e i Voor den Zakenman Waarom niet even vriendelijk in de fabriek en op het kantoor, als in de huiskamer? In de eerste, is het meer noodig. De wereld stelt geen belang in de stormen, die gij op zee ontmoet hebt. Zij vraagt slechts: Bracht gij het schip in veilige haven?" Sommige leiders hebben niet meer initiatief of originaliteit dan een phonograaf. Tracht scheppen- der. arbeid te verrichten. Eeh groot zakenman, van de onderste sport opgeklommen, heeft onlangs gezegd, dat iedere jonge man vooruit kan komen, wanneer hij vol harding heeft, van zijn werk houdt, niet op de klok kijkt, niet roddelt en vriendschappelijk met zijn collega's omgaat. Waar anderen zooveel tekort schieten, hoe ge makkelijk moet het voor ons dan zijn om te over winnen. Wetenswaardigheden WEET GIJ ......dat hel aantal radiotoestellen, dat hier te lande geplaatst is, geschat wordt op omstreeks 175.000 en .dat er in 1925 voor f 2.4Ö0.000 aan radio-ar tikelen ingevoerd werd en f 900.000 uitgevoerd, ter wijl die bedragen over 1927 resp.* f 4.600.000 en f 9.200.000 bedroegen, en .......dat één pond spinneweb een draad zou op- leveren, lang genoeg om de wereld te omspannen ep .......dat in 1903 de eerste vlucht plaats vond met eenvliegtuig, voortbewogen door den motor, en ......dat het gemiddeld gewicht van de hersenen j van den mensch 1360 gram is, maar dat deze 1 hoeveelheid geen verband houdt met het verstand van den Dezitter, wat wij wel mogen opmaken uif het feit, dat er geleerden en dichters van naam beneden het gemiddelde bleven, wat het gewicht hunner hersenen betrof, en I VOORPROEFJES VAN DE OLYMPISCHE SPE LEN. Te Haarlem werden selectiewedstrijden gehouden ter vaststelling van de Ned. Ploeg op de Olympische Atletiekwedstrijden. A. v. d- Zee (Haarlem) in actie. LEVENSWIJSHEID. Elk edel werk is in het begin onmogelijk. (Carlyle-J .....dat er in Engeland 562 millionairs (in pon den sterling) wonen en bovendien nog 4500 men- schen met een inkcmen van f 12O.000 en ......dat Denemarken tegenwoordig zijn electri- citeit uit Zweden betrekt langs een onderzeesche kabel en ......dat er vorig jaar over de geheele wereld on geveer 600 millioen gloeilampen gemaakt- werden 4 ......dat er in een bosch van Noord-Utah een Juniperus-boom staat, die maar eventjes 3000 jaar oud is ,en .......dat krabben buiten het water niet kunnen hooren, en ......dat het vorstendom Monaco een leger heeft van 80 man, geleid door vier officieren, en ......dat F.ngelsch Indië een bevolking heeft van 315 millioen menschen, die tezamen bijna een evengroot getal goden aanbidden, en .......dat in Zweden een derde van het akkerland door middel van plectrische kracht wordt be werkt, en ......dat de cacao reeds omstreeks 1520, na de verovering van Mexico door Ferdinand Cortez, be kend was in Spanje, maar 100 jaar noodig had eer ze haar weg gevonden had naar Frankrijk en Italië, en .dat het drukste telefoonvérkeer van Euro pa bestaat tusschen Londen en Parijs, waar da gelijks bijna 69 uur gesproken wordt, en .....dat het aantal minuten dat gesproken wordt tusschen Amsterdam en Berlijn grooter is dan tusschen Parijs en Berlijn, nl. 6213 en 2036, ei^ ......dat de verkiezingsstrijd in Frankrijk «n |df Yereenigde Staten tonnen gouds gekost heeft, en .....dat in Engeland een wet bestaat die de kos ten der verkiezingscampagne afdoende regelt, door een maximum vast te stellen, terwijl in somtnige Amerikaansche staten de kosten gemaakt voor per soonlijke of partijcampagne openbaar gemaakt moe ten worden, en ......dat een goede oogst de vrucht is van een wel'besteden zomer en ......dat gehuichelde deelneming en valsche stee- nen meestal hieraan te herkennen zijn, dat zij groot zijn. Elk mensch is het kind van zijn werk. (Cervantes) I I De goden verkoopen alles en aan iedereen tegen een behoorlijken prijs. (Emerson.) Wie wil, die Kan. ,,Ik beloofde God, dat ik het doen zou." (Lincoln;) DIT werk ,DOE ik. (Paulu^) De hemel helpt nooit een mensch, die niet han delen wil. (Sophocles.) EVEN LACHEN. Op deze lijn zijn de treinen altijd te laat, conducteur. Beste meneer, waarvoor hebben we dan al die mooie wachtkamers gebouwd? Vader, kunnen dieven eergevoel hebben. Neen, jongen. Dieven zijn even slecht als an dere menschen. OPBERGEN VAN KLEEREN. HOEDEN. 