TWEEDE BUD Zaterdag Juni 19Z8 De eerste vroege aardappelen ter markt. Provinciale Staten van Noordholland Langs de Straat Vergadering van den Raad van Heerhugowaand op Vrijdag i Juni namiddags 2.30 uur. .Voorzitter de E.A. Heer W. van Slooten, Bur gemeester. Afwezig de heer Buijs met kennisgeving, terwijl dc plaats van den heer Mienis wegels overlijden on- bezet is. Voorz. wijst er in zijn openingswoord op, en spreekt eenige waardeerende woorden ter zijner nagedachtenis. Hij hoopt dat zijn plaatsver vanger zijn voetsporen als raadslid mag volgen. De heer Mienis was iemand, die bij de behartiging der gemeentebelangen altijd rond en eerlijk voor zijn roeening uitkwam. Als raadslid zal hij zeker door ons worden gemist. De notulen worden na lezing onveranderd goed gekeurd. Ingekomen van Ged. Staten een schrijven aan gaande het z.g.n. BorgfOnds, waarin enkele wijzi gingen worden voorgesteld, waatroe zonder aan merking wordt besloten. Afwijzende beschikking op het verzoek om f 4500 voor een uit te geven bouwplaats. Dankbetuiging voor verhooging van salaris van den incasseerder G.E.B. Een verzoek van Bierstekers Radiot-Centrale tot verdere doortrekking van het dradennet met weg- kruising enz. Hiervoor zijn door B. en W. enkele voorwaarden gesteld. De raad gaat hiermede accoord. Op voorstel van B. en W. wordt verder beslo ten over te gaan tot het bouwen van een schuurtje en van enkele urinoirs aan den openbaren weg. Enkele aanvullingen van het kohier van de hon denbelasting worden eveneens goedgekeurd. Hierna komt ter tafel de instructie van den ad ministrateur van het GE.B1. De heer Tromp ziet wel in de instructie hoe de administrateur staat tegenover den lijnwerker doch niet hoe het nu staat met den bode, voorna melijk wat betreft het afdragen, der gt Iden. Ei genaardig vindt hij de bepaling dat de administra teur geen montage mag verrichten voor particulie ren en ook geen leveranties mag doen. De heer Kostelijk gaat gedeeltelijk accoord met den heer Tromp. Hij mist echter een aanduiding ten aanzien van de controle over de aangeslotenen. Hij weet wel, het geschreeuw is meestal erger dan de daad, doch hij hoort wel eens iets. Hij noemt geen feiten, dit kan hij niet, doch acht het ge- wenscht in de instructie vast te leggen een gere gelde wijkcontrole. Alleen de wetenschap dat er gecontroleerd zal worden ,is ai goed. Wethouder Krom. Het is maar zoo jammer, dat er nooit namen worden genoemd. •Voorzitter. Het is geen aangenaam werk, een ander op z'n fouten te wijzen- Men moet dan ab soluut vrij staan. Vele klachten blijken later slechts verdachtmakingen te zijn. We moeten hiermede voorzichtig zijn. .De heer Kostelijk meent toch, dat controle een goede zaak is en in het belang van het bedrijf, dus tenslotte van de menschen zelf. Voorzitter stelt voor een desbetreffende bepa ling in de instructie van den administrateur in te lasschen. In d itverband volgt een breedvoerige discus- sie over het zoogenaamde ,,vast recht," dat hier wordt geheven. Vergelijkingen worden gemaakt met omliggende gemeenten, waarbij echter door den voorz. wordt opgemerkt, dat in deze gemeente bestaat een zeer uitgebreid net ter lengte van pl.ro. 45 K.M. met, in verhouding, weinig aansluitingen. De heer Kostelijk wil nog even naar voren bren gen, dat er in deze gemeente, om een voopbépld te noemen, vele kleine tuinders zitten met 3 of 4 lichtpunten, die voornamelijk in den winter worden gebruikt doch waarvoor door hen het geheelc jaar vast recht moet worden betaald. Hij zou het wenschelijk achten, dat B. en W. deze aangelegenheid eens onder de oogen wilden zien, om te zijner tijd met voorstellen te komen. Voorzitter heeft hiertegen geen bezwaar. Hij is echter van