Buitenland SPORT EN WEOSTRIJDEN BEN GROOTE POSTDIEFSTAL. Toen de postzakken, die per .^Leviathan" uit Nefw York aankwamen, Zaterdag werden geopend, bleek diefstal op groote schaal te zijn gepleegd'. De officieele zegels van de zakken waren on be- achadigd, zoodat men tot de slotsom moest ko men, dat ide diefstal voor het inladen te Neiw York is gepleegd. Het is onmogelijk te ramen, 1 hoe groot het verlies is, maar het Iwordt op een waarde van 100.000 pond st. geschat. Van ruim 10.000 zakken werd ongeveer de helft te Cher bourg uitgeladen en van 3238 zakken gingen er ongeveeer 1700 naar Londen. Bij het openen der zakken bleek dat juweelen en andere kostbaar heden Waren verdwenen. De zaak is in handen van Scotland Yard- (HdbldJ) ONTPLOFFING TE BRUGGE. In den avond van Vrijdag werden, zoo meldt de ,,Etoile Beige", de eerste berichten bekehd j omtrent den brand te Brugge, Welke een ware catastrofe geworden is. Omstreeks kwart voor negen deed een geweldi ge ontploffing de nieuwe Brugsche wijk in de nabijheid van de Poort van Ostende opschrikken. Het bleek dat de ontploffing zich had voorgedaan in de Generaal Lemanstraat bij een zekeren De- buyser. »- Debuyser was belast met de slooping van voor malige Duitsche abris, de betonnen schuilplaat sen, Waarvan er nog vele in de omgeving van Brugge zijn. Hij had daarom in zijn werkplaats een hoeveelheid dynamiet, bestemd om deze schuilplaatsen op te blazen. Omstreeks acht urn 's avonds was er een brandje in zijn werkplaats uitgebroken, en Debuyser, zijn zwager en twee (werklieden hadden zich gehaast met emmers wa ter de betrekkelijk geringe vlammen te dooven. Doch het gelukte hen niet en spoedig bereikte hlet vuur de opslagplaats van het dynamiet, dat met een ontzettenden knal in de lucht vloog. De vier mannen werden weggeslingerd en onmiddellijk gedood, evenals vier personen, die zich in _de nabijheid van het huis bevonden. Een aantal kinderen, die öp een naburig veldje voetbal speel den, werden eveneens' zwaar gewond. De kracht der explosie Was zoo hevig dat van verschillende huizen de daken werden afgerukt, de ruiten sprongen en de gevels werden bescha digd. De politie en het Roode Kruis waren spoe dig ter plaatse om hulp te verleenen. Naar verluidt moet in de opslagplaats van oud ijzer, Waar een ontploffing plaats had, ook een zuurstof-cylinder ontploft zijn. Er moeteen met de acht personen, die gedood werden ook nog 5 kinderen om het leven zijn gekomen. Eien B. T. A.-bericht meldt nog omtrent de ontploffing in de opslagplaats van oud ijzer, dat er behalve de 'acht dooden, ook nog elf zwaar gewonden zijn, waarvan vier of vijf in doodsgevaar verkeeren. De ontploffing zou ont staan zijn door het ontvlammen van een hoe veelheid kruit, dat zonder de gebruikelijke voor zorgsmaatregelen werd opgeslagen. ZWARE REGENS EN ONWEER, Zlware regens hebben te Boekarest groote scha de aangericht, Het tramverkeer was eenige uren lang onmogelijk. In de voorsteden staan tal van huizen onder water. Ook andere deelen van Roemenië werden door hevige onWcders en zwaren regenval geteisterd. In een dorp in Bessarabië werden verschillende huizen door brand' vernield. Tien personen kwa men om het leven, daar ze door den 'bliksem Werden getroffen. EEN SPOORWEG ONGEiV AL- De D-trein FriedrichshafenStuttgart is Za terdagmiddag om 14.05 bij het rijden door het station U mmendorf door een tot dusver onbekende oorzaak gederailleerd. De locomotief viel om, alle wagens kwamen na ontspoord te zijn op den weg tot staan. Niemand 'werd