B NIEUWE Jlte Bervoets „WECK" Artikelen Hike Breijer's Nieuwsblad v. Holl. Noorderkwartier Colbert-Costumes Meedinp No 72 Zaterdag 28 Juni 1928. 87e Jaargang Dit nummer bestaat uit 2 bladen. Firma R. J. HOUWING MIEIT I TEL 644 ALKMAAR filiaal: Langestraat 44 - Iel. 1184 TOB NOOIT. AMANDELTJES- PUDDING Revue van de Week Speciaal Corsetten - Magazijn Alkmaar Tel, 526 5 IMTERC. TELEPHOOM 52 LATGEDIJKER COURANT Hn»* Annro nf \?,o-r>csml> nuf "IT- a wAm Deze courant verschijnt Dinsdag, Donderdag en Zaterdag A bonnementsprijs -t; per .3.maanden f 1.15 Redact."Uiig1. J. II. KEIZER - Bureel Noordscharwoude Advertentiën van 1—5 regels 76 cent, elke regel meer 15 cent. Groote letters naar plaatsruimte Brieven rechtstreek» aan den Uitgever HARD WERKEN. Met hard werken wordt men niet rijk, hard •werken maakt niet gelukkig. Deze uitspraken kan men vaak hooren on zeer zeker ligt er een kern van waarheid in. Wie meent, dat wij daar om maar niet hard moeten 'werken vergist zich en zal tot zijn schande en schade ondervinden,, dat wij allen, die niet rijk zijn, hard moeten ar beiden, om het hoofd boven water en den mona open te honden. Wat dooi- harden afbeul te be reiken is leert ons ie geschiedenis van het Tta liaansche volk uit de laatste vijf jaren. Treffen der voorbeeld van hetgeen harde arbeid kan tot stand brengen, zullen wij moeilijk op zoo groo te schaal vinden. Als tfwee Amerikaansche inge nieurs versteld staan over den tijd en de wijze, waarop men in Italië de „wi.tt© steenkool" in electrische energie weet om te zetten dan kun nen wij er verzekerd van zijn, 'dat er gewerkt wordt. Hard werken geeft ook voor den enkeling mooie resultaten, al maakt het niet rijk en al schept het in zichzelf geen geluk. Daarom is het dwaasheid om hun, die ongeluk kig zijn in het leven, zoowel als "hun die in be hoeftige omstandigheden leven het harde werken als middel aan te raden, waarmee zij de droefheid over hun bestaan kunnen vergeten. Alleen, wan neer men werkt in de juiste richting en met tie juiste geestelijke houding kunnen rijkdom en ge luk ons ten deel vallen. Want hij, die arbeidt in de verkeerde richting, zal nooit die vruch ten van zijn arbeid kunnen plukken, die een mensch oogst, die den juisten werkweg tot rijk dom heeft ingeslagen. Ook zal arbeid nooit tot geluk leiden, wanneer het werk ons mishaagt, want wie het land heeft aan zijn werk, zal in zijn arbeid niets presteeren en er hoe langer, hoe onverschilliger tegenover komen te staan. Ja, harde arbeid is voor u gloei, evenals voor allen, want hard werken voert ook tot rij k lom en het maakt gelukkig mits gij in den gjoeden zin arbeidt en uw geestesgesteldheid opgewekt en in harmonie is met uw werk, want dan kunt gij door uw werk veclriet vergeten. Dr. JOS DE COCK- Veor onze lezers van dit blad geeft onze psychologische medewerker Dr. Jos. de Cock, van Merlenstraat 120, Den Haag, gratis zielkun dige adviezen o.m. over le wijze waarop zij hun wislrracht en energie kunnen aanlrweeken. De vragen zullen in dit blad geregeld worden behandeld. Mochten de beantwoordingen te uitvoerig wor den voor dit blai dan direct schriftelijk aai» de aanvragers. Tobber te N.,S.: Wel leest gij trouw ie ,,tob nooit hoekjes",, maar toch blijft gij tobben. Tedwijl gij weet dat tegenslag niet blijvend is hier op aarde, maar