ONZE GROENTEVEILH&EN MIJHHARDT's Damrubriek Vergadering van dein Raad ,op Vrijdag 22 Juni 1928, 's avonds 8 .uur. Voorzitter ZA. Burgemeester Slot., Secretaris de heer Schelhaas. Aanlwezig alle leden. Na opening door den .voorzitter met een har telijk welkom en gebod, .werden 'de notulen ge lezen en onder dankzegging goedgekeurd. Punt 3. Ingekomen stukken |ën mededeelingen bevatte le. Dat kasopname Iwas geschied en in ohde bevonden. In kas ;wos 11610.97. 2e. Van Ged. Staten goedgekeurd 'terug ontvan- geu de wijziging begrootingen ,1927 en 1928. 3e. Dat het Prov. Bestuur nog niet gereed was met het onderzoek inzake de leening groot f 3200 voor de Licht bedrijven; 4e. Van Ged. Staten .ingekomen de goedkeu- rings wijziging reglement Burg. Armbestuur 5e. Van genoemd college de goedkeuring der kasgeldleening 6e. Eveneens van genoemd .college ingekomen het verslag van den toestand der Provincie Nrd.- Holland 7e. Van den Inspecteur der Dir. Belastingen, dat het bedrag 'der gemeentelijke Inkomstenbe lasting 19281929 is geraamd ,op f 21000. 8e. Voorstel door B. en W, aangeboden verslag van den toestand der gemeente over 1927 9e. Was een verzoek .ingekomen van de rij- wielpad-vereeniging te Schoorl, om subsidie- Deze vereeniging iwenscht een bedrag ,van f 35000 te besteden, tot het maken ,van een rijwielpad. Door B. en W. .wprd voorgesteld' hierop af grijzend te beschikken. Aldus .wordt besloten. Alle andere stukken wiorden voor kennisgeving aangenomen. 10e. Was een verzoek ingekomen van'den heer O. Timmerman, o'm een gedeelte water wal en erf te verbreedeu. Door "ie /desbetreffende oommissie iwordt voorgesteld, om niet heelemaal met het verzoek aceoord te gaan, maar toe te staan aan den Zuidkant 3 M. en aan den "Noordkant in aan sluiting met de wed- Kostelijk, zulks ter Voor koming van een uithoek in het desbetreffende vaarwater. Aldus besloten. Voor de teekenschool te Zhidscharwoude wordt over 1927 een bedrag .toegestaan van f81.49. Deze school .wordt in samenwerking met andere gemeenten in stand gehouden. Verder wordt door den voorzitter nog mede- deeliug gedaan .aangaande de vergadjeriug ten raadhuize gehouden, onder presidium van den Min. van .Waterstaat, betreffende de kwestie Twuijverweg, waarvan alreeds in do pers mede- deeling is gedaan* B. en Wl- hopen in een vol gende vergadering in deze met een definitief voorstel te komen. Door den heer Smak iwerd in dezen 'gevraagd Wat het motief was om nu voor het verleenen van subsidie te zijn, terwijl men er todh altijd tegen was. Door den voorzitter 'werd hierop geantwoord dat, gezien de onderhoudskosten, welke nu voor rekening der gemeente komen, van dien aarl zijn, dat B. en W. zulks met volle vrijmoedigheid in den Raad kunnen verdedigen, temeer daar de Raad ten allen tijde op het standpunt heeft ge staan om een kleine vergoeding te geven. Verder werd door B .en W.. voorgesteld om tot het Ipenoemen over te gaan van 'een onderwij zer bij de Openbare Lagere School, (welke be noeming mOet geschieden uit Iwachtgelders. Het is zoo moeilijk hieruit een keuze te doen daar er zoo (weinigen voor in aanmerking komen. Door B. en W- wordt voorgesteld den heer F. v. Duin te Vüssingen 'te benoemen, terlwijl van dezen tevens een schrijve nis ingekomen hem niet te benoemen,, mocht zulks toch het geval zijn dan zou hij om verschillende redenen bij den Min. in beroep gaan om alsnog die benoeming ongedaan te maken. Met algemeene stemmen werd daarop de "heer v. Duin met ingang van 1 Juli