De Volkenbond in 1927 Buitenland EEN DRAMA DAT GOED AFLIEP. De Parijschc correspondent meldt: Terwijl het wijl het gerechtshof te Parijs beslissingen nam inzake reclamaties van oorlogsinvaliden omtrent hun pensioentoekenningen, heeft een invalide, die in 1916 bij het neerstorten van zijn vliegtuig een geestesstoring had ondergaan, plotseling een re- volveir getrokken en nadat hij 60 pet- pensioen had' geeischt inplaats van 25 als toegekend, op den president van het gerechtshof geschoten. Door den opgewonden toestand, waarin dë man verkeerde, miste hij en voordat hij het tweede schot loste, sprongen advokaten op hem toe, zoo- dat toen het schot afging, de kogel in een muur terecht kwam. Terfwijl hij in verzekerde bewaring werd ge steld, zegt de „Msb.", werd zijn vrouw als ,ge- tüige gehoord over den noodciruftigiein toestand}, iwaarop de president, die geen oog,enblik zijn kalmte had verloren, zeer waardig tot de vrouw zei, dat zij haar man kon gaan geruststellen en dat zijn verzoek was toegestaan. Tevens verklaar de de president het incident gesloten, zoodat het voor dien ongelukkige invalide geen verdere -gte- volgten zal hebben. LONDEN ALS STAD DER MISDAAD- De Londensche hoofdcommissaris dei politie, Sir .William Hor wood, heeft de statistiek der mis drijven enz. gepubliceerd, welke er over het jaar 1927 in de hoofdstad zijd bedreven. De feiten staan er nuchter naast elkaar opge somd, zonder eenig oontact met elkander, maar elk op zich zelf een dramatje of een gruwelijke misdaad- Zeo lezen we, dat het aantal inbraken in particuliere huizen en in Winkels in den loop van 1927 is afgenomen. Daarentegen steeg het aantal diefstallen van auto's en motor-rijlwielen aanzienlijk; het bedroeg 1932. Helaas is het aantal moorden nog steeds zeer hoog: 27 personen boven hgt eerste levensjaar, 13 kinderen benedeu een jaar- Alle moordenaars Werden ontdekt. Een ernstige stijging werd in het aantal pogin gen tot zelfmoorden geboekt: 630, tegen 525 in 1926. De dronkenschap verminderde. Over het geheel werd er in 1927 voor een waar de van 564.269 pd. st. gestolen. te beteebenis van "den arbeid van beide commis- I siën zal in 1928 moeten Worden gezien, en men mag hopen, dat ^aandrang voldoende is uitge oefend om wellicht nog in dat jaar het bijeen ko- men der Ontwapeningsconferentie zélve mogelijk te maken. Wie ook van deze conferentie onmiddel- lijk resultaat verwacht, zal bedrogen uitkomen; een zoodanige Ontwapeningsconferentie zal moe- ten worden beschouwd als een wegbereidster in den geest der Eoon. Conferentie op het gebied I van de vraagstukken van economïisehen aard. Het resultaat, door den Volkenbond bereikt op het zoo belangrijk gebied van ontwapening, veiligheid en arbitrage deze drie begrippen, door het Protocol van 1924 bijeengebracht, die niet meer gescheiden kunnen en zullen IwOrden is minder groot. De Raad, in tegenstelling met de voorutizichten, te Assemblee van 1926 ont- jwiikkeld, kon er in 1927 niet toe overgaan reeds! een internationale conferentie voor het ontwape ningsjvraagstuk bijeen te roepen. De zitting, die de voorbereidende Commissie ondier leiding van onzen landgenoot, den heer London, in het voor jaar hield, leverde ondanks, .haar langdurige be raadslaging teleurstelling op. Wel geraakte men door de eerste lezing van de ontwierp verdragen, van Engelscbe en Eransche zijde aangeboden, heen, maar er bleek, en dit op tal van belang