ONZE GROENTEVEILINGEN. enUvystniend Plaatselijk Nieuws - BROEK OP LANGENDIJK. Heden, Dinsdag 12 Juni is onder presidium van minister van der Vegbe een oonverentie ge houden in het. raadhuis1 te Broek op Langendijk met de "burgemeesters en wethouders van Sint Pancras, Broek op Langendijk, Zuidseharwoude, Noordscharwoude en ^Oudkarspel, alwaar bespre kingen werden gevoerd over de Twuijverweg. In het Zilver Den ien Juli zal het vijf-en-twintig jaar geleden zijn, dat de Heer J. van Kampen, te Sint Pancras, als ambtenaar bij de posterijen werd aangesteld. Te Anna Paulwona ,aan de 'Kleine Sluis, werd hij brievenbesteller. Hij was plaatsvervanger voor zijn zwager, den Heer Peereboom, gedurende zijn ziekte, te Sint Pancras, én 'bij diens overlijden werd hij in zijn plaats brievengaarder. Dat was in 1913. Van die,vijf-en-twintig jaar heeft hij dus vijftien jaar als kantoorhouder gefungeerd, en laten iwij er direct aan toevoegen, dat hij niet alleen in deze functie, maar ook wat betreft zijn maatf- schappelijk werk, het vertrouwen heeft verkregen van zijn burgers. Wij twijfelen niet of het zal den Heer Van Kampen niet aan belangstelling op dien dag ontbreken. *Wij voor ons hebben gemeend, dien dag te moeten afwachten meer in bijzonderhe- 1 den dit, voor den jubilaris zelf belangrijk feit, te bespreken. Wij hebben er voorloopig de aan- dacht op willen vestigen. Vroeg genoeg dachten wij, enkele voorbereidingen voor eene eventueele huldiging van zijn persoon in dezen te bevorderen. Rubriek van den Arbeid UITKEERING VAN ZIEKENGELD. i Blijkens de berichten heeft de Commissie van Voorbereiding uit de Tweede Kamer haar werk zaamheden beëindigd en het verslag aan aen Minister van Arbeid aangeboden. Daardoor zal dus de Minister ,alvorens het ontwerp in open bare behandeling in de Tweede Kamer komt, ge legenheid hebben het. oni^wer pmog eens t etoetsen aan de inzichten, die .daaromtrent van uit de Tweiëde Kamer en ook verder uit het piïbliek en de pers naar voren zijn gebracht. Het merkwaardige bij .ie wettelijke regering van een uitkeering bij ziekte van den arbeider is (en het is dit trouwens ook steeds geweest), dat men tegen de uitkeering als zoodanig nooit bezwaren naar voren heeft, gebracht. Ook over de premiebetaling is in het algemeen gebn gtoote strijd geweest. Wel is waar zijn er enkele rich tingen, die de geheele premie door de werkgevers willen doen betalen, doch de overgroote meer derheid van onsi vdlk acht het toch wel een juist beginsel, dat de arbeider zelf ook een ge deelte van de premie betaalt, waardoor hij meer dan het anders het geval is, steeds het gevoel houdt, dat de uitkeering bij ziekte een recht is, waarop hij aanspraak kan maken, omdat hij daar aan zelf ook mede heeft betaald'. Die groote strijd gaat echter in de eerste plaats om de organisatie der verzekering. ZooaJs men weet ,was de verzekering in de Wet Talma practisch geheel opgedragen aan de Raden: van Arbeid. Het tegenwoordig ontwerp wil het'par ticulier initiatief, de instellingen, die in den loop der jaren zijn opgericht en zich hebben wete inVfe ontwikkelen, handhaven. Dit neemt echter niet weg, dat er tegen de wijze., waarop dit geschiedt, groote bezwaren kunnen worden inge bracht. Aan de erkenning van de talrijke bestaan de fabrieksziekenkassen borden zoodanige voor waarden gesteld, 'dat vele van deze kassen, mocht dit ontwerp Wet, worden, zich niet zullen kun nen handhaven. 