MOEDER EN MARTELARES De menschheid en de alcohol Binnenland Nieuwstijdingen Hoogheemraadschap N.H. Noorderkwart. Pluimveeteelt Door een combinatie van drankbeatrijdende ver- eenigingen, t.w.de Ned. Ver. tot Afschaffing vain Alcoholhoudende dranken, Enkrateia (Bond van Prote&tantsch Christelijke Brankbestrijders- vereen.) de Ned. Groot Loge der I.O.)GT. en Dien Nationalen Bond voor Plaatselijke Keuze, is een geschrift- uitgegeven, samengesteld door een keur van medewerkers. Bedoelde brochure trok reeds dermate de aan dacht van het publiek, dat in énkele maanden reeds meer idan 50.000 exemplaren hun weg heb ben gevonden. Dé in dit geschrift „Dje Menstehhleid en de Alcohol" behandelde onderwerpen zijn in de vol gende rubrieken ingedeeld: Alcohol en geneeskun de; Alcohol en staat; Alcohol, godsdienst en mo raal; Alcohol en maatschappelijk leven; Alco hol en Jeugd; Wat zeggen vooraanstaandje Ne derlanders uit alle kringen ov|er Plaatselijke Keuze Door uit de verschillende rubrieken enkele schrijvers te eiteeren wij moeten ons in deze eenige bepterking opleggjen geven wij aan onze lezers eenig denkbeeld van den belangwekken- deu inhoud. Dr. F. B. Banning te Nijmegen. „Gedurende mijn jarenlange ervaring als po- 1 itiedokter en algemeen arts ben ik steeds meer bevestigd in mijn overtuiging, dat het alcoholisme voor ons volk en voor alle stan den een ware piest is. Ik acht geen geoorloofd! middel te kras om te trachten het den kop in te drukken." Dp. G. Horreus de Haas te Zwolle. „Wie zieh tegen dit recht van zelfbeschik king verzet met een beroep op de „vrijheid" „licence" of „freedom" moge zich verwonde ren waarom juist de meest vrijheidlievende volken zulk recht verlangen." Dr. A. H. Edelkoort te Meppel: „Wie den godsdienst zuiver wil houden en de wereld rede en van het alcoholisme, die moet komen tot de praktijk van de geheel onthouding." Pref. Dr. II. T. de Graaf te Leiden: „Geloof, hoop en/liefde wilden nooit goed gedijen in den dampkring van eten a'lcohol. En bij het tegenwoordig alcoholisme ont waakt steeds meer het geweten der christen heid, zooiat de Liefde van Christus hen dringt in de rijen der geheelonthouders, op grond van het steeds werkzame beginsel." Dr. W, G. Harrenstein te Amsterdam. „Als het alcoholisme ons volksleven bedreigt en de feiten spreken hier een ontroerende taal, is nationaal verzet eisch. Dan mag niemand' zich onttrekken. Dan is het aller rreping mee te gaan in den strijd, en het wapen is de Geheelonthouding. Mr. H. de Bie te Rot ter aam Maar hij, die nog een ideaal boven deze wereld uit ziet, wien liet nog ter harte gaat. dat jonge levens en jonge gezinnen verwoest worden, terwijl ditvoorkomen had kunnen, worden, als het„ben ik mijn broeders hoe der" niet den boventoon had gekregen, hij durft den alcohol, die iu tallooze ruwheids delicten, in zooveel misdrijven tegen leven en eer, tegenwoordig ook in een ongeteldje menigte verkeersongevallen met doodelijken oT althans ernstigen afloop zijn macabere rol speelt, nog te bestrijden als een vloek voor onze natie. Dat hij de eenige vlo©k niet is, mag aan den erdst, waarmee wij hiem te keer gaan;» geen afbreuk doen." Dr. A. de Vletter te Bloemendaal. „Troostrijk is het, als de tot invloed en macht geroepen, uitverkoren jeugdleidersi zich :hun verantwoordelijkheid bewust zijin; als dus voor onze rijpere jeugd de ware leiders allerwege klaar staan. En in de zaak der drankbestrijding zijn m.i. de eenigware leiders voor de rijpere jeugd: de radicale, geheelonthoudende drank bestrijders, gebroken hebbend met ide leu gen der eeuwig verlokkende, levensgevaar lijke „matigheid". Prof. R. Casimir te 's Gravenhage. „Waar nu het wetsivoorstel inzake Plaatse lijke Keuze