Gedurende den oorlog heeft de Amerikaan sche zaadteelt grooten vooruitgang gemaakt; de prijzen waren abnormaal hoog, omdat de buiten- landsche aanvoer vrijwel stop stond. Na den oor log is de invoer van zaden geleidelijk wederom toe genomen en men verwacht dat vooral de betrek kelijk goedkoope zaden niet met voordeel geteeld ïcunnen worden in Amerika zelf en dus uit het buitenland zullen moeten blijven komen- In het algemeen bleek de zaadhandel te Norfolk zeer te vreden over de kwaliteit van het Nederlandsch zaad en over de handelsconnecties met de Nederland sche zaadhuizen. Een enkel geval werd vermeld, waar geimporteerd Bloomsdale-zaad niet -raszui ver bleek en aanzienlijke schade had berokkend aan de betreffende spinazietelers. Het spreekt vanzelf, dat zulk een uitzonderingsgeval meer dan gewone aandacht trekt en onevenredig scherp wordt be- critiseero. H.A. tie 1000 bushels (van 8 K.G.) 7780 6457. 3252 2715 2484 1025 1040 715 852 1108 17048 14172 H.A. tons 4120 51500 568 4500 4688 56000 Rondom Norfolk wordt heel waf boerenkool ge teeld en het zaad voor deze teelt is ook voor het grootste deel afkomstig uit Nederland. Men wenscht hier een lage soort, die vlak op den grond ligt. Opgemerkt moet worden, dat de teelt van broccoli sterk toeneemt ten koste van boerenkool. iHet broccolizaad wordt grootendeels geimporteerd uit Italië. Er zijn zeer vele broccoli-rassen, maar men zoekt nog steeds naar een voldoende wintervaste soort; het mislukken van de teelt tengevolge van de koude, vormt voorshands een ernstig risico in het bedrijf. In het Norfolkdistrict wordt ook nogal radijs ge teeld; naar men mij mededeelde, geeft de klweeker 'de voorkeur aan Amerikaansch zaad (geteeld in Californië en Michigan) boven Nederlandsch, voor al omdat het Amerikaansch zaad een betere „top," meer en beter loof, leverde, jietgeen van invloed is op het voorkomen van het product- Dit zijn wel de voornaamste groenten, van be lang voor den afzet van Nederlandsch zaad. Wat betreft den afzet van de groenten, kan wor1- den medegedeeld, dat vrijwel alle groenten worden verkocht door bemiddeling van kweekersorganisa ties. Als voorbeeld diene de Southern Produce ^Company. Deze vereeniging telt ongeveer 400 le den-kweekers. Deze kweekers verpakken, het pro duct zelf, onder toezicht van een inspecteur, die te velde werkzaam is en advies geeft omtrent de wenschelijkheid van het oogsten van diverse pro ducten. De fv'erpakte groenten worden dan naar Norfolk gezonden en vandaar door de Southern Produce Comp. gedirigeerd naar de verschillende markten. De verkoop heeft vrijwel uitsluitend plaats f.o.b. Norfolk; de S- P. C. verkoopt aan de han delaren in New York en elders of aan hunne agen ten te Norfolk en zendt dus niet in commissie. De verkoop heeft grootendeels plaats per telefoon of telegram. zenuw overspannen Zerud^ 7 5 een Uit den Omtrek - SINT PANCRAS. De Emmabloemcollecte, welke de afgeloopen week in deze gemeente is gehouden heeft opge bracht f 18.25. - SINT Af AARTEN. Vrijdagavond vergaderde de afd- van den Bond voor Staatspensionneering alhier, ten huize van den 'heer P. Schrijver. Aanwezig het bestuur, de verslaggever, de kastelein en Izegge 1 lid. De voorz. opent de bijeenkomst met welkom aan pers en belangstellende, tevens op het groote verschil in opkomst wijzende bij propaganda-verg. en gewone vergadering, daar voor de laatste de belangstelling al bijzonder gering is. Hierna lezing en goedkeuring der notulen. De heer A. Louw deed hierna verslag van de in 1927 gehouden alg. verg. te Den Haag en de heer J. Glas, eveneens afgev. van de in genoemd jaar gehouden federatiever