Voor don Zondag en dus zullen ze dat m'oeten leeren. Daarvoor moet het bij hen gebracht worden. Goed opga- j maakte piepkuikens, soepkippen, poularders, enz. moeten op een aantal plaatsen, ook in de volks- buurten met de prijzen erbij in aparte winkels worden uitgestald om koopers te trekken. Het moet bij de menschen gebracht worden. Men gaat nu eenmaal hetgeen men wel gebruiken kan, maar wat toch niet onmisbaar is, niet veraf zoe ken, maar men neemt het wel, wanneer'het vlak bij en niet duur te krijgen is. Hoofdzaak hierbij is, dat men prima waar levert. En wanneer men die goede 'Waar dan ook nog een bekoorlijk jasje aantrekt en voor de noodige propaganda zorgt, kan succes niet uitblijven. Hij acht vooral voor de groote kippenmarkten hier een taak weggelegd. 'Zij toch zitten elk jaar met een massa prima jgoed dat met het minderwaardige over een kam ge- shcoren wordt. Wanneer die nu zelf na de noodige propaganda te hebben gemaakt enkele winkels, voorloopig alleen in de betere wijken openen, dan kan men daar zeker een beteren prijs voor zijn producten bef.ingen. Wanneer de vlag de lading maar dekt. Het is zeker een idee, dat de overwe ging waard is. 3.205,20 Concert Kalundborg. 5.30—7.15 Vooravondconcert A.V.R O; 7.157.45 Lezing Tuinbouwraad). )8.00 Concert Koninkl. Milit. Kapel Den Haag 10.15 VazDias- Daarna dansmuziek. Radio-Omroep EERSTE LANGEIDIJKER RADIO-CENTRALE D'. SClHUITEMAKER Jr. Noordl&eharwoude EERSTE PROGRAMMA. Zondag 8 Juli. 10.30 VA..R.'A Concert en lezing.. Hilversum I.002.30 A.V.R O. Lunchmuziek. 3.005.00 Kurhausooucert. 5.006.45 Vooravomdooimeiert. 7.00 V.P.R.O. 8.00 A.V.R.O Sport ©n persberichten- 8.15 Kurhaus Solistenconcert 10.15 Nederl. sagen en,verhalen d. W;- Vogt. II.15 Sluiten. Maamdlag 9 Juli. 11.202.20 Lunchmuziek. 4.20 Orkest, orgelmuziek Daventry Jr. 5.20 Dansmuziek. Daventry. 6.007.45 Vooravo,hdconecrt. Hilversum 8.008.15 Lezing over het volgendle program. 8.15 Volksconcert Kurhaus. Hierna Daventry tot 12.20. Dinjsdiag 10 Juli. 11.202.20 Lunchmuziek. 4-205.30 Concert. Daventry Jr. 5.307.15 Vooravondconcert 7.157.45 Tuinbouwhalfuurtje. 8.00 Concert Kon. militaire kapel. Daarna dansmuziek uit Schevehingén. TWEEDE PROGRAMMA. Huizen. Zondag 8 Juli. 8.30 N.C.R.V Morgenwijding. 10.15 KJR.O. Kerkdienst A'dam. 12.301.30 Lunchmuziek K.RjO 1.302.00 Boekbespreking, K.RJO' 2.004.30 Artisconcert. KJR.O. 4.30—5.00 Ziiekenuur'tje, K,R,Ö 5.50 NjC.R.V Kerkdienst uit Br. op Langcndijk id». A. E. van Balen. 7.45—8.15 .K.RJO Rede. 8.15 KJR.O. Fransche concertavond. 10.45 Epiloog. Maandag 9 Juli. 12.004.00 Carillonbespeling A'dam. N.C RV 4.005.00 Zieken uurtje. 6.157.00 Fotograf iecunsus.- 7.30—8.00 Zang. „i 8.00 Uitzendavoni. Dinsdag 10 Juli. 12.30—1.30 Lunchmuziek. KjR O1. 6.007.00 Dinermuziek. ,i 7.30—8.00 Kerklatijn. 8.00 Concertavond. RA DIO-CENTRALE HART KUIJT. OUDKARSPEL A 117 EERSTE PROGRAMMA. Zondag 8 Juli. 10.30 V.AJRJA -Uitzending. I.002.30 Lunchmuziek A.VJRO 3.00 Aansluiting Kurhaus. 5.006.45 Vooravondconcert. 7.00 V.P..R...0 Uitzending. 8.00 Pers- en sportberichten. 8.15 Aansluiting Kurhaus. 10.15 Nederl. Sagen en verhalen. 10.40 Muzikaal slot. Maandag 9 Jnli. II.20 Daventry. 12.302.00 Lunchmuziek A.VJR. O. 4.20 Concert Daventry. 6.007.45 Vooravondooncert. 8.00 Bespreking Kurhaus programma. 8.15 Aansluiting Kurhaus. 10.30 Vaz Dias A'dam. Daarna Quintet der Terek Kozakklen. Dinsdag 10 Juli. 11.20 Daventry. 