rijke punten, zoodanig verschil van meening, 'dat de tweede lezing tot eone latere zitting werd uit gesteld. Het is vooral deze teleurstellende uitslag van de vergadering der voorbereidende Commis sie geweest, die der Assemblée aanleiding heeft 'gegeven, om, meer positief dan in 1925 len 1926,; stelling te nemen ten opzichte van hfet ontwa- peningsvraagstuk. De rede van Minister Belelaertg •van Blokland is een verrassing geweest. Zij heeft; ongetwijfeld de Etogelische gedelegeerden ont< stemd; zij heeft, door eerst te gewagen van een hervatting der beginselen van het Protocol, bet te veel gevraagd, dat later als een concessie kon Worden teruggetrokken. Maar zij heeft tot resultaat gehad, dat de Assemblée aan het einde een zeer uitvoerige resolutie aannam, waaraan door verschillende landen, en daaronder ook Frankrijk en Duitschland en Polen, werd medege werkt. die in het algemeen vastlegt, dat de aan valsoorlog als een internationale misdaad wordt beschouwddie het automatisch verband tus- ïchen arbitrage, veiligheid en ontwapening vast legt, en die, nevens de voorbereidende Commissie voor de Ontwapeningsconferentie, de instelling heeft verkregen van een Comité, dat zich in het bijzonder met de bestudeering van die veiligheid) zal bezighouden. Dit Comité bestaat uit dezelfde landen, die in ie voorbereidende Commissie zit ting hebben. De voorbereidende Commissie zelve kwam, bijna gelijktijdig met de laatste zitting van den Raad, te Genève samen. Het merkwaar dige van deze zitting was vooral daarin geleglep, dat Rusland er aan deelnam, waaruit blijkt, dat de moeilijkheden, die tusschen Rusland en Zwit serland bestonden sedert de moordenaar van een Russischen gevolmachtigde door «en Zwitserscbe jury werd vrijgesproken, zijn op-geglost, De groo- Land- en Tuinbouw Bezwaren uit de practijk tegen een verhoogde Grasland bemesting. Zooals het met alle moderne werkwijzen ging op landbouwgebied, zoo ggaat het ook met de I nieuwe richting in de weilandbemesting, die I reeds eenigen tijd door vooraanstaande landbouw kundigen en boeren Wordt toegepast en gepropa- j geerdvelen vragen zich al lang af welke nadee- I len of er aan de nieuwere méthoden verbonden' I zijn. De bezwaren, die dikwijls door de practijk naar voren worden gebracht en de manier, waar op men deze uit den Weg kan ruimen, teneinde van de voonieelen hot volle profijt te trekken, laten we hieronder volgen. Zooals men weet, wordt geadviseerd; in Febru ari, Maart of April per H.A. te geven, "hoe vroe ger ho ebeter, plm. 50 Kg. zuivere stikstof aan wezig in plm. 250 Kg. zwavelzuren Ammoniak in den zomer gevolgd door één gift op de naweidie van hooiland en twee of drie giften op het Wei land van plm. 27 Kg. zuivere stikstof aanwezig in plm. 62 Kg. Ureum. De voordeelen hiervan zijn iv net kort. Ie krachtiger en 'sneller grasgroei; 2e. minder on kruid; 3e. meer gras en hooi; 4e. beter kwali teit gras en hooi, indien men zorgt het gras jong te doen afvreten door het vee dikwijls van het eene naar het andere perceel te verweiden; beter kwaliteit hooi wint men door het gras vroeger te maaien; 5e. zekerder oogst, doordat krachtiger bemest land veel minder last van droogte en kou heeft dan stcliraal bemest land; 6e. meer vee per H.A. alsi gevolg van het meerJ dere gras; 7e. betere voeding van het vee ioorJ dat gras en hooi worden gegeten, dat bij gloede omweïding en vroeger maaien eiwitrijker isi