Kam n Marti Tuinbouwvereeniging „De Eendracht" •De Tuinbouwvereeniging ,,De Eendracht" ver gaderde Dinsdag 8 Mei des avonds 7 uur ten lo kale van den heer C. Vis. Aanwezig waren 41 leden. De voorz. de heer Jb. de Boer, heet de aanwe zigen welkom en zegt, dat deze vergadering in hoofdzaak belegd is met het oog op de plannen voor de verbouwing van de veiling, die straks zal plaats hebben. Hiervoor is natuurlijk geld noodig. N;U moet een nieuw artikel in onze statuten ge- lascht worden, dat ongeveer hierop neerkomt, dat ieder lid voor 10 pCt. van zijn omzet van het vo rige jaar garant is voor de op, wettige wijze genomen besluiten der vereeniging. Hiervoor zal straks te vens een gezegelde lijst ter teekening worden aan-' geboden, die door alle leden moet worden getee- kend, daar men anders geen lid van de vereeniging kan blijven. Nadat de notulen van de vorige vergadering zijn gelezen en goedgekeurd, komt in behandeling punt 1 van den beschrijvingsbrief voor de algem. verg. nl. het voorstel tot algeheele overkapping van het aanwezige water. Door het bestuur van den N.M. B. wordt aan het plan van den heer Vis de voor keur gegeven. Veel besprekingen worden niet ge houden, zoodat de afgevaardigden in deze met het bestuur van den N.M.B. kunnen meegaan- Punt 2. Is de overkapping gereed, dan wordt voorgesteld geen liggeld van de vaartuigen, en geen stalgeld voor de paarden meer te heffen. Het vei lingspercentage te verhoogen met 1/10 pCt., de entrée voor het veilingsgebouw te brengen van 5 op 10 cent en de abonnementen op if 3.—. De voorzitter zegt naar aanleiding hiervan, dat door het bestuur reeds een bespreking is gehou den en wordt verwacht dat 1/10 pCt. verhooging wel te laag zal wezen, wanneer rpen vrij liggeld enz. geeft. f De heer P. Wijn zegt dat dit punt in het markt- bestuur pimpel is besproken en verwacht ook dat deze berekening niet uitkomt. Straks moet ervan 'de geleende f 50.000 rente betaald worden plus af lossing en nu ontvangt de N.M.B. nog pm. f iooo rente van uitgezet geld, waarop door den heer Kaan ivoorgesteld wordt het liggeld te handhaven. Naar voren wordt gebracht, dat dit zijn moei lijkheden weer meebrengt wat de controle betreft waarop de heer Kostelijk voorstelt dat hiervoor ^geschikt een mannetje gezocht kan worden, ei) dat deze uitgave ruimschoots gedekt zal worden. Dit wordt aangenomen om op de vergadering voor te stellen. Naar aanleiding van het punt om gezamenlijk goed wortelzaad te teelen, wordt nog gevraagd £>f de N.M.B. hiervoor soms nog subsidie geeft- Besloten wordt echter* zich bij dë commissie aan te sluiten. Hierna worden door den voorzitter nog eenige i mededeelingen gedaan omtrent het plaatsen van een gebouw voor de pootaardappelen, wat bij den keuringsdienst i (nonderzoek is. Het plan is in Voorbereiding bij den bouwkundige Vis en zal plaats bieden aan pl.m. 6000 bakken, wat, om de kosten te dekken, dan ongeveer 25 cent per bak zal kosten. Dit is volgens voorz. niet 'zoo erg, daar men van al het oppassen af is en Vie ruimte houdt voor koolberging. Voorz. deelt dan nog mede, dat de doktoren kwestie voorloopig is opgelost doordat er een ta- riefsverhooging in zicht is en de doktoren voorloo pig de patiënten willen behandelen. Nog wordt besloten gemeenschappelijk erwten- ruiters en manden aan te Icoopen. De commissie hier voor wordt gevormd door de heeren P. Kuiper, J. Kalverdijk en D. Borst, waar men zich kan op geven tot 1 Juni aanstaande. Tot slot wordt nog aan Burgemeester Wijn- veldt het woord verleend, die, hoewel leek zijnde, maar gehoord de besprekingen over het gebouw tje voor poters, het toch niet kan laten; de tuinders deze zaak warm aan te bevelen, daar hij dit be schouwt als van groot belang te zijn voor het (telen van goede producten. !De voorzitter