el Ft Z< Biöï Tel, oom )OLLE grijs, s LA Huig ALK OVERWEG-GEVAAR. DE „TOUR DE FRANCE." De bekende ra cer Jean Bidot teekent de controlelijst te Quimper op het traject BrestVannes. In 's lands vergaderzaal In 't vorst'lijk 's-Gravenhage, Wordt over 't wel en wee Van Neerlands volk beslist. Daar wordt in hoog beleid Al wikkend overwogen, Daar wordt met ernst gewerkt En geen minuut verkwist. Daar spreekt men over wegen En wegverbetering, Waarvoor al, naar men zegt, Millioenen liggen klaar. Dat komt in orde dus, Maar waar w' op blijven wachten, Dat is opheffing van Het overwegi-gevaar. De onbewaakte wegen, 't Werd officieel gezeid, Ze maken 't volk voorzichtig, Ze voeden Neerland op. Hoevelen moeten eerst Als offer vallen nog, Voor hier de maat wordt volgeacht En de overheid zegt „tSop!" LEVENSWIJSHEID. Kijk nooit waar ge vandaan komt. Zie waar ge heen gaat. De Luiaards zijn juist altijd van plan ie!ts te gaan doen. Het blauw des hemels komt na den mist, het goede uit het kwade. Laat de verduistering voorbij gaan en gij zult' de ster zien. Haat is gebrouwen uit ons bloed, onze ge- zondheid, onzen slaap en twee derden van onze liefde. H oeveel menschen sterven, vóór zichzelf over wonnen te hebben. GENERAAL NOBILE GERED. De „Italia" gekiekt enkele oogenblikken voor de Noordpoolreis, die een maand zou duren. Inzetten: Midden, Nobile, de eindelijk geredde; links, Amundsen, die zelf zoek is geraakt bij zijn pogingen Nobilé te vinden. Rechts, Maddalena, de Italiaansche vlie ger, wien de eer toekomt, Nobilé's kamp te hebben ontdekt. EVEN LACHEN. Wat dunkt jou van Pietersen? Pietersen is een van die menschen, die je in je gezicht met stroop smeren en die je achter je rug bekladden. Een goochelaar gaf een uitvoering in een pro vinciestadje. Terwijl hij bezig was zijn vrouw in een zak t e binden, waardoor ze spoorloos zou ver dwijnen, riep een tentorstem: „Wat kost zoo'n zak meneer?" Een goochelaar werkte met twee vrouwelijke assistenten, waarvan de een er aardig uitzag, terwijl de andere veel op de bekende heks uit de talrijke kindersprookjes leek. De leelijke was zijn echtge- noote. De „clou" van de voorstelling bestond in het doormidden zagen van een levende dame. Toen dit nummer van het program aan de beurt was, leidde 'de goochelaar de knappe dame naar de „toover- kast," om ze daaTin op te sluiten. Plotseling klonk van de galerij een mannenstem: „Mensch, zaag toch die andere door!"' Vandaag wil ifet u nu het een en ander (meer over de toen reeds genoemde „edele stoffen" de vitar minen vertellen. De vitaminen zijn nog niet lang geleden ontdekt en nog wonden steeds in deze richting proefnemingen gedaan. Dat de vitaminen beslist noodig zijn voor ons lichaam bewijst wel het feit, dat bij het ontbreken van deze stoffen ge durende langeren tijd in ons voedsel, er verschil lende ziekten kunnen optreden. Eén ervan is wel de bij u allen bekende Engelsche ziekte. Proe ven hebben nl. uitgewezen, dat kinderen (baby's) die de natuurlijke opvoeding moesten ontberen en dus met de zuigflesch wenden grootgebracht, zeer vatbaar waren voor deze ziekte, wanneer de melk vooruit eenigen tijd of wel eenige malen vrij hoog verhit was geweest. Gaf men deze kinderen nu heel fijn [g|emaakte jonge groenten (b.v. gezeefde spinazie), of ook wel vruchtenmoes (b.v. fijnge- roerdc bananen)', erbij, dan knapten ze vrij vlug op en groeiden ze normaal verder. Hieruit bleek dus, dat in die eenige keeren verhitte melk stoffen ontbraken, die beslist noodig zijn voor de norma le ontwikkeling van het jonge lichaam. Ieder van u weet wel uit uw naaste omgeving, dat tegenwoordig baby's van 5 k 6 maanden naast hun melkvoeding ook vaak versche groentenpurée en vruchtenmoes wordt gegeven. Nu spreekt het vanzelf, dat niet alleen het jonge lichaam verschillende vitaminen noodig heeft, maar ook dat ze moeten voorkomen in het voedsel van volwassenen. Vele voedingsmiddelen zijn onderzocht op hun gehalte aan vitaminen en nu is gebleken, dat deze stoffen in voldoende hoe veelheid in de meeste ervan voorkomen, mits de huisvrouw er nu maar voor zorgt, dat tijdens de bereiding het voedsel niet langer dan noodig is, wordt verhit (bv. vaak iets of opwarmen of lang warm houden)', daar dan de vitaminen hun goede werking voor net üchaam verliezen. Daar we voor- al vruchten vaak rauw gebruiken, kunnen deze heel geschikt eraan meewerken, dat we ons lichaam niet te kort doen aan deze zoo hoogst belangrijke stoffen. 