dat voorspoed en tegenspoed elkaar in uw leven steeds zullen afwisselen. Gij moet vertrouwen hebben, in een beteren tijd en bedenkendat met klagen nooit iemand vooruit is gekomen in de ■wereld. Vertrouwen Is het woord, dat u Ier sleutel geeft tot den geestestoestand, die all'een geschikt is om het betere te bereiken. Want als gij vertrouwt, dan richt gij den blik op de din gen die komen moeten, dan kijkt gij vooruit en j tobt nooit over het verleden. Dan zorgt gij er voor, dat gij elke seconde gereêi zijt, om het j ondeelbaar oogenblik, dat wellicht over een toe- komst van jaren beslist, aan te vatten met beide j handen- Maar daarvoor is het noodig dat gij nimmer achteruit, maar steeds vooruit moet kij- ken. Kop op en oogen open. Verzonden brieven: H. K. te N.S.; P te Z,.S.; Moeder te O.; G, te O.iemand te B. MET GR ATI 5 GRENADINE SAUS EEN HEERLIJK NAGERECHT PUDDIN GRAB RIEK P&*jr~JPiXLrD*LK. GR ON INGEN Straks, over tfwee dagen, gaan de dagen weer korten. We hebben nu en dan wat uren van zonneschijn en zomersch weer genoten, maar de grauwe luchten, Noordenwind en hagelbuien gin gen weldra, overheerschen. De getheele ,,offieieelé zomer" ligt nog voor ons, maar de gedachte,, dat we in het tweede deel van Juni-maand zijn, gekomen zonder dat er van zomersch weertje sprake was, is toch lichtelijk-verontrustend. Wij hebben ons nu maar, hoe het dan ook loopt, te troosten met 'de gedachte, dat we althans behoed zijn geworden veor aardbevingen en andere na tuur-rampen, als Welke andere deelen van ons pla neetje in den jongsten tijd hebben „bezocht". Onze Koningin en Prinses Juliana hebben Zater dag j.l. haar vacantiereis naar Noorwegen aan vaard. Op 1 Augustus j.l. denken HjM en de Prinses iweer in Palria terug te zijn, teneinde te genwoordig te kunnen wezen bij de viering van den zeventigsten geboortedag der Koningin-Moe der, Iwaarvan de voorbereiding reeds in vollen gang is, zooals men weet. Op Vrijdag 15 Juni 'j.l. is do Tweede Kamer met zomer-recès, dus behoudens zeer buitenge wone omstandigheden tot eind September, uiteen gegaan. Op bijzonder vroeg tijdstip. Trouwens, de voorraad af te werken legislatieve dingen was vrijwel uitgeput. Den len Juni besloot de Ka mer, op voorstel van dr. De Visser, de wijziging van de L.O.-fwet betreffende de sch o o 1 ge ktrege- j ling uit te schakelen, wat een zeer beduidende I verlichting van de agenda beteeken.de. I Daarna is op 12, 13 en 14 dezer bespiegeld I over de wijziging en de Dienstplichtwet- Eu het verloop van deze deliberatiën bracht minister Lambooy een Vrij pijnlijk échec en deed van het ontwerp al heel weinig bijzonders overblijven. De verkorting van den tijd der vooroefeningen van vier op drie maanden vond hevige bestrij ding. En toen de Katholieke afgevaardigde mr. Deckers zich bij die oppositie voegde, stond het vast, dat de minister van Defensie, gelijk ie Minister van Oorlog en 'Marine zich, (krachtens het deze week uitgekomen Kon. Besluit van 1 September a.s. af, officieel zal kunnen noemen) hier het onderspit zou delven. Minister Lambooy trachtte „den terugtocht te dekken" 'door het amend. Van Rappard over te nemen, dat dien oefentijd op 30/2 maand wilde bepaald zien- Doch ook deze poging om een „middenweg" te bewan delen heeft, niet gebaat- Z.Exc. van Defensie heeft in de zitting van "Woensdag j.l. ook nog het instituut -van de nieUjWe vrijwilligers uit het ontwerp gelicht- y Donderdag j.l. 14 Juni trachtte de heer K. ter Laan uit de Dienstplichtwet te doen schrap pen de bepaling, dat geestelijken en studenten in de Godgeleerdheid niet langer vrij van dienst plicht zullen zijn. Welke poging mislukte. Het daartoe strekkende amendement (o.a. door mr. Oud voor de vrijz.