en dusi voedzamer; 8e. besparing op het dure meel en krachtvoeder per koe, doordat het vee langer in de weide blijft, in de zomer over meer gras; beschikt en in den winter over meer en beter hooi; 9e. meer mest en vee op het 'weiland door dat meer vee moet gehouden worden, die meer mest en brine achterlaten; 10e. meer stalmest- en gier op het hooi en bouwland, doorlat het weiland door het vee en met de kunstmest zwaar-) der wordt bemest. Welke bezwaren worden nu door de practijk naar voren gebracht Ie. Stikstof zou rijke ouders en arme'kimlers geven. Alleen wanneer mien alleen met stikstof stikstof zou mesten en kalk, fosforzuur en kali zou vergeten, zou dit opgaan. 2e. De stikstof zou uitspoelen en een snellen groei' geven. Dit nadeel, indien het bestaat, kan ondervangen worden, door de stikstof vroeg in het voorjaar te geven en in Ammoniakvorm, omdat de stikstof, indien vorm door den 'grond wordt vastgehouden geleidelijk al naar de behoeften der planten wordt beschik baar gesteld. 3e. De klavers zouden verdwijnen. Bij tijdig maaien en goede weiding zullen die kla vers wel afnemen, maar nodit geheel verdwij nen. 4e. Het gras zou gaa'n zitten, minder ge- wenschte grovere grassen zouden naar voren ko men ,het nagras zou te laat komen. Zeer zeker is dit het geval bij te laat maaien of te laat beweiden. 5e. Een intensief graslandgebruik eiacht meer 'bedrijfskapitaal. Zeer zeker is dit niet het geval, wanneer men dezelfde oppervlakte in bedrijf wil houden, indien de kapitalen niet voorhanden of te verkrijgen zijn. Er bestaan dus bij' verkeerd gooru'iK van .stik stofmeststoffen zeer zeker bezwaren, "neemt men. van bovenstaande goed nota, zoc zal blijken dat bovenstaande bezwaren zoo goed als geheel te ondervangen zijn. Indien we ons laten leiden door de ervaring der Wetenschap en practijk 'der laat ste jaren, zoo gaan we allen spoedig over tot het gebruik van voldoende hoeveelheden kalk, fosforzuur en kali, oip bij een goed graslandge bruik plm. 100 Kg. zuivere stikstof op elke H.A. te kunnen verwerken; op het hooiland 4000 pond hooi en 1000 liter melk van de naweide worden verkregen; op het 'weiland kan de opbrengst vermeerderen met 2000 liter melk. Reclame Een goed zakenman weet de reclame op haar juiste waarde te schatten en dat die waarde hoog- gelazeerd wordt is bij verschillende groote on- dat hij het voorstel met beide handen aangreep. „Tk bid u, mijnheer Armand, doe wat papa zegt," wiel Emilie in, terjwijl zij dat verzoek van een harer innemendste lachjes deed gepaard gaan. ,/Ge kunt zulk een voorslag niet van de hand wijzen! Ge kunt niet weigeren onze vriend te zijn." „(Ge ziet, collega, dat mijn dochter het vol komen met mij eens is!" lachte James Mortimter. „Van hare sympathieën maakt ze maar zelden een geheim, niet waar, mijn kind? Och, wat zal ik u zeggen, mijnheer Armand, onze Amerikaansche meisjes Worden nog al \rrij opgevoed en we heb- j ben ons daaromtrent (niets te beklagen, integen- 1 deel. Als gij van 't eerste oogenblik af niet in den smaak van mijn Eimilie Waart gevallen, zou zij u gewis niet aan mij hebben voorgesteld. Is 1 't. niet zoo, lieveling?" j ,'jjJa, 't is zoo, papa!" antwoordde Eimilie kor daat. Welnu, sla dan ook toe, collega!" „Mejuffrouw's sympathie," antwoordde Garaud komplimenteus, „vermag meer op mijdan alle vooruitzichten op winst- Ik neem uw voorstel aan, mijnheer Mortimer." ,/UW hand! Goed zoo! Van dit