gedood, eenige reizigers' werden licht ge/wond, evenals de machinist. De kwetsuren van den stoker zjjn ernstiger. EEN TR£INROOF. Een jeugdig bandiet is den expres-trein tus- XBchen Detroit en Toledo binnengedrongen. Hij maakte zich op zijn minst van een bedrag van 50.000 dollar meester. Toen de trein te Blisville aankwam, wierp de bandiet den door hem met touWem geboeiden postbeambte op het perron en in dje aldus ontstane verwarring wist hij onge stoord te ontkomen. NOODLOTTIGE NIEUWSGIERIGHEID. Een vreeselijk ongeluk heeft dezer dagen te Londen plaats gevonden in de (woning van den Britschen minister van Landboulw Walter Guin ness tijdens een bal, dat ook door prinses Mary Werd bijgewoond. yHet bal werd gejiouden in de hall. Tjwee dienstmeisjes, die laat in den avond naar bed gingen, klommen over een ballus- trade op de vierde verdieping om door het boven raam naar de dansers te kijken. Om maar goed te kunnen zien, gingen zij zelfs op het raam staan. Plotseling k'on Ket glas de meisjes niet moer houden. Zij stortten vieer verdiepingen naar be neden en kwamen boven op twee gasten terecht. Het eene meisje kreeg een schedelbreuk en (was onmiddellijk dool, het andere werd naar het ziekenhuis gebracht. De tWee gasten liepen won der boven wonder geen letsel van beteekenis op. Nieuwstijdingen OOK EEN WELKOM'! Te Ouwerkerk bij Zierikzee is de vorige week Woensdag de nieuwbenoemde burgemeester, die heer J. Romeyn Jz., geïnstalleerd. Wethouder v. d. Stolpe moest hem als oudste wethouder in- stalleeren. Uit zijn installatierede stippen wij het volgende aan: „Ik 'wil niet nalaten te zeggen, dat ik dit niet met veel geestdrift doe, omreden ik zelf ook als sollicitant naar het ambt, de benoeming gaarne zelf had ontvangen, temeer nog, daar op een klein gedeelte na de geheele gemeente heeft medegewerkt om mij benoemd te zien. Nu dit anders is uitgevallen, is het voor mij een groote tegenslag. Evenwel, UEd. zijt beenoemd en nu gij uw taak als burgemeester aanvaard hebt, wil ik hopen, dat gij in alle opzichten een goed bur gemeester moogt zijn." Een andere spreker, zekere heer die Later, fe liciteerde ook d'en burgemeester met zijn benoe ming, maar „drukte er zijn spijt over uit, dat de heer van de Stolpe niet is benoemd', wijl deze behoort tot een familie, welke steeds te Ouwer kerk is gebleven." Een blijde inkomste! LEGATEN. Men meldt dat mr. K Olivier, overleden te Am sterdam, den 2i Mei jl., behalve diverse legaten aan familieleden en aan de Ned. Hervormde Kerk 'te Jelsum, vermaakt aan de Kon. Ver. tot Oplei ding voor Ambachten en Beroepen te Amsterdam, het Genootschap Liefdadigheid naar Vermogen en aan de Vereeniging tot Werkverschaffing aan Hulpbehoevende Blinden te Amsterdam, elk een legaat groot f io.ooo. Tot erfgenaam zijner nalaten schap heeft hij benoemd de stichting „het Sirit Anthony Gasthuis" te Leeuwarden. DE INTERNATIONALE COOPERATORSDiAG' De Internationale Coöperatorsdag, een propa- gandadag ingesteld door den Intern. Coöpera tieven Bond, die 45 millioen coöperatieve huis gezinnen in zich heeft georganiseerd, zal in ons lind dit jaar op 'Woensdag 11 Juli worden ge houden. In veie plaatsen, waar verbruiks-coöperaties zijn gevestigd, zaï op dezen dag de coöperatie- vlag met de zeven kleuren van het spectrum, van de coöperatieve gebouwen wapperen, terwijl door middel van optochten, openluchtmeetings, vergaderingen, etalagewedstrijden ènz. het pro pagandistisch- en ook feestelijk karakter van den coöperatorsdag tot uitdrukking zal komen. Door