ONZE GROENTEVEILINGEN JUBILEUM VAH~KAMPEN De inbraak te Krommenie Een der inbrekers op het politie bureau neergeschoten Bij Scheren De valsche meeldauw der Uien. Burgerlijke Stand OVERZICHTEN W PRIJSNOTEERINGEN Uit den Omtrek De heer Van Kampen, Kantoorhouder te Sint Pancïas. 'die j.l. Zondag aan den datum 1 Juli, zijn vijf en twintig-jarig jubileum herdacht als poatambtenaarv is op vriendelijke, wij zonden bijna zeggen grootsche, wijze gehuldigd. ,Wij waren er getuigen van, dat de Burgemeester, de raads leden en 'andere gemeentenaren Zaterdagavond aanwezig waren om den heer Van Kampen "te feliciteeren. In een uitnemende rede zette de heer Burge meester de verdiensten van den heer Van Kampen uien. Z.A. wees. daarbij op een artikel in het vakblad der Posterijen, waarbij de heer Van Kam pen door Bondsbestuur en leden in zijn kwaliteit als bestuurslid en voorz. van oe Federatie alle hulde werd gebracht voor zijn uitnemend werk. Breedvoerig schilderde de Burgemeester zijn ver diensten als burger, raadslid en "Wethouder, maar ook als voorvechter voor zoovele kleine belan gen, die een gemeente tot zegen zijn. Namens) den Raad werd hem een keurig inktgtel aangebo den. Boor de schoolkinderen werd hem een vocale serenade gebracht onder ieiding van deti heer Sin jewel, die hem in de meest hartelijke bewoor dingen toesprak. Verder voerden het woord de H,H. A. Schuur, namens de bewoners van het zuidelijk deel der gemeente, F. Hes, oud-hulp- beeteiler en J. H. Keizer, waarbij de verdiensten van dezen algemeen geachten en beminden man naar voren werden gebracht, en waarbij bleek, dat hier eenvoud het kenmerk van het ware" was. De heer Vau Kampeu dankte allen, en wist iuaschen het ernstgie woord menige geestige kwinkslag te weven. De beide kamers, die voor de receptie waren ingericht waren als het ware in een bloemhof herschapen, getuigende van zoovele vriendelijke attenties, op dezen zijn jubeldag- De Gemeenteraad schonk hem een 'inktstel, zoo als wij reeds zeiden, van de bewoners van het Zuideinde ontving hij ©en tafelkleed, meer voor zijn echtgenoote bestemd, en de jubilaris ontving zelf een lange pijp met het restant der gelden, die ter zijner beschikking werden gesteld; de bewoners van Sint Paucras schonken hem een dressoir en een lampekap, het kantoorpersoneel had hem gratis doen aansluiten bij de Radio-cen trale en hem daarbij een luidspreker geschonken; van de schoolkinderen en onderwijzend personeel ontving de jubilaris een bureaustoel, terwijl hij van de buren een schilderstuk mociht ontvangen- Zoo verliep de Zaterdagavond in echt feeste lijke stemming en in eau huldigingssfeer, die on getwijfeld indruk maakte. Des Zondags ook was het bezoek zeer, zeer groot. Van heinde en ver waren felicitaties geko men en kwam men den geachten kantoorhouder en zijn echtgenoote persoonlijk gelukwensehen. Onvergetelijke dagen zijn het geweest voor den heer J. van Kampen, die het geheim verstaat de mensehen aan zich te verbinden door een innig streven in eene richting, en door de wijze waarop het levenspad verlicht wordt en gemakkelijker ia te bewandelen. Moge het den heer Van Kampen gegeven zijn nog vele, vele jaren zijn gemeente, de burgerij en zijn ambt te dienen. - OUDE NIEDORP. f Tot tijdelijk onderwijzer aan de O.L. School te Zuidsoharwoude is benoemd de heer G. de Ruiter alhier. Plaatselijk Nieuws Een nieuwe winkel Een vreemdeling, die onze streek doorreist, moet het ongetwijfeld wel eens opvallen, dat er zich een glans van welvaart op alle huizen afspiegelt. Wij hebben reeds menige nieuwe zaak, in den laatsten tijd vooral slagerijen, beschreven. Nu echter is het geheel wat anders, nl., een