gadering, waarvoor beide heeren dank werd ge bracht. De rekening, nagezien door de heeren JHeneweer en Jb. Schrijver, werd bij monde van Jaatstgenoemde goedgekeurd op een ontvangst v. f279.83 een uitgaaf van f126.56, saldo f153.27. Voorz. dankte den penningmeester voor diens zui nig en accuraat beheer. De heeren J. Glas, L. de Pee en A. Louw, aftredende bestuursleden, werden als zoodanig herkozen, hetgeen door hen weer werd aanvaard. Hierna bëhandeling van den be schrijvingsbrief voor de a.s. algem. vergadering- Daar de vergadering dit jaar te Groningen zal wor den gehouden en de beschrijvingsbrief nu juist niet zoo heel belangrijk bleek, werd besloten geen af gevaardigde heen te zenden. Als afgevaardigde naar de Federatievergadering werd gekozen de heer J. Glas en als plaatsvervanger de heer D. Burger. Volgde rondvraag. De heer P. «Schrijver, caféhou der, verzocht om in de toekomst ook de propa- gar.da-vergadering bij hem te doen houden en deed de mededeeling, dat hij een flink tooneel bij het café zal laten aanbouwen. Zal door het bestuur in ernstige overweging worden genomen- Hierna volgt besrpeking over het aanwerven van nieuwe leden en werd besloten dat door de bestuursleden elk voor zich, zij die nog geen lid der afd. zijn, zullen worden bezocht om hen zoo mogelijk ;te winnen voor het doel. Hierna sluiting. Veiiings-Weekoverzicht In de afgeloopen week werd nog ter veiling aangevoerS 7000 K.G. roode kool, 7 wagons gele kooi en 32 wagons deensche witte kool. Dit is nog slechts een geringe hoeveelheid. Hoewel de eerste week van Mei, was dit het vorige jaar nog 26 wagons roode, 17 wagons gele en 61 wagons deensche witte kool, bovendien 12 wagons uien en 8 wagons peen. Het mooie en zonnige weer heeft den handel in de laatste stapelgroenten niet bevordert en de prijzen gingen geregeld' naar beneden- De restan ten 400de kool gingen voor zeer uiteenloopende prijzen van de hand. Er werd nog tot f 37.50 ge maakt. maar er gingen ook partijen voor f 18. weg. Na Donderdag werd niet meer van deze soortt aangevoerd. Gele kool was er nog dagelijks aan dé veiling. Alleen de eerste dagen kon de reeds beduidend te- ruggeloopen prijs zich nog handhaven en was Dins dag de hoogste noteering f 12.30. Daarna was het echter mis met de kooplust en de laatste dagen ging het slecht met dit product. De prijs kwam de f 5.per 1O0 K.G. bijna niet te boven en er gingen zelfs partijen voor f 3.30 en minder. Meer bevredigend was de gang van zaken voor de Deensche witte kool, die in het begin der week nog vlug van de hand ging voor prijzen van f 7.50 tot f9.per 100 K.G. Ook hiervoor was echter de laatste dagen de stemming gedrukter en de nog vrij belangrijke hoeveelheid van 6 wagons, die Zaterdag wqrd aangevoerd, kon niet hooger no- ,teeren dan f 6.10 k f 7.50 De campagne is nu zoo goed als afgeloopen. Nieuwe groenten worden er niet aangevoerd, be houdens een enkele partij Rabarber. Dit product is duur. We hoorden prijzen noemen van f7.50 tot f 9.Aan de veiling ziet men het echter spo radisch. Ook de producten der nog geringe glas- bedrijven worden elders geveild. Voor hier is de hoeveelheid nog te gering. SPORT EN WEDSTRIJDEN Dl T. S. Zondag vertrok D.TB., met de nieuwste, zeer mooie autobus, van de firma Kok, Tuinman en Wilken, naar Egmond, om Zeevogels te bekam pen voor het Gouden Kruis. Als om twee uur de elftallen in het veld komen, blijkt dat de Deetjes 3 invallers hebben, terwijl Zeevogels vol ledig is. Direkt na aanypng zien wij de Deetjes ten aanval trekken, echter voorloopig zonder re sultaat. Zeer ggoede schoten worden in deze periode door den midvoor op doel