oogenblik af zijn [wij compagnonsW,at ik zeggen wil zijt gij getroulwd?" Bij deze vraag moest de blonde Emilie tegen wil en dank blozen. „iNeen, ik ben vrijgezel en nog onverloofd," antwoordde de voormalige aanbidder van Johan na Fortier met een gullen lach. ,jDan kan ik u een geschikte woning in mijn établissement aanbieden. Ge moogt dat niet wei geren." I ,P, integendeel, ik Weet niet, hoe ik u mijn dankbaarheid getuigen zal," En in zichzelf voegd eErnst Garaud er bij„Over 'drie maanden ben ik de schoonzoon van James Mortimer. Ik geloof, dat het de 'duivel zelf ia, die mij in zijn bescherming genomen heeft, nu mij alles zoo voor den wind gaat!" Het overgie deel van den .dag ging snel voorbij, voreri. Er wérden heel wat champagne-flesscken ontkurkt en het iwas vrij laat geworden, voor men van elkander afscheid nam. XXXVII. Eenmaal in zijn hut en op zijn kooi uitgestrekt, sliep de voormalige opzichter van Alfortville niet dadelijk in. Daartoe doorkruisten te vele gedaohten het altijd Werkzame brein. De boos wicht had de schoonegelegenheid, die zich aan hem had voorgedaan, met groote gevatheid aan gegrepen. Het geluk lachte hem van meer dan een kant toe. Hij zou dadelijk bij aankomst te New York 'een flink kapitaal in handen krijgen efi van ai de voordeelen kunnen genieten, die de wel in? gerichte Werkplaatsen van James Mortimer hem degnemingteh Wel gebleken. Wanneer we denken aan de reuzen groote reclame campagne die van Berghs Ltd. Margarine fabrieken indertijd op- i zetten van de „Bleu band" en Jurgens van de j /Lotus", dan moet toch wel het vertrouwen in dit propagandamiddel bij de groote ondernemin- I gen bijzonder sterk zijn. Dat vertrouwen heeft hen dan ook niét"beschaamd. De advertenties die heele pagina's der 'groote en kleine bladen beslagen hebhen, hun 'rente dubbel én dwars op gebracht. Een onderneming als die van Ford heeft voor een groot deel ook hieraan zijn groote opkomst te danken. Trouwens, zooals m©n weet, is Amerika het. land van de reclame. Niet alleen in industrieele ondernemingen, maar ook land bouwers veehouders en tuinders weten 'daar, dat bekendheid geven aan hun product de afzet be vordert en daardoor ook de prijs en dus hun bedrijfsiwinst stijgt- Men 'behoeft er de Ameri- ikaansche bladen maar op na te slaan, om te zien, hoe bij een mooie koe de eigenaar is afgebeeld, hoe bij een toom goede kippen de heele familie er bij gefotografeerd is, hoe bii een stand goede groenten of fruit tevens de kweeker vereeuwigd is. En nu kan men twel zeggen: goede wijn be hoeft geen krans, maar even Waar is het spreek-* woord, dat zegt: onbekend maakt onbemind. Dat is ook in ons land in sterke mate gebleken bij' het produet tomaat. .Enkele jaren geleden is men van kweekerszij.de begonnen reclame te maken voor deze vrucht, die al wel met millioenen kilo's werden uitge voerd, maar waarvan in ons land slechts zeer sporadisch gebruik werd gemaakt. Overal in den lande heeft men toen groote kleurige mooi uitge breide reclamebiljetten opgehangen, waarop de lokkende vrucht was afgebeeld met het opschrift: Eet tomaten'! Duizenden exemplaren van het boekje met recepten, hoe op verschillende wijzen tomaten te bereiden zijtn, werden gratis verspreid. Het Nederlandsehe publiek moest de tomaat lee- ren genieten, en het overgroote deel kent nog niet de fijne aroma en weet ze dus ook uiet te waar- deeren. t- Is er mede als met oesters. Ook die