'Een en ander zou waarschijnlijk voorkomen kunnen Worden, wanneer bepaald zou worden, dat alle arbeiders van éénzelfde 'ondfer- neming bij 'eenzelfde risicodrager verzekerd zou den moeten 'zijn. Men zou dan tevens de voordee- len van een z.g. collectieve verzekering kunnen krijgen, waardoor de administratiekosten onge twijfeld ook zeer zouden dalen. Bij de thans voorgestelde regeling zhl men onmogelijk aan in- dividueele registratie van alle verzekerden kun nen ontkomen, hetgeen groote kosten met zich meebrengt. Op de 'verdere bezwaren, die tegen het wetsont werp kunnen Worden ingebracht, gaan wij thans nog niet in. Immers de hoop mag worden ge koesterd, dat Ide Minister van Arbeid rekening zal houden met Je adviezen, die hij na de publi catie van zijn ontwerp van zoo talrijke zijde heeft gekregen, en dat hij dus met een gewijzigd ontwerp van (Wet bij de Staten-Generaal zal koimen. De (kans, dat het ontwerp dan zou worden aangenomen, zo "ffdhardoor zeer vergroot wor den, omdat het nog lang niet zeker is, 'dat voor het tegenwoordig tmtwerp een meerderheid in de Kamer te vinden zal zijn. Onze Land- en Tuinbouw benadeeld Met verwondering en leedwezen heeft men in land- en tuinbouwkringen kennis genomen van het feit, dat door een tweetal Kamerleden een voorstel van wet is ingediend tot tijdelijke heffing van in voerrecht voor klompen. Met verwondering, omdat mocht worden aan genomen, dat, na de verwerping door de Kamer 1 van het Regeeringsvoorstel tot heffing van een invoerrecht op huishoudelijk aardewerk, porcelein en glaswerk en op enkele soorten tegels, de indie ning van dit initiatief-voorstel achterwege zou zijn gebleven. De uitspraak der Kamer, blijkende uit een na een uitvoerig debat gehouden stemming, waarbij zich van de ongeveer voltallige vergadering een meerderheid van 52 stemmen tegen het Re geeringsvoorstel verklaarde, laat aan duidelijkheid niets te wenschen over. Met leedwezen, omdat door den voorgestelden maatregel in het bijzndeor onze land- en tuinbouw zullen worden getroffen. Immers, de klomp is een verbruiksartikel, dat het meest door. de platte landsbevolking wordt gedragen, zoodat deze door het invoerrecht speciaal zou worden gedrukt. Prijs- verhooging zal het eerste en onvermijdelijke ge- ivolg van 'den voorgestelden maatregel zijn, want indien aan den klompenmaker een beter loon ver schaft wordt, moet de prijs van de klompen wel stijgen. Door een maatregel als de voorgestelde wordt de werkgelegenheid niet op natuurlijke wij ze bevorderd, doch kunstmatig gekweekt. Het j voorstel 'tast het belang van de gebruikers aan, en deze gebruikers zijn naast die in het land- en tuinbouwbedrijf veelal een weinig finantieel draag-: rkachtig deel der bevolking. Het voorgestelde irv voerrecht zal dit finantieel zwakste deel der bevol king, ja de allerarmsten, die tot de klompengebrui kers behooren, treffen. Het zal voorts als een on evenredig zware belasting drukken op de groote gezinnen, omdat de klomp een verbruiksartikel dat periodiek moet worden aangeschaft, wijl het aan sterke slijtage onderhevig is, wordt gedragen door jong en oud, man zoowel als vrouw. Terecht ach ten onze land- en tuinbouwers het onbegrijpelijk, dat men de klompen, wat de hoogte van het in voerrecht betreft, wil plaatsen in dezelfde tarief- klasse als auto's en brandkasten. Neemt men aan, dat dc kosten der niet-ingevoer.de klompen met 1.2 pCt. zullen stijgen, dan beteekent dit een bedrag van een half millioen, en dit offer kan zeker niet 'van de gebruikers der klompen worden gevorderd. Het verzet van de plattelandsbevolking tegen dit' wetsvoorstel is dan ook alleszins begrijpelijk. Voorstellen als deze zijn de practische bewijzen, dat bescherming van de belangen van enkelen vermindering van de welvaart van het algemeen beteekent, en dat wij dus verstandig doen, elke be scherming vierkant af te wijzen en vast te houden aan ons beproefd vrijhandelsbeginsel I men werd. B. door een agent van politie aangehou1- den, waarna hij zijn 'revolver, die hij1 nog steeds in de hand hield, overgaf. Eien particulier, die in een auto kwam aanrijden, bood aan den man met den agent naar het politiebureau te brengen, wat ge schiedde. Daar heeft de dader een volledige beken'r- tenis afgelegd. Dr. Wessel kon later slechts den dood bij de vrouiw constat eeren. Het lijk is, nadat 'fdtSgrafische opnamen zijn genomen naar 'de Algemeene Begraafplaats ver- voerd. I HEVIG ONWEDER BIJ MUNCHEN. 