12.302.00 Lunchmuziek A.VjRO. rière gemaakt. Van opzichter was 'hij inspecteur en de rechterhand van Paul Armamd geworden. De vriendschap en het vertrouwen, waarmede de jonge chef hem vereerde, kwam de Parijzenaar niet- meer dan natuurlijk voor en de goeie ver standhouding verminderde geenszins zijn bran dend verlangen, om iets meer te weten uit het verleden van zijn geheimzinnigen neef. Om kort te zijn. Jean Soliva hoopte nog altijd op eene ge schikte gelegenheid, om Paul Armaïid te laten drinken van den hooggeroemden tooverdrank uit Canada. ^Ei, ei, we gaan dus met ons tweeën op reisi dacht Soliva nadat Ernst hem had aangezegd, dat zij den volgenden dag diem tocht zouden aan vaarden. JJe gelegenheid, waarop ik al een jaar wacht, schijnt .dan nu toch te zullen komen en iü wil ze niet ongebruikt laten? Met eenige kleine benoodigdheien borg hij bet fleschje met het waarheidslikeur, dat hij dajüelij na zijn aankomst te New York had gekocht, m zijn reistasch. De twee mannen, Iwaarvan de een zich voor den neef des anderen hield, zij 't al ook met eemgen twijfel namen een vroegtrein, die hen na eenige uren reizens op de plaats hunner bestemming zou brengen.' Zij waren met hun beiden in een wagon der eerste klasse. Na vijf minuten begon Ernst Garaud het ge sprek op den ver trouwe lijken toon, dien juj wei meer placht aan te slaan, als hij met den ge- TWEEDE PROGRAMMA. Huizen. Zondag 8 Juli. 8.30 Morgenwijding N.C.R.V 10.15 Kerkdienst A'dam K.R.O. 12.301.30 Lunchmuziek K.RJO 1.302.Literair halfuurtje. 2.004.30 Concert uit Artis. 4.305.00 Z ieken hal tf uurtje. 5.50 Kerkdienst uit de Ned. Hferv. Kerk te Broek op Langendijk. N.C.R.V 7.458.15 Rede v. d. Z, Eexw- heer E. E. Bib- beron te Houthem K.R.O. 8.15 Fransche concertavond KJR.O. 10.00 Vaz Diae. 10.45 Epiloog door het Klein Koor onder lei ding van Jos. H. Pickers A'dam. Maandag 9 Juli. 12.00—1.00 Carillon v. h. Paleis NC.R.V. 4.005.00 Ziiekenuurtje 6.157.00 Cursus Fotografie. 7.30—8.00 Zangcunsus. 8.00 Uitzendavond. „i" Dinsdjag 10 Juli. 12.30—1.30 Lunchmuziek 'K.RJO 8.007.00 Diuermuziek 7.308.00 Cursus kerklatijn. 8.00 Concertavond. 10.00 Vaz Dia». bij Hoofdpijn en Kiespijn Let vooral op den naam Sanaplrin daar dete tabletten wettig beschermd zijn tegen namaak .en vervalschina Prij.^5. 40 en 75 ct. ,,Dat je Herman vergeet?" viel juffrouw van I Ruijven in, „neen, dat denk ik nog niet. Maar lotm het je nu maar eens te zeggen, Lize, ik vind, dat -Rudolf zich wat veel met je bemoeit. Het is voor mij niet prettig, dit te moeten zeggen, hij; is mijn j kind, zoo goed als Herman, maar hij is nog jong j en hij vergeet, dat jij de verloofde van zijn J broer bent. Dat geeft een duur cadeau, dat heele- maal niet behoeft en hij verzint allerlei pretjes, j 'k Zou er vrede mee hebben, als jij wat meer liet blijken, dat je weet, wat je Herman beloofd hebt" j Lize kreeg een kleur. Wat moest ze op dat |alr les antwoorden. TEGENWOORDIGE GODSDIENST. Momenteel is zoowat alles religieus getint'. Men rekent Godsdienst ook al onder de resultaten der beschaving onzer eeuw. Er zijn echter zoovele soorten van belijdenis. Menigeen werpt zich een eigen gedachte dienomtrent op. Naar eigen inzich ten maakt men zichzelven een God, zooals men Hem 't liefst zou willen hebben. Vandaar de ver scheidenheid der kerkinstituten. Het schijnt wel of God zich bij den een dus, bij den ander alzoo, openbaart. In werkelijkheid is dit geenszins het geval. Gód stelt zich niet modern, etisch, of gere formeerd aan den mensch voor. Men heeft er dat' van gemaakt. De eenvoud is uit de godsdienst zoek geraakt, geleerde, dogmatische uiteenzettingen zijn