-democratisehe fractie bestre den) fwerd afgewezen met "6019. De minister had verduidelijkt, dat de bierbedoelde vrijstel ling 600 personen omvat. Aamgenomen werd ech ter op 14 Juni een amend. K. ter Laan om de voor-oefeningen op vier maanden te houden. En dat was voor den Minister wei het pijnlijkste éohec. Het „verhakstukte" onijwerp kwam er ten: 3lotte zelfs met steun van de soc.-democratsn, die bij monde van d^n heer K. ter Laan, haddien verklaard, het wetsvoorstel, zooals het in den loop der debatten was gemetamorfoseerd, te kun nen aanvaarden. Dus met het contingent aid 19.500 man (dat de heer K. ter Laan vruch teloos op 13.000 man had trachten te brengen) incluis. De Tweede Kamer heeft Dinsdagavond 12 Juni behandeld het z.g. klompen-IWetje, strekkend om het invoerrecht op klompen van 2 op 12 pet. tijdelijk tot 1930 te brengen. Een amendement dr. De Visser, strekkend om dat invoerrecht, definitief op 8 pet. te stellen, werd echter door den heer Fleskens, een der vaders (de heer Smenk ;wa3 de tweede )overgenomen. Aldus vervormd keurde de kamer het voorstel Woensdagochtend met 4534 goed- Spotvogels beweren nu, dat er een „klompen-coalitie" werd geboren. In de vergadering van Vrijdag 15 Juni heeft ons Lagerhuis een lange reeks van ontwerpen en ponclusiën met verrassende vlugheid afgedaan. O.a. de bedrijvenwet, overeenkomst met de Ba- taafsehe Petroleum-Mij., waarbij de soc.dem. frac tie liet noteeren, dat zij aan het beginsel vapj Staatsexploitatie vasthoudt, da ^wijziging der Kieswet, het instituut van stemmen bij volmacht invoerend, bij welke (gelegenheid ds. Zand! een motie, afschaffing van den Stemplicht noodig verklarend, aan het „zwemmen" bracht. Eindelijk hield 'ie 'heer Kortenhorst zijn inter pellatie over den economischen toestand in Zeeuwsch-Vlaandereii. Minister De Geer stelde in uitzicht den aanleg van een kanaal van Hulst naar Ael, dat idrie millioen zou kosten. Ook er kende Z.Éxc. dat verbetering der haven van Ter- neuzen en we gen verbetering in Z.-Vlaanderen zeer noodige dingen zijn, waar de Regeering alle aandacht aan zal schenken. Toen was het uit. Wenschte de Voorzitter den afgevaardigden een aangename vacantie. te vragen, werd door Minister Slotemaker de Bruine aan zijn departement ontvangen. In hoe- v^er men te onzent iets van geestdrift voor deze invitatie zal 'toonen, er valt nog heel weinig van te 'zegggeu. De Staatscommissie betreffende het onderzoek naar de onbewaakte overwegen is door Minister v. d. Vegte geïnstalleerd. De I.T.A. '(Indische Tentoonstelling) te Arn hem, werd bij aanwezigheid van Prins Hendrik door minister Koningsberger geopend en belooft een groot succes te worden. De Rijksmiddelen brachten in Mei 1928 het bedrag van '2.243.316 meer op, dan over Mei 1927. Een „record van accres". Over de eerste vijf maanden van dit jaar stroomde er f 1.415.365 meer in fs Rijks kas daal gedurende dat 'tijdvak van 1927. Ingediend is ©en wetsontwerp, 'tot regeling van de winkel-sluiting. 