1 In de omgeving van Munchen heeft Zondagmid dag een hevige hagelslag groote schade aangericht. Vele jjersonen bekwamen verwondingen aan hoofd en handen. Duizenden vensterruiten werden vernield en vele daken stukgeslagen, In da moestuir- nen heeft het onweder groote verwoestingen aange richt. Over een groote uitgestrektheid werd het loof der boomen afgeslagen. Nieuwstijdingen DE PRINS HENDRIK STICHTING. Legaat van f 100.000. De Prins Hendrik Stichting voor oude be hoeftige zeelieden te Egmond aan Zee heeft van. mej. P. M. van Weel, geb. te Dirksland en over leden te 's Gravenhage, een 'legaat ontvangen van honderdduizend gulden. AUTOMOBIEL OVER DEN KOP; In de gevaarlijke bocht aan den Steekferweg te I Alfen a.d. Rijn is gistermorgen een auto over den kop geslagen en in de sloot geraakt. De be stuurder de heer Laviter uit Nijmegen -die met zijn verloofde, mej. Siem, eveneens uit Nijme gen, op -weg was naar Den Haag, is in de bocht vermoedelijk het stuur kwijt geraakt, waardoor de auto eerst tegen een telefoonpaal is aangereden' daarna over den kop is geslagen en in de sloot is geraakt. Voorbijgangers hebben den heer Laviter uit den wagen gehaald, maar eerst geruimen tijd later slaagde men erin de levensgeesten op te wekken. Toen deelde de heer Laviter mede, dat ook zijn verloofde in de aiffo had gezeten. Onmiddellijk werd mej. Siem op het droge gebraoht, maar zij bleek toen reeds te zijn overleden. Het lijk is naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden ver voerd. ERNSTIGE VECHTPARTIJ. Zaterdagavond is op den Lagen Rijndijk te Lei den na het sluitingsuur der café's een ernstige vechtpartij ontstaan tusschen Leidenaars en in woner, van Koudekerk. Een 22-jarige arbeider uit Koudekerk kreeg daarbij een paar klappen met een hard voorwerp op het hoofd, waardoor hij een hersenschudding en een schedelfractuur opliep In levensgevaarlijken toestand is de man naar het Academisch ziekenhuis te Leiden vervoerd. De politie heeft twee Leidenaars gearresteerd. MOTORRIJWIEL TEGEN AUTOMOBIEL Zondagmiddag is op den Rotterdamschen straat weg in de bocht nabij De Zweth de 22-jarige motorrijder J. Debert, wonende te Rotterdam, met een snelheid van ongeveer 100 Km. gereden op een vrachtauto van den melkrijder Lexmond uit Zoe- termeer ,die van de tegenovergestelde richting kwam. De schok was zoo hevig, dat het motorrij wiel totaal werd vernield. De berijder werd levens gevaarlijk verwond naar het ziekenhuis te Rot terdam- vervoerd. De vrachtauto werd zoodanig aan de voorzijde beschadigd, dat verder rijden niet mogelijk was. Met een kraanwagen werd de auto naar Delft ge sleept. De motorrijder is des avonds aan de gevolgen van zijn ongeluk overleden. OP HOL Gistermorgen is in de gemeente Baexem iemand, Sniekers genaamd, uit Leveroy (L.J door het op hol slaan van zijn paard, met wagen en al tegen de machine van een passeerende tram geslagen. De voerman werd met zware verwondingen en een ernstige hersenschudding in een nabij gelegen jvoning binnengedragen. Men vreest voor zijn le ven. AUTOMOBIEL IN DE SCH1E Zondagavond is op den Rottendamscheweg ter hoogte van de Rotterdamsche Melkmarkt een auto van een inwoner uit Dordrecht door het defect raken van het stuur in volle vaart in de Scbie gereden. De vier inzittenden, twee dames en twee heeren, werden met groote moeite gered uit de onder water zittende auto. Allen werden in bewusteloozen toestand naar het gemeente-zieken huis te Rotterdam vervoerd. SPORT EN WEDSTRIJDEN D. T. S. I—W. R C. 3. 