an. benoemd. Punt 5 der agenda bevatte een voorstel van B. en W» om de benoodigde gelden voor dien verbouw der Bijz. School toe te staan volgens de des betref fen ie artikelen der D.O.W., welke verbouw noodig is in verbandmet het steeds grooter worden van 'het aantal leerlingen en in verband met de toepassing van het 7e leerjaar, waarvoor dienaangaande een verzoek Was inge komen van de Hulp vereeniging floor Cjhr. Natio naal Schoolonderwijs. Werd aldus besloten. Verder was et nog een tweede verzoek ingeko men van vorengenoemd bestuur om vólgens art. 72 der L.O.W. gelden beschikbaar te stellen voor aanschaffing van 2 nieuw® schoolborden, welke f90 per stel zouden bedragen- Wordt aldus besloten. Verder werd meegedeeld 'dat in verband met de wijziging bouwverordening ftoor den Inspec teur ten dien opzicht© noodig wterd geacht nog een kleine wijziging te doen plaats vinden. Aldus besloten. XXXVI. Terwijl het bovenvermelde pp het voordek plaats vond, had- Ernst Garand in het salon eindelijk eene gelegenheid gevonden, om in ge sprek te komen piet Emilie Mortimer, dochter van den fabrikant uit. New-York, die, volgens Jean Soliva, millioenen moest -bezitten. Na 't geen hij qp het voordek vernomen had:, was de gpwezen fabriek-opzichter van Alfortville meer verlangend 'dan o<5it; ,om met den Amerikaan ir^ kennis te komen. ,Hij moest tot eiken prijs verne men, welke verbeteringen die ingenieur aan de guiliocheer mach ine had gebracht. .JErnst Garand, de brandstichter, de dief en de'moordenaar wilde niet alleen rijk, maar tevens beroemd Worden. De eerzucht, die hem steeds 'had bezield, kende geen grenzen meer. „Ik ben op den weg naar het geluk," dacht hij. „Ik wil mij niet noodeloos ophouden. Ik moët voorwaarts zonder omzien!" Het ontroofde geld telde hij nauwelijks. Dat waren nog geen tweemaal hon derdduizend frauk geweest, terwijl hij dröómde van millioenen! Het toeval kwam hem ditmaal te hulp. De blonde Emilie had aan de piano plaatB geno men, terwijl James Mortimer met een paar be- Punt 7 'bevatte een voorstel vain B. en W. om aansluiting bij de thermo-ohemische fabrieken zulks in verband met het schadelijk maken van, afgekeurd vleesch. Aldus besloten. Punt 8 bevatte nog enkele af- en oveistëhrij vin gen van den dienst 1927, welke in ontvangst en uitgaaf bedroegen f 119.69. Hierna sluiting. Plaatselijk Nieuws - BROEK OP LANGENDIJK. Naar wij vernemen is door de politie alhier, 'tegen de eendenhouders uit deze gemeente, pro ces verbaal opgemaakt in verband met het laten zwemmen van hun eenden in de openbare vaarten en gemeentewater. In tuinbouwkringen wordt dit toegepaste middel toegejuicht. ZUIDSCHARWOUDE. Gister Vrijdagavond vergaderde de Schoolfeest commissie t en lokale van den heer P. Kramer. Er waren 24 personen aanwezig. De voorzitter, de heer J. du Burck, verwelkomde de opgekomenep en hoopte, dat de besprekingen weer van aange- namen aard mogen zijn. Van de gelegenheid, het reglement te wijzigen, werd geen gebruik gemaakt zoodat alles bij het oude bleef. Daarna deed de heer Renaud al9 penningmeester rekening en verantwoording. De ontvangsten had- Ren bedragen f344.73, de uitgaven f322.34, zoo dat er een voordeelig saldo was van f 22.39. Aan de orde werd gesteld, de verkiezing van 4 commissieleden, wegens aftreden van de heeren J. Roos, C. Jansen, J. Kostelijk Cz. en J, du Burck, waarvan alleen de laatste als bestuurslid herkiesbaar was. Herkozen werd de heer du Burck, gekozen de heeren R. de Boer, J. Schoorl, en J. Schoenmaker