'Het stelt de uren van 8 uur 's avonds tot '5 uur "s och tends voor, maar met een reeks ~van excepties. In voorbereiding is ook een ontwerp tot verhooging van het maximum gewicht voor postpaketten tot voorloopig 7 Kg. De eerste 'telefonische gesprekken 'tusschen Ne derland en Spanje zijn gevoerd. Minister Boe- laertg van 'Blokland opende namens de regeering de reeks. Uit de 'PersonaliaDen 13en j.l. was het een kjwarteeuw geleden, dat dr. Easton honoris-causa doctor werd 'in de sterrenkunde- Mr. G. Visse ring, de president van "de Nederl. Bank is naar Turkije vertrokken, waar hij 'genoodigd werd om financieel verslag 'uit te brengen. Den 19en 'Juni houdt mr. D. Fock in het hotel ,T® Twee Steden" in Den Haag, receptie ter ge legenheid van zijn zeventigsten verjaardag. Uit de 'doodenlijstA. E. Roest van Limburg, gep.-generaal majoor der infanterie, 75 jaar te Oosterbeek, gep. 'luit. kolonel J. W.itteveen, 78 jaar, Den "Haag. Aan de jongste criminalia-nova ontleen ik: Te Amsterdam fwerd door de rechtbank behan deld de strafzaak met betrekking tot het fail lissement van 'de Veendammer Hypotheekbank. .Waarblij de liefhebbers(sters) vanschandaaltjes onthulling hun hart kuunen ophalen. Vpaa^t in Uw eïtfen voopdêel onze schitterend afgewerkte den ppijs van MEER WAARDE VOOR MINDER GELDÏ De Eerste Kamer heeft in de afgeloopen week iu hare 'vergaderingen van 13, 14 en 15 dezer be handeld het veelbesproken en fel-bestreden ont werp op de Naamlooze Vennootschappen. Ver schillende senatoren hebben het met kracht bestre den, de 'heeren Mendels, Janssen, ae Jong, en Wibaut verdedigden het. Minister Donner heeft Vrijdag j.l. "beloofd, bij aanneming onverwijld een commissie 'te zullen samenstellen, 'welke op korten termijn 'advies zou 'hebben te geven over de vraag, in hoever inzake openbaar-ma king der resultaten van het bedrijf een scheidingslijn tus- scheu open 'en .gesloten vennootschappen noodig is. De Minister zal .vervolgens naar bevind van za ken handelen. Door deze belofte schijnt de kans op aanneming van het ontwerp iets te z'ijn ge rezen. De Senaat zal er op Dinsdagavond 19 Juni over beslissen. De mogelijkheid van verwerping beek nog vrij groot. De Belgische 'deputatie, herwaarts gekomen om Nederlands deelnemen aan ,óe internationale ten toonstellingen, in 1930 te Luik en te Antwerpen f 2.25 KOUS KNIESTUK. ENKELSTUK KUITSTUK T, Wij leveren X U een £3 Ook naar maat verkrijgbaar. Het krioelt al meer van oplichters^, die da móest-geraffineerde trucs toepassen om aan de duiten te komen. Te Zutphen is een dametje ge arresteerd, dat 'sinds eenigen "tijd hotels en pen sions met haar verblijf vereerde zonder ergens de door haar gemaakte schulden te betalen. Tot dit 'geval zal ik mij voor "het oogenblik bepalen. Er den wenk bijvoegende, voor de zoo- veels te maal, óm op z n hoede te zijn! Te Rett er dam Is -een kapitein van "f704 be roofd. In verband waarmee een vrouw en een man, bij wien hij woonde, in hechtenis zijn genomen. De ttwee 'agenten, die te Amsterdam èen student had jen mishandeld, 'zijn resp. veroordeeld tot eer maand en drie maanden gevangenisstraf. Uit de ongelukkenscrie: een auto, die van Nij megen naar Den Haag reed, klwam bij Alphen

Nieuwe Langedijker Courant | 1928 | | pagina 1