brood-, koek- en, banketbakkerswinkel. De Heer A. Bouwens heeft /zijn winkel geheel laten vernieuwen en, zooals wij reeds aankondigden, is deze geheel naar de mo derne eischen ingerichte winkel jl. Zaterdag ge opend. Wat ziet hij er keurig en netjes uit. (De zachte lilatint, waarin de tegelmuur en het schil derwerk zijn gehouden, geeft een voornamen in druk. De tegelwand met randversiering, de eleo- trische ballonlamp, die haar schitterend licht van het tegelplafond doet neerregenen, het glas in lood, dat een modern effect maakt, de etalage, die achter den breeden spiegelruit gretig lokt en door de uilvoering aller aandacht trekt, het getuigt al les van een fijnen smaak, zoowel in letterlijken als figuurlijken zin. Men ziet voor den toonbank met marmeren blad op een etalagekast of wand kast, in ronde hoektegels gemetseld met spiegel vers} ering, omkransd door een schitterende om randing van gekleurd glas, uitgevoerd in moderne stijlfiguren, die, wanneer het licht er achter schijnt, een schitterende wandversiering geeft. In de zij wanden, boven in het witte tegelvlak, moeten nog een paar tegeltableaux aangebracht worden, die dan het geheel zullen completeeren en stempelen tot een banketbakkerswinkel, zooals men er wei nig zal vinden. De uitvoering was in handen van Henselmans, metselwerk, K. de Vries, schilder werk, C. Langedijk, timmerwerk. Maar Arnold Henselmans heeft de teekening gemaakt en het geheel ontworpen. Ons compliment 1 Den heer A. Bouwens onze welgemeende felicita tie. Hij mag trotsch zijn op zijn zaak, die (door zijn lokkende etalage de burgers noodt om binnen te treden. Wij hebben ons door de bloemen moeten heen- werken. De winkel was als het ware in een lust hofje- herschapen. Wanneer wij nu nog verklappen, dat er een vijf- a zestal" moscovische gebakken zijn cadeau gedaan, dan wil men wel geLooven, dat de opening van dezen voor' Noordscharwouide een sieraad zijnden winkel, een evenement is geweest op ons dorp. Moge de zaak nog vele jaren bloeien en de is.tichr ter, de Heer H. Bouiwens en zijn echtgenoote er „nog lange jaren getuigen van zijnl" Nieuwstijdingen i In verband met den te Krommenie gepleeglden j inbraak in den nacht van Vrijdag op Zaterdag I en de daarna op 't politiebureau gevolgde schiet- I partij, zijn wij in staat gesteld, het volgende, naar juiste ontvangen gegevens, te publiceeren: In bedoelden nacht had de agent van politie Velthuis z'n collega Zwart om 12 uur verlaten, I omdat toen zijn dienst was geëindigd en ging naar huis en begaf zich een half uurtje later naar bed. Dc agent van politie Zwart heeft then ook het; bureau verlaten en begaf zich naar het station KrommenieAssendelft (loopendei)). Op weg daar heen bemerkte hij. achter zich een wielrijder, -die toen Zwart omkeek, zich omkeerde en in tegen overgestelde richting wegreed. Hoewel dit de aandacht van Zwart trok, schonk hij- daar voorloopigg een verdere aandacht aan en begaf zich naar zijn bestemming, het station, om daar den laatsten trein af te wachten, die omüb.dty aankomt. Daar de houding van den onbekenden wielrijder htm toch verontrustte, temeer daar hier en in de omstreken herhaaldelijk ingebroken was, ging hij weer regelrecht naar het bureau om zijn rij1- .wiel te halen en de gemeente eens goed te {Onder zoeken. Bij het bureau gekomen, werd hij opgewacht door een inwoner, die hem al dadelijk mededeelde, dat het in de Noorder-Hoofdstraat niet zuiver was, zoodat Zwart zich terstond mot zijn rijwiel daar heen begaf. Gekomen bij het kantoor van de Grossierderij van Gebrs. van Vliet, welke is gevestigd aan de N.