4-1. Door een fraaie 4i-zege op W.F:.C. 3 is het D. gelukt de finale te bereiken van het Gouden Kruis. A.s. Zondag wordt deze op ons veld ge speeld tegen den winnaar van Z.F.C. 4—W.FLC. 4 De kans is dus heel groot, dat het kleinood in ons bezit komt, daar een van deze ploegen toch wel zwakker zal zijn dan W.E.C. 3. Maar - Oppassen blijft de boodschap. Wij moeten niet beginnen met, gedachtig aan de spreuk: Beter te geven dan te ontvangen," maar het zaakje nu maar eens omdraaien. Daarvoor hebben we toah gewerkt Een klein overzicht van de gespeelde wedstrijden laat ik hier volgen: ie wedstrijd uit tegen Zeevogels gewonnen met 21. 2e wedstrijd uit tegen Vrone gewonnen mét 3r-i. 3e wedstrijd thuis tegen N. Niedorp gewonnen met 41. 4e wedstrijd uit tegen Hoorn gewonnen melt 8—1. 5e wedstrijd thuis tegen W. F. C. 3 gewonnen met 41. In iedere wedstrijd is onze achterhoede dus slechts eenmaal gepasseerd. De voorhoede, scoor de echter 21 maal, wat wel een blijk is van de schotvaardigheid der laatste en de stérkte van de eerste. v Over den wedstrijd het volgende: Te ruim twee uur laat scheidsrechter Polak1, die dezen middag nogal wat door de vingers zag beginnen. W. won dé toss, zoodat wij met den wind in den rug aftrappen. Al dadelijk wordt het W.-doel bestookt, en de wedstrijd is nog geen vier minuten oud, of de midvoor weet met een hard schot ons' de leiding te geven. Ook W. bena dert eenige malen ons doel, maar de achterhoede is soliede. Na een kwartier spelens is het de rechtsbinnen, die den stand tot 2o opvoert. Vlak' voor de rust komen wij goedkoop aan ons derde doelpunt, als de linksback der gasten op den- skeeper wil terugspelen, doch deze alreeds is uit,- geloopen. De bal springt echter van dén paal in het veld terug, maar de ijlings toeloopende mi|d(- voor heeft geen moeite den stand op 3o te bren gen. Hierna rust. Na de rust zijn wij: toch hog het meeste in het offensief geweest. Het suc ces komt echter aan de andere zijde. Bij een voor zet van de linksbuiten, beoordeelt onze keeper den bal verkeert, en deze rolt térgend langzaam in het verlaten 'doel. 31. Even later maken wij nog een 'buitenspeldoelpunt. Of beter gezegd: de scheidsrechter vergiste zich. Hij liet daarom, maar onpartijdig den bal opgooien, waar wij ten zeerste door benadeeld wenden. Een oogenblik daarna slaat de linksback der gasten den bal uit den doelmond, wat hij hem een keer van te voren ooi? al geflikt had. De scheidsrechter had echter niets gezien. Tien minuten voor tijd maakte de linkse binnen nog een doelpunt, zoodat met 4—1 uitslag het einde komt van dezen fair gespeelden wedstrijd D. telde een invaller voor den rechtsback, die de vorige week een blessuur tegen Tessel opgeloopen had. We hadden echter den steun weer van Eiecen die gister een uitstekénden wedstrijd gespeeld heeft W.F.C. 3 telde 2 invallers. Dus Deetjes, vogende week aangepakt hoor! We moeteD D.T.S. I—ALCMARIA VICTRIX-Comibinatte. Was reeds eerder aangekondigd dat Donderdag;* avond a.s. een wedstrijd zou worden gespeeld tus schen deze twee elftallen op het D.T.S.-lterrein, wij kunnen thans mededeelen, dat in verband met den over te spelen Olympischen wedstrijd Uruguay —Argentinië, genoemde match is uitgesteld tot Donderdag 21 Juni a.s. sterkend MiJMHARDT'S 7Pnuw-tab]etten MOORD. Zaterdagmiddag tegen 5 uur heeft een zekere L. B., koopman van beroep, 45 jaar, gehuwd,, ywinende in de Drietrpmmelsteeg 14 te Zwolle, zijn Vrouiw, die hem met twee kinderen van 9 en 11 jaar had verlaten, aan den Geuzenweg te Hilver sum doodgeschoten. De man had zich verdekt opgesteld. Toen hij zijn vrouw, die boodschappen, ging doen, zag aan komen, heeft hij haar volgens zijn getuigenis ge vraagd mede te gaan naar Zlwolle en den stukaldoor met wien zij samen leefde, te verlaten. Zij heeft daarop bgtweg geweigerd. Hij schoot haar daar op met een revolver in de slaap, waarop zij ber wusteloos neerstortte. Hij heeft daarop in; bukkende houding nog drie schoten op haar gelost, een op het hoofd en twee op het hart, roepende ,,Ik za) je leeren met een stukadoor te gaan." 