Pz. Allen namen hunne be noeming aan. Goedgevonden werd, binnen 14 dagen weer te vergaderen, en intusschen bij de ingezetenen met lijsten t e circuleeren om de noodige gelden te ver krijgen. De hoop werd uitgesproken, dat er voir doende milde gevers zullen zijn, die het mogelijk zullen maken een opgewekt schoolfeest te vieren. Uit den Omtrek - SINT PANCRAS, In den Vrijdag gespeelden voetbalwedstrijd tus- schen Vrone I en Jong Holland I Alkmaar, onder leiding van scheidsrechter Koelemeij, won Vrone met 32 op eigen veld. Nieuwstijdingen INBRAAK. Te LJsse is ingebroken in den nacht van Donr derdag op Vrijdag ten huize van professor dr. Van Slogteren. Er werd nog al wat over hoop gehaald, doch slechts ongeveer f 25, aan contan ten werd buit gemaakt, voorwerpen van waarde 'werden onaangeroerd gelaten. IN EEN PUT GEREDEN, Te Vlaardingen reed de 17-jarige C. van Dorpj wonende aldaar, met zijn rijwiel in een der putten op het terrein der oude waterleiding. Bewusteloos werd hij er uitgehaald en naar 't ziekenhuis ge bracht, waar v. D. des nachts is overleden. DE MALVERSATIES TE MEPPEL. Het lijkt wel, of er aan de lijst dear kermiste Bedragen geen einde zal komen, schrijft de „Mepp. Crt." Thans is wederom een belangrijke som zoek ven wel ten bedrage van f 4000.vroeger door de Drentsche Kanaal Maatschappij aan de gemeente uitbetaald. Nader verneemt het blad, dat het voortgezette onderzoek door het Accountantsbu reau der Vereen, van Ned. Gemeenten aan het licht heeft gebracht, dat nog meer bedragen niet ver antwoord zijn. 17-) De Noordpooltocht De „ITALIA" HULP AAN NOBILE. Wij lezen in het. „HanRelablad" j Gisteren zoo wordt uit Kingsbay aan het 1 Wolff-bureau geseind werd van. 'den Russi- 1 schen ijsbreker „Malygin" een verkenningsvlucht ondernomen naar Koning Karelsiland, eilanden ten Zuiden van Noord-Ooejtland. 1 Naar de Berlijnsche bladen melden heeft de Deutsche Lufthansa in overeenstemming met het Rijkaluchtvaaitdepatrement het Roland Roeoo wa- tervliegtuig, dat de luchtverbinding tusisehen Ko- penhagen en Oslo onderhoudt, aan den dienst onttrokken en ïnet Re benoodigde apparaten en 1 levensmiddelen uitgerust, om eventueel aan de 1 hulpactie voor Nubile deel te nemen. vriende Amerikanen ra gesprek iwas- De jonge dame speelde enkele melodiën eener -nieuWe öpé- rotte, die destijds te Parijs een grooten opgang had. Garand was een minnaar van het toomeèl, had zelf bedctelde operette tweemaal zien op voeren en bij zijn goel muzikaal gehoor de mees te aria's er van vrijwel onthouden. Hij zette zich in de pabij'beid van het mooie meisje, om beter toe te luisteren, naar het scheen. Emilie had al eens opgemerkt, dat de Franschman haar mét blijkbaar welgevallen beschouwde. Hij was ge kleed als ëèn gentleman, hij reisde eerste klasse, Waarom zou zij zich over die stille vereeriug beeeedigi achten? Welk meisjeshart gevoelt zich integendeel bij eene dergelijke bewondering, niet meer of inin gestreeld? Toen Emilie bemerkte, hoe de vreemdeling naar haar luisterde, begon zè 'wel een weinig te kleuren, maar staakte haar spel diet. Zij deel integendeel haar best, om "de opiwekkende melodie ook vroolijk en levendig !weer te geven. Toen het stuk geëindigd was en de laatste tonen er van nog naklonken, waagde Ernst "het woord tot de jonge dame te richten, ,,'t Is 'wel te mer ken, mejuffrouw," zei hij, „dat u uit Frankxijji en wel uit Parijs komt." De jonge dame sloeg hare groote, blauiwie oogen Het ItaliaanseKe watervliegtuig „Marina I", een „zusterschip" van de „Marina II', waarmede over ste Penzo aan de hulp voor Niobile deelneemt, is gisteravond te 6 uur 35 in de vlieghaven Schel ling woude geland. Het vliegtuig was gistermorgen te 5 uur 45 van Pisa naar Marseille vertrokken en vandaar anar S che 11 ingwoude .IJldenmorgen zette het zijn tocht naar Spitsbergen voort. De „Marina I" wordt bestuurd door kapitein ing. Ravazzoni, die vergezeld is van 'luitenant Baldini, twee monteurs en een marconist. Een officieel telegram uit Rome meldde gis teravond Van de „Citta de Milano" is draadloos bericht ontvangen, dat Maddalena en Penzo gistermiddag te half vier te Kingsbay zijn teruggekeerd, na opnievtw boven het kamp van Njobile te hebben gevlogen, waar zij weer uitrustingsstukken lieten vallen. Het N(Oorsch Telegraafbureau meldt nog, dat de beide Italiaansche Watervliegtuigen een tocht van 61/2 uur hebben gemaakt. Zij vertrokken Vrijdagmorgen om 9 uur van Kingsbay, waar zij des middags te half vier terugkeerden. Beide vliegtuigen hebben verscheidene malen op geringe hoogte boven het kamp van "Nobile gekruist, waar zij het materiaal lieten vallen, dat noodig was om Tde uitrusting volledig te ma ken. Van de 'andere vermissen hebben de Italiaan sche vliegers ftiets gezien. Een mogelijkheid om te landen wórd niet gevonden. Op zoek naar Amundsen- Uit Moskou twoiflt gemeld, dat de RRussische ijsbreker „Malygin" van de Russische regeering opdracht heeft ontvangen ten Oosten van Spits bergen naar Amundsen en Guilbaud te zoeken. Hoofdpijn-Tabletten 60 et. Laxecr-Tabletten 60 et. Zennw-Tabletten 75 et. Staal-Ta bietten 90 et. Maag-Tabletten 75 et. Bij Apoth. en Drogisten. Predikbeurten Herv. Gem. Oudkarspel. Zondag voorm. 9.3e uur o.t. Ds. J. L. NaZillin- ger Molenaar van Warmenhuizen. Onderwerp: „Haten en Vergeven." Herv. Kerb Noofldseharwomde. Zondag voorm. 10.30 uur Ds. de Leeuw. Geref. Kerk, Noordseharwouide. Zondag voorm. 9.30 uur Preeklezen. Nam. 6.30 uur Ds. Bouma van Dirkshorn. Herv. Kerk Znidscharwonide. Zondag voorm. 10.30 uur Ds. O. J. Staal. Ohr. Geref. K®rk, Br. op Langenjiijk' Zondag voorm. 9.3O en nam. 3 uur Ds. Drenth Doopsgezinde Kerk, Broek op LangenjdSjk- Zondag voorm. 9.45 uur Ds. Arn. de Jong. Herv. Kerk Broek op Langendijk. Zondag voorm. 9.30 uur Ds. van Baaien. Nam. ,2,30 uur Ds. van Baaien. H. Doop. Geref. Kerk Broek op Laingendijk. Zondag voorm. 9.30 en nam. 2.30 uur Ds. Don- ner. Voorbereiding. Herv. Gem. St. Pancras. Zondag voorm. 9.30 en nam. 6.30 uur Ds. Jel- lema. Ger. Kerk Sint Pancras. Zondag voorm. 9.30 candidaat Brontema van Berga. Nam. 3 uur Leesdienst. Geref- Kerk H©erhug|0waand. Zondag voorm. 9.30 uur Preeklezen. 14 uur Theol. candidaat Brontexna van' Berga. Katholieke Kerk Langisjidijk. Zondag Patroonfeest. V.m. 7 uur Vroegmis zonder preek. V.m. 10 uur. Hoogmis Zonder preek. N.m. 6 uur. Plechtig Lof met preek door pas toor Micklinghoff van 'Alkmaar. Onderwerp: Joannes, de heraut van het koninkrijk Gods. Groentevervoer - BROEK OP LANGENDIJK- Zaterdag 16 Juni 3 Maandag 18 Juni 1 Dinsdag 19 Juni 13 Woensdag 20 Juni 15 Donderdag 21 Juni 12 Vrijdag 22 Junt 11 Totaal 55 SLUIS BROEK OP LANGENDIJK. Juni 6 motoreu 62 top.* 8 87! 