-Hoofdstraat alhier, bemerkte hij gestommel en achter de poort, die toegang geeft tot de binnen plaats, stonden twee heerenrijwielen. Op verzoek van Zwart waarschuwde een voor bijganger den in de nabijheid wonemdem eigenaar en t evens de agent van politie Valthuijs. -Eerstge noemde was spoedig met zijn vrouw ter plaatse. Plotseling kwamen in het duister vanuit het kantoor twee mannen tevoorschijn, Zwart belicht te hen met zijn lantaarn en met een „Sita, of ik schiet," dwong hij hen te blijven stilstaan. Beide inbrekers werden door Zwart naar het bureau van politie overgebracht, alwaar hij tot fouilleering van een der verdachten overging en breekijzers en andere inbrekerswerktuigen voor den dag kwamen. In den achterzak van den verdachte Steding, voelde Zwart nog een hard voorwerp, dat hij niet kon grijpen, waarop hij S'. gelastte dit voorwerp tevoorschijn te halen en op tafel te leggen. De verdachte Steding haalde toen een browning-re volver voor den dag, sprong achter zijn kameraad Mulder, richtte het vuurwapen op Zwart en schreeuwde „Handen opl" Vliegensvlug trok ook Zwart zijn revolver en vuurde deze op den belager en zijn levende dekking af, waarop beiden neer stortten en Mulder in de borst door een kogel getroffen bleek. Luidkeels riep Zwart toen den naam van zijn boven het bureau wonenden colle ga v. d. Stelt, die daardoor gewekt werd. Terwijl dit drama zich in weinige oogenblikken had voltrokken, kwam de agent van politie Velt- huijs aan het bureau nadat hij tevoren op ver zoek het kantoor van de Gebrs. van Vliet nog eens had doorzocht. Direct werd hierop medische hulp ingeroepen en bleek Mulder een kogel door z'n rechterlong te hebben gekregen, en lag hij reutelend op den grónd, geheel bewusteloos. Steding werd in arrest gesteld en Mulder in be- wusteloozen toestand door v. d. Stelt en VeLthuijs naar het ziekenhuis vervoerd, waar hij weder tot bewustzijn is gekomen. Op de plaats van den inbraak werd gevonden een volledige inbrekersuitrusting, waarbij het pl.m. 5 K.G. zware instrument om brandkasten k la sardine te openen, niet ontbrak. De door Steding gebruikte revolver bleek met 15 scherpe patronen geladen te zijn, zoodat Zwart een benard oogenblik heeft gehad. Men meent de daders van de meeste der laatst gepleegde Inbraken gegrepen te hebben en zij ruller, dan ook zeekr hun straf niet ontloopen, daar steeds meer bewijzen van andere inbraken komen. Steding is gehuwd en heeft 4 kinderen, terwijl Mulder ongehuwd is. Deze laatste mag nog niet gehoord worden, daar zijn. toestand zulks niet toelaat. VLIEGTUIG OMLAAG GESTORT. Toen het legervliegtuig 505, dat in een weide aan de Maas t e Velp onder Grave een noodlan ding heeft moeten maken 'wegens panne, gister middag, nadat onderdeden uit Soesterberg ter reparatie waren gebracht, was opgestegen, stort te het van ongeveer 30 meter hoogte naar beneden De beide inzittenden, de 27-jarige bestuurder sergeant W. van Lieshout en de luitenant leerling vlieger, de 26-jarige Bia, werden zwaar gewond uit het ernstig beschadigde vliegtuig gehaald. Geneeskundige en geestelijke hulp waren spoe dig ter plaatse. Met een ziekenauto werden de gewonden naar het ziekenhuis te Nijmegen ver voerd. Nader verneemt het „HbLd." dat een uur na het ongeval de bestuurder sergeant W. van Lies hout, na voorzien te zijn van de H.H. Sacramen ten, aan de gevolgen overleden is. Het stoffelijk overschot is naar Nijmegen ver voerd, waarheen ook de zwaargewonde luitenant leerling-vlieger Bia per ziekenauto getransporteerd is. VAN LAER BLACK OP REIS. |De heer Van Laer Black is dezer dagen naar Kopenhagen gereisd met het K.L.M.-vliegtuig H- NADE en is gisteren uit Kopenhagen na een vlucht' van 3 uur te Berlijn aangekomen, waar de groote nieuwe Rohrbach-vliegboot werd be zichtigd. Heden gaat de heer van Laer Black met het K. L.M.