gegeven, maar de doel verdediger van 'Zeevogels was in zeer goeden vorm, en hield letterlijk alles, tot kort voor de rust de rechtsbinnen een hoekschop van den rechtsbuiten in eens inzend 1—0, met wel ken stand gedraaid wordt, Tn de tweede helft heeft Zeevogels het voordeel van den wind, wat niet verhinderd dat de Deetjes ten aanval trek ken, welke steeds goed opgezet worden, maar het beslissende schot is meestal te zwak, of de doel verdediger van Zeevogels, beziweert het ge vaar. Tot bij een schot op doel, de keeper de bal stopt, welke voor hem op den grond valt, de linksbinnen is er als de kippen bij en jaagt de bal in de touwen, 20. Daarna verslappen de Deetjes een weinig, waarvan Zeevogels profiteert en met een mooien kopbal er 21 van maakt;. Met dezen stand kwam het einde. Op de terugreis gingen wij met de luxueus ingerichte bus va"n Kok, Tuinrtian en 'Wilken over "Bergen en Schoor 1 naar huis terug. Rechtzaken VOOR DEN KANTONRECHTER, Smalle wegen, kleine zielen, enge harten. Dez etamelijk onbeduidende zitting werd aan gevangen met de voortzetting der behandeling van eht strafproces, contra den groenten boer A. v. E. 'te Uitgeest, aan wien w!as ten laste gelegd stremming van het verkeer in het benauwde Weg getje, toen 'de boerenarbeider M. Duin met ziju mestvigelant de groentenkar van verdachte wil de passeëren. Gehoord werden thans 3 nieuwe getuigen en wel den landbouwer J. Rozemeijer, den 15-jarigen bediende van verdachte A. Rump- horst en den gem. veldwachter Bornebroek om te beginnen gaf de getuige Rozemeijer al een niet bepaald gunstige reoentie Van den verdachte, Hij zelf had ook al eens last gehad met v. A., toen hij bezig was met mestrijden, zei ge tuige Rozemeijer. Hij schijnt niet veel op te heb ben met mestwagens, merkte de kantonrechter op. De jongeheer Rumphorst legde een verklaring af, die volmaakt klopte met hetgeen verdachte bereids had opgegeven omtrent de toedracht der zaak. Veldwachter Veldwachter Barnebroek quali- ficeerde den groentenhandelaar als een tamelijk lastig persoon. Nog dezer dagen had hij hem géwaarschuWd dat zijn ket aan het groen van de hagen snoepte en toen ten antwoord gekregen: 'kKan 'm 'tóch zijn bek niet dicht binden. Verdachte bleef bij zijn verdediging en bad ook nog eeh vervaardigd schetskaartje meege bracht om zijn verweer te verduidelijken. Ook had hij den weg opgemeten. Natuurlijk in je voordeel, veronderstelde de kantonrechter. De ambtenaar stelde in een uitvoerig requisitoir de nveïdaehte in 't ongelijk en eischte f 8 boete of 8 dagen. Moet ik nou om zoo'n vent, die me nog "heeft afgedroogd, ook nog 8 gulden boete betalen klaagde de onfortuinlijke groentenman. De kantonrechter, wiens meening het is, dat het gemeentebestuur van Uitgeest, dergelijke voor het verkeer onbruikbare wegen als bedoeld weg getje van IJf, moet afsluiten voor rij verkeer naar beide zijden, heeft de uitspraak 14 dagen Langs de gehoele linie verslagen, aan zich gehouden en deze bepaald op 18 Mei a.s. De zaak tegen den wasch- en strijkpatroon A. J. v. H. te Bergen, die heden een zeer sportieven indruk maakte, Werd voortgezet met het ver hoor van 3en verbalisant B. Strooker, die ver klaarde op 19 Maart op den "Bergerweg den 'be- wusten 53 c.M. hoogen herdershond in gezelschap van verdachte, die op de fiets reed, te hebben aangetroffen. Hij heeft hem toen gewaarschuwd en procesverbaal aangezegd. Bedoelde hond loopt meermalen los en ook ed buren klagen over het lawaai, door het dier voortgebracht. Verdachte stelt 'drie punten van verdediging, die hij nader ontwükkel. Primo; wist hij niet dat de hond 'hem was na- geloopen. Hij