moe! men leeren eten. Alleen is er een groot ver schil. Oesters zijn meestentijds aardig prijzig, tomaten in het volle van het seizoen althans, niet. Is het bij een industrieel mogelijk binnen vrij korten tijd tot op een cent nau/wkeurig te bepalen, hoeveel voordeel de reclame-campagne hem bezorgd heeft, dit is hier niet het geval geWeest. Toch is nu duidelijk gebleken, dat het Nederlandsehe publiek geleidelijk aan .ineer 'toma ten vraagt, veel meertomaten vraagt als vroeger. Dit komt het duidelijkst ,uit iu de maanden, wan neer ze het duurste zijn, d.i. wanneer onze tuin ders ze Piet hebben; ,in den winter. Dan moeten deze vruchten uit het buitenland ingevoerd w-or den. Onderstaande cijfers nu opreken wel voor zich zelf. Gedurende de .eerste maanden van 1921 Werden in ons land ingevoerd 49000 K.G. toma ten, in 1925 was dit reeds 178000 K.G.; in 1926 steeg het 'tot 221000 Kg.; in 1927 verdubbelde het bijna tot '407.000 Kg. en in 1928 bedroeg het 496000 Kg. Hieruit spreekt ;wel duidelijk het toé nemende gebruik van tomaten in Nederland en dat de gevoerde reclame zijn rente afwerpt. Rechtzaken VOOR DEN POLITIERECHTER. Zitting van Maandag 25 Juni. W(Kirden als worsten, maar minder vet. De heeeren Arie de H. en Pieter B., landbou wers te Venhuizen, die liet onuitsprekelijke geluk smaken Zwagers van elkander te zijn, hebben een gemeenschappelijke antipathie tegen K. K., 'n Drentenaar, die de positie van bedrijfsleider op de boerderij van de wed. v. d'. P. bekleedt en als zoodanig de buurman is van A. en P;. De min der vriendelijke stemming van de tlwee zwagers, die verband schijnt te houden met den lof door Kees Klok aan zijn werkgeefster toegezwaaid, kwam op 3 Mei tot een felle uiting, de heeren Arie en Piet War©n Zeer eendrachtig van meeding dat Klok 'n smeerlap was en bulderden hem deze Weinig benijdenswaardigen titel mét zooveel ge- Iweld toe, dat het scheldwoord zelfs door de wed. v. d. P., die zich in de naburige houten molen bevond, kon worden veerstaan. Het vijandelijke optreden van ie zwagers had tot resultaat, dat zij heien ieder tot dl5 boéte of 15 dagen hechtenis wenien veroordeeld. Die zaak Werd1 ontijdig »t>p gezet,. Zekere heer, met. den vorstelijken naam Hen drik Gerarius Johannes Theodoras T. getooid, evond zich op 21 November 1295 op weg naar W,armenhuizen e'n maakte onderweg kerinis met den ingezetene Noodloos, die zioh al spoedig hoogst ingenomen toonde met den gezelligen pra ter. Vooral toen 'deze mededeelde dat hij een broeder Was van den hoofdonderwijzer was het koek en ei tussohen H. Noorloos en Hendrik us G. J .T. T., zoodat Noorloos zelfs niet het minste bezWaar toonde hem het rijwiel van zijn zuster in bruikleen af tee staan, maar er zelfs vurig op aandrong, zioh te verwaariigeen, deze fiets in gebruik te nemen. Meneer Hendrik enzoovoortsi m&ende ten laatste het vriendelijk aanbod maar aanbaden. En er was nog meer: Hij kon zioh vleien met het vooruitzicht van binnen eenigen lijd de schoonzoon des ingenieurs te worden. Was dat alles niet prachtig A ls hij maar niet voor de onderteekening van liet contract der vennootschap en voor de huWelijksacte, de wettige bewijzen moest overleggen, dat hij Ppu lArmand was. Hij had de papieren van Paul Armand niet in zijn bezit en zoo daaromtrent naar diens geboorte plaats geschreven werd, zou allicht het antwoord luiden, dat Paul Armand op den zoovéelsten van 't jaar zooveel, te