6 90 - 8 133 8 176 8 172 42 720 J op naar den mijnheer, die haar aansprak zonder haar te zijn voorgesteld, wat met de etikette in strijd scheen. Zjj wad evenwel niet onvriende lijk tegen hem en vroeg op lachenden toon: „Waaraan merkt u dat, mijnheer?" „Ge zoudt di® muziek niet met zulk een vuur hebben kunnen wedergeven, als1 gij ze niet. te Parijs hadt gehoord in het theater, fwaar ze nog niet lang geleden voor het eerst gezongen werd. „Ik vind bij u pile nuances (weder, 'die ik in mijn lief vaderland gehoord heb." ,H is dus uit Frankrijk, mijnheer?" „Ja, mejuffrouw." ;J(Welnu, ge hebt gelijk, .ik heb een opvoering van diezelfde operette te Parijs bijgewoond. Ik vond ze allerliefst en wilde die genoegèïijke oogeriblikken weder eens in 't geheugen terug|- 'roepen." „U bezit dan wja'1 een bewonderensfwaardig mu zikaal gehopr." 1 „Voor muziek, die in .mijtn smaak valt, zeker! In Frankrijk is buitendien ,zeer veel in mijn smaak gevallen." „Hebt ge lang te Parijs gówpond, juffrouw?" „[Niet langer dan drie .maanden, helaas!" ant- fwoordde Emilie. „Ik was .nauwelijks in de gele genheid de voornaamste merkjwaardigheden te be- Verzoeke alles betreffende deze rubriek te zen den aan D. KLEEN te Winkel. Oplossing probleem po. 209 (vain Dam). Wit 27—21, 32—28, 37 28, 23—18, 23:10. 25:1 en wint. Een dubbele Coup de Turc. Eindspel uit die partij van P, Senieer. President der damclub Notre-Dame te Parijs. ZWART BEJT Zlwart 5 schijven op 3, 8', '2530, 35, da}m op 16. Wit 2 schijven op 38, 44 en 2 dammen op: 36 eu 47. W,it. Zjwart. 38—9 16:40 47—20 25.14 of 3:14 20 of 9:45 en wint. Een origineel idee- Het volgende gedicht van Bilderdijk ontlee- nfen' wij aan het maandblad ;,Het Damspel". Vólgens sommigen het eenige waarin hij het damspel aanroert. LIEF. Ge maakt eeu heel lief vers; ge schrijft een lieven brief Ge zingt, ge speelt de fluit en 't orgiel, beide, lief, Ge weet heel lief zegt elk te dammen en te 1 schaken. E,n met een heel lief gesprek de vrouwen te 1 vermaken Ge kleedt en kapt u lief; gedoet 'een lief t pleidooi. Lief doet ge wat ge ook doet, maar niemand ïnoejnt het mooi, 't Wordt geen van alle schoon, maar altijd lief gerekend. Doch 'weet ge, wat dit lief in ieders mond beteekent? Schoon, noemt men, fraai of mooi, hetgeen behaagt of treft, Lief, 't geen de insehikkTijkheid uit goeler hart verheft. Willem Bilderdijk. Ter oplossing: 'li! Probleem no. 210. Auteur D. KLEEN te Winkel. ZWART. 10 12 Ztwart 12 schijven op 6- 24, 28—30, 36 dam op "13. Wit 12 schijven op 16, 17, 21< 27, 31, 37, 38, 40, 43, 44, 45, 47 dam op 26. Wit zét en wint. LANGEDIJKER GROENTEMARKT. 22 Juni, Aanvoer 214000 kilogram aardappelen. Schotsche muizen 7.509.10. Drielingen 4.806.30. Kleine zichtigen. Ik had wel ©en jaar te Parijs willen blijven, maar papa kon Rat verlangen niet be vredigen. Zij'n zaken riepen hem naar Nejwt-York terug, waarheen we nu, ,11a ons al te kort verblijf in Europa, op rei3 ,zijn." „Ik kan volkomen uw .teleurstelling begrijpen, al is 't ook, dat ik P,arijs zonder veel leedkvezen den rug toekeer." „Hebt u Frankrijk voor .goed verlaten?" I „Dat hoop ik niet, doch mijn verblijf in den vreemde zal toch waarschijnlijk ,van zeer lam gen duur zijn. Ik ga eveneens' naar New-York. „Hebt ge daar bloedverwanten ,of vrienden?" I ,JNiet één. Ik beoefen het vak der werktuig- i kunde ziet u, en ik heb nu het voornemen, om1 i in de grootste ten .beroemdste etablissementen mijn studiën te maken Inzonderheid in dat van I mijnheer Mortimer." I Lachend zag Emilie hem aan. „Bedoelt^u de fabrieken van James Mortimer?" .vroeg zij. I ,JJa, mejuffrouw. Die inrichting moei "de schoonste zijn van dien aard in geheel Amerika, en de man, die aan het hoofd staat, mijnheer James Mortimer, wordt 'in Europa een genie in zijn vak genoemd."

Nieuwe Langedijker Courant | 1928 | | pagina 4