sluit hierna met een woord van dank aan de leden en aan Burgemeester Wijnveldt voor de belangstelling, die hij ten opzichte van de tuinders aan den dag legt, de vergadering. PIJNLOOS SCHEREN VLUG SCHEREN SCHOON SCHEREN zonder dat Uw huii stukgaat of nasehrijnt ook al is Uw baard nog z-oo zwaar en hard, indien U slechts vóór het inzeepen de baardopperVlakte inwrijft met een weinig Doos 30, öO, Tube 80 et.' PUROL. Uit den Omtrek SINT PANCRAS. De cursu> „Eer. te hulp bij ongelukken" geor ganiseerd door de afdeeling Sint Pancras van ,,Het Witte Kruis' i; weer ten einde. Deze cursus werd gedurende 3 winterhalfjaren geleid door Dr. Des- trée en toe het einde toe gevolgd door zes heeren en vijf dames. Op Dinsdag 8 Mei werd het eind examen gehouden m het lokaal ,,De Driesprong" alhier. De candidaten voor het einddiploma werden geëxamineerd door de iieereh Dr. Degenaar uif Alkmaar en den cursusleider Dr. Destree. De na men der geslaagden zijn de dames J. Miessen 'Possel, T. Kloosterboer, G. Kloosterboer te Sint eras en de dame Gez. Bakker te Broek op Lan- gendijk e.i de heeren J. Boskamp, S. Zeegers, Jb. :de Vries, P. Bus, A. Huiberts, J. Roos Jr. Boven Staande personen zijn thans volkomen bevoegd bij eventueele ongelukken de eerste hulp te verleenn. Namens de cursisten sprak de heer J. Boskamp (een woord van oprechten dank aan hunnen leider Dr. Destrée en, overhandigde als blijk van waardee ring een klein doch fijn reukoffer. Nadat .de secretaris, de. heer Sinjewel, namens het Bestuur van het Witte Kruis nog enkele woor den had. gesproken van waardeering voor het werk van onzen dokter, werd deze laatste bijeenkomst gesloten. DE ALKMAARSCHE EXPORTVEILING Het .Bestuur van de Alkmaarsche Exportveiling blijft et naar streven om de veiling naar de wen- fcchen van den handel en de aanvoerders in te rich ten ,al beschikt het nog niet over de middelen, die deze veiling, zoo gunstig gelegen in een ceiï- trum van groenteteelt, waardoor zij een van de beste veilingen kan worden, volkomen aan alle wenschen' te doen beantwoorden. De aanvoeren beginnen reeds van veel beteeke- nis te worden en ei heerscht een bedrijvigheid, die bewijst dat de toekomst voor deze veiling gunstig is en de overtuiging schenkt, dat het tot een wijze taak wan het stadsbestuur gerekend moet worden, het noodige te doen om deze veiling tot bloei tc brengen. Voor het economische leven van onze stad .achten wij het van veel belang, de handel en de aanvoerders uit onze omgeving naar de stad te trekken. Als een verblijdend teeken voor de veiling mag genoemd worden, dat in de eerste vier maanden van dit jaar het omzetcijfer reeds 40 pCt. gestegen is. De noodzakelijkheid om aan meer hande laren een plaats te verzekeren om te kunnen af mijnen. deed het bestuur besluiten, om in het veilinglokaal veranderingen aan te brengen, die Let mogelijk maken om aan 96 personen inplaats van 59 personen een zitplaats aan te bieden, die hen in staat stelt op de electrische Tdok de aan gevoerde producten af te mijnen. Met deze werkzaamheden, die Vrijdag gereed zullen komen, is reeds een aanvang gemaakt. Door een uitbouwing naar het westen is het mogelijk geworden, de afmijnklok, die tegenover de lengte van het gebouw stond, tegenover de breedte van het veilinglokaal te plaatsen. De zitplaatsen worden nu amphiteatersgewijze hiertegenover gemaakt. Alle koopers zitten nu dichter bij de klok en het groote voordeel is, dat geen kooper in de toe- 'komst belemmerd wordt, in zijn gezicht op de klók door de vóór hem zittenden, hetgeen voor heen wel het geval was. Waar gebleken is, dat de raad niet het nut af wierp, dat verwacht werd, is het contract daar om met de spoorwegen opgezegd, waardoor een 'bezuiniging van f 1000 per jaar is verkregen. Ook de weegbrug is