meening dat de clausule, inzake ver bod van leveranties aan particulieren, zou moeten blijven bestaan. De heer Tromp is het hiermede niet eens. Hij wijst op het salaris, dat z.i. onvoldoende is voor een volledige betrekking. Wethouder Krom wijst op den bode, die ook leveranties doet als bijverdienste. Na eenige discussie acht de voorz. deze zaak voldoende besproken. Met 5 stemmen voor wordt besloten te bepalen, dat alleen de leverantie van lampen e.d. is toegestaan. Aldus wordt de instructie goedgekeurd, gewijzigde instructie, wilde ik er nog even op Wethouder Krom. Na aanneming van de aldus wijzen, dat een der sollicitanten zich heeft terug getrokken, naar aanleiding1 der gewraakte clausule. Hij vraagt hierover bespreking in comité. Hiema volgt de instructie van den lijnwerker, naar aanleiding waarvan de heer Groenland vraagt gevai teveel naar den practischen kant hebben ■gekeken. Het gaat hier toch in hoofdzaak om ad ministratieve kennis en z.i. is op dit element niet voldoende de nadruk gelegd. Ongetwijfeld zijn de ze drie candidaten alle flinke practische bedrijfs administrateurs, doch waar hier thans zware eischen worden gesteld, had hij gaarne ook na men gezien van menschen met administratieve op leiding en kennis. De heer Tromp is het gedeeltelijk wel eens met tien heer Kostelijk, doch wijst toch op de techni sche kennis, welke van den waarnemend direc teur wordt gevergd. Hij meent, dat het moeilijker zal zijn zich in te werken in de techniek dan, in de administratie. De voorz. Deze dingen zijn door B. en W. terdege overwogen. Wij hebben getracht personen te vinden, welke zooveel mogelijk aan beide ei schen voldoen, en dat was geen gemakkelijke taak, s Hierna wordt tot stemming overgegaan. De uit slag is: C. Poland 2, A. Kalf 2 en J, Beert iPz 5 stemmen, zoodat de laatste is gekozen. Nadat nog een wijziging in de begrooting is goedgekeurd, volgt de rondvraag welke niets op levert, waarna sluiting. Plaatselijk Nieuws BOB PLEZIERREIS VOOR OUDEN VAN DAGEN. Begunstigd door mooi zomerweer heeft Woens dag 11. de plezierreis plaats gehad van de Oudjen van Dagen, van Oudkarspel en Noordscharwo uie Voor deze reis, die uitging en was voorbereid door het Bestuur van den Bond van Staatspen- Bioneering, afd. Oudkarspel en Noordscharwoude, ■waren alle imwonenden boven den leeftijd van 65 jaren uitgenoodigd- Circa 80 personen, inclu sief bestuur en leiders, vertrokken Woensdagmor gen in een tiental luxe auto's en vier autobussen naar Schoorl, Berg, Egmond, waar via Castricum Beverwijk in Velserbeek een gezellig poosje werd vertoefd om vérvolgens .He reis over Bloemen- daa lnaar Haarlem voort te zetten. Na Haarlem bezocht te hebben, ging het naar Amsterdam, waar o.m. geruimen tijd werd verblijf gehouden in het gebouw „De Bijenkorf". D%arna ging de reis over Purmerend weer naar huis toe, waar ongeveer negen uur allen hoogst voldaan nabij het café van den heer de Bakker arriveerden. De heer Olthoff, voorzitter v. d. Bond, bracht in hartelijke bewoording dank aan allen, die het (welslagen van dezen mooien dag1 hebben moge lijk gemaakt, j De muziek van de Gebr. Dekker, die bij de ont vangst aanwezig was, zorgde voor ëen gezéllige opluistering én een waardig feestelijk slot van dezen genoegelijken dag, waarover de Ouden van Dagen allen zoo bijzonder tevreden waren. - BROEK OP LANGENDIJK. Ingekomen en vertrokken personen in de maand Mei 1928. Ingekomen: J. A- Kaldenbach, bakker, van Amsterdam, naar hier, Dorpsstraat 257. C. Groot, met gezin, transportarbeider, van Zuid- i scharwcude naar hier, Dorpsstr. 