-vliegtuig van Berlijn naar Londen. De be stuurders waren als gewoonlijk Geijsendorffer en Scholte. MIJNRAMP. Te St. Etienne heeft een brand in een mijnft-e te Roche-la-Molière een hevige gasontploffing ver oorzaakt. Ongeveer 200 mijnwerkers wisten zich te redden, doc I153 mannen vonden dein dood, til.*36 Franschen 11 Polen, 4 Marokkanen, 1 Italiaan en 'i Tsjecho-Slowaak. Het mijnwerkerscongres te Clermont Ferrand MJffe'n, heeft ten teeken van rouw zijn werkzaamheden onderbroken en besloot om de deelnemers in staat te stellep de begrafenis der slachtoffers bij, te wonen. DRIE MEISJES BIJ HET B1AD1HN VER; DRONKEN. Te (Wehrau bij Brunslau zijn Zaterdagmiddag drie meis ejsbij het baden in Je Queiss, oen zijrivier van de Bober, om het leven gekomen. Korte Berichten Prinses Juliana, die den 30 April 1909 is geboren, was op den 29 Juni, volgens een reke naar, precies 1000 weken oud. De Nederl. bankier Paardekooper werd le Berlijn gearresteerd. Hij moet 60.000 Mark heb ben verduisterd. Te Haarlem zijn vier huizen verbrand als gevolg van het spelen met vuur door kinderen. Zij hadden brandende sigaretten in een snipper- mand geworpen. Op een stoomschip werd 40 K.G. opium ontdekt, ter waarde van f 10.000. Het bleek, dat deze hoeveelheid bestemd was voor de Chineeschie logementen, in Amsterdam. De Berlijmsche brandweer moest twaalf maal worden gealarmeerd om... bijenzwermen te verjagen. Een 19-jarig jongmensch heeft te Amiens met bijlslagen en een scheermes twee zusters van 70 en 64 jaar oud, die een kleine gering dreven, gedood. Het i^oel van de misdaad was -diefstal. De dader kon echter slechts 7 francs bemachtigen. géén Pijn «en naschrijnem of stukgaat» der huid, indien men vóór het inzeepen 1de hnardoppervlakte inwrijft met Doos 30, Tube 80 ct. PUROL Land- en Tuinbouw Het is een veel voorkomend verschijnsel in den tuinbouw, dat men naar bruikbare planten ziekten bestrijdingsmiddelen zoekt en als men ze dan eenmaal gevonden beeft, gebruikt men ze niet of veei te weinig. Hetzelfde kan men waarnemen ten opzichte van de hierboven vermelde ziekte, die jaarlijks in meer of mindere mate de uien teisteren kan, Toen er niets aan te doen was, riep men om een bestrij dingsmiddel, tot men het vond in een bespuiting met Bordeauxs-che of Bourgondische pap -en nu wordt er heel weinig, in ieder geval te weinig ge bruik van gemaakt. Het vensctiijusel behoeft wel niet uitvoerig be schreven te worden, bet is bij de practici bekend genoeg: de bladeren en stengels worden bleek- witachtig gekleurd, ten slotte worden de aange taste deelen soms w.-eek of verdorren- Verder vind men tusschen de aangetaste deelen bruine puntjes die de voortplantingsorganen zijn van den ziek- tenverwekker, die onder den wetenschappelijken naam van „Pierenesporra schleidenii" bekend is. Deze plantkundige bijzonderheden zijn voor eten tuinder van minder belang, voldoende ishet4 dat hij weet, idat het optreden van zulke zwammen schadelijk 'is voor bet betrokken gewas en dat weet hij w©l. De zwam leeft ten koste van bet cultuurgewas en dus neemt hij voedsel, dat de uit toekomt; tenslotte kunnen zelfs deelen van de plant afsterven en zoowel bet een als het ander moef een vermindering van de opbrengst tenge volge hebben. In de eerstvolgende we ken kan men het eerste optreden van de ziekte verwachten, want dezelf de omstandigheden, die gunstig zijn voor het optreden der aardappelziekte zijn ook gunstig voor het optreden van de meeldauw in dë uien; warm, vochtig weer, gepaard gaande met een donkere lucht, zgn. broeiig weer dus-, werken de ziekte in de hand. Tevens zij hier opgemerkt, dat een te dichten