gesloopt, zoodat er een belangrijk terrein vrij komt om de aanvoerders een plaatsje te verschaffen. De samenwerking tusschen de aanvoerders, den handel en het bestuur wordt beter en bij een een drachtig samenwerken zal het in de toekomst ze ker mogelijk worden, om een behoorlijk gebouw, waar de aanvoerders hun producten zonvrij kunnen onderbrengen, tot stand te brengen- (Alkm. Crt.i) UIT DE STREEK. De bewuste IJsheiligen tusschen 5 en 10 Mei laten zich terdege gelden. Vooral in den nacht van 8—9 Mei hebben de hagelbuien, welke de N.W. wind met zich bracht aan het gewas hier heel wat schade toegebracht. Vooral de tulpen dra gen er de sporen van. De afgeknakte bloemen van enkele Darwinsoor- ten waren zoo talrijk, dat de rest ook maar gesne den wordt, terwijl de bloemen nog lang niet ten volle zijn uitgebloeid. Afwezig Je lieeren .Wagenaar en Nobel. De voorz. opent de vergadering met welkom en memoreert het 75-jarig bestaan dezer Kamer, dó sympathiebetuigingen, die mochten worden ont vangen, de schitterende herdenkingsrede van aen heer Grondsma en spreekt zijn dank aan het be stuur dezer Gemeente uit voor de goeie ont vangst der genood igiien ten Raadhuize. Van de Vereen, van Kaashandelaren werd een bureaustoel als cadeau ontvangen. Spr. eindigt met den wenseh op een voorspoedig tijdperk en vruchtbare besprekingen ten dienste van dit Ge west ouder Gods zegen. Van de Vereen, van Kaashandelaren is' een schrijven ingekomen, waarin gewezen wordt op de moeilijkheden die men ondervindt bij dien invoer van Hollandsche kaas in Hongarije. Dit schrijven wordt doorgezonden aan het des betreffende Departement, om stappen te doen tot opheffing van de belemmerende bepaling, en is van den volgenden inhoud: Hongarije heeft bepaald, dat het artikel kaas daar te lande slechts mag worden ingevoerd in dien de 'zending is vergezeld van een ambtelijke verklaring en behoorlijk gelegaliseerd, inhouden de: ,dat 3e kaas is vervaardigd van melk en gezonde koeien dn geschikt voor mensehelijk ge bruik." Het spreekt Vanzelf dat dit een groote belem mering in vele gevallen ee'n absolute verhinde ring van zaken op "Hongarije beteekend, waarvan de Betrokken autoriteiten zonder verwijl in ken nis gesteld dienen te worden, wil ook die markt niet voor 0113 vdrloren gaan. Waar in Nederland de hygiëne op zuivelgebied buitengewoon gunstig afsteekt tegen de toestan den In iragenoeg elk ander land (en vermoedelijk wel in het bijzonder tegen die in Hongarije zelf) en bovendien de kaascontrole in menig opzicht een wwaarborg 'biedt voor ongewenschte toestan den in het zuivelbedrijf, terwijl het gistingsproces ten overvloede eventueele kwade kiemen zou doo- den, daar 'ligt het o.i. op den weg van 'de regee ring om door H.M. gezant te Boedapest ten spoe digste op opheffing van genoemde bepaling al thans t.o.'z. van de Hoil. kaas aan te'dringen De notulen worden goedgekeurd. Ingekomen stukken: a. Schrijven van"den Directeur-Generaal der Posterijen en Telegrafie, dat aan de klachten over het hulpkantoor te Noordscharwoude tege moet zal worden gekomen. Inmiddels is verbetering aangebracht. Moch ten deze niet voldoende blijken te zijn, zoo zal Iworden overwogen w,at er verder dient te ge schieden. Voor kennisgeving aangenomen. b. Afschrift van een adres der Kamer van. Koophandel te Leeuwarden, gericht aan de 2e Kamer der Staten-Generaal, inzake beroepsin stantie voor de Directe Belasting. c. Afschrift van éen adres der Kamer van Koophandel te Hoorn, gericht aan "de Tweede Kamer der Staten-Generaal, inzake de samen stelling der Raden van Beroep voor de Directe Belasting. i d- Idem der Kamer van Koophandel te Leiden. Die heer De Raat wwijst op het afschaffen van hooger 'beroep en men zich dan moet schikken naar de beslissing van den raad der gemeente als