het Centraal Coöperatie Comité, samen gesteld uit den Centrale"! Bond van Nederland* sche Verbruiks-Coöperaties, de Coop. Groothan- delsvereeniging „De Handelskamer" en de Fede ratie der Diocesane Bonden van R.K. Coöpera tieve Vereeuigingen, zal in een oplage van 200.000 exemplaren worden uitgegeven ,4e Inter nationale Coöperatorsdag", waarin de beteekenis van dezen dag en de beginselen, waardoor de ver- bruiks-coöperatie wordt geleid, uitvoerig zullen worden uiteengezet. Een in vierkleurendruk uit gevoerde groote propagandaplaat, die zich richt tot de ongeorganiseerde verbruikers, benevens een propagandistische wedstrijd, waarvoor tal van prijzen door genoemd Comité en de verbruiks-eoö peraties zijn uitgeloofd, zullen eveneens dien dag de aandacht op de verbruiks-coöperatie vestigen. In de hierboven genoemde landelijke organi saties zijn thans georganiseerd ongeveer 230.000 huisgezinnen, die een bevolking van on ge ver 1 millioen vertegenwoordigen. spreken)' zijn niet Voor geld te koop, maar voor karakter wel. Men kan rijk zijn zonder geld. Door karatker kan men meer doen dan door geld. Een glimlach, een hoofdknik, een handdruk, een raad., een aanmoediging, een Vriendelijk woord is meer dan geld. Karakter is tegenovergesteld aan uiterlijk. Een onaangenaam-ni(£rlijk is een bron van zeer veel leed. ,,De een mag een paard stelen, de ander mag niét over een heg zien," is een' (waar spreekwoord. Op den langen duur wint het goede innerlijk wel. Een aangenaam uiterlijk opent de deuren, maar een goed innerlijk opent de harten. Het uiterlijk trekt, maar het innerlijk bindt. Een aangenaam uiterlijk geeft kennissen, een goedi uiter lijk geeft vrienden. Een aangenaam' uiterlijk leidt dikwijls tot rijkdom» een goed innerlijk leidt dik wijls tot geluk. „Een gerust geweten is een da gelijks feest," ook voor uiterlijk misdeelden. Ka rakter is hooger dan verstand. Een korrel karak ter is meer dan een berg verstand. Het hard 'is' beter dan het hoofd. Het sturen staat hooger dan de wetenschap hoe men moet sturen. Een gbed verstand is zeer veel waard „maar leen goed ka rakter is oneindig veel meer waard." „Geeft ken nis (naar hett spreekwoord[) macht, karakter maakt den man geacht," heeft een Leidsch hoogleeraar eens gezegd. Karakter wettigt vertrouwen en ach ting, verstand kan met slechtheid samengaan. Ka rakter en verstand staan niet op één lijn. Goedheid staat hooger dan kunde. Elk karakter is zelfstan dig; het is zichzeli; he/ handelt naar eigen in zichten; het is zich zelf; het wenscht geen protec tie; het steunt op zich zelf alleen. Het wortelt' (Ln plichtsbesef, maar het leeft in vrijheid. Karakter laat elk geloof onaangetast en kan met eiken gods dienst samengaan, maar het loopt aan niemands leiband. Het volvoert den door anderen opgeleg- den plicht, maar binnen de grenzen van eigen plicht. Het eeribedigt de inzichten van anderen en luistert naar raad, maar beslist zelf. Karakter duldt geenen medebestuurder naast zich. Xenuw 75 cent WAT IS KARAKTER. (door Mr. J. M. van Stipriaan Lufscius.1); II. i Met de geboorte heeft het karakter niets te maken. Een goede stamboom kan samengaan met. een slecht karakter. Men vindt in hetzelfde ge slacht goede en slechte karakters. De afstamming vormt het lichaam, de opvoeding vormt het ka rakter. De geboorte kan een mooien naam geven, het karakter geeft een goeden naam. Onze waarde ligt niet in onze voorouders, maar in onzen per soon. Het karakter wordt niet geërfd maar ge maakt. De geboorte is toevallig, maar