'Daarna ging hij met de revolver in de hand in de richting van de spoorbaan, gevolgd door een 'vrouw, die riep Grijp den moordenaar.' Enkele malen heeft B. daarop geroepen „Ja, ik heb haar doodgeschoten." Inmiddels was de politie telefo nisch gewaarschuwd. Op den Noorderweg geko- ALKM. H. B. S.-ELFTAL IN AMSTERDAM. Zaterdag werden in Amsterdam door schoolelf tallen demonstratiewedstrijden gespeeld. Voor de ze gelegenheid was ook het Alkm. H.B.S.-elftal uitgenoodigd. Het moest een wedstrijd spelen to gen het R.O.G. Rj)5jks (OJJpvoedings (G)estiohit elftal uit Amersfoort. Alkmaar kwam met een in valler voor den rechtsbuiten in het veld en heeft zich daar weer'eens danig geweerd. Met 3o werd door de Alkmaarders gewonnen. Er werd tamelijk goed gespeeld. Alkmaar toonde een goed' samen spel. Het spel van Amersfoort was dikwijls forsch. JIun grootste gebrek was, liet gemis aan goede schutters in de voorhoede; hun spel in het veld was lang niet slecht te noemen. Bij Alkmaar was de achterhoede beter dan de voorhoede, hoewel de laatste vaak1 toonde goede schoten te kunnen lossen. De keeper, rechtsback en spil waren buitengewoon op dreef en aan hen is het voor een groot deel te danken dat geen teg'fenr punt gemaakt werd. In de eerste helft was H.B.S'. iets sterker en maakte twee goals (door linksbinnen en midden voor,)! Na de rust was het overwicht aan het R.O.G. Zij drongen echter te sterk op, waardoor rechtsbui ten, midvoor en linksbuiten vrij spel hadden. Kre gen zij een 'bal toegespeeld, dan stormden ze, dik wijls ongehinderd, op de eenzame keeper af en het R.O.G. mag blij zijn, dat slechts één doelpunt gemaakt werd. Het Alkmaarsche elftal was: J. Graveetein. Dun Lodder t. Slingerland Kooijman Beek Robert Holman Ooijkaas Hamstra Smit OVERZICHTEN EN PRIJSNOTEERINGEN LANGE'DIJKER GROENTEMARKT. 11 Juni. Aanvoer 7000 kilogram aardappelen. Schotsche muizen f 16.20—19.40. Drielingen f15.5017.80. (Kleine f 12.—13 30. Aanvoer 3500 bos worr (telen f7.1015.70. 12 Juni. Aanvoer 30600 kilogram aardappelen. Schotsche muizen f 13.14.20. Drielingen f 10.7014.Klei pe f li.—11.30. 500 bos wortelen f7.208.10. 1700 kilogram tomaten. A f57.30, B f56.—, C f 55.70, CC f 19.90. NO OR'DlERM AR KTBOND 12 (Juni. 3600 Kg. handappelen: Schotsche muizen 12. —13.20, drielingen 10.90—10.70, DE LANGEDIJKER VEILINGEN. Na een korte periode van stilstand is de veilingp aanvoer weer begonnen en werd qp 1 Juni aan de veiling te Broek op Langendijk met de eerste vroe ge aardappelen het nieuwe seizoen geopend. Het spreekt vanzelf dat de eerste dagen de kwantums nog gering waren. In den loop der week nami het aanbod toe, zoodat dit Zaterdag reeds 8000 Kg. bedroeg, waarbij de kleine sorteeringen inbegrepen zijn. De op den eersten dag gemaakte prijzen van f 34.—40.per 100 Kg. konden zich uiteraard niet handhaven en gedurende de eerste helft der afge- loopen week noteerden de groote aardappelen van f24.—27.Daarna trad een prijsdaling in, die Zaterdag de laagste noteering op f 17.bracht. Dien dag kon voor de drielingen gemiddeld even veel gemaakt worden. Deze noteerden van f 17.80 tot f 19.40 per 100 Kg. Zelfs de kriel werd graag gekocht en bracht de laatste dagen niet minder op dan f 11.5012.50 per 100 Kg. •Dank zij de enkele stookkassen, die in de omge ving zijn gebouwd, kon reeds op 5 Juni begonnen worden met de Tomatenveiling. Er was dien dag 950 Kg. aan de veiling en 9 Juni 1500 Kg. Voort dit product werden hooge prijzen gemaakt. De A- Jcwaliteit welke Dinsdag f61.70 per 100 Kg. noteer de. bracht Zaterdag f 56.60 op. B ging van de (hand voor f 53.en C voor f51.terwijl CC nog f20.