er voor in de plaats gesteld. Vandaar dat menig een totaal koud is voor, onverschillig welke Gods- dienstbelijdeiiis. Men hoort zoo vaak het zelfde, het is alles zoo dood, er zit geen levenverwekkende gedachte in. De kern ontbreekt ten eenen male Alleen het omhulsel wordt aangeboden, vandaar dat het veie malen schouderophalend terzijde ge schoven wordt. Veelal weet men vooruit wat er geschreven wordt, dit hangt geheel af van do- kwestie, tot welk kerkgenootschap de schrijver behoort. Evenals vele werkzaamheden machinaal verricht worden, zoo - beschouwt men ook Gods dienst als iets dat er zoo bij behooirt. Het) Idringt niet door tot ons innerlijk zijn. Het verwekt geen snelleren polsslag, het neemt ons denken en wil len niet geheel in beslage Men gelooft niet meer in verandering van den geheelen mensch. Wij wil len trachten, u God en Zijn dienst zoo voor itp stellen, dat het u tot nadenken dwingtt. Ware Gods. dienst is niet geestdoodend, do^h scherpt den geest des menschen. Wij willen in de volgende uitgaven u bekend maken met den Schepper des Hemels en der aarde, en £ijne plannen met het menschdom. Dit is namelijk geheel anders, dan veel al wordt voorgesteld. Dit lijkt u misschien een vreemde beschouwing van den Zondag. Evenwel was het noodig, dit stukje vooraf te d,oen gaan, om u eenigszins een beeld te geven van datgene, wat in de volgende uitgaven gegeven zal worden. Verwacht dus niét van week tot week een tekst- beschouiwing te lezen, naar de gangbare meening, zooals ge meestal gewoon zijt. Wij brengen u niet een bepaalden vorm van godsdienst, doch wen- schen u te leiden tot het wezen zelf dervingen. Wij hopen dat deze Zondag voor u mag zijn een dag van nadenken over deze zaken. Ontslagen van den dagelijkschen arbeid, wordt u dezen dag geschon ken, om uwe harten op te heffen tot' God. Meest al i s deze dag een sleur en gewoontegang naar (de kerk. Laat het vanaf heden anders mogen worden: moge Christus ,,door zijn geest" een plaats vin den in uw hart. Ontwaakt uit uw geestelijken slaap, en laat Christus over u lichten. Moge het licht Zijns geestes, u te allen tijde in ruime 'ma te geschonken worden. Al ons weten en verstand, Is door duisternis bevangen, Tenzij uit Uws Geestes hand, Wij het zuiv're licht ontvangen. waanden neef onder vier oogien fora». JWiel, neefje," riep hij op vroolijken toon, ter wijl hij Jean Soliva vriendschappelijk op iden schouder klopte, „dat treffen wij heerlijk, niet waar, dat we zoo ongestoord met ons beidjes zijn en eens naar hartelust met elkaar kunnen praten!" ,JOprecht gesproken, neef Paul," antwoordde Soliva, „wacht ik al ruim eeri jaar op zulk een prachtige gelegenheid." „Wel zoo? Bevalt het je soms té New York niet /Hoe zou 't mij niet bevalle^, daar mijn weg door u met dollars bestrooid wordt? Weet je wat mij alleen hindert 't& dat je altijd zoo ie groote mijnheer tegenover mij blijft, als er iemand bij is en dat ik mij tegenover u als een vreemdle moet gedragen." ,Ja, daar valt nu eenmaal niets aam te veranda ren vriendlief!" jNu ja dat begrijp ik wel eenigszins voor al'na mijn domheid met dat gekltaschjeToen hadt je recht van spréken maar thans, nu je reeds heer en meester van de fabriek en goed an wel getrouwd bent, nu je zeker kunt zijn, dat het heele vermogen van James Mortimer het iUwe Wordt' nu zou 't je toch niet meer benadeelen kunnen, om mij als een bloedverwant van u voor te stellen en buiten dienst, op een voet van gelijk heid met blij om te gaan." „Ik zie niet in, wat je daarbij Winnen zoudt, Jiean." 