stand evenzoo af te keuren is. Dit is in de praktijk ook bekend genoeg. Trou wens, waar is een "te dichten stand wel aan te bevelen 1 Voor het bespuiten van uien tegen de valsche meeldauw maakt men gebruik van een 1 a IV2 pet. oplossing evenals voor de meeste andere ge wassen dus. 1 Over het klaarmaken van deze pap zullen we niet verder spreken, -dit mag bekend genoeg ge acht [worden en in geval men bet niet weet, staat de Plantenziektenkundigen dienst en zijne ambtenaren altijd kosteloos ten dienste. Men ne me voor 1 pulverisateur van 15 L. pl.m. 3 ons normaal pappoeder. Daar het bespuiten niet bestrijdend, doch slechts voorbehoedend wwerkt, Wacht mieu niet tot -de ziekte reeds in hevige' mate aanwezig is. Dan toch zou men er niet veel baat mede hebben, doch men begint met spuiten, zoodra men ver moedt, dat de omstandigheden gunstig zijn voor bet aftreden van de meeldauw. Ook kan men met spuiten beginnen, als de ziekte in zeer ge ringe mate te vinden iS. Dit voorspellen, of de ziekte optreden zal, lijkt moeilijker, dan het in werkelijkheid is, dit weet men bij ondervinding ten opzicht® van ie bespnitingen tegen de aardappelziekte. Wij, tuin ders eu landbouwers hebben immers altijd con tact met de natuur en verstaan dus ook wel oen weinig de teekenen er van. Het spreekt wel vanzelf, dat m'en het niet bij één keer spuiten laten moet, doch, dat men spuiten moet zoodra de planten weer zoover uit gegroeid zijn. dat er weer nieuwe deelen gevorma zijn. Deze nieuwe deelen missen immers het be schermende laagje, dat door de Bordeauxsche of Bourgondische pap gevormd wordt. Ook spreekt het vanzelf, dat alleen een goede bespuiting gun stige resultaten te zien zal geven. Met de goede sproeiwerktuigen, die ons tegen woordig ten dienste staan, behoeft men voor bet werk aan een bespuiting verbonden, 'niet terug te schrikken, en men moet immers toch de late (liefet ook de laatste vroege) aardappelen spui ten. Dan kan het in een moeite doorgaan en ook met dezelfde oplossing. Nadere inlichtingen verstrekken de ambtenaren van den Plantenziektenkundigen dienst en de correspondenten. De commissie van correspondenten van den Plantenziektenkundigen dienst voor den Langendijk. EENIGE KENMERKEN VAN VEEL VOOR KOMENDE AARDAPPELZIEKTEN Onder de aardappelziekten nemen er enkele 'n belangrijke plaats in, doordat ze zooveel voorko men. In het kort willen we ze even bespreken en de middelen ter voorkoming ervan aangeven. BLADROLZIEKTE. De ziekte vertoont zich eenige weken na het opkomen der aardappeLs. De planten blijven tot' het eind van het seizoen in le ven en zoolang is ook de ziekte zichtbaar. De blad stelen staan vrij. stijl omhoog. De blaadjes zijn naar het midden omgevouwen en vormen een goot je of peperhuisje. Ze zijn bros en de randen zijn vaak bruin. Als men er tegen schopt maken ze een blikachtig geluid, waardoor ze den naam „rammelaars" ontvangen hebben. Door de rolling der blaadjes kómt de onderkant zichtbaar, waar 'door de plant iets lichter getint is. Het best is van de aangetaste en buurplanten geen poters voor het volgende jaar te nemen. De ziekte wordt nl. overgebracht door bladluizen. De opbrengst ver mindert er zeer sterk door. TOPBONT OF MOZAÏEKZIEKTE. - Deze ziekte is a'l spoedig na het opkomen der plantende kennen. De blaadjes in den top der jonge stetnf gels vertoonen kleine gele en donkere vlekjes, waaraan de naam topbont te danken is. Vooral in de schaduw zijn ze goed te zien, waarom- men bij zonnig weer wel met de parapluie werkt. Wor den de planten ouder, dan zijn de bonte plekjes minder duidelijk zichtbaar, maar worden de ran den der blaadjes wat meer gegolfd. Iedere soort aardappels heeft