eerste finantieel belanghebbende. Spr. vraagt of het de bedoelnig is adhaesi.e te betuigen. Hij zelf acht het ten zeerste ge wenscht. Ook de heer Grnnwald uit zijn bezwaren tegen de wetswijziging en zou geen adhaesie willen be tuigen, maar een zelfstandig adres met bezwa ren aan 'den minister willen richten. Anderen uiten zich in denzelfden geest, en dat de Raad van 'beroep moet bestaan uit niet- belanghebbenden. Bij de voorgestelde wetswij ziging 'is geen beroep op den tegienwoordigen Raad van Beroep meer mogelijk, en wordt de gemeente gemaakt tot rechter in eigen èaak. e. Circulaire van de Vereeniging voor 'Zuider- zeegemeenten inzake het vrijkomen van werk krachten door de afsluiting en droogmaking der Zuiderzee. De Vereeniging meent goed te dpen, de aan dacht van mve Kamers te vestigen op de gemeen ten, die hij onze vereeniging zijn aangesloten. Door de afsluiting en gedeeltelijke droogmaking! der Zuiderzee komen in deze gemeenten een groot aantal werkkrachten vrij, waarvoor emplooi moet worden gg^ocht. De visschers en zij, die betrokken zijn bij a.d. visscherij verwante bedrijven, zijn voor industrieën enz. geschikte, gewilljge krach ten, die over het algemeen in de practijk reeds blijken te vdldoen. De gemeenten^, leden onzer vereeniging, zullen na de afsluiting en inpoldering goede verbin dingen, knooppunten voor handel en industrie worden. Wij meenen .goed te doen u op een en anlder te wijzen,, in 'de eerste plaats voor hen. die werk nemers zoeken, in de tweede plaats voor hen. die een nieuwe industrie of een filiaal in een dezer gemeenten willen vestigen. Het Bestuur is gaarne bereid, belanghebben den in alles van hulp en voorlichting te dienen. De hoofdzetel is gevestigd te Edam. Voor kennisgeving aangenomen. f. Missive van het Ministerie van "'Arbeid, Handel en Nijverheid inzake de Fransche tariefs herziening, welke 16 Maart j.L in werking is getreden. Voor kennisgeving aangenomen. g. Antiwoord van het Ministerie van Water staat aan de Kamer van Koophandel te Veen- dam, met de mededeeling dat ae vrUag in stud'e is genomen, in hoeverre de locale en interiocale telefoontarieven hier te lande dienen gefwijzigd te worden. Reeds eerder is hierover door de Kamer gea dresseerd en adhaesie betuigd- De heer Schmalz wenscht nog eens een lans te breken voor het maken van streeknesten, onver schillig in welke buurt. Spr. ziet hierin voor deel voor het Rijk, door het toenemen van het aantal aansluitingen. D'e voorz. herinnert er aan, dat aangedrongen is op het maken van streeknesten in de omgeving van Helder, Schagen en Alkmaar, maar men niet den steun mocht ontvangen, dien men had verwacht. De heer De Raat ondersteund het voorstel om hiervoor apart te adresseeren. Het adres wordt voor kennisgeving aangeno men en tevens besloten een adres, te zenden in den geest van Bet voorstel van den heer Schmalz. h. Antiwoord van B. en"W. der Gemeente Alk maar op het schrijven onzer Kamer, in verband met de wijziging dor Algemeene Politieveror dening op de bescherming der kademuren. B. en W. antiwoorden Sidus op het schrijven van de Kamer: Het was ons o.av uit den door u genoemden brief der a'fd. Alkmaar van de Schippersvoreen. Schuttev'aer gebleken, dat de schipperij moei lijkheden ducht van de door uwe Kamer genoem de bepaling der Politieverordening. Dit kan voor ons evenwel geen aanleiding zijn, het belang, dat door de bepaling moet worden beschermd, n.l. dat van het behoud van goede walmuren geheel uit het oog te verliezen. En dat zou het geval zijn, wanneer aan de schippers van motorvaartui gen vergund werd, te blijven doen wat zij tot dusver deden, n.l. de schroef laten werken bin nen een zoo korten afstand van de walmuren, dat deze geheel worden ondermijnd en slechte met groote kosten weer in goeden