249. N. M. den Hartigh, dienstbode, van Enkhuizen naar hier Dijk 607. W. J. Kauffman, timmerman, van Zd scharwoude naar hier, Dijk* 1. M. Wiering, tuinbouwer, van Heerhugowaard naar hier, Prins Hendrikkade 251. C. Ch. W. Bonnet, met ge zin, koopman, van Hengelo (Oi), naar hier, Dorps straat 348. M. Glas, zonder beroep, van War- .'menhuizen naar hier, Dubbele Buurt 162. J. J. 'W. Pijnakker, kinderjuffrouw, van Hengelo (O), naar hier, Dorpsstraat 348. Wed. M. Salverda zonder beroep, van Wonseradeel, naar hier, Spie- rimgbuurt. Vertrokken: C. de Geus met gezin, naar Heer hugowaard, Middenweg H. 44a. M. Evers, dienstbode, naar "Heerhugowaard, Middenweg H. 48a. M. Smit, huishoudster, naar Bergen, Sint i'Anthoniusstraat 12. Gr. Glas, echtgenoote v. C. van Dam, naar Haarlem, Generaal Botha,-str. 38. A. de Waard, hulp in de huishouding, naar Heiloo, Heerenweg B. 234. P. A. Huitema, bakker, naar Oudkarspel, Dorpsstraat 50. M. Kasten, echtgenoote Bobeldijk, naar Sint Pancras Bovenweg 188. W. Knip met gezin, arbeider naar Heerhugowaard, Basseweg B. 22. C. Pranger, met gezin, koopman, naar Oudkarspel. Br. de Heer, huishoudster naar Harenkarspel. H. van Eijkeren, kapper, naar Sint Pancras, Bo venweg 184. S. Hoogland, echtgenoote D. Wa genaar, naar Heerhugowaard. A. Molenaar, echt genoote H. Dekker naar Noordscharwoude. ,C. Kreijger, echtgenoote C. Cuperus, naar Leiden, Dahliastraat 3. Gr. Biersteker, echtgenoote J. rj A. Colijn, naar Bunde, Parallelweg 5. C-, Lindhorst, bakker, naar Sint Pancras, Boven weg 229. BROEK OP LANGENDIJK. RIJKSPOSTSPAARBANK. Aan het postkantoor Broek op Langendijk en 'de daaronder ressorteerende hulp-postkantoren werd gedurende de maand Mei 1928 ingelegd een bedrag van f5509.97, terugbetaald f7581.59. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 1205. tig saldo groot f91.86, tegen f43.23 der rekening over 1926. Bij de bespreking over het te houden school feest, kwam een schrijven in behandeling der ou- dercommissie van school 3, hetwelk door den hr. Post, hoofd der school 3, nader werd toegelicht, Waarbij bleek, dat deze commissie de reis naar 'Amsterdam met het artisbezoek gaarne zag ver vangen door een ander reisje. Uit de discussie bleek dat het meerendeel der aanwezigen van gevoelen was, dat de jeugd niet zeer ingenomen zou zijn fnet een ander reisplan. Besloten werd dan ook ditmaal weer met de oudereen, zooals geregeld 'bm de drie jaar geschiedde, naar Amsterdam te gaan, terwijl zooveel mogelijk met de geopperde bezwaren rekening zal worden gehouden. Met ap plaus werd de mededeeling begroet, dat „H.U.G. O wel bereid was de boottocht op te luisteren ,door muziek. Bepaald werd ten tocht te houden 13 Juni om een week later dan met de jongere leerlingen een rijtoer te maken naar Bergen en Bergen aan Zee. Met de beste wenschen voor het welslagen dezer feesten werd de vergadering gesloten. - ALKMAAR. AUTOBUS INi BRAND. Toen de 28-persoons-autobus van den heer C. Pijper te Spanbroek, staande voor de garage van den heer Met aan den Achterweg, aldaar benzine had ingenomen, geraakte de motor, nadat de chauf feur den wagen op gang had gebracht, in brand. Personeel van de Garage-Met en de politie wis ten den brand met snelbluschapparaten te blus- gchen. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor;; de bus, waarin zich geen passagiers bevonden, was ta melijk beschadigd en werd naar de garage van den heer Met aan den Friescheweg gesleept. (Nrd.H. Dgbld.) Vrijdagmorgen 7 uur o.t. werd de eerste vei ling van vroege aardappelen gehouden. 't eVilingsklokje klepperde vroolijk, 't gelui klonk den bezoekers tegen, zóó gewoon, als was er geen stille tijd geweest. 