gelooft dat niet omdat hij den hond meermalen heeft afgestraft en het dier bang van hem is. Sccundo: Heeft de verbalisant hem eerst den volgenden dag bekeurd en tertio: Is deze niet 5, doch maar 3 keer tevergeefs bij hem aan de deur geweest, om hem de oproeping uit te reiken. Geëischt wordt f8 boete of 8 dagen. De kan tonrechter spreekt als zijn meening Vit, dat Ver dachte een zoo lastigen hond moet opruimen, door middel van het bekende gaskastje of op menige andere manier en voorts het verweer van verdachte verwierpen!! veroordeeld ;hij hem tot f 4boete of ;2 dagen. Een gevaarlijke combinatie. De 29-jarige chauffeur der firma Stoel te Alk maar ;Jac. K„ staat terecht wegens 'het veroor zaken van gevaar op een tramwieg, aangezien hij op 13 December :met een vrachtauto van het' terrein der firma aan het jaagpad afrijdend, zich niet voldoende vergewiste of de tram Alkmaar- Amsterdam naderde, met igevolg dat de botsing plaats had en de vrachtauto een eind door de machine der tram werd voortgesleurd. Verlachte erkent. Hij wias ipas in dienst der firma en nog niet op de hoogte van den treinenloop. Even té vore nhad hij nog uitgekeken, doch geen tram zien naderen. Daarop iwias hij teruggegaan en had den motor aangeslagen. Toen fiij echter de tramrails op het jaagpad wilde overgaan, kjwum op eens de tram met groote snelheid om den hoek aanzetten. Gelukkig kon hij nog zooveel mogelijk achteruit rijden, zoodat de auto 'slechts even werd geraakt. :Was dit niet het geval ge weest, had het hem vermoedelijk zijn leven ge kost. "De kantonrechter wijst er op dat op dit gevaarlijke punt groote voorzichtigheid is ge- loden en veroordeeld' hem tot f10, subs 10 d- Anbeidsweteontroleur contra graan molenaar. De 63-jarige graanmolenaar .Jacob B. te Eg- mondbinnen heeft onlangs een visite gehad van den heer Voorbrood, technisch ambtenaar van de arbeidsinspectie en dit bezoek had tot resul taat de verschijning .van den bejaarden maar nog zeer kwieken graanmolenaar als verdachte voor iden kantonrechter en wiel op grond nioch de k'oekebreker, door hem gebezigd, noch de drijf - riem, die deze machine in beweging stelt, vol doende iwiaren beschermd. De verdachte geeft zulks 'toe, doch beweert dat het gevaar denkbeeldig 'is, zooals hij nader aantoont. Reeds 29 jaar lang heeft deze koeken- breker dienst gedaan ,en nog nimmer had een ongevaal plaats. "Indien de koekebreker moet worden ingericht volgens de aanwijzingen ,van den technisch amb tenaar, dan is hij voor de practijk onbruikbaar. De verdachte wil absoluut geen critiek uitoefenen op den controleur, maar is 'van meening, dat dergelijke ambtenaren theoretisch, doch niet prac- tisch zijn aangelegd. De kantonrechter, belangstellend aanhoorend de bezwaren Van den verdachte, heeft besloten de zaak aan .te houden tot a.s. week en alsdan den heer Voorbrood als getuige te hooren. Naad! b rac kt wiet De 2!5-jarige loodgieter Gerrit V. d. P. gedomi cilieerd te Broék op Langendijk, stond terecht ter zak'e het feit dat hij op 26 April te Alk-t maar met ëen 4-Wielig motorrijtuig had gere den, terwijl op het nummerbord, niet zooals door de M. én R.