staat kunnen iworden ge6racht. geven, dat aan. de schipperij niet noodeloos moei- Wij kunnen u ïutusschen wel de verzekering lijkheden in den weg gelegd zuilen worden. Voor kennisgeving aangenomen. i. Afdruk van een adres der Kamer van, Kooph. te Amsterdam aan de 2e Kamer der Sta ten-Generaal inzake het Ontiwerp van Wet tot vaststelling van de begrootiug 'van inkomsten en uitgaven van het Wegenfonds voor het dienst jaar 1928. De heer Grunwald wenscht in een afzonderlijk adres aan te dringen op het gebruiken van ie gelden door de weggebruikers opgericht vo'or wegverbetering, omdat men anders in zeer lang zaam tempo de verbetering tot stand zal zien komen. j. Antwoord van den 'chef van Dienst der Ex ploitatie der Nederlandsche Spoorwegen, dat de Directie oxize "meening niet 'deelt dat de acht- daa'gsche abonnementskaarten rijkelijk hoog zijn. Voor kennisgeving aangenomen. k. Dankbetuiging van de K. v. K. en Fabr te Rotterdam, voor de door onze Kamer ter ge legenheid van haar 125-jarig jubileum gezon den telegTafi3chen gelukwensch. Voor kennisgeving aangenomen. 1. Schrijven van het 'Ministerie van Water staat, inzake de opnem-ng van'den weg Helder de Kooijvan Ewijcksluis in het Rijkswegen plan. De Minister schrijft o.a. Bij de eerstkomende herziening van het Rijks wegenplan zal in 0 verwegNig worden genomen, of het iwtegvak Helderde Kooijvan Ewijck sluis daarin moet worden opgenomen. Indien uwe Kamer betreflende de plaats van aansluiting van "den weg tusschen van Ewijck sluis en den Rijksiweg langs het Noord'-Hol- landsch kanaal, aan 'laatstgenoemden weg, een. bepaalde meening is toegedaan, kan zij deze rechtstreeks aan den hoofdingenieur-directeur van den Rijkswaterstaat in de directie Noord-Hol land te Haarlem mededeelen. De heer Schmalz wenscht te adviseeren over eenkomstig het plan en de aansluiting te doen plaats hebben over den Belkemerweg en "Stol pen, en 'het in het belang van, Schagen is dezen weg zoo 'dicht mogelijk bij te hebben. De heer De Raat meent ^at de weg overbodig is voor doorgaand verkeer, omdat men, om naar Friesland te komen, dat stuk zal afsnijden en door den nieuwen "Noord-West-Polder zal gaan om op den Oostpunt van Wieringen uit te ko men'. Daarom meende de Verkeers-Oommissie in meerderheid te moeten adviseeren, iden weg te doen aansluiten op 'tZand. De heer Schmalz bestrijdt dit en dringt nog maals aan 'de verbinding te handhaven, zooals die op het Rijksplan is geprojecteerd. Warm wordt dit door hem bepleit. De heeren komen niet lot elkaar en wordt nog maals Verwezen naar de Verkeens-Commissie, om tevens een plaatselijk onderzoek in te stellen. De Comm. wordt opgedragen om het rapport van haar bevinding zoo spoedig mogélijk uit te brengen en "te zenden aan het Bureau van die Kamer. m. Afdruk van een adres der'K. v. K. te Am sterdam, gericht aan de T,weede Kamer der Sta ten-Generaal, inzake het voorstel van wet tot tijdelijke heffing van een invoerrecht op klom pen. Voor kennisgeving aangenomen. n. Schrijven van het Gemeentebestuur van Alkmaar, met verzoek om advies, of het al of niet wenscheliik is de kaasmarkt en graanmarkt voortaan van den Goeden Vrijdag te verzeüfeu op den Woensdag daaraan voorafgaande. o. Afschrift van een adres van het Bestuur der Afd. Limmen van de Algem. Vereen, voor Bloembollencultuur inzake het hulppostkantoor te Limmen. p. dito van de firma J. Schermer en Zoon en circa 100 anderen. Daar de verzoeken van te- genstrijdgien aard zijn, stelt het Dag. Bestuur voor, deze voor kennisgeving aan te nemen. De betrokken organisaties verklaarden zich hiertegen met het oog op den korten tijd- Ver der wordt het adres verwezen naar de Markt- Commissie om rapport uit te brengen over deze aangelegenheid voor de toekomst. De heer Valkering wijst op de zeer ongeschikte