zoo uiterst giematigd is en eigen lijk alleen de publieke drinkverleiding be- perktd door den volkswil zelf, twijfel ik er geen oogenblik aan, of ons volk zal zich wel aanapssen bij de bepalingen, indien het ontwerp 'wet wordt- Het geschreeuw en ver zet er tegen kunnèn wij dan ook rustig langs ons heen laten gaan, indien wij maar door onverzwakte propaganda, gevolg van eigen sterke'overtuiging, den volkswil in gunstigjen zin beinvloeien." Pater Felix Otten le Zwolle. „Plaatselijke Keuze heeft mijn volle sym pathie, omdat ik haar zie als een redelijke FEUILLETON ■41) IToch moest hem alles nog éénmaal levendig voor den geest komen, toen hij in een Fransch dagblad las, dat eene zekere Johanna Fortier, overtuigd van moord, brandstichting en diefstal, tot levenslange tuchthuisstraf veroordeeld was. De ellendeling had zelfs toen geen zweem van medelijden voor zijn ongelukkig slachtoffer. Hij dacht er niet meer aan, dat hij die vrouw had lief gehad en de vruchten zijner wandaden mét haar had willen deelen. XL. i Er bestaan zoovele mensohén, die ten onrechte de meening zijn toegedaan, dat een gerechtelijk vonnis nooit geheel onverdiend kan zijn. Men gelooft vaak aan de onschuld der 'beklaagden, tot op het oogenblik, waarin met redenen om kleed, het vonnis wordt bepaald. M«n wil niet veronderstellen, dat réchters en gezworenen zoo gehoed op een dwaalspoor hebben kunnen zijn. Zoo ging het den pastoor van Chevry, zijn zuster, mevrouw Clarisse Darter, enn den jongen schilder, Etieune Castel. Zij hoorden wélke ver pletterende beschuldigingen van veerschillende en gezond-idemocratisehe bestrijding van Tiet alcoholisme als volkskwaal." Bovenstaande aanhalingen geven eer denkbeeld van de wijze, 'waarop door gezaghebbende Ne derlanders een belangrijk vraagstuk is belicht; het geschrift, waaraan zij zijr, ontleend, zal stellig; in zeer breede kringen lezers vinden, zoqwel we gens den belangwékkenjen inhoud, als dbor den lagen prijs, waarvoor het verkrijgbaar is gesteld. G EHEELONTHO UB IN G en PLAATSELIJKE KjEUZE. 1 Evenais vorige jaren belegt het Nooni-Holland- sche Meeting Comité, waarbij zijn aangesloten de Algem. Ned. Geheelonth. Boud, de Intern. Orde van Goede Tempelieren, de Ned. Ver. tot afschaf fing van Alcohol. Dranken en de Spoorw. Onth. Ver., dit jaar wederom te Alkmaar een provin ciale meeting voor geheelonthouding en Plaatse lijke keuze en wel op Zondagmiddag 15 Juli om half twee in den Stedelijken Muziektuin, Alk- maarderhout. I Het programnra, voor deze meeting, hetwelk ons zeer goéd verzorgt lijkt, geeft als hoofdnummer de opvoering van een openluchtspel „De Bur- 1 gere van Calais". Dit stuk geeft, aan de hand van een historische, gebeurtenis, symbolisch weer de overwinning van 'ie nieuWiere tijdgeest, over 1 de meer verouderde. Als spreker staat op het programma vermeld Ds. Dl. Bakker van Amsterdam, terwijl door een saxophoon-orchestje van Krommenie muzikale me dewerking wordt verleend. De spreker en (le mu ziek zullen zich aansduiten bij de zinnebeeldige 1 strekking van het openluchtspel. I iW,ij verwachten, dat het een interessante mid- I jdag zal worden, waar bij ©enigszins behoorlijk! weer stellig vele menschen, ook uit den omtrek heen zullen trekken. In afwijking van vorige jaren (wordt deze keer na afloop der meeting door de onthouders met mu ziek en ontplooide banieren van den Muziektuin door Alkmaars straten getrokken. diehgt deed aan het loket, keek id© stukken na en noemde haar op, jhoeveel personen deel uit maakten van haar gezin. Toen hij aan de voor noemde Johanna Pieternella' was ge'komen, zei de vrou-wi: „Ik tvee* nergens van". Zij ontkende, dat er den laats ten tijd in haar gezin een baby (was geboren. Men