Geuève was overleden- Hij troostte zioh evenwel met het denkbeeld, dat hij, zij 't ook door tusschenkomst van een zaakwaar nemer, de afschriften kon laten 'lichten van Paul Armands geboorteakte en van de doodakten zijner beide ouders. Met die offioieele stukken gewa pend, zou hij zich in Amerika iwel kunnen redden. Maar nog altijd stond die Jean Soliva den Maar ijog altijd sitond di eJean Soliva, den moordenaar Ernst Garaud min of meer in den we£. „Ik heb het dien Soliva te danken, dat ik van middag zoo goed mijn rol tegenover die Morti mers heb kunnen spelen,' 'dacht Ernst, „maar op den duur zou hij me gevaarlijk kunnen wor den. Hij twijfelt waarschijnlijk nu reeds aan mijn identiteit en die twijfel kan nog toenemen. In elk geval zal hij mij gedurig met zijn neefsjchap lastig vallen, wat vervelend en 'belachelijk is. Ik moet hem goed onder den duim zien "te krij- te moeten aocepteenen. Hij nam afsichéid en tëvéns het rijwiel mede, nagewuifd door zijn opgetogen nieuwen vriend en verdween voorgoed, ook de f'iet® van zus. Thans in 1928 moest de heer Hendrikus Gerardus Aoaetera terecht staan, doch was niet persoonlijk aanwezig. Het bleek echter dat de afwezige in dit geval gelijk had, want er za teen leelijke jaartalfout in de dagvaarding, zoo dat het zóóveel te laat in de Wereld gekome: strafzaakje reeds in zijn geboorte Werd gesmoord en de verdere behandeling na het verhoor 'van getuige Noorloos niet Werd voortgezet. Rufw maar goed gemeend'. De forsoh gebouWdee heer Pieter C. M., meel handelaar te Schoorl, had zijn auto ten verkoop in handen gesteld van 'den automobielhandelaar A. Schaap, doch kennelijk werd de opdracht niet naar genoegen van den principaal uitgevoerd en kregen de heeren daarover met elkander op 29 April een minder aangename woordenwisseling, heer M., die achter het stuur zat, wilde daarop Wegrijden, wat de heer Schaap wilde beletten. Maar de heer M- die er als 'n mannetjesputter uitziet ,is geen ventje van maar zoo in eens op zij te schuiven. Hij gaf den heer Seh. ',n optater di eer lang niet naast was en duwde hem tevens met zooveel kracht de auto uit, dat de hte©i- Schaap, begrijpende dat hij 't tegen dezen reuze- kerel niet kon bolwerken, verdere bemoeiingen maar staakte. Hij diende echter een klacht in wegens mishandeling en smaakte nu de voldoe ning, dat zijn tegenpartij tot f25 boete of 25 dagen werd veroordeeld. Aleahcliiseh flux de touche. De Heldereehe caféhouder Klaas K., Wiens met toohtlatjes versierd kleurig aangelaat hem een exotisch aanzien Verschafte, had op 30 April het café bezocht van zijn collega de Boer en 'n gezel lig potje gebiljart met een politieagent in polle- ti-ek, die zijn vrijen dag gedeeltelijk afwerkte in zijn clublocaal en onder het genot van een spel letje of 'n geanimeerd bittertafelpraatje. Er Wa3 da nook geen fuiltje aan de luoht, maar de café houder ging 'n rondje om en misschien, dat hij zich op dien ommegang ook nog een kleine lavenis had verschaft, althans kreeg hij, teruggekomen, in het café de Boer 'n 'scherp dispuut met den politieman óver de capaciteit van sommige voet balclubs, waarbij hij zich zoo opwond, dat hij ten slotte zijn geachten tegenpleiter 'n schooier en 'n suffert verkoos te noemen. Nu laat eeu po litieman, zelfs al heeft hij #zijn vrijen dag en is hij in burger, zich niet aldus kwalificeeren, zoodat ©en klacht volgde en de loslippige café houder heden ter zake