1 I Voor het huisgezin. Overkokende melk kan de gasvlam uitdooven, I waardoor een gasontploffing kan ontstaan. Blijf daarom als ge melk kookt, in de nabijheid- Verwarm nooit was met terpentijn op een open vlam of vuur. Wasch niet met benzine in de nar i bijheid van een vlam of van vuur en zorg voor krachtige luchtverversching. In een vorig stukje vertelde ik u Ihet een)en an der over het niet alleen aangename, maar ook nuttige gebruik van de verschillende jonge groen ten, die toen pas weer verkrijgbaar waren en waar we nu geregeld van profiteeren. Ook vertelde ik u al, dat we in ons lichaam verschillende zouten noodig hebben en dat we die vooral door het ge bruik van verschillende groenten in voldoende mate krijgen. Ons Modepraatje Deze maal kunnen wij weer eens een drietal van de nieuwste en meest elegante toiletten reprodu- ceeren. Het zijn een paar modellen, die in het buitenland zeer veel opgang maken en die naar wij 'meenen, ook in ons land wel in de smaak (zullen vallen. Bekijken wij deze modellen met een vluchtigen i blik, dan merken wij toch dat alle drie de costur l mes van elkander verschillen. Wij bemerken dan dat de een chique is ondanks den eenvoud, de ander 'door de versiering en het i derde model een vriendelijk elegant, maar toch niet zoo hooi buitengewoon toiletje voorstelt. [Echter is het ons niet te doen om maar met een vluchtigen blik de mode-etalages en de mo- debeschrijvingen door te vliegen, willen wij ook zelf tot iets aardigs in staat zijn, dan moeten 'wij wel degelijk een oogenblik aandachtig naar het een of andere toilet kijken en zooveel mogelijk de bijzonderheden in ons opnemen. Is het een iedereen niet gegeven om een model in haar gedachten vast te houden, om het dan(later weer te geven, een oogenblikje om naar de afge beelde modellen te kijken zal toch een ieder wel Een aardig, eenvoudig en toch smaakvol cos- tuumpje van crepe afgezet met fluweelband, dat als versiering vanaf de V-vormige halsuitsnijding tot bijna aan de rokzoom loopt. De lichte ondergrond van de stof wordt aardig opgefleurd door de bloemmotieven, die alweer in de stof geweven zijn. Dit model is volgens ons, betrekkelijk makkelijk na te maken, en zal juist door den eenvoud aardig voldoen. vinden. En ook door onze reproducties krijgt men een heel aardigen indruk, wat er alzoo in dejmode verandert, wat er bij komt en wat er afgaat. Onze foto's die genomen worden, zoo gauw een mode kunstenaar weer een creatie heeft uitgedacht en ontworpen, zullen zeer zeker velen behulpzaam zijn bij het ontwerpen van een eigen te maken japon en mantel. 1 Het meest aparte toilet dat wij wel In «Kn laatsten tijd gezien hebben is wel ons tweede model. Een taftzijden japon, met verhoogde taille Maar het opvallende is wel de rokversiering. Voor een japon, die veel gedragen zal moeten worden, is dit japonnetje niet zoo aan te bevelen, maar voor een wandeljapon is het eens iets zeer apart. Makkelijk te maken is dit japonnetje niet, maar met een beetje inspanning zal men het 'toch al heel gauw tot een aardig geheel komen. De rozen, die hier te zien zijn, zijn nu eens niet in de jstof verwerkt maar er opgezet,» evenals de blaadjes en de knoppen. Dan nog een zeer apart toilet, dat gemaakt is voor degenen, die toch steeds de slanke lijn aan hangen. Een kanten japon, afwisselend uit don- kere en lichte banen. De rokzoom1 is hier weer thee) i ongelijk en het lint is zoo gedrapeerd dat het me- de een slip vormt. Zoo zijn dan ook deze afbeeldingen weer de •nieuwste creaties. Velen zullen zeggen, hoe vaak hebben, wij nu al niet een toilet gezien, waarbij de volants verwerkt waren. Dat is zeker zoo, maar telkenmale zullen er weer kleine verschil len zijn, die toch de moeite waard zijn om'Ibet- sproken te worden. „iWilt u e-eu kop „Nee, geen thee." „(Wilt u een kop koffie?" „Nee, geen tkop koffie." „Een wisky soda?" „Nee, geen sodawater." (Passing Show).

Nieuwe Langedijker Courant | 1928 | | pagina 8