dacht toen eerst aak een fout in de administratie. Het onderzoek wees echter uit, dat die stukken klopten en "dat er inaerlkad aangifte fwas gedaan van die geboorte van een meisje van bovengenoemden naam. Achteraf is gebleken, dat de vader valsche aan gifte heeft gedaan om een uitkeering van f 7 uit een bevallingsfonds van een ziekenfonds machtig te kqnnen worden. ACHTERUITGANG DER OPENB. SCHOOL i Het laatst verschenen Onderwijsverslag 1924- 1925 is voor de voorstanders van de openbare j school niet bemoedigend, zegt „Het Onderwijs" orgaan van de vereeniging van'Hoofden vain Scho ten in Nederland. 1 Het blad ontleent aan het verslag de volgende gegevens: I Het aantal openbare scholen liep van 3808 tot 3751 terug en verminderde dus met 57. 1 Het aantal bijzondere steeg van 3482 tot 3601 en vermeerderde derhalve met 173. j De toeneming van het aantal bijzondere scholen sedert 1924 bedroeg voor de Protestantsche scho len 56, voor de Roomsch Katholieke scholen 107 j en voor de niet aan bepaalde beginselen gebonden scholen 10. I l De openbare scholen telden 31 Dec. 1924 een totaal van 500768 leerlingen, d.i. 26,817 minder dan een jaar daarvoor. De bijzondere scholen hadden 30 Dec. 1924J 577.184 leerlingen of 15.566 meer dan in het vorige jaar. (- Het aantal gemeenten waarvoor in 1924 (art. 19 2e lid ,L.-O.-wet/ ontheffing van het instandhou den eener openbare school werd toegepast, be- droeg 81 tegenover 66 in het verslagjaar 1923. Over de provincies verdeeld Noordbrabant 18, Gelderland 4, Zuidholland 15, Noordholland j. Zee land 13, Utrecht 23, Overijsel 1, Limburg 6. I Ook het aantal gemeenten zonder openbare school neemt dus geregeld toe. En bijna alle verslagen der Hoofdinspecteurs wijzen cp „de gelijdelijke vermindering van het openbaar onderwijs," „opgeheven werden wegens Vermindering van het aantal leerlingen," enz. De inspecteurs der Derde Inspectie schrijven: Groote verwondering kan deze mededeeling niet wekken, daar het reeds genoegzaam, bekend is, dat het aantal leerlingen van het openbaar onderwijs relatief ten aanzien van dat van het bijzonder on derwijs daalt. Het verlies bij de bijzondere scholen door te ruggang van de geboortecijfers wordt gedeeltelijk gecompenseerd door het overgaan van een zeker aantal kinderen van het openbaar naar het bij zonder onderwijs." HET KINE DAT NIET GEBOREN WAS. Te Rotterdam heeft zich ©en geval van bedrog voorgedaan bij een 'aangifte van geboorte bij den burgerlijken stand. Een maand geleden meldde zich aan het bureau van den burgerlijken standi een man aan, die aangifte deed van de geboorte van een dochter, die ingeschreven 'werd onder den naam Johanna Pieternella. Uit hetzelfde ge zin fwaren reeds vijf kinderen ingeschreven. Vier (^eken later kwam de moeder van deze baby aan gifte doen van verhuizing. De ambtenaar, die kanten tegen Johanna Fortier waren ingebracht en ze geraakten eenparig van meenmg, dat zij zich door een huichelaarster om den tuin hadden laten leiden. Dit nam evenwel niet weg, dat men zich het lot van 't onschuldige kind gaarne bleef aantrek ken. Mevrouw Darier deed, met behulp van haar broeder, de noodige schreden, om 'den kleine te adopteeren, met dit gevolg, dat het kind volgens de wet (weid toegewezen aan de nieuwe moeder en ook :den naam kreeg van George Darier. Voor zijn opvoeding werid niete verzuimd. De pastoor Langier leerde hem de eerste beginselen en was zeer terveden over zijp ijver en sSjn goed begrip, Broeder én zuster aanbaden om zoo te zeggen den kleinen Xïeorge, die ouder hunne liefderijke leiding ook een 'lief kind bleef. Johanna Fortier vergat men nagenoeg, of hield zich 'althans zoo, maar behalve den knaap, was er nog een spoor van haar komst