het ka rakter niet. Geboorte adelt niet. Karakter is meer waard dan geld. Eenig geld is noodig, maar veel geld is gevaarlijk. Veel geld kan een v'oek pf een zegen zijn, al naar mate het karakter is. Voor geld kan men veel koopen, maar de kostbaarste zaken niet. Liefde, vriendschap, hoogachting en zelfvoldoening (om van gezondheid hier niet te H. B. S. (HelderH. B. S. (Alkmaar) 6—1. Zaterdag vond deze wedstrijd plaats in Den Helder. Nadat het Alkm. elftal een groote reeks wedstrijden achter elkaar gewonnen had, heeft het in den Helder eens een flinke nederlaag gjeleden. Het is verreweg de slechtste wedstrijd geweest die 'Alkmaar dit jaar gespeeld heeft. Van het anders zoo vlotte samenspel was niets te bespeuren. Nu werkten ook de omstandigheden niet mee: een kei hard veld, een scheidsrechter die voor alles, wat op een overtreding geleek, floot, en tenslotte een Uitstekend Heldersch elftal. Ze speelden werkelijk keurig en vooral backs en spil waren niet te ver murwen. In het begin ging het spel gelijk op' en mam. (Alkmaar zelfs de leiding. Even later kreeg1, de Alkm. spil Kooijman een trap tegen zijn kuit, zoo dat de anders zoo actieve speler hulpeloos rond liep te hinken en de voorhoede zijn grooten steun kwijt was. Alles trok op de Alkm. speelhelft te rug en de restvan den wedstrijd is hun! doeV voortdurend in gevaar geweest. Enkele kleine kan sen werden de Alkm. voorhoede geboden, doch er werd bovendien nog slecht geschoten en velen zullen blij geweest zijn, toen onze fluitgrage scheids! rechter het einde van dezen zouteloozen wedstrijd aankondigde. - SINT PANCRAS. In den Zondagmiddag gespeelden voetbalwed strijd alhier, tusschen „Alkm. Boy's" en Vrone II onder leiding van scheidsrechter de Koning, was de einduitslag 84 in het voordeel van Vrone II. een aardig kapitaal verdiend aan mijn verbeterde naaimachines." „,1a, die keu ik," zei Piaul Armand, „ik heb de constructie ervan goed bestudeerd." „'En hier of daar misschien wel iets gevonden,, wat nog fmor verbetering vatbaar zou zijd.?" vroeg mijnheer Mortimer, om te zien of de jon ge, Fr arische werktuigkundige behoorlijk op de hoogte van zijn vak was. ,»Mag ik openbar lig spreken?" luidde de weder vraag. „Niets liever 'dan dat. Ik houd van openhartig heid. zelfs bij een afkeurend oordeel. Overigens verbeeld ik mij geenszins onfeilbaar te zijn en ben ik van meening, dat veel van wat we nu reeds volkomen noemen, nog volkomener gemaakt kan worden." 'wat die .naaimachines: betreft, spreek ik niet van het mechanisme, daarop zijn om zoo te zeggen geene aanmerkingen te maken, maar wat mij hindert in u|we naaimachines, is het geweldige leven dat ze maken, even vermoeiend voor dege nen, die er mede werken, als voor wie om hlen neen zitten." 1 „jZou u dan denken dat die dingen geruisehloos iwaren te krijgen?" ,4a." ,JNu, dat is juist iets, iwaar ik lang te ver geefs naar heb gezocht." ,iHebt u het dan gevonden?" „(Misschien wel." „Ja, in theorie?" ,j(Dat stem ik u toe, doch ik bezit de zeker heid let wel, de zekerheid, mijnheer dat hetgeen ik in theorie gevonden heb, praktisch zeer uitvoerbaar is." „Is 't onbescheiden als ik u vraag, hoe?" ,,ln 't minst niet., Ik acht het veeleer een geluk met u te mogen spreken over een Uwer uitvin dingen, die zoo bizon/der goed is geslaagd en uw opmerkzaamheid te kunnen vestigen op een en kel punt, dat u bezwaarlijk toeschijnt en mij toevallig zeer eenvoudig voorkomt." „Zeer eenvoudig?" herhaalde James Mortimer. ,4a." ,JOch "wees zoo beleefd u uader te verklaren." „Met genoegen. Een kleine schetsteekening zal daaibij beter dienst doen dan eene lange redevoe ring." En de gewaande Paul Armand haalde zijn notitie-boekje te voorschijn. Met vlugge hand begon hij een schets te maken van de naaimachine, gelijk die, door het systeem van James Mortimer, verbeterd was. De laatsgenoemde beschoujwde de schets met verWondering. 