eigenlijk zijn eigen typische ver schijnselen, waaraan de ziekte te kennen is. Ook deze ziekte wordt door bladluizen verspreid. En ook hiervan zal men dus van de zieke en hun buur planten geen poters nemen om die het volgende jaar uit te poten. KROES OF KRINKEL. Deze ziekte lijkt wel wat op de vorige. De puntjes der blaadjes zijn soms vrij scherp naar beneden gebogen. De rand is gegolfd en op de blaadjes komen indeukingen voor, die ze een gebobbed aanzien geven. De ge- heelc plant maakt een siterk gekroesden indruk. Het middel ter voorkoming is als bij ide voorgaande ziekten. RHIZOCTONIA. Deze ziekte wordt met de poters of met de stalmest op den akker gebrachit, Op 'de poters "komen soms kleine donkere vlekjes voor, die wel wat op druppeltjes lak gelijken. Men geeft daarom de ziekte ook wel dep naam van lakschurft. Worden de poters voorgekiemid, dan komen op de schootjes soms bruine plekjes voor die, onder een vergrootglas bekeken, zwamdraden blijken te zijn. Ze kunnen soms maken dat de plant niet eens boven den grond komen. Ontwik kelen de planten zich verder, dan ontstaat aan den voet van den stengel een wit weefsel, dat (wel iets van een manchetje weg heeft. De blaadjes in den top zijn iets gekruld. In enkele gevallen wor den de knollen boven den grond gemaakt in de oksels der bladeren. De bestrijding ligt in het dooden van de zwam1, wat mogelijk is door de po ters een half uur in een 2 pCt. sublimaat-oplos sing te dompelen. ZWARTBEENIGHEID. Deze ziekte wordt veroorzaakt door een bacterie. De aangetaste plan ten worden eerst lichtgroen van kleur, later wor dend 'e blaadjes geel en de plant sterft dan. 'Bij alle andere aardappelziekten worden de blaadjes eerst bruin of zjvart voor het sterven. Trekt men een plant uit den grond dan blijkt de stengel od der den grond verrot te zijn, althans hij is grauw1- 17.wart van kleur en ernstig door de voortwoekeren de hacteriën aangetast. Middelen ter bestrijding van deze ziekte kent men vooralsnog niet. Het is een bodemziekte en dus is het beste in de eerst volgende jaren niet met. aardappels op dat aan getaste stuk land terug te komen. Gemeente BROEK OP LANGENDIJK. Over -de maand Juni 1928. GeborenCornelia, zoon van J. Plugboer ën van D. Kruk. Hendrik, z. van W:- Dirkmaat cn. van M'. de Boer. Overleden: Jacob Huibera oud 73 jaar, weduw naar van Maartje Bak, overleden te Alkmaar. Jacob v. d. Heijden, óud 5 jaar, z. van G. v, d- Heijden en van G. Kreijge. Getrouwd: P. Paarlberg, -motorachipper, oud 23 jaar, wonende te Warmenhuizen en Tr. Aar een zonder beroep, oud 21 jaar. - Gemeente OUDE NIEDORP. (Ingeschreven over de maand Juni.)' Geboren: Cornelia Maria, dochter van Arie Bij- Ondertrouwd en Getrouwd: geene. waard en Christina Bout. Overleden: Trijntje Zut, oud tachtig jaren, we duwe van Piëter Hoogeboom. Jan Nieuwpoort, oud 93 jaren, weduwnaar van ELisabeth Mol. ,Gerardus Stam, oud 2 maanden, zoon van Simon Stam. Dieuwertje Morsch, oud 65 jaren, echt genoote. van Simon Q.uax. Gemeente ST. PA NGRAS. Over de maand Juni 1928. Geboren: Ada Rose, id- van Leonard Posthumi en Karoline Marie Anna Hesde. Margaret-ha Dina, d. van Anthomie Schram en Oatharina Margaretha Hob. Gehuwd: Gijsbertus Schuur en Geertje Duif- Overleden: Cornells Jan Kouwten Hz-, oud 15 jaren. Jan Sneeboer, 53 jaden, ongehuwd. LANGEIDIJKER GROENTEMARKT. 2 Juli. Aanvoer 400000 kdlogr. aardappelen.' Schotsche muizen f4.907.10. Drielingen f2.504. Kleine ft. 4500 bos wortelen f6.50—7.80. 230 st. bloem kool ia soort f6.70'H.90 idem 2e soort f2.10. 3 Juli. 472000 Kg. aardappelen: Schotsche muizen 5.1" —7.60, drielingen 2.70—4.20, kleine 1.10—1 20,

Nieuwe Langedijker Courant | 1928 | | pagina 2