aan de pastorie achtergebleven, nl. het kleine paardje, uit grof hout en papier vervaardigd, waarvan Tiet kind zich friet had willen ëeheiien en -dat idoor mevrouw Darier later werd opgeborgen, toen fijner en* kostbaarder speelgoed in het kinderhart de 'plaats van liet paardje hadden vervingen. Na de uitspraak van het vonnis was Johanna Fortier, gelijk we met een enkel twioord hebben vermeld, door «jen© zware ziekte aangetast géwor den, een hersenziekte, die haar tot clp den rand valt het graf bracht- Z|ij herstelde nochtans en In de te Alkmaar gehouden vergadering van het bestuur van het hoogheemraadschap' N.-H. Noorderkwartier was ingekomen een adres van vijftig belanghebbenden, om verbetering te bren gen in het wegdek van den Weat-rFiescheh om- ringdijk tusschen Schoorldam en Krabbendam. Goedgekeurd .werd het voorstel tot het aangaan van een overeenkomst met de directie der Zui derzeewerken betreffende den aanleg van een af- /waterings- en scheepvaartkanaal en een weerdijk ten behoeve van de indijking en 'droogmaking van de .Wieringermeer. Namens de Commissie tot vaststelling der reke ning over 1927 Werd door den heer D'. de Boer versdag uitgebrachtde rekfening wierd vastgesteld ui ontvangsten en uitgaven op een bedrag van f 1.826.171, met een batig spldo van f 59.685., Goedgekeurd werden de voorstellen tot aankoop "an een strook grond voor de Verbetering van den weg op den Oostzanerdijk, tot vierruiling van 'gron-a met J. Oudt te Aveiïhorn en "tot aankoop van een perceel in de gemeente Odsthuizen me't de zich daarop bevindende bemalingainriehtinjg, teneinde tot de regeling van een behoorlijken 'waterstaatkundigen toestand te geraken. Buitenland Het lot der „Italia" (Overgenomen uit het (Handelsblad"). Het agentschap Stefani publiceert het door No bile gezonden rapport over hlet lot Van hét lucht - slchip „Italia". In het rapport wiordt o.a. gezegd, dat No bi Ie op het oogenblik der catastrofe ver moedde dat eenige groepen kleppen open Wiaren gebleven ten gevolge van het ijfei- Hij gaf aan den mecanicien AleSsandrini beviel de kleppen in het luchtschip na te kijken. Alessahdrini had nog maar enkele meters afgelegd, toen de boot van het luchtschip op het ijs geworpen werd. Nobile moest toen wel de mogelijkheid uitsluiten dat er gas door een klep ontsnapte en achtte het veel waar schijnlijker dat Je ballon gescheurd was- Aldus •Wordt verklaard dat het luchtschip bij zijn bot sing met het ijs menschen en materiaal te hebben! achtergelaten, tijdelijk lichter wierd en steeg. .Men zag hem dan ook ten prooi aan den wind kort daarna in de wolken verdwijnen. Nobile zegt dat er niet aan te twijfelen valt dat het luchtschip slechts korten tijd in de 'lucht kon blijven^ want doordat het gas bleef verliezen moest het weer dalen. Op het oogenblik der hot sing zag men dan ook dat de mecanicien Arduino blijkbaar een snelle daling trachtte te bewerk stelligen, .wetende, dat de wind het luchtschip van net land verwijderde. Op grond van deze overwegingen trok Nobile de conclusie, dat het luchtschip ten hoogste on geveer een half uur in de lucht is kunnen blijven en derhalve, gegeven de snelheid van den winti, niet meer dan 20 a 30 Km. kan hebben afgelegd., Eenige dagen na de ramp vernam Nobile van zijn kameraden een omstandigheid, die hem zeer ernstig voorkwam. Ongeveer twintig minuten na den val hadden eenigen hunner aan den hori.zon in oostelijke richting een hoog© rliohte zwarte rookkolom gezien. Bij de bésiprêking dezer omstandigheid over- I heerschte de hypothese dat 'de vallende ballon in j brand is gevlogen. Li dit geval zo uer geen hoop zijn. dat een der kameraden aan den dood zou zijn ontsnapt. Indien de rook door den brandt van