plaats waar het postkantoor is gevestigd, en zegt dat hierover een adres is gezonden aan den Dir. Gener. der Posterijen aan den Inspect, en aan de Kamer. Spr. vraagt den steun van de Kamer. Dé heer Mr. M0,9ns meent dat de Kamer dit moet steunen, omdat het kantoor aan de Zuid zijde van de Gemeente is gevestigd. De voorz. heeft ter plaatse een onderzoek inge steld en is de meening van de bewoners van het noordelijk deel 'der gemeente, dat dit de plaats niet is "wanneer Tiet kantoor moest worden ge vestigd, maar 'Sb het er eenmaal is, hebben zij er niet tegen het kantoor te laten waar het is, terwijl bovendien Oen bus is gevestigd in het noordelijk deel en in het centrum der gemeente. Voorz. meent dat de bewoners van Limmen eeni ge vérpliehting hebben aan de nabestaanden van den overleden kantoorhouder, die te allen tijde gereed stond boor de inw,oners dezer gemeente. De heer Valkering is van oordeel dat men niet het persoonlijk maar het algemeen belang moet dienen. De heer Hoogland vindt het een bezwaar dat het centrum, maar over 't algemeen de handel •is gevestigd, de laat de posit ontvangt, doordat het kantoor 13 gevestigd op het Zuideinde. De heer Coltoff wenscht het adres te steunen, omdat men dn deze het algemeen djelang moet dienen. Die heer Kuiper is de meening toegedaan van den voórz., en zou het jammer vinden dat de personen, die het kantoor houden, gedupeerd zou den "worden door een adhaesiebetuiging van de Kamer. Zij hebben er hun geheele hebben en houden in 'gestoken. Spr. meent dat men 2)1 ch op een 'humaan standpunt moet stellen. De heer Mr. Moens wijst op het zakelijk werk van de Kamer. De hee^ Kluitman zegt, dat wanneer de 'Ka- mei' een adre3 gaat steunen, zij partij kieslt. Het L3 beter "dat de Kamer er zich geheel buiten hoiidt. De hee# 'Grondsma is het hiermede' Volkomen eens. Het voorstel Van den heer Valkering om het adres te Steunen van de Ver. van Bloembollen cultuur wordt met 6 voor en 9 tegen verworpen, zoodat de adressen voor kennisgeving worden aangenomen. 4. Rapport van den heer Grondsma omtrent de bijwoning van het congres inzake doelmatige overheidsbemoeiing, gehouden do. 26 Maart *28 te 's Gravenhage. Dis heer 'Grondsma verwacht geen tastbare re sultaten van deze vergadering. „Des' Pudels kern" werd lyet 'ahngeraakt. In wezen beteekent 't den strijd tegen het particuliere initiatief. De Kamers van Koophandel dienen er voor te waken, dat er naast den drang naar socialisatie en overheidsbemoeiing, fuimte "blijft voor het par ticulier initiatief. Uitgegane 3tukken: a. Notulen van de vergadering do. 21 Maart 1928, gehouden in combinatie met de Midden stands vereenigingen uit het District der Kamer. b. Verslag over de verrichtingen van het B. U.V.A. over 1927. Die Secretaris ontvangt een woord van dank voor de keurige en uitgebreide samenstelling. c. Adhaesiebetuiging aan punt 4 van een adres der „Vereeniging van Handelaren" c.s. te Groningen, gericht aan de Directie der Nederl. Spoorwegen, beoogende een directe aansluiiiug te verkrijgen vanaf Groningen op trein no. 436. (LeeuwardenStavoren). d. Adhaesiebetuiging van onze Kamer, ge richt aan de Tweede Kamer der Staten-Generaal aan het adres der K. v. K. te Groningen aan het zelfde College, inzake het Ontiwerp-Ziektewet. e. Adhaesiebetuiging aam de door de K. van Koophandel te Breda aan dep Minister van On derwijs, Kunsten en Wetenschappen "verzonden motie, betreffende het Ontwerp van Wet, rege lende het Handelsonderwijs. f. Jaarverslag der Kamer over het jaar 1297. g. Uitnoodigingen voor de herdenking van het 75-jarig jubileum. h. Gedenkschrift uitgegeven ter gelegenheid van het 75-je rig bestaan der Kamer, zetel Alk maar. Na rondvraag volgt sluiting 'der vergadering.

Nieuwe Langedijker Courant | 1928 | | pagina 6