-Wet is voorgeschreven, was voorzien van een autonummer, in onuitwischbare cijfers aangebracht. Dit nummer was namelijk met krijt geschreven ,wat iiiet is toegestaan. De verdachte gaf dit grif toe. Het officieele nummerbordje bevond zich 'bij den schilder, doch was nog niet droog. Niettemin Was het noodig dat hij 'direct met zijn wagen naar Alkmaar ging, Iwant zijn vrouw was ongesteld 'en er moesten zoo Spoedig mogelijk geneesmiddelen uit Alkmaar ko men "vo,lgens advies van zijn moeder, die zijn zie'fce vrouw verpleegde. Verdachte had zulks ook verklaard aan den agent v. politie, die hem te Alkmaar aanhield. De kantonrechter, opmerkende dat van deze toelichting niets 'blleek in het door den verba lisant opgemaakt procesverbaal, heeft de zaak geschorst tot a.s. week, 'teneinde dezen verbali sant over een en ander nader te hooren. Niet te familiair voar zo» weinig kennjs De 18-jarige heer R.M.B., globetrotterig uit- gedoscht met schillerkraag en sportkousen, am- bachtschoolscholier en wonende te Egmond aan Zee, had zich in den Zuiderhout te "Alkmaar per rijwiel gewaagd op een paadje, dat 'voor dit ver keer is afgesloten. Zijn excuus, dat hij' deze hout zeer zexlden bezocht en dus niet op de hoog te was mei. "deze verbodsbepaling, "kon 'niet ver hinderen, 'dat hij tot f 2 boete of 2 dagen werd veroordeeld. Wat forehts moet zijn, mag, niet limlks wezoti. De 19-jarige H. J. v. E., elêve van de ambacht school te Alkmaar, had zich 6 April op den Kennemerstraalweg, voortpeddelend op zijn rij wiel, bevonden op het rijwielpad aan de Westzijde van den weg, terwijl hij gebruik' had moeten ma ken van 'het oostelijk gelegen rijwielpad. De verdachte erkende 'zulks, doch was van meening dat dit. rijwielpad niet heel duidelijk is aange geven. Dc kantonrechter, alhoewel de beztwaren van den verdachte onderschrijvende, kon echter daar uit geen voldoende motieven putten tot vrijspraak en veroordeelde hem tot f 2 boete of 2 dagen. Radio-Omroep RA I1IO-CENTR ALE HART KUIJT. OUD1KARSP1EIL A 117 Woensdag 9 Mjei. 10.2011.20 Gramofoonplaton. Daventry 12.302.00 Lunchmuziek Hilversum 2.303.00 Cursus leerbewerking. 3.00—4.00 Maak het zelf-les 5.307.15 Vooravondooncert 7.157.45 Lezitig: een praatje over honden. 7.45 Politieberichten. 8.059.30 Concert „Wognumsch zangkoor". 9.30 het gezelschap „de Boerenjool" pl.m. 10.30 Persberichten van Vaz Dias. - Donderdag 10 Mjei. 10.20 Gramofoonplaton. Daventry 12.302.00 Lunchmuziek Hilversum 3.00—4.00 Uurtje voor Wees- en Ziekenhuizen. 6.007.15 Dinermuziek. Hilversum 7.157.45 Praatje over A.V R O-reizen enz. 7.45 Politieberichten. 8.058.35 Duo Paul Collin 'én Henk Stuurop. 8.35 Operette fragmenten. pl.m. 10.30 Persberichten van Vaz Dias. Vrijdag 11 Mei. 10.20 Gramofoonplaten. Daventry 12.00—2.00 Lunchmuziek Hilversum 2.204.20 Namiddagconcert Kalundborg 5.307.15 Voor-avondconcert 'Hilversum 7.157.45 Wekeiijksche boekbespreking. 7.45 Politieberichten. 8.05—8.35 Onderwijsfonds v. d. Binnenvaart 8.35 Kamermuziek pl.m. 10.30 Persberichten van Vaz Dias. Daarna dansmuziek. Hilversum Zaterdag 12 Mei. 12.302.00 Lunchmuziek Hilversum 2.00—4.00 Tuschinsky-Theater, A'dam. 5.307.15 Vooravondconeert. Hilversum 7.157.45 Tuinbouwpraatje door J. Keesaen. 7.45 Politieberichten. 8.05—10.30 Vlaamsehe Avond V.ARA. 1.0.30 Aansluiting Cinema Royal te A'dam. Woensdag 9 Mei- (Huizen). 12.30—1.45 Lunchmuziek N.C R V. )2.20 Daventry concert. 5.6.Kinderuurtje N.C.RV. 6.6.30 Gramofoonmuziek N.C.R V. 7.30 Avond Enkhuizen. N.C.R V. Donderdag 10 Mjei. 12.301.45 Lunchmuziek N.C R V. 1 2.20 Davehtry-concert. 7.007.30 Cursus Boekhouden. 7.30- -8.30 Chr. Handelsreizigersver. N CVR.V. 8.00 Uitzeudavond N.C.R.V Vrijdag 11 Mei. 12.301.30 Lunchmuziek K.R.O 3.004.00 Vrouwenuurtje K.RO 4.005.00 Gramofoonconcert N.C R V. 5.00—6.15 Concert N.C.RV 7.30 V.P.R.O Zaterdag 12 Mei. 12.30—1.30 Lunchmuziek K.R.O 3.004.00 Kinderuurtje K.R.O 5.006.00 Dinermuziek K.Rjö 6.006.30 Literair halfuurtje K.R.O 6.307.00 Dinermuziek K.R.'O 7.007.30 Cursus Letterkunde. 7.308.00 Mr. P. Vorstman K R.O. 8.00 Uitzending Einidhovén 'K.R.O.

Nieuwe Langedijker Courant | 1928 | | pagina 4