't Gebouw ziet uitwendig ais een patiënt, onder i -0— - dokters behandeling, de schilders zijn bezig. Ove- de te verrichten rechtshandelingen strekken ten rigens is het gebouw overal in de puntjes, in den j b^ho^w van de beide provinciale water- en élec- stillen tijd is er geschrobt, geboend, geraagd, dat kiciteitshedrijven oï den aanleg, de verbetering vgrond gekocht en wil daarop een huisje bouwen. Zeg, wil jij dat nu 's voor mij opknappen? En zoo heeft de kostganger van weleer het rusiti- huisje voor zijn kostbaas van weleer gezet. De gepensionneerde postambtenaar is uitnemend bediend. Van prijsopgave werd niet gerept. Hij \woont tevreden met zijn vrouw in zijn nieuwe wo- jning. S Er is iets heel moois in dit gebeuren, daarom vertel ik het hier. De vriendschappelijke verhouding tusschen die twee is nog intiemer geworden. Gedeputeerde Staten van Noordholland stellen voor, aan de Noordhollandsche Vereen. Het Witte Kruis over het jaar 1928 een sutisidi'e te verkenen van ten hoogste f 14.250, te besteden uitsluitend ten bate- van 3e wijkverpleging in en €eïl 8ubsilie ten hoogste f 7000, te besteden uitsluitend ten bate van ie zuiigelingenbescherming en kraamverzorging in Noordholland. Aan de stichting Het Veiligheidsmuseum te Amsterdam tot iwiedëXopzeggimg een 'jaarlijksche bijdrage te verkenen van ten hoogste f 1000, onder voorgaarde, -dat het rijk en Xe 'gemeente Amsterdam jaarlijks onderschei.ienlijk ten minste f 10000 en f4000 beschikbaar stellen. Afwijzend te beschikken op het adres van het bestuur der Yereeniging Haarlemsche Werkin richting te Haarlem, houdende verzoek om sub sidie voor 1928. Water- en electrieiteitshejifrijf. Ged. Staten stellen voor, goed te keuren een eerste suppletoire begrooting van het Provin ciaal Waterleidingbedrijf voor het jaar 1928, tot een bedrag van f345.000 ten behoeve van uit breidingswerken en om vervanging van een der bestaande toevoerleidingen naar de Zaanstreek mogelijk te maken en een verbinding te kunnen tot stand brengen tusschen de waterwinplaats te Castricum en de nieuw te leggen''leiding, alsook voor aanschaffing van benoodigdheden voor dé inrichting van een reparatie-werkplaats voor wa termeters te Castricum. Ingevolge art. 20 van de wet van 16 Dec. 1927 stellen Ged. Staten voor, hun de bevoegdheid der Prov. Staten over te -dragen voor zooverre is duidelijk merkbaar. Even heb ik een kijkje wezen nemen onder de overkapping (oude gedeelte;)', waar de hinderlijke of het onderhoud van provinciale wegen of ka- nalen. Wat de te voeren rechtsgedingen'aangaat, mee- palen midden in het pad zijn verwijderd, wat een 1 nen ZÜ> Hat de over te .dragen bevoegdheid zich «verbetering is en tevens een veel beter aanzien geeft. Voor de eerste veiling; in 't nieuwe seizoen is groote belangstelling. De marktkooplui zijn op hun post, schippers kijken vol belangstelling achter de balustrade toe, ook zijn tal van bouwers aanwezig. kan bepalen 'tot die, wielke worden gevoerd ten ehoeve der beide "bedrijven. Daarvoor ig overdracht van bevoegdheid ge- iwenseht, omdat ook bij de "beslissing ontrent ge dingen, die met bet beheer der bedrijven samen hangen, uitstel veelal bezwaar zal -opleveren. Het beheer en 'onderhoud van wegen en kanalen daar- Het aantal aanvoerders staat met krijt op het j entegen zal, slechts bij uitzondering tot het voe- bord, nl. drie, de bouwers bevinden zich met hun schuitjes in de vaargeul in het verkooplbkaal. Voor ditmaal noteer ik de namen, het waren de heeren P. of C. Wagenaar (men vergeve mij het niet beter te weten,,) P. de Haittig, tuinbouwer van j Broek op Langendijk en de derde aanvoerder, de heer P. Groen houdt de eer van Sint Pancras op, I de partijen waren groot elk 50 K.G. met wat drie- lingen. Het viel me een beetje tegen, dat het zoo koud toeging, geen speechje, niets. Boven is vijftig, zei de betaalmeester maar de wijzer bleef staan,. Eventjes iets verzet, en