'Deze weiden eerst schoongemaakt. De vette rand wordt verwijderd met benzine. Lintjes, die erg vuil zijn worden er af getornd, gewasschen, gestreken en opnieuw er omheen gemaakt. Is het lint erg verschoten, dan kan het gekeerd wordeu of vernieuwd. Strikken worden weer recht opge zet, wat dikwijls heel gemakkelijk gaat, door het ijzerdraadje wat in de lust zit, recht te buigen. Bloemen worden voorzichtig afgeborsteld. Vilten hoeden worden schoongemaakt met zemelen, die in een pan warm gemaakt worden. Wrijf met een niet te hard borsteltje de zemelen flink over het vilt heen. De hoed wordt daarvan veel schooner. Is de hoed schoongemaakt en verder in orde ge bracht, dan wordt ze in een hoedendoos gelegd- De doos mag vooral niet te klein zijn, waardoor de rand van de hoed in allerlei bochten zou ko- \men te staan. Vul den bol op met papier en zorg, ■dat de hoed niet op den bodem van de doos rust. Leg hierbij een paar kamferballen. Overdek de •doos eerst met een doek en daarover komt het deksel. Bedek de hoed zelf liefst niet met een doek of papier, omdat door de zwaarte de garnee ring zou kunnen inzakken. Hierbij volgen nog enkele winterartikelen die ook met zorg opge borgen moeten worden. Dat is in de eerste plaats SCHAATSEN De ijzers der schaatsen worden goed afge- sschuurd met schuurlinnen, zitten er vlekken op dan kunnen die er uitgemaakt worden met Brus- sclsche aarde of heel fijn zand. Het houtwerk wordt afgenomen met een vochtige doek. Het leer in gewreven met schoenwas en flink uitgeborsteld. Dan worden de ijzers ingevet met vaselifte. Het hoout kan gevernist worden met blank spiritus vernis, verkrijgbaar bij den drogist. Pak ze goed stevig in papier en bewaar ze op een droge plaats. KACHELS. Wanneer kachels de zomermaanden op zolder worden opgeborgen, moeten ze eerst goed schoon gemaakt worden van binnen, zoodat alle asch ver wijderd is. ONok de pijpen worden ontdaan van roet. De voorwerpen worden dan flink ingesmeerd met zebra kachelglans, dat er niet afgeborsteld wordt. De pot der kachel wordt opgevuld met proppen papier. De kachel wordt dan verder in kranten ingepakt; en op een droge plaats neerge zet. Op deze manier wordt het roesten zooveel mogelijk tegengegaan. HET HOOFDGEBOUW DER PRESSA, de imposante Perstentoonstelling te Keulen, die Zaterdag j.l. geopend werd, gezien vanaf het station Keulen-Dteutz. Op den achtergrond de 60 Meter hooge Pressatoren. Ons Modepraatje Met de talrijke vreemdelingen, die tijdens de Olympiade in ons land verblijven zullen er ook veel nieu wigheden op het modegebied ko men. De modekunstenaar kan niet beter zijn modellen lanceeren, dan door levende modellen en zoo zul len de dames die ons land komen en nieuwe costumes dragen, zeer veel bekijks hebben. Velen zullen in een zomersch toilet gekleed zijn, niet rekenend dat het weer bij ons niet veel van het voorjaar of den zomer weg heeft. En wat zullen wij dan wel alzoo zien? Het is natuurlijk heel ver standig eerst eens een beschrij ving van de diverse toiletjes te le zen en de modefiguren eens door te zien, des te beter valt ons dan het toilet op als het door deze of gene gedragen wordt. En wat zullen we dan wel zien. Heel modern is thans het trois pieces, dat in verschillende cre atie.» gelanceerd wordt. Het