'tWas dan ook Waarlijk opmer kenswaardig, hoe vlug en hoe duidelijk de val- sehe Paul Armand de teèkening van de naaima chine op het papier wierp. De bankier Richard Davidsion en Thnilie, die naderbij waren gekomen, bewonderiden evenals Ja- mes Mortimer, de groote handigheid van den Fransehen machinist. „Dit is vrij nauwkeurig ide door u verbeterde machine, niet waar?" vroeg de gewezen ppzichter. Radio-Omroep EERSTE LANG EIDIJKER RADIO-CENTRALE D. SCHUITEMAKER Jr. Noordlscharwoude EERSTE PROGRAMMA. Woensdag 27 Juni. ir.202.20 Lunchmuziek. 3.004.00 Maak het zelf Hilversum 5.307.15 Vooravondconcert. 7.15—7.45 Lezing „Aucient Order of Foresters." 8.00 Tijdsein, i 8.15 Kurhaus Scheveningen. Hierna dansmuziek tot 12.00 Hilversum. Donderdag 28 Juni. I 11.202.20 Lunchmuziek. 3.004.00 Uurtje ewes^ en ziekenhuizen Hilvers. 4.005.00 Concert Parijs. t 6.007.15 Dinermuziek Hilversum 715-7.45 'Engelsche les. I 8.00 Tijdsein. 8.009.00 Causerie over Muziek. 0.05—11.00 Gevarieerd programma. ,jZeer naufwkeurig zelfs," betuigde mijnheer Mortimer. jWe.es dan zoo beleefd even mijn re.deneer ing 1 te volgen," zei Ernst Garaud en hij legde daarop met een duidelijkheid, die niet» te Wenschen over liet en die tevens een schoon getuigenis aflegde van zijn talent als werktuigkundige, zijh toehoor der uit, dat er slechts enkele Wijzigingen van ge ringe beteekenis aan de machine noodig waren, om het nadeel ervan geheel te doen vervallen. James Mortimer was geheel oog en hor. Toen Ernst zijn glasheldere redeneering voltooid had, zei de Amerikaan dan ook: j „jMijn (waarde kollega, weet ge wél, dat ge een man uit duizenden zijt Op ulw stellingen is niets 1 af te dingen. Ge hebt mijn verbeterde maaima- 1 chine de volmaaktheid doen bereiken en ge zoudt 1 haar gerust als „de zwijgende" kunnen doopen." I „Dat is een uitmuntende inval, mijhheer Mor timer. Ge noemt het nieuwe systeem voortaan I „de silencieuse", en ik machtig om ze 'in den handel te brengen met uw naam, zonder dat ik iets verlang voor het denkbeeld, dat ik u 'aan de hand heb gedaan." „Dat is iets, wat ik niet aanneem, mijnheer." „Waarom niet?" „Omdat ge mij zoodoende een enorme winst zoudt laten behalen, waarop ge dan toch voor een deel uw aanspraken hebt." j „Een enorme winst?" herhaalde Ernst Garaud. „Nu geloof ik toch, dat ge aan overdrijving schuldig maakt. Maar aangenomen zelfs, dat de Vrijdag 29 Juni. f 11.202.20 Lunchmuziek. 3.205.20 Concert Kalundborg. 5.307.1.5 Vooravondconcert Hilversum 7.157.45 Boekbespreking. 8.00 Tijdsein. 8.15 Amersfoortsche avond. Zaterdag 30 Juni. '1.2.302.00 Lunchmuziek. 2.00—4.30 Aansluiting Tuschinsky. Hilversum 5.307.15 Vooravondconcert j 8.00 V.A.S.A. ■10.30 Cinema Royal. TWEEDE PROGRAMMA. Uitsluitend Huizen Woensdag 27 Juni. 12.30— 1.45 Middagconcert N.C.R.V. 5.006.00 Kinderuurtje N.C.R.V. 7.308.00 Gramofoonplaten N.C.R.V. 8.00 Propaganda-avond N.C.R.V. Donderdag 25 Juni. 12.30ii.45 Middagconcert .NC.R.V. 5.307.00 Concert N.C.R.V. I 7.308.00 Lezing Financiën N.C.R.V. 8.00 Uitzendavond N.C.R.V. Vrijdag 29 Juni. 12.3011.30 Lunchmuziek K.R.O. 4.005.00 Gramofoonplaten N.C.R.V. 5.00—6.45 Concert N.C.R.V. 7.007.30 Gregoriaansch K.R.O. 7.30pl.m. 10.30 Concertavond V.P.R.O. Zaterdag 30 Juni. 12.30—1.30 Lunchmuziek K.R.O. 5.307.00 Dinermuziek K.R.O. 7.007.30 Cursus Hollandsch K.R.O. 7.30—8.00 Tuiribouwhalf uurtje K.R.O. 8.008.30 Lezing „Waterwegen," K.R.O. 8.30 Uitzending uit het! Casino den Bosch K.R.O. RADIO-CENTRALE HART KUIJT. OUDlKARSPjEjL A 117. EERSTE PROGRAMMA. Woensdag 27 Juni. 12.302.00 Lunchmuziek A.V.R.O. 3.00—4.00 Maak het zelf A.V.R.O. 4.20 Daventry. 