euvel was verholpen. Weer ingezet en voor den prijs van f40.20 werd de heer A. Volkers van Sint Pancras kooper van, het eerst geveilde partijtje aardappelen in het sei zoen. Het tweede en het derde partijtje moesten voor een gulden of vijf minder per 100 K.G. wor den afgegeven. De eerste drielingen, waarschijnlijk voor „eigen eten" gekocht, werden even boven f 20.afge drukt, de volgende brachten een gulden of acht minder op. Natuurlijk bleven we een poosje napraten, wel ke veilingsbezoeker heeft het nu druk? Uitgezon derd natuurlijk de bouwers. 'Het seizoen is begonnen, 't Begin is uitstekend geweest. Uit den Omtrek naar de werktijden, waarover de voorzitter -de ge- 1 wenschte inlichtingen geeft. De heer Kostelijk leest in art. 6, dat alle ma terialen door den administrateur aan den lijnwer ker moeten worden verstrekt. Hij wenschte het magazijn hiermede in overeenstemming te brengen zoodat doelmatige controle mogelijk is. De berg- - plaats in het raadhuis is toegankelijk voor meer- j dere personen, hierdoor kan men de admini stratie moeilijk verantwoordelijk stellen. i De voorzitter beaamt dit, en zegt overweging vordering van getrouw schoolbezoek, werd het be- toe om hierin te voorzien. j stuur aangevuld met de heeren Bommezij en P. Na eenige opmerkingen wordt ingelascht een '.Molenaar voor wijk I, en den heer S. Groenveld artikel, waarin den lijnwerker alle leveranties e.d. voor wijk III. Een dankbetuiging was ingeko- verboden wordt. j men van den heer P. Wonder voor zijn benoeming Aldus vastgesteld met algemeene stemmen. j tot eerelid en het hem namens de vereeniging aan- Ter tafel komt de voordracht voor administra- geboden souvenir. Uit de rekening bleek, dat teur. 1. C. Poland. 2. A. Kalf. 3. J.JBeersjPz.' 'deze liep over de totaalontvangsten van f418.03, De heer Kostelijk voelt zich niet bevredigd door met al sf 320.— uit de opbrengst der lijsten, ter deze voordracht. Hij meent dat B. en W. in dit wijl de uitgaven bedroegen f326.17, alzoo een ba- - SINT MAARTEN. De heer K. Wit van Tolke, welke gistermorgen even aan den Valkkoogerdijk per auto zijn kinderen had bezocht ,was zoo onvoorzichtig geweest de rem der auto niet voldoende vast te zetten, merf gevoLg dat deze door den wind bij den dijk neer op z'n loop in de dijksloot terecht kwam. Men zij dus gewaarschuwd, daar zulke gevallen steeds op onkosten uitloopen. HEERHUGOWAARD. In de Jaarvergadering van de vereeniging ter be- Hé, jij hier? In langen tijd niet gezien. Hoe maak je het? Gelukkig gezond. 't Waren oude dienstkameraden, die elkander op straat ontmoetten; ze hadden in mobilisatietijd wel bij verschillende wapenen (bij de genie en de infanterie) gediend, doch waren in een en de zelfde kazerne gelegen geweest, kamer aan ka mer zelfs. Laatst werd ik op een aangename wijze herin nerd aan de mobilisatiedagen. Zoo! Vertel eens opl Je weet, dat we in het begin van de mobilisatie bij burgers werden ingekwartierd, ik kwam bij (iemand, die aan de posterijen werkzaam was. 't 'Waren echt gezellige luidjes, de postbaas en zijn vrouw, menschen, die al wat naar de zestig liepen. Wonderbest kon ik met de luidjes opschieten en -ook nadat de inkwartiering was opgeheven 'gracht ik menigen avond in hun gastvrije woning aangenaam door. Zooals je weet ging ik in 1916 met groot ven lof, later heb ik mijn ouden kostbaas nog één keer opgezocht, 't Leven stelt z'n eischen, de her inneringen vervagen, je denkt niet meer aan die dingen hé Laatst kom ik 's avonds thuis van mijn werk en opgewekt vertelt mijn vrouw reeds in de gang, dat er bezoek is. Wie? vroeg ik, doch mijn andere helft, willende mij verrassen, zei alleen, dat 't goed volk was. En daar zat in mijn huiskamer mijn oude