het luchtschip zou- zijn veroorzaakt, zou men j dit hebben zien vallen. Het zou evenwel moeilijk aan te nemen zijn gewteesit dat bij een bewolkten j hemel het gelijdelijk in brand raïken van het j •luchtschip Jiiet zou zijn opgemerkt door personen, j •di ezich op zulk een korten aïsitand, n.i. 10 of 15 Km. bevonden. Zelfs als het waar is dal bra- dende rubber een dichten, zwarten rook geeft, kan een dergelijke rook ook ontstaan door ver- branding van benzine of iets' anders. Nobile meende dat de resjervoirs met benzine en olie plotseling gevallen waren of uit waren ge- worpen om een nieuwe daling te vertragen. Tn lit j geval kon men hopen dat het luchtschip gevallen is zonder in brand te geraken èn dat zijin metge- zeilen ongedeerd zijn. Met het oog op déze overwegingen adviseer^ Nobile met grootere aandacht den sector op 60 gr. te exploiteeren. Indien ongelukkigerwijs: L rookwolk zou zijn veroorzaakt door een bran) van het luchtschip, zou het ontzaglijk geraamte van het schip van eenige mieters hoogte en 106 meter lengte, moeten wonden 'teruggevonden Nobile besluit met de woorden: „Indien G04 iwil, dat ondanks! den brand de gefieele of eet, gedeelte der bemanning wierd gered, moet zij zich rondom het luchtschip bevinden. Doch wan neer er op de eerste twintig Km. niets bijzonders wordt gevonden, rekening houdend met het feit, dat de benzine-reservoirs oniipgemerkt kunnen zijn, wil dit zeggen, ^dat de rook niets met een brand van den ballon hal te maken. In dat gej val zal het onderzoek op een verdere twintigtal Km. moeten worden voortgezet ten einde het luchtschip terug te vinden. DE LEUVENSCHE BIBLIOTHEEK. Plechtig, maar ook rusitig is de nieuwe Univer siteitsbibliotheek te Leuven, die tijdens den oorlog werd verwoest, ingewijd. De plechtigheid had in de open lucht plaats, op het Volksplein, waar dn nieuwe bibliotheek is verrezen. En de straten, die op het plein uitkomen, als ook aap vele gevels op het plein, wapperde ie Belgische driekleur. Ongeveer te twee uur kwa men lie civiele en universitaire autoriteiten bij- een, allen in ambtsgewaad, o.a. de ministers Lip pens, Caruoy en Houtart; het corps diplomatique was rijk vertegenwoordigd door de gezanten eter Vereen. Staten, Engeland, Frankrijk, Zweden en Japan. Kort daarop verschenen Prins Leopold en Prinses Astrid. warm toegejuicht- Zij namen plaats op de tribune, waaromheen genoodigdeu en een groot aantal studenten, die spoedig, de po litie ten spijt het plein overrompelden, waren ge schaard. Om half .drie naderde de sitoet van kerkelijke hoogwaardigheidsbekleeiers, waaraan "Kardinaal Van Koey, aartsbisschop van Medhlen, in vol ornaat voorafging. Doorzitten bij Wielrijden, Stukloopen van Huid en Voeten, en Verbranden der Huid door de zon, verzacht men dadelijk en ge DE AFZET VAN GESLACHTE KIPPEN. In een der laatste nummers van de Beidrijfs- pluinxveehouder, doet de heer Burders een idee aan de hand, waarnaar misschien de afzet van jonge hanen en vette oudere kippen op een be tere voor den kippenhouder voondeeliger wijze zou kunnen plaats vinden. Zooals men weet verkoopt men thans algemeen de jonge hanen vaak voor spotprijzen aan opkoopers, die er goede zaken ipee maken. De verkoop van oude hennen is op verschillende plaatsen verschillend geregeld. Be- kend is de kippenmarkt te Bameveld, te Amers foort en te Utrecht. Daar komen de boeren met Uhun „aftandsche" kippen ter markt en kunnen nog wel eens een aardigen prijs makten. In Zeelaind is de afzet van oude kippen door de Zeeüwsche Landbcuwmij., onder aanvoering van den heer van Asperen Vervenne, hoofdassistent pluimveeteelt consulent, georganiseerd. De boeren brengen op bepaalde palatsen op vooraf bekend gemaakte tij den, hun