trois piece zonder mouwen is ons alle bekend, als het modernste, maar nu komt er weer een variatie, nl. het trois pieces met mouwen. De kleuren kunnen naar smaak ge kozen worden, maar noemen wij hier het zand kleurig trois piece, met de lichtere blouse. Het rokje hangt in ronde bolle plooien, terwijl het manteltje heel strak gehouden is. Zpoals ons model ons laat zien, is de blouse met diagonale incrustaties gestreept. Maar vele dames vinden hel niet prettig altijd een ronde blou se aan te trekken, zij vinden een japon makkelijker en gekleeder staan. Ons tweede model is een ja pon, waar evenals op de blouse van de trois piece op het rokje incrustaties zijn aangebracht. De geknoopte kraag is zeer origineel. Natuurlijk behooren wij bij een japon ook een geschikten mantel te hebben. Een mantel uit sou- pel crepe satin, strak in lijn, maar toch chic, kun nen wij zeer aanbevelen. De hierbij afgebeelde mantel is van zwart crepe satin en heeft .den vo- iantvorm in de rok. Op de kruising is een groote gesp aangebracht. Op deze zwarte mantel staat wit bont heel goed. Het is echter wat besmettelijk en daarom zullen er vele dames zijn die er liever een versie ring of een kraagje op aan brengen, dat te allen tijde gewasschen en verfrischt kan worden. Ech ter doet een randje wit bont de mantel beter uit komen. Men moet nu weer niet denken dat over dreven veel bont de chic eraan brengt, dit is juist niet het geval. Ook mag de stof van de mantel een niet te zware star zijn, want dan gaat het soepele eruit en juist dit geeft een elegant geheel. Voor dames die wel van blouses houden, ge ven wij hierbij nog een paar modellen. Eenige re gels t evoren schreven we, dat een blouse niet zoo gekleed is, dat is ook zoo, maar we mogen niet uit tijd of lust zich geheel te verlcleeden, dan doet een schoone blouse toch goed. Men is weer frisch en netjes en kan later als men uitgerust .of klaar met het werk is, zich verder aan het toilet wijden. Beide blouses zijn van bedrukte stof, en "heb ben feen origineele wijze van versiering. De biesjes het oog verliezen, dat een blouse goed van dienst ceintuur en halsversiering worden in een donker- komt, als men eens vlug iets anders aan wil trek- der kleur gekozen, dan het goed zelf is. ]ten. Heeft men den geheelen dag gewerkt en geen HET BESTE t WAT ONZE DICHTER SBRACHTEN. ONBEVOEGD OORDEEL Zoo gij er niet binnen zijt geweest, Zoo kunt gij er buiten niet van spreken; Al de eigenschappen en gebreken Die ge onderstelt, zijn niet GEBLEKEN, En niet dan schepsel van Ujw geest. Woon eerst er in, treed dan naar buiten, .Zoo zijt ge èn rijp èn vrij en moogt een oordeel uiten. (N. Beets.) EEN GOEDE RAAD. Vertrouw hèm weinig, die te mild Met zoeten lach en streelend woord, Aan Jan en Alleman verspilt Een lof, die slechts aan enk'len hoort. Maar eind'loos minder nog den man, Die altijd rondziet, of hij niet Iets vindt, dat hij berispen kan, Die liever bromt dan hulde biedt. (Vrij naar N. Beets.) DE FOUT DEZER EEUW De FOUT dezer eeuw is een krankzinnig po gen, om de hoogten te bespringen, die gemaakt waren om beklommen te worden; door een uitbar sting van kracht, door een vermetele gedachte trachten wij den Tijd in te halen en te verschalken. Slechts minachting hebben wij voor het wachten op hetgeen waard is te bezitten; bij het mistig aanbreken van den dag willen wij ons reeds baden in middags hoogtezon;; wij vinden geen genot in werken en sparen, gelijk onze voorvaders in voorbijë tijden. j Voor het hun tijd is, dwingen wij onze rozen voor ons te bloeien en bloesem te dragen; en dan vragen wij ons verwondert af, wat toch de reden moge zijn, dat knoppen van volmaakte schoonheid i zoo zeldzaam zijn. (Ella Wheeler Wilcox,) I i 1 i

Nieuwe Langedijker Courant | 1928 | | pagina 6