kost baas uit de garnizoensplaats. Dat was me een buitengewoon aangename verrassing, en al gauw zaten we oude herinneringen op te halen. Maar gauw bleek het, dat mijn goede vriend iets tip het hart had. t Ik ben nu gepensionneerd, zei hij, met 45 dienst- j'aren. We hopen, mijn vrouw en ik, nog enkel9 jaren in rust te kunnen leven, 'k Heb een hoekje» ren van èen rechtsgeding aanleiding gjeven, en dei uitlokken van een afzonderlijk Statenbesluit daaromtrent zal vermoedelijk geen bezwaren mee brengen. Van hier en daar Om te beginnen met iets, waarin een groot deel van het Nederlandsche volk belang stelt, de Olym pische Spelen, vermelden we allereerst, dat het tot dusver met die Spelen prachtig naar wensch gaat. Vooral wat betreft de belangstelling van het publiek. Dezer dagen is het voetbaLtournooi 'aangevangen. Voor de wedstrijden op Pinkster Maandag, vervoegden zich vele duizenden reeds in den nacht ter plaatse met het oog op den vooii- verkoop der kaarten. Duizenden, wellicht voor het overgroote deel Amsterdammers, hebben zich een geheelen nacht wachten getroost om het begeerde kaartje te bemachtigen. Naar gemeld wordt moes- lten tenslotte nog velen zonder kaart heen gaan. On der de vele wachtenden bevonden zich ook eenige opkoopers, die aan de door hen gekochte kaarten aardig wisten te verdienen. En dan waren er onder de vele geduldig wachtenden ook, die er ,„voor teen ander stonden" tegen een bepaalde vergoeding per uur. Er moeten gedurende de nachtwake eeni gen flauw gevallen zijn en de politie had de handen vol en moest eenige malen een charge uit voeren. De Amsterdammers weten blijkbaar him Olympische Spelen te waardeeren. I Wat betreft de verfilming van de Olympische Spelen kan gemeld worden, dat -deze is toegestaan ,aan een Italiaansche Maatschappij. De Neder- landsche Bioscoopbond en het Nederlandsche Olym 'pisch Comité hebben het niet eens kunnen wor den. Nu schijnt het toch met de vertooning van vde Olympische Spelen op het witte doek niet ite willen vlotten. De Nederlandsche Bioscoopbond pntving bericht uit Duitschland, dat door de voor- haam s te organisatie op filmgebied van alle Duit- ssche filmverhuurders en bioscoop-exploitanten last egeven is geen films te vertoonen, welke betrek king hebben op de Olympische Spelen te Amster dam. Dat er ook in- andere plaatsen dan Amsterdam iets gedaan wordt om- ter gelegenheid van de Olym piade iets bijzonders te geven, moge o.m. blijken uit de verleden week te Rotterdam geopende Niji- verheidstentoonstelling. Deze tentoonstelling, al dus de Minister van Arbeid, Nijverheid en Handel, in zijn openingsrede, ligt geheel in den lijn van het jaar der Olympiade omdat ze is op te vatten als een toenadering tusschen binnen- en buitenland Die toenadering zal wellicht niet weinig oop be- ivorderd zjjn door het bezoek der buitenlandsche journalisten, die gedurende anderhalve week hier verblijf in Nederland in verband met de Olym pische Spelen benut hebben ons landje van Noord tot Zuid en van Oost tot "West door te 'trekken. De gulle hartelijke ontvangst, welke him ooveral waar ze kwamen ten deel is gevallen, in verband met het feit, dat hun in de versthillende plaatsen wel het meest belangrijke op velerlei ge>- bied getoond is, mag doen verwachten, dat er in de laatste dagen in het buitenland veel goeds en veel hartelijks over ons land, en hopen ook over ons volk, gezegd is. We willen, aldus een der verte genwoordigers van de buitenlandsche Pers, uw land ook ver over zijne grenzen een goede kans geven. 1 1 Het mooie weer gedurende de Pinksterdagen .heeft de Nederlandsche centra van vreemdelingen, bezoek Scheveningen in de eerste plaats heel

Nieuwe Langedijker Courant | 1928 | | pagina 3