heleediging tot f 20 boete of 20 dagen werd veroordeeld. Al is iife familie groot of klein, toch moet er altijd heibel zijn. De los werkman, Joh. K., te Alkmaar, wordt blijkbaar niet als een heilige vereerd door zijn schoonzuster Agatha H., huisvrouw P;iet v. 1. B. Althans gaf deze huismoeder op 19 Mei uiting aat haar geringe genegenheid door hem op de openbare straat een scheldwoord 'toe te voegen. De zaak voor den politierechter gebracht, werd door hem, die zijn eigenheimers 'kent, niet 'hoog opgenomen, maar de straf werd tooh altijd nog bepaald op f 5 boete of 5 dagen, zoodat in Agio's spaarpot een belangrijke bres wordt geschoten. Die ijdeJe bakkersknecht. Een te Alkmaar woneende bakkersknecht ver voegde zich op 13 April bij zijn bejaarden buur man Bruin, om 'n doosje lucifers ter l©eu en maakte meteen gebruik van de schoone gelegen heid, het gouden horloge va)n den ouwen heer, da't voor de hand lag, Weg te "kapen. Hij geurde met dit klokje op de bruiloft van zijn broeder, makr had heden, toen hij voor den politierechter Wegens diefstal terecht stond, niet veel woorden om deze pronkerij goed te praten. De politierech ter er op wijzende dat het omtrent zijn persoon uitgebrachte rapport niet -onverdeeld loffelijk is, las hem behoorlijk de levieten en veroordeelde hem tot voorwaardelijk 4 maanden gevangenis straf, met een proeftijd van 3 jaar en onder toe ziohtstelling van de R.K. redasseeringsvereeni- ging. Waarna sluiting. ARRGNBIS8EMFJNTRECHTBANK. Uitspraken van 19 Juni. Jan de V. Alkmaar, H.ooger beroepzaak, 3 'da gen hechtenis en 6 maanden opzending voorw met- 2 proefjaren. Dirk S.,Helder, vals-che aangifte, vrijgesptv ken. Gert it O., Alkmaar, diefstal van électrische energie f 25 boete of 25 dagen. Jan B., Alkmaar, ten uitvoerlegging voorn- straf gelast. P. H., Helder, Hoogerberoepzaak, vrijgespro ken. i G. J. 'E., Amsterdam, als voren f20 boete of 10 dagen. Jacob B., Egmond Binnen, als1 voren 2 maal f2 Oboete of 2 maal 15 dagen. Pieter S., Alkmaar, openbare schennis f40 boete of 20 dagen. A. de M., Alkmaar, Hooger beroepzaak, von nis bevestigd. gen. Maar hoe Dat is, iets, Waarover ik eenS.zal moeten nadenken." Eerst tegen het aanbreken van den morgen viel Ernk.it Garaud in slaap. De vreeselijke daden, door hem gepleegd, schenen hem al even -weinig te hinderen, als de betrekkelijk zbo geringe moei lijkheden. die nog door hem uit den Weg moesten iworden geruimd en glimlachend zei hij in zich zelf: j „Die uitvinding van mijnheer Labron heeft mij j nu reeds geluk aangebracht!" i Tegen elf uur zaten in 't salon James Morti mer, zijn dochter Emilie en de gewaande Paul j Arm and weder te zamen. Bijna den gieheelen dag waren de beide heeren bezig met het ontwerpen van de bepalingen, Waaronder het vennootschap j zou worden aangegaan. Het voorloopig contract Werd reeeds door de beide toekomstige aandeel houders onderteekend en de Amerikaan gaf daar na den Fransehman een -wissel op zicht, ten laste van den bankier Richard Davidson. 'Tegen zonsondergang ging men op 'het dek een luohtj-e scheppen. Daar b©vond zich reeds het meerendeel der passagiers. Iedereen stónd tegen de verschansing geleund, met een verrekijker of een tooneelkijker gewapend, naar een schip te zien, dat ©ene tegenoverggesteld© riohting liep en naar allen schijn dicht langs de ,,Lord Mayor" zou voorbij too men. (Wordt vervolgd.!)!

Nieuwe Langedijker Courant | 1928 | | pagina 8