5.307.15 Vooravondconcert A.V.R.O. 7.157.45 Lezing over „de Ancient Order of Foresters," A.V.R.O. Donderdag 28 Juni. f 11.20 Daventry." 12.30—2.00 Lunchmuziek A.V.R.O. 3.004.00 Ziekenuurtje A.V.R.O. 4.055.05 Concert Parijs. 6.007.15 Dinermuziek A.V.R..O 7.15—7.45 lEngelsche les A.V.R.O. 8.00—9.00 Causerie over „Muzikaal Stijlgevoel" 9.0511.00 Gevarieerd concert A.V.R.O. Vrijdag 29 Juni. 11.20 Daventry. 1,2.302.00 Lunchmuziek A.V.R.O. 3.205.20 Concert Kalundborg. 5.30—7.15 Vooravondconcert A.V.R.O. 7.157.45 Boekbespreking A.V.R.O. 8.15 Honderdste uitvoering door de afdeeling Amersfoort van de Maatschappij tot Bevor dering van Toonkunst, A.V.R.O. Zaterdag 30 Junii. 12.3b2.00 Lunchmuziek A.V.R.O. 2.004.30 Tuschinsky A.V.R.O. 4.305.30 Concert Parijs. 5.307.15 Vooravondconcert A.V.R.O. i 8.00 ie Zomeravondprogramma V.A.R.A. 10.30 Cinema Royfal. TWEEDE PROGRAMMA. A Huizen. Woensdag 27 Juni. ,12.301.45 Middagconcert N.C.R.V. 5.00—6.00 Kinderuurtje N.C.R.V. 7.308.00 Gramofoonplatenconcert N.C.R.V. I 8.00 Propaganda-avond N.C.R.V. Donderdag 28 Juni. 12.301.45 Middagconcert N.C.R.V. 5.307.00 Concert N.C.R.V. 7.308.00 Spreker over de finantieele verhouding tusschen Rijk en Gemeenten, N.C.R.V. j 8.00 Uitzendavond N.C.R.V. Vrijdag 29 Juni. 1 J2.301.30 Lunchmuziek K.R.O. 4.00—5.00 Gramofoonconcert N.C.R.V. 1 *;.oo6.45 Concert N.C.R.V. 'f.oo7.30 Cursus Gregoriaansch K.R.O. 7.30 V.P.R.O. uitzending. Zaterdag 30 Juni. 12.301.30 Lunchmuziek K.R.O. 5.307.00 Dinermuziek K.R.O. I ,7.007.30 Cursus eNderlandsch K.R.O. 7.30—8.00 Tuinbouwhalfuurtje K.R.O. 8.008.30 Spreker over „Het wegenvraagstuk in j Limburg," K.R.O. 8.30 Uitzending uit 's>-Heitogenbosch. K.R.O. zaak inderdaad winstgevend blijkt te zijn, dan moet ik bij mijn weigering blijven, om iets aan j te nemen voor een kleinen dienst, dien wij kun- nen beschouwen als een soort van tegen beleefd heid van mijn kant, voor u|w beleefdheid bij het aanbod tot het openstellen uWer fabrieken voor mij." 1 „Dat is een kranige kerel!" dacht de Ameri kaan, „een degelijk, kundig man, met een prak tischen blik en die tevens 'weet, wat hij wil-- 1 Welk een compagnon zou hij niet voor mij zijn! De fabriek, die onder de leiding en" het bestuur van ons beiden stond, zou met recht eenig in haar soort kunnen worden!" De valsche Paul Armand nam intussohen den Amerikaan van terzijde op en begreep reeds vrij goed, wat er omging in diens hoofd. „Hoor eens, kollega," hernam James Mortimer, „u!w belangeloos voorstel wil ik niet aannemen. Dat de machine den naam van müb bekende fabriek blijft dragen, kan ik tot op zekere hoogte goedkeuren, doch de winst van de nieuwe- maehi- i nes worde onder ons beiden gelijkelijk verdeeld!" i De voormalige opzichter schudde het hoofd. ,,'Ik dank u," zei hij. „Ik heb andere plannen." I „Wat ik u voorstel, slaat ge dus onherroepe- lijk af?" 1 „Ja." „Waarom?" „Waarom zouden we een oompaginonsldhap aan gaan voor znlk eene geringe zaak?-Ik weet trou- wens nog niet eens, of ik mij; lang in Amerika I zal ophouden."

Nieuwe Langedijker Courant | 1928 | | pagina 4