cude kippen, die dan per kilo worden verkocht. Het Voordeel is hierbij natuurlijk, dat men ineens groote kwantums tegelijk krijgt, waar door ook de prijs stijgt. De Zuidhollandsche ei landen worden op soortgelijke wijze behandeld. De meeste van deze oude kippen gaan naar Duitsch land. Een ernstig bezwaar is dat alle mogelijke kwaliteiten van kippen door elkaar geleverd wor den en dat drukt den prijs weer eenigszins. Het beste zou dan wezen, ook hiervoor een. veiling te houden, waarbij de goede bij de goede, en, ide minder goede bij de minder goede zouden komen. 'De heer Burgers wil echter een anderen weg, inslaan. Hij wil de kippen in ons laind heulden- Wanneer men Parijs doorkruist, valt het op, dat men daar zoowel in de arme als in de Ibetere wijt- ken tal van winkels aantreft, waar niet ainders dan geslacht pluimvee verkocht wordt. Datzelfde zou hij nu ook in de groote steden vani ons land willen. Daarvoor is noodig een.flinke dosis onder nemingsgeest en voldoende kapitaal. De Hollan ders zijn nog niet gewoon „wit" vleesch te eten kreeg met haar stem ook het gebruik van haar andere zintuigen terug, doch haar geheugien wae en 'bleef gekrenkt en haar geestvermogens hadden veel geleden. Zij wist tniets meer van het verleden, terwijl zelfs het tegenwoordige in wolken van nevel 'gehuld schean. De doktoren uit de gevangenis maakten hare ziektegeschiedenis op en 't was volgens hu-n voor stel, dat de weduwe Fortier geplaatst werd in de afdeeling voor onschadelijke bersenlijdere. De zin neloosheid der vrouw "was ook inderdaad1 van 'een zeer zachten aard. De 'geneesheer, die meer uitsluitend met hare behandeling was belast gewéest, schreef in zijn rapport, dat de vrouw misschien eenmaal vol komen herstellen zou, doch dat mén met geen mogelijkheid bepalen kon, wannéér zulks het ge val zou zijn. Men meene niet, dat de arme, onschuldig© Jo hanna thans dubbel gestraft waé. Haar geestVer- dooving was misschien beter 'voor haar dan de martelende gedachte, onschuldig te zijn geker kerd, 'zonder hoop op vrijheid. XLL Terwijl 't geen hier bovten vermeld werd, in Frankrijk 'voorviel, genoot Ernst Garaud te New York het leven op de aangenaamste wijze. Hij •werd algemeen geacht leefde als een groot heer aan de zijde eener lieve, sehoone vrouw en hielp dagelijks het vermogen van de firma James Mor timer en "Paul Ar mand. vergrooten. Emst was nu reeds een jaar met de dochter van den Amerikaanschen ingenieur gehuwd en Emilie had hem hartelijk lief. De booswicht zelf, die haar alleen uit bereke ning getrouwd- had, Iwas langzamerhand zijn jonge vrouw hartstochtelijk gaan beminnen en de brandstichter, de dief en de moordenaar ge noot het huwelijksheil als een eerlijk mensdh- Onder de leiding van den bekwamen Fransch- man, namen de zaken zooals gezegd is, een hoogc vluent. f James Mortimer bemoeide zich niet meer znlet ,de samenstelling der machines en daar hij in 't belang der zaken bijna voortdurend op reis was, liet hij, zonder eenige controle van zijn kant, de hoofdleiding der firma aan zijn schoonzoon over. 1 Op zekeren dag dat Emilie's vadér een oproe ping gekregen had naar een ver verwijderde plaats en zeer gekweld Werd door rheumatiek, verzocht hij zijn schoonzoon zich met die taak te willen belasten. Hoewél nu .Paul Armand niet dan ongaarne zijn vrouw en zijn fabriek verliet moést hij dit-' maabwél de reis aanvaarden, 'daar dé zaak van te veel gewicht (was om ze t'e laten loopen. Hij be sloot evenwel Jean Soliva, den kondigen werk man, -die hem altijd het best begreep, op de reis me.de te nemen. Ook Jean Soliva had, dank zij de gunst, waarin hij bij den gewaagden neef stond, een goede car-

Nieuwe Langedijker Courant | 1928 | | pagina 4