1 2 3j>- i Die volgende dag was een Zaterdag en even als gewoonlijk was het voor juffrouw van Ruijven en voor Lize een zeer drukken dag. Lize was des morgens al vroeg bij de hand geweest. Veel gesla pen had ze niet. Voor ze heel laat insliep, had ze telkens gedacht aan de woorden en aan de hou ding van Burger en zijn vrouw. „Heb ik mijzelf iets te verwijten?" had ze zich afgevraagd. De gedachte dat ze er misschien ver keerd aan deed' op een prettigen voet ,omi tje gaan met Rudolf, was nooit bij haar opgekomen. En, dat Rudolf haar met haar verjaardag een mooi cadeau had gegeven, was dat zoo iets bijzonders, dat de Burgers daar aanmerking op moestten mak ken? Was het dan zoo erg, dat ze Rüdolf als een goeden kameraad beschouwde? Ze wentelde zich op haar bed: om1 en om. Waar had zajook (wee (3 en brief van Herman gelaten? O ja, ze wist het al. Opeens voelde ze een behoefte nog eens te lezen wat Herman geschreven had. Vlug stak ze een kaars aan, haalde den brief uit haar kastje en begon te lezen. Hij zou nog lang wegblijven, schreef Herman. Hoe zou ze dat vinden, als ze later ge brouwd was. Zou ze dan meer naar zijn terug komst verlangen, dan nu? Verlangde ze eigenlijk nu wel heel erg naar hem'? Had zijn laatste brief, die welken zij nu in haar hand had, haar (heel erg teleurgesteld? Vreemd vond ze het van zichzelf dat ze dat in gedachten vroeg. Wat hadden ze elkaar eigenlijk nog weinig leeren kennen. Zou Herman het vreemd vinden als ze niet spoedig zijn brief beantwoordde. Maar, ze zou immers gauw terugschrijven, morgen immers al zeker, en dan zou ze in haar brief alles vertellen, ook van den arm band en van de pret, welke ze met Rudolf op het ijs gehad Rad. En van de vreemde manier, waarop Burger en zijn vrouw Rudolf's vriende lijkheid tegenover haar hadden opgenomen jneen, daarover zou ze niet schrijven. Misschien toch hadden Burger en zijn vrouw geen bepaalde bedoeling gehad. Lize raapte den brief, die uit haar hand was gegleden weer op, borg hem' in het kaslje en ging naar bed. Weldra sliep ze in, maar 2elfs in haar slaap lieten de gedachten haar niet los. Ze droomde van Herman en Rudolf en van (Burger en zijn vrouw, die ze ergens op straat tegenkwam en dié haar uitlachten en nawezen, terwijl zij, I.ize, zoo hard ze kon wegvluchtte, in de eene hand een brief van Herman, in de andere den armband. Toén op het gewone uur de wekker afliep, stond Lize vlug op, kleedde zich en ging naar ha meden, waar juffrouw van Ruijven al druk bezig was. Zooals gezegd, den geheelen dag was er veel te doen. Het was al vrij laat 'in deni avondt dat; juffrouw van Ruijven en Lize met de verschillen de bezigheden klaar waren en op haar gemak m de huiskamer konden gaan zitten. Rudolf was des middags voor zaken, zijn kantoor betreffende, naar de naburige hoofdstad gegaan en zou pas den volgenden morgen Zondag terugkomen,, daar hij van de gelegenheid gebruik wilde maken een paar kennissen te gaan opzoeken. Toen juffrouw van Ruijven en Lize samen in de huiskamer zaten, de eerste met de breikous en Lize met een haakwerkje, liep het gesprek aan vankelijk over de werkzaamheden van den dag. Doch, juffrouw van Ruijven had zich voorgeno men, ook, over iets anders te spreken. „Lize," zoo begon ze, „heb je Herman al te ruggeschreven? Zeker niet, want je bent vandaag geen half uur boven geweest." „Neen, juffrouw, ik heb vandaag geen tijd ge had. Morgen is het Zondag, dan zal ik wel gele genheid hebben." „Maar kind, je weet toch, dat e .rhaast bij (is, alsj