— per 100 Kg. opbracht. 1 'De volgende week (tegen n Juni is de eerste veiling aangekondigd)' zal begonnen worden met den aanvoer van boswortelen. De aardappelveiling te Noordscharwoude zal op 12 Juni aanvangen. Zoodat wanneer zachter weer den groei der pro ducten wat meer zal bevorderen, zeer spoedig de stilte aan de veiling plaats zal maken voor leven en bedrijvigheid. Moge het nieuwe seizoen voorspoedig zijn. UIT „DE STREEK." Dc aanvoer van vroege aardappelen heeft aan de veiling van „De Tuinbouw" de afgeloopen week lang niet aan de verwachtingen beantwoord, terwijl ook de prijzen, welke besteed werden, niet mee vielen. Zaterdag werd alreeds verkocht beneden de f7.— per baal. Door den regen en het koude weer groeien de aardappelen meer in het loof dan in de knollen, zoodat ook deze week de aanvoer nog piet groot zal wezen. De arbeiders van buiten, wel ke hier dagelijks werkgelegenheid zoeken, worden dan ook meestal op de volgende week aangenomen, Momenteei worden hier vele aardappelakkers door geplant met bloemkoolpJaixten. Opmerkelijk is daarbij de wijze van „zetten," web ke weer veel anders is dan aan den Langendijk. Inplaats van direct achter het graafje te worden gezet, gaat hier een persoon vooruit om gaten te steken, waarna een ander met de planten volgt. Echter gaat met deze methode tamelijk meer tijd verloren. Over het algemeen is de bewerking van het Jand van dien aard, dat de oppervlakte per hoofd kleiner is dan aan den Langendijk. Weekoverzicht van de N.V. Alkmaarsche Export- veiling van 4—9 Juni. Door het voortdurend minder groeizame weer ,is de aanvoer, al komen er steeds meerdere aan voerders, steeds betrekkelijk klein te noemen, van daar ook dat er steeds goede prijzen voor de groen te betaald worden. Hierop maakt echter het arti kel sla een uitzondering, en ook omdat sla om dezen tijd niet meer voor export gekocht wordt, zijn de tuinders op de fabrieken aangewezen. Of schoon de fabrieken als regel de hoogste prijzen niet betalen, is het toch het voordeel, dat zij de overgroote voorraden wegruimen, want zouden zij niet koopen, dan was op heden de aanvoer van sla wel zoo groot, dat het geheel waardeloos zou zijn terwijl heden toch alles geruimd kan worden. Bloemkool is nog steeds duur. Er wordt zelfs nog voor de extra mooie boven de 40 cent per stuk betaald. Wortelen, die heden ook in groote hoe veelheden op de veiling worden aangeboden, gaan ook voor 10 tot 14 cent vlug van de hand. Spi nazie welke Maandag en Woensdag heel duur was, zakte Vrijdag merkelijk in prijs doordat er buiten gewoon veel van dit artikel werd aangeboden en daar de spinazie om dezen tijd meer als een luxe groente woifdt beschouwd 5s 'daarvan de aanvoer spoedig grooter dan de vraag. Toch zijn Je prijzen nog niet slecht te noemen. Met komkommers komen er ook nu meerdere tuinders aanvoeren, zoadat ook deze een prijsdaling moesten ondergaan,, pfschoon prijzen van 11 tot 14 cent per stuk re delijk genoemd mogen worden. Tomaten, waar ^an de aanvoer tot op heden uit stookkassen moet komen is uit den aard van de zaak nog van weinig beteekenis, terwijl de prijzen ongeveer 10 cent per pond lager zijn dan verleden jaar om; dezen tijd. Aardbeien zijn deze week heel duur geweest. De reden hiervan is, dat de bakaandbeien afgeloo,- pen raken en van den koude grond nog maar en kele partijtjes aangeboden, worden. Verder wil ik nog even vermelden dat het aan- vangsuur van de veiling, hetwelk nu elf uur is, jdoor enkele tuinders niet gewenscht wordt. Als •reden geven zij op, dat zij niet op tijd klaar kun.nen komen. De handel daarentegen (enkele venters uit gezonderd) is er zeer mee ingenomen, daar het voor deze personen nu mogelijk is hun gekochte pro-

Nieuwe Langedijker Courant | 1928 | | pagina 2