e tenminste wilt dat Herman den brief te Batavia ontvangt. Ik had gedacht, Lize, dat je vanavond wel schrijven zoudt. Je hebt er nu den tijd voor. Dat haakwerkje, waaraan je bezig bent zal nog wel wat kunnen wachten. YVéet je wel, Lize,' dat je al twee brieven van Herman beant woorden moet? Ik vind het heusch een beetje on hartelijk van je hoor. Maar zoo gaat het in tde wereld. Je hebt een prettigen winter gehad, ten- wijl 'Herman zich in den vreemde wie weet hoe eenzaam voelde en hij er zeker op gerekend heeft dat je trouw al zijn brieven zoudt beantwoorden. Lize voelde het verwijt. „Juffrouw, u denkt toch niet, dat ik MANNEN VAN BETEEKENIS. f NAPOLEON III. De laatste vorst van Frankrijk scheen bij zijn geboorte niet bestemd te zijn om den troon (te- bestijgen. Hij Werd geboren in 1903 en was de derde ^oon van Hortense de Beauharnais en Lor dewijk Napoleon, Koning van Holland, den broer van Napoleon I. De dood van den hertog van Reichstadt en die van zijn eigen oudere broeders was noodig om hem het opvolgingsrecht te ver schaffen, en bovendien had hij, met zijn schuchter karakter 'den steun der moederlijke autoriteit van koningin Hortense noodig, die naijverig was op het fortuin der Bonapartes. In 1815 ging hij met ■haar in ballingschap, nam zijn intrek in het kas teel Arenberg op het meer van Constanz, dat hij slechts verliet om het college van Augsburg en de Artillerieschool van Thun te bezoeken. In 1831 streed hij tegen den Paus en toen hij zijn broer in dezen twist verloren had, werd hijij het hoofd tier familie. Hij schreef twee verhandelingen, waar in hij zijn theorieën uiteenzette omtrent de buij- tenlandsche en binnenlaindsche politiek, die zeer democratisch van aard waren. In 1836 ondernam hij een staatsgreep te Straatsburg, werd gearres teerd en naar Amerika gedeponeerd. Drie jaar later deed hij met enkele metgezellen een nieuwe poging. Hij landde te B o ulogn e- sur- M er, maar had ook ditmaal geen succes en werd gevangen gezet te Ham. In 1846 wist hij te ontsnappen en tijdens de Revolutie van 1848 -kwam hij in Frankrijk te rug. Hij werd door vier departementen tot af gevaardigde gekozen en liet zich benoemen tot President van de Republiek. Daar hij zeer popu lair geworden was, alleen al door het gezag van zijn naam, waagde hij het een twist ,te beginnen tegen de Nationale Vergadering, die weigerde zijn jaargeld te verhoogen en de grondwet te wijzigen. Door 'de staatsgreep van den 2en December 1851 wist hij dit verzet te breken en het volgend 'jaar grondvestte hij het keizerrijk weer door middel van een volksstemming. Om de buitenlandsche bedenkingen te weerleggen, hield hij redevoerin gen, waarin hij verklaarde: „Het keizerrijk is de vrede." Het binnenlandsch bestuur van Napoleon III trachtte de nationale welvaart (te verhoogen, een netwerk van spoorlijnen en kanalen werd aangelegd, de hanidel werd vergemakkelijkt, ten toonstellingen werden georganiseerd en' Parijs en verscheidene andere steden werden verfraaid. Wat de buitenlandsche politiek betreft, verbond hij zicf fhitnet Engeland en gezamenlijk voerden zij den Krimoorlog. Daarna ondernam' hij de vrij making van Italië, welke hij niet wist door te voeren. Hij wist Savoy,e en het Graafschap Nizza voor Frankrijk te winnen. Een noodlottige expe ditie naar Mexico, waarbij hij het katholieke kei zerrijk steunde, deed zijn invloed tanen, waardoor hij Pruisen niet kon beletten Oostenrijk en, Der- nemarken te overweldigen. Wat erger was, zijn litiek voerde tot den Fransch-Duitschen oorlog, welke den isenf Juli 1870 begon. Na de eerste yer- liezen werd Napoleon III, aan het hoofd van een leger, in Sedan omsingeld en tot overgave gedwon gen. Hij werd gevangen gezet te Wilhelmshohe, vanwaar hij ontvluchtte, na den vrede vestigde hij zich te Chislehurst in Engeland, waar hij den 9en Januari stierf. „Ik wel. Ik kon veèl meer van je gezelschap profiteeren. Ik houd veel van je en jij hait lat I alles zoo netjes kunnen schikken. Voor een slim- men vos zooals jij, was 'dat niet meer dan een kleinigheid geweest." j Er, kwam een diep® rimpel op het 'voorhoofd van Ernst Garaud en hij zag met een scherpen blik naar Jean Soliva op, die evenwel zijn oogen niet voor hem neder sipeg. „Waarom noem je mij een slimlmen vos vroeg hij. t Wel, ómdat uit alles blijkt, mijn waande neef, dat die benaming heel goed op u toepasselijk ig. Ik wilde je daarmee alteen maar eep. kompliment maken. Is een man als jij, die op stel en sprong tot de grootheid komt, die in enkele maanden die compagnon en de schoonzoon wend van dea rijk sten industrieel van heel Amerika, die millioeneo; weet te verdienen, Is zulk een man niet een slimme vos te noemen? Alle eerbied, hoor, voor zulke resultaten! Wie had ooit gedacht, dat je 't zoover in de wereld zoudt brengen?" „Ja, ik ben niet ongelukkig geweest," ant woordde Ernst, (wederom glimlachend. ,/D'at zou ik meenen, neef!" „Maar jij hebt 'je, dunkt me, ook niet te be klagen. Zoo ik je al niet openlijk als mijn neef erken, handel ik toch als een goed bloedverwant met je, zou ik zegggen." „'O, daar valt mets af te dingen, maar je bent vreeselijk geheimzinnig, vind ik." LEVENSWIJSHEID. ■Beloften kunnen u vrienden geven, maar alleen door daden kunt gij ze behouden. Medevreugd is een veel edeler en daarom veel zeldzamer gevoel dan medelijden. Vandaar dat dit woord in onze spreektaal niet voorkomt. (De gedachte is de voor, die in den levensakker geploegd wordt. De daad is het zaad dat en in wordt gestrooid. Men moet niet alleen berouw hebben over het kwaad dat men gedaan heeft, maar ook over het goede dat men heeft nagelaten. (Een welgeschapen hart helt over tot' goedheid en toegeeflijkheid. Het geld heeft meer zieden verslagen dan het zwaard lichamen. „Ik, geheimzinnig?" „Ja, ja, neef." „Maar, Waarin dan?" „O, in duizend kleinigheden." ,/Notm 'ze op! gebood de valsehc Armand op strengen toon. Jean Soliva herinnerde zich heel goed, welke opmerking 'hij eens had gedaan, omtrent de ver anderde 'haarkleur van zijn neef- Ook nu had hij daarop Weder het oog. Hoe 'zorgvuldig Eru3it Garaud ook zijn haar behandelde, hoe dikwijls hij het verfde, hij kon evenwel niet verhinderen, dat aan 'ie "wortels tel kens Weer die verraderlijk© roode (w©erschein te bespeuren viel. Jean Soliva, die even-eens met - een bi zonder etherp 'gezichtsvermogen bedeeld was, maakte nu dezelfde opmerking als1 indertijd op de „Lord- Mayor." ,JVVeInu, hoor ik iets1 van je, ja of neen?" riep Exnst Garaud. „Wie iets. beweert, dient dat ook te bewijzen. Waarom noem je mij geheimzinnig?" .JWel, ómdat ik vind1, dat het geen pas geeft, als er tusschen bloedverwanten, tusschen twee mannen Van nagenoeg gelijken leeftijd, die dezelf de grootouders hebben gehad een geheim blijft bestaan. 'Om je de volle waarheid maar in eens te 'zegggen: ik kan mij niet genoeg verwonderen, dat je me nooit verteld hebt, op welke manier je aan een vermogen bent gekomen in de vyf